Topboksers zeker van Rijnstreek zorgt voor handbalcoup Volleybalteam weer tenonder Winst dammers Rijnsburg Jagt succesvol in Ardennen Van Raamsdonk imponeert Oxford op tien zeges Oranje vierde bij EK squash Frankrijk wint Lentebeker Saturnus laat zich verrassen Van der Wal loopt nog verder uit Zeilers storm tegen op de Kagerplassen Marcel Piket blijft leider schaaktoernooi DINSDAG 9 APRIL 1985 DO/ST SPORT PAGINA 18 RIJNSBURG - De Rijnsburg- se damclub RDC heeft in de tweede promotie-wedstrijd flink toegeslagen. Het Haagse GONA werd met een 14-6 ne derlaag huiswaarts gestuurd. Aanstaande zaterdag heeft RDC aan een gelijkspel tegen Volendam genoeg om een plaats in de Landelijke Tweede klasse te veroveren. Cees van den Bosch maakte zijn faam als openings-specia list tegen A. te Lindert volledig waar. In de Bronstring-variant miste te Lindert de enige ont snappingsmogelijkheid, waar na een niet te pareren damkom- binatie de Rijnsburgers snel op voorsprong bracht. De stand werd bijna gelijkgetrokken, toen Gert Cederhout in een aanvallende stand een slagzetje overzag. Tegenstrever Lang broek haalde echter te gretig dam, waarna Cederhout er als de kippen bij was om een pun- tendeling binnen te halen. Een grote overwinning voor de Rijnsburgers leek in het ver schiet, want een viertal spelers had groot voordeel weten te be reiken. Jan Schijf had groot voordeel in een klassieke stand, doch wikkelde af naar een net niet winnend afspel. Ook invaller Piet van Egmond kon zijn schijfvoordeel niet uit buiten en moest met remise ge noegen nemen. Rinus Krom hout bouwde hierna de Rijns- burgse voorsprong uit. Tegen stander Rien van Setten beging in een voordelige halve hekstel ling een positionele blunder en werd hierna door Kromhout van het bord geveegd. Ondanks tijdnood maakte de Rijnsbur ger het met een sierlijke kombi- natie uit. Jaap Zwaan leek het moeilijk te hebben tegen de oud-blindenkampioen van Ne derland. Nelis Caffa dwong Zwaan tot een Ghestemdoor- stoot, die echter wel de kansen deden keren. Jaap Zwaan bracht daarop diverse dam- kombinaties in het spel, waar van een bijzonder fraaie kombi- natie door de blinde Caffa werd overzien. Na enkele zetten gaf de immer opgeruimde Caffa zijn ongelijke strijd op. Ton Noort speelde een inge wikkelde partij. Hij dwong Op- denkelder tot een onverant woorde centrum-aanval, doch wist hiervan niet te profiteren. Een afruil in het late midden spel bracht hem aan de rand van verlies, doch onnauwkeu rig spel van Opdenkelder lever de toch nog remise op. De winst van RDC werd door Arno Kooloos veilig gesteld. Een re gelmatige drukpartij werd be kwaam uitgemaakt toen alle positioneel belangrijke velden bezet waren, was het snel ge beurd met J. van Setten. Twee spelers vochten nog voor de winst. Arie Schoneveld was weliswaar simpel een schijf achtergeraakt, doch toen Piroti zijn voorsprong zwak verdedig de, vocht Schoneveld als een leeuw om er meer dan een re mise uit te halen, hetgeen ech ter net niet lukte. Ook Albert Huisman probeerde veteraan B. Tims een nederlaag toe te brengen. En een overrompelen de aanval in het middenspel leek succesvol. Een verre voor post van Huisman stond echter een verdiende zege in de weg. Een remise levede echter wel een alleszeggende 14-6 over winning voor RDC op. FRANS DE JONGE LEIDEN - De Leidse Du Prie- Spaarbank wielerploeg heeft tijdens de open Zuidfranse wie lerronde van de Vaucluse met enkele dag-successen genoe gen moeten nemen. Tijdens de de tweede etappe, zaterdag van Le Pontet naar Avignon, kwam Rob Kleinsman met twee se conden achterstand op de Franse amateur Philippe Casa- do als vierde over de meet. Op eerste Paasdag reikte Sjaak Sienders naar een derde stek in de spurt van het peloton. Om dat een drietal vluchters voor op reed (onder