SCOREBORD
HOBBY
x
x
x
x
x
x
Frezen met boormachine
Kantoormeubelsysteem
ook goed voor thuis
X
x
x
X
x
X
X
x
X
r
X
X
X
X
X
x
X
Quick Boys-Alphense Boys
J f) Henny Blikman 0171o.730oc
J-jj Woningdecoratie 1 01718 78035
PerfectJW
Lijm die niet
uitvloeit
PAGINA 20
SPORT
DINSDAG 9 APRIL 1985
Betaald Voetbal
Quick B. 18 9 4 5 22 32-21
Spijken. 18 8 6 4 22 36-29
NSW 19 9 4 6 22 29-22
H'jansd. 18 7 7 4 21 30-24
Rynsb.B. 19 8 5 6 21 21-22
EREDIVISIE
6/4: Sparta-MW 1-0, Excelslor-FC
Twente 1-2, Ajax-PEC Zw. 2-1, AZ'67-
Haarlem 1-1, Fortuna S.-PSV 2-1, FC
Den Bosch-Volendam 0-0, GA Eagles-
Roda JC 3-1, FC Utrecht-NAC 2-0. 8/4:
NAC-Sparta 0-1, MW-Excelslor 2-2, FC
Twente-Ajax 1-1, Haarlem-Fortuna S.
2-1, PSV-FC Den Bosch 0-0, Volendam-
GA Eagles 0-3, Roda JC-FC Groningen
1-2, Feyenoord-FC Utrecht 2-0, PEC
Zw.-AZ'67 3-3.
Ajax 24 19 4 1 42 71-26
PSV 25 14 10 1 38 61-22
Feyenoord 24 16 5 3 37 69-33
Groningen 24 12 7 5 31 41-24
Sparta 24 11 6 7 28 35-41
Twente 24 9 7 8 25 41-40
Haarlem 25 9 6 10 24 34-33
Den Bosch 24 6 11 7 23 25-19
Utrecht 25 9 5 11 23 36-33
Roda JC 25 8 7 10 23 32-41
MW 24 8 6 10 22 32-43
Eagles 23 9 2 12 20 35-45
Fortuna 24 8 4 12 20 26-35
Volendam 25 7 6 12 20 27-46
AZ'67 24 5 9 10 19 35-45
Excels. 25 4 10 11 18 28-39
NAC 25 4 5 16 13 19-40
PEC Zw. 24 4 4 18 12 18-60
EERSTE DIVISIE
6/4: DS'79-FC Den Haag 0-0, Heeren-
veen-Vitesse 2-1, Helmond Sport-RKC
0-1, Eindhoven-NEC 3-1, Telstar-De
Graafschap 1-1, Willem II-FC VW 1-0,
Heracles-SC Cambuur 2-1, Wagenin-
gen-SW 2-2, RBC-Veendam 3-1. 8/4:
Veendam-DS*79 2-0, FC Den Haag-Hee
renveen 3-0, Vitesse-Helmond Sport 1-
3, RKC-Eindhoven (Ml, NEC-Telstar 4-
0, De Graafschap-Willem II 0-0, FC
VW-Heracles 3-1, SC Cambuur-Wage-
ningen 1-1, SW-RBC 2-1.
FC VW 25 16 3 6 35 62-29
RKC 25 13 9 3 35 49-24
Heerenv. 25 14 7 4 35 40-24
Den Haag 25 11 11 3 33 48-30
Heracles 25 13 7 5 33 35-26
Graafsch. 24 11 9 4 31 41-26
Cambuur 25 9 8 8 26 32-27
NEC 25 9 7 9 25 36-29
Willem II 25 5 14 6 24 24-26
Veendam 24 7 8 9 22 32-42
Wagen. 24 7 7 10 21 35-37
Vitesse 24 9 3 12 21 30-40
SW 24 6 8 10 20 37-44
Helm.Sp. 25 8 3 14 19 39-47
Telstar 25 3 13 9 19 22-33
RBC 25 5 8 12 18 28-47
DS79 24 4 8 12 16 20-39
Eindh. 25 2 7 16 11 25-65
Eindstand derde periode (kop):
Den Haag 8-13 Graafsch. 7-9
RKC 8-13 Helm.Sp. 8-9
Heerenv. 8-13 Heracles 8-9
FC VW, Heracles en FC Den Haag pe
riodekampioenen.
TOPSCORERS
1. Houtman (Feyenoord) 20; 2. Thoresen
(PSV) 17; 3. Van Basten (Ajax) 16; 4/5.
McDonald (Groningen) en Brylle (PSV)
13; 6/8. Vanenburg (Ajax), Been (Feye
noord) en Hoekstra (Feyenoord) 11.
Sporttoto
1
2
3
Sparta-MW
Excelsior-Twente
AZ'67-Haarlem
Fortuna-PSV
Den Bosch-Volendam
Eagles-Roda
Groningen-Feyenoord
Utrecht-NAC
DS79-Den Haag
Heerenveen-V itesse
Heracles-Cam buur
Wageningen-SW
TOTO nr.l4a
1
2
3
NAC-Sparta
MW-Excelaior
Twente-Ajax
PEC Zw.-AZ'67
Haarlem-Fortuna
PSV-Den Bosch
Volendam-Eagles
Roda-Groningen
Feyenoord-Utrecht
Den Haag-Heerenveen
FC VW-Heracles
SW-RBC
LOTTO
1-10-11-21-32-37. Reservegetal: 19.
Cijfers pel: 40 30 31.
DUITSE LOTTO
14-17-42-45-46-47. Reservegetal: 30.
