Welkom over Johannes Paidus II Kleurrijk Wie heeft z'n hondje lief? Wel of geen kernraketten in Nederland? Boekbesprekingen Meidenvoetbal Songteksten Tips voor vervelingen! WOENSDAG 10 APRIL 1985 Wegstreeppuzzel Sint-Bemard - Engelse bulldog - collie - pincher - briard - eskimo hond - herder - spaniel - husky - brak bobtail koningspoedel - teckel - Duitse dog - puli - mops - bouvier - kooiker - chihuahua - das boxer - chow-chow - dalmatiër - komondor Ierse setter fox - schnauzer - keeshond - spits. DANNY VAN STEYN fgodllubeslegne oksintbernardvc xochihuahuauuro rmrettesesreiel eoisspanielstxl h nlcbri ardnksoi cdchowchowiiebe noknbouviermdsk iroatbraklbooae psouaredrehhgye gpizimopskkodks rikelilupcjnash eterpincherdsuo wsredalraatierhn dkoningspoedeld Eindredactie Annemiek Ruygrok Telefoon 071-144941, toestel 217 Je hebt hondenliefhebbers en hondenhaters. Daar is niet veel aan te doen. Hondenhaters mis handelen de hond (als ze die heb ben, of als ze er een zien). Andere hondenhaters willen helemaal niet in de buurt van een hond ko men. Hondenliefhebbers nemen eep of meer honden en verzorgen ze goed. Ze geven de hond goed te eten, kammen ze tijdig en la ten ze uit. Heleboel hondenlief hebbers willen met hun honden prijzen winnen door ze mee te nemen naar hondententoonstel lingen. De hond moet er dan ex tra mooi uit zien! Dan worden hondenliefhebbers hondenha ters! Waarom? Omdat ze b.v. de staart laten couperen (bij boxers) of de oren worden gecoupeerd b.v. bij herders of andere rashon den. De honden zelf hoeven dit helemaal niet leuk te vinden. De trots van de honden wordt eraf gehaald. De staart waar ze lekker mee konden kwispelen, de oren die ze alle kanten op konden draaien worden dubbelgezet. Ook met fokken gaat niet alles prima! Heel vaak worden hon den doorgefokt. Dit houdt in dat een bepaald ras te snel wordt ge fokt. Door dit snelle fokken ont staan ziektes bij de honden die gefokt worden. De fokkers heb ben hiervan niet altijd de schuld. Ze kunnen ook een opdracht krijgen om b.v. tien honden in een bepaalde tijd te fokken. Heel vaak doen de fokkers het ook zelf (het doorfokken dus). Ze wil len vaak veel geld verdienen in een korte tijd. Dat doorfokken vind ik verkeerd! De honden krijgen erfelijke ziektes, de pup pies daarvan weer en de puppies daarvan weer! Zo wordt het steeds erger. Dit moet gestopt worden evenals het couperen. Honden willen ook normaal le ven net als de mens! FEMKE VAN BAARLEN Wie had er nu een jaar geleden ooit gehoord van de uit de Zaan streek afkomstige groep Roberto Jacketti and the scooters? Toch bestaat de groep al zo'n vijfjaar (1980). Ze waren toen met zijn vieren: Erik van der Hoff (gitaar), Jeroen Booy (drum), Rob Blan- chemanche (basgitaar) en Rober to Jak (zang). Roberto Jak werd op school al gauw Roberto Jac ketti. En de Scooters, die pasten weer goed bij Roberto Jacketti. Zo kwamen ze aan de naam van de groep. Roberto Jak is er in 1982 uitgestapt, maar toen kwam Bart Corver (piano en gitaar) bij de groep. Het allereerste optre den vond plaats bij Jeroen thuis, omdat de buren van Jeroen de enigste waren die niet kwaad werden door de herrie. Alle vrienden en bekenden waren uit genodigd. Iedereen was razend enthousiast. Langzaam maar ze ker kreeg de band grote plaatse lijke bekendheid. Ook Angela van de Dolly Dots raakte onder de indruk van de groep, met nu vijf leden, want Barend Middelhoff was erbij ge komen. Hij speelde sax en piano. Enkele dagen later stapte Angela naar platenmaatschappij CNR. "Hot Summer Night" bleef ste ken op de hitparade en "Hey Girl" flopte zelfs. Maar drie maal was scheepsrecht, want "I Save The Day" betekende de definitie ve doorbraak van de band. Daar na kwam nog "Make Me Cry" en "Preaching" en dat werden alle bei hits. Ze hebben ook een plaat uitgebracht: "Time". We ver wachten dat er veel van worden verkocht, want het is een goede plaat. Je kunt lid worden van de fanclub van Roberto Jacketti and the Scooters, schrijf dan naar: Soestdijkerstraatweg 67a, 1213 VT Hilversum. VINCENT VAN