MW zet PSV wéér te kijk 'Ik zal niet zoveel verdienen als Everf SCOREBORD Lugdunum kansloos: 0-5 Hanegraaf wint Elfstedentocht, maar... Feyenoord C stelt teleur Leidse jeugd klopt 'Gouda' Grasshoppers geen kampioen Fraude ijshockeybond In weerwil van 6-3 verlies Aad de Mos geeft junioren les Rugbytitel voor HRC INGELAST DONDERDAG 4 APRIL 1985 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - FV Snoekie werd gister avond in het hol van de leeuw kam pioen in de interregionale klasse van de zaalcompetitie. In de Groenoordhal, thuishaven van concurrent Ju/de Singel, klopten de Hagenaars Lugdunum met 5-0. In theorie kan Ju, dat met een 7-6 overwinning op Ceverbo in elk ge val duidelijk maakte zich pas op het laatste moment gewonnen te willen geven, op de laatste speel dag nog op een gelijk aantal pun ten komen. Het doelsaldo spreekt met +21 echter afgetekend in voor deel van Snoekie. Met Lugdunum, Van der Plas en FC Lisse samen op de onderste plaats, blijft de spanning er in de staartgroep écht tot het einde in. Dat is ook het geval iri de hoofd klasse. Cleyn Duin speelde zich gisteravond met een 2-4 zege op Van Duuren in veiligheid. Van Duuren, Hanepoel (4-8 verlies te gen Menken) en SRV Boys moeten uitmaken wie er degradeert. Ju/de Singel-Ceverbo: 7-6. Een Tegen Haags zaalvoetbalkampioen thriller van de eerste orde. Halver wege was het pas 0-1, daarna volg de een voor het publiek prachtige happening met de twee ploegen om beurten aan de leiding. Binnen negen minuten vielen zeven goals te noteren. Nooit werd het verschil groter dan één treffer, ook al omdat keeper Westdijk twee strafschop pen van Ger Nagtegeller stopte. De LFC'er werd overigens wel topsco rer met drie goals. De overige Leid- se doelpunten kwamen op naam van Jan van der Reyden, Richard Klein (2x) en Piet Sloos. Lugdunum-FV Snoekie: 0-5. De gasten waren niet onder de indruk van het spektakel bij Ju-Ceverbo en van het resultaat evenmin. Dat verplichtte de Hagenaars feitelijk om te winnen, maar niemand die daar bij Snoekie een probleem van maakte. Lugdunum, dat totaal niet draaide en daarvoor geen enkel ex cuus kon aanvoeren, was kansloos en stond bij de doelwisseling al met 0-4 achter. Met een eigen goal van Hans van As kwam het totaal uiteindelijk op vijf. Snoekie is een terechte kampioen, een ploeg zon der franje maar uitblinkend in ho mogeniteit. Silva Boys-Zwarte Wolf: 8-2. Een duel zonder enige betekenis. Lusteloosheid was troef. Rust stand 4-2. Voor de Leiderdorpers scoorden invaller Ron van der Weijden en Bles Zurna. Hoofdklasse Van Duuren-Cleijn Duin: 2-4. Score-verloop: Cor Haasnoot 0-1, Fred van Haarlem 1-1, Theo van Seggelen 2-1 (rust), Floor Schaap 2- 2, Adrie Nijgh 2-3 en Peter van de Boon 2-4. De Katwijkers verleng den met de winst hun verblijf in de hoofdklasse. Van Duuren moet daar gezien het nog af te werken programma ook toe in staat wor den geacht. Hanepoel-Menken/L 4-8. Hane poel zal het ongetwijfeld zwaarder krijgen. Gisteravond hadden de Veners nogal wat moeite met het benutten van de kansen, waardoor zij er niet in slaagden het feitelijk 'uitgespeelde' Menken, met de driemaal scorende veteraan Siem Barnhoorn in de ploeg, te verras sen. De overige Noordwijkse doel punten kwamen voor rekening van Rob van Kersbergen (2), Jos Al ders, Leo Geerlings en Jaap Smit. Voor Hanepoel waren alleen Pim van der Meer, Walter Koek en Zephrey van Ruiten (2x) trefzeker. Bij BAX-Bahlmann en Noord- wijk-THB Boys stond er niets meer op het spel. De karakteristieken: BAX-Bahlmann 5-3. Jan Homan 1-0, Mario Faber 2-0 (rust), Hans van Leeuwen 3-0 en 4-0, Frans Bahlmann 4-1 en 4-2, Kees van Vliet 4-3, Cees van der Lans 5-3. Noordwijk-THB Boys 3-5, na 2-1 bij rust. Doelpuntenmakers Noordwijk: René van Hensbergen, Geert Jan Bakker en Andries Wendt. THB: Fred Muller 3x, Ed Griffioen 2x. Betaald Voetbal Voorronden WK: Groep 3: Roemenië-Turkye 3-0. Toeschou wers 35.000. 