Spiel 77: 3 35 32 47.
KNVB-amateurs
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
6/4: Barendrecht-Oostkapelle 6-1,
ilck Boys-Heerjansdam 2-1, Excel-
r M.-PPSC 1-1, RCL-Koxakken Boys
Barendr. 20 8 3 9 19 22-24
Zw.Wit'28 20 5 8 7 18 32-27
PPSC 19 5 5 9 15 23-35
SSS 19 3 4 12 10 17-32
RCL 19 3 3 13 9 19-47
ExcM. 20 1 7 12 9 14-34
EERSTE KLASSE B
6/4: Valleivogels-A VW66 2-1, ESA-
RWH 0-2, Nw.Lekkerland-ASWH 2-2,
DOVO-Huizen 1-0, IJsselmeervogels-
GVW 1-2, Marken-De Zwerver 4-1,
DTS'35-Bennekom 2-3.8/4: Huizen-Mar
ken 0-0, ASWH-IJsselmeervogels 0-1,
ESA-Nw.Lekkerland 2-1.
EERSTE KLASSE C
6/4:Flevo Boys-Or. Nassau 1-2, ACV-
DOS K. 0-0, Nunspeet-Genemuiden 1-1,
BI. Wit'34 -Spakenburg 2-2, IJW-An-
gelslo 3-0, OWIOS-Go Ah.K. 0-0, DETO-
WOG 0-2. 8/4: Go Ah.K.-WOG 0-2, An-
gelslo-Flevo Boys 0-1, Spakenburg-
OWIOS 6-2, Or. Nassau-Genemuiden 2-
1, DOS K.-BL Wit'34 4-1, ACV-Nunspeet
5-3.
TWEEDE KLASSE B
6/4: Xerxes-DUNO 2-1, 's-Gravenzandse
SV-FC Lisse 1-0, Vitesse D.-DSVP 0-0,
Spirit-Or. Wit 0-3, ARC-Lyra 7-2; Lyra
degradeert, SHO-Be Fair 1-1.
DSVP 18-28 's-Gr.SV 18-19
ARC 18-25 Be Fair 18-16
Vitesse 18-23 Spirit 18-14
DUNO 18-21 Lisse 18-14
Xerxes 18-20 Or. Wit 18-12
SHO 18-20 Lyra 18- 4
TWEEDE KLASSE C
6/4: CSW-Kennemerland 5-0, SIZO-
Scherpenxeel 2-4, Volendam-HCSC 1-7.
8/4: Sparta N.-Kennemerland 5-0, CSW-
Vlug Vaardig 1-1.
V1.& V. 18-25 SDVB 18-17
Sparta N. 17-24 Kenn'l. 16-13
Sch'zeel 18-24 Volendam 17-13
IJmuiden 18-23 Geinoord 18-13
CSW 16-19 HCSC 17-12
DESTO 17-17 SIZO 16- 6
DERDE KLASSE A
6/4: Katwijk-Hoekse Boys 1-1, DVO'32-
Sportlust'46 0-2, Monster-Die Haghe 1-
1, TSB-HVO 0-1, Ter Leede-'s-Graven-
zande 1-0, Zevenhoven-JAC 0-0. 8/4:
Katwijk-Ter Leede 0-2, Sportlust'46-
Die Haghe 2-0.
18-24 Ter Leede 18-17
18-21 Die Haghe 18-17
Katw. 18-20 Hoekse B. 18-17
JAC 18-18 Zevenh. 18-16
's-Grav. 18-18 Monster 18-16
DVO'32 18-17 TSB 18-15
VIERDE KLASSE B
6/4: Berkel-Unicum 3-2, Floreant-
BVCB 0-1, Hazerswoudse Boys-ROH-
DAT6 0-2, Jodan Boys-Koudekerk 1-1,
Voorschoten-DSS^ 0-0, MVKV-Valke-
n'68 1-2. 8/4: BVCB-Floreant 1-1, Voor-
schoten-Berkel 1-1, MVKV-Hazers-
woudse Boys 1-2.
DSS'26 17-23 Valken 18-17
Berkel 16-22 Koudek. 15-14
Voorsch. 18-20 Haz'w.B. 15-14
BVCB 18-19 Jodan B. 17-14
Floreant 17-18 ROHDA 15-11
Unicum 15-17 MVKV 17- 7
ZONDAG
HOOFDKLASSE A
8/4: CW-Wilhelmus 1-1, VUC-Unitas 0-
0, EDO-AFC'34 (M), DWV-AFC 0-3,
Blauw Wit-Stormvogels 0-3, Spartaan-
'20-RCH 4-3, DHC-Elinkwijk 0-0.
DHC 20-31 RCH 20-18
AFC'34 19-24 CW 20-17
DWV 20-24 Unitas 20-16
AFC 20-24 Bl.Wit 20-15
EDO 19-23 VUC 20-15
Stormv. 20-21 Wilh. 19-14
Elinkw. 20-20 Spart'20 19-14
EERSTE KLASSE A
6/4: Zeeburgia-Rood Wit A. 2-0, DWS-
NFC 2-2, Roodenburg-De Spartaan 2-6.
8/4: Rood Wit A.-DWS 2-3, SDW-Lugdu-
Spartaan 17-26 ZFC 17-17
SEW 18-24 Hilvers. 16-16
NFC 17-20 DCG 17-16
SDW 18-20 Rood Wit 17-15
Aalsm. 17-18 DWS 17-12
DRC 18-18 Lugdunum 18-12
Zeeburgia 17-17 Roodenb. 16- 9
Sportl.
