LSG strijkt het vaantje Strijdlust brengt Rijnsburgers damtitel Hockeyers van Roomburg raken koppositie kwijt Den Bosch straft matheid LMHC af Afleen limieten voor Rebel en Van Kampen Vierde plaats bij NK dammen biedt Hans Vermin perspectief Damtalenten lopen te hoop in Voorhof PAGINA 12 DO/ST SPORT MAANDAG 15 APRIL 1985 LEIDEN - Bij hockeyclub Room burg verloren de mannen de uit wedstrijd gistermiddag met 2-1 van Zoetermeer en daarmee de koppositie in de tweede klasse B. De vrouwen van Roomburg deden het beter door de leiding te nemen in de derde klasse A via het inpak ken van lijstaanvoerder Pijnacker (4-0) op het eigen kunstgrasveld. Forescate - Push 1-2. Het ontbrak het sterk spelende Forescate niet aan kansen, de doel punten echter bleven tot ver in de wedstrijd uit. Zeven minuten voor het einde kwam Push op voor sprong via een geslaagde uitbraak, waarna enkele minuten later Anne- Paul Goudberg voor de Voorscho tenaren de score weer in evenwicht bracht: 1-1. De overigens goed keepende Fred Brouwer moest in de laatste minuut toch buigen bij een Bredase strafcomer die de gas ten de 1-2 bracht. Zoetermeer - Roomburg 2-1. De Leidse ploeg startte aanval lend tegen Zoetermeer, maar werd na twee minuten al geconfronteerd met een snelle Zoetermeerse uitval die direct al een doelpunt oplever de. Cijs was kansloos op de inzet vlak voor zijn doel. Door onsamen hangend en onnauwkeurig spel van Roomburg bleef de thuisploeg tot aan de rust gemakkelijk aan de leiding. Een kwartier na de hervat ting bouwde Zoetermeer uit naar 2-0. Zes minuten voor het eindsig naal scoorde Peter Verheggen te gen uit een strafcomer. Noordwijk - Haarlem 1-0. De Noordwijkse hockeyers wa ren aanvankelijk goed op dreef en konden het overwicht dat door het middenveld werd verkregen uit buiten tot een doelpunt dat werd gescoord door Michiel Arnoldi. Noordwijk verloor in het tweede deel zijn overwicht. Maar Haarlem kwam nauwelijks tot goede aanval len, laat staan tot doelrijpe kansen. Vrouwen Leiden - Breda 2-2. De LMHC-hockeysters zagen een sterk startend Breda de leiding nemen na een verdedigingsfout. Aleid Viets echter zorgde dat Lei den in de wedstrijd bleef met haar rebound-treffer bij een strafcomer. Na rust werd Leiden gaandeweg sterker en bekroonden dat met 2-1 door Henriette Holshuysen na te zijn bediend door Dorien Herm- sen. De punten werden in de ge- lijkopgaande wedstrijd terecht ver deeld nadat Breda door een uit braak 2-2 scoorde. Zandvoort - Noordwijk 1-0. Noordwijk-coach Gijsbert Tit kwam tot de conclusie dat het een slechte wedstrijd op een slecht veld met slecht scheidsrechters was en bovendien bikkelhard. Na een kwartier redt doelvrouw Sop hie Kingmans Noordwijk nog voor Forescate-speler Mark van Pappelendam (licht shirt) zal de bal in de rebound over de doelman van het Bredase Push lepelen én ongeveer vijf centimeter over diens doel. Het eerste-klasseduel werd door Push met 1—2 gewon nen. (foto Holvast) een achterstand door een strafbal te stoppen. In de laatste fase pakt de thuisploeg de 1-0 zege toch door een rollertje uit een strafcor- ner. Qui Vive - Forescate 3-2. In Uithoorn sloeg de thuisploeg raak uit een strafcomer, die na twintig minuten spelen werd geni velleerd door Forescate, dat uit een veldsituatie tegenscoorde: 1-1. Een perfecte genomen strafcomer van Qui Vive zorgde weer voor een Uithoornse voorsprong. De Voor- schotense hockeysters kwamen door Yvonne Raap evenwel weer terug door een velddoelpunt. Ze ven minuten voor tijd stopte Petra Vingerhoed de strafbal van Qui Vi ve, maar werd als strafdoelpunt geldig doordat de Voorschotense doelvrouw boven haar schouder werkte. Roomburg - Pijnacker 4-0. De Leidse ploeg onder leiding van coach Ewoud van Aken begon nerveus