Ondernemers willen stuk raadhuis huren Voorschoten moet bloeden voor gebreken in zwembad 'Van der Have mag z'n eigen beleid bepalen' Gemeente Wassenaar stelt zich zakelijk op Vlietschool krijgt tijdelijk bij kloosterlingen onderdak Huizen aan Molenlaan verrijzen wellicht snel Vlag in top bij Zoeterwoudse woningen Nieuw bedrijf in Leiderdorp Vragen aan provincie over komst golfbaan Wassenaar Noord-Hofland raakt aula kwijt aan nieuwe scholen PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 4 APRIL 1985 Wik krijgt geen gelijk van commissie beroep- en bezwaarschriften LEIDERDORP - De commissie be roep- en bezwaarschriften in Lei derdorp is niet ingegaan op het protest van Wik's Bar tegen de wei gering van burgemeester en wet houders om hem dit jaar een ont heffing van het sluitingsuur te ver lenen. De commissie vindt de be zwaren van Wik van den Wijn gaard, die zijn horeca-gelegenheid aan de Hoofdstraat heeft, niet ge grond. Zo wordt het argument dat Lei- derdorpse verenigingen sinds kort een 'knipkaart' krijgen, waardoor ze twaalf keer per jaar van het slui tingsuur mogen afwijken, terzijde gelegd. Al zouden de Leiderdorpse verenigingen by die gelegenheden niet meer tot drie uur 's nachts door mogen feesten, dan schoot Wik van den Wijngaard daar nog niets mee op. Immers, verenigin gen worden nu eenmaal anders be handeld dan commerciële instel lingen, aldus de commissie. Ook de stelling dat de burge meester van Leiderdorp wat hore- cabeleid betreft afwijkt van omlig gende gemeenten wordt terzijde geschoven. De burgemeester heeft met de plaatselijke verordening in de hand het recht om een eigen be leid te voeren. De commissie is ook niet ge zwicht voor Wik's argument dat hij pas in de late uurtjes een goede omzet kan halen. Dat is geen bij zondere omstandigheid die Wik onderscheidt van andere horeca ondernemers, zo zegt zij. De accountantsverklaring waar uit blijkt dat de Leiderdorpse on dernemer de tweede helft van 1984, toen hij zyn ontheffing al kwijt was, met een omzetdaling van 30.000 gulden is geconfronteerd heeft evenmin indruk gemaakt. Die cijfers tonen volgens de com missie beroep- en bezwaarschrif ten niet aan dat het door de burge meester gevoerde beleid op zich zelf het maken van een behoorlijke omzet onmogelijk maakt. In één onderdeel krijgt Wik een beetje gelijk. In haar uitspraak stelt de commissie namelijk dat "wellicht" uit die accountants verklaring kan worden geconclu deerd dat de burgemeester "te abrupt" een einde heeft gemaakt aan de bijzondere ontheffing, die de ondernemer sinds jaar en dag had. "Maar die kwestie is hier niet aan de orde". Die komt wel zeer binnenkort aan de orde, tijdens een Raad van State-zitting. Bij dit rechtsorgaan tracht Wik de beslissing om hem geen ontheffing te verlenen weder- WASSENAAR - Een aantal jonge, Wassenaarse ondernemingen wil de bovenetage van het Wassenaarse raadhuis 'De Paauw' huren om er kantoren te vestigen. De ondernemers hebben daartoe een officieel verzoek bij de gemeente ingediend. Ook hebben ze een kerngroep gevormd om de eventuele uitvoering van het plan concreet te maken en er sympathie voor te kweken. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense 'Vlietschool' draait tussen 1 mei en 8 juli in klooster Bijdorp. In die tien weken wordt het schoolgebouw aan de Profes sor Einsteinlaan geschikt ge maakt voor openbaar basison derwijs. En wanneer gedurende die tijd de school zou worden onderge bracht in drie verschillende ge bouwen, zoals aanvankelijk de bedoeling was, komt het onder wijs enorm in de knel. Het lesge ven aan combinatieklassen dreigt dan in het water te vallen. De kloosterlingen raakten bij zonder onder de indruk van deze problemen. Zozeer zelfs dat ze de opknapplannen voor de lokalen, die vroeger door het Lucascolle- ge werden gebruikt, hebben uit gesteld. Tot augustus, wel te ver staan. Pas dan is de verbouwing van de Vlietschool afgerond en kan het schoolmateriaal worden verhuisd. Voor het gebruik van de vijf lo kalen en een