21 Gheorgi Hagi 1-0. 28 en 41 Rodion Lucesco 2-0 en 3-0. Stand: Engeland Ajax PSV Feyenoord Groningen 23 15 5 3 35 67-3 23 11 7 5 29 39-23 22 9 6 7 24 33-41 3 3 0 0 6 14- 0 4 2 0 2 4 5-5 4 2 0 2 4 4-8 2 10 12 5-3 3 0 0 3 0 1-13 2. Noord-Ierland 3. Finland 4. Roemenië 5. Turkije Groep 4: Joegoslavië-Frankrijk 0-0. Toe schouwers 52.000. Stand: 1. Frankrijk 4 3 1 0 7 7-0 2. Joegoslavië 4 2 2 0 6 4-2 3. Bulgarije 3 1113 4-1 4. O-Duitsland 3 1 0 2 2 7-5 5. Luxemburg 4 0 0 4 0 0-14 LEEUWARDEN (GPD) Ondanks de overwinning van Jac. Hanegraaf in de eerste Elfstedentocht voor beroepsrenners blijft de Kwantum-ploeg niet zonder zorgen. In de opwarmingskoers voor de komende klassiekers kreeg het zwakke voorseizoen van Jan Raas een triest vervolg. Na 168 van de 240 kilometer wilden de benen niet meer. Raas, die zich toen al voor zijn doen in een ongewoon gezelschap ophield dat ruim zes minuten achterstand had op negentien leiders, voelde zich voor de zoveelste keer dit seizoen gedwongen de kortste weg naar de finish te zoeken. Daar besefte de klassieker-specia- list dat de laatste test en dat men in deze niet echt pijn. Daarvoor zou je ber- mislukt gop moeten maar gezien de lengte hem zo be- van de wedstrijd is dit een goede langrijke periode van het seizoen voorbereiding op wat deze maand nog niet op hem hoeft te rekenen, nog komen gaat". Over het parkoers was Hane graaf erg te spreken. „Natuurlijk blijft er een verschil tussen de wed strijden in België en Nederland. In deze wedstrijd doe je je lichaam Zijn ploeggenoot Adrie van der Poel (negende) was eenzelfde me ning toegedaan. Nu Raas voorlopig afhaakt zullen Hanegraaf en Van der Poel het in de klassiekers moe ten gaan doen voor de ploeg. „Ik ben er klaar voor", zegt Van der Poel. „Dit is een mooie wedstrijd. De afstand en de wind die steeds vrij spel heeft maken het zo zwaar. Dit soort wedstrijden motiveren een wielrenner altijd, al vind ik niet dat er nu nog meer van dit BOSKOOP - Het C-elftal van Feye- soort koersen op de kalender moe- noord liet gisteravond geen goede ten komen. Nu is er nog sprake van indruk achter in de oefenwedstrijd een goede spreiding en sluiten de tegen en bij Floreant. De jonge evenementen allemaal goed op el- Rotterdammers wonnen wel (4-5), kaar aan. Deze wedstrijd kwam mij ondanks de vröege openingstreffer goed uit, want het van Gerrit van der Berg. Nadat leden dat ik Feyenoord 2, met Gert van Hane- gem (die in doen en laten sprekend op vader Willem lijkt) in hun mid den, vlak na rust heel lang ge- één stuk echt heb gekoerst". „Het zwaartepunt van deze wed strijd zat hem inderdaad in de wind", vond ook Teun van Vliet. sprong bereikte, geloofden de /t,Als voorbereiding op de klassie- roodwitten het wel. Robert Herok en Gerrit van der Berg (2x) straften de hooghartige spelopvatting netjes af: 4-4. Een minuut of tien kers met wat meer buitenlandse concurrentie kan het