Aboriginals kunnen de orkaan niet doorstaan Zwarte kapitein laat zich niet ringeloren 'Nog voldoende kansen voor r j f M •ll11 I,. "Hik "«lil,. "II Scheidende voorzitter G.Hogewoning vereniging bloemenveilingen: Vrijwilligers redden in Noordwijk tienduizenden padden het leven Bosexcursie in kader van landelijke actie in Noordwijk VRIJDAG 12 APRIL 1985 PAGINA 21 Half geslaagde film van Herzog Bij de presentatie van zijn voor laatste film 'Fitzcarraldo' in Au stralië kwam de Duitse regisseur Werner Herzog in aanraking met de aboriginals. Zelf een outsider zijnde en als filmmaker ook vooral geïnteresseerd in randfiguren (denk aan Fitzcarraldo maar ook Kaspar Hauser) werd Herzog ge grepen door de cultuur van deze oorspronkelijke bewoners van Au stralië. Zijn interesse heeft in 'Whe re the green ants dream' geresul teerd in een antropologische ver kenningstocht, al word je niet echt ingewijd in de drijfveren van de aboriginals. De film opent met telelens-opna men van een orkaan die over on eindig laagland jaagt. Dat beeld keert aan het eind nog een keer te rug en zal wel symbool staan voor de westerse 'beschaving' (bij dit soort films moet dat altijd tussen 'Where the green ants dream'; regie: Werner Herzog; hoofdrollen: Bru ce Spence, Wandjuk Mari- ka en Roy Marika; thea ter: Kijkhuis, Leiden aanhalingstekens) die andere cul turen van de aardbodem wegvaagt. De aboriginals komen in opstand tegen het bedrijf Aryan Mining dat op zoek is naar uranium. Dat ge beurt uitgerekend op het terrein waar de groene mieren dromen. Als je de mieren verdrijft, leidt dat tot vernietiging van de wereld. Het bedrijf is inmiddels zo wijs dat je dat protest niet met bulldozers kunt wegvagen en probeert de abo riginals om te kopen. Als dat niet lukt, wordt de justitiële weg be wandeld en in het pessimistische wereldbeeld van Herzog past het verlies van de aboriginals. De film concentreert zich echter vooral op Hackett, de projectleider van Aryan Mining die langzaam maar zeker begrip krijgt voor de aboriginals en zich uiteindelijk ook aangetrokken voélt door hun leef wijze. Toch nog een beetje positie ve invalshoek dus. Herzog kijkt met dezelfde ver baasde afstandelijkheid naar Au stralië als Wim Wenders in 'Paris, Texas' de Amerikaanse samenle- dream'. ving door het oog i de aborignals die een rol speelt aanschouwde. Het visuele aspect voor de aboriginals blijft echter te het verhaal er juist weer te dik bo- plus het verrassende vleugje hu- veel in het vage (steeds maar weer venop ligt. Daarom een maar half mor is dan ook de sterkste kant die close ups van hun peinzende geslaagde film. van 'The green ants'. De sympathie gezichten), terwijl de moraal van BART JUNGMANN 'A Soldier's Story'; regie: Norman Jewison; hoofd rollen: Howard E. Rollins en Dennis Lipscomb; theater: Lido 4, Leiden IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIll Zelden zullen in een Hollywood— produktie zoveel negers zijn verza meld als in 'A Soldier's Story'. Als op het laatst de zwarte regimenten in volle mars richting Hitler's Duitsland vertrekken, kijk je op van een blanke en dat was zeker in het verre verleden toch andersom. Na.de emancipatie van de vrouw en de homoseksueel pikt de Ame rikaanse filmindustrie kennelijk de zwarte draad maar weer op. Een blanke regisseur heeft dit gezelschap zwarten bij elkaar ge bracht en zijn naam is Norman Je- wison.Een kleine twintig jaar gele den was dezelfde Jewison de ma ker van 'In the heat of the night', waarvoor hij in '67 ook een Oscar kreeg. Een ijzersterke film, waarin het onuitroeibare racisme van de 'rednecks' in Amerika's zuiden aan de kaak werd gesteld. Rod Steiger kreeg ook