Lendl weer even koel als effectief Verdienstelijke deling tennissers van Unicum Mannen Scylla kunnen vege lijf redden Leython heeft kansen in eigen hand Vivax zonder problemen langs DWT Tim Mayotte geen partij Vrouwen Donk polokampioen Zege Bassets Saturn us start met overwinning PAGINA 14 SPORT MAANDAG 15*APRIL 1985 LEIDEN - In de waterpolocompe- titie worden de laatste restjes opge ruimd. De ere- en hoofdklasse zijn al uitgespeeld, maar in de overige klassen stonden vóór het afgelo pen weekeinde nog 2 wedstrijden op het programma. Tweede klasser Vivax won van DWT met 5-7. De derde klassers DKD en Katwijk waren minder succesvol. DKD was kansloos tegen kampioenskandi daat Raket. De Leiderdorpers ver loren met 14-4. Katwijk kwam in Gouda tegen Donk niet verder dan een 6-6 gelijkspel. Bij de vrouwen kwam eerste klasser LZ '86 tot een overwinning. ZAR uit Amsterdam werd met 6-1 aan de zegekar gebonden. De vrou wen van de Zijl/LGB verloren van Rotterdam met 6-4. Tweede klasser Vivax won ge makkelijk van degradant DWT. De Oegstgeestenaren hadden na drie perioden een 3-7 voorsprong opge bouwd. In de laatste periode kon DWT nog wel iets terug komen maar de Oegstgeestse overwinning kwam niet meer in gevaar (5-7). Vi vax is met nog één wedstrijd te spelen zeker van de vierde plaats. In de derde klasse speelde Kat wijk in Gouda gelijk tegen Donk. Vlak voor tijd stonden de Katwjj- kers nog op een riante 4-6 voor sprong. Donk vocht echter verbe ten terug. Maar na de Goudse aan- sluittreffer (5-6), leek Katwijk met nog 25 seconden te spelen toch de overwinning veilig te stellen. Al leen voor de keeper werd echter gemist. In de hier op volgende counter van Donk kon de Katwijk- se goalie Henk Vooys alleen een doelpunt voorkomen door stevig aan de noodrem te trekken. Dit kwam hem op een uitsluiting voor 45 seconden te staan. De Gouwena ren grepen dit niet meer verwachte buitenkansje met beide handen aan en konden vlak voor tijd de 6-6 binnen schieten. De Katwijkse productie werd verzorgd door: Paul v.d. Putte 2x, Hans Schaap 3x en Eddie Hoek lx. In de zelfde klasse kon DKD het koploper raket niet moeilijk ma ken. De Leiderdorpers verloren af getekend met 14-4. De Delftenaren hadden vanaf het begin het initia tief. In de eerste drie perioden le verde dit al een duidelijke 7-3 voor sprong op. In de vierde periode lie ten de mannen van coach Roel Veenstra helemaal het hoofd han gen. Het bittere einde kwam bij 14- 4. Doelpunten DKD: Roland Dreef 1, Frank Dreef 1, Erik v.d. Ark 1 en Harry v. Hove 1. De vrouwen van LZ '86 behaalden een ruime 6-1 overwinning op ZAR. In eerste in stantie konden de Amsterdamsen nog goede tegenstand bieden maar vooral in de laatste twee perioden liep LZ duidelijk weg. Doelpun ten: LZ '86: Monique van Leeuwen 3x, Lucienne de Graaff lx, Alijd Vervoorn lx en Ellen Hoogeboom lx. LEIDEN - De Leidse eerste klas ser in de tenniscompetitie. Uni cum, heeft de eerste wedstrijd te gen Leeuwenbergh 3 afgewerkt met een puntendeling, 4-4. Geen slecht resultaat als men bedenkt dat het sterke vrouwenkoppel Henny Fehling en Jacqueline van Wijk en Ivar de Jong van het toneel zijn verdwenen. Maar er had meer ingezeten. Freek van der Capellen had evenals zijn maat Hans Tönjann driemaal winst kunnen boeken. In het