uitgroeien tot wedstrijd", vervolgde het veelbelovende talent uit het r tijd scoorde Feyenoord toch Westland die de komende weken gespaard wordt voor de lastigste klassiekers. „Voor wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen en Pa- rjjs-Roubaix ben ik naar mijn ge voel op dit moment nog niet sterk genoeg om te winnen want ik rij alleen maar mee als ik denk dat ik kan winnen". Maar die ontwikkeling had Jan Raas na alles wat hij al heeft door- aankomen. „Ik ben nog de winnende goal. laten schieten. „Ik moet deze moei lijkheden zelf overwinnen. Ik wil er in de klassiekers wel bij zijn. In deze situatie kan ik toch altijd nog proberen om me nuttig te maken voor de ploeg". Voor Jac. Hanegraaf, die in sprint zijn medevluchter Teun van Vliet klopte, was de tocht door de Friese polders wel waardevol. Zijn voorbereiding op de klassiekers liep het afgelopen weekeinde in de war omdat hij door een opkomen de griep verstek moest laten gaan in de twee Belgische semi-kla: kers. „Ik wilde voor de Ronde Vlaanderen toch nog een keer vol uit gaan. Anders ga je met veel minder zelfvertrouwen naar zo'n wedstrijd toe". Dat probeerde hij gisteren ook, toen hij kort voor het einde met Hanegraaf wegsprong uit de kop groep die inmiddels al was uitge dund tot acht renners. „Het heeft me vandaag opgebroken dat ik in die kopgroep veel werk moest doen. Hanegraaf hoefde dat niet omdat hij kon terugvallen op een paar ploeggenoten". En Hanegraaf liet het niet op een herhaling van de Omloop Het Volk aankomen toen hij zich op het laat ste moment door een concurrent (Eddy Planckaert) liet verrassen. „Nee", zei hij, „ik praat in de be slissende fase van een wedstrijd voortaan met niemand meer. Ik wacht liever af hoe het in een eerlij- TOPSCORERS 1. Peter Houtman (Feyenoord) 18,2. Thore- sen (PSV) 16, 3. Van Basten (Ajax) 15. Buitenl. Voetbal De uitslagen van de gisteravond voor de Bundesliga gespeelde wedstrijden zyn: Waldhof Mannheim - VFB Stuttgart 1-1, VFL Bochum - Eintracht Braunschweig 1- 0, Bayer Leverkusen - FC Kaiserslautern 3-0, Fortuna Düsseldorf - FC Kóln 1-2, Schalke'04 - Bayer Ürdingen 2-0, Karlsru- her Sc - Borussia Dortmund 2-4, Hambur ger SV - Werder Bremen 2-0, Borussia Mónchengladbach - Arminia Bielefeld 2-0, Eintracht Frankfurt - Bayern München 2-2. Stand aan kopen staart: 1. Bayern München 26-37, 2. Werder Bre men 25-34,3. Bor. Mónchengladbach 25-32, 4. Hamburger SV 24-28, 5. Bayer Urdingen 25-28, 14. Borussia Dortmund 24-20, 15. Fortuna Düsseldorf 25-19,16. Arminia Bie lefeld 26-19,17. Eintr. Braunschweig 25-16, 18. Karslruhér SC 25-15. ENGELAND Tottenham Hotspur - Everton 1-2, Man chester United - Leicester City 2-1, Nor wich City - Sheffield Wednesday 1-1, Sun- West Bromwich Al- ad - Liverpool 0-3, - Ipswich Town 1- Na de gedenkwaardige 21ste februari van dit jaar is Bartlehiem synoniem aan de Elfstedentocht Toen hosten er tienduizenden mensen over en langs het ijs, maar voor de tocht voor wielrenners toonde alleen het handje plaatselijke bewoners belangstelling. (foto anp) ke confrontatie met mij uitpakt". Dat was dus gisteren positief, al i-klassie- voegde Hanegraaf er nog gauw aan toe: „Ik geloof niet dat ik met deze overwinning net zoveel ga verdie nen als Evert van Benthem". Arbiter gered met helicopter SANKT GALLEN (SID) - De Zwitserse luchtmacht heeft na afloop van de voetbalwedstrijd St. Gallen - Xamax Neuchatel (1-2) een