een Oscar voor zijn rol van de sheriff die maar al te ge-, makkelijk een neger van een moord verdenkt. Sidney Poitier was zijn tegenspeler als de geë mancipeerde neger uit het 'verlich te' noorden die zich dat niet laat ge beuren. Met het terugdringen van rassen discriminatie heeft Jewison in een bewerkt theaterstuk de mogelijk heid gevonden om een stapje ver der te gaan. De rol van Poitier wordt nu min of meer overgeno men door Howard Rollins. Als de zwarte kapitein Davenport moet hij in een legerkamp de moord op een zwarte sergeant oplossen. Da venport is een zelfbewust en trots mens die zich niet door weerbarsti ge blanken laat tegenhouden, maar zich ook niet laat leiden door een haat tegen de blanken. De schuld op voorhand bij de Ku Klux Klan leggen, dat is hem te gemakkelijk. 'A Soldier's Story' speelt in 1944, toen in het Amerikaanse leger de rassen nog gescheiden waren. De emancipatie van de zwarte is nog maar in het prilste begin: een car rière in het leger is op beperkte schaal mogelijk, maar de neger blijft een tweederangs soldaat. Het stelt de zwarte militair voor een dilemma dat in de vermoorde sergeant Waters sterk wordt ver beeld. Hij schikt zich zoveel moge lijk in het blanke regime en ver acht de neger die aan het klassieke 'Uncle Tom-beeld' beantwoordt. Een zelfverloochening of eigenlijk een zelfhaat die hem dus ook nood lottig wordt. Juist dat facet geeft 'A Soldier's Story' de meerwaarde. Aan de an dere kant blijven de personages te zeer aan de opppervlakte en heeft de film maar half de intensiteit van 'In the heat of the night'. Niet voor niets viel die laatste film destijds ruim in de Oscar-prijzen en bleef het dit jaar voor 'A Soldier's Story' beperkt tot nominaties. B.J. 'Amadeus' - Milos Formans specta culaire verfilming van het toneel stuk van Peter Shaffer over Mozart en Salieri, Lido, Leiden, Euro 1, Al phen. 'The killing fields' - Aangrijpende film over Cambodjaans leed, Lido, Leiden, Euro 4, Alphen. 'Falling in love' - Meryl Streep en Robert de Niro redden drakerig ver haal nog een beetje, Lido, Leiden. 'Hot bubblegum, dikke liefde' - Is raëlisch hengstenbal waar je ook niet vrolijker van wordt. Euro 3, Al phen. 'City Heat' - Clint Eastwood en Burt Reynolds als niet zo geslaagd ko misch duo, Luxor, Leiden 'Beverly Hills Cop' - Eddie Mur phy als het grote fuifnummer in lachfilm, Lido, Leiden (OP)NIEUW "The Key' - actrice Stefania Sand- relli uit de kleren in film van Tinto 'Caligula' Brass, Trianon, Leiden 'De versierders van Saint Tropez' - pikante leukigheid aan de Zuid franse kust, Euro 2, Alphen 'Ghostbusters' - jacht op geesten met Bill Murray, City 1, Katwijk. 'Wildschut' - keiharde actiefilm van Nederlandse bodem, City 2, Katwijk. 'The Terminator' - Arnold Schwarzenegger als computer-ge stuurde vernietigingsmachine, City 3, Katwijk. •Vlucht uit New York' - actiefilm, City 4, Katwijk. SEXFILMS 'Jong en op drift' - Rex, Leiden NACHTFILMS 'Hot babys' - Rex, Leiden. 'Heter dan lava' - Euro, Alphen. 'De versierders van Saint Tropez' - Euro, Alphen. 'Hot Bubblegum, dikke liefde' - Eu ro, Alphen. 'Ondeugende meisjes' - Euro, Al phen. DEN HAAG 'Duin' - Asta (463500), 12 jr. 'The killing fields' - Asta, 12 jr. 'Trading places' - Asta, al. 'Amadeus' - Babylon 1 (471656), al. 'Stop making sense' - Babylon 2, al. 'Micki Maude' - Babylon 3, al. 'Beverly Hills cop' - Cineac 1 (630637), al. 'De uitroeier' - Cineac 2,16 jr. 'Wildschut' - Cineac 3,16 jr. 'You only live twice' - Euro (667066), 12 jr. 'A passage to India' - Metropole 1 (456756), al. 'Mr. Mom' - Metropole 2, al. 'Falling in love' - Metropole 3, al. 'Micki Maude' - Metropole 4, al. 