Zuid-West onveilig sinds opening brug Stichting bereikt toch akkoord met kermisexploitant Gemeente overweegt maatregelen 'Morsstraat bereikbaar houden' Vrachtwagen verliest twee wielen Gasten op feest begroet met klap in het gezicht Botsing op kruising Merenwijk Man duikt water in na botsing LEIDEN - De in gebruikneming van de Churchillbrug, in november vorig jaar, blijkt op diverse plaatsen in de omgeving oorzaak te zijn van een onveilige verkeerssituatie voor fietsers en voetgangers. De gemeente zal op korte termijn een aantal maatregelen treffen om iets aan die verkeersonveiligheid te doen. B en W overwegen onder meer om ver keerslichten te plaatsen bij het kruispunt Morsweg/Herman Costerstraat om de oversteek voor fietsers en voetgangers veiliger te maken. Omwonenden van het kruispunt verkeer. "Het college van B en W hebben bü de gemeente al herhaal- zal daar in de loop van deze maand de malen aangedrongen op de een beslissing over nemen. Boven- plaatsing van een verkeerslichtin- dien zullen in elk geval spiegels stallatie. Bij de afdeling verkeer worden geplaatst zodat voetgan- van de gemeente wordt ook erkend dat de situatie ter plekke gevaarlijk is. Ruim een jaar geleden besloot de gemeenteraad evenwel, uit be zuinigingsoverwegingen, de ge plande verkeerslichtinstallatie op het kruispunt te laten vervallen De aanhoudende zorg verkeersveiligheid Haagweg Een ander probleemgebied in de 'jjg nabijheid van de nieuwe Churchil- het "kruis- b™g is de kruising Haagweg/Chur- punt Morsweg/Herman Coster- fhilllaan. Zolang de verkeerslich- - ten werken is er niets aan de hand. Maar zodra de lichten worden uit- tien uur 's avonds hebben B en w"gè"óopt de^puTt- mi"df.ve,'"g'Het kruispun'tblijkt, ceerslichten onnieuw omdat het hoger is gelegen dan de straat en een viertal ongevallen, waarbij één gewonde viel, dat zich in het eerste kwartaal van dit jaar ^scjiakeld, op het kruispunt heeft voorgedaan sing van verkeerslichten opnieuw in overweging te nemen. Bezien wordt eerst nog of het lyK mogelijk is de kruising veiliger te maken door een andere indeling KeKam van de afslag naar de Morsweg. "Mocht dit niet mogelijk zijn dan moeten de verkeerslichten er ko men", vindt wethouder Peters van toevoerswegen, zeer onoverzichte- automobilisten. Het tege- ScholGn moetkomende verkeer is, van wel- ook komt, meestal pas zichtbaar als het te laat is. Politie-woordvoerder Graveland meldt dat zich in het eerste kwar taal van dit jaar reeds acht botsin gen hebben voorgedaan. "Dat is wel veel", aldus Graveland. "Een geluk bij een ongeluk is dat er nog geen gewonden zijn gevallen. Wel zijn tot dusver drie of vier auto's totaal in de vernieling gereden". Verkeersdeskundigen van de ge meente buigen zich intussen het hoofd over een oplossing voor het bots-kruispunt. Het meest voor de hand ligt om de verkeerslichten 's nachts niet meer uit te schakelen. Volgens wethouder Peters is dat niet zo'n kostbare zaak en hoeven de financiën een dergelijke maatre gel niet in de weg te staan. De ver keerslichtinstallatie werkt op het aanbod van verkeer en dus hoeven 's nachts geen onnodig lange wachttijden te ontstaan. Winkeliers: LEIDEN - De le Binnenvest- gracht zou voor verkeer in de rich ting van de Morsstraat moeten worden opengesteld in de periode dat de Morspoortbrug wordt ver nieuwd. De winkeliersvereniging Morsstraat stelt dit voor aan het college van B en W. De winkeliers vrezen voor grote verliezen als de Morspoortbrug is afgesloten. Zoals bekend is de brug in dergelijk slechte straat dat opknappen nood zakelijk is. "We zouden graag zien dat de Eerste Binnenvestgracht werd opengesteld zodat het verkeer via de Morssingel-Rynsburgerbrug onze wijk kan in komen", schrij ven de winkeliers. Zy vragen ver der om wegwijzers met daarop 'Morsstraat bereikbaar' en om een herinrichting van hun straat. Het Kruispunt Morsweg/Herman Costerstraat, achtergrond de Churchillbrug. eventueel verkeerslichten zullén komen. Op de (foto Holvast) i actiecomité opgestaan dat pleit Politiewoordvoerder Graveland voor de bouw v i tunneltje on- weet te melden dat zich in het e Een derde punt dat de gemoede ren danig weet bezig te houden is de kruising van de Churchilllaan met de