bijzondere reddings operatie uitgevoerd. Met een helicopter moest het arbitrale trio in veiligheid worden ge bracht. Opstandige supporters van de thuisclub stonden scheidsrechter Walter Nuss- baumer na het laatste fluitsig naal naar het leven. LEIDEN - Het Leids jeugdelftal (16-18 jaar) zette gisteravond met staan wel 5-0 zege op de leeftijdsgenoten er nog lang niet", mompelde hij uit de afdeling Gouda een grote stap in de richting van de eindron de om het Nederlands kampioen schap. Van de zeven afdelings teams 'Leiden' i voor de zoveelste keer. „Elke keer ga ik tot het uiterste, maar dan komt er plotseling een moment dat ik niet meer vooruit kom. Tot hal- toe kan ik deze tegenslag nog goed verwerken, maar het mag niet te lang meer duren. Als er de komen de maand nog geen verbetering op treedt word ik gek". Voor Jan Raas werd de Elfste dentocht derhalve een brok erger nis, hoewel hij er niet over piekert om vanwege zijn gezondheidspro blemen een van de klassiekers te ve competitie is verwikkeld kwalificatie, gaan de nummers één en twee over naar de finale-poule. Met alleen nog de wedstrijd tegen het laag geplaatste team uit de af deling Dordrecht, moet Leiden in staat worden geacht minstens als tweede te eindigen. Op het terrein van ARC werd Gouda gisteravond geen kans ge boden. De broertjes Oosterlee toonden zich een bekwaam gast heer. Ardy scoorde tweemaal, Rini één keer. Roodenburger Marcel Valk en Kees Haasnoot van Quick Boys verzorgden de overige tref fers. In de belangrijke wedstrijd tegen Dordrecht (16 april bij Quick Boys) kan coach Filippo weer beschik ken over UVS'er Richard van Pola- nen. Hij verblijft momenteel in Cannes, als lid van het Nederlands jeugdelftal dat daar meedoet aan een internationaal toernooi. 'Jong Oranje' verloor gisteren zijn eerste wedstrijd met 2-1 van Italië. Aja- cied Regtop scoorde tegen bij een 2-0 achterstand. Engeland won la ter op de dag met 2-1 van de Sow- jet-Unie, dat overigens de volgen de tegenstander van Nederland is. ROTTERDAM - Grasshoppers heeft de kans om ook bij de man nen de titel binnen te halen laten liggen. Bij mede-koploper Vent Axia Lakers verloren de Katwijkse basketballers kansloos met 79-41. Coach Ed Zaal, die het afgelopen weekeinde de rayontitel in de wacht sleepte met de vrouwen- ploeg, kon geen sluitende formule vinden voor de winst. 'Niets lukte', HOOGMADE - Aad de Mos aldus Zaal. Grasshoppers keek in Rotterdam bij de rust al tegen een fikse achterstand aan (39-18) en kon dat verschil niet meer over bruggen. In de slotwedstrijd tegen ASV kan Grasshoppers in ieder ge val promotie naar de rayon e< klasse afdwingen. Bij verlies Lakers in het treffen met drie Binnenland volgt er nog een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap. UTRECHT (GPD) Frans van Erp, voorzitter van de ijshockeyclub HO- KIJ uit Den Haag, zal op de eerstvolgende vergadering van de ijshockey bond een motie van wantrouwen indienen tegen het bestuur van de NIJB. Aanleiding daartoe vormt een rapport van een door de bondsvergade ring ingestelde financiële commissie, waarin geen spaan heel wordt gela ten van Freddy Schweers. De voorzitter van de NIJB heeft zich volgens de commissie schuldig gemaakt aan ontoelaatbare praktijken. Zo zou hij gefingeerde ofte hoge declaraties hebben ingediend en daarmee de Inter nationale IJshockey Federatie en het ministerie van WVC misleid. Via de declaraties heeft