Ajax al in feestsfeer E m 'Gruwelijke kater' PSV Ab Fafie weigert de handdoek te gooien 'Mijn herstel duurt veel te lang' Ondanks gelijkspel •rei At, sin )etbal IV( Wim Rijsbergen laat van arts afhangen of hij doorgaat PAGINA 14 SPORT DINSDAG 9 APRIL 1985 ENSCHEDE (GPD) - In plaats van een veilige voorsprong te nemen moest Ajax gistermiddag bij FC Twente (1—1) het zesde verliespunt in deze competitie incasseren. ZATERDAG EREDIVISIE AZ 67 - Haarlem 1-1 (0-0) 56. Heus 1-0, 66. Keur 1-1. Scheidsrechter: Geurds; toeschouwers: 5000. Sparta - MW 1-0 (0-0). 90. Lengkeek 1-0. Scheidsrechter Van Ettekoven, toeschouwers 2500. Excelsior - FC Twente 1-2 (0-0) 50. Jalink 1-0. 76. Rutten 1-1, 83. Van Benthem 1-2. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 1500 Go Ahead Eagles - Roda JC 3-1 (1-0). 26. Eykelkamp 1-0, 50. Woudsma 2- 0. 81. Van Geel 2-1, 90. Boerebach 3-1. Scheidsrechter: Blankestein; toeschouwers: 3.000. FC Utrecht - NAC 2-0 (0-0). 72. Woutere 1-0, 85. Van Loen 2-0. Scheidsrechter: Bak ker; toeschouwers: 5.500. Rode kaarten: Zwamborn (NAC) en Riet veld (Utrecht). Gele kaarten: Lin- ford, Zwamborn en Schryvers (NAC); Du Chatinier (FC Utrecht) schouwers 3300. Ajax - PEC Zwolle 2-1 (0-1). 23. Van der Hengst 0-1, 51. Bosman 1-1, 58. Van 't Schip 2-1. Scheidsrechter: Manuel; toeschouwers: 6300. Gele kaart: Wiggemansen. Fortuna Sittard - PSV 2-1 (1-1. 6. Thoresen 0-1.18. Suvryn 1-1,54. Su vryn 2-1. Scheidsrechter: Keizer; toeschouwers: 9.000. Gele kaart: Van der Gyp (PSV). EERSTE DIVISIE DS'79 - FC Den Haag 0-0. Scheids rechter: Verhoef; toeschouwers: 5.500. Gele kaarten: Bartelings en De Bakker (DS'79); Bouwens (FC Den Haag) Heerenveen - Vitesse 2-1 (1-0). 1. Van den Wildenberg 1-0, 64. Gotink 2-0, 80. PeUeboer 2-1. Scheidsrech ter: Van Swieten; toeschouwers: 6700. Gele kaarten: Pelleboer en Budding (beiden Vitesse. Helmond Sport - RKC 0-1 (0-0). 65. ten: Nelemans en Groeneweg (bei den Helmond Sport). Eindhoven - NEC 3-1 (2-1). 9. Con- stansia 1-0, 26. Grim 1-1, 36. Con- stansia 2-1, 58. Visser 3-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Luynge; toe schouwers: 1500. Gele kaarten: To bing en Bruinen (Eindhoven); Mommertz en De Groote (NEC). Telstar De Graafschap 1-1 (0-1). 41. Leeuwerik 0-1,75. Nan 1-1. Scheids rechter: Van der Niet; toeschou wers: 1100. Gele kaarten: Buma en Kuut (beiden Telstar). Willem 2 - FC VW 1-0 (0-0). 80. Van Gils 1-0. Scheidsrechter: Van Vliet; toeschouwers: 3200. Gele kaarten: Hoofs (Willem 2) en Van Berge He negouwen (VW). Wageningen - S W 2-2 (1-0). 19. Rad staart 1-0. 49. Van Velzen 1-1. 51. Van Velzen 1-2, 82. Van de Brink 2- 2. Scheidsrechter: Egbertsen; toe schouwers: 3.000. Maar ook de onverwachte gelijk maker van Bert-Jan Janssen, die doelman Hans Galjé vijf minuten voor afloop met een zondagsschot kansloos passeerde, kon de pret bij Ajax niet drukken. „Toch had ik dat punt extra er graag bij gehad", merkte Aad de Mos zuinigjes op. „In dat geval was het kampioen schap waarschijnlijk al vanmiddag helemaal beslist geweest". De veiligheidsmarge die de Ajax- trainer na de opwindende kansen festival in het stadion Diekman in bouwde, blijkt echter misplaatst. Met nog een achterstallige (thuis wedstrijd tegen FC Den Bosch op het programma heeft de gedood verfde favoriet voor de landstitel nu een voorsprong van vier punten op PSV en van vijf op Feyenoord. De droeve oogst van PSV in dit paasweekeinde heeft tot direct ge volg dat de strijd om het kam pioenschap al ver voor het