speellokaal vragen de kloosterlingen 13.825 gulden, inclusief. De totale kosten zullen echter iets hoger uitvallen (rond de 17 mille). Bij de lokalen moe ten enkele fietsenrekken worden geplaatst en er moet een toe gangshek komen in het verleng de van de straat die aan het gras veld ligt, achter Lindehoeve en sporthal. Enige tijd terug werd bekend dat de gemeente Wassenaar overweegt om de tweede en derde etage van het raadhuis te gaan verhuren, eventueel als kantoorruimte. Een ambtelijke werkgroep bekijkt mo menteel de mogelijkheden daar toe. Volgens de heer P.Y. ten Arve, woordvoerder van de kerngroep, wil een aantal jonge, startende en reeds gevestigde ondernemers met veelal kleine, dienstverlenende be drijven best in het raadhuis trek ken. Deze kleine bedrijven, vaak thuis kantoor houdend, kunnen veel kosten besparen door geza menlijk gebruik te maken van on der meer telexen, telefoon, recep tie en vergaderruimte. In de kern groep zitten momenteel een vijftal ondernemingen. Behalve 'Holland Expatriate Management' van Ten Arve en zijn echtgenote zijn dat: 'Profinance' van P.J. Frowein, 'Ma nagement Associates' van Chr.T. Halverson, 'Itraco' van R.F.V. Pa- vlik, en het administratie- en ad viesbureau van J. Borra. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft goede hoop dat nog dit jaar kan worden begonnen met de bouw van 25 woningen' voor ouderen aan de Molenlaan. De verdeler van de woningbouw- subsidies heeft namelijk laten we ten dat Voorschoten met dit plan een aardige kans maakt op 'rest- subsidie'. Tenminste, wanneer voor 1 sep tember de bouwplannen gereed zijn, het met het bestemmingsplan snor zit en andere gemeenten hun toegezegde woningbouwsubsidies niet opsouperen. Wethouder L. Marselis heeft dit gisteravond bekend gemaakt tij dens de vergadering van de raads commissie voor welzijn, woning toewijzing en onderwijs. De ge meente heeft niet echt gevraagd om de 25 woningen. In het officiële verzoek spreekt ze over een com plex van 55 woningen, met een ex tra ruimte, gebouwd in een U-vorm met gedeeltelijk drie en gedeelte lijk vier woonlagen (aan de kant van het Rietzangerpad). Ze hoopt echter dat de ontbrekende 30 wo ningen er een jaar later kunnen ko- Aan gemeente en christelijke woningbouwvereniging (de op drachtgever) zal het niet liggen. De laatste zet alles op alles om met het plannenmaken binnen de gestelde termijn te blijven en de raadsleden kriygen op de kortste termijn een wijziging van de bestemming voor gelegd van het uitverkoren stukje bouwgrond. Om precies te zijn: het gaat om de lap links over de Kerk- slootbrug, waar tot voor kort nood schoten stonden. Toewijzing Wanneer alles loopt zoals ge hoopt, kan nog voor het einde van het jaar de eerste paal de grond in. Rock roll 1 De Wassenaarse formatie Too Mad speelt komende vrijdag in jongerensociêteit Tent aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Too Mad brengt frisse, onvervalste rock roll in de zogeheten 'rian- te-villa-sound' verpakking. Het optreden begint vrijdag om half twaalf 's avonds. Rock roll 2 Ook in het Voorschotense Jonge rencentrum de Lindehoeve ouder wetse rock roll-klanken. Van avond is het zo ver, ais de band 'A shot of R&B' er optreedt. Schilders Warmond Een groep van zo'n 15 Warmon- ders exposeert vanaf vanavond in Lisse. De groep is al een jaar of tien bij elkaar. Om de drie weken schilderen de Warmonders een he le dag samen, onder leiding van Ingrid Vonk. En nu 'hangen' ze dus gezamenlijk in Lisse, in ge bouw Artopa aan de Grevelings- traat 50. De expositie wordt van avond om half acht geopend. Tot 22 april kunnen mensen er op don derdag, zaterdag en zondag van half twee tot half vijf terecht. Na zo'n tien maanden kunnen dan de eerste woningen worden be trokken. Na enkele maanden ver volgens, begint deel twee van de bouwoperatie, vlak naast de pas opgeleverde optrekjes. Marselis voorziet echter geen problemen voor de bewoners. En voor de gemeente heeft de gevolg de procedure zelfs voordelen: ze hoeft niet alle woningen