HVO
Quicl
sior
0-4, Spijkenisse-Noordwijk 3-2, Rljns-
burgse Boys-Zwart Wif28 M, SSS-
NSW 1-2. 8/4: Oostkapelle-Heerjans-
dam 5-1, Zwart Wit*28-NSW 2-2,
Noordwijk-Barendrecht 2-0, PPSC-
Spijkenisse afg, Kozakken Boys-Rijns-
burgse Boys 1-0.
Koz.Boys 20 12 6 2 30 36-19
Noordw. 20 12 3 5 27 35-22
Oostkap. 19 9 7 4 23 37-25
DISTRICTSBEKER WEST II DERDE
RONDE:
SVLV-Monster 1-0.
Afd. Leiden
RES.VIERDE KLASSE B
6/4: GDS 2-RKSVM 2 1-0, Vredenb.M)o.
cos 3 2-2, Cromvl.2-Tonegldo 2 2-2. 8/4:
LaakkwJÏ-Cromvl.2 5-5, Vredenb.2-
RKSVM 2 1-1, VUC 3-Qulck 3 1-2, GDA
2-Post(L2 2-1.
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
6/4: SVOW-Oegstgeest 3-3, Leiden-Ka-
gla 1-3, Sleutels-LSW 3-0, TAW-ZLC
0-0, Alphia-KRV 1-1. 8/4: Woubrugge-
SVOW 1-1, Oegstgeest-Lelden 0-0, Ka-
gia-Sleutels 0-2, LSW-TAW 2-4, ZLC-
Alphia 1-3.
Sleutels 15-23 LSW 15-13
Oegstg. 15-22 KRV 14-12
Alphia 15-18 TAW 15-12
Kagia 15-18 SVOW 15-10
ZLC 15-14 Woubr. 15- 8
Leiden 15-14
TWEEDE KLASSE
WSB-Abbenes 0-3, Kickere-Meerburg
1-1, LFC-HVZ 4-1, SJZ-Unltas 2-1,
SVLV-GWS 2-0.
Abbenes 15-22 Meerburg 14-16
SVLV 15-21 SJZ 14-14
GWS 14-18 WSB 14-14
Kickers 14-17 HVZ 14- 3
LFC 14-16 Unitas 14- 1
ZONDAG
EERSTE KLASSE
6/4: Leidse Boys-ZLC 2-5, Stompwljkse
Boys-Or.Groen 4-1, Warmunda-Bernar-
dus 1-2, ASC-MMO 1-0, VNL-Kickers 0-
3.8/4: Or.Groen-Leidse Boys 4-2, MMO-
Warmunda 2-0, Klckers-ASC 2-5, VNA-
VNL1-5.
ASC 15-25 Or.Groen 16-14
Kickers 16-24 Stompw.B. 14-12
ZLC 15-21 VNL 15-12
MMO 14-17 Leidse B. 14- 4
Bernardus 14-16 VNA 14- 2
Warmunda 15-15
Vrouwenvoetbal
ZATERDAG
INTERREGIONALE KLASSE:
Stedoco - MW 77 2-0, RAS - Zwart
Wit 78 1-4, Groote Lindt - Rljsoord
0-0, LMO - Rijnmond 0-5, Ter Leede
- Lyra 4-1, Ter Leede - Rljsoord 0-1,
Zwart Wit 78 - Groote Lindt 1-1.
Gr. Lindt 17-32 HOV 16-14
Rijsoord 18-32 LMO 17-12
Zw. Wit 18-29 DSVP 16-10
Rijnmond 15-22 Lyra 17- 9
Stedoco 18-21 MW 18- 7
Ter Leede 16-14 RAS 18- 2
Hazerswoudse Girls - Slveo '60 4-1,
KRV - Maasdijk 2-0, KRV 2 - Zeven
hoven 2-0, KMD - Lugdunum 1-0,
Monster - LSW 10 0-2, Valken '68 -
KRV 2 2-0.
Haz. Girls 14-24 KRV 2 15-12
KMD 15-22 Maasdyk 16-10
LSW 15-22 Valken 13- 9
Lugdunum 15-21 Monster 15- 8
Zevenh. 13—16 Siveo
KRV 15-13
TWEEDE KLASSE:
14- 3
Afd. Gouda
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Sportief-Slveo 1-1, Rijnstreek-Llnscho-
ten 0-2, WDS-CVC 0-0, Soccer Boys-
Aarlanderveen 1-0, Zwammerdam-Ou-
16-15
15-13
17-12
17-11
15- 9
dewater 1-1.
CVC 16-27 Aarl'veei
WDS 17-23 Socc.B.
Zwamm. 18-21 Linsch.
Sportief 17-18 Oudew.
Moerkap. 17-17 Siveo
Rijnstr. 16-15
ZONDAG
EERSTE KLASSE
ESTO-Gouderak 0-1, Stolwijk-Cabauw
0-1, Moordrecht-Ammerstol 0-0, Berg-
ambacht-Waddinxveen 1-3.
Waddinxv. 16-24 Bergamb. 16-14
ESTO 15-22 Stolw. 16-13
Moordr. 17-22 Nic.Boys 14-12
Ammerst 17-19 Cabauw 16-12
Gouderak 17-18 Moerkap. 15- 3
RVC
15-15
Regionale jeugd
Roodenburg-RVC 3-3.
AD
Unitas-FC Lisse 1-0, Papendrecht-Lug-
dunum 3-3, Zwljndrecht-Sportlust'46
3-4, Katwijk-SW 1-0.