einde niet meer dan een formaliteit is. De feeststemming waarin Ajax zaterdagavond na de moeizame overwinning op PEC Zwolle (2-1) al verkeerde, zette zich gistermid dag in het stadion Diekman voort Bevrijd van de dreiging vanuit Eindhoven en geholpen door de lust van Fritz Korbach om te expe rimenteren, moet Ajax zich in de eerste twintig minuten in een Eldo rado hebben gewaand. Doordat er van enige rugdekking in de door Vreijsen geleide Twentse defensie geen sprake was, konden de Am sterdammers zich naar hartelust uitleven. Op het middenveld kre gen Vanenburg (van Birkedal), Rij kaard (Ten Caat) en Schoenaker (Soerensen) zoveel speelruimte en was Scheve totaal niet opgewassen tegen Van Basten, dat een drama voor de thuisclub in het verschiet lag. Geschrokken „Maar kennelijk", mokte Aad de Mos naderhand, „zijn ze zo ge schrokken van de mogelijkheden, dat zelfs de simpelste kansen niet benut werden. Toen hadden wij de wedstrijd kunnen en moeten be slissen". Het toen op alle fronten superieure Ajax kwam echter niet verder dan een treffer van Marco van Basten, die achter de op de middenlijn mistastende Scheve een leeg veld aantrof. Snelders had niet de moed de Ajacied tegemoet te komen, waarop hij in het straf schopgebied simpel werd om speeld: 0-1. Het was de eerste in een reeks van kansen (Van Basten, Rijkaard en nog eens Van Basten) die de wedstrijd al in een vroeg sta dium had moeten beslissen. „Nu vroegen we zelf om de moei lijkheden", refereerde De Mos later aan het herstel van FC Twente, dat al voor de rust uitzicht kreeg op de gelijkmaker. Eerst was het echter Gaijé, vervolgens kreeg de Ajax- doelman op de doellijn assistentie van Boeve bij twee kansen in een voor Ten Caat. Met de wind als bondgenoot koos FC Twente in het tweede part nadrukkelijk voor de aanval en bekommerde het zich nog nauwelijks om de eigen verde diging, waarin Koopman als ver vanger van Scheve de bewaking van Van Basten op zich nam. Tegelijk kwam echter ook de zwakte van Ajax naar boven, dat verdedigend veel te snel in paniek geraakte en via vertragende acties de thuisclub uit het ritme probeer de te halen. Voordat De Mos echter ingreep met de wissel Spelbos-De Wit nadat even daarvoor Gasselich al plaats had moeten maken voor Van 't Schip, had Galjé Ajax al voor de gelijkmaker behoed. Met knappe reddingen op inzetten van Ashcroft, die in de lucht een ware kwelgeest was voor de Ajax-defen- sie, Soerensen en Sanchez Torres, voorkwam hij echter de 1-1. Nog zou er voor Ajax niets aan de hand zijn geweest wanneer Silooy (der de keer geel) en Van Basten zich niet hadden laten aftroeven door Snelders, die kennelijk niet voor Galjé wilde onderdoen. Maar op het moment dat FC Twente zich in feite al had ver zoend met de nederlaag sloeg Bert- Jan Janssen genadeloos toe. Han dig ontdeed de nieuweling in de Twentse selectie zich van Meeuws en gaf hij de bal vervolgens zoveel effect mee dat die via de binnen kant van de paal achter Galjé ver dween. „Op dat doelpunt", bekende Korbach naderhand eerlijk, „had ik niet meer gerekend. Toch vind ik dit gelijke spel niet eens onver diend. Voor de rust hebben wij een punt verdiend, maar er na hebben wij er een verloren. Want als Galjé toen niet zo goed had staan kee pen, had Ajax hier vanmiddag ver loren". Op dat moment was FC Twen- te's-trainer allang vergeten dat Ajax in de eerste helft had ver zuimd het karwei af te maken. Daardoor beleefden de 18.000 toe schouwers een prima voetbalmid dag en bleven zij ook geduldig