aan de wedstrijd tegen koploper Pijnacker. Het belang was groot: tegen deze opponent moest worden gewonnen om kans te maken op het kampioenschap en de weg terug naar de tweede klasse. Inge Oudkerk Pool door brak de spanning met het Leidse openingsdoelpunt na de pass op maat van Bonnie Montanus. Roomburg-keepster Loes de Vries bleek waardevol door een strafbal van Pijnacker te stoppen. Marja Sprey klaarde het strafbal-karwei beter door in de tweede helft 2-0 te maken. Een attente Leidse ploeg gaf Pijnacker ook bij de strafcor- ner geen kans te scoren. Oudkerk Pool trof in de laatste tien minuten uit strafcomersituaties nog twee maal doel: 4-0. Leiden te laat wakker LEIDEN - Het zwakke spel van LMHC in de eerste helft in en tegen Den Bosch werd goed uitgebuit door de Bra banders die met een 2—0 voorsprong konden rusten. LMHC verloor gistermiddag het belangrijke hockeyduel tegen de mededegradatiekandidaat uiteindelijk met 3—2. De Oegstgeester ploeg startte met de met een voetblessure kampen de Wouter Eikenhout op de bank en Tom van der Meer voor de zieke Heiko Hulsker in het doel. De mat heid van LMHC werd na een kwar tier door Den Bosch afgestraft via de belangrijke openingstreffer van Mare Welie na een niet gepareerde voorzet. Eèn paar minuten later al legde Hoedemakers de basis voor de Bossche zege door het tweede doelpunt voor de thuisploeg te ma ken. Dit gebeurde uit een strafcor- ner met een succesvolle afschuif- variatie. De Baarschers-ploeg kwam in het eerste bedrijf niet tot een aan vaardbaar hockeyspel, waar de werklust ook al ver te zoeken was. Het gemis van Eikenhout op het middenveld deed zich zo zeer gel den dat Baarschers besloot de niet fitte technicus in de tweede helft toch maar in te zetten ten koste van Constan Michiel van Kessenich. Hein Dungelman maakte plaats voor Hans-Willem Croll. Leiden drukte Den Bosch nu wel met krachtig hockey terug op eigen helft, maar wist daar toch weinig mee te doen. De Brabanders waren in feite ge vaarlijker door hun snelle uitval len. Rechter-middenvelder Hoede- makers benutte tien minuten na de wisseling zo'n uitbraak en bracht de riante 3-0 op het bord voor Den Bosch. Voor het nu volledig wak ker geschudde LMHC was dat het sein om alles of niets te spelen. Het loon voor het toen wel hard werkende team van trainer Baar schers kwam laat, eigenlijk te laat. Vijf minuten voor tijd scoorde Bob-Jan Dietrich uit een strafbal de eerste tegentreffer. Twee minu ten later werd het goede voorberei dende werk van Onno te Rijdt af gerond tot LMHC's tweede treffer door Harmen Jansen Schoonho ven: 3-2. Een strafcomer voor LMHC op het laatste moment le verde niets op. Het ontbrak het zeer laat ontketende Leiden daarna aan tijd om het broodnodige punt uit het vuur te slepen. LEIDEN - Tot driemaal toe heeft een tiental Leidenaars onder aan voering van kapitein Joop Piket vanaf de 'Philidor', waarmee zij de oceaan van de hoofdklasse in de landelijke schaakcompetitie onvei lig maken, geprobeerd de kroonju welen van L en T/Eindhoven weg te kapen. Maar Schaakgodin Caïs- sa hielp met Lekkages en Torna do's Eindhovens koningen zo goed, dat Philidor ondanks het bij zetten van alle zeilen tenslotte met grote averij het strijdtoneel moest verlaten: 7-3 verlies. Bij hun gezamenlijke vooruitge schoven poging leken RAG de Graaff en Marcel Piket meteen al succes te hebben, maar Caïssa sloeg hen met schaakblindheid, zo dat hun landingsbootjes op de klippen lekliepen: 2-0. Helemaal in zijn eentje slaagde Piet Bakker er een tijdje later wel in met de kroon van een koning uit Eindhoven te rug te keren: 2-1. De slotaanval van afgelopen za terdag had de kroon op de kaping moeten zijn, maar tegen Caïssa is nu eenmaal niet te vechten. Alleen Jaap