de NIJB hogere financiële bijdragen van de LIHG en WVC ontvangen dan waar de bond recht op had. Zonder anderen erin te betrekken zou Schweers ook ruim een ton aan bondsgelden in het Prins Willem Alexander Sportcentrum in Zoetermeer gestoken hebben. Het centrum staat financieel op springen zodat de NIJB naar het door Schweers gefourneerde geld kan fluiten. EINDHOVEN (GPD) Het zal wel altijd een raadsel waarom bekerwedstrijden vaak een apart karakter heb ben. De 6-3-zege die PSV gisteravond in de kwartfinale van het KNVB-bekertoernooi boekte op MW was aller minst een reguliere uitslag te noemen. De Eindhovense titelkandidaat startte sterk, maar werd daarna te kijk gezet door MW, dat van 5-1 terugkwam tot 5-3 en zelfs nog even de illusie had voor een verrassing te kunnen zorgen. HOOGMADE - Aad de Mos was gistermorgen en dins- en over de meeste routine. Het meer op individualisten dagmiddag gastdocent bij jeugdtrainingsdagen die steunende Ajax woog daar in zijn visie niet tegen op. de WON op de velden van MMO organiseerde. Behal- Zijn aanhang moest hem toen wel gelijk geven, ve dat de Ajax-trainer op de maandagnacht door Dinsdagochtend volgden 75 C-junioren lessen van MMO'ers nog juist speelklaar gekregen velden les gaf, Gerrie Muhren. Aan het einde van de morgen demon- hield hij ook 'spreekuur'. Gistermiddag wilde één van streerde hij zijn specialiteit: het jongleren en de fa- c0_ de 68 deelnemende B-junioren, allen lid van verenigin- meuze penalty, waarbij de bal achter het standbeen de rayon eerste gen uit de afdeling Leiden, wel eens weten hoe hij als langs hard en zuiver het doel in wordt geschoten. Ver trainer van Ajax nu toch in de krant kon laten zetten schillende deelnemertjes leberden daar een geslaagde dat PSV de beste ploeg van Nederland is. Samen met kopie van af. Met een poster van Gullit ofVolendam en de vragensteller lichtte De Mos het spelersbestand van een WON-certificaat ter bewijs van deelname als her- de beide clubs door. PSV, zo rekende hij zijn jeugdige innering, sloten alle junioren moe maar voldaan hun toehoorders voor, beschikte over het sterkste collectief trainingsdag af. (foto Holvast) Zover kwam het niet, maar de ge tergde MW-trainer Barry Hughes was al meer dan tevreden. „Het was een heerlijke pot. Iedereen weet nu dat MW hier geweest is. Ik ben trots op de spelers", zei Hughes glimlachend. „Dit was alles wat in onze macht lag". Met vier doelpunten in de eer ste 45 minuten was de basis van de PSV-zege ruimschoots gelegd. De Eindhovense ploeg nam in het eer ste halfuur al revanche voor het te leurstellende resultaat vorige week in Maastricht, waar in de eerste ontmoeting met MW ternauwer nood een gelijkspel (1-1) werd be haald. Ook de daarop volgende re mise tegen NAC (0-0) viel niet best in Eindhoven. Trainer Jan Reker laakte na afloop van die wedstrijd de instelling van zijn aanvallers en MW werd gisteravond, ondanks een slechte tweede helft van de ti telkandidaat, het slachtoffer van de sportieve wraak die de PSV- frontlijn in het eerste deel van de wedstrijd nam. René van de Gijp kwam na lutte le minuten spelen als eerste met het antwoord op de kritiek van Re ker. MW-doelman Baetsen kreeg de keiharde schuiver van de grilli ge aanvaller niet onder controle en Kenneth Brylle stond op de goede plaats om raak te koppen: 1-0. Tho- resen (tweemaal) en Brylle op nieuw maakten de PSV-produktie, met steun van