tegelijk aan te wijzen. Dit zou problemen kunnen opleveren. Wellicht zou den dan zelfs ouderen van buiten Voorschoten moeten worden bena derd voor de drie- en vierkamerwo- ningen, die maandelijks rond de 370 gulden huur moeten opbren gen, éxclusief. Zakelijk De Wassenaarse PvdA-wethou- der J.C.M. Greep van huisvestings zaken, vindt dat de gemeente zich zakelijk moet opstellen met be trekking tot de verhuur van de tweede en derde etage van het raadhuis.. Greep: "Ik verwacht dat deze maand de besluitvorming rond de vaststelling van de prijs per vierkante meter rond komt. Daarna bekijken we, zonder aan- ziens des persoons, wie de huur kan opbrengen". Volgens de wethouder is bij de verhuur ook de aard van de onder neming van belang. Greep: "Ik heb niets tegen dierenfokkers, maar als hier een dierenfokker zou willen gaan zitten, lijkt me dat toch wel lastig". De kerngroep wil bij voorkeur een deel van het raadhuis gaan hu ren met een aantal bedrijven dat el kaar aanvult. Ten Arve: "We probe ren een volledige ploeg te krijgen, waarmee we ons aan de gemeente kunnen presenteren. Het is ons ideaal om er met een aantal bedrij ven te zitten die complementair zijn. Inmiddels hebben zich nog een aantal ondernemingen gemeld die hieraan voldoen, bedrijven uit de fiscale- en de publiciteitssfeer en uit de hoek van het vermogens beheer. We zoeken nog naar onder andere een advokatenkantoor en een verzekeringskantoor". Om goodwill voor het idee te kweken, heeft de kerngroep brie ven geschreven naar de verschil lende raadsfracties, de vereniging Vrienden van Wassenaar en dé Haagse Kamer van Koophandel. DONDERDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Ano ther time, another place' van Michael Radford. 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Betrayal' van David Jones, 20 en 22.15 stavond, 21 NVSH - Rapenburg 48, thema-avond over homoseksualiteit, 20 PSP-pand - Lange Mare 37a, openbare avond onder het motto 'Woningbouw vereniging, bondgenoot of tegenstan der?'. 20 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den band 'A shot of R&B', 21 uur. Ambachtshuis - Voorstraat, raadscom missie openbare werken, 20 uur. APOTHEKEN Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. De vlag is weg, de wilgen onzichtbaar, r Zoeterwoude-Rijndijk. ZOETERWOUDE - De vlag ging gisteren in top bij 28 woningwet woningen in het bouwplan 'De Goede Herder' achter het voorma lige klooster in Zoeterwoude- Rijndijk. Het gaat om tien bejaar den- en achttien eensgezinswonin gen. De bouw van woningwetwo ningen in Zoeterwoude is op de tocht komen te staan omdat het rijk voor dit jaar geen contingent aan Zoeterwoude heeft toegewe zen. De woningbouwvereniging 'Willibrord' vreest dat ze de ko mende jaren geen eensgezinswo ningen meer zal kunnen bouwen. Overigens komt het bestand van 'Willibrord' met de bouw van de woningen in Zoeterwoude-Rijn dijk boven de vijfhonderd. De hui zen worden gebouwd door de Lei derdorpse firma Noorlander. Het ontwerp is van de Zoeterwoudse architect Louis Bosman. Op het terrein van een aantal wo ningen staan beschermde knotwil gen. De toekomstige bewoners zul len het onderhoud van deze bomen moeten gedogen. In de huurcon tracten komt verder een boetebe ding van 50.000 gulden om te voor komen dat de bomen door bewo ners geheel of gedeeltelijk zullen worden gekapt zonder toestem ming van het Zoeterwoudse ge meentebestuur. De huizen, gelegen aan de Wil genhof, Lindenlaan en Eikenlaan, zullen vermoedelijk in juli worden opgeleverd. De verdeling van de woningen is in handen van de Zoe terwoudse commissie woningtoe wijzing. Over de huurprijs is nog niets te zeggen. 