Herman, ingevallen voor Coen Stehouwer, kon met de moed der wanhoop (een briljant dame-of fer) winnend uit de strijd tevoor schijn komen, terwijl Peter Gelpke en Leo Hofland nogal gemakkelijk standhielden (twee remises). Van Maaren, De Kok, Jongsma en Joop Piket konden de Eindhovense stormen echter niet meer keren, zodat het zelfs de vraag is, of de schade die Philidor nu heeft opge lopen, niet zo groot is geworden, dat het Leidse notedopje in het vol gende seizoen de binnenzeeën van de eerste klasse niet noodgedwon gen moet opzoeken. Kaping Philidor mislukt Gelukkig voor de Leidenaars kwam het Friese Philidor tegen SMB uit Nijmegen niet verder dan dé kleinst mogelijke nederlaag 416- 5V6. BSG daarentegen nestelde zich vlak onder de Leidenaars door De Variant uit Breda in Bussum met 7-3 naar de eerste klasse te de graderen. Heer en meester in de hoofdklas se is dit seizoen ongetwijfeld het eerste tiental van V/Rotterdam. En mochten daarover nog twijfels be staan, dan zijn die afgelopen zater dag in elk geval weggenomen, want een triomf van 10-0 op HSG uit Hilversum is op dit niveau zon dermeer een grootmeestér-resul taat. De Maasstedelingen misten weliswaar Jeroen Piket, maar Vik tor Kortsjnoi (tegen Bert Enklaar), Jan Timman (tegen Hans Kuijf), John van der Wiel (tegen Paul Boersma), Gert Ligterink, Hans Böhm, Rinie Kuijf (tegen Boekei- gedegen schaakles, dat het Rotter damse team tevens de titel 'kam pioen van Nederland' verwierf. De beide in eerste instantie voor- uitgespeelde partijen hadden Phi- lidor/Leiden in Eindhoven een voorsprong van V6-1V6 moeten op leveren. RAG de Graaff had Groo- ten volledig in zijn web gevangen, maar in plaats van de doodsteek (stukwinst) uit te delen liet hij zijn opponent ontsnappen door par does een toren weg te geven. Mar cel Piket had in tijdnood naar een remiseachtig eindspel met lichte stukken moeten afwikkelen, maar hij hield het zware materiaal liever op het bord, hetgeen zijn onder gang werd: 2-0. originele manoeuvres tot in het eindspel waarschijnlijk remise in handen. In die fase gaf hy echter vrije doortocht aan de c-pion van Kuijpers, hetgeen fataal bleek te zijn: 7-3. LSG I/Leiden vierde zaterdag bij titelconcurrent Tal in Amsterdam bepaald geen vrolijke vlaggetjes dag. Weliswaar joeg Ossewaarde zijn opponent door de vlag (Van Caspel haalde 40 zetten in twee uur niet), maar de koningen van Ko- nings, Sikkel, Tolenaar, Jorgen Hepseler, Otten en Wiebes streken allen het vaantje, zodat Tal met nog een ronde voor de boeg nu al de kampioensvlag in klasse II B kan hijsen. Halverwege de strijd had LSG duidelijk de beste papieren. Con centratieverlies deed het blad ke ren. Zo verspeelde Charles Kuij pers zijn troeven aan Bastiaannet, maar laatstgenoemde verzuimde te profiteren: V2-V2. Ook Sikkel had moeten winnen, maar een geoffer de pion zag hij niet meer terug: 1 V6- V2. Otten won zelfs twee pionnen, maar een te zwakke onderste rij kostte hem dame tegen toren en 2xh-Vz. Tolenaar overschatte zijn kansen, getuige zijn te vroege doorbraakpoging: 3V2-V2. Een paar dagen later trad Piet Bakker tegen Van der Spek aan voor hun ook al vooruit te spelen duel. Bakker won met wit zoals hij dat wilde, zodat Philidor zaterdag man), Ferd van der Vliet, Jan de ™et,ee" achterstand Wit, Bruno Carlier en Arend van "nale be6°n- Dop gaven de Hilversummers zo LEIDEN - Slechts twee limieten voor de Nederlandse zomerzwem- kampioenschappen (NZK) konden dit weekeinde na maar liefst vijf wedstrijden worden bijgeschre ven. Nieuwkomer in het gezel schap van diegenen die reeds een limiet haalden was de Katwijkse Jessica Rebel. Ook Laurens van Kampen (De Zijl/LGB) kon met een limiet imponeren. De dertienjarige Jessica Rebel uit Katwijk, behaalde zaterdag