Mexico weigert Reagan steun voor 'vredesplan' Tremeloes lopen boos weg van 'Flashback-festival' Homofiele pastores vragen Ter Schure erkenning rechten Revival-concert grotendeels de mist in Dojoji niet voldoende gestoord Jennie onderdak na oproep op tv 'Franse koloniën vragen steun Verenigde Naties DINSDAG 9 APRIL 1985 PAGINA 9 ALPHEN AAN DEN RIJN - Een haperende in stallatie, klagende groe pen en een klapper van de avond die voortijdig in de kleedkamer afging. Het 'Flashback-festival' in de Alphense Rijnstreekhal ging zaterdagavondflink de mist in ondanks dat ei genlijk alle groepen waar voor hun geld boden. Op één na: The Tremeloes, als laatste gepland, weigerden te spelen nadat het aanvangstijd- stip van hun optreden steeds werd uitgesteld. "We gaan niet staan wachten op zo'n Mickey Mouse-band, een groep die nog nooit van zijn leven een hit heeft gehad", wees de manager van The Tremeloes de beschuldigen de vinger naar The Shoes. De Zoeterwoudenaars liepen inderdaad iets uit met hun con cert, maar ze mochten toch zeker niet de enige aanleiding voor de Tremeloes-woede zijn. Hoofd schuldige was toch de gebrekki ge organisatie, in handen van de Kulturele Raad Alphen aan de Rijn. "Het zijn allemaal goedwil lende amateurs, maar er had ge woon één professional bij moe ten zitten", vond Q '65-bassist Peter Vink. De ellende begon met de tech niek. "Eén grote bende", oor deelde Wim Bieler, zanger van Q '65 bondig. Het mengpaneel was naast het podium geplaatst in plaats van in de. zaal zoals het hoort en de monitoren werkten niet waardoor de optredende ar tiesten zichzelf niet hoorden. Voordat dat allemaal min of meer verholpen was, was het programma al zo'n drie kwartier uitgelopen. Overigens bleven de geluidsboxen tijdens het concert zoemen en fluiten, de groepen sloegen zich daar echter man moedig doorheen. Krassenburg Frans Krassenburg, in het al lereerste begin zanger van The Golden Earrings mocht de rij openen. Om een graantje mee te pikken van de niet aflatende beat-revival heeft hij zelfs een nieuwe band samengesteld. Het had allemaal weinig om het lijf. Leuk om 'That Day' en 'Daddy buy me a girl' nog een keer uit zijn mond te horen, maar verder was het toch van een middelma tig niveau. De tweede vertraging liep 'Flashback' 85' al weer op bij de eerste pauze. Mungo Jerry liet langdurig op zich wachten. "Ze hadden door alle prpblemen pas laat hun soundcheck en zijn toen naar hun hotel gegaan om te eten en zich te verkleden", gaf organi sator Peter van Eijk naderhand Zanger Ray Dorset tweede van links) en de anderen van Mungo Jerry bezorgden het publiek een aangenaam concert (foto Dijkman» als verklaring. Schoon gewassen en met een gevuld maagje schonk Mungo Jerry het publiek een zeer accep tabel concert. Naast de singles 'In the summertime' en 'Allright, Allright' bleken zij voldoende in hun mars te hebben. Vooral zan ger Ray Dorset nam het publiek op sleeptouw met een stem die nog verder reikte dan het volume van Shoes-zanger Theo van Es. De derde in de rij, Q '65, kreeg ook een standje van Van Eijk: "Ze wilden per sé op hun eigen materiaal spelen, maar het duur de wel lang voordat ze eindelijk konden beginnen". Inmiddels was in verband met de vertraging al gekort op de op tredens. De vijfendertig minuten die Q '65 kreeg toegemeten was te kort. De zaal moest duidelijk wennen aan de rauwe r&b van de 'Kjoe'. Toen het met een ex cellerende gitarist Joop van Nimwegen eenmaal zover was, moest er met de grootste hit, 'The life I live' al weer een einde aan worden gemaakt. De vijf Hagenaars zaten daar overigens niet al te zeer mee. Ze waren 'Flashback '85' al lang zat. Dat toen trouwens wel aan het hoogtepunt toe was: The Equals. De vijf Engelsen, zonder zanger Eddy Grant maar nog altijd zwart en blank tezamen, oogden als een new wave-band en had den ook de vitaliteit daarvan. De oude hits als 'Baby, come