Unitas 18-28 Mussch. 17-16
Excels. 17-25 Katw. 18-16
Lisse 19-25 DHC 16-15
SW 19-19 Sportl. 17-15
Lugd. 19-19 HOV 15-11
Papendr. 16-17 Zwijndr. 17- 2
KNVB-reserves
VNL-Kickers 0- Ter Lttdt 2 - Woubrugge 3-4, Sportlef
Randstad Sport 3-0, Alphen -
l-ASC 2-5, VNA- SVOW 0-3, LSW 10 2 - SVLV 0-2,
Valken '68 2 - Alphen 2 2-1, SVOW -
Valken '68 2 8-1.
SVOW 15-28 Sportief 14-15
Woubrugge 14-25 R'stad Sp. 15- 6
SVLV 14-20 Valken 2 14- 5
Alphen 15-20 LSW 2 15- 5
Ter Leede 2 Alphen 2 15- 3
15-19
ZONDAG
INTERREGIONALE KLASSE:
Groeneweg - Wilhelmus 4-0, Haa
strecht - Oliveo 0-0, NSV '46 - Alk-
mania 0-4, Groeneweg - Alkmania
1-2, Texas DHB - Oliveo 4-0, GDA -
Wilhelmus 1-0, Celeritas - Haastrecht
1-0, SJZ - NSV '46 3-0.
Alkmania 17-30 Oliveo 17-18
Texas 16-29 SJZ 17-13
KFC 15-22 Bloemhof 16- 8
Groeneweg 15-22 Haastrecht 17- 7
GDA 16-20 NSV 16- 6
Celeritas 16-19 Wilhelmus 17- 1
EERSTE KLASSE:
Altior - SJC 1-0, Alkmania 2 - Docos
gestaakt bij 1-0 stand.
Iduna 15-25 Altior 16-15
R'stad Sp. 14-21 Kickers 14-14
UDO 14-21 FC Lisse 15-12
Sleutels 15-19 Docos 14- 2
SJC 16-16 Alkm. 2 13- 1
TWEEDE KLASSE:
SJZ 2 - Teylingen 1-2, Stompwljkse
Glrls - LFC 1-4.
Foreholte 14-24 St. Girls 14-13
SVLV 13-22 SJZ 2 14- 5
Teylingen 11-19 Bernardus 11- 4
LFC 14-17 UDO 2 12- 4
UVS 15-17 Iduna 2 11- 1
uitgeste]
DKC-E
drecht-HION 104). 8/4: Hermes DVS-
DFC 44), DCV-Xerxes 04), Slledrecht-
UVS0-2.
RVC 17-25 Hermes 16-15
Xerxes 15-19 N'hoorn 15-14
DFC 16-19 ADO 17-14
UVS 16-18 Sliedr. 14-13
O.Beyerl. 16-17 DCV 17-13
Papendr. 17-17 HION 17- 9
HOV 15-15
TWEEDE KLASSE A
6/4: GSV-Verburch 1-7, VIOS-HMSH 1-
3, Alphense Boys-Quick H. 34), Gouda-
LENS 0-1. 8/4: HMSH-Quick H. 0-2,
LENS-RKAW 0-L Westlandia-Ver-
burch 1-0.
BLZwart 15-22 HMSH 17-16
Alph.Boys 16-22 Westl. 17-14
Verburch 17-22 SJC 16-13
Quick 17-21 VIOS 16-13
Olympia 16-20 GSV 15- 6
RKAW 15-19 Gouda 17- 6
LENS 16-16
DERDE KLASSE A
8/4: WSB-DOSR 0-0, VCS-HW 2-0.
Toneg. 17-28 WSB 17-15
VCS 17-26 VELO 17-14
LFC 17-22 DOSR 17-12
Lisse 18-21 Laakkw. 17-11
HW 18-20 UDO 17-10
Celer. 17-18 Docos 17- 9
DERDE KLASSE C
6/4: Nieuwkoop-ONA 0-2, RFC-Martinit
2-2. 8/4: DHZ-NSV46 2-2, Martinit-
Zwervers 1-2, Bodegraven-Nieuwkoop
1-2.
ONA 17-28 Zwervers 17-18
RFC 17-20 Woerden 17-14
DHS 16-19 DHZ 17-14
Swift B. 17-19 Bodegr. 17-13
6/4: RandsUd Sport-Altior 04), Alkma-
nia-ROAC'79 1-2, Teylingen-LDWS 2-1.
8/4: Foreholte-Hillegom 4-3, Alkmania-
Teylingen l-l, ROAC79-Altior 0-1,
LDWS-Randstad Sport 1-0.
Altior 17-23 VTL 17-17
Alphen 17-21 Hillegom 17-16
SVLV 17-19 Alkmania 17-14
LDWS 17-18 V.Nisp. 17-14
ROAC 16-17 Teylingen 16-13
Foreh. 17-17 R'st.Sp. 17-13
VIERDE KLASSE B
8/4: Vredenburcb-SJZ 04), BMT-Qulck
Steps 1-1, Cromvliet-Meerburg 2-1.
HBS 17-26 RKSVM 17-17
Vredenb. 17-20 Q.Steps 17-14
DWO 17-19 SJZ 17-14
Unitas 17-19 CromvL 17-13
GDA 17-19 Meerb. 17-13
Duindorp 17-18 BMT 17-12
VIERDE KLASSE E
6/4: Floreant-Unlo 1-1. 8/4: Nieuwer-
kerk-VEP 3-3, Floreant-WSE 0-2.
