Hoe je niet te missen kansen mist Noordwijk nog in race door winst op PPSC Roodenburg: grote stap op weg naar handhaving Voetbalsters Alphen baren opzien (1-0) SIZO bijna kansloos Jeugd Quick Boys in landelijke competitie MVKV legt zich neer bij degradatie RB-Spijkenisseof: MAANDAG 15 APRIL 1985 SPORT PAGINA 11 RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys en Spijkenisse hebben zaterdag aan de Middelmors een demonstratie gegeven van het gezegde "de aanval is de beste verdediging". Beide ploegen konden, gezien de stand op ranglijst, vrijuit spe len en gaven elkaar de nodige ruimte om er een lekkere pot van te maken. plaatsen om daarmee zijn matige optreden te illustreren. Spijkenisse legde zich in die naar een steeds bedenkelijker niveau af zakkende tweede helft toe op het geliefkoosde counterspelletje. Rijnsburgse Boys mocht een vel- doverwicht opbouwen, maar de beste kansen waren voor de ploeg die daar wél raad mee wist tegen RCL (6-1) en Noordwijk (3-2), maar die op de Middelmors volledig faal- Aanvankelijk leek het op en neer golvende spelletje de nodige doel punten te zullen opleveren. Im mers, de defensie van beide teams leek met het naderen van het einde van het seizoen hard toe aan enige herstelwerkzaamheden en aan weerszijden van het veld werden de kansen met de regelmaat van de klok gecreëerd. Ondanks het grote aantal in de categorie 'niet te mis sen' bleef het publiek tenslotte enigszins teleurgesteld volledig verstoken van de smaakmakende ingrediënten: 0-0. Met Huug Aandewiel weer in de basis, na diens afwezigheid tenge volge van de in het duel met RCL opgelopen blessure, begon Rijns burgse Boys de strijd zo'n vijf mi nuten later dan opponent Spijke nisse. Weliswaar stonder er elf geelzwarten binnen de nattige krijtlijnen maar ze werden pas wakker toen Spijkenisse al twee maal van dichtbij had moeten sco ren. Stan Roestenberg en Ruud van Emmerik gaven hun kopbal echter te weinig vaart mee om Henk van Voorbergen in proble men te kunnen brengen. Eenmaal ontwaakt begon Rijns burgse Boys aan een aantal fraai opgebouwde aanvallen. Huug Aan dewiel, met ingepakte knie, ging weliswaar voorzichtig te werk maar zodra de architekt van de La gendijk-equipe zich met het spel bemoeide liet hij het publiek ge nieten van zijn capaciteiten. Veel van zijn loepzuivere passes strooi de hij in de breedterichting van het veld. Het ontbreken van een op scherp spelende voorste linie was daar niet vreemd aan. De in die linie opererende Hans Zwaan was veel te omslachtig in zijn acties en miste de nodige over tuiging in zijn spel om als spits echt gevaar te kunnen stichten. Al vroeg verprutste hij een unieke ge legenheid om de score open te bre ken waarna de jonge speler voor namelijk tegen zichzelf liep te voet ballen. Hoewel de Boys steeds dichter in de buurt van het door Wim Veen- man verdedigde doel kwamen, bleek ook steeds duidelijker dat het een onmogelijke opgave was de bal in het doel te werken. De veelvuldig voorin te vinden Martin Toet werd door de sterk spelende Wim Driebergen goed aangespeeld maar zijn inzet miste de juiste rich ting. De andere vleugelverdediger Johan de Kroon liet van twintig meter een vliegend schot los dat maar net naast het doel verdween. Marcel van der Blom en Fred Ar royo lieten zich ook niet onbetuigd maar hun pogingen werden door doelman Veenman verijdeld. Ook Spijkenisse bleek niet in