back' en 'Viva Bobby Joe' klonken als nieuw. Shoes Dat laatste kan van The Shoes niet gezegd worden. Sinds de Leidse Beatnacht vertoeft de Zoeterwoudse groep weer veel op het toneel, zodat ook hun revi val-show inmiddels bekend in de oren klinkt. The Shoes moeten het vooral van enthousiasme hebben en als sfeermakers zijn ze onder leiding van Theo van Es daarvoor zeer geschikt. Van Es kon er, zoals altijd, geen genoeg van krijgen en liet zich door de zenuwachtige orga nisatoren niet van het podium werken. Tot groot ongenoegen van The Tremeloes. Ze waren al een paar keer naar het podium gelopen om hun steentje (om twee uur moest het festival afge lopen zijn en het was al half twee) bij te dragen. Toen The Shoes zich aan nog een toegift waagden, liep de emmer over bij The Tremeloes. "In de 22 jaar dat we optreden, hebben we nog nooit zoiets meegemaakt", lucht ten zij hun woede in de kleedka mer en pakten de gitaren weer in. Hoezeer de organisatie ook haar best deed, The Tremeloes lieten zich niet ompraten. "Als top of the bill hoef je zoiets niet te pikken", was uit hun mond op te tekenen. En: "Bedenk wel dat dit een fout is van de organisatie. Dit is geen fout van The Treme loes". De organisatie had inmiddels al het hoofd in de schoot gelegd en erkende dat. "Dit is wel de laatste keer geweest dat we zo'n festival hebben gehouden", voorzag Peter van Eijk het einde van het met de Merseybeat be gonnen traditie. Een ander wilde het zo zwaar zien. Er waren im mers toch zo'n veertienhonderd mensen naar de Rijnstreekhal gekomen, ruimschoots meer dan de laatste keer in '83. Alleen waren er van die veer tienhonderd heel wat toeschou wers vooral voor The Tremeloes gekomen. Eén van hen: "Ik kom helemaal uit Amersfoort. The Shoes heb ik al zo vaak gezien, The Tremeloes komen hier haast nooit. Ik snap het ook niet van de organisatie. Ze zagen dit toch aankomen. Waarom hebben ze het programma dan niet omge gooid? Eerst The Tremeloes en dan The Shoes. Kijk, ik vind dit een leuk festival, hoor. Ik ben de vorige keren ook geweest, maar met zoiets weet ik niet of ik de volgende keer kom". Als er een volgende keer komt. BART JUNGMANN Dojoji. Bezetting: Pien Selleger: bas, Hans Rath: saxofoon. Ted Langen- bach: bas, gitaar, Cathy Lemonde: zang, Tom Tromp: zang, Indra van Hal: viool, Ferdinand Rollé: slagwerk. Ge zien op 6 april in het Leids Vrijeteijds Centrum. LEIDEN - Dojoji zou best eens kunnen uitgroeien tot een heel goede band, maar voorlopig is het nog lang niet zo ver. Na het horen van hun debuutplaat was het op treden van de Rotterdammers in het Leids Vrijetijds Centrum een behoorlijke tegenvaller. Dansbare en tegelijk intelligente muziek met ruimte voor de inspiratie van het ogenblik, dat is de belofte die hun eerste plaat doet. Op het podium blijft daar weinig van over. Dan is het avontuur volledig zoek en blijft niet veel meer over dan een door dreunend ritme, dat geen ruimte' voor improvisaties biedt. Terwijl de bezetting en de aard van de muziek toch alle aanleiding geven om op avontuur te gaan. Op funk en Afrikaanse muziek geïn spireerde ritmes zijn het voor naamste bestanddeel. Slagwerk en twee basgitaren heien een solide ondergrond, die zeeën van ruimte geeft om muzikaal in te vullen. Die ruimte wordt vervolgens onbenut gelaten. Geen tegenritmes of tem powisselingen die de spanning ver hogen, geen melodieën die boven het ritme uitstijgen. Saxofonist Hans Rath laat horen dat hij prima met z'n instrument overweg kan, en ik begrijp werkelijk niet waarom in zijn bij dragen de nadruk zo sterk op het ritme ligt. Dat geldt ook voor viool en zang. De mogelijkheden die een bezetting met twee vocalisten biedt, worden nauwelijks uitge buit. Zelden mag Cathy Lemonde laten horen dat ze misschien wel in staat is Lesley Woods (gastzange- res op de plaat) te doen vergeten. Dojoji wekt de indruk prettig ge stoorde