'De lokvogel' - Metropole 5, 12 jr. 'Beverly hills cop' - Odeon 1 (462400), al. 'Bachelor party' - Odeon 2,12 jr. 'Ladyhawke' - Odeon 3, al. 'Blood simple' - Odeon 4,16 jr. "n paradijselijke droom' - Le Paris 1 (656402), 18 jr. 'Begeerte' - Le Paris 2,18 jr. 'Ik ben 'n heel stout meisje' - Le Pa ris 3,18 jr. 'City heat' - Passage (460977), 12 jr. AMSTERDAM 'Falling in love' - Alfa 1 (278806), al. •Micki Maude' - Alfa 2, al. 'Ghostbusters' - Alfa 3, al. 'Paris, Texas' - Alfa 4,16 jr. 'The killing fields' - Alhambra 1 (233192), 12 jr. •Brazil' - Alhambra 2, al. 'Amadeus' - Bellevue Cinerama (234876/266227), al. 'De lokvogel' - Cinerama, 12 jr. 'City heat' - «Jaiypso 1 (266227/ 234876), 12 jr. 'Bachelor party' - Calypso 2,12 jr. "n zuidelijk slippertje' - Centraal (248933), 18 jr. 'The river' - Cineac (243639), 16 jr. 'Filmfrieken festival' - Cinecenter 'Las bicicletas son para el verano' - Cinecenter, al. 'Under the volcano' - Cinecenter, 16 jr. 'Los santos inocentes' - Cinecenter, 16 jr. 'Beverly Hills cop' - Cinema 1 (151243), al. 'Jesus Christ Superstar' - Cinema 2, 'Falling in love' - Cinema 2, al. 'Filmfrieken festival' - Cinema Rex (246132). 'Beverly hills cop' - City 1 en 7 (234579), al. 'Stop making sense' - City 2, al. 'Gremlins' - City 3, al. 'De uitroeier' - City 4,16 jr. 'Ladyhawke' - City 5, al. 'Places in the heart' - City 6, al. 'Les princes' - Kriterion, (231708), 16 jr. 'Les favoris de la lune' - Studio K (231708), 16 jr. 'Zijden slipjes' - Parisien (248933), 18 jr. 'Stop making sense' - Rembrandt- pleintheater 1 (223542), al. 'Trading places' - Rembrandtplein- theater 2, al. 'Kaos' - The Movies 1 (245790), 16 jr. 'Mozart's Die Zauberfldte' - The Mo vies 2, 16 jr. 'Where the green ants dream' - The Movies 2,16 jr. 'Paris Texas' - The Movies 3, 16 jr. 'A passage to India' - Tuschinski 1 'Mr. Mom' - Tuschinski 2, al. 'The killing fields' - Tuschinski 3,12 jr. 'Ladyhawke' - Tuschinski 4, al. 'Body double' - Tuschinski 5,16 jr. 'Blood simple' - Tuschinski 6, 16 jr. 'A caMÏüp'o ptnnf1 rin TTUtpiil, Twee zeer uiteenlopende films springen er uit in het filmaanbod voor de komende week. Aller eerst 'Ossesione', het debuut van Luchino Visconti uit 1942 en door Duitsland 2 uitgezonden in het kader van een serie Viscon- ti-films. De Italiaanse regisseur baseerde zich hiervoor op 'The postman always rings twice* van James Cain, ruim dertig later nog eens verfilmd door Bob Ra- felson met Jack Nicholson in de hoofdrol. Het is het verhaal van een werkloze man die een getrouwde vrouw lief heeft. Samen ver moorden ze de echtgenoot. 'Os sesione' wordt wel beschouwd als het begin van het neo-ealisme in de Italiaanse film. De film is dinsdag om 22.05 uur te zien. Volgende week vrijdag heeft België 1 'Superman' (aanvang 20.25 uur) op het programma staan. Het is de verfilming van een strip uit de jaren dertig. Ri chard Donner maakte de film en Christopher Reeve speelde de hoofdrol. De knipoog waarmee dat gebeurde en het ruime bud get dat de meest fantastische stunts toeliet, maakte deze film zo genietbaar. Er was zelfs een paar miljoen gulden beschikbaar om Marlon Brando te strikken voor mogelijk het kortste rolletje uit zijn carrière. De VPRO heeft komende zon dag op Nederland 1 zelfs twee films op het programma staan. Eerst om 19.10 de Deense jeugd film 'Zappa'. De film is gesi tueerd in de jaren zestig en gaat, tegen de achtergrond van de groeiende welvaart, over het wel en wee van een jeugdbende. Om 22.00 uur wordt de korte serie ho mo-films afgesloten met 'l'Homme blessé'. Overigens is maker Patrice Cherau helemaal niet gelukkig met zo'n etiket. De liefde die een puber voor een ou dere man