Cornelis SchuytlaarVTel- derskade. In de wijk Zuid-West is der het kruispunt. De huidige over steekplaats is, volgens ouders kinderen die de scholen aan dc dere kant van de Churchilllaan be- geen klachten zoeken, "levensgevaarlijk", on- situatie by danks het feit dat de oversteek plaats is beveiligd door verkeers lichten. Auto's zouden te hard en veelvuldig door rood licht rijden. "Er zijn al talloze byna-ongeluk- ken gebeurd, maar er moeten na tuurlijk eerst doden vallen voordat er maatregelen worden getroffen", aldus één van de actievoerende ou ders. Een tunneltje is volgens hen de enige oplossing om een eind te maken aan de gevaarlijk situatie. ste kwartaal van dit jaar geen onge vallen op; het bewuste kruispunt hebben Voorgedaan. "Er zijn ook yer deze verkeers- binnen gekomen. Wij menen dan ook dat het om een betrekkelijk veilig kruispunt gaat", aldus Graveland. Een woordvoerder van de afde ling verkeer van de gemeente ver telt dat de verkeerslichten op het kruispunt van de Churchilllaan met de Cornelis Schuytlaan/Tel- derskade enkele maanden geleden beter op elkaar zijn afgestemd. "We hebben daarna alleen maar Vergoeding voor eigenaar Calypso LEIDEN - Het conflict tussen ker misexploitant Hoefnagels en de Stichting Evenementenfonds Lei- Pinksteren zijn er veel meer ker missen in het land". Namens Hoefnagels spande de den is voorbij. Afgelopen zaterdag Nederlandse Kermis Bond een hebben Hoefnagels en directeur kort geding aan tegen het Evene- Hugens van de stichting de zaak onderling geregeld. Hoefnagels mentenfonds. Daarin werd door Hoefnagels aanvankelijk 4500 gul- heeft van Hugens een vergoeding den schadevergoeding geëist, r gekregen voor de tijdens de Leidse toen duidelijk werd dat een derge- Paaskermis geleden schade, omdat lijk bedrag te hoog gegrepen was, de Calypso van Hoefnagels op het eiste hij 1500 gulden vergoeding laatste moment concurrentie kreeg van een by: Poliep. En dat terwijl Hoefnagels zijn Calypso had ingeschreven onder het beding 'zonder concurrentie van Poliep'. Daar hoort een organi satie zich dan aan te houden. In dit geval was dat niet gebeurd. Een vergissing die Hugens volmondig heeft toegegeven. Hij bood Hoef nagels in eerste instantie een scha devergoeding van 900 gulden aan: de pachtsom van dit jaar Daarmee de reeds gemaakte kosten. De zelfde attractie, de rechtbank-president was van me ning dat tijdens de paasdagen een onafhankelijke derde op de kermis moest rondkijken en bepalen hoe veel klanten de Calypso aan de Po liep kwijtraakte. Onbegonnen werk oordeelde de advocaat van de Kermisbond. En Hugens en Hoef nagels besloten het zelf op te los sen ook al om de proceskosten voor beiden binnen de perken te houden. Hoeveel schadevergoe ding Hugens heeft geboden, wilde reacties uit de buurt gekregen dat het zo goed ging. Mogelijk valt er aan die afstelling nog iets te verbe teren en is er iets te doen aan het wegprofiel waardoor de snelheid van het verkeer wordt afgeremd". "Een tunnel daar denken we niet aan", vult wethouder Peters desge vraagd aan. "Het is natuurlijk te gek om los te lopen om een tunnel te gaan maken omdat de auto's door rood licht rijden. Dat is de omgekeerde wereld. Het college van B en W heeft wel de wens aan de politie overgebracht om het door rood licht rijden intensiever te gaan controleren", aldus de wet houder van verkeer. Inbraak in kerk Herensingel LEIDEN - Uit de kerk van de Sint Jozefparochie aan de Herensingel is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken en een onbe kend geldbedrag gestolen. De da der of daders verschaften zich toe gang door de grote toegangsdeur naar de kerk open te wrikken. Een maal in de kerk, braken zy zes klei ne en twee grote offerblokken open. LEIDEN - Een 54-jarige man uit Rijswijk kreeg vrijdagavond de schrik van zijn leven toen hy op de rijksweg Amsterdam-Den Haag plotseling een enorm vrachtwa genwiel voor zich zag opdoemen. De man kon het wiel niet meer ont wijken. Het sloeg onder zijn wagen waardoor de auto ernstig werd be schadigd. De automobilist liep geen verwondingen op. Het wiel was afkomstig van op een tegenoverliggende baan rij dende 41-ton zware vrachtwagen met oplegger. De combinatie werd bestuurd door een 41-jarige