Juiste man op de juiste plek 'Bayern München danst nog op drie bruiloften' 'Rotterdam' trekt het meest Jeugdcompetitie amateurzaak Topper op Duitse tv Van der Wal wint opnieuw Piket blijft leiden WOENSDAG 10 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 MUNCHEN (SID) - Het duel in de halve finale van het Europe se bekertoernooi voor beker winnaars tussen Bayern Mün- chen en Everton zal woensdag avond rechtstreeks worden uit gezonden. De ARD begint met het voetbalprogramma om 20.10 uur. Bayern München gaf toestemming voor de directe televisiebeelden, omdat het Olympisch stadion bijna is uit verkocht. Eén agent op twee supporters MÜNCHEN (DPA) - Ongeveer 500 poltieagenten zullen de naar schat ting 1000 supporters van Everton, die naar München komen voor de wedstrijd tegen Bayern, opwach ten. „We zijn op het ergste voorbe- reid", zei een woordvoerder van de 1 weestrij a politie dinsdag. „De fans van Ever ton staan als een gematigd en spor tief volkje bekend, maar we staan te allen tijde klaar om in te grij pen". DEN HAAG (SID/DPA/Rtr) - Van daag is het een feestdag voor de Europese voetbalclubs, die voor de eerste wedstrijd van de halve fina les van de drie bekertoernooien aantreden. En dan vooral voor de penningmeester van de thuisclubs. Voor Inter Milan is het toptreffen met Real Madrid in de UEFA Cup- strijd het zoveelste kassucces van het seizoen. Alleen door de vlotte verkoop van de 80.000 toegangsbe wijzen streek de club al ongeveer drie miljoen gulden op. Daar komt nog een aardige duit bij voor de te levisie- en reclamerechten. Inter ziet dan ook kansen, de veelvoudig Spaans kampioen, dit seizoen overigens ver in de scha duw van FC Barcelona, is minder zeker van een goede afloop. Behal ve het ontbreken van Stielike, die geelzucht heeft, en waarschijnlijk ook doelman Miguel Angel en Bu- tragueno, zit de Madrilenen ook het debacle van afgelopen week einde tegen stadgenoot Atletico (0- 4) nog dwars. Inter moet Collovati, Ferri en Bi- ni missen wegens een schorsing. Aanvoerder Altobelli riep de toe schouwers op zich gedisciplineerd te gedragen. De menigte in het San Siro-stadion zorgde in de kwartfi nales tegen FC Köln al voor proble men, die een fikse boete oplever den. „We willen niet het risico lo pen de finale buiten Milaan te moe ten spelen", zei Altobelli. Feestdag voor penningmeesters Baric hoopt daarbij vooral op Bayern München als tegenstander. Hij heeft onlangs al tien uur beeld materiaal over de Zuidduitsers op- Het landskampioenschap, de na tionale beker en de Europacup zijn drie aantrekkelijke vooruitzichten voor zowel Bayern München als Everton. Beide clubs hebben nog de drie hoogste troeven in handen. Al betekent het dat van de voetbal lers aan de lopende band toppres taties worden gevraagd. Die overi- klaarde de ster van het laatste toer nooi om het Europees kampioen schap zijn innerlijke tweestrijd. Claude Betz, de voorzitter van de Franse landskampioen, meldde dat ook de tweede wedstrijd al is uitverkocht en dat hij kan kiezen uit drie concurrerende televisiesta tions voor de uitzending. Betz is van plan de rechten te gunnen aan het bedrijf, dat de club ook al wil betalen voor het duel in Turijn. Heel wat minder opwinding heerst er bij titelverdediger FC Li verpool, dat op een andere club had gerekend dan de Griekse kam pioen Panathinaikos. Er bestaat dan ook weinig twijfel over, dat Li verpool alvast „stiekem" met de fi nale op 29 mei in Brussel tegen Ju- ventus of Bordeaux bezig is. Giste ren zag het er naar uit dat slechts 35.000 mensen vanavond de gang naar Anfield Road zullen maken. De gokker, die bij de bookmakers z'n geld op Liverpool wil zetten, kan er niets mee verdienen. Ian Rush achtte de voorzichtigheid bij de wedkantoren volkomen logisch. „Panathinaikos is voor ons geen enkel probleem", voorspelde de topscorer. Vertrouwen Nog minder toeschouwers zullen er zijn in het Hannapi-stadion in Wenen waar