Bruna is van alle markten thuis: Ultra-rechts houdt stemmen tellen op Kiesraad keurt stemming goed Situatie TNO verbeterd Uitslag El Salvador laat op zich wachten Pakhoed ziet toekomst optimistisch tegemoet Wijziging ziektekostenstelsel nu uitgesteld tot januari '86 Fokker behaalt winst van 23,5 miljoen gld. Sociale werkplaats MAS* DONDERDAG 4 APRIL 1985 PAGINA 11 ROTTERDAM (GPD/ANP) - Het Rotterdamse Pakhoed-concern met 4000 werknemers wil allerlei nieuwe activiteiten ontwikkelen om andere bedrijven over te ne men of fusies daarmee aan te gaan. Dat maakte ir. H. Crijns, de voorzit ter van de raad van bestuur van Pakhoed, gisteren bekend bij de presentatie van het jaarverslag. Daaruit blijkt dat de concernwinst in 1984 licht is gestegen van 34,4 tot 36,2 miijoen gulden. Aandeelhou ders kunnen rekenen op twee dub beltjes meer (f 3,60) dividend per aandeel van f 20. Ir. Crijns zei wat betreft de uit breidingen geen bepaalde bedrij ven op het oog te hebben. „We kij ken wel uit naar nieuwe mogelijk heden". De acquisitie is met name DEN HAAG (GPD) - De arbeidssituatie bij de Organisatie voor Toege past Natuurwetenschappelijk Onderzoek TNO is aanzienlijk verbeterd. Dat blijkt uit mededelingen van TNO-voorzitter ir. W. A. de Jong. Het verlies aan arbeidsplaatsen zal kleiner zijn dan eerder werd geraamd. Belangrijke oorzaak is dat de opdrachten sterker stegen dan aangeno men, waardoor de organisatie meer mensen nodig heeft. Eind 1982 werd een reorganisatieplan bekendgemaakt, dat mede door de overheidsbezuinigingen werd afgedwongen, omdat de subsidieverle ning van die kant ging verminderen. Toen waren er 4950 medewerkers bij TNO, nu ruim 4800. Intussen zijn 120 gedwongen ontslagen gevallen, terwijl aanvankelijk een afvloeiing van 350 werknemers was voorzien plus vervroegd uittreden van 160 medewerkers. TNO heeft een sterke stijging van de orders geboekt. Verheugend vond De Jong ook dat tweederde van de opdrachten voor de industrie zijn. Daarmee is het dalende overheidsaandeel meer dan gecompenseerd. Er zullen minder medewerkers verdwjnen, omdat in veel gevallen herplaat sing mogelijk is gebleken. Het aantal vervroegde uittredingen is hoger dan indertijd aangenomen. MEXICO-STAD - Ultra-rechts heeft in El Salvador de officiële telling van de stemmen geblokkeerd bij de verkiezingen die, volgens niet-officiële uitslagen, een grote overwin ning hebben opgeleverd voor de christen-democraten van president José Napoleon Duarte. Het ultra-rechtse blok onder leiding van Roberto d'Aubuisson beschuldigt onder meer het Salvadoraanse leger ervan fraude te hebben gepleegd ten bate van de christen democraten. gericht op Europa en de Verenigde Staten. Pakhoed is een breed georiën teerd concern en beweegt zich on- der meer op het terrein van de olie opslag, internationale luchtvracht en transport over de weg. Boven dien is Pakhoed onder meer eige naar van twee stukgoed- en contai neroverslagbedrijven. Eén van de nieuwe activiteiten in de bestaande olie-opslag is de aan schaf geweest van een grote olie tanker (315.000 ton) die in Singapo re ligt afgemeerd. Over de vooruitzichten voor 1985 is het bedrijf eveneens gunstig ge stemd. Die zijn overigens voor een belangrijk deel afhankelijk van de moeilijk te voorspellen bijdrage van de opslag van ruwe olie. Ener gie-politieke overwegingen van olieconsumerende en olieproduce rende landen gaan hierin een steeds overheersender rol spelen, zo is de mening van de Pakhoed directie. Desalniettemin is Pak hoed optimistisch en wordt een voortgaande groei van de netto winst verwacht. Ook maakte Pakhoed gisteren bekend dat het bedrijf bereid is mee te betalen aan de oplossing van de sociale problematiek in de stukgoedsector van de Rotterdam se haven. Volgens Crijns is het in het belang van alle vier de grote ha venconcerns (Pakhoed, Furness, Nedlloyd en Internatio Muller) op korte termijn voor deze problema tiek een goede oplossing te vinden. Alleen dan kunnen de investe ringsplannen die de concerns en andere stukgoedbedrijven in deze sector de komende jaren (ter waar de van een half miljard gulden) hebben aangekondigd slagen. door Rob Sprenkels De officiële hertelling van de stem men had eigenlijk dinsdag moeten beginnen. Maar dinsdagavond laat verklaarde de voorzitter van de na tionale verkiezingsraad, de chris ten-democraat Mario Samayoa, via de