wachten op de laatste drie minu ten, toen scheidsrechter Blanken- stein de ontmoeting vanwege een onweersbui tijdelijk had moeten afbreken. EINDHOVEN (GPD) - PSV is compleet van slag. Nog maar enke le weken geleden gold de Eindho- vense ploeg als een serieuze kandi daat voor het behalen van zowel de landstitel als de KNVB-beker. In de topduels met Ajax en Feye noord legde de ambitieuze club een soort gestaalde perfectie aan de dag, maar daarna ging het berg afwaarts met PSV, dat in het afge lopen paasweekeinde niet meer was dan een zacht eitje. Zaterdag bleek Fortuna Sittard te sterk (2-1) en gisteren was PSV op eigen veld bijna niet opgewassen tegen FC Den Bosch (0-0). „We hebben de competitie in het paasweekeinde verloren", stelde PSV-trainer Jan Reker maandag onomwonden vast. „We zitten met een gruwelijke kater. Dat was al zo na de wedstrijd tegen Fortuna en ROTTERDAM - Ook na de 2-0 winst op FC Utrecht is de enige duidelijkheid die bij Feyenoord heerst nog altijd de onduidelijk heid. Het bestuur wacht werkelijk tot; het laatste moment met het ne men van het besluit over de bezet ting van de trainersfunctie voor volgend seizoen; de voetballers spelen slecht, maar pakken wel punten en weigeren op grond daar van te geloven dat de beslissing om het kampioenschap al. gevallen is. Met zijn vragende opmerking: „Wie zegt mij dat Ajax in het aan staande weekeinde bij Go Ahead Eagles wint?", hield oefenmeester Ab Fafié gistermiddag de hoop bij zijn discipelen levend. Met de toe voeging: „Van dat andere weet ik nog niks", gaf hij aan dat hij zelf nog altijd in het onzekere verkeert over zijn toekomst, na de wedstrijd die model kon staan voor het ge brek aan zelfvertrouwen dat het huidige Nederlandse voetbal zo ty peert. „Elf dagen geleden zeiden ze dat ze zich binnen veertien dagen zouden uitspreken, dus het gaat nog om een paar nachten slecht slapen", dacht hij zelf. Dat is echter nog maar de vraag. Voor donderdag staat weliswaar een bestuursvergadering gepland in de Rotterdamse Kuip, maar of daarin op dat punt ook daadwerke lijk spijkers met koppen worden geslagen? Volgens het ene lid van het college gebeurt dat wel, de an der spreekt het weer tegen. Als de officiële woordvoerder stelde voor zitter Kerkum: „Het staat op de agenda, en ik denk dat ik inmid dels weet hoe de verhoudingen lig gen. Maar of we ons dan ook uit spreken? Ik weet het nog niet. We hebben ook niet gezegd dat we bin nen twee weken zouden beslissen, we hebben alleen gezegd dat we er nog op terug zouden komen". Zelfvertrouwen Ab Fafié, „nee ik heb geen ande re contacten", moet het allemaal lijdzaam aanzien. De oefenmees ter, die zichzelf best in staat acht Feyenoord ook zonder de toevoe ging ad-interim te leiden, begrijpt ook niet waarom het allemaal zo lang moet duren. Hij zegt dat de onzekerheid niet aan hem vreet. „Integendeel, doordat we steeds punten pakken krijg ik alleen maar meer zelfvertrouwen". Uit allerlei opmerkingen blijkt echter dat het hem wel degelijk bezighoudt. „Uit de laatste 12 wedstrijden, hebben we 21 punten gehaald en nog kun je dan niet zeggen of je wel of niet blijft", constateert hij met wrange ondertoon. „Maar dat is Feyenoord eigen. Ik lig er niet wakker van, ik slaap als een roos, al heb ik daar soms een borrel voor nodig. Het is alleen wél vervelend dat het op de laatste dagen moet aankomen". Waar het op het vergeven van de Nederlandse voetbaltitel aankomt, hoopt hij dat laatste juist. „Ik blijf zeggen dat het nog niet