muziek te willen maken, maar nog lang niet gestoord ge noeg te zijn. Het blijft allemaal in het nette, niemand springt ooit let terlijk uit de band. De band heeft pretenties en wil het zelfs interna tionaal gaan maken. Dat bleek ook uit de presentatie: de muzikanten spelen nogal in het duister, terwijl op de achterwand dia's worden ge projecteerd. Allemaal leuk en aar dig, maar zolang Dojöji vast lijkt te zitten in de eigen muzikale formu le, schieten dat soort toevoegingen hun doel voorbij. ARIEJAN KORTEWEG Jennie met haar hele hebben en houden AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie is zaterdagavond laat na afloop van het tv-program- ma 'Sonja op zaterdag' overstelpt met duizenden telefoontjes. De oorzaak was het onverwachte op treden in deze VARA-uitzending van agenten van het politiebureau Warmoesstraat in de hoofdstad met een oproep tot het onderdak brengen van een 37-jarige, volgens de politie zwakbegaafde, vrouw. De oproep had succes, de vrouw hoeft de paasdagen niet dakloos door te brengen. De vrouw, Jennie, verbleef al twintig uur in het politiebureau, dat er volgens hoofdinspecteur van Beek maar niet in slaagde haar bij een hulpverlenende instantie in Amsterdam onder te brengen. Van Beek en zes medewerkers besloten zaterdagavond ten einde raad met Jennie naar gebouw 'De Meer vaart' te rijden van waaruit 'Sonja op zaterdag' rechtstreeks werd uit gezonden. De agenten, allen in uniform, wilden de vrouw zelfs tonen maar dat wilde de redactie van het pro gramma niet. „We hebben eerst ge controleerd of het echte agenten waren", aldus redactielid Cor Al „en vervolgens besloten de politie mensen aan het einde van het pro gramma hun zegje te laten doen. Sonja Barend wist van niets." Van Beek toonde o.m. de tassen en plastic zaskken waarmee Jennie Hoofdinspecteur van Beek klaarde gisteren dat de oproep van overgebracht naar het politiebu reau waar zij verder de hele zater dag verbleef. Van Beek en zijn medewerkers belden inmiddels vele instellingen zijn bureau in een opwelling tot gebeld maar de één was met de stand kwam. „Misschien zeggen mijn superieuren wel 'dat had je paasdagen te vol of de ander kon Jennie wegens de reglementen niet moeten doen' maar dat zien we niet opnemen, aldus van Beek. Hij dan wel weer", aldus de chef het bureau Warmoesstraat. Jennie was vrijdagavond 18.00 uur binnengelopen noemt liever niet de naam verzorgingstehuis waar de vrouw 3m zich nu wel bevindt. Hij zei dat in de dit tehuis alleen mensen kruispost - een particuliere eerste- jaar en ouder worden opgenomen, hulppost - aan de Oudezijds Voor- „Dus ook deze instelling over- burgwal. Zij werd daar onder ande- treedt in feite haar regels", aldus van Beek, „maar heeft toch toege zegd dat Jennie voorlopig kan blij- tingstijd van de kruispost) werd zij ven." MEXICO STAD (GPD) - Washing ton heeft gisteren hevige druk uit geoefend op Mexico om steun te krijgen voor Reagan's zogenoemde vredesinitiatief voor Nicaragua. Dit weekeinde lieten woordvoer ders van de Amerikaanse regering weten dat Mexico het enige van de vier in Midden-Amerika bemidde lende Contadora-landen is dat af wijzend zou hebben gereageerd. Zoals bekend wil Reagan de re gerende sandinisten in Nicaragua dwingen tot onderhandelingen met de contrarevolutionairen en tot nieuwe verkiezingen. In ruil daarvoor zegt hij oorlogsmiljoenen te zullen aanwenden voor humani taire hulp. Gisteren had de Mexi caanse president Miguel de la Ma drid onverwacht een telefonisch onderhoud met Ronald Reagan. Veel resultaten lijkt de Ameri kaanse pressie in eerste instantie niet te hebben gehad. De la Madrid sprak dan wel geen directe afkeu ring uit over Reagan's vredesplan, maar hij legde de nadruk op de principes van de bemiddelende Contadora-groep: stapsgewijze re gionale ontwapening en vertrek van alle buitenlandse militaire ad viseurs en installaties. De Mexicaanse