eerste gemengd dubbelspel kwam hy met Margot van Over loop op 6-4, 4-3 tegen het koppel Erik Warmenhoven en de gerouti neerde oud-hoofdklassespeelster Jansje Vermaat. Tot op dat mo ment dirigeerde hij de pot.Toen leek er iets bij hem te knappen en Leeuwenbergh won de partij, 4-6, 0-6. Resultaten Freek van der Ca pellen - Rob Krullaards, 7-5, 6-3, Tönjann - Erik Warmenhoven, 6- 3,6-2, Margot van Overloop - Jansje Vermaat, 2-6,3-6, Carole de Bruyn - Petra Jansen, 1-6,7-6,6-7, Töpjann/ v.d. Capellen - Krullaards/ War menhoven, 6-2,6-2, Carole de Bruyn/Tönjann- Krullaards/ Petra Jansen, 7-5, 6-4. Eerste klasser Noordwijk kreeg van het sterke Manege 2 een ze venklapper om de oren. Alleen Trudy Groenman kon een punt voor Noordwijk pakken. Babette Pluym van Manege tenniste zich stuk op de routine van Noordwyks oude glorie, 6-3, 4-6, 6-3. Els Veen- (jer verloor in drie sets van Henny Slotboom, 6-2, 3-6, 3-6 en in het tweede gemengd dubbelspel van John Asselbergs en Els Veentjer tegen Marco Oversteege en Henny Slotboom lagen ook nog mogelijk heden, 4-6,6-2, 4-6, maar daar bleef het voor Noordwijk bij. Resultaten: E.J. Schreuder- Ste fan Achtereekte, 3-6, 1-6, John As selbergs- Marco Oversteege, 2-6, 3- 6, E.J. Schreuder/P.Veentjer- S. Achtereekte/ Oversteege, 5-7, 2-6, Trudy Groenman/ Els Veentjer- Babette Pluym/ Henny Slotboom, 2-6, 4-6. Roomburg begon de competitie in de overgangsklasse B met een 4-4 puntendeling tegen Deventer TC 2. Joost van Leeuwen boekte driemaal winst, in het eerste here nenkelspel, het herendubbelspel met de verrassend goed in deze klasse debuterende Rob van Mar wijk en met Monique Reynierse in het eerste gemengd dubbelspel. Resultaten: J. van Leeuwen- Bergström, 7-6,6-2, R.van Marwijk- E.J. Buiskool, 3-6, 6-3, 7-6, na 3 matchpunten tegen, Monique Rey nierse- G.v. Eekhout, Juliette Grimbergen - F. Mensonides, 7-6, 6-6, 1-6. v. Leeuwen v. Marwijk- Bergström/Buiskool, 7-5,6-3, M. Reynierse/J. Grimbergen, 4-6, 2-6, van Leeuwen M. Reynierse- Buis kool/ Mensonides, 6-4,6-4, v. Mar wijk J. Grimbergen- Bergström/v. Eekhout, 2-6 afgebroken blessure v. Marwijk. De Leidsche Hout begon met een 6-2 overwinning tegen Ede. De mannen pakten wel winst in de dubbelspelen maar verloren hun enkelspelen. De vrouwen daaren tegen pakten alles. Winst in hun enkel- en dubbelspelen. Resultaten: J.W. Lugthart - H. Jorna, 3-6,6-3, 6-7( 5-7), W. Jansen- M. Lijssen, 2-6, 1-6, A. Hins- M. Bruyl, 7-6( 7-4), 4-6,6-3, E de Groot- Y Hydra, 6-2, 6-0, W. Jansen J.W. Lugthart- H. Jorna/ M. Lijssen, 6-3, 3-6, 7-6( 7-4), A. Hins/ E.de Groot- Y. Hydra/M. Bruyl, 6-2, 6-1, A. Hins/J.W. Lugthart- Y Hydra/Jor- na, 6-3,4-6,6-4, E. de Groot/ W. Jan sen- Lijssen/ Bruyl, 7-5, 6-4. OLTC won eveneens met 6-2. Te gen Vliegende Hollander uit Am stelveen gingen alleen het man- nendubbelspel en het vrouwen- dubbelspel verloren. De Rijnkanters bereikte tegen THES uit Eindhoven een geflat teerde puntendeling, 4-4. De Eind- hovense eerste enkelspeler bles seerde tegen Jan Siemerink zijn enkel. Dat belette hem niet om de partij te winnen, wel om verder te tennissen. Dat betekende dat THES het mannendubbel en het eerste gemengd dubbelspel cadeau moest geven. Liz Weare in haar en kelspel en Liz Weare en Nolly Ben- nink in het vrouwendubbelspel