afgelopen is. Nee, serieus. Als je nou ziet dat Ajax een uur lang met 1-0 achter staat tegen PEC Zwolle, doe je het dan goed?". Fafié liep daarbij ech ter wel wat al te snel om de wan prestatie van zijn eigen team heen. Feyenoord won gisteren alleen om dat Utrecht de nederlaag (na de za terdagavondwinst op NAC) zelf over zich afriep. Fouten „Met twee beslissende fouten", aldus coach Nol de Ruiter. „Ade laar dacht bij de eerste goal dat de bal over de lijn zou lopen", waar door Hoekstra aan Houtman de 1-0 kon offreren, „en de tweede goal kwam geheel op rekening van Van Ede. Bij een bal van 45 meter moet hij natuurlijk zijn doel uitkomen". Dat echter is het zwakke punt van de sluitpost De Ruiter: „Ik denk maar dat ik schrikdraad laat aan brengen in zijn doel"), waardoor Hoekstra 2-0 kon binnenkoppen. Zwaar tegen de verhouding in, dat moest ook Fafié beamen. Vol gens eigen zeggen wordt hij „wel eens gillend wakker" van het op treden van een paar van zijn spe lers. De afgelopen nacht zal hij on getwijfeld slecht hebben ge droomd van de 'prestaties' van Sjaak Troost en Ab Fafié (archieffoto) Angst In het collectief waarin gister middag de angst massaal toesloeg in de tweede helft, bezondigden zij zich aan de fouten waarop al maan denlang gehamerd werd. Troost liet zijn directe tegenstander Van der Hooft veel te veel 'binnendoor' komen, wat tot gevaarlijke situa ties leidde met een punter op de lat als hoogtepunt. Been kon zich nooit manifesteren als leider, rust- brenger en dirigent van het tempo, maar veroorzaakte te vaak juist on rust met zijn onnodige balverlies en zijn slechte passes die tot bal verlies by zijn aangespeelde cole- ga's leidden. In de eerste helft ging het dan nog wel, daarna manifesteerde Feyenoord zich ondanks de 1-0 voorsprong als een ploeg van 'achteruitlopers'. Fafié: „Uit angst en alS die toeslaat, vraag je om moeilijkheden. Die kwamen dan ook. Er waren geen aanspeelpun ten meer op het middenveld en achterin stonden zeven man op één lijn. Met alle respect voor Utrecht, dat mag natuurlijk niet". Het gebeurde wel; in de chaos moest Fafié uit nood Brard binnen brengen voor de aandoenlijk voet ballende Steur, omdat Been de za ken niet onder controle kreeg en afwezig leek, waar hij nadrukkelijk present had moeten zijn. „Bij anderen kun je je nog afvra gen of ze wel beter kunnen", stipte Fafié het gebrek aan klasse en ba lans in dit Feyenoord aan, „maar zo'n Been zou er toch eigenlijk bo venuit moeten steken. Die jongens 'van Utrecht speelden hun tweede wedstrijd en hij had tien dagen niet gevoetbald. En dan kun je wel zeg gen dat hü nog zo jong is, maar hij heeft wel de pretenties. Dat moet hij ook dat extraatje kunnen toe voegen. Rust brengen, het tempo dirigeren. Dat zat er toch allemaal niet in?". Komedie Er zat zelfs niets in. „Feyenoord viel me bitter tegen, mist veel klas se", sprak De Ruiter die Rosber gen voor het eerst na een afwezig heid van vijf maanden liet invallen met Rietveld. Dat Utrecht er niet van had kunnen profiteren, lag me de aan het jonge spitsje Van Loen. Hij is zeer talentvol, maar hij was gistermiddag zo geobsedeerd door de wens een strafschop te versie ren, dat hij zelfs ging liggen op het moment dat hij zomaar had kun nen scoren. De Ruiter: „Van Loen moet die bal er gewoon inschieten. Ik houd niet van die komedie". Dat geldt zo langzamerhand ook voor Fafié en de beslissing over zijn toekomst. „Ik trek me er niks meer van aan. Ze kunnen me alle maal wat. Voor mij rijn de punten het