opvat, heeft volgens hem niets exclusiefs homoseksu- Het filmhuis LVC zet het Hitch- cock-retroperspectief vanavond en morgenavond voort met 'To cath a thief uit 1955. Tegen de achtergrond van de Franse Ri- vièra speelt Cary Grant een voor malig gentleman-inbreker die verdacht wordt van een serie halsbrekende inbraken. Grace Kelly speelt ook mee. (21.15 uur). Woensdag 17 april wordt 'The man who knew to much' ver toond over een meisje dat ont voerd wordt. Niet voor geld, haar ouders te beletten onthullingen te doen over een moordcomplot. (20.00 uur). Daar na, om 22.15 uur, wordt 'Jamaica Inn' gedraaid met Charles Laughton als leider van een moorddadige piratenbende. 'Under Capricorn' is donderdag avond te zien. In deze historische thriller die zich afspeelt in het negentiende-eeuwse Australië is Ingrid Bergmann de tere echtge note van de geharde Joseph Cot ton. Wanneer neef Michael Wil ding uit Engeland komt over waaien, ontdekt hij dat er plan nen bestaan om de vrouw om het leven te brengen. (20.00 uur). Montgomery Clift is dan om 22.15 uur te zien in 'I confess', waarin een priester tijdens de biecht de bekentenis van een moordenaar aanhoort en vervol gens zelf van de misdaad wordt beschuldigd. 'Hans het leven voor de dood' van Louis van Gasteren draait dinsdagavond bij K O. Het is een documentaire over de schrij ver/componist Hans van Swee- den, die in de jaren zestig de dood boven het leven verkoos. LAK-Cinema vertoont dinsdag avond twee films van de Senega lese schrijver/cineast Sembène Ousmane. Om 20.00 uur 'Manda- bi', een tragi-komisch verhaal over een arme Senegalees die plotseling veel geld van zijn neef uit Frankrijk krijgt. Daarna (22.00 uur) 'Xala'. Een rijke Se negalese zakenman wil via de ri tuele geneeskunst van zyn impo tentie (xala) zien af te komen. NOORDWIJK - "De enorme stijging van de omzet in bloemen en planten die de afgelopen tien jaar is ge boekt, daar ben ik wel een beetje trots op. In 1975 werd ruim een miljard gulden omgezet, vorig jaar meer dan drie miljard. Dat kun je dus wel een succes noemen. Ik wil echter voorop stellen dat die omzetstijging de ver dienste is van iedereen die betrokken is bij de sier teelt". Dat zegt drs. G. Hogewoning uit Noordwijk die vandaag afscheid heeft genomen als voorzitter van de Vereniging van Bloemenvei lingen in Nederland (VBN). Ho- gewoning is tien jaar voorzitter geweest van de VBN, die in 1975 werd opgericht. In dat jaar be sloot een aantal bloemenveilin gen nauwer te gaan samenwer ken. Er zijn twaalf veilingen lid Van de VBN. door Kees van Kuilenburg Hogewoning heeft de laatste vergadering niet als voorzitter kunnen leiden. In verband met zijn gezondheid moest hij tot zijn teleurstelling verstek laten gaan. De Noordwijker onderging acht weken geleden een zware opera tie en is daarvan nog niet vol doende hersteld. Later dit jaar wordt met een speciale bijeen komst afscheid genomen van Hogewoning. De Noordwijker heeft vrijwel zijn gehele leven tussen de bloe men, planten, de groente en het fruit doorgebracht. Dat was feite lijk helemaal niet de bedoeling van de in Rijnsburg geboren Ho gewoning. Kort voor de oorlog slaagde hij voor het examen stuurmansleerling. Vrijwel di rect na zijn examen brak de Tweede Wereldoorlog uit. Flora Na de oorlog bleek het niet mo gelijk om een baan als zeeman te vinden en besloot Hogewoning economie te gaan studeren. Na het beëindigen van zijn studie werd hij directeur van de veiling Flora in Rijnsburg. In 1957 ver liet Hogewoning de Rijnsburgse veiling en werd hij directeur van de groente- en fruitveiling in Rotterdam. "Die veiling verkeer de in financiële moeilijkheden en daar moest wat aan