de limiettijd op de 100 meter school slag voor meisjes geboren in 1972. In de badplaats zwom ze op dit nummer 1.24.6., tijdens wedstrij den om de kringtitel. Zij werd op de gecombineerde onderdelen ove rigens tweede. Al eerder had Rebel aan de li miettijd voldaan, echter in een 25- meterbad. Zaterdag verschafte zij zich in het overdekte 50-meterbad 'De Miereweide' in Katwijk een be tere uitgangspositie voor de NZK (half juli). Een 50-meterbadtijd scoort voor een serie-indeling op de NZK hoger dan een 25-meter- badtijd. Nonchalant zei Rebel, na afloop van haar race, dat ze op haar favo riete slag (rugslag) volgende week de limiet denkt te gaan halen. De schoolslag is duidelijk bijzaak, al hoewel ze ook op de 200 meter schoolslag een limiet zou willen halen. De pupil van Dick Werter, die zes maal per week in het 50-meterbad traint, kon dus duidelijk voordeel halen uit het feit dat haar concur rentie in een 25-meterbad moeten trainen. De concurrentie kan slechts alleen in de zomer van een 50-materbad gebruik maken, ter wijl de zwemvereniging Katwijk, na het afbranden van het 25-meter binnenbad, nu de beschikking heeft over een overdekt 50-meter- bad. Een unicum in de Leidse re gio. Laurens van Kampen zwom gis teren in het 50-meterbad (over dekt) van Bussum ook een limiet voor de NZK. Alhoewel hij niet in de prijzen viel, kon hij met zijn tijd 1.18.0. op de 100 meter rugslag voor jongens geboren in 1973 tevreden zijn. Van Kampen maakt overigens deel uit van een kleine selectie van zijn vereniging, die één ochtend in de week een training heeft in het Katwijkse 50-meterbad. Danny Dubbeldeman die bij de zelfde wedstrijden een eerste plaats behaalde op de 400 meter vrije slag voor meisjes onder de 10 jaar 6.26.1. behaalde geen limiet. EDWARD MAASDIJK Al na vier zetten bood Van Mil vanwege een wel zeer vroege da- meruil Wim de Kok remise aan, maar de Leidenaar sloeg dat af. Te recht, want hij kwam inderdaad beter te staan, maar het werd toch een lege dop, omdat hij zich ver- combineerde: 3-1. Leo Hofland en Douven deden beiden afwachten de zetten: uiteraard remise. Voor eenzelfde resultaat stonden Peter Gelpke en Scheeren garant, zij het na een partij vechtschaak, waarin Gelpke de beste kansen heeft ge had: 4-2. Nog was niet alles voor Philidor verloren. Een prachtig dame-offer voor twee lichte stukken verraste Moonen zo zeer, dat hij geen ver weer meer had op de daaruit voort vloeiende koningsaanval van Her man: 4-3. Henk van Maaren haalde in tijdnood weliswaar het voorge schreven aantal zetten, maar uit de positionele puinhoop, die uit het Colle-systeem van Van Egmond was ontstaan, kon hij niets posi tiefs meer opbouwen: 5-3. Joop Piket leek met zijn loper- paar aardige kansen te hebben, maar met een tijdelijk torenoffer won Welling een pion en later de partij: 6-3. Lex Jongsma had met ABCOUDE (ANP) - Drie mi- nuten na het begin van de elfde en laatste ronde van het toer nooi om het nationale dam kampioenschap in Abcoude was de laatste beslissing geval len. Door na zes zetten remise overeen te komen met Bouke Bies, verzekerde Hans Vermin, uit Wassenaar zich van de vier de plaats in de eindstand, die hem het recht geeft volgend jaar - met Van der Wal, Clerc en Van Aalten - direct in de fi nale uit te komen. Door dit snelle resultaat was Geert van Aalten zeker van de nationale grootmeestertitel al vocht de Huissenaar nog een fel duel uit met kampioen Jan nes van der Wal, die hem op de rand van een nederlaag bracht. Van Aalten wist zich in de tijd noodfase echter-nog te redden, waardoor hij als enige speler in dit toernooi ongeslagen bleef. Rob Clerc wilde tegen Auke Scholma via een zege proberen in ieder geval nog alleen op de tweede plaats te komen. Schol- ma verdedigde