Zwyn- drechtenaar. De man verklaarde la ter tegen de politie dat twee wielen van zijn vrachtwagen waren losge schoten. Een wiel, dat even later de perso nenwagen vernielde, sloeg over de vangrail langs de middenberm. Het andere wiel kon de politie niet meer terugvinden. Waardoor de wielen zijn losgeraakt, is niet be kend. De vrachtwagen heeft overi gens vorige week nog een techni sche keuring ondergaan. LEIDEN - Een veijaardagsfeestje in de Louise de Colignystraat in Leiden is zondagavond volgens de Leidenaar, die volgens de politie al voor het feest onder invloed van al cohol verkeerde, rolde van de trap De Clypso op het terrein van de Groenoordhallen, met rechts de ongewenste concurrent, de Poliep, (foto Holvast) niet akkoord: "Daar heb ik al eer der leergeld uit getrokken. Zo'n evenementenfonds kan volgend jaar wel failliet zyn en dan is er misschien helemaal geen paasker- mis. Bovendien begreep ik van Hu gens dat Leiden de kermis liever later in het jaar, met Pinksteren, wil houden. En ik weet niet of ik dan wel in Leiden wil staan. Met Hoefnagels Hoefnagels niet kwijt. Maar hij i elk geval tevreden mee. Al vindt hij het jammer, dat er nu geen uitspraak van de rechter ligt om die in de toekomst by dergelij ke gevallen te kunnen hanteren. Mevrouw Hoefnagels: "Je hebt bij voorbeeld een babymolen en een draaimolen. Dat zijn gelijksoortige attracties. Schrijft zo'n babymolen zich voor een kermis in zonder concurrentie van de draaimolen, dan mag die draaimolen er niet ko men. Maar dat was bij ons ook het geval. Daarom zou het fyn zijn als een rechter eens uitspraak in zo'n zaak zou doen". Evenementenfonds-directeur Hugens voelde er weinig voor 'als proefkonijn van de kermisbond' te worden gebruikt: "Ik heb begre pen dat dergelijke toestanden wel eens met opzet door gemeenten worden georganiseerd. Gewoon omdat ze dan meer geld binnen krijgen. Het Evenementenfonds heeft een vergissing gemaakt en in overleg met de kermisbond is dat in der minne geschikt. Het lijkt me beter om een proefproces te begin nen met een of andere gemeente en niet met een armlastige stichting als het Evenementenfonds". Hoe het nu komt dat die Poliep op het laatste nippertje toch op het terrein van de Groenoordhallen mocht plaats nemen? Hoefnagels: "Hij had zich ingeschreven, maar op het laatste moment trok hij zich terug, omdat hij dacht op een ande re kermis terecht te kunnen. Toen hij kort daarop hoorde, dat hij daar niet kon draaien, wilde hij toch in Leiden staan. Het Evenementen fonds heeft daarvoor toestemming LEIDEN - De 'show' van de Leidse Model Boot Club is gisteren letter lijk en figuurlijk in het water geval len: door het slechte weer was het onmogelijk om een brand op een model-booreiland te ontsteken en die door een blusboot-model te la ten blussen. "Veel te riskant", oor deelde de penningmeester van de club, de heer Brusse. Wel voer de 'Volharding', een sleepboot-model uit over het water van de Mendels- sohnkade. En ook andere model eigenaren draaiden wat rondjes met hun vaartuig. Maar echt en- Weer bederft demonstratie modelboten thousiast waren ze niet. Ook al, omdat een paar leukerds een nylon draad over het water hadden ge spannen, waardoor een boot kwam vast te zitten. Door de sterke wind was een andere boot al omgesló- gen. Dus de club pakte snel de bie zen. "Die mensen hebben maan den werk en veel geld in die model len zitten. Dan ga je geen onnodige risico's nemen, aldus Brussee. Hopelijk zijn de weergoden de club komende zondag wat beter gezind. Dan proberen zij opnieuw het booreiland van anderhalve me ter in de fik te steken. Zo'n zestig boten zullen dan tussen twee en vier uur op het water van de Men- delssohnkade te vinden zijn. (foto Holvast) Hengelsport VVL viste haar derde wed strijd in de Zijl. Uitslag: 1 K. Kaffa 6150 gram-17 stuks, 2 G. v.d. Blom 2150-6, 3 P. Filemon 1200-5, 4 G. Pardon 1100-3, 5 J. Sloot 800-2, 6 N. v.d. Blom sr. 450- 2, 7 N. v.d. Blom jr. 400-2, 8 F. Slagwein 450-1. Driedaagse In de omgeving van Kruinin- gen en Zuid Beveland wordt He melvaartsdag en de daarop vol gende twee dagen (16 tot en met 18 mei) de Zeeuwse Driedaagse gelopen. De volgende afstanden kunnen worden gelopen: 50 kilo meter voor