wie de Neder lander Rinus Ansems), leverde hem dat een eindklassering als zesde op. Winnaar van de giste ren beëindigde etappekoers werd de Fransman Philipp voor zijn landgenoot Casado. Opmerkelijk was, dat de enkele deelnemende professionele ploegen er in deze koers nau welijks aan te pas kwamen. Woubruggenaar Ariejan Jagt weerde zich de voorbije week tijdens de Belgische etappe koers "Circuit des Ardennes" verdienstelijk tegen de Oosteu- ropese amateurs. De voor de Batavus-ploeg rijdende eerste jaarsamateur kwam in de zware etappe van zaterdag als tweede over de meet, terwijl Jagt zon dags nog een vijfde plaats in de wacht wist te slepen. In het eindklassement finishte de pas 19-jarige amateur als negen tiende. Martin Schalkers eiste zondag in de ronde van Boven- karspel uit een kopgroep van acht renners de vijfde plaats voor zich op. De Noordwijker diende zich in deze koers neer te leggen bij een overmacht aan Batavus-renners. In het Belgi sche Seilles kwam de Concor- de-coureur gisteren als zesde over de meet. Rhett van Trigt uit Hillegom sleepte zaterdag een zevende plaats in de wacht tijdens de Gasbeltoer, een B- klassieker in de omgeving van Slochteren. Rjjnsburger Stan Pouw schreef zondag op het oude parkoers in de Zoeterwoudse "Grote Polder" het clubkam pioenschap van Swift bij de amateurs op zijn naam. Pouw loste in de slotronde zijn mede vluchter Karei Knijnenburg. René Guyt won de spurt van het peloton. Adrie van Diemen zegevierde bij de liefhebbers, terwijl de veteranen-titel voor Arie Ravensbergen was. Coen van der Krogt betoonde zich de rapste junior. ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse boksbond vaar digt over ruim zes weken waarschijnlijk vijf of zes boksers af naar de Europese titelstrijd in Boedapest. Tot de zeke ren die naar de Hongaarse hoofdstad gaan behoren in elk geval Pedro van Raamsdonk (halfzwaargewicht) en Ar nold Vanderlijde (zwaargewicht). Het tweetal vertegenwoordigde Nederland in augustus in Los An geles bij de Olympische Spelen. De twee boksers zijn de paradepaar den van het Nederlandse amateur- boksen. Van Raamsdonk, die over gegaan is van het middengewicht naar het halfzwaargewicht, was binnen twee ronden klaar met de Rotterdammer De Smit Vanderlij de had veel meer moeite met Ro nald Hiwat, de zwaargewicht kam pioen van 1984. Vanderlijde begon explosief maar raakte daarna het spoor bijster door slechte timing en het missen van gevoel voor af stand. Bovendien pakte Hiwat de zwaarste stoten onbewogen, zodat de winnaar van het Olympisch brons negen minuten moest bok sen voor de titel. Van de kampioe nen van 1984 prolongeerde alleen lichtwelter Reino van der Hoek en superzwaargewicht John Emmen voor ruim duizend toeschouwers in de Rotterdamse sporthal Schut tersveld hun titels. Lucas van Geffen leek tegen de Asser middengewicht Elias Bhra- lijk weinig hebben. De donkere Bhrane ging ne aanvankelijk kansen te rustig en weloverwogen door de ring en scoorde vooral met zijn rechtse. Van Geffen pakte het in de tweede ronde anders aan. Hij ont week de rechtse van zijn tegen stander en oefende druk uit. Bhra ne moest terug en werd halverwe ge de ronde door een links-rechtse combinatie vol op het hoofd getrof fen. De noorderling ging neer en kwam weliswaar snel overeind maar stond pas na de tiende tel van scheidsrechter Boomkens weer in de bokshouding. Daarmee was voor hem de partij afgelopen, dergewicht een treffen tussen twee boksers van de Albert Cuyp. Gil bert Hallie, die in de halve finales van zaterdagavond in Den Haag ti- De finale bij de zwaarwelterge- wichten was evenals die in het ve- IONDEN (DPA/RTR) - De acht van Oxford heeft zaterdagmiddag voor de tiende achtereenvolgende keer de traditionele roei wedstrijd op de Thames tegen het universti- teitsteam