belangrijkst". PAUL DE TOMBE kunnen helpen". Reker speelde zichzelf overigens de zwarte Piet toe („het is mijn verantwoordelijk heid") en weigerde zijn spelers de verwijten te maken, die na het paasweekeinde zeker op hun plaats waren. Zaterdagavond ging PSV bij voorbeeld al verschrikkelijk in de fout tegen het niet imponerende Fortuna Sittard. Na het openings doelpunt van Hallvar Thoresen in de vijfde minuut en de gelijkmaker van Wilbert Suvrijn tien minuten later kwam PSV in het kansenfes tival niet een keer als winnaar te voorschijn. Dat gebrek aan schot- kracht werd duur betaald toen Su vrijn (die Valke uit de wedstrijd speelde) vlak na rust de, naar later bleek, winnende treffer scoorde voor Fortuna. Halverwege de twee de helft ontving Rene van der Gijp nog geel van de slecht leidende ar biter Keizer na een overtreding op Rijnders. Pech Dat was de eerste domper voor PSV. Maandag volgde tegen Den Bosch de tweede tegenslag. Ton Lokhoff, zaterdag geblesseerd ge raakt, bleef langs de kant en net als tegen Fortuna kreeg Piet Wild schut een basisplaats ten koste van Berrie van Aerle. Reker liet Glenn Hysen in het centrum van de de fensie opereren, waardoor Huub Stevens opschoof naar het mid denveld. Dat bleek geen beste zet en dat constateerde ook Den Bosch-trainer Rinus Israel na af loop. „Ik had mijn spelers gezegd dat de twee centrale verdedigers van PSV mochten opkomen. PSV had de pech dat Lokhoff, toch een iets betere voetballer dan Stevens, niet mee deed, want nu konden we drie spelers verwaarlozen". Huub Stevens, die zaterdag te gen Fortuna werd getracteerd op striemende fluitconcerten na een elleboogstoot in de richting van Holverda, was niet de enige PSV'er die tegen Den Bosch door de mand viel. Piet Wildschut, die onlangs nog zijn gal spuwde over het feit dat hij geen kansen kreeg bij PSV, faalde eveneens terwijl ook Michel Valke, Hallvar Thoresen, Kenneth Brylle en Rene van der Gijp doel loos ronddoolden in het duel met een zich dapper verwerend FC Den Bosch. In de laatste minuten van de wedstrijd kreeg Den Bosch zelfs nog een winstkans toen Wim van der Horst profiteerde van een blun der van Hans van Breukelen, maar in zijn haast trof hij slechts de krui sing. Uit vorm „Er is een hele zwik spelers uit vorm", aldus Jan Reker, die de ko mende week ongetwijfeld maatre gelen neemt. „Het heeft geen zin daar nu al op in te gaan. Ik wil geen gekke dingen doen, maar de boel eerst een paar dagen laten bezin ken. Ik wil ook niet gelijk stoksla gen uitdelen, want er is geen spra ke van onwil bij de ploeg en er wordt ook hard getraind. Wie een verklaring vindt voor de terugval geef ik zo vijfhonderd gulden". LEIDEN - Wim Rijsbergen laat het van de arts die hem geopereerd heeft afhangen of hij actief blijft als voetballer. Na een afwezigheid van vijf maanden en een zware lies- en buikoperatie herstelt hij uitermate slecht van wedstrijden. „Een paar dagen lang kom ik dan de trappen niet meer op", aldus de 33-jarige li bero van FC Utrecht. „Dat is na tuurlijk niet gezond. Het kan zijn dat het bij het genezingsproces hoort, maar als de dokter zegt dat het zo blijft, dan kap ik met voet ballen. Ik heb geen zin om het twee jaar te rekken en dan maar tien wedstrijdjes te spelen in die tijd". Rijsbergen, die vorig jaar novem ber zijn laatste wedstrijd speelde tegen NAC in Breda en in januari geopereerd werd doordr. Hermans uit Hilversum, begon vorige week zaterdag weer in het tweede team van FC Utrecht. Donderdagavond voetbalde