zorgden verder voor kostbare pun ten. De Merenwjjk was in de tweede klasse met 5-3 sterker dan Assen burg uit Heemskerk. Herman van der Capellen won drie partijen, dat deed Leontien Poots ook. Dave Wijnveldt debuteerde met een pri ma winst in het tweede mannenen- kelspel tegen Brebhouwer, na in de derde set met 2-5 te hebben ach tergestaan, 7-6, 1-6, 7-6. Forescate verloor van Unicum 3 met 3-5. De grote verrassing was de nederlaag van Bub van der Zee te gen Martijn Krans, 6-3, 4-6, 6-7. Bü de Voorschotenaren ontbrak Jo- han Siersema die werd vervangen door Marco Stals. Liselotte van der Bijl won drie partijen. DALLES (SID/DPA) - Ivan Lendl heeft het slottoemooi van de WCT in Dallas gewon nen. In de finale zegevierde de Tsjechoslowaak gisteren in drie sets over de Amerikaan Tim Mayotte. De setstanden waren: 7-6 6-4 6-1. De nummer twee van de wereldranglijst, die met Fort Meyers en Monte Carlo nu drie achtereenvolgende toernooien heeft gewon nen, incasseerde Lendl een bedrag van 100.000 dollar (ongeveer 350.000 gulden). Mayotte, die begin dit jaar het toernooi van Delray Beach op zijn naam bracht, kreeg de helft. i de Zijl/LGB le den een 6-4 nederlaag tegen Rotter dam. Door deze nederlaag blijven de Leidse dames akelig dicht bij de gevaren zone. DIRK KLOOS Tim Mayotte heeft alleen in de eer ste set redelijk weerwerk aan Ivan Lendl kunnen bieden. De opnieuw even koel als effectief spelende Tsjecho-Slowaak won zijn tweede WCT-finale, zijn eerste succes was in 1982, in iets minder dan twee en een halfuur, 7-6, 6-4, 6-1. De dikke prijs viel Lendl, derde geplaatst, gemakkelijker ten deel dan was verwacht. Doordat vier voudig winnaar en titelverdediger McEnroe „voortijdig" was uitge schakeld door Joakim Nyström, DEN HAAG (ANP) - Donk uit Gouda heeft een einde gemaakt aan het langdurige bewind van Het Gooi als waterpolokampioen van Nederland bij de vrouwen. Dank zij een overwinning met 15-7 bij Laga werd Donk onbereikbaar voor de concurrentie. Het Gooi was de laatste zes jaar titelhouder. door de rugblessure, die Connors dwong zich in de halve eindstrijd terug te trekken en door de vele fouten van Mayotte in de finale. De 24-jarige Amerikaan, accu raat in zijn services en volleys te gen Nyström in zijn voorlaatste partij en eerder winnaar tegen Go mez en Wilander, miste die scherp te tegen Lendl. Won Mayotte, de sterkste in het toernooi van Delray Beach, van hoger ingeschatte te genstanders door zekerheid, ge paard aan kracht en durf, tegen Lendl lukte het hem niet. De op slag „zat" niet goed na de eerste set, desondanks bleef Mayotte de weg naaf het net zoeken. Lendl zet te hem van de achterlijn keer op keer op zijn nummer. Het «werd hem gemakkelijk gemaakt doordat de Amerikaan, vijftiende op de we reldranglijst, aan het net weinig ef fectief speelde. De eerste en de tweede set vergden nog vrij veel tyd omdat Lendl zijn deel bijdroeg aan het foutenfestival. Pas in de derde set was tenmin ste een van de twee spelers klaar wakker in het ochtend-duel dat de organisatoren vroeg, half tien in de ochtend, hadden geprogrammeerd in verband met de wensen van de TV-maatschappij CBS, die de rech ten had gekocht. Die ene was Ivan Lendl. Met 6-1 werd zijn derde achtereenvolgende toernooi-over- winning (Fort Myers en Monte