van Cambridge gewon nen. De roeiers van Oxford legden het 6,78 kilometer lange traject af in 17 minuten en 10 seconden en brachten het totaal aantal zeges in de 157-jarige geschiedenis van het evenement op 62. De acht van Cambridge, waarin met de studente Henriette Shaw voor het eerst een vrouw aan het stuur zat, was zaterdag bij de 131e editie kansloos. Ook het aantrek ken van de Canadese Olyr. pische trainer Neil Campbell baatte niet. Niettemin is Cambridge in de sta tistiek nog eerste met 68 overwin ningen. De laatste zege dateert ove rigens van 1975. Eén keer, in 1877, eindigde de tweestrijd onbeslist. BARCELONA (Reuter) - Engeland is zondag in Barcelona Europees kampioen squash geworden door in de finale Zweden te verslaan met 4-1. In de halve eindstrijd had Engeland met 5-0 van Nederland gewonnen. Het Nederlandse team werd in de strijd om de derde plaats verslagen door Finland: 1-4. Ook bij de dames ging de titel naar Engeland door winst op Ierland met 3-0. De Nederlandse dames- ploeg struikelde voor de kwartfina les al over Finland. telhouder Rexford Kortram had onttroond, was tegen Reginald Sa- ro veel minder op dreef. Hallie, hoewel over veel meer routine be schikkend, had toch moeite met het invechten van zijn clubgenoot die voortdurend laag met het hoofd inkwam. Saro was de meest aanvallende bokser maar Hallie scoorde duidelijk meer en werd verdiend zij het met miniem ver schil (3-2) winnaar op punten. De Arnhemmer Gerrie Kraus had nauwelijks twee minuten no dig voor het veroveren van de titel in het middengewicht Al na de eerste slagwisseling moest scheidsrechter Mommers acht tel len rust geven aan John van de IJs- sel. De Rotterdammer stond even later, na een rechtse hoek weer tol lend in de ring, waarna de arbiter, reglementair, was gedwongen de partij te staken. Pedro van Raamsdonk, die in 1984 in verband met de Olympi sche Spelen dispensatie had voor de nationale kampioenschappen, behaalde zijn eerste titel bij de halfzwaargewichten. De Amster dammer, die na zijn teleurstellende optreden in Los Angeles het mid dengewicht heeft verlaten, over klaste de Rotterdammer Rob de Smit die naast zijn rechtse alleen maar moed had. Hij viel voortdu rend aan en maakte het Van Raamsdonk daarmee in de eerste ronde wel lastig. In de volgende drie minuten verhoogde Van Raamsdonk het tempo en De Smit moest incasseren. Na een linkse gevolgd door een rechtse moest de Rotterdammer acht tellen rust ne men. Vrijwel direct daarna werd de Rotterdammer opnieuw zwaar door een rechtse op het hoofd ge troffen, waarna scheidsrechter Ooyen opnieuw moest tellen en de partij beëindigd werd. Ronald Hiwat, de zwaargewicht kampioen van 1984, deed hoewel hij tegen Arnold Vanderlijde bok ste, niet zomaar afstand van zijn ti tel. De Rotterdam leek in de eerste ronde een kort leven" beschoren, vooral toen hij na 35 seconden al na een linkse hoek op de kaak door de knieën knikte. Aangemoedigd door het Rotterdamse publiek her stelde Hiwat zich echter. In de tweede ronde raakte Vanderlijde ineens het spoor bijster. Hij was zijn timing en gevoel voor afstand kwijt en miste daardoor veel. Hi wat werd nog wel regelmatig ge troffen maar de Rotterdammer pakte de zwaarste stoten zonder moeite. Vooral dat laatste was ont moedigend voor Vanderlijde die wel royaal op punten zegevierde maar z'n olympische faam geen moment kon waarmaken. Voorschoten. De (Jbto Holvast) HVS in de aanval tegen Rijnstreek tijdens het regionaal zaalhandbalkampioenschap i mannen uit Alphen wonnen het duel evenals de titel LEIDEN- De vrouwen van Foreholte en de mannen van Rijnstreek hebben gisteren in Voorschoten het regionaal zaalhandbalkampioenschap gewonnen. Van Foreholte was dat verwacht, van Rijnstreek niet. De winst in Voorschoten was toegedacht aan Mercasol