Rapid Wien aantreedt tegen Dynamo Moskou (EC II). De reden is evenwel dat de accommo datie niet meer dan 21.000 plaatsen telt, waarvoor de kaarten binnen drie uur waren verkocht. Oefen- meester Otto Baric, die volgend seizoen Helmut Benthaus opvolgt bij VfB Stuttgart, blikt vol vertrou wen over een goed resultaat al be gerig naar de finale op 15 mei in het Feyenoord-stadion in Rotterdam. De Engelsen worden met tien bussen en twee chartervluchten aangevoerd. Bij aankomst in Mün chen krijgen ze onmiddellijk fol ders in de handen gestopt, waarin een beroep wordt gedaan op het gezonde verstand en de sportiviteit van de Engelsen. In het „stadio communale" van Turijn, waar 71.000 bezoekers een plaats hebben veroverd en gezorgd voor een recordomzet, staan de schijnwerpers vóór, tijdens en na het duel Juventus-Bordeaux (EC I) gericht op één man: Michel Platini. „Als ik goed speel, word ik thuis misschien als een verrader gezien en als het slecht gaat, beschuldigen ze me in Italié van zwakke zenu wen. Mij was het liever geweest als we Girondins Bordeaux pas in de .finale waren tegengekomen", ver- ABCOUDE (ANP) - Met niet min der dan vijf overwinningen is de zevende ronde van het toernooi om het nationale damkampioenschap in Abcoude de produktiefste tot nu toe geworden. Koploper Jannes van der Wal liet zijn zesde overwin ning aantekenen en behield daar door zijn voorsprong van vier pun ten op grootmeester Rob Clerc, die moeizaam tot winst kwam tegen Van der Kooij. De oud-kampioen moet die tweede plaats echter nog delen met zijn clubgenoot Geert van Aalten, die op wonderbaarlijke wijze een schijnbaar zekere neder laag tegen Goudt in het eindspel in winst omzette. Bauke Bies viel uit het Van der Wal tevergeefs achtervolgend pelo ton weg door tegen zijn eerste ne derlaag aan te lopen. De jeugdige Gerard Jansen was hiervoor ver antwoordelijk. Hans Vermin over speelde Anke Scholma. Titelverde digster Leun Otten heeft in de zes de ronde van het toernooi om het nationale damkampioenschap voor dames een unieke kans op een gedeelde koppositie laten lig gen. De uit Eibergen afkomstige kampioene vergat haar goede posi tie tegen koploopster Petra Pol man in winst om te zetten. In de tijdnoodfase nam zij een afwikke ling, die onmiddellijk werd afge straft met een combinatie die de Huissense lij staan voerster op haar beurt winst opleverde. Polman heeft na zes ronden een voorsprong van vier punten. Van de achtervolgers kwam Barbara Graas niet verder dan remise tegen de Friezin Iepie Poepjes en verga loppeerde Annemieke van der Kraats zich in een gelijkwaardige stand tegen Karen van Lith. den geschat. Zeker bij Bayern München, dat afgelopen weekeinde de finale van het Westduitse bekertoernooi be reikte en bij die gelegenheid de spelers een premie uitbetaalde van ongeveer 9.000 gulden de man. Voor de uitschakeling van Everton heeft de penningmeester zelfs ruim 13.000 gulden per persoon over. Hij kan het overigens gemak kelijk doen, want naar verwach-/ ting brengt het duel tegen de En gelse lijstaanvoerder 2,4 miljoen gulden in het laatje. Sportief gezien leveren de duels met Engelse tegenstanders Bayern vaak minder op. De afgelopen vier jaar waren respectievelijk Liver pool, Aston Villa en Tottenham Hotspur (twee keer) het eindsta tion van Bayern München in de verschillende Europese toernooi en. Manager Uli Hoeness prees Everton, dat Fortuna Sittard in de kwartfinales een halt toeriep, uit voorzorg vast de hemel in. „Ever ton heeft het sterkste elftal, dat de laatste jaren in de Engelse league is opgedoken. Ik schat onze kansen op twintig procent, vooral ook om dat we op 24 april naar Liverpool toe moeten". Dieter Hoeness is eveneens voor zichtig. „Het is al schitterend dat Bayern dit seizoen al zo ver is ge komen. Na de verkoop van Kalle Rummenigge stond eigenlijk een complete wederopbouw op het programma. En nu dansen we met succes zelfs op drie