Lokhoff en Valke, in de eerste helft vol. MW, dat na een fout in de Eind hovense verdediging had tegen ge scoord via Huub Driesse, kwam in het verhaal niet voor. Ook de pra tende en wijzende Eric Gerets en de door Barry Hughes in eerste in stantie als tweede voorstopper ge posteerde Dick Nanninga konden niet verhinderen dat de Limburgse ploeg slechts een speelbal was van PSV. MW was bij 3-0 al reddeloos ver loren, omdat PSV in eerste instan tie geen genoegen wenste te ne men met minder dan het maxi mum. Daarom was het doelpunt van Nanninga, nadat Van Aerle voor de zoveelste keer in de fout was gegaan tegen Vermeulen, een domper: 5-2. Brylle had PSV met zijn vijfde bekertreffer enkele mi nuten eerder op 5-1 gebracht en een monsterscore hing in de lucht. De MW-supporters, die in de rust het publiek vermaakten door een robbertje te knokken met de Eindhovense politie (er werden ze ven toeschouwers aangehouden), roerden zich weer en nadat invaller Eric van der Leur gebruik had ge maakt van het concentratieverlies bij PSV (5-3), kreeg de wedstrijd de glans van een bekerduel. Barry Hughes eiste vervolgens zijn deel op van het spektakelstuk door een feestneus uit zijn zak te toveren na een fel debat met scheidsrechter Blankenstein over een vermeende overtreding op Eric Gerets in het strafschopgebied van PSV. De wissel (Van der Gijp-Hysen) sprak bij die 5-3-stand boekdelen over het gebrek aan zelfvertrou wen bij PSV, dat maar een helft lang kon excelleren en daarna te rugviel naar een bedenkelijk ni veau. MW, gestuwd door Gerets en opgejaagd door Hughes, rook in de slotfase van het duel mogelijk heden. Maar in plaats van 5-4 werd het in de slotminuut 6-3 toen Holl- var Thoresen iets vergoedde van het Eindhovense leed in de tweede helft. AMSTERDAM (ANP) - De Haag se Rugbyclub (HRC) is gisteren in Amsterdam voor de negende maal kampioen van Nederland gewor den. Het Amsterdamse AAC was kansloos tegen de zeer agressief spelende Hagenaars, die via een ruststand van 7-22 met 7-44 de overwinning naar zich toe trokken. Castricum kan in theorie nog op gelijke hoogte komen waarna een beslissingswedstrijd zou moeten plaatsvinden, maar dan zou HRC de laatste wedstrijd tegen het laag geplaatste Delftse Studenten moe-, ten verliezen. Sinds de instelling van het kam pioenschap in 1936, waaraan ver bonden de Van Broekhuizen-be ker, is HRC negen maal kampioen geworden. In 1980 werden de Ha genaars voor de laatste maal titel houder, daarna volgde in 1981 het Leidse DIOK en dan driemaal op rij Hilversum. ZEIST - De KNVB heeft voor het paasweekeinde de volgende wed strijden ingelast: UVS-ADO, Al- phense Boys-Quick en Olympia- Blauw Zwart op zaterdagavond 6 april (18.00 uur). Tweede paasdag; SDW-Lugdunum. de kop en staart: 1. Everton 31-66, 2. Manchester United 33- 62, 3. Tottenham Hotspur 32-60, 4. Liver pool 31-54,5. Sheffield Wednesday 32-52,6. Arsenal 34-52, 17. West Ham United 30-36, 18. Coventry 31-34, 19. Sunderland 32-34, 20. Ipswich Town 30-30, 21. Luton Town 31-27, 22. Stoke City 32-17. BELGIË Club Brugge - KV Mechelen 1-0, Kortijk - Cercle Brugge 1-2, AA Gent - Standard Luik 1-1, Waterschei - Lokeren 0-0, FC Luik - Waregem 1-0, Seraing - Beveren 0-2, Racing Jet - Beerschot 2-2, Antwerp - Lier- se SK 1-1, St. Niklaas Anderlecht 0-4. Stand aan kop en staart: 1. Anderlecht 25-45, 2. Waregem 25-34, 3. FC Luik 25-34, 4. Club Brugge 25-34,5. Be- Westduitse