Car lo gingen Dallas vooraO een feit. Nice De Fransman Henri Leconte heeft gisteren het internationale tennistoernooi in Nice gewonnen. In de finale van het met 80.000 dol lar (ongeveer 280.000 gulden) gedo teerde evenement versloeg Lecon te de Paraguayaan Victor Pecci in twee sets: 6-4,6-4. Hij had voor zijn derde Grand Prix-zege nog geen uur nodig. Het was de derde maal, dat Henri Leconte een Grand Prix-toernooi op zijn naam schreef. In 1982 won hij het toernooi van Stockholm en vorig jaar zegevierde hij in het toer nooi van Stuttgart. De linkshandi ge Fransman kwam tegen Pecci vrijwel niet in moeilijkheden. In ruim een uur had hij de eerste prijs binnen. Leconte nam zo revanche voor de nederlaag, die hij enkele weken geleden tegen Pecci leed in het toernooi om de Davisbeker. De Italiaan Claudio Panatta en LEIDEN - Binnen een tijdsbestek v per 24 uur kunnen de Scylla-r komend weekend alsnog het eredivisie- schap veilig stellen door in de twee thuis duels van zaterdagavond en zondagmiddag tegen resp. Shot en Avanti drie punten te vergaren. Lukt dat niet dan kan op vow- hand al worden aangenomen dat de vrou wen via een herovering van de titel alsnog voor een positieve afsluiting van de sei zoenbalans zullen zorgen. Want op die ba lans staat al de landstitel die de meisjes ju nioren vorige week behaalden. Dat de man nen nog kansen op behoud hebben is een wondertje op zich, want bij een 4-2 achter stand was verlies tegen HH afgelopen zater dag wel heel dichtbij. Was de krachtsexplo sie die zorgde voor een 6-4 zege, waardoor men de kansen weer in eigen hand heeft, ai onverklaarbaar, de 6-4 triomf van de vrou wen bij Torenstad verdient nog veel meer het predikaat 'miraculeus'. Patrick Swier laat zijn studie prevaleren en traint derhalve mondjesmaat. Toch had de Scylla-kopman tegen HH bij de stand 4- 4, het dubbel meetellend, in zijn 'uppie' de Leidse produktie verzorgd. Swier is door de naar Belgié afgezakte bondscoach Milan Stencel de afgelopen jaren verguisd. Ten onrechte zo bleek zaterdag opnieuw. Bij 4-4 vergat Anne Vlieg alle gebrek aan slaap die een vers vaderschap nou eenmaal met zich mee brengt, daarbij overigens geholpen door Erik Noor, die de Groninger kwaad maakte. Bij 5-4 toonde Frits Kantebeen zich opnieuw een echte prijsvechter door routi nier Van Slobbe te vloeren. Door deze 'niet verwachte en toch gekre gen' zege ziet de Scylla-toekomst er weer wat zonniger uit. Bepaald eenvoudig is de gang van zaken rond de degradatie trou wens niet. Wint Scylla zaterdag a.s. van Shot en verliest Avanti, zoals je mag ver wachten van De Veluwe, dan valt zondag de beslissing. Van de door de buitenwacht gevreesde vriendendienst tussen Scylla en Avanti kan geen sprake zijn omdat Shot thuis makkelijk twee punten kan krijgen van HH. Hoe het uiteindelijk ook uit zal pakken, vast staat wel dat het komend weekend een heftige bedoening gaat wor den voor Scylla, temeer omdat de vrouwen de titel niet meer kan ontgaan, na de 6-4 overwinning bij Torenstad. Dat duel was het toppunt van onlogica. De Kruiff verliest van De Koning, maar Van der Vliet licht pal daarop international Jansma pootje. In die partij vond de zich trainer-coach noemende Leermakers het weer eens nodig om provo cerend koffie te gaan drinken. Jansma