WSE 17-26 Haastr. 16-16
Socc.B. 17-21 Nieuwerk. 17-16
DONK 17-21 Schoonh. 17-14
VEP 17-21 Lekkerk. 17-14
Unio 16-18 Floreant 17— 9
Groenew. 17-17 Oudew. 17- 9
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE
6/4: BarendrJS-De Zwerver 2 2-1, 's-
Grav.SV 2-RWH 2 1-1, Noordw.2-
Qulck B.2 2-1, SpijkenJi-ASWH 2 1-1,
Rozenb.2-Rljnsb.B.2 1-0, Zw.Wit 2-Koz-
.Boys 2 0-2.8/4: Rtjnsb.B.2-Zw.Wlt 2 3-1.
Rijnsb.B.2 18-26 Spyk.2 19-17
Noordw.2 17-24 De Zw.2 19-16
Quick B.2 18-23 Rozenb.2 18-14
Barendr.2 19-23 Zw.Wit 2 18-13
AS WH 2 19-21 Koz.B.2 17-11
RWH 2 17-17 's-Gr.SV 2 17-11
RES.TWEEDE KLASSE A
6/4: Quick B^-NoordwJ 2-0, Katw.2-
Lisse 2 sno, Vitesse 2-Die Haghe 2 3-2,
Be Fair 2-DSVP 2 0-2, Zwal.2-Exc.MJÏ
0-1, ARC 2-RCL 2 1-1. 8/4: Quick B.3-
Zwal.2 2-0, Exc.M^-Vitesse 2 34).
RES.TWEEDE KLASSE B
6/4: Quick B.4-Nw.Lekkerl.2 2-3,
H'jansd.2-Ameide 2 2-0, SSS 2-SHO 2 0-
1, Altena 2-Rozenb.3 4-1, Or.Wit 2-
TOGR 2 0-2, NSW 2-Spijken4 24). 8/4:
Quick B.4-Or.Wit 2 34), Amelde 2-Ro-
zenb.3 0-2.
RES.DERDE KLASSE B
6/4: Quick B^-Vitesse 3 2-1, Zevenh.2-
Katw.3 1-1, Exc.M.3-Oegstg.2 2-0, Kou-
dek.2-Zwal.3 04), WOR 2-DSVP 3 44),
Sportl.3-Ter Leede 2 2-1.8/4: Quick B.5-
WOR 2 2-3.
RES.VIERDE KLASSE C
6/4: Lisse 3-Vitesse 4 3-0, DVO 3-Berkel
2 1-2, Jodan B.2-PPSC 2 0-1, Voorsch.2-
ARC 3 4-1, HBSS 2-Be Fair 3 2-1. 8/4:
VoorschJ^Berkel 2 1-1, ARC 3-PPSC 2
1-1.
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE
6/4: Westl.2-Musschen 2 0-1, Nieuwen-
h.2-RKAW 2 3-2, LENS 2-Exc.*20/2 14).
8/4: Musschen 2-Papendr.2 2-1, Westl.2-
NepL2 04).
Mussch.2 17-27 Unitas 2 18-17
DHC 2 17-20 RKAW 2 17-16
Papendr.2 17-20 Sliedr.2 17-13
UVS 2 16-19 Exc.*20/2 17-12
Nept.2 18-19 N'hoorn 2 14-11
LENS 2 15-18 Westl.2 15- 6
RES.TWEEDE KLASSE A
6/4: Delfla 2-Verburch 21-4, DHL 2-CW
2 2-2, RVC 2-Roodenb.2 5-0, VIOS 2-Wil-
bJS 0-2. 8/4: VUC 2-CW 2 0-1, DHL 2-
B).Zwart 2 0-2, VELO 2-Roodenb.2 3-3.
RES.DERDE KLASSE A
6/4: Roodenb J-DWO 2 2-1, DOSR 2-UVS
3 0-1, HW 2-VCS 2 1-2, ADO 3-WestU
0-1, SJC 2-Bl.Zwart 3 0-2. 8/4: Rooden-
b.3-Westl.3 04), DOSR 2-RKAW 2 1-1,
VCS 2-ADO 3 6-1, Lugd.2-SJC 2 2-0.
Buitenl. Voetbal
BELG IE
Seraing-Llerse SK 3-1, Beerschot-KV
Mechelen 0-2, Waterschei-Beveren 14),
Club Luik-Anderlecht 0-3, AA Gent-
Cercle Br. 6-0, Club Brugge-Lokeren 5-
1, SLNiklaas-Standard L. 2-2, Kortrijk-
FC Antwerp 2-2, Racing Jet-Waregem
AnderL 26-47 Cl.Luik 26-34
Cl.Brugge 26-36 Beveren 26-32
Waregem 26-36 AA Gent 26-30
WEST DUITSLAND
Halveflnales DFB-Pokal:
Saarbrücken-B.Uerdingen 0-1, Bayern
M.-Bor.M'gladbach 14) nv.
ENGELAND
6/4: Arsenal-Norwich C. 2-0, Aston V.
Sheffield W. 34), Chelsea-Queens Park
R. 1-0, Everton-Sunderland 4-1, Ips-
Tafeltennis
1-0, Watford-Southampton 1-1, West
Ham Utd.-Tottenham H. 1-1. 8/4: Nor
wich C.-Ipswlch T. 0-2, Queens Park R.-
West Ham Utd. 4-2, Stoke C.-Luton T.
0-4, Sunderland-Newcastle Utd. 0-0,
WJ)r.Albion-Aston V. 1-0.