Saturnus. Dat duidt er dus al op dat er wel wat viel te beleven tijdens dit toernooi. ODENSE (ANP) - Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft het Nederlands herenvolleybalteam de finale van het toernooi om de Len tebeker verloren. In de Westeuro- pese titelstrijd was nu Frankrijk te sterk voor Nederland: 3-0 (15-11, 15-12, 15-10). Vorig jaar was dat Spanje. In 1983 werd de naam van Oranje voor het laatst in de Spring Cup gegraveerd. Toen won het in Finland de eindstrijd tegen het gastland. De nederlaag tegen Frankrijk, voor 1100 toeschouwers in Odense, tr het verloop van de wed strijd logisch te noemen. Na twee ;oede dagen kende het team van mdscoach Geert Trompetter een mindere vorm. De ploeg serveerde HOCKEY - De damesploegen van Argentinië en de Sovjetunie heb ben zich zaterdag gekwalificeerd voor het toernooi om de wereldbe ker, volgend jaar in Canada. Beide hockey-elftallen plaatsten zich in Buenos Aires voor de finale van de strijd om de intercontinentale be ker. Argentinië won verrassend met 2-0 van Zuid-Korea. De Sovjet unie was volgens verwachting te sterk voor Japan: 3-0. Foreholte veegde in Voorschoten nog circa acht minuten te spelen de vloer aan met de concurrentie voor de tweede maal in de wed en leek dat in de slotwedstrijd te- strijd tegen een achterstand moest gen HW '70 ook te zullen doen. aankijken, eerst was dat 1-2 en in de slotfase 2-3. Maar de routine Maar dat pakte anders uit. De sprak een woorcfje mee. Foreholte Voorschotense vrouwen, in de af- bleef koel handballen en tweemaal gelopen -zaalcompetitie gepromo- Gp rij was de combinatie tussen toernooi "Satumus speelde het beste handbal maar de beker gaat naar Alphen". Zo was het ook. Vooral in de slotwedstrijd tegen HW '70 met Wim van Leeuwen als coach liet Satumus voortreffelijke staaltjes zien. HW '70 begon goed, 2-2, maar werd daarna overspeeld, veerd naar de derde divisie, boden Hannie Boskamp en Maijan Mens 4-9. de eerste divisionisten verrassend deheleVoorschotensedefensie.de De uitslagen zijn: Vrouwen goede tegenstand Zo goed zelfs dat Foreholte met "begrepen, te machtig, 4-3. HW 70 toonde echter over uitstekende keepster Aimee Visser Olympia 72- Foreholte, 1-8, Oase- EHC, 5-5, HW 70- Olympia 72, 5-2, Foreholte- Oase, 7-1, EHC- ijzersterke mentaliteit te beschik ken en tot uitnundige vreugde van de vele kijkers op de tribune scoor de Marie Jose Hooymans uit een vrije worp nog net de gelijkmaker voordat de arbiters voor het einde floten, 4-4. De 4-4- was niettemin goed voor de toernooiwinst van Foreholte. KAAGDORP (ANP) - De ruim honderd deelnemers aan de intemationa- Bij de mannen verslikte Merca- le zeilwedstrijden op de Kagerplassen zijn gisteren onaangenaam verrast sol Satumus zich in de Alphense door de stormachtige wind, die de organisatoren noopte de laatste twee rivaal Rijnstreek, 4-5. Oude ploeg- manches van het driedaagse evenement af te gelasten. Van de zeilers in maten die in het recente verleden de Olympia-jollen was de Hagenaar Dolf Peet het ernstigst gedupeerd, nog menig Leids succes bevochten Door een diskwalificatie op de eerste dag wegens een te vroege start stonden gisteren als concurrent te- verspeelde hij, ondanks drie goede klasseringen, een ereplaats. Het on- genover elkaar. Menno Bom en derdeel leverde nu een zege op voor Leidenaar Rini Kagchelland, wel de Martijn Brusse acteerden voor regelmatigste, maar niet één keer de beste. Theo Möllers uit Buitenkaag Rijnstreek en laatstgenoemde leg- finishte als tweede. de enkele minuten voor tijd de ba- In de Cadet-klasse werden wel vijf wedstrijden afgewerkt. Dirk en Na- sis voor de toernooizege met een thaiie Pepping, hadden de aftrek van het slechtste resultaat niet nodig zuivere sprongworp. Onbereikbaar om de eerste plaats in de