president merkte op dat de nationale verzoenings processen interne aangelegenhe den zijn en vallen buiten het raam werk van Contadora vallen. In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn de vier Contadoralanden (Ve nezuela, Mexico, Colombia en Pa nama) inmiddels begonnen met de voorbereidingen van de besprekin gen die donderdag in Panama be ginnen. Onderwijl heeft de Nicaraguaan se president, Daniel Ortega, in Ha vanna een ontmoeting gehad met de Cubaanse president Fidel Ca stro. Na afloop kenschetste Ortega Reagan's initiatief als 'chantage' en hij riep de Verenigde Staten op om de begin dit jaar door Washington afgebroken bilaterale dialoog in het Mexicaanse toeristenoord Manzanillo te hervatten. Ortega maakte duidelijk dat Ni caragua in geen geval met de 'ma rionetten van Washington', de con tra's dus, zal praten, maar de kans wordt niet uitgesloten dat Nicara gua met een spectaculair tegen voorstel zal komen. Namelijk de bereidheid toch om met de con tra's te praten, onder de voorwaar de dat niet alleen de militaire steun aan de contra's wordt bevroren maar ook die aan het christen-de mocratische bewind in El Salvador waar president José Napoleon Duarte en de gewapende oppositie door middel van serieuze gesprek ken tot een overgangsregering er werkelijk vrije verkiezingen zou den moeten komen. Guillermo Ungo, de leider van de politieke tak van het Salvadoraans verzet, het Democratisch Revolu tionair Front, heeft gisteren in Washington aangedrongen op het hervatten van de vredesonderhan delingen met de regering. Hij ver klaarde dat het verzet bereid was zijn economische sabotage te beëindigen als beide partijen over een zouden komen geen nieuwe wapens meer aan te schaffen. Ungo liet zich kritisch uit over de rol van president Reagan. Volgens hem is de militaire benadering van het conflict door de Verenigde Sta ten mislukt. Deze politiek, om een oplossing te forceren op het slag veld, is volgens Ungo juist de oor zaak van het mislukken van de vre desonderhandelingen, probeert het Latijns-Amerika 1 de jaren vijftig te doen herleven - dictaturen, geen mensenrechten, maar een vredige en goedbewaakte rechtsorde", aldus Ungo. Ex-psychiatrische patient moeilijk geaccepteerd NIJMEGEN (GPD) - De behande ling van psychiatrische patiënten moet zich meer richten op terug keer in de maatschappij. Daar heerst nog steeds de misvatting dat deze mensen, hoewel ontslagen uit een inrichting, niet genezen zijn. Dat etiket zorgt ervoor dat ze vaak weer opgenomen moeten worden. Dat concludeert drs. Van den Hout in een proefschrift over de ervarin gen van ruim 500 ontslagen psy chiatrische patiënten. Een ex-psychiatrische patiënt moet, aldus Van den Hout, aan ho gere eisen voldoen dan een 'nor maal' iemand om te worden opge nomen in de maatschappij. Naar mate iemand meerdere malen is opgenomen, worden die eisen steeds hoger.Alleen al daarom is het van belang heropname te voor komen. Hier ziet Van den Hout ook een taak voor de overheid. Die moet de acceptatie van ex-patiën- ten vergemakkelijken. Van den Hout concludeert een voortdurende kloof tussen hulp verleners en patiënten over behan deling en nazorg. Het merendeel van de ex-patiënten was niet op de hoogte van de behandelingsplan nen of was het er niet mee eens.De toekomst van de patiënt zou cen traal moeten staan. In de diverse fasen die de patiënten tijdens hun ziekte doormaken vervullen de so ciale relaties een grote rol. Het be trekken van deze groep bij de be handeling blijkt de belangrijkste factor ter voorkoming van herop name. Een negatieve houding van die relaties is de belangrijkste aan leiding tot heropname. PARIJS (GPD) Naar onafhanke lijkheid strevende bewegingen in Franse overzeese provincies heb ben de steun van de Verenigde Na ties gevraagd om hun doel, onaf hankelijk worden van Frankrijk, te bereiken. Zij deden dat tijdens een