staat te profiteren van de enorme gaten die de door captain Jack Ma nuputty zwak geleide Rijnsburgse defensie keer op keer liet vallen. Robert de Heer verzuimde volledig vrij voor Van Voorbergen te scoren nadat Manuputty de bal binnen het eigen strafschopgebied verspeeld had aan Ricardo de Winter. Even later verlengde Kees Vlug een cor ner naar Ruud van Emmerik die echter van twee meter veel te zacht inkopte. Na de pauze stond Ton Arroyo in het veld voor Hans Zwaan en kwam er meer aggressie in het spel van de Rijnsburgers. Veenman dook onder een voorzet van Fred Arroyo door en Arie van Dijk kon eigenlijk niet missen. Toch slaagde hij erin de bal naast het doel te de. 'Topscorer' in het kansen werd Kees Vlug. De slun gelachtige spits liet Driebergen en Manuputty zijn hielen zien, om speelde de uitgekomen Henk Van Voorbergen en kwam alleen Mar tin Toet nog tegen op de doellijn. Perfect speelde Vlug de bal in de voeten van de verbaasde Toet waarmee hij zorgde voor het hoog tepunt van de voorstelling "Hoe mis je niet te missen kansen". Trainer Arie Lagendijk over zijn pupillen: "We stonden niet scherp genoeg. De inzet was er wel. maar ja, als er een paar spelers zijn die op een tandje te laag staan dan wordt het moeilijk". Over de ren tree van Aandewiel, die in de twee de helft nauwelijks meer in het stuk voorkwam was Lagendijk te recht tevreden; "Jazeker, hij mist natuurlijk het wedstrijdritme maar ik ben blij dat hij de hele wedstrijd heeft uitgespeeld". Zaterdag staat de derby Quick Boys-Rijnsburgse Boys op het pro gramma. De Rijnsburgers kunnen dan weer beschikken over Rob Gil- lesen. Wellicht dat diens aanwezig heid de volledig gestokte doelpun- tenmachine weer aan de praat kan brengen. PETER VAN LEEUWEN Oefenverlies NOORDWIJKERHOUT - Der deklasser WSB oefende gister middag tegen het Delftse DHL..De ploeg van trainer Leo Holl kwam aanvallend nauwelijks uit de verf en raakte na rust (0-0) ook verdedi gend in de problemen. Na een fout bij het uitverdedigen kwamen ih de dertiende minuut drie Delftena ren vrij voor doelman Johan van der Berg, die volstrekt kansloos was: 0-1. rxf 1 NOORDWIJK - Noordwijk gunt Kozakken J? Boys het kampioenschap van de eerste klasse A fjg 3 kennelijk niet. De kustploeg naderde de zater- .Z mM dag werkloze koploper tot op één punt, dankzij «■fc een 3-1 overwinning op PPSC. LEIDEN - Bij de vrouwen werd alleen zaterdag gevoetbald. Ter Leede kwam in eigen huis niet verder dan een 0-3 nederlaag tegen Rijnmond. In de tweede klasse baarde het verlies (0-1) van Wou- brugge tegen Alphen opzien. De vrouwen van Ter Leede bleken zaterdag niet opgewassen tegen Rijnmond, dat in de interregionale klasse de vierde plaats bezet. Voor rust had de ploeg uit Poortugaal de wind in de rug. Dat had een groot veldoverwicht en twee doelpunten van Rijnmond tot gevolg. Na rust kwam Ter Leede in eerste instantie wat meer in het stuk voor. Later evenwel nam Rijnmond het initiatief weer over en passeerde keepster Greet van Tiem nog een keer: eind stand 0-3. In de eerste klasse van de zaterdagsectie werd niet gevoetbald. In de tweede wel. Alphen zorgde daarin voor een verrassing door Woubrugge een 0-1 nederlaag toe te brengen. Koploper SVOW staat thans drie punten voor op Woubrugge, met nog drie wedstrij den te gaan. De tweede wedstrijd in deze afdeling ging tussen Ter Leede 2 en LSW'70 2. De reserves van Ter Leede toonden