eindrangschikking veilig te stellen. In de 420- voor Ad van Fessem, 4-5. klasse gold dat ook voor de Amstelveense broers René en Robert Bag gers, die drie keer wonnen en een keer als tweede door de finishlijn Toch had Satumus de winst in voeren. Ronald en Theo van Gorkom uit Woubrugge werden hier derde. Voorschoten eigenlijk in handen Hornet-zeiler Jan Engel kon door de afgelastingen de juistheid van zijn met een 4-2 voorsprong en nog cir- leidende positie niet bewijzen. Johan Neeft en Harrie Oosterhof bleven ca acht minuten voor de boeg. On- op geringe achterstand respectievelijk tweede en derde. nodig tempospel in de aanval leid- HW 70, 1-7, Olympia 72- Oase, 3-4, Foreholte - EHC, 8-3, Oase- HW 70, 2-2, EHC- Olympia 72,* I-8, HW 70- Foreholte, 4-4. Man nen HVS- HW 70, 5-8, Forehol te- Rijnstreek, 5-5, Satumus- HVS, II-0, HW70- Foreholte, 6-4, Rijn streek- Satumus, 5-4, HVS- Fore holte, 8-3, HW70- Rijnstreek, 3-5, Foreholte- Satumus, 2-10, Rijn- streek- HVS, 5-2, Satumus- HW 70, 9-4. De eindstanden waren Vrou wen 1. Foreholte, 2. HW 70, 3. Oase, 4. Olympia 72 en 5. EHC. Mannen 1. Rijnstreek, 2. Satur nus, 3. HW70,4. HVS en 5. Fore holte. Het beste arbitrale koppel was onbetwist het vrouwenduo Dan kerts en Fuchs. FRANK BONTE MANNHEIM - Het Nederlands ju niorenteam heeft alleen de eerste wedstrijd van het 13e Albert Schweizer basketbaltoemooi in Mannheim weten te winnen. Oran je, met Leiderdorp speler Marcel De eindstanden zijn in de Hornet-klasse: 1. Jan Engel (Den Bosch) 14 de tot onnodig balverlies en een Huybens en Leidenaar ïYeek Bey punten; 2. Johan Neeft (Alkmaar) 14,4; 3. Harrie Oosterhof (Reeuwijk) 16; succesvolle breakout van Rijn Ölympia-jol:l. Rini Kagchelland (Leiden) 20,1; 2. Theo Möllers (Buiten- streek, 4-3. Niet goed uitstappen kaag) 33,7; 3. Hans van de Kooy (Den Haag) 34,7; 420-klasse 1. Renè en tot 4-4 en onoplettendheid tot de tweede wedstrijd werd ternauwer- (Elmex), versloeg zijn Zweedse leeftijdgenoten met 53-52. In de Robert Baggers (Amstelveen) 3; 2. Van Baar/Bel (Ned) 14; 3. Ronald en succesvolle actie van Martijn Brus- Theo van Gorkom (Woubrugge) 26,7; Cadet-klasse: 1. Dirk en Nathalie se. Pepping (Haren) 14,4; 2. Annelies Thies/Jenneke Weening (Haren) 20; 3. Robert Drontmann/Matthijs van Velden (Den Haag) 21,7. nood verloren van China (64-69), terwijl ook Turkije te sterk bleek uearynn Unrn va voor de jongste lichting van bonds- Menno Bom na afloop van het coach Luuk Lubeek: 59-69. ABCOUDE (ANP) - Door als enige in het Paasweekeinde een honderd procent score te behalen in de strijd om de nationale damtitel in Aboucde is titelverdediger Jannes van der Wal nog verder op zijn con currenten uitgelopen. Zijn voor- prong bedraagt vier punten op het trio Van Aalten, Bies en Clerc, na dat alleen de oud-kampioen kans zag de tweede toemooiweek ook met een overwinning te starten. Van Aalten en Bies kwamen twee keer niet verder dan remise. Bij het ingaan van de tweede toemooihelft lijkt er van een ge vecht om te eerste plaats nauwe lijks nog enige sprake. De 28-jarige oud-wereldkampioen en titelver dediger Jannes van der Wal is te produktief. Tegen Goudt gebruik te de Fries - geheel tegen zijn ge woonte in - iets meer dan een half uur bedenktijd voor de opening. Veel meer tijd behoefde hij niet te investeren omdat zijn tegenstan der toen in een combinatie vloog die Van der Wal schijfwinst en vrije doortocht naar dam oplever de. Hans Vermin had zich op een „echte" partij voorbereid en de openingsfase beloofde veel span ning. Van der Wal rekende veel va rianten uit en dat kostte tijd. Ver min meende in het gevorderde middenspel te kunnen profiteren, maar trapte - evenals veel van zijn voorgangers - in een combinatie die hem direct tot capitulatie deed besluiten. Rob Clerc kwam dit weekeinde tegen