bruiloften". Principe Beenhakker simpel ZEIST (GPD) - Michel van der Korput bezet over drie weken tegen Oostenrijk de centrale positie in de defensie van het Nederlands voetbalelftal. Leo Beenhakker gaf de verdediger van Feyenoord een plaats in zijn selectiegroep van twintig en ook bij de elf die hij in de super belangrijke kwalificatiewedstrijd tegen de Middeneuropeanen binnen de lijnen wil brengen, komt de naam Van der Korput voor. De interim-coach zet de experi- menten van zijn voorgangers ni^t voort, het principe van de rossige voetbaltrainer is dit: simpel kiezen, de beste rechtsbuiten aan de rech terkant in de voorhoede, de beste laatste man uit de competitie op die plek in het hoogste vertegen woordigende elftal. Voorstopper Ronald Spelbos, rechtsbuiten Ruud Gullit en de middenvelders Frank Rijkaard en Ronald Koeman speelden vrijeverdediger in het Ne derlands elftal, nadat record-inter national Ruud Krol het na 83 caps voor gezien hield en Michel van der Korput niet meer in aanmer king kwam. Het feit dat Kees Rij vers geen buitenlanders meer se lecteerde, een blessure en vorm verlies hielden de inmiddels van Turijn naar Rotterdam terugge keerde Westbrabander ruim twee jaar (16 februari 1983 in Sevilla te gen Spanje) uit Oranje. Beenhakker heeft zijn selectie twee dagen bijeen in de Zeister bossen voor lichte trainingen, veel gepraat en een oefenwedstrijd van avond om 18.00 uur tegen hoofd klasser DHC. De resterende tijd voor de interland tegen de Oosten rijkers biedt geen mogelijkheden voor oefenduels en trainingskam pen meer. „Daarom is er voor ex perimenten geen tijd. Gezien het belang van de wedstrijd moet ik ze kerheden inbouwen. Ieder zoveel mogelijk op zijn eigen plekje, op een positie waar hij zich thuis- voelt", is het devies van Beenhak ker. Hij kiest dus op 1 mei een elftal zonder al te veel verrassingen. Van Breukelen in het doel, Wijnstekers, Brandts, Van der Korput en Boeve achter, de ervaren rotten Schoen maker en Van der Kerkhof op het middenveld en Tahamata en Kieft in ieder geval in de voorhoede. Blijft over de derde positie op het middenveld en de aanvaller op rechts. „Gullit is de beste rechts buiten van Nederland", vindt Beenhakker. Nu hij niet beschik baar is komen Van der Gijp en Vanenburg in aanmerking, mis schien ook wordt Marco van Bas ten de derde aanvaller". Voor het midden geeft hij waar schijnlijk de voorkeur aan Erwin Koeman boven Mario Been en Mi chel Valke. De jonge Feyenoord- middenvelder kan volgens de inte rim-coach de slag op het midden veld nog niet aan en Valke moet het afleggen tegen Koeman omdat de middenvelder van FC Gronin gen in het samenspel met Simon Tahamata beter functioneert. Beenhakker heedft de tv-uitzen- ding van Oostenrijk-Nederland ge zien, bekeek de videoband van de vriendschappelijke interland tegen Rusland en over een week in We nen bij Oostenrijk-Hongarije ziet hij of de eerder opgedane indruk ken juist zijn. „Oostenrijk heeft een counterploeg. Daar kun je je tegen wapenen, met zijn allen met de kont voor de goal, maar dat lijkt me niet de juiste taktiek als er ge wonnen moet worden. In het mid denveld beginnen de counters, hij Prohaska en Jara, daar gaat de slag vallen". Beenhakker begroette gister middag achttien van de twintig uit genodigde spelers. De PSV'ers Ton Lokhof en Ernie Brandts ont braken door blessures. „Na een weekeinde met twee wedstrijden heb je altijd veel lichte blessures. Als je zo teleurgesteld gepresteerd hebt als PSV dan werkt dat door in de bovenkamer". Beenhakker maakt het momenteel dagelijks mee bij zijn andere werkgever Vo- lendam. Twee dagen in Zeist zijn voor hem en verademing en het zelfde gevoel heeft ook Hans van Breukelen na een rampzalig paas weekeinde. „Je werkt het hele jaar Ook de KNVB heeft 1985 uit geroepen tot het jaar van de jeugd. Als onderdeel van het plan om het voetbal te stimule ren, werden gistermiddag voet ballertjes in spé bekeken