NIMWEGEN 68 Wij lopen door de Wildeling en vragen de mening over kernra ketten in Nederland aan een per soon: "Wat vind u van kernraket ten in Nederland"? "Nou mijn mening is dat ze er maar moeten komen. Als we ze nu weg doen valt Rusland binnen zonder dat we iets terug kunnen doen. Ik zeg altijd maar beter een raket in de tuin dan een Rus in de keu ken. Ik vind het goed als ze alle maal over de hele wereld weg gaan maar niet alleen in Neder land". "Zo, dat lijkt mij een goede re den en intussen is er nog iemand bij komen staan. Zo en wat is uw mening"? "Waarvan"? "Over kernraketten in Nederland"? Ik ben er tegen, man! Want Rusland valt ons toch niet binnen, want als ze dat doen dan valt Amerika Rusland binnen en als Amerika Rusland binnen valt wordt het een wereldoorlog en daar heb ben ze ook geen zin in. Zo moest je me daar voor lastig vallen? Rot op"! "Nou nou, ik ben al weg"! Zo jongetje hoe oud ben jy? Oh, ben jij twee vingers oud? En wat vind jij van kernraketten in Nederland"? "Wat is kernraket"? "Dat is boem boem auw"! "Oh, een hamertje of een SS-20je"! "Ja, precies"! "Nou dat vind ik wel leuk vooral als tie op jou valt maar niet op B.A. want die is sterk omdat hij borreltjes drinkt". "Dank je wel voor je me ning". "En nou mag ik een kauw gompje hè, anders gooi ik een SS-20 op je hoofd"! "Maar ik heb geen kauwgompje". "Opa Rea gan, gooi effe een SS-20 op dit nieuwgierige ventje". Knal Boem Tingeling. (Einde van de journalist). En dan dit Beelden van ruimteveren en zwevende astronauten maken veel indruk. Ook op Scott Red- path. De zesjarige Engelse ruim tevaarder bereidde zich voor op zijn vlucht naar de hogere sferen. Hij opende de deur van zijn ruimtevliegtuig, worstelde zich naar binnen en zat vast als een muur. Tja, als je opgaat in je spel is een wasmachine al gauw een prachtige space-shutle en geen blok aan je been. De brandweer moest er aan te pas komen om hem weer met beide benen (ge zond) op de grond te zetten. En dan dit (2) In Kenia heeft de politie een non van de Grieks-orthodoxe kerrk opgepakt wegens smok kel. De vrouw had 6000 Europese bijen op ilegale wijze het land in gevoerd. Zij wilde de nijvere diertjes houden om van hun was kaarsen te kunnen maken. De Keniase regering staat de import van buitenlands (klein) vee niet toe uit angst voor vreemde ziek ten. De 6000 bijtjes zijn vernie tigd omdat ze echt ziek waren, meldt het Keniase ministerie van landbouw. Het is niet bekend hoe de smokkel is ontdekt, wel hoe de non de 6000 beestjes ver voerde: onder haar habijt Boek: Lees je knetter In dit boek staan allemaal ver schillende verhalen over ver schillende onderwerpen, en het is geschreven door verschillende schrijvers. "Lees je knetter" is uitgekomen in de boekenweek 1984. De verhalen gaan bijvoor beeld als volgt: een meisje moet dingen eten die ze niet lekker vind, en daarvan gaat ze kokhal zen, daarvan moet haar broertje overgeven ennou ja dat lees je zelf maar. "Lees je knetter" is in bijna alle boekhandels te koop. Boek: De heksen Schrijver: Roald Dahl Dit boek gaat over een jongetje die zijn vader en moeder is kwijt geraakt, en nu bij zijn oma woont. Hij ontmoet dan heksen in een hotel en wordt door die heksen verandert in een muis. "De Heksen" is vertaald door Huiberte Vriesenkoop en de te keningen zijn van Quentin Bla ke. O ja, dit boek gaat over echte heksen dus griezelen kan je ge noeg. SIMONE VOOIJS Hoi ik ben al 11 jaar en zit al 3 jaar op voetbal, wel te verstaan op meiden voetbal. Sommige jongens zijn tegen meiden voet bal dat hoort u straks wel van een. Ik vind dat eigenlijk wel idioot. Ook gebeurt het wel eens dat onze school oefenwedstrij den organiseert en dan mogen de jongens 2 wedstrijden spelen en de meisjes1. Of nog een voorbeeld: vorig jaar had de club voor scholen een toernooi georganiseerd maar het ging wegens het slechte weer niet door.De jongens mochten van de club in de zaal spelen maar de meisjes, die waren ze al weer vergeten. Ondanks dit zijn er ook nog mensen die wel aan meisjes denken. Zo was er ie mand