bijeenkomst van twee dagen in Guadeloupe. De Franse regering, die de bij eenkomst aanvankelijk had willen verbieden, liet haar ten slotte toe, maar verbood de aanwezigheid van buitenlandse waarnemers. De woordvoerders van de voorname lijk marxistische bewegingen openden het vuur op president Mitterrand en ze beschuldigden de president ervan dat hij zijn verkie zingsbeloften niet was nagekomen. De conferentie werd gehouden op zo'n dertig kilometer ten oosten van de hoofdstad Point-a-Pitre en de toegangen werden met arguso gen in de gaten gehouden en ge controleerd door strijdlustige jon geren met rode vlaggen. De deelnemers aan de bijeen komst noemden zich "de laatste Franse koloniën" en er waren af gevaardigden van onafhankelijk heidsbewegingen uit onder andere Reunion, de Comoren, Martinique, Guyana en Guadeloupe. De alge mene tendens van de toespraken bestond erin dat men Frankrijk er van beschuldigde in de overzeese gebieden "een militaire dictatuur" te hebben gevestigd, waarbij hon derden politieke gevangenen ach ter slot en grendel waren gezet. De oude culturen van deze gebieden waren vervangen door "prostitutie en pornografie". De woordvoerder van Martini que verklaarde dat de Fransen wel iswaar een gloednieuw ziekenhuis in zijn land hadden gebouwd, maar dat dit er alleen maar was omdat "de regering Martinique als spring plank wil gebruiken om ziekenhui zen naar de landen in het caraibi- sche gebied te verkopen". In de huidige ontwikkeling is voor de Franse regering uitslui tend het optreden van de "minister van buitenlandse zaken" van de kanaks op Nieuw-Caledonie van belang. Hij liet ter conferentie we ten dat het plan-Pisani, dat op het ogenblik door president Mitter rand onder de loep wordt geno men, "niets aan de situatie op het eiland verandert", en dat "Francois Mitterrand van Nieuw-Caledonië het Franse vliegkampmoederschip in de Pacific wil maken". De deelnemers aan de conferen tie in Guadeloupe lieten weten dat ze een permanent secretariaat zou den oprichten, dat ze waarschijn lijk zullen pogen in Parijs te vesti gen. De beweging ontving steun betuigingen van de Groenen in de Bondsrepubliek en onder andere van de Wereldraad van Kerken in Genève. Het 'Werkverband van rooms- katholieke homofiele pastoraal werkenden' vraagt bisschop J. ter Schure van Den Bosch in een brief, te bevorderen dat de rech ten van homofielen door de Rooms-Katholieke Kerk worden erkend. Als de bisschop een po sitief antwoord geeft, zal het werkverband - opgericht in 1980 'graag' met hem in gesprek ko men. De brief pleit voor openlijke erkenning van de gelijkwaardig heid van homosexuelen en ande re gelovigen in de kerk en voor een positieve waardering van ho mofiele relaties. Het werkver band (80 leden, van wie er 23 in het bisdom Den Bosch werken) schrijft ervan overtuigd te zijn, dat homosexualiteit of een ho mofiele relatie op zichzelf men sen volstrekt niet onwaardig maakt om de sacramenten te ont vangen, of ongeschikt om een functie of ambt in de geloofsge meenschap te vervullen. Uitkeringen. In een open brief vragen 125 uitkeringsge rechtigden van verschillende kerkelijke gezindten hun mede gelovigen, meer aandacht te schenken aan hun situatie en de sociale zekerheid. De kerkleden worden opgeroepen, de kerke- raad, parochieraad of soortgelij ke instantie te vragen om een standpunt over de ontwikkelin gen in de sociale zekerheid en de positie van de uitkeringsgerech tigden. De brief zal eind april in vele kerken worden verspreid. Het werkverband spreekt van een 'voortdurend verdergaande afbraak van het stelsel van socia le zekerheid'. "Steeds meer wor den wij, die niet kunnen of mo gen deelnemen aan het ar beidsproces, als groep apart ge zet". Twijfel wordt geuit aan het economische beleid van de te genwoordige regering, "Dat vooral steunt op een oncontro leerbaar vertrouwen in de vrije gang van de economische