door internationals zoals hier Ben Wijnstekers (zelf jeugdtrainer, links) Simon Tahamata, bonds coach Beenhakker en Joop Hie le. (foto ANP) keihard en dan is in acht dagen al les over. Verschrikkelijk, ik denk dat het goed is om een paar dagen in een andere omgeving te zijn". Het geldt ook voor Beenhakker die de drie punten die Volendam nodig heeft voor behoud maar niet aan zijn totaal kan toevoegen en die in het vissersdorp al enkele ma len om beëindiging van zijn con tract gevraagd heeft. Om dan het woordje interim voor zijn functie beschrijving bij de KNVB weg te strepen. Beenhakker: „Aanbiedin gen heb ik nog niet gehad. Er zal eerst uitgebreid overlegd moeten worden met Rinus Michels, dan moet het bestuur een beslissing ne men en dan gaat het er ook nog om of Beenhakker wil. Halen we Mexi co niet dan is er voor een trainer bij Oranje niet veel te doen. Weinig wedstrijden, veel representatief werk. Elke dag in de modder zoals nu, en dan voornamelijk achter het bureau. Ik weet niet of ik daar al aan toe ben en of ik dat wel wil". Voetbalstrijd in Argentinië wordt mogelijk opgeschort BUENOS AIRES (Rtr) - Er be staat een kans, dat de slotfase van de Argentijnse competitie in de hoogste voetbaldivisie wordt opgeschort Dit naar aan leiding van de gewelddadighe den tijdens de wedstrijd tussen Boca Juniors en Indepediente afgelopen zondag in Avellade- na, waarbij een 14-jarige jongen de dood vond. Staatssecretaris van binnenlandse zaken Raul Galvan riep de voetbalsuppor ters dinsdag op tot inkeer te ko men. Hij verklaarde voorts, dat de wedstrijd tussen River Plate en Velez Sarsfield voor onbe paalde tijd is uitgesteld. Dit duel stond voor afgelopen zon dag op het programma, maar de scheidsrechter besloot tot afgelasting omdat hij de veilig heidsmaatregelen onvoldoende vond nadat fans de hekken rond het veld hadden vernield. Vertegenwoordigers van de regering en de politie, gemeen telijke autoriteiten van Buenos Aires en een afvaardiging van de nationale Voetbal Associatie zullen op korte termijn bijeen komen om te bekijken welke maatregelen tegen het oplaai ende voetbalgeweld kunnen worden genomen. De competi tie stopzetten werd genoemd als verstrekkendste maatregel. Inmiddels is de voorzitter van Boca Juniors, Antonio Ale- gre, afgetreden. „Er bestaat geen twijfel over, dat suppor ters van Boca verantwoordelijk zijn voor de rellen", zei hij, "Het is niet alleen een schande voor de club, maar voor het ge hele Argentijnse voetbal". De omgekomen jongen, die voor het eerst in zijn leven een wed strijd tussen profteams bij woonde, werd getroffen door een kogel tijdens gevechten, waarbij tenminste 20 mensen gewond raakten en 508 perso nen werden gearresteerd. Het was niet duidelijk, wie het do delijke schot had afgevuurd Een woordvoerder van de poli tie verklaarde, dat zijn man schappen alleen gebruik had den gemaakt van traangas rubberen kogels. Engeland Een speciale commissie van de Engelse Voetbal Associatie heeft het bestuur van de eerste divisieclub Luton Town opge dragen voor het volgende sei zoen speciale hekken aan te brengen in het stadion om nieuwe rellen onder de toe schouwers te voorkomen. De opdracht is een gevolg van de gewelddadigheden, die vorige maand ontstonden na de beker wedstrijd tussen Luton Town en de derde divisieclub Mill- wall. Bij massale vechtpartijen werden toen ruim dertig poli tiemensen gewond. Millwall kreeg een boete van 7.500 pond sterling (ongeveer 30.000 gul den) opgelegd. De rellen na afloop werden op televisie uitgezonden en wa ren aanleiding voor de regering een campagne te starten om vandalisme op en rond de voet balvelden de kop in te druk ken. Europa Cup slaat niet aan bij marathontop "ZEIST (ANP) - De landelijke jeugdcompetitie, die het betaalde voetbal terug wilde, zal zuiver een zaak van het amateurvoetbal zijn. De organisatie is in handen van de amateursectie, die 33 van de 70 jeugdelftallen