zich in dit treffen stukken sterker dan hun Leidse opponent: 7-0. De verdiende zege hield de rood- witten in de race om de titel. Van meet af aan werd duidelijk dat Noordwijk zich nog niet kansloos acht voor een hoge klassering in de hoogste zaterdagklasse, want de Schiedamse opponent werd op het spekgladde veld direct onder druk gezet. Ondanks de afwezigheid van routinier André Wetzel ontwikkel de de thuisploeg een offensief, wat in de zesde minuut al de eerste tref fer tot gevolg had. Vormgever was Siem van Beve- ren. De eerste keer dat de voor- stopper ter assistentie van de vuur linie naar voren was gestormd, kopte hij zijn ploeg meteen naar een 1-0 voorsprong. Een grote Noordwijkse overwinning leek in de maak. De schijn bedroog even wel, want PPSC ontworstelde zich gaandeweg aan de druk van de thuisploeg. Gave treffer De Noordwijkse sluitpost Dick Dortmundt moest er zelfs aan te pas komen om een Schiedamse treffer (probeersels van Jan 't Hoen en Koen Winkelman) te voorko men. Op het moment dat de gelijk maker in de donkere lucht hing, sloeg Noordwijk aan de andere kant toe. Iwan Hermans, de in Noordwijkse dienst spelende Kat- wijker, onderstreepte zijn goede vorm in de wedstrijd met een gave treffer. John Marijt deelde ook mee in de feestvreugde, want hij had zijn ploeggenoot in kansrijke posi tie voor de Schiedamse goalie ge manoeuvreerd: 2-0. Geblesseerd Na het thee-intermezzo bleef Geert-Jan Bakker geblesseerd ach ter in de kleedkamer. De blonde spits was in de eerste helft in bot sing gekomen met zijn tegenstan der. Kees Plug was zijn vervanger. Hij gaf de Noordwijkse aanval nieuwe impulsen. De kansen in het begin van de tweede helft volgde elkaar in hoog tempo op. Achter eenvolgens Jos Smits en Timo Gerlof konden de hen aangereikte mogelijkheden echter niet verzil- Vooral Gerlof liet de Noordwijk se aanhang, ondanks het slechte weer toch weer massaal opgeko men, de handen vertwijfeld ten he mel heffen. De middenvelder liet vier opgelegde kansen onbenut. PPSC, dat Jan van der Marei voor Eric Nijs verving, vond het alle maal best en bleef in het achter hoofd geloven in een positief resul taat. Vertrouwen De 'aansluittreffer' van de ex- Feyenoorder Ron Carli (die in de Kuip geen nieuw contract kreeg aangeboden en dispensatie vroeg en kreeg) in de 78ste m)nuut krikte het vertrouwen van de Schiedam mers nog meer op. Noordwijk daarentegen was van de doeltref fende actie van de Schiedamse aanvaller nauwelijks onder de in druk. PPSC kon daardoor druk op het doel van Dortmundt blijven uitoe fenen. De gelijkmaker hing in de lucht, maar het doelpunt viel aan de andere kant van het veld. Klaas Vink maakte, na goed voorberei dend werk van Jos Smits, aan alle onzekerheid een einde. HILLEGOM - Door de 0-2 neder laag van zaterdag tegen IJmuiden is SIZO zo goed als zeker gedegra deerd. Alleen wanneer de 'concur renten' HCSC, Kennemerland, Vo- lendam en Geinoord het in de laat ste duels plotseling laten afweten, heeft de Hillegomse tweedeklasser nog een kans. Zaterdag maakte SIZO deN in druk zich al te hebben verzoend met degradatie. Binnen zeven mi nuten stond de ploeg met 0-2 ach ter en kwam er daarna niet meer aan te pas. Het was aan doelman De Ruiter te danken dat de neder laag niet hoger uitviel. LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie verzekerde Quick Boys zich zaterdag via een 1-0 overwinning op