zich echter uit stekend en na ruim vier uur spelen moest Clerc zich toch met remise tevreden stellen. Ruud Palmer, die bij het be gin van de ronde nog kans had via een zege op de gedeelde vierde plaats te komen, was enigszins ontgoocheld door de wijze waarop Bies en Vermin hem die mogelijkheid hadden ontnomen. Toch vond de Nij- megenaar hierin geen aanlei ding met een puntendeling te gen Goudt genoegen te nemen. In een aanvallende partij kwam hy tot zijn tweede zege en kon hij de vijfde prijs opeisen. Jos Stokkel besloot het voor hem vrij onvoorspoedig verlopen toernooi met een nederlaag te gen John van den Borst, die daardoor op de valreep het toernooi nog kon afsluiten met ten minste één overwinning achter zyn naam. Van Putten dacht blijkbaar aan Napoleon. Eerst liet hij de vijande lijke monarch in een theoretische jSiciliaan van e8 via d8, c7, d6, e5, f5 naar g6 wandelen, alvorens hem met zijn Waterloo te confronteren: 3V6-IV2. Het was slechts een licht puntje in de misère, want Konings werd in een Pirc taktisch wegge- 2-1 aande vaagd en J. Henseler liet zich door een nieuwtje van Helmers in een variant, waarin hij Fred van der Vliet eens rémise had afgedwon gen, verrassen en was Leiden in last: 5Vfe-l'£. Het tijdnoodduel van Ossewaar de en het betere eindspel van Kees van Zijp verkleinden de achter stand nog tot 5V2SV2, maar het overzien van een fatale tussenzet door Wiebes bepaalde de eind stand op 6V2SV2. Een met vijf invallers verzwakt Philidor II ging in Zaanstad bij ZSC/Saende met 7-3 ten onder. Vier miniatuurtjes betekenden een achterstand van 4-0: Sipos (tak tisch weggespeeld), Smit (stukver lies), Van Loon (kansloos) en Kohl- beck (geveegd in 18 zetten). Vriend en Van de Wijngaard vonden hun winstwegen niet: 2 remises en 5-1. Van Ofwegen won zijn gebruikelij ke rommelpartij, terwijl Nico Kuijf zegevierde in een toreneindspel: 5- 3. Maar fatale foutjes van Van Schie en Van der Kooy zetten Phi lidor II definitief op verlies: 7-3. In een gevecht met wisselende kansen is LSG II er niet in ge slaagd van Dordrecht I te winnen. Het werd een kleine nederlaag van 6-4, zodat de Leidse ploeg in klasse II C nog steeds een theoretische degradatiekans heeft. Alle halve finalisten verzameld aan en rond één tafel in het Rijnsburgse Voorhof. Rechts met baardde Rijnsburgse jeugdtrainer Rinus Kromhout en uiterst rechts scheidsrechter Cor Stolker. (foto Holvast) ie dam- RIJNSBURG - mers zorgden dit weekeii Rijnsburgse Voorhof voor een span nende ontknoping van de halve eindstrijd van het nationaal kam pioenschap voor aspiranten. Hoog tepunt was het adembenemende duel tussen de 13-jarige Marco Wie- ring en de 12-jarige Erno Prosman dat maar liefst viereneenhalf uur duurde. Het damtalent Prosman uit Gou derak bood zijn tegenstander uit Schagen al na de eerste zet remise aan. Wiering sloeg dit aanbod evenwel manmoedig af om na een spannende marathonpartij als winnaar achter het bord vandaan te stappen. Met zijn overwinning nestelde Wiering zich niet alleen naast Mark Deurloo uit Benne- broek op de eerste plaats negen punten uit zeven partijen), maar splitste hij zijn rivaal Prosman een herkamp in de maag. Prosman eindigde namelijk op een gedeelde derde plaats plaats met Paul van Boven uit Bloemen- daal en de Rijnsburger Dick van Dijk, die zaterdag zijn veertiende verjaardag vierde. Dit drietal moet uitvechten wie Wiering en Deurloo vergezellen naar de finale die in het najaar in het Noordhol landse Andijk wordt gehouden. Aan die finale doen naast het 'Rijnsburgse drietal' de eerste drie van de overige twee halve finales mee alsmede de kampioen van vo rig jaar, Wim van Galen. RIJNSBURG - Voor het eerst in het 50-jarig bestaan van de Rijns burgse damclub RDC heeft het eerste