die in 1983 en 1984 een vaantje maakte waarop stond: voetballen een knullen sport? Ook organiseerde de K.N.V.B. op diezelfde dag een meiden voetbaldag of zo iets. Er kwamen HéVerder gaat meidenvoet bal net zo als jongensvoetbal: de pupillen spelen in een 7-tal, de junioren spelen in een 11-tal. We moeten soms op zondag en soms op zaterdag. Een voorstander van meiden voetbal. Wendy Dorenstijn. Ik ben tegen meisjes voetbal, omdat er te weinig meisjes op voetbal zitten en er ook niet op willen. Het zou wel kunnen als er meer meisjes elftallen komen. In een poule zitten veel te weinig elftallen. En als het regent gaat het bij de jongens wel, maar bij de meiden niet door. Voor mei denvoetbal wordt nooit echt een meidenclub opgericht. Maar dat komt ook omdat niet veel mei den interesse hebben in meiden voetbal. DENNIS LENSEN. Tomorrow started (Talk Talk) Don't look back untill you try a line so openly, a lie outside of you it's just tomorrow starting I've said I'm wrong when I've been right I've seen times when I've been But still I find I'm just the first that you take Are there reasons everybody pays? They never seem to be any u They never seem to be any u It's just to morrow starting Don't look back until you tried With time you'll endlessly arri- Outside of use with just to f starting See my eyes tell me I'm not lying I'm just the first that you take Are there reasons everybody never seem to be any use etc. etc. Herhaal laatste couplet. The Wild Boys (Duran-duran) The wild boys are calling on their way back from the fire. In August moon's surrender to a dust cloud on the rise. Wild boys fallen far from glory. Reckless and so hongered on the razors edge you trail. Because there's murder by the roadside in a sore afraid new world. They tried to break us, looks like they'll try again. Wild boys never lose it. Wild boys never chose this way. Wild boys never close your eyes. Wild boys always shine. You got sirens for a welcome there's bloodstain for your pain. And your telephone been rin ging while you're dancing in the Wild boys wonder where is glo ry. Where is all you angels now fi gureheads have fell. And lovers war with arrows over secrets they could tell. They tried to tame you looks like they'll try again. Refrein. Jacksons ruzies over tournee geld. De Jacksons hebben al 6 7 maanden ruzie over geld van hun tournees door de verschillende lan den of plaatsen. En binnen de familie is er ook veel ruzie. Mi chael Jackson betaalt geen geld aan zijn broers. Maar dat doet Jermaine wel, hij geeft geld aan zijn broers. Jermaine Jackson heeft butlers nodig om 240 mil joen gulden te bewaken. Klasse-top-tien Do what you do - Jermaine Jackson One night in Bangkok - Mur ray Head Shout - Tears For Fears Lover Boy - Billy Ocean Everything must be a change Paul Young I would die 4 u - Prince Like a Virgin - Maddonna Preaching - R.J. and the Scooters Sussudio - Phill Collins Easy Lover - Pilip Baily Phill Collins Het vervolgonderwijs Bijna is het zover. Duizenden zesde klassers gaan de cito- of een andere toets maken. Niet al leen de toets bepaalt waar je voor geschikt bent Vaak is er al be slist waar je naar toegaat. En de leerkracht kijkt hoe je vorderin gen zijn geweest in al die jaren. naar de brugklas. Veel huiswerk en minder vrije tijd. Er zijn altijd wel gelegenheden om een school te zoeken die je past. Je komt veel meer te weten over die school. Scholen zitten vaak in grote gemeenschappen bij el kaar. Havo VWO bijvoorbeeld, of Mavo Havo VWO. Maar je went er gauw. Maar het is nog niet zo ver, eerst maar het zes leeijaar afmaken. The A-team Aan B.A.: Hoe komt het dat je zo sterk bent? Veel eten, vooral havermout. Is al het goud om je nek echt? Nee, er is maar een gouden hangertje bij! Aan Face: Vind je het leuk om sjansbal te spelen? Best vervelend, maar er zitten veel mooie meisjes bij. Hoeveel meisjes heb je aan je arm hangen? Niet een, ze zijn veel te zwaar! Aan Murdock: Is het moeilijk maf te spelen? Hartstikke moeilijk, maffie! Doe je in het echt ook zo gek? Natuurlijk