Roodenburg van een plaats in de landelijke jeugdcompetitie, die volgend seizoen van start gaat. In die afdeling zijn 'toegangsbewijzen' gereserveerd voor de zes betaalde clubs uit het district West II en de vijf hoogst eindigende amateurverenigingen. De laatste plek wordt ingeno men door de best genoteerde Dordtse vereniging in de tweede regionale klasse. Naast Quick Boys maken Roodenburg en UVS overigens ook nog éen goede kans om zich te plaatsen. De laatst genoemde vereniging kende zaterdag geen enkel probleem met Quick: 5-0. Nadat Roodenburg (1-4 tegen VUC) én Quick Boys (2-0 tegen Quick) afgelopen donderdag al overwinningen hadden behaald, bakten beide ploegen er zaterdag niet veel van. Quick Boys scoor de via Kees Guyt vlak na rust 1-0 en gooide de wedstrijd daarna 'op slot'. Roodenburg kwam er dan ook nauwelijks meer aan te pas. UVS had tegen Quick een produktieve bui. Na een 1-0 ruststand (doelpunt Richard Polanen), breidden de Leidenaars de stand na de pauze uit tot 5-0. Doelpuntenmakers: Edgar Harskamp, Isaac Boot (2x) en Wim Tegelaar. In het duel tussen Rijnsburgse Boys en Spijkenisse stond het kansen missen centraal, zater dag op sportpark Middelmors. Onder het motto: de aanval is de beste verdediging, gingen de ploegen elkaar te lijf, maar treffers bleven uit omdat de mo gelijkheden niet werden benut. Hier ziet Marcel van der Blom zijn inzet naast gaan. Hans Zwaan kijkt gespannen toe. (foto Hovast) Katwijk grijpt laatste kans KATWIJK - Uitgerekend tegen koploper Sportlust greep Katwijk de laatste kans op de titel in de za- terdagderdeklasse. De ploeg van trainer Peter Ciere verkleinde door een 2-1 overwinning het gat met de Woerdense kampioenskandidaat tot twee punten. Na de ontluisterende thuisneder laag tegen Ter Leede (op paas maandag) speelde Katwijk zater dag een opmerkelijk goede wed strijd en wist zich zoveel kansen te scheppen dat het zeer matig spe lende Sportlust van geluk mocht spreken dat het niet werd geklei neerd. Wim Guyt 1 (tot twee keer toe), Amerik van Duivenvoorde en Floor en Jaap Schaap misten goe de kansen voor de thuisploeg. Wim Guyt 1 ontpopte zich uitein delijk als de enige trefzekere Kat- wijker. Na ruim een kwartier en bijna direct na de openingstreffer van Sportlust kopte hij na een voorzet van Floor Schaap vanaf de rechterflank de gelijkmaker achter de Woerdense doelman en twintig minuten voor tijd deed hij hetzelf de na een voorzet van Amerik van Duivenvoorde vanaf de linkervleu- LEIDEN - Met een handstand waar Nadia Comaneci in haar glorietijd jaloers op zou zijn ge weest, begroette Roodenburg- doelman Sjaak Nievaart de zwaar bevochten overwinning van zijn ploeg op SEW (2-1). Vol komen begrijpelijk die vreugde uitbarsting van de oudste Roo- denburger na afloop van de eni ge wedstrijd die gisteren door gang vond in de eerste klasse A. Want met nog negen wedstrijden voor de boeg zette de Kooiclub een zéér belangrijke stap op weg naar continuering van het eer steklasserschap. Zo ver is het nog niet, maar brengen de Leidenaars de 'over- levingsactie' tot een goed einde, dan mag het elftal van de schei dende trainer John Huguenin een succesvolle toekomst wor den voorspeld. Met de jeugd heeft het grotendeels uit eerste jaars senioren bestaande elftal immers de toekomst in huis. Het seizoen 1984/'84 zal in de analen van de Leidse eersteklasser dan ook worden bijgeschreven als