dezelfde tegenstanders als Van der Wal niet verder dan drie punten. Hij moest Vermin in een vrij vlakke partij remise toestaan. Tegen Goudt had Clerc in het mid denspel een listige slagwisselings- finesse in de stand gevlochten, waarbij beiden doorbraken naar dam. Maar Clerc was wel zo slim geweest voor de „gouden" door braak van zijn tegenstander nog een verdediging achter de hand te hebben, zodat de Enschedeër uit eindelijk niets aan deze partij over hield. Scholma had veel inventiviteit nodig om zijn voordeel tegen Van den Borst ook in winst om te zet ten, maar na bijna zes uur spelen lukte hem dat toch. te zwak, waardoor Frankrijk onder leiding van spelverdeler Fabiani uitstekend en gevarieerd aanvals- spel kon opzetten. De combinaties vloeiden en dat heette in Denemarken niet vreemd. Immers, de Franse ploeg bereidt zich voor op de wereldtitel strijd van 1986 in eigen land. In ja nuari van dit jaar is die periode van preparatie al begonnen. De beste spelers van de clubteams zijn door de Franse bond, al dan niet met fi nanciële vergoeding, verzameld en hebben tot '86 niets anders aan het hoofd dan het wereldkampioen schap. Nederland heeft de Europe se titelstrijd, begin oktober in ei gen land, aan het hoofd, maar kent minder middelen dan de Fransen om tot een zeer professionele voor bereiding te komen. Zaterdag was Nederland al uit het lood geslagen door het ontbre ken van één basisspeler. In de aan val werd het gemis van Henri Brouwhuis danig gevoeld. De bui tenaanvaller van Orion bleef ge blesseerd aan de kant en werd ver vangen door Ron Boudrie van Mar- tinus. De rest van de basis, Clar- dey-Raterink-Goedkoop-Vander Velde-Buys, bleef bovendien on der de maat. Goedkoop, aan een meer dan redelijk toernooi bezig, kwam niet in zijn spel. In de twee de set werd hij zelfs gewisseld voor Koch. Brouwers voor Boudrie en Wellink voor Buys waren de ande re ingrepen van coach Trompetter, die enkele rustige dagen achter de rug had. In de eerste set had Nederland geen echt verweer tegen de harde klappen van Faure en Tillie, die fraai werden ingeleid door Fabiani: 15-11. In de tweede set grepen de Orai\je-volleyballers een voor sprong van 6-1, die echter niet werd vastgehouden. In de derde set werd de voordelige marge van vijf punten (9-4) ook weggegeven. „De ploeg moest voor de derde dag op de tenen lopen. Dat kon het niet", was het zure commentaar van de teleurgestelde Trompetter. HILVERSUM (ANP) - Tijdens het schaaktoernooi om het nationale jeugdkampioenschap is Marcel Pi ket de enige deelnemer, die drie partijen heeft gewonnen. Gisteren bracht de jonge Leiderdorper He- leen de Greef, de enige deelneem ster, haar eerste nederlaag toe. In de tweede ronde won Marcel Piket van Liafbern Riemersma. Titelver dediger Jeroen Piket, die tijdens het afgelopen Hoogovenstoernooi zijn eerste meesterresultaat be haalde, is een punt op zijn broer Marcel achterop geraakt. Hij speel de dit weekeinde in Hilversum tweemaal remise, eerst tegen Joost van Dam en vervolgens tegen Ar thur van de Oudeweetering. In het laatste treffen ontsnapte Piket trouwens aan een nederlaag. In de strijd om het meisjeskam pioenschap delen titelverdedigster Jessica Harmsen, Mariette Drewes en Masjenka Dubbeldam na drie ronden de eerste plaats met een half verliespunt. Uitslagen tweede ronde: Marcel Piket - Liafbern Riemersma 1-0, Arthur van de Oudeweetering - Jo han Quist 1/2-1/2, Ruurd Dam - He- leen de Greef 0-1, Joost van Dam - Jeroen Piket 1/2-1/2. Derde ronde: De Greef Marcel Piket 0-1, Jeroen Piket - Van de Oudeweetering 1/2- 1/2, Bas van de Plassche - Dam 1-0. Stand aan kop: 1. Marcel Piket 3 punten, 2. De Greef, Jeroen Piket, Van de Oudeweetering, Fitzgerald Krudde en Van de Plassche 2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18