vertrok daarop naar het nabijge legen zwembad, met de opmerking 'als het jou, Leermakers nog interesseert dat we winnen, kom je mij maar halen'. Dat deed deze niet zodat De Kruiff bij 4-3 een papie ren zege ten deel viel. Voor Marian van der Vliet was dat onhandig, want de toch al niet ruime hoeveelheid energie was net behoor lijk aangesproken in het moeizaam gewon nen dubbel. Het velies dat daardoor volgde tegen een, hoe is het mogelyk, ongeslagen De Koning, was jammer, omdat Van der Vliet tegen met name Jansma blijk had ge geven het spel nog verre van verleerd te zijn. In de slotpartij zorgde Marian Kante been ervoor dat de sfeer zaterdagavond in huize Kantebeen opperbest was, want had man Frits bij de mannen ook niet het beslis sende zesde punt gescoord? Zaterdag zal tegen Koningslust zeker het benodigde punt behaald worden, met als supporters op de bank Judith Lepelaar, Pauline Huygens, Marian Kret en Angeli- que Rijnders. Dat viertal onderstreepte vo rige week met een landstitel bij de jeugd dat Scylla overmoeibaar probeert te zorgen voor de nodige aanvulling. In Scylla 2 (mannen) spelen al enkele jonge talenten. Gemiddeld 17 jaar oud eindigde men mid dels een 10-0 winst op Luto als tweede in de tweede divisie. Naar die klasse degradeert zoals bekend Sjaardema. Bij het scheiden van de markt verloren de Oegstgeestenaren met 6-2 bij TT. Herman van der Broek keert volgend seizoen en vrijwel zeker terug in de Sjaardema hoofdmacht. Het blijven van Sang A Jang is nog onzeker. Onzeker is ook nog het beleid dat Docos-trainer Ed Fallaux gaat voeren om zijn club, die inmiddels ge zakt is tot de vierde divisie omhoog te ha len. Zaterdag kregen de Docos-mannen zelfs met 9-1 een draai om de oren van de Sjaar- dema-reserves die ook nog eens met twee invallers opereerden. Overige uitslagen: Scylla 3-F.V.T. 6-4, Sjaardema 3-Salamanders 4-6, De Treffer- s-TT 3 7-3, Avanti 2-J.C.V. 0-6. Dames: Scylla 2-Gispen 10-0, Avanti 1 Hoonhorst 6-1, Avanti 2-De Treffers 3-6, Avanti 3-Docos 4-6. LEIDEN - Rugbyclub The Bassets verstevigde haar posi tie aan de kop van de ranglijst van de promotieklasse. De Sas- senheimers klopten voor de tweede achtereenvolgende maal Eemland op eigen terrein. Ditmaal wonnen The Bassets met 4-8. Het tweede team van DIOK verloor met 10-6 van 't Gooi. De Leidenaars namen door een try van Bob Rekkers en een con versie van Joop Klunder aan vankelijk een 0-6 voorsprong, maar bezweken in de slotfase. De Nederlandse B-ploeg heeft in Glasgow een vriend schappelijk rugbywedstrijd te gen Schotland B met 6-18 ver loren. Voor het met drie A-spe- lers versterkte Nederlandse vijftiental, dat gecoached werd door Leidenaar Eric Jan Be- rendsen, was het de laatste voorbereiding op de semi-inter- land tegen Zwitserland. Chris Gale bracht met twee penalty kicks Nederland tijdelijk op een voorsprong van 6-4. LEIDEN - In de volleybalcompe titie bleef Leython op het rechte spoor bij de mannen en stuurde Brother/M met een 3-2 nederlaag huiswaarts, waardoor de Leide naars de kans om degradatie te ontlopen in eigen hand hielden. DAC verloor thuis met 2-3 van Compaen en degradeerde recht streeks. In de kleedkamer van Ge- mini was het na afloop van het duel tegen Sliedrecht akelig stil. De ka ter was groot na de 3-0 nederlaag. De