Everton 32-69 Liverpool 33-57
Manch.U. 34-65 Arsenal 35-55
Tottenh. 33-61 Southamp. 34-54
FRANKRIJK
Brest-Rouen 0-2, Paris SG-Sochaux 1-1,
Bastia-FC Mets 1-3, Tours-Auxerre 3-1,
a-i, rv, iiaiues-nu ue rans i-x, uir-
,Bordeaux-R.Lens 2-1, Nancy-AS Mo- ^oYj
Bordeaux 31-50 Auxerre 31-38
FC Nantes 31-44 FC Metz 31-37
Toulon 31-39 AS Monaco 31-36
SPANJE
Valladolid-Sp.Gljon 04), Sevilla-Bar-
celona 2-2, Atl.Bilbao-Hercules Allc. 4-
1, R.Santander-Valencia 1-1, Real Ma-
drid-Atl.Madrid 0-4, Zaragoza-Murcia
34), Elche-Real Sociedad 1-1, Espanol-
Betis S. 0-1, O sas una P.-Malaga 1-0.
Barcelona 32-51 Bilbao 32-38
Atl.Madr. 32-43 Real M. 32-36
Sp.GUon 32-39 Real Soc. 32-32
Mannen
EREDIVISIE
Play-offs om het Nederlands kam
pioenschap (om drie gewonnen wed
strijden): N/Den Bosch - E/Leiden 664)2,
E/Leiden - N/Den Bosch 81-86. Stand se
rie: 2-0. Derde wedstrijd woensdag in
Den Bosch.
Vrouwen
EERSTE DIVISIE A
JRC Boxtel - OSG 55-57, LUSV - Lisse
66-53, Arnhemia Eagles Black Eagles
52-47.
LUSV 24-40 Arnhemia 24-24
Lisse 24-32 JRC B. 24-18
Flash 23-30 OSG 24-14
Dragons 23-22 Black E. 24-10
Agenda
INT.TOERNOOI LEIDERDORP
Vanavond (19.00 uur) Leiderdorp -
Rainbow Birmingham.
Woensdag wedstrijden vanaf 9.30 uur.
f. 2,60, plaats f. 3,00, f. 4,60, f. 6,80, kop-
pel f, 53,10, trio f. 462,70.
VIJFDE KOERS, 2040 m: 1. Yogi Bear
(R. Kromkamp) 2.42,7 - 1.19,8, 2. Wally
Winn, 3. Yshamo Lerona. Niet gestart:
Yno Wielinga. Toto: winnend f. 6,40,
plaats f. 5,10, f. 3,50, f. 5,00, koppel f.
31,40, trio f. 2247,00.
ZESDE KOERS, ren over 1900 m: 1.
Sydney Raaphorst (J.H.M. Luyten)
2.10,3, 2. Native Ruler, 3. MaCaryon.
DOS'46 10-13 Samos 9- 8
SCO 11-13 Pams 10- 4
PKC 10-10 Archipel 10- 2
PROMOTIEKLASSE B
BW Heerenveen-Het Zuiden 4-4, St&n-
fries-Fides Pacta 4-7, Asko-Sperwers 7-
Asko 9-17 BW H'veen 9-7
StOnfries 9-12 H. Zuiden 9-6
Fides P. 9-11 Kwiek(Hg) 9-5
Sperwers 9-10 Rodenburg 9-4
ZUID WEST IA
De Bermen-Zuiderkwartler 6-7, De Re
genboog-Ten Donck 8-7, Blauw Wit'51-
Ready 9-7, OSCR-De Danaïden afg.
Bl.Wit'51 10-13 Zuiderkw. 10-11
O'kanters 9-12 Ten Donck 10- 7
OSCR 9-11 Regenboog 10- 5
Ready 9-11 De Bermen 10- 5
Danaïden 9-11
ZUID WEST IB
Tjoba-Snel 9-10, S wlfKMVTOP 9-10, Al
batros-De Meervogels 12-5
Snel 9-16 Meervogels 10-6
Swift/M) 10-16 Tjoba 10-5
TOP 10-16 Animo 9-4
Albatros 10-14 O. Eiland 10-0
Excelsior 10-11
koppel f. 9,10, trio f. 67,f I
ZEVENDE KOERS, 2100 m: 1. Uno Ha
zelaar (W.A.J. Velis) 2.47,7 - 1.18,9, 2.
Wortli Elsene, 3. Wellborn Dean. Toto:
winnend f. 1,60, plaats f. 1,20, f. 1,30, f.
1,30, koppel f. 8,80, trio f. 25,00.
ACHTSTE KOERS. 2520 m: 1. Winston
Dartel CTJi. Kooyman) 3.26,2 1.21,8, 2.
Vesuvius Fortuna. 3. Urso Karinsky.
Niet gestart: Vorma Rita. Toto: winnend
f. 25,40, plaats f. 3,40, f. 4,00, f. 2,20, kop
pel f. 36,40, trio f. 606,50.
NEGENDE KOERS, ren over 1900 m: 1.
Lin Chung (T. Cain) 2.10,1, 2. Pur Sang,
3. Turbo. Niet gestart: Sir Marcel. Toto:
winnend f. 6,50, plaats f. 2,30, f. 1,60, f.
1,40, koppel f. 17,80, trio f. 129,50.
TIENDE KOERS, 2040 m: 1. Venit
(W.C.M. Duivenvoorden) 2.44,0 - 1.20,1,
2. Youri Prince, 3. Warhorse B. Toto:
winnend f. 2,10, plaats f. 1,50, f. 4,90, f.
3,70, koppel f. 40,10, trio f. 1531,70.