niet, in het echt doe ik gewoon gek! Waarom heb je eeh dier bij je? Om tegen te praten, anders ben ik zo alleen. Aan Hannibal: Zou je in het echt ook lid van het A-Team willen zijn? Nee, vechten voor de film is al hebben jullie al gemaakt? In Amerika zijn we al 40 afleve ringen verder. Aan Amy: Ben je de hele dag met opna men bezig? Niet meer, Maria Haes heeft mijn rol overgenomen! Wordt er in Amerika ook al zo veel gekeken? Wel veel maar niet zoveel als in Nederland. MILOU VAN DEN AARD WEG. De Schoolweek Maandag is de eerste dag van school, buiten leren om hebben we veel jool. Dinsdag hebben we zingen, daarbij staan we te dansen en te springen. Woensdag is de fijnste dag bij mij, want 's middags hebben we vrij. Donderdag is een dag, die er ook wel bij mag. Vrijdag staat de creativiteit aan top, vaak staat dan de boel op zijn kop. Zaterdag is nog fijner bij mij, want dan hebben we de hele dag vrij. Zondag was de laatste dag die ik bekeek, en tevens ook het begin van de week. Nu is mijn gedichtje klaar, en het is maandag dus begin nen we maar. Televisie top-tien Op de eerste plaats staat The A-team (zeker gekozen door vechtersbazën). Nummer twee is: Knight Rider (wat een stuk zeg). Op de derde plaats staat de een, twee, drie, show. Terwijl de op naar de top-show samen met het huishouden van Jan Steen op weg naar de top is. (Ze staan nu op de vierde plaats). Maar dat de ben je zestig kwis, de TV- show, Maggie Forbes en Pisa geen stem hebben gekregen (wat een kiwi's die daar niet voor ge kozen hebben)! Dus winnaar van 1984 is The A-Team! Gefeliciteerd: Hanni bal, B.A., Face en Murdock. Lees het Leidsch Dagblad (vooral Kits) Zaai stiekem zonnebloemen in de tuin van de buren. (Heb ik ook gedaan, heel geinig). Verzin 15 woorden die rijmen op vervelen. Maak een eigen som, 6789-4567890 of zo. Schrijf een spreekbeurt voor je vriend of vriendin. Maak een spotprent van: 1. André Hazes 2. André van Duin 3. De leraar v.d. klas. Teken een blz. over uit een stripboek. Maak een eigen Kits-bladzij- de. Of... bedenk watje nou eens zal gaan doen. MILPO V.D. AARDWEG. Voor de samenstelling en vormgeving van deze pagi na zorgden de leerlingen van klas 5/6 van de openbare basisschool 'De Wildeling' in Lisse. Op initiatief van de commissie in het bisdom Rotterdam die de eucharistieviering van de paus met zieken en gehandicapten in de Haagse Houtrusthallen (13 mei) voorbereidt, is deze week een rijk geïllustreerde 'speciale uitgave' in kleur verschenen, die in woord en beeld het leven, werken en denken van deze paus ontvouwt. Het blad (64 pagina's) heet 'Welkom' en is een uitgave van de 'Stichting Rooms-Katho- lieke Voorlichting' in Oegst- geest. De eerste druk is 100.000 ex emplaren groot. Het is de bedoe ling van de werkgroep om als vervolg op dit 'welkomstmagazi ne' direct na het pausbezoek een verslagboek uit te geven van alle toespraken tijdens het bezoek en de meest sprekende foto's. De Rotterdamse bisschop Bar kreeg inmiddels een eerste exemplaar van het magazine aangeboden. De persdienst van het bisdom Rotterdam presenteert het blad als een bijdrage aan de 'spirituele voorbereiding' op het pausbe zoek. Voor de technische en re dactionele opzet én voor de ver spreiding kreeg deze dienst me dewerking van een groot aantal personen en enkele stichtingen, zowel binnen als buiten het bis dom. "De inhoud van dit boek geeft een beeld van paus Johannes Paulus II als persoon, als leraar en als herder", schrijft bisschop Bar in een inleiding. "Moge op deze manier de verbondenheid tussen de gelovigen van ons land en onze paus worden verdiept en versterkt". Aartsbisschop Simonis gaat in op het doel van het pausbezoek. "Als opvolger van Petrus, de 'steenrots' waarop Jezus Zijn Kerk vestigde, komt de Paus om ons nader te leren keiinen. Door zijn verkondigend woord en het vieren van de Eucharistie, door zijn zorgzame nabijheid en ge bed hoopt hij ons enige geestelij ke gave te kunnen meedelen om ons in het geloof te bevestigen. Of liever: de Paus hoopt bij ons en met ons de