hij daarmee tegen NAC, gisteren maakte hij zijn rentree in het eerste team van FC Utrecht. Tegen Feyenoord werd hij na 67 minuten ingezet, maar veel kon hij niet doen. „Ik heb ook twintig minuten no dig om warm te worden. Zolang duurt het voor alles is uitgerekt, maar toen was het net afgelopen", grapte Rijsbergen met een onder toon van ernst. „Mijn herstel duurt veel te lang. Na die wedstrijd van donderdagavond, kom ik nu pas bij de mensen. Als dat zo blijft, kan ik beter ophouden. Zelf overweeg ik niks, dat ligt voornamelijk aan de dokter. Van diens oordeel laat ik het afhangen". Valt zijn advies negatief uit, „dan moet worden bekeken of ik afge keurd moet worden, want ik heb nog een contract voor een jaar bij Utrecht", kijkt Rijsbergen vooruit. „Maar dat is wel erg pessimistisch en voorbarig. Ik heb tenslotte pas komst er veel zonniger uit. De Bra bander, die twee weken geleden nog opmerkte datje kennelijk in Italië moet voetballen om geselec teerd te worden voor het Neder lands elftal", vindt zijn uitverkie zing voor het duel met Oostenrijk „terecht als je ziet wat er verder aan libero's rondloopt in Neder land". „En als ik zo constant blijf pres teren als ik nu doe, dan verwacht ik ook dat ik op 1 mei speel", aldus Dien dal Van de Korput. De belabberde vorm waarin PSV fnomenteel steekt kwam tegen Den Bosch nog eens tot uiting. De fouten stapelden zich op een mee lijwekkende wijze op, waardoor Den Bosch zelden voor onoverko- menlijke problemen kwam te staan. PSV creëerde nauwelijks se rieuze mogelijkheden en kwamen die er wel, dan schoot de aanval schromelijk tekort. Daarom was Den Bosch-aanvoerder Cor Adriaanse, de enige die zijn faam als topscorer waarmaakte. Hij ont ving van scheidsrechter Mulder zijn zevende gele kaart van dit sei zoen en daarmee is Adriaanse lijst aanvoerder. Overigens had Mulder ook geel in huis voor John van Nie- len en de PSV'ers Heintze en Brandts. Heracles - Cambuur 2-1 (1-1). 1. Schepers 1-0, 28. Huitema 1-1, 48. Metz 2-1. Scheidsrechter: Hart- lands; toeschouwers: 3750. Gele kaart: De Leeuw (Cambuur). RBC - Veendam 3-1 (0-1). 17. Wie- bing 0-1, 62. Van der Linden 1-1, 79. Johan Molenaar 2-1, 85. Gorree 3-1. Scheidsrechter: Reygwart; toe schouwers: 2.000. MAANDAG EREDIVISIE FC Twente - Ajax 1-1 (0-1), 12. Van Basten 0-1, 85. Janssen 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 18.000. Gele kaart: Silooy (Ajax) en Bleuming (FC Twente). PSV - FC Den Bosch 0-0. Scheidsrechter: Mulder. Gele kaart: Heintze en Brandts (PSV), Adriaanse en Van Nielen (Den Bosch). Feyenoord-FCUtrecht2-0(1t0). 20. Houtman 1-0, 76. Hoekstra 2-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 16.116. Roda JC - FC Groningen 1-2 (0-1). 37. De Koek 0-1, 47. Koeman 0-2,86. Jans 1-2. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Calderwood (Roda JC) en Mul der (Groningen). NAC - Sparta 0-1 (0-0). 61. Van Gaal 0-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Krynen (NAC). Haarlem - Fortuna Sittard 2-1 (1-0). 31. Moniz 1-0, 73. Jansen 2-0, 80. Koevermans 2-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Schrynemakers (Fortuna) en Verkaik (Haarlem). FC Volendam Go Ahead Eagles 0-3 (0-0). 49. Smit 0-1, 84. Smit 0-2, 89. Boerebach 0-3. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 3200. Gele kaart: Boerebach (Go Ahead Eagles). MW - Excelsior 2-2 (1-2). 21. Leenheer 0-1, 30. Nanninga 1-1, 56. Vermeulen 2-1, 58. Van Tü (straf schop) 2-2. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Ge- rets (MW) en Jalink (Excelsior). PEC Zwolle - AZ '67 3-3 (2-3). 7. Weggelaar 1-0, 27. Van Buuren 2-0, 30. Kist 2-1, 34. Loggie 2-2,37. Log- lander (beiden PEC). EERSTE DIVISIE Veendam - DS '79 2-0 (1-0). 26. Keukens 1-0, 82. Dykstra 2-0. Scheidsrechter: De Wit Toeschou wers: 1500. FC Den Haag - Heerenveen 3-0 (2-0.25. De Roode 1-0,31. De Roode 2-0, 85. Bouwens 3-0. Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers: 8000. Vitesse - Helmond Sport 1-3 (0-0). 66. Van Tilburg 0-1,83. Smand (strafschop) 1-1, 87. Van Breemen (strafschop) 1-2, 88. Edelbloedt 1-3. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschou wers: 950. Gele kaart: Van de Veen, Meeuwsen, Van Breemen, Reuben (Helmond Sport), Pelleboer, en Gran- lund (Vitesse). RKC - Eindhoven 0-0. Scheidsrech ter: De Schepper. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Tobing (Eindhoven). NEC - Telstar 4-0 (2-0). 36. Visser 1-0, 44. Aalbers 2-0, 55. A. Jansen 3-0, 71. F. Jansen 4-0. Scheidsrech ter. Smeenk. Toeschouwers: 1500. FC VW - Heracles 3-1 (2-0). 27. Verbeek 1-0, 44. Kopp 2-0, 55. Glit ter 2-1, 83. Van Aerts 3-1. Scheids rechter: Bosma. Toeschouwers: 5000. Cambuur - Wageningen 1-1 (0-1). 20. Van Zanten 0-1, 80. Boere 1-1. Scheidsrechter: De Vrieze. Toe schouwers: 3500. Gele kaart: Nyhuis (Wageningen). SW - RBC 2-1 (1-0). 2. Treling 1-0,60. Voets 1-i, 88. Van Delft 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 1200. Geel: Treling en Warnaar (SW). De Graafschap - Willem II 0-0. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toe schouwers: 3500. Gele kaart: Kelder man (De Graafschap) en Hoofs (Wil lem II). k Wim Rijsbergen: 'Dit is niet gezond meer' twee hele wedstrijden gespeeld, derde team Komt het toch zover, dan kan ik nen". altijd nog trainer worden. Dat is al- tijd mijn bedoeling geweest. Ik ben Van de Korput nu oefenmeester II en ik zou vol- yc gend seizoen toch al het nieuwe chel Utrecht gaan trai- Voor zijn Feyenoord-collega Mi- de Korput ziet de toe noord heeft ook hij nog geen zeker heid. Van de Korput wordt ge huurd van Torino, maar wil na twee seizoenen van die onzekere situatie af. „Het is nu kopen, of niks", zegt hij. „Koopt Feyenoord me niet, dan ga ik weg. Er is al be langstelling voor me. Uit het bui tenland, ja. Ik wil wel op niveau blijven spelen". „We moeten realistisch zijn. Zo als we nu spelen zijn we geen kam pioenskandidaat. We zitten in een diep dal", constateerde Jan Reker nog eens. Voor Reker wordt de strijd om de KNVB-beker ineens een stuk belangrijker. Op 7 mei is Utrecht in de halve finale de tegen stander van PSV. „Willen we daar nog iets in bereiken, dan zal de vorm toch terug moeten zijn". Willy van de Kerkhof Van de Kerkhof tekent voor twee jaar bij EINDHOVEN (GPD) - Willy van de Kerkhof heeft een nieuw twee jarig contract getekend bij PSV. Voor de 33-jarige middenvelder, wiens verbintenis met de Eindho- vense club dit seizoen afliep, was onder meer belangstelling uit Hongkong. Van de Kerkhof, sinds 1972 spelend in Eindhoven, koos echter voor de zekerheid en teken de daarom opnieuw bij PSV. PSV heeft inmiddels ook René van der Gijp een nieuw contract voorgelegd. De international heeft tot nu toe niet kunnen imponeren in Eindhoven, maar trainer Jan Re ker ziet mogelijkheden in hem. „Hij moet nog veel leren. Op dit moment gebruikt hij maar 40 pro cent van wat hij in huis heeft", al dus Reker. Van der Gijp houdt de aanbieding van PSV nog in beraad.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14