levert. De andere plaatsen zijn ingeruimd voor de 37 betaald-voetbalorganisaties. Onder de verantwoordelijkheid van de amateurs zal het de BVO's niet zijn toegestaan jeugdspelers met een contract op te stellen in hun juniorenelftal. Voor hen is eventueel plaats in de reserveploe- gen van het betaalde voetbal, waar voor de bestaande leeftijdsbeper kingen zijn verdwenen. De tweede elftallen zullen in het nieuwe sei zoen midweeks (bij voorkeur dins dag) gaan spelen. In de opzet van de landelijke jeugdcompetitie is principieel één plaats ingeruimd voor een verte genwoordiger uit ieder van de 20 afdelingen van de KNVB, naast de 37 jeugdploegen van de BVO's. De overige plaatsen vallen in principe toe aan de districten, die hun eigen selectienormen voor een nieuw in te voeren competitie zullen hante ren. De 70 verenigingen spelen in vyf afdelingen van 14 clubs, zoveel mo gelijk volgens de bestaande dis trictsgrenzen, waarbij de twee zuidelijke afdelingen zullen wor den samengevoegd. Na het eerste seizoen, met normale degradatie naar en promotie uit de regio, zal worden overwogen een topklasse van twee groepen boven de vijf dis trictsklassen te formeren. De KNVB ziet terugkeer van de landelijke jeugdcompetitie ook als een stap in het streven het jeugd voetbal uit het dal te tillen. Daar voor is een propaganda-actie ge start, die de jongste categorie ju nioren weer de weg naar de clubs zal moeten wijzen. GRONINGEN (GPD) - Van de drie meer dan middelmatige mara thons die de komende maand bin nen onze landsgrenzen staan ge pland, mag Rotterdam zich op 20 april in de grootste belangstelling verheugen. Geen wonder eigenlijk, want in de Maasstad wordt een klein fortuin aangewend om mee te blijven tellen in het rijtje van mondiale topevenementen. An ders is dat bij de tochten door het Westland (13 april) en Amsterdam (12 mei), waar het deelnemersveld van geringer gehalte is. De hoofd stedelijke marathon trekt vermoe delijk alleen Vriend en lijkt daar mee steeds meer terrein te verlie- Van de nationale top hebben Ge rard Nijboer en Cor Lambregts voor Rotterdam gekozen, terwijl Jacques Valentin en Cor Vriend aanstaande zaterdag in Maassluis voor de Westland-marathon aan de start verschijnen. Rudi Verriet heeft geen concrete plannen, want de Nijmegenaar is bezig aan het laatste jaar van zijn medische stu die en pas de laatste weken had hij meer tijd om te trainen. „Misschien dat ik in mei nog een marathon loop", aldus Verriet, die volop in beslag wordt genomen door zijn co-assistentschap. „Momenteel train ik weer behoorlijk, maar ik zou niet verder komen dan een tijd van rond de 2.20. En daar heb ik geen zin in". Voor Gerard Nijboer ziet het pro gramma voor dit jaar er nog vaag uit. Hij wil zich graag kwalificeren voor de EK'86 in Stuttgart en kan het doen via de Europa Cup op 15 september in Rome. Maar voor laatstgenoemde wedstrijd moet hij zich dan eerst plaatsen tijdens de Nederlandse kampioenschappen op 22 juni in Enschede. „En dat slaat werkelijk nergens op", aldus een gebelgde Nijboer. „Als je in Enschede een wereldrecord loopt en vervolgens als dertiende in Ro me eindigt, wordt je niet afgevaar digd. Rome staat bovendien niet zo best aangeschreven. Het is een prestige-object van Nebiolo (presi dent van de internationale Atletiek Federatie IAAF), die alle nationale bonden flink onder druk zet. Daar naast begrijp ik het selectiebeleid van de KNAU niet, want in Rome is het warm, terwijl Stuttgart meer ons koudere klimaat kent. Er wordt dus geselecteerd tijdens warmte, en dat kan in mijn ogen niet". Nijboer weet in ieder geval één ding zeker: „Ik loop een van die twee wedstrijden, of geen van bei de". Een zwaarwegend punt voor de in het Drentse Uffelte woonach tige atleet is dat er weinig ruimte overblijft voor het meer lucratieve re werk in de topmarathons. „Met Rotterdam,' Enschede en Rome zou mijn jaarprogramma eigenlijk al vol zitten", meent Nijboer, die