'Licht cultureel centrum slecht' VOORSCHOTEN - De verlichting van de grote zaal van het Voor schotense cultureel centrum is bij zonder slecht. WD-raadslid me vrouw Ten Hoopen heeft dit ge constateerd toen zij in het raamlo ze, onlangs heropende vertrek een kaartmiddag voor ouderen be zocht. Er moeten dan ook schemerlam pen komen die wat meer licht wer pen op de handen van de ouderen, zo sprak zij gisteravond tijdens de vergadering. Wethouder Marselis zegde toe de zaak te zullen onder zoeken. LEIDERDORP/LEIDEN - Aan de Leiderdorpse Mauritssingel is gis teren de eerste paal geslagen voor een 2200 vierkante meter groot ho veniersbedrijf, Vliegenthart. Een bedrijf dat jaren aan de Leidse Aloëlaan was gevestigd, maar moest verdwijnen in verband met de uitbreiding van bestemmings plan Maredijk. Het is de bedoeling dat Vliegenthart medio juli in Lei derdorp kan gaan draaien. CDA: 'Voortaan extra toezicht op 'Het Wedde' WASSENAAR - Bezoekers van het attractiepark Duinrell in Wassenaar hebben sinds gistermiddag de kans om te experimenteren op een vijftal computers. Op verzoek van Duinrell heeft de Nutsspaarbank een expositie ingericht onder de naam 'Spelen met computers'. De expositie is gister middag officieel geopend door Dr. G. Zoutendijk, fractievoorzitter van de WD in de eerste kamer. Op de foto staat hij 'na te praten' met graaf Van Zuylen van Nijevelt, de direkteur van het recreatiepark (uiterst rechtsterwijl de eerste belang stellenden zich al verdringen rond de computers. (foto Lotus) DEN HAAG/WASSENAAR - De CDA-statenleden J. Heijkoop en P.G.J. Bakker hebben het provin ciaal bestuur schriftelijk gevraagd om de aanleg van een golfterrein in de Wassenaarse Kokshoornpolder op te schorten. Volgens hen zou er al een begin met de werkzaamhe den zijn gemaakt, terwijl er nog geen vergunningen zijn afgegeven en het terrein planologisch nog niet zou zijn ingepast. Vooral de boeren hebben be zwaar tegen de komst van het golf terrein, omdat er beslag wordt ge legd op agrarische produktie- grond. De boeren, aldus de staten leden, zijn van mening dat er best andere lokaties te vinden zijn voor het tot stand komen van de baan. Het tweetal vraagt Gedeputeerde Staten of zij willen onderzoeken welke andere mogelijkheden er in de regio zijn. Bakker en Heijkoop constateren dat er in de buurt nog meer initiatieven zijn om tot de aanleg van een golfterrein te ko men. Zij vragen het provinciebestuur, of kan worden nagegaan of de golf baan in Wassenaar wellicht kan worden ingepast in een integraal plan voor de hele regio Den Haag. De statenleden dringen er bij het provinciaal bestuur op aan, eerst alle plaatsen in ogenschouw te ne men en vervolgens de resultaten daarvan voor te leggen aan de com missie voor recreatie, natuurbe scherming en landschapszorg. VOORSCHOTEN Openbare werken van Voorschoten moet ex tra technisch toezicht houden op recreatiebad 'Het Wedde'. Het mag niet meer voorkomen dat de ge meente, net als nu, diep in de bui del moet tasten om plotseling op komende gebreken te verhelpen bij het vijf jaar oude zwembad. Aldus de CDA-fractie gister avond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor welzijn, woningtoewijzing en onderwijs. Ook de PvdA/PPR-fractie hikte aan tegen het bedrag van 145.000 gulden dat volgens B en W snel moet worden uitgetrokken voor enkele reparaties aan de opslag plaatsen van chemicaliën en de re gelaars voor temperatuur- en luchtvochtigheid. Wannéfer de op knapbeurt achterwege blijft, draait het zwembad de soep in, zo luidt het B en W-verhaal. Het ontlokte CD A-raadslid F. ten Have de volgende vragen: "Hoe heeft dit zo ver kunnen komen? Heeft het aan technisch toezicht ontbroken, wellicht door het weg vallen van een beheerder? En: zou iemand van openbare werken niet beter toezicht kunnen houden?". Wethouder L. Marselis moest het antwoord schuldig blijven op de vraag hoe het zo ver heeft kunnen komen. Volgens hem werd er wél regelmatig controle uitgeoefend op de installaties en kwamen de des kundigen heus niet alleen kijken wanneer ergens een lampje flikker- VOORSCHOTEN - De Voorschotense wijk Noord-Hofland verliest haar aula, die nu nog wordt gebruikt voor uiteenlopende zaken als kerkdien sten en rommelmarkten. Bij de omvorming van het lagere scholencom plex tót een basisscholencomplex, krijgt de ruimte een lesbestemming en wordt zij in tweeën gedeeld. Dit