overbruggingsjaar, mits Rooden burg het dit jaar inderdaad redt. Dat is de belangrijkse conclusie, afgaande op de verrichtingen van de 'kleuteklas' gistermiddag op het zware, doch redelijk be- Leidenaars wilskrachtig tegen SEW speelbare veld van sportpark Noord. Wanneer wordt bedacht dat de thuisclub, die morgenavond (18.45 uur) thuis tegen Hilversum spelen, in de vorm van SEW een ploeg versloeg die nog volop in de race om het kampioenschap is (of was?), mag gerust de nodige waarde worden gehecht aan de overwinning. Bij maximale weerstand van de ploeg uit Nib- bixwoud kwamen de Leidse jon kies in veel opzichten te kort, maar op het gebied van wils kracht was Roodenburg niet te kloppen. Nu de Leidenaars we ten dat daarmee veel kan worden gecompenseerd, betekent de ze ge op SEW mogelijk de start van betere tijden. Dat een speler weet wat-ie kan is belangrijk, maar het onderken nen van de beperkingen is zo mogelijk van nog meer im portantie. Daar ontbrak het gis teren nogal eens aan. Voetballen kunnen de Roodenburgers alle maal, maar teveel spelers deden dingen die zij niet kunnen, ter wijl achterin ook essentiële dek- kingsfouten werden gemaakt. Het is allemaal terug te voeren op het ontbreken van een per soonlijkheid. Het misverstand tussen laatste man Hans Koree en doelman Sjaak Nievaart in de 24ste minuut was daar een goed voorbeeld van. Een seintje was voldoende geweest om het ge vaar te doen wijken, maar beide spelers verzuimden daadwerke lijk in te grijpen. Toen de keeper dat alsnog deed, sprong de bal via het lichaam van de verdedi ger in de richting van het verla ten doel, waar Koree op het laat ste moment redding kon bren gen. De verprutste 'ingestudeer de' vrije schop in het tweede part gaf aan dat de communicatie in aanvallend opzicht eveneens al les behalve optimaal was. In de persoon van aanvoerder Nico Mol bezit SEW wél een spe ler die rust brengt, de lijnen uit zet en zijn collega's stuurt. Roo denburg holde aanvankelijk dan ook achter zijn tegenstander aan en liep zich op die manier over de kop. Hoewel SEW sterker was dan Roodenburg, kreeg de thuis ploeg de beste kansen. In de eer ste minuut al moest Sjef Com mandeur op de doellijn redding brengen na een inzet van Marcel van der Burg en in de rebound knalde Gé Tegelaar de bal op de paal. Richard Gottmer schoot het leder verder een keer via de lat over en op aangeven van de zelfde Gottmer kopte Marcel van der Burg net naast. Vooral aan de rechterkant, waar Jtirgen Kok (later vervan gen door Peter Ciere)het moei lijk had tegen Erwin Wessels, kwam SEW de tweede helft vaak gevaarlijk door. De 0-1 hing dan ook in de lucht. Zoals zo vaak echter viel het doelpunt aan de andere kant. Ronald Jansen werd (64ste minuut) na een pass van Duncan Alberga geveld door keeper Van Hout, die zijn over treding door scheidsrechter Blom met een penaltu zag wor den bestraft. Ronald Jansen liet dit buitenkansje niet onbenut: 1- 0. Één minuut later maakte Nico Mol alweer gelijk, maar Rooden burg gaf blijk over veel veer kracht te beschikken. Zes minu ten voor het einde immers 'vond' Boudy Pijnakker (ingevallen voor Koos Siera) Ronald Jansen, die van dichtbij de winnende treffer liet aantekenen. FRED SEGAAR Ter Leede pakt punt in degradatieduel SASSENHEIM - Hoewel tegen stander JAC voor het duel met Ter Leede (uitslag 0-0) een vierde plaats op de ranglijst innam, was er zaterdag in Sassenheim