team zich weten te plaatsen voor de landelijke tweede klas. Of schoon RDC aan een gelijkspel te gen Volendam in de laatste promo tie-wedstrijd voldoende had, nam het hiermee geen genoegen. De strijdlustige Rijnsburgers gingen tot het uiterste, hetgeen een grote 14-6 overwinning opleverde. Strijdlust is dan ook het grootste wapen van de Rijnsburgers, aan damtechniek en -tactiek zal nog het nodige moeten worden bijge schaafd om in de landelijke tweede klasse goed te kunnen meedraaien. Zoals gebruikelijk was ook nu weer de eerste klap voor RDC. Bin nen een uur had Ton Noort de eer ste punten binnen. Een niet zo moeilijke damdreiging werd door Karregat totaal overzien. Invaller Piet van Egmond blijft verrassen in deze na-kompetitie. Werd vorige wedstrijd met een schijf voor sprong nog remise gespeeld, nu werd met een schyf minder de winst binnengehaald. Nadat Van Egmond een schijf was achterge raakt, besloot hij er taktisch een sneldam-wedstrijd van te maken. Toen tegenstander Plas zich hiertoe eveneens toe liet verleiden, overzag deze de listige dubbel- dreiging, die Van Egmond in het spel gebracht had, waarna de twee de Rijnsburgse winst razendsnel werd binnengehaald. Kopman Al- bert Huisman investeerde veel tijd in het vinden van een goed spel- plan. Toen Huisman in een onre gelmatig klassieke party spannin gen creëerde door een omsingeling in te zetten, overzag Hansen de eer ste de beste damkombinatie. De 6-0 voorsprong gaf de Rijns burgers vleugels. Een vijftal nade lige standen werd strijdlustig weg gewerkt. Rinus Kromhout moest zijn foutief opgezette opening met schijfverlies bekopen. Alles op de aanval gooiend, bracht hij zijn te genstander in grote problemen. Een tweede schijf-offer had hem waarschijnlijk de winst kunnen brengen; toen dit echter verzuimd werd was de winst net niet meer binnen te halen. Ook Gert Ceder hout koos een onspeelbare ope nings-variant. Toen Mol dit niet kombinatief afstrafte, werd in de tijdnoodfase de remise bereikt, ter wijl een winstgang nog werd ge mist. Cees van den Bosch en Jaap Zwaan wisten ook beiden uit een nadelige stand terug te komen. On danks iets voordeliger standen werd hier door beiden het remise aanbod aanvaard. De staart-borden van de Rijnsburgers draaiden deze wedstrijd goed mee. Invaller Ben Fase liet zijn tegenstander in de aanval, totdat hij door een goed voorbereide manoeuvre de aanval kon stoppen en een winststelling overhield. Onnauwkeurig afspel voorkwam een verdiende zege. Arie Schoneveld koos al vroeg voor een centrum-aanval, die Schilder in grote problemen bracht. Toen deze in de wederzijd se tijdnood-fase niet de sterkste verdediging vond, verzachtte ver lies op de klok een desastreuze damnederlaag. Arno Kooloos eindigde zijn par tij, zoals gebruikelijk, als laatste. Een poging om de voorpost van Veerman te veroveren was tot mis lukken gedoemd, waarna een over- machts-eindspel voor de Volen- dammer ontstond. Manmoedig streed Kooloos verder, totdat een onnauwkeurigheidje van de Volen- dammer hem het begeerde punt bracht. Met deze 14-6 overwinning plaat ste RDC zich als sterkste van de promotie-poule voor de landelijke tweede klasse, waarin ook het ge degradeerde Katwykse KDC zal uitkomen. Een pikant detail is, dat RDC zal proberen deze confronta tie te ontlopen en de Dambond ver zocht heeft in het Noordhollandse rayon ingedeeld te worden In Waddinxveen is Leidenaar Evert Bronstring ongeslagen snel- damkampioen van de Dambond Midden-Holland geworden. Hij wist hierbij de DMH-kampioen Henk van Klaveren jr. ruimschoots voor te blijven. Beide spelers heb ben zich door dit resultaat ge plaatst voor het sneldamkam- pioenschap van Nederland. FRANS DE JONGE

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12