mannen en vrouwen van 21 t/m 50 jaar, 40 kilometer voor vrouwen van 17 t/m 50 jaar en mannen van 17 t/m 70 jaar en 30 kilometer voor alle leeftijds groepen. De driedaagse is ook opengesteld voor rolstoelhouders. De organisatie heeft een contact persoon voor de regio Leiden aangewezen, die meer informatie kan geven. Dat is mevr. B. Dijk, tel. 071-413780. Vissen Op uitnodiging van de Leidse Aquarium- en Terrarium-Ver eniging 'De Natuurvriend' komt de beroepsfotograaf A. Nieuw en- huizen vanavond om acht uu de aula van de Zuiderpark school, Asserstraat 50 te Leiden, een lezing met foto's en dia's over 'vissen in de rivieren in de wouden' houden. Dit is de eerste in een serie van vier bijzondere lezingen in het kader van de vie ring van het 55-jarig jubileum van 'De Natuurvriend'. gegeven. Dat had nooit mogen ge beuren". De eigenaar van de Poliep, Voer, geeft zelf ruiterlijk toe dat hij nooit toestemming had mogen krijgen om op de Leidse Paaskermis te gaan staan: "Ik geef Hoefnagels ge lijk, dat hij een kort geding heeft aangespannen. Dat zou ik in zijn geval ook hebben gedaan". De Po liep heeft namelijk meer te bieden dan de Calypso. Bij de Calypso kunnen de Wanten in bakjes rond bewegen, maar bij de Poliep kun nen die bakjes ook nog eens verti caal omhoog. Voer: "Die Calypso is nergens als ik er met mijn Poliep vlakbij sta". Aan de kassa van de Poliep was het, ondanks wind en regen, inder daad een drukte van belang, terwijl de Calypso rustige dagen had. "De organisatie van deze paaskermis heeft een fout gemaakt. Daar hoeft die man toch niet voor te boeten. Gelukkig maar dat ze het onder ling hebben kunnen regelen", zegt Voer verheugd. politie danig verstoord doordat een af toen hij uit de woning werd weg gevoerd. Hij liep daarbij een opper vlakkige hoofdwond op. De jongeman is vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis. Daar weigerde hy overigens elke mede werking. Ter 'afkoeling' is hij opge sloten in een politiecel. van de gasten de overige gen op een enigszins ongebruike lijke manier begroette. In plaats van hen de hand te drukken, sloeg de jongeman een 21-jarige Leide naar - de anderen met een ferme slag in het gezicht. Enige gasten lieten zich verbluft op deze wyze feliciteren. Een ande re veijaardagsvierder, een 47-jarige man uit Leiden, vond het gedrag van de jongeman niet bevorderlijk voor de feestvreugde en greep in. Daarop volgde een schermutseling waarbij een deel van de huisraad sneuvelde en enige gasten lichte verwondingen opliepen. De politie rekende de jongeman in, zij het niet zonder moeite. De INBRAAK - Bij een inbraak in een boetiek aan de Kopermolen is in de nacht van zondag op maan dag ongeveer 6000 gulden aan kle ren gestolen. Toen de daders zich uit de voeten wilden maken, wer den ze bij toeval gesnapt door een politieman die ter plaatse zyn hond uitliet. De beide inbrekers sloegen op de vlucht, met achterlating van de kleding. LEIDEN - Twee mensen zijn zondagavond gewond geraakt bij een ver keersongeluk op de kruising Zwartemeerlaan-IJsselmeerlaan in de Me renwijk. Het ongeluk gebeurde toen een 30-jarige automobilist uit Wasse-. naar, die op de Zwartemeerlaan reed, volgens de politie geen voorrang verleende aan 27-jarige autorijder uit Leiden. Bij het ongeluk werden beide wagens zwaar vernield. De Leidenaar en zijn 21-jarige vrouw zijn met gekneusde botten opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis. Op de foto een van de beschadigde auto's (foto Holvast) LEIDEN - Een 40-jarige automo bilist uit Leiden zag het zaterdag avond nadat hij een ongeluk had veroorzaakt op de Zijlsingel, letter lijk en figuurlijk niet meer zitten. De man reed na het ongeluk 200 meter door, rende vervolgens zyn wagen uit en sprong de Zylsingel Twee getuigen doken hem ach terna en brachten hem met moeite aan de kant. De man, die volgens de politie onder invloed van alco hol verkeerde, verklaarde later dat hy een einde aan zijn leven had willen maken. Hy is ter observatie overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. De bestuurder van de wagen waar hij tegenaan gereden was, een 38-jarige plaatsgenoot van hem, kwam met de schrik vry.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3