krach ten". De ondertekenaars verwijten 'vele gelovigen', dat ze het offi ciële beleid klakkeloos steunen of "stilzwijgend langs zich heen laten gaan". De Interkerkelijke Evangeli satie Samenwerking (Ikes) in Leiden houdt de komende we ken een drietal toerustingsavon den, "bedoeld voor iedereen die in eigen omgeving wil beginnen of doorgaan met de blijde bood schap van Jezus Christus be kend te maken". Op woensdag 17 april spreekt ds. G. de Lange (Oegstgeest) van de Nederlands gereformeerde kerk over 'De blijde boodschap' en de heer J. Brinkman over 'het voeren van een gesprek'. Dins dag 7 mei ds. G. den Hertog (Lei den), christelijk gereformeerd predikant, over 'daadwerkelijk christen zijn' en de heer L. Bal over 'De opdracht herkennen'. En dinsdag 21 mei ds. G. Bosveld (Leiden), baptistenpredikant, over 'Gezonden zijn, maar hoe?' en de heer T. Bol over 'Als per soonlijk getuige aan de slag'. De avonden (van 8 tot 10 uur) zijn alle in 'Het Bruggehoofd', Steenschuur 11 Leiden. Albert Broek, voorzitter van de Ikes, Scholeksterstraat 2 Leiderdorp, telefoon 071-896430, en Jan van Dijk, 01717-7271, kunnen nadere inlichtingen geven. (De Ikes is een samenwer kingsverband op evangelisatie- gebied tussen een aantal kerken in Leiden en Oegstgeest. Opge richt in 1974 heeft het verband voor zijn gemeenschappelijk op treden deze formulering aange nomen: "Gedrongen door de liefde van Christus, levend vanuit de ver zoening door Zijn bloed en in ge hoorzaamheid aan Zijn op dracht, zijn wij bij elkaar om on ze medegelovigen bewust te ma ken van hun persoonlijke verant woordelijkheid voor deze op dracht en degenen die buiten staan te winnen voor Christus. Wij laten ons hierbij leiden door het Woord van God, in de ver wachting van de kracht van de Heilige Geest tot glorie van de Vader". De Ikes heeft ten doel plaatse lijke gemeenten te stimuleren en te activeren om te komen tot ge zamenlijk evangelisatiewerk in Leiden en omgeving. Zijn activi teiten zijn onder andere: evange lisatie-acties, een stand op de Leidato, kinderclubs, koffiebar- werk en toerustingscursussen). Hervormde Kerk: aangeno men naar Boornbergum-Korte- hemmen (Fr.) kandidaat me vrouw D. Kisjes-de Vries Assen. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Driebergen- Rij senburg en te Dronten J. Janssen Loppersum. Gerefor meerde Gemeenten: bedankt voor Rotterdam-centrum en voor Vlaardingen J. Verweij Ridder kerk, voor Aalburg A. Bac Bode graven, voor Waarde M. Mondria Waardenburg. De paasboodschap van de paus bevatte de krachtig plei dooi voor vrede en gerechtig heid. "Martelingen, ondervoe ding, de wapenwedloop en oorlo gen staan ook nu de ontwikke ling van de mensenrechten in de weg", zei de paus tot 300.000 ge lovigen op het Sint Pietersplein. "Nog veel mensen worden geleid door ideologieën die haat, ge weld en onderdrukking predi ken". Zonder de Oosteuropese lan den te noemen, pleitte de Poolse paus voor het zelfbeschikkings recht van die volkeren vooral de middelgrote en kleine die in de Tweede Wereldoorlog zoveel slachtoffers moesten betreuren. De paus riep alle mensen op, de christelijke vredesboodschap te realiseren door egoïsme en on derdrukking te bestrijden en nieuwe structuren op te bouwen die gefundeerd zijn op waarheid. Baptisten. Onder het thema 'Uit de duisternis in het licht van Christus' zal de Baptisten-We reldalliantie van 2 tot 7 juli in Los Angeles (Californië) haar vijf tiende algemene vergadering houden. Op de sprekerslijst staan ook de Amerikaanse oud- president Jimmy Carter en de evangelist Billy Graham. De baptistengemeenschap telt 34 mihoen gelovigen in meer dan 100 landen. Bij de Wereldallian tie zijn 131 Unies, waaronder Ne derland, aangesloten. Het eerste wereldcongres had plaats in 1905 in Londen. Het vorige werd vijf jaar geleden in Toronto (Canada) gehouden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9