Voorschotenaren kwamen zelfs niet voor het spelen van promotie/ degradatiewedstrijden in aanmer king. NOVO deed slecht werk door van het reeds gedegradeerde Zo- voc te verliezen (3-1). Bij de vrouwen stond er niet veel meer op het spel. Gemini liet een punt aan het in degradatienood verkerende Delta/Lloyd 2 (3-2), Leython versloeg AV'40 met de zelfde cijfers en NOVO bezegelde het lot van KDS, degradatie naar de districtsklasse via 3-1. De aanval van Leython haperde aanvankelijk op de buitenkant; al leen Waldo Broeksma scoorde nog wel eens. Brother/M kon daardoor uitlopen naar 3-8. Een inhaalrace bracht Leython nog tot 10-11, maar daarna werd er niet meer gescoord: 10-15. Met Hans Broere in de plaats van Leon Heyting begon het pas te lo pen bij Leython. Er werd degelijk werk afgeleverd en hard gevochten en ondanks de wat mindere mid- denaanval, behield Leython steeds een voorsprong die via 8-10 en 11- 10 in één ruk door de moeilijke, maar doeltreffende opslag van Waldo Broeksma naar 15-11 werd getild. De derde set ging gelijk op tot 7-7. Brother kwam nog voor met 7-10, maar Hans Broere ser veerde de set uit: 15-10. In de nu volgende periode viel Leython even terug. Brother greep zijn kans en liep uit naar 0-8. Leython kwam nog terug naar 7-8 maar had toen zijn kruit verschoten (7-15). In de beslissende vijfde set werd Bro ther volledig zoekgespeeld. In die fase lukte allés en kon Leython alle risico's nemen zonder dat er ook maar iets fout ging, 15-3. Tevens kon Leython het protest tegen Mo lenwiek, waardoor het a.s. woens dag vanaf 11-3 in de tweede set die wedstrijd in Zaandam moet over spelen. Gemini heeft dit seizoen ver zuimd in de uitwedstrijden tegen hooggeplaatste ploegen voldoende punten te pakken. Dit en de wat mindere vorm van de laatste we ken deden het team bij Sliedrecht de das om. Gemini keek voortdu rend tegen een achterstand aan en ging pas spelen op 13-5. Tot 13-13 ging het goed, toen waren twee foute ballen voldoende voor het eerste verlies: 15-13. Gemini had toen beter wat kunnen wisselen, maar ging met dezelfde basis door, omdat de pass matig werd ver zorgd en het blok aan de buitenzij de slecht sloot, kon Sliedrecht veelvuldig scoren en de stand via 15-9 op 2-0 brengen. Met Wilbert Kokshoorn voor Ruud Koole kwam er meer enthousiasme in de ploeg en werd er minder gepraat. Dat resulteerde in een overwicht: 4-9. Helaas bracht de zwakke pass Gemini weer in moeilijkheden en Sliedrecht kwam zelfs voor met 13- 14. Een opleving kende Gemini nog (13-14), maar een wegvallende pass en slechte aanvalscombinatie waren funest: 16-14. Gemini gaat nu de koppen bij elkaar steken hoe het nu verder moet, na weer een derde plaats. NOVO heeft de strijd uit tegen Zovoc volkomen onnodig verlo ren. De Zoetermeerders speelden een ongecompliceerd spelletje en zagen een falende Noordwijkse ploeg tegenover zich. Alleen in de tweede set liet NOVO iets zien (4- 15), maar de overige sets kwamen verdiend aan Zovoc (15-7, 15-7 en 16-14). Bij de vrouwen sloot Gemini het seizoen weliswaar winnend af maar mooi was het allemaal niet. Tegen het tegen degradatie vech tende Delta/Li werden over en weer veel foutjes gemaakt. Dat gaf de strijd een rommelig aanzien en gaf Delta zowaar meer kansen dan het gedacht had. Met 