televisie dat men niet met de tel ling had kunnen beginnen vanwe ge de afwezigheid van alle verte genwoordigers van d'Aubuissons Arena-partij en diens geallieerde, de Nationale Verzoenings Partij (PCN). Samayoa beschuldigde het ultra-rechtse blok van „verraad aan de wil van het Salvadoraanse volk". Inmiddels is bekend geworden dat de ultra-rechtse coalitie een uit gebreid protest heeft ingediend bij de verkiezingsraad, waarin men zelf overheerst, en heeft verzocht om de verkiezingen ongeldig te verklaren. In het geschrift worden tal van onregelmatigheden opge somd. Zo zouden de christen-de mocraten met middelen van de staat en het leger kiezers naar de stembureaus hebben vervoerd waar ze moesten stemmen. En zon dag in de namiddag, tijdens een elektriciteitsstoring die werd ver oorzaakt door guerrilla, zouden bij de tellingen op de lokale stembu- SAN SALVADOR (AP) - De Cen- trale Kiesraad in El Salvador heeft gisteren een verzoek van enkele rechtse partijen verworpen om de uitslag van de zondag gehouden verkiezingen voor parlement en gemeentebesturen ongeldig te ver klaren. Kort voordat voorzitter Samayoa van de raad dit bekend maakte, had de legerleiding de beschuldi ging van de rechtse partijen tegen gesproken, dat militairen kiezers onder druk zouden hebben gezet hun stem uit te brengen op kandi daten van de christen-democrati sche partij van president Duarte. Volgens Samayoa hadden ook de rechtse leden in de raad zich aan gesloten bij het besluit het verzoek om annulering van de uitslag te verwerpen.- Hij zei verder dat het tellen van de stemmen niet vóór Pasen zal zijn afgerond en volgende week wordt voortgezet. Op basis van be trouwbare peilingen onder kiezers die uit het stemhokje kwamen zegt de christen-democratische partij te rekenen op een absolute meerder heid van 33 van de 60 parlements zetels. Leider D'Aubuisson van de radi caal-rechtse partij Arena, de be langrijkste initiatiefnemer tot het verzoek om ongeldigverklaring, matigde gisteren zijn kritiek op het verloop van de stembusstrijd. Hij zei het leger er nooit van te hebben beschuldigd dat het kiezers zou hebben geïntimideerd. Een andere Arena-woordvoerder gaf aan be grip te hebben voor het besluit van de raad dat 'onregelmatigheden in een paar gemeenten' niet mogen leiden tot het schrappen van de to tale stembusuitslag. MIRAGE - In Frankrijk is giste ren een automobiliste om het leven gekomen toen een Mirage van de Franse luchtmacht neerstortte. Wrakstukken van het toestel raak ten haar auto. Dit heeft het minis terie van defensie in Parijs woens- vee kinderen die in de auto za ten liepen verwondingen op. De pi loot van de Mirage redde zich met zijn schietstoel, maar raakte wel gewond. reaus „ongelooflijke dingen" zijn gebeurd, aldus ultra-rechtse woordvoerders. De hoekstenen van de ultra rechtse beschuldigingen zouden zich op videotape bevinden. Vol gens ultra-rechts blijkt uit de opna men die zondag in de stembureaus zijn gemaakt door het Spanish In ternational Network, een in Miami gevestigde keten die Spaans-talige zenders in de Verenigde Staten, het Caraibisch gebied en Midden- Amerika bedient, dat het leger di rect tussenbeide is gekomen om de christen-democraten van president Duarte te helpen. Chaos Hoe het ook zij, ultra-rechts heeft de nodige chaos weten te kweken. De nationale verkiezingsraad üjkt uit elkaar geploft. Om het ultra rechtse protest te kunnen ontzenu wen, zouden de christen-democra ten daarom nu naar het hoge ge rechtshof moeten, maar ook die in stantie wordt door ultra-rechts be heerst. Een officiële bevestiging van de verkiezingsoverwinning van Duarte kan dan ook nog lang op zich laten wachten. Voor de verkiezingen bestond er al een hevig juridisch geschil tus sen ultra-rechts en de Christen-de mocraten over de verkiezingswet geving. Het hoge gerechtshof be sliste toen in het voordeel van ul tra-rechts. De manier waarop pre sident Duarte een veto had ge bruikt om zijn wil op te leggen, werd als „ongrondwettelijk" beoordeeld. Eigenlijk had ultra-rechts, uit naam van het parlement, op basis van die uitspraak een proces tegen Duarte kunnen beginnen. In dat geval had de christen-democraat ten tijde van de verkiezingen niet in de presidentiële zetel gezeten, maar in de beklaagdenbank. Dat het uiteindelijk niet zo ver is geko men, is volgens de meeste waarne mers te danken aan