in het najaar ook graag in Ohio wil lo pen, waar hij vorig jaar zegevierde. „Ja, ik kan natuurlijk meer dan drie a vier marathons gaan lopen, maar dat is slecht voor mij. Ik vind dan ook dat de KNAU op deze ma nier onze belangen onderschat". Ook Cor Vriend weifelt over deel name in Enschede, terwijl de Euro pa Cup voorlopig nog niet op zijn programma voorkomt. „Het gedoe rond Enschede is allemaal zo vaag, dat ik een ultimatum heb gesteld", aldus Vriend, die in Maassluis en Amsterdam aan de start verschijnt en verder uitnodigingen uit Peking en Montreal heeft. Valentin aarzelt eveneens over Enschede, maar laat deelname van zijn vorm afhangen, terwijl Cor Lambregts dit jaar al leen in Rotterdam loopt. „In principe is dat mijn enige ma rathon, want voor de rest richt ik me op het baanseizoen", zegt de 26- jarige Lambregts, die na mindere ervaringen uit het afgelopen sei zoen tot de slotsom is gekomen dat hij meer het kortere werk moet doen voor het kweken van een gro tere basissnelheid. „Je moet 2.10 of lager lopen, wil je meetellen", legt Lambregts uit. „Dat wil ik graag, maar na mijn bemoedigende start in Rotterdam in '83 (hij liep toen zijn personlijke record van 2.12,40) was het vervolg alleen maar ont moedigend. Ik had verwacht dat ik steeds sneller zou gaan. Dat ging echter niet op en daarom is het nu tijd om te investeren". Voor Cor Vriend liggen de zaken dit jaar heel anders, want na dit sei zoen gaat de 35-jarige Eindhove- naar zich toeleggen óp een maat schappelijke loopbaan. „Ik zit bo vendien aan het einde van mijn carrière", meent hij. „Het wordt moeilijker om me te handhaven, want er komen steeds nieuwe ta lenten. Van Peter Rusmon en Max van Wersch verwacht ik bijvoor beeld dat ze nu gaan doorbreken". De 29-jarige Valentin miste achter eenvolgens de WK en de Olympi sche Spelen in de afgelopen jaren, maar is allerminst uit het lood ge slagen. „Het was natuurlijk wel te leurstellend, maar ik boek nog steeds progressie en dat is mijn drijfveer, want zo beleef ik er veel plezier aan", meent de leraar uit Naaldwijk, die hoopt ooit nog eens aan een groot toernooi te kunnen deelnemen. „Een wereldtopper zal ik nooit worden, want ik heb geen superkwaliteiten en moet boven dien hard werken om brood op de plank te krijgen. Nee, mijn streven is om het optimale rendement uit myn capaciteiten te halen en dan denk ik, dat dat over drie a vier jaar een tijd van ongeveer 2.11 is". Van de Nederlanders is Gerard Nij boer de man met de snelste mara thonbenen. „Maar de kans om Rot terdam te winnen is niet groot, want het veld is erg sterk", meent de 29-jarige Drent, die in '80 al weer zijn persoonlijke record van 2.09,01 in Amsterdam liep. „De tij den zijn sindsdien niet veel verbe terd, maar de groep die beneden de 2.10 loopt is wel aanzienlijk groter geworden. Na de Olympische Spe len van '80, Amsterdam '80 en de EK '82 is het met mij een tijdje mis gegaan. Vorig jaar heb ik echter, behalve op de Olympishe Spelen, goed gepresteerd, maar wat ik mis is pure basissnelheid. Daarom zal ik ook nooit veel beter kunnen dan rond de 2.09. Dat is eigenlijk wel normaal, want van alle toplopers zie je dat ze op een gegeven ogen blik een toptijd neerzetten en er la ter nooit meer aan toekomen". HILVERSUM (ANP) - Na vijf ronden in de strijd om de nationale jeugd- schaaktitel in Hilversum is de situatie aan de kop van de ranglijst door enkele belangrijke afgebroken partijen onoverzichtelijk geworden. Mar cel Piket behield wel voorlopig de leiding met 3,5 punten en een hangpar- tij. Hij moest in de vijfde ronde zijn eerste halve verliespunt afstaan aan Arthur van de Oudeweetering, die tweede is in de stand. Favoriet Jeroen Piket staat gedeeld derde met drie punten en een afgebroken partij. In de strijd om de titel bij de meisjes leidt titelverdedigster Jessica Harmsen na vijf ronden met vier punten.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13