15-13, 5-15, 12-15 kwam Delta zelfs voor met 1- 2 alvorens Gemini winnend afsloot (15-10, 15-13). Dit ene puntje was voor Delta/L (met ex-Leython speelster Liesbeth Rijnja in de ge lederen) voldoende om een beslis singswedstrijd af te dwingen. Leython speelde haar laatste wedstrijd tegen AV'40 en kreeg de punten niet cadeau. Het werd daar door een boeiende affaire waarin om elk punt geknokt moest wor den. Het spelbeeld was wisselval lig hetgeen de setstanden (14-16, 15-8, 4-15, 15-7 en 15-9) wel tot uit drukking brengen. De betere Ley thon aanval gaf tenslotte de door slag boven het sterk verdedigen van AV'40. Een gemakkelijk spelend NOVO startte oppermachtig tegen KDS dat moest winnen om degradatie te ontgaan (15-4). Daarna ontspon zich een gelijkopgaande strijd tot 15-15. NOVO drukte door naar 16- 15, waarna de KDS-coach achter eenvolgens een rode kaart (schel den) en een rode plus gele kaart (tong uitsteken) voorgeschoteld kreeg en NOVO daarom het set- point cadeau gaf (17-15). KDS vocht nog eenmaal naar setwinst (11-15), maar zag NOVO rustig uit maken (15-13 en 3-1). In de promotieklasse wist Donar ondanks dat het tweede team tege lijk speelde tegen Leython 3 en daardoor geen reservespelers kon gebruiken uit dat team, met 3-2 de meerdere te blijven over Jupiter, dat daarmee zijn kansen op promo tie/degradatiewedstrijden zag zak ken. De eeuwige rivaliteit tussen de teams gaven weer tot veel span ningen aanleiding. Daar Adriaan Timmer wat te laat kwam begon Donar sloom en kwam met 0-2 in sets achter voor het beter ging draaien en de volgende drie sets op rij won. Leython miste Hans Pardon in de uitwedstrijd tegen Punch en Lendl was, ondanks zijn finalezege op Tim Mayotte in het WCT toernooi, bepaald niet tevreden over zijn verrichtingen (foto ap» de Tsjechoslowaak Pavel Slozil grepen de eerste prijs in het dub belspel. In de eindstrijd won dit duo met 3-6,6-3,8-6 van de Fransen Guy Forget en Louis Courteau. LEIDEN - De mannen van Satur- nus hebben gisteren onder leiding van hun nieuwe coach en trainer, Roy van Gurp, in de landelijke eer ste klasse van de veldhandbalcom- petitie de volle winst gepakt tegen WIK (12-11). Saturnus hanteerde in plaats van de vertrouwde 5-1 de fensie een 4-2 defensie met Wim van Leeuwen en Hans Blansjaar als stoorspelers. Aanvankelijk werkte die verdediging nog niet zo best waardoor WIK toch nog wel mogelijkheden had van afstand. Maar gaandeweg werden de schut ters van WIK aan banden gelegd en dat betekende ook dat de cirkel- spelers niet konden worden aange speeld. Dat was ook de opzet van Roy van Gurp. WIK had tot in de laatste minuten een voorsprong (11-8), maar ging in de laatste mi nuut onderuit op een breakout van Wim van Leeuwen en Hans Blans jaar, die door laatstgenoemde werd benut (12-17). Oase had in de landelijke eerste klasse tegen Vires geen wissels op de bank door ziekte en blessures. Toch had de ploeg uit Oud Ade kansen op de winst. Vires kon geen ogenblik pressie uitoefenen. De Oase-defensie sloot goed en bleef dat doen. Met de rust leidde Vires weliswaar met 4-3, maar die voor sprong was zeker niet in overeen stemming met de krachtsverhou ding. Met Helma van der Geest en Anita van der Poel als gangmaak sters en met een goede balcircula tie had Oase het