ELFDE KOERS, 1609 m: 1. Star of
Goldstar (G. de Jong) 2.05,6 1.18,1, 2.
Karim de la Motte, 3. Romeo Hollandia.
Toto: winnend f. 1,30, plaats f. 1,20, f.
1,90, f. 3,00, koppel f. 5,80, trio f. 67,80.
TWAALFDE KOERS, 2040 m: 1. Robby
Performer (A.J. Mollema) 2.42,9 -1.19,9,
2. Urian N, 3. Stef. Toto: winnend f. 3,50,
plaats f. 1,80, f. 2,50, f. 2,00, koppel f.
35,00, trio f. 185,90.
ADVERTENTIE
HEDENAVOND
Zilveren Molentoernooi
L.F.C. dinsdagavond 20.00 uur
Or. Wit 9-17 ODCXM) 9-9
Merwede 9-12 KOAG 9-9
Or.Nassau 9-11 Z'westers 9-3
Velocitas 9-10 DVS'69 9-1
•De Zwervers 7-4
ZUID WEST IID
KVR-DKV afg., Vriendenschaar(B)-
Vlaardingen 14-17
Quick 9-18 H. Stand 9-6
Hoogvliet 9-14 Phoenix 9-6
Fluks 9-11 HSV 9-4
ELKV 9- 9 Keep Fit 9-4
ZUID WEST RES. I
B: Excelsior 2-Albatros 2 6-12, Vrien-
denschaai<H) 2-VES 2 8-10
ZUID WEST RES. II
B: Fides Pacta 3-De Algemene 2 4-6; C:
Pernix 2-DKC 2 12-2, Het Zuiden 4-DKC
2 6-4
ZUID WEST RES. ID
A: HKC 3-DES 2 6-8, Velocitas 2-Alba
tros 3 6-8, De Meervogels 2-PKC 5 11-6;
C: Sperwers 3-Merwic 2 2-7, WION 2-
Zuiderkwartier 3 6-3
WK MANNEN
Enkelspel; halve finales:
Jiang Jianliang (Chi) - Lo Chuen Chung
(Hkg) 21-17, 21-18, 18-21, 21-11; Chen
Longcan (Chi) - Teng Yi (Chi) 21-16,21-
Finale:
Jiang Jialiang (Chi) - Chen Longcan
(Chi) 21-14, 23-21, 21-18
Dubbelspel; halve finales:
Mikael Appelgren/Ulf Carlsson (Zwe) -
Fan Chang Mao/He Zhiwen (Chi) 21-15
21-23 21-17; Jindrich Pansky/Milan Or-
lowski (Tsj) - Jiang Jialiang/Cai Zhen-
hua (Chi) 21-12 16-21 21-16
Finale:
Mikael Appelgren/Ulf Carlsson (Zwe) -
Milan Orlowski/Jindrich Pansky (Tsj)
WK VROUWEN
Enkelspel; halve finales:
Cao Yanhua (Chi) Gi Baoxiang (Chi)
21-13, 21-7, 16-21, 19-21, 21-15; Geng Li
Yuan (Chi) - Dai Lili (Chi) 19-21, 21-19,
20-22, 21-18, 21-17.
Finale:
Cao Yanhua (Chi) Chen Ly Yuan (Chi)
21-12, 21-16,10-21, 21-16.
Dubbelspel; achtste finales
Lili/Lijuan (Chi) - Vriesekoop/Hrachova
(Ned/Tsj) 21-17, 21-15; Ling/Jianhua
(Chi) - Bogaerts/Higuet (Bel) 21-«, 21-12.
Halve finales:
Dai Lili/Geng Lijuan (Chi) - Jiao Zhi-
min/Qi Baoxiang (Chi) 12-22 21-10 21-8;
Cao Yanhua/Ni Xialian (Chi) - Tong
Ling/Guan Jianhua (Chi) 21-14 21-16.
Finale:
Dai Lili/Geng Liyuan (Chi) - Cao Yan
hua/Ni Xialian (Chi) 21-8, 21-17.
Gemengd dubbelspel; eerste ronde:
Andrzej Grubba/Bettine Vriesekoop
(Pol/Ned) - Claudio Kano/Hua Lee Yen
(Bra) 21-12,21-10; Henk van Spanje/Mir
jam Kloppenburg (Ned) - Massimo Kos-
tatini/Marina Cergol (Ita) 21-13, 21-8.
Tweede ronde:
Grubba/Vriesekoop - Chen Xinhua/Ton
Ling (Chi) 13-21, 19-21; Van Sparye/
Kloppenburg - Chen Long can/He Zhili
(Chi) 14-21,10-21.
Halve finales:
Jindrich Pansky/Marie Hrachova - Chen
Xinhua/Tong Ling 18-2121-19 24-22; Cai
Zhenhua/Cao Yanhua - Fan Chang Mao/
Jiao Zhimin 21-15 21-19.
sky/Milan Orlowski (Tsj) - Jiang Jia
liang/Cai Zhenhua (Chi) 21-12 16-21 21-
16.
Finale:
Cai Zhenhua/Cao Yanhua (Chi) - Jin
drich Pansky/Marie Hrachova (Tsj) 9-21,
21-12, 21-8.
Bilwrsti'm 035-4ng
Machinaal frezen is voor veel
doehetzelvers tegenwoordig een
vertrouwde techniek, die al jaren
geleden mogelijk is gemaakt
door de verschijning van specia
le hulpstukken die op een elek
trische boormachine passen.