midlotto De winnende getallen van de Westduitse midlotto (7 uit 38) zyn: 9-10-13-21-25-33 - 36. Reservegetal: 34. Spel 77: 7 5 6 7 2 3 1. De uitslag van de Elfstedentocht voor be roepsrenners is: 1. Jacques Hanegraaf (Ned) de 245 km in 6.19,44, 2. Teun van Vliet (Ned) z.t., 3. Ger rie Knetemann (Ned) op 53 seconden, 4. Hans Daams (Ned) z.t., 5. Johan van der Velde (Ned) z.t., 6. Jelle Nydam (Ned) z.t., 7. Frans Verleyen (Bel) z.t., 8. Cees Priem (Ned) op 1,09,9. Adri van der Poel (Ned) op 2,33, lu. Adri van Houwelingen (Ned) z.t Uitslag derde etappe Ronde van het Bas- Cabestany (Spa) z.t., 6. Jose Luis Laguia (Spa) z.t., 7. Philip Vandenbrande (Bel) z.t. Algemeen klassement: 1. Jose Luis Laguia (Spa) 14 uur, 44 minu ten en 35 seconden, 2. Pello Ruiz Cabesta- ny (Spa) op 2 seconden, 3. Marino Lejarreta (Spa) z.t., 4. Pedro Delgado (Spa) z.t., 5. Greg Lemond (Spa) op 7 seconden, 6. Jose Recio (Spa) op 18 seconden, 7. Sean Kelly (Ier) op 1.42,8. Vicente Belda (Spa) op 1,44, 9. Juan Fernandez (Spa) op 1,49,10. Federi- co Echave (Spa) z.t. Uitslagen tweede ronde. NK dammen Van Aalten - Stokkel 1-1, Vermin - Jansen 1-1, Clerc - Palmer 1-1, Scholma - Bies 1-1, Van der Wal - Van den Borst 2-0, Goudt - Van der Kooy 2-0. Stand aan kop: 1. Van der Wal en Goudt 4 punten, 3. Ver min en Vah Aalten 3. Uitslagen eerste ronde NK v Van Setten - Graas 1-1, Polman - Van der Kraats 2-0, Heitmeier - Otten 0-2, Poepjes - Andries 2-0, Toonen - Van Lith 1-1. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden draveryen en rennen zyn: EERSTE KOERS, 2040 meter: 1. Zamba Buitenzorg (H.A. van Dyk) 2.49,4 -1.23,0; 2. Zivo V; 3. Ymond Fortuna. Toto: winnend f. 6,70; plaats f. 2,30 f. 4,90 f. 1,80; koppel f. 23,80; trio f. 194,70. TWEEDE KOERS, 2100 meter: 1. Zeres Westfrisia (A. van de Blonk) 2.53,8 - 1.22,8; 2. Winner Princess; 3. Yilma Star. Toto: winnend f. 5,40; plaats f. 2,00 f. 2,60 f. 2,90; koppel f. 21,70; trio f. 280,40. DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Yolly Pay Day (P.M. Smit) 2.48,8 - 1.22,7; 2. Yvonne Dakota; 3. Ydo Westfrisia. Niet gestart: Yroefie H en Yorky Vredebest. Toto: win nend f. 3,30; plaats f. 1,70 f. 6,90 f. 5,40; kop- 1,80; koppel f. 73,00; trio f. 846,10. VIJFDE KOERS, 2600 meter: 1. Vecht Ha zelaar (G.W. van Eykelenborg) 3.36,5 - 1.23,3; 2. Willem Sun; 3. Yno Top. Toto: plaats f. 2,40 f. 10,40 f. ,00; trio f. 979,50. 2040 meter: 1Wüma B (J. Bekker) 2.45,3 - 1.21,0; 2. Yankee Flight; 3. Winston Gregor. Toto: winnend f. 22,20; plaats f. 4,50 f. 1,40 f. 1,70; koppel f. 124,20; f. 1,50 f. 2,50 f. 3,80; koppel f. 25,80; trio f. 497,50. ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Varsity Laren (G. de Jong) 2.05,5 -1.18,0; 2. War ter Lune; 3. Vera Westlandia. Toto: winnend f. 2,50; plaats f. 1,60 f. 5,30 f. 255,60. NEGENDE KOERS, 2040 meter: 1. Ways- tar Mendel (J. de Lfeeuw) 2.46,6 - 1.21,7; 2. Tresor Kandia; 3. Ulrica Wilkes. Toto: win nend f. 1,30; plaats f. 1,60 f. 3,00; koppel f. 7,10; trio f. 20,30. TIENDE KOERS. 2040 meter: 1. Yvolien H (J. van Dooyeweerd) 2.44,1 - 1.20,4; 2. dead heat tussen Wonder Boy (2) en Victory Dream (5). Toto: winnend f. 1,40; plaats f. 1 (3-2) Teetje Ossewaard; 3. Unri Zuidvelde. Niet gestart: Taranis D. Toto: winnend f. 2,40; plaats f. 2,00 f. 2,80; koppel f. 4,30; trio f. 16,60. De omzet van de totalisator is f269.119,-.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 19