van een re gelrecht degradatieduel sprake. Met respectevelijk achttien en ze ventien punten bevonden JAC en Ter Leede zich nog in degradatie- gevaar en wilden dan ook één ding voorkomen, namelijk verliezen. Hoewel beide ploegen uiterst voorzichtig opereerden kreeg Ter Leede voor de rust toch een paar kansen. Eerst belandde de bal na een vrije trap van Jan van Hars kamp tegen de onderkant van de lat waarna Paul Westerbeek de bel in de rebound net naast het Haagse doel mikte. Een gevaarlijk schot van diezelfde Westerbeek werd verderop in de wedstrijd door een Hagenaar geblokt. Datzelfde ge beurde na een inzet van Ronald Vonk. Na de pauze was dit treffen in de zaterdagderdeklasse nauwelijks het aanzien meer waard, wat voor een belangrijk deel was te wijten aan de keiharde wind en het spekgladde veld. In de laatste mi nuut kreeg invaller Benno Kooy nog een goede kans, maar hij schoot de bal in het zijnet. LEIDEN - Na winst in de 'paas- derby' tegen MVKV boekte Valken zaterdag ook een overwinning in het treffen met regiogenot Voor schoten (0-3). MVKV. dat zich al met degradatie heeft verzoend, stelte thuis tegen Unicum opnieuw teleur (0-4). Voorschoten-Valken '68 0-3. Voorschoten weet zich uitgescha keld voor de titel en toonde zich tegen het fellere Valken weinig geïnspireerd. De Valkenburgers creëerden tal van kansen en voor de rust was de strijd al beslist door doelpunten van Hans Vijgeboom en Theo van Rijn, die voorzetten van Relus Bol op de juiste waarde schatten. Vijf minuten voor tijd kopte Leo Noort (na een corner van Piet Varkevisser) de eindstand naar 0-3. Voorschoten kwam niet verder dan een paaltreffer van Lex van Schijndel vlak voor rust. MVKV-Unicum 0-4. Voor zover de Katwijkers nog over een beetje zelfvertrouwen beschikten, beroof den de vrijuit spelende Rotterdam mers hen ook van dat laatste restje geloof in eigen kunnen. Hoewel Unicum over een alles behalve im ponerende ploeg beschikt, kwam MVKV geen moment in de wed strijd. Na drie grove fouten in de Katwijkse defensie te hebben afge straft, fabriceerden de Rotterdam mers vlak voor tijd geheel op eigen kracht nog een wonderschone tref fer KRV en ZLC scoren niet Siem van Beveren (archieffoto) LEIDEN - Slechts twee wedstrij den in de zaterdagafdeling. Alphia klopte LSW op het bij veld (1-0). KRV en ZLC kwamen niet verder dan een doelpuntloze remise. Alphia - LSW 1-0. Laatste man Martens moest al na 25 minuten spelen het veld verlaten omdat hij zijn tegenstander te fel aanpakte. Ook tegen tien man wisten de stu denten geen vuist te maken. Na de rust kon Alphia dankzij invaller Kees Heemrood (in het veld voor Wiggert Krap) op een 1-0 voor sprong komen. KRV - ZLC 0-0. Hennie Onder water schoot voor rust de bal eerst naast, daarna vond Han Lacourt een uitstekende doelman Teun van Duivenbode op zijn weg. Na de hervatting was het KRV dat de beste kansen had. John van Eshof kopte echter net over: 0-0. Tweede klasse: SVLV won door doelpunten van Jan van Haar, Leo Zandbergen en driemaal Jan Zoe temelk met 2-5 van HVZ (tegen treffers Leen Ditmars). GWS ver loor met 2-3 van Kickers, dat Rijke- lÜkhuizen en Spaargaren zag sco ren. Sassenheimer Tony Schrama zorgde voor de derde treffer. Voor GWS scoorden Jaap van Kesteren en Alfred van der Plas. Meerburg (Van Swieten, Duindam 2x) klopte WSB (Van Winsen) met 3-1.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11