vertroosting te smaken van ons gemeenschap pelijke geloof in de verrezen Heer". "Wil het bezoek van de Paus aan zijn apostolische doelstelling beantwoorden, dan vraagt dat van ons de bereidheid hem als apostel van Jezus Christus te ontvangen. Alleen met zulk een bereidheid en openheid van onze kant zal er iets kunnen gaan op lichten van de vreugde om ons gemeenschappelijke geloof'. Ook de apostolisch pronuntius in Nederland, mgr. E. Cassidy, doet op de eerste pagina van dit 'Welkom' zijn zegje. Hij nodigt allen uit te luisteren naar wat 'Petrus' te zeggen heeft. Het pausschap is voor hem 'een gave van de Heer'. "De gave van Pe trus en zijn opvolgers is hun dienstbaarheid aan de eenheid van de kerk. In deze eenheid van geloof binnen de ene Katholieke Kerk kan ik zeker zijn van de waarheid, de waarheid omtrent God, de waarheid over mezelf, de waarheid omtrent de bovenna tuurlijke waardigheid van de Verder bevat het magazine ar tikelen over het pausschap ("de bisschoppen zijn de opvolgers van de apostelen, maar de bis schop van Rome is altijd de op volger van de eerste apostel: Pe trus, en waar Petrus is, daar is het centrum van de Kerk"), over de jeugd en levensloop van Karol Wojtyla, over de paus als bis schop van Rome en als leraar (met een groot aantal kernachti ge citaten uit toespraken over al le mogelijke onderwerpen) en ten slotte over zijn verblijf straks in Nederland. Dat laatste com pleet met foto's van de kamers in de villa van de pro-nuntius aan de Haagse Carnegielaan waar de paus zal slapen en ontbijten. Seizoen Hooglandse kerk. Ter ope ning van het toeristisch seizoen is er op zaterdag 20 april (volgen de week zaterdag dus) in de Hooglandse kerk in Leiden een open dag. De 'komende en gaan de mens' wordt een gevarieerd programma aangeboden met or gelspel van Joop Brons en optre dens van de Leidse cantorij, het jongerenkoor 'Dabar', het koor 'Emoena', het Molenwijkkoor, het dubbelkwartet 'Musica', het jongerenkoor Leiden-Zuidwest en de streekmuziekschool. Om 4 uur zal de predikant J. Nauta een ogenblik stilstaan bij het thema 'de kerk is gewoon open'. Daarna is er samenzang. De Hooglandse kerk zal open zijn tot eind september van maandag tot en met zaterdag van 11 uur tot half 4. Zieken. Het Leidse eucharis tisch ziekentriduum wordt dit jaar gehouden op 7, 8 en 9 mei in de Christus Dienaarkerk in Zoe- terwoude. Belangstellenden kunnen zich tot 24 april aanmel den bij de pastoor van de paro chie of bij het secretariaat (Lam- menschansweg 3, Leiden). Beroepen. Hervormde Kerk: beroepen te Raamsdonk C. S. Verwoert Berlikum (Fr.); aange nomen naar Ootmarsum kandi daat A. Wijting Veenendaal, naar de classis Winsum (Gr.) voor regionaal gemeentewerk en voor plaatselijk gemeentewerk in Ui- rum en Niekerk - J. G. Bos Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrij gemaakt: beroepen te Hooge- veen J. Janssen Loppersum. Christelijke Gereformeerde Kerken: aangenomen naar On- stwedde kandidaat D. P. Ver douw Nunspeet. Meeleven. In een brief aan de kerkeraden an predikanten vraagt het bestuur van de her vormde synode met gebed in de eredienst en informatie aan de gemeente mee te leven met de 'broeders en zusters in Zuid-Afri- ka'. Aanleiding tot dit verzoek is een bericht van dr. Beyers Nau- dé, secretaris-generaal van de Zuidafrikaanse Raad van Ker ken, waarin deze zijn grote be zorgdheid uitspreekt over de re cente ontwikkkelingen in zijn land. "Opnieuw is duidelijk gewor den", zegt het bestuur van de sy node, "dat het blijvend onrecht. de uitsluiting van de zwarte meerderheid van de bevolking bij het delen m bestuur en wel vaart, tot een steeds .explosiever situatie leidt". Apartheid. Het bestuur van de 'Volle Evangelie van God- kerk' (een evangelisch kerkge nootschap met 240.000 leden) in Zuid-Afrika heeft de apartheid in eigen gelederen afgeschaft. Zelf zal het bestuur voortaan uit alle groeperingen worden samenge steld. Deze kerk bestaat uit blan ken, negers, Indische Zuidafri kanen en kleurlingen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11