worden gedaan. Dank zij hard werken van iedereen werden die proble men opgelost", vertelt de Noord wijker. Na vijfjaar verdween Hogewo ning weer uit de Maasstad en kreeg hij een baan bij het Cen traal Bureau van Groente- en Fruitveilingen. Daar was hij hoofd van de afdeling be drijfseconomie, speciaal belast met de fusie van groente- en fruitveilingen. Tevens was hij di recteur van de commerciële af deling. Tien jaar geleden werd Hoge woning bij de oprichting voorzit ter van de VBN. "De besturen van de veilingen besloten toen de zaken gemeenschappelijk aan te pakken. De kwekers hadden kort daarvoor meer vrijheid van teelt gekregen. Voordien hadden ze te maken met produktiebeper- kingen. Om die veelheid aan pro- dukten af te zetten moesten nieu we afzetgebieden worden gevon den", zegt Hogewoning. Boze exporteurs Zo werd bijvoorbeeld Amerika veel intensiever bewerkt dan in de jaren daarvoor. Dat viel niet bij iedereen in goede aarde. Ho gewoning: "Op een dag stonden er 13 boze exporteurs in mijn kantoor. Zij exporteerden naar de States en vonden al die nieu we ontwikkelingen maar niets. Zij zagen hun bescheiden winst in gevaar komen. Nu zijn er 130 exporteurs die een boterham verdienen aan de export van bloemen en planten naar Ameri ka. Dergelijke problemen wer den meestal vrij snel opgelost. Dat betekende echter dat je Drs. G. Hogewoning: "Vooral in het begin dag en nacht bezig voor het vak". vaak, vooral in het begin, dag en nacht bezig was voor het vak". Zo wijzen de cijfers, die Hoge woning laat zien, niet alleen uit dat er in Amerika een goede markt is gevonden. Maar ook naar Canada (vorig jaar een ex port ter waarde van 32 miljoen gulden) en Frankrijk (van 79 mil joen in 1975 naar 351 miljoen in 1984). Eveneens spectaculair is de stijging van de export naar Engeland. In 1975 'consumeer den' de Britten voor zeven mil joen gulden aan bloemen en planten, negen jaar later is dat maar liefst 213 miljoen gulden. Maar niet alleen nieuwe gebie den werden uitputtend bewerkt, ook de belangrijkste afnemer van bloemen en planten - West- Duitsland - werd niet vergeten. Onze oosterburen kochten in 1975 voor 822 miljoen gulden, vo rig jaar was dat 1655 miljoen gul den. Dat de export zo aanzienlijk kon toenemen is volgens Hoge woning vooral te danken aan de inspanningen van de telers. "Daar is in die tien jaar de pro- duktiviteit enorm toegenomen.- Dat is niet zomaar gebeurd. Daar hebben zij hard voor moeten werken en dat was geen eenvou dige opgave. De recessie en hoge aardgasprijzen zorgden ervoor dat veel telers maar nauwelijks hun hoofd boven water konden houden. Dank zij kostenbespa rende maatregelen en hard werken is het de meesten toch gelukt door te kunnen gaan. Ge lukkig ziet het er nu naar uit dat de zon weer wat gaat schijnen. Dat wijst er tenminste op", aldus Hogewoning. Wat de toekomst van 'het vak' betreft is de Noordwijker opti mistisch gestemd. Volgens Ho gewoning zijn er nog voldoende mogelijkheden om de omzet aan zienlijk te verhogen, Hij denkt daarbij vooral aan landen als Amerika en Canada. "In die lan den liggen nog zoveel kansen". Maar ook ziet hij kansen in het Verre Oosten. "Dank zij die olie dollars is het inkomen per hoofd van de bevolking in die landen ontzettend hoog. Daar moeten wij van profiteren", zegt hij gede cideerd. Wat minder positief is Hoge woning over de kansen in Japan. "Door al die handelsbeperkin gen is het moeilijk om daar een voet aan de grond te krijgen. Daar wordt al jaren over gespro ken met de Japanse regering. Onlangs nog heeft staatssecreta ris Ploeg nog met de Japanse re gering over die problemen van gedachten gewisseld. Mochten die