werd gisteravond duidelijk tijdens de vergadering van de raadscommissie voor welzijn, woningtoewijzing en onderwijs. De verbouwingsplannen, die nog door het ministerie moeten worden goedgekeurd en niet voor volgend jaar zomer werkelijkheid worden, heb ben nog meer ingrijpende gevolgen. Doordat de kleuters naar het basis scholencomplex verhuizen, komen 'De Kleuterhaven' en 'De Kleine We reld' geheel leeg te staan. Beide scholen, gelegen aan de Thorbeckeweg en Van Hogendorpweg, bestaan uit drie lokalen, een speellokaal en een ruime hal. Volgens ambtenaren kunnen activiteiten die nu nog in de aula worden georganiseerd best worden overgeplaatst naar de vrijkomende scholen. 'Wethouder Marselis zag echter ook andere mogelijkheden: buurthuis Noord-Hofland kan er wellicht gebruik van maken. De accommodatie is per slot van rekening beter dan het huidige onderdak, een keet die aan de rand van de wijk ligt. Ook het buurthuis Bloemenwijk/Boschgeest, tydelyk ondergebracht in de Bisschop Bekkerskleuterschool aan de Douw van der Kraplaan, zou in aanmerking kunnen komen voor een of meer lokalen. Die zouden dan wel moeten worden verplaatst naar de wijk Boschgeest/Bloem en wijk. Volgens de gemeente hoeft dat weinig te kosten. de, zoals Ten Have suggereerde. Toch stond ook Marselis niet onge negen tegenover de CDA-roep om extra toezicht. Arbeidsarm "Er zou best wel eens wat kun nen gaan veranderen bij het zwem bad" sprak hij, zonder dit verder te willen toelichten. Op dit moment telt 'Het Wedde' een part-time be drijfsleider en een chef zwembad. De mannen kunnen niet volledig overweg met de technische instal laties, die volgens de bouwer ar beidsarm, zeker en koppelbaar Inbreker betrapt VOORSCHOTEN - Een 36-jarige inbreker uit Amsterdam is van nacht op heterdaad betrapt bij een inbraak in Voorschoten. Om onge veer één uur hoorde een vrouw op de Papelaan-West gemorrel aan de deur van de buren. Zij waarschuw de de politie die snel ter plaatse was. Zonder iets te kunnen ont vreemden werd de man meegeno men. Het enige dat hy aan papie ren op zak had, was een treinkaar tje Amsterdam-Den Haag. Momen teel zit hij vast voor verhoor. zouden zijn, maar in de praktijk nukkig bleken. De problemen begonnen al tij dens de bouw, toen aannemer Kompleetbouw failliet ging en een ander bedrijf de klus afmaakte. Ook gedurende de eerste jaren liep het een en ander fout. Storingen en onduidelijkheden doken regelma tig op. Volgens B en W wist Kom pleetbouw die echter tot "redelijke tevredenheid op te lossen". Maar er bleven klachten. En in 1984 werd een onderhoudscontract afgesloten met een "deskundig be drijf'. Het moest de installaties eens grondig bekijken. Oktober/ november 1984 bracht het hiervan rapport uit. En vervolgens gingen ambtenaren aan de slag met de ma terie. Het resultaat: een rapport mét de dagstempel van 7 maart 1985. De conclusies zijn, bijna een half jaar na verschijning van het schouwrapport, bijzonder hard. De 145.000 gulden moét uit de begro tingsruimte worden gefinancierd. Er kan absoluut niet meer gewacht worden tot juni, wanneer de ge meenteraad deze ruimte wil gaan verdelen. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIOEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) n van 8.30*17.00 uur a.-vrij. (071)144941 250.90 345.20 f 65,70 89.30 aa.io SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 geen gehoor buiten kantooruren, raad- ABONNEMENTEN per jaar, aan huia bezorgd per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huia bezorgd (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers f 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie Is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien Ó6n maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het Haarlem. Damlate Holding pleeg het telefoonboek. HOOFDKANTOOR Witte 8lngel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Jullanastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Avlv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2