Daarbij is de „snüsnelheid" van
de frees uiteraard beperkt tot het
maximum aantal toeren dat de
boormachine kan maken, ge
woonlijk niet veel hoger dan zo'n
2700 t.p.m.
Volgens vele fervente frezers is
dit te weinig om echt goed frees-
werk te leveren. Zij zweren dan
ook bij de speciale bovenfrees-
machines die snelheden van zo'n
24.000 tot 28.000 t.p.m. hebben.
Om nu eens vast te stellen of er
bij frezen op de veel lagere boor
machine-snelheid nu werkelijk
sprake is van een minder goed
resultaat, hebben we een proef
uitgevoerd. We freesden een aan
tal profielen, in dezelfde hout
soort, zowel met de hoogtoerige
freesmotol- als met een boorma
chine, beide in een boor-frees-
hulpstuk gespannen.
In „kwaliteit" was geen ver
schil te constateren: Wat deze
proef wèl aantoonde: je moet
met de boormachine frezend een
stuk langzamer werken.
Frezen met de boormachine
gaat roei wat langzamer maar is
even mooi. (foto gpd>
En verder moet je erop letten
dat niet alle HSS-freesjes (van
sneldraaistaal) geschikt zijn om
in de boormachine te gebruiken.
Freesjes met maar twee snijvlak
ken doen het echt alleen goed in
de freesmotor of bovenfreesma-
chine. Wie op beide dingen let,
kan dus best „goedkoop frezen"
met de boormachine.
Een nieuw systeem om zelf allerlei meubelen s
i te stellen, dat
ontwikkeld, biedt ook leuke mogelijkheden voor het wooninte-
rieur. Dit Speed-Rack systeem bestaat uit metalen elementen die
met een eenvoudige klikverbinding gekoppeld worden. Ze kun
nen ook weer snel losgemaakt worden, om het meubel uit te brei
den of te veranderen. De onderdelen zijn verkrijgbaar in wit, geel,
blauw, rood en zwart. Behalve bureaus, werktafels e.d. kunnen er
ook interieurmeubels zoals een eettafel, kasten, een stapelbed enz.
mee samengesteld worden. De mogelijkheid om zulke bouwsels
naar wens te veranderen maakt het systeem des te aantrekkelijk
voor gebruik in huis, met name in jonge gezinnen, voor kamerbe
woners e.d. Speed-Rack wordt in ons land in de handel gebracht
door Haaghuishof in Leiden, tel. 071-121141.
RES.VIERDE KLASSE A
6/4: Wilh.3-Wassen.2 1-0, Docos 2-ROAC
2 1-0.8/4: Altior 2-ROAC 2 2-0.
HOOFDKLASSE
Pams-PKC 5-12, Blauw Wit-DOS'46 6-4,
Deetos-Rohda 3-9, Fortuna-Samos af;.
WASSENAAR (ANP) - De uitslagen
van de zondag op Duindigt gehouden
draverijen en rennen zijn:
EERSTE KOERS. 2040 m: 1. Zillo Ha
nover (J. van Dooyeweerd) 2.47,4 -
1.22,1,2. Zodia Pluto, 3. Yereba Cartou
che. Niet gestart: Zanea du Bois. Toto:
winnend f. 10,30, plaats f. 2,70, f. 1.40, f.
1,90, koppel f. 10,30, trio f. 283,90.
TWEEDE KOERS, 2040 m: 1. Zamiyo
Star (S. van Dooyeweerd) 2.47,6 - 1.22,2,
2. Yvoor Conchita, 3. Younster Space.
Toto: winnend f. 4,70, plaats f. 1,70, f.
3,90, f. 7,20, koppel f. 20,60, trio f. 541,00.
DERDE KOERS, ren over 1900 m: 1.
Ninnes Mary (T. Cain) 2.10,5, 2. Gera-
mon, 3. Madammeke. Niet gestart: Du
ke of Scotland. Toto: winnend f. 7,30,
plaats f. 2,10, f. 1,30, koppel f. 4,80, trio f.
VIERDE KOERS, 2040 tn: 1. Wellino
Terraise (G. de Jong) 2.45,0 - 1.20,9, 2.
Zelote, 3. Ylon Baldwin. Toto: winnend
Het 'druipen' van vele lijmsoor
ten is vaak een onhebbelijke ei
genschap, vooral wanneer een
verticale lijmverbinding wordt
gemaakt. De lijm vloeit weg,
vormt zakkers en kan daardoor
ook de sterkte van de verbinding
aantasten. Wat de contactlijmen
betreft is dit probleem al lang op
gelost door de zogeheten tixotro-
pe (pasteuze) samenstelling.
Dit is nu ook gelukt met de
vochtbestendige en dus buitens
huis bruikbare constructielijm
op basis van polyurethaan. De
'tix-uitvoering' van Frencken
vloeit niet, vergt dus geen nabe
handeling (wegvegen van druip-
sporen), kan zoals alle p.u.-lij-
men op nat hout gebruikt wor
den. De lijm is wat kleur betreft
bovendien transparant gemaakt;
het soms hinderlijke 'honde-
poepkleurtje' is weg.
Polyurethaanlijm heeft een vul
lend karakter, zodat onzorgvul
dig gezaagde, geboorde of gesto
ken verbindingen nauwelijks
verzwakking opleveren.
PU-lijm hecht uitmuntend op
hout, steen, beton, metaal, de
meeste kunststoffen, kurk enz.
De nieuwe transparante, tixotro-
pe p.u.-constructielijm is boven
dien 'eenkomponentig', dus zon
der mengen direct ge
bruiksklaar.
&VR2EJ2D