beperkingen worden opgehe ven, dan zie ik voor ons produkt zeker goede mogelijkheden in dat land". Hogewoning nam vorig jaar al het besluit om op te stappen als voorzitter van de VBN. "Je wordt ouder en deze baan is ont zettend zwaar. Het ene moment zitje in Japan voor zware bespre kingen en een week later weer in Amerika. Ik vond het moment aangebroken om de hamer aan een jongere kracht over te geven. En dat is vandaag gebeurd", be sluit Hogewoning. NOORDWIJK - Vrijwilli gers in Noordwijk hebben de afgelopen weken tien tot 15.000 padden van een wisse dood gered. Avond aan avond hebben de die renvrienden de diertjes ge holpen met het oversteken van de Kapelleboslaan en de Vogelaarsdreef in het Langeveld in Noordwijk. De oversteek wordt gemaakt om dat de padden, na een winterver blijf in de duinen hun eieren in de sloot aan de andere kant van de weg afzetten. De paddentrek is sterk weersaf hankelijk. Zodra het regent en de temperatuur stijgt tot boven de 10 graden gaan de padden massaal op pad. Door de lage temperaturen is de trek dit jaar laat op gang geko men. Willem Baalbergen, coördi nator van de paddenhulp vertelt dat de eerste dieren het weekend voor Pasen de oversteek waagden. Vanaf dat moment is iedere avond door de vrijwilligers gepost. Ondanks de inspanningen van tientallen vrijwilligers sneuvelen er jaarlijks honderden padden. Baalbergen: "Als er niet al te veel padden tegelijkertijd oversteken, zetten we ze met de hand over. He laas blijken we zo maar tweederde te kunnen redden. Eenderde wordt toch door auto's platgereden". Wordt de trek massaal, dan sluiten de vrijwilligers de weg af. De Noordwijkse afdelingen van de Vereniging voor Natuur- en Vo gelbescherming, het Instituut voor Natuureducatie en de Stichting Vogelasiel Noordwijk zijn driejaar geleden begonnen met deze die- renhulp. De animo is nog steeds prima. Baalbergen is, zeer ver heugd over het feit dat nu ook de bewoners van de Kapelleboslaan en de Vogelaarsdreef een handje meehelpen. "De bewoners waar schuwen ons als er veel padden willen oversteken. Ook komt het voor dat ze aanbieden te helpen de padden met de hand over te zet ten", aldus Baalbergen. Lapwerk Hoewel van vele duizenden pad- déh het leven wordt gered, blijft het volgens Baalbergen lapwerk. Het permanent afsluiten van de twee wegen gedurende de padden- trek zou volgens hem de beste op lossing zijn. Dit is in de praktijk evenwel moeilijk haalbaar. Baal bergen streeft in eerste instantie naar minder vergaande maatrege len: "Het instellen van een maxi mumsnelheid van 30 kilometer per uur zou al een 'hele verbetering zijn". NOORDWIJK - De Milieugroep Bollenstreek organiseert morgen een bosexcursie in de boswachterij Noordwijk. De boswandeling vormt een onderdeel van de lande lijke actie 'Bosalarm', opgezet door alle milieugroepen samen met Staatsbosbeheer. De actie Bosalarm is bedoeld om mensen attent te maken op de schade die de bossen oplopen door de luchtverontreiniging en de zure regen. Een onderzoek in 1984 heeft uitgewezen dat maar 50 procent van de Nederlandse bossen als ge zond kan worden gekenmerkt. Vooral de bio-industrie, de olieraf finaderijen, de elektriciteitscentra les en het autoverkeer berokkenen veel schade door hun verzurende werking op het milieu. Verspreid over Nederland wor den morgen op 1500 plaatsen bos wandelingen gemaakt. In Noord- wijk zullen de deelnemers tijdens hun wandeling op eenvoudige wij ze leren om de schade aan de bo men te herkennen. Aangeraden wordt een verrekijker mee te ne men. De wandeling begint om 14.00 uur vanaf café De Duinpoort aan de Langevelderlaan in Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21