beste van het spel in de tweede helft. Lydia van der Poel scoorde knalhard van afstand de gelijkmaker (6-6) en dat had ei genlijk de eindstand moeten zijn. Maar Vires mocht met een doel treffend afstandsschot als winnaar van het veld stappen (7-6). In de landelijke tweede klasse verloren de vrouwen van MMO met 8-11 van een gekortwiekt EHC. De ploeg uit Leidschendam had maar een wissel op de bank en de afstandschutters Nel Dumoulin en Lia van der Voort zijn zeker voor de rest van de competitie uitge schakeld. MMO zag echter geen kans om de 5-1 defensie van EHC afdoende uit te spelen. Met de wind in de rug legde EHC de basis voor de niet verwachte overwin ning (rust 6-2). Het werd na de her vatting zelfs nog 9-4 voordat MMO met een 4-2 defensie op de brea kout ging handballen. Dat werkte wel maar niet zo snel dat de neder laag nog kon worden afgewend (8- 11). De mannen van HW 70 had den met een pover spelend Indus uit Rotterdam geen centje pjjn. Met de rust leidden de Voorschote naren al royaal met 14-3. Indus wekte geen moment de indruk de bakens in deze wedstrijd nog te zullen kunnen verzetten. Onnodig balverlies door een manco aan technisch vermogen maar ook aan taktisch inzicht. Het was zo slecht dat het Voorschotense publiek me delijden kreeg met de Rotterdam mers. HW '70 bleef echter gaan en dat resulteerde in een schietfestijn (27-10). Beste man van het veld keeper Wouter Zoutenbier. Vrouwen In de afdelings eerste klasse vrouwen kon Olympia '72 in Was senaar de keepster van HW '70 Aimee Visser, niet stukspelen. Zij stond niet alleen de Wassenaarse winst in de weg, zij zorgde ervoor dat de Voorschotense ploeg beide punten pakte door in de laatste mi nuut nog een strafworp te stoppen (6-7). Saturnus speelde HVS in Stompwijk van het veld met een regen van breakouts, 21-3. Verdere Uitslagen: Tweede klas se vrouwen: HMSH - Northa, 6-16, derde klasse: Hermes 2- MSV, 9-20, Fairplay - Kwiek Sport 2, afgelast. Eerste klasse mannen: DSO - Fo- reholte, 16-9, tweede klasse: Ondo - Olympia 72, 14-19, HVS - HEC 2, 22-7, derde klasse: Warmunda - DSO 2,24-23, HEC 3 - Northa, 8-19. FRANK BONTE kon de fut niet opbrengen echt te knokken voor een beter resultaat. De ploeg verloor met 3-0 kansloos (15-6,15-10 en 15-9). Gemini moest eerst een set ver liezen (15-11) bij Zovoc voordat coach Casper Brussee orde op za ken stelde. Toen werd in een hoog tempo Zovoc weggetikt en was men het erover eens dat tegen zo'n tegenstander eigenlijk geen set verloren mag worden (4-15, 10-15 en 6-15). Bij de vrouwen nam LUSV met een zege afscheid van de promotieklas. Slachtoffer werd WW dat met precies 6 speelsters - inclusief een jeugdspeelster uit de aspiranten wel leuk tegenstand bood, maar te weinig in huis had voor winst (15-10,10-15, 15-9, 15-8). Gemini 2 had nog een aardige sur prise in huis voor kampioen DAC. Twee sets bood DAC serieus tegen stand (15-13, 15-10) maar hield het toen voor gezien (15-3), de eerste nederlaag in de tweede helft van de competitie. Leython won wel de eerste set van Tornado (15-5), maar zakte daarna weg (5-15). In de der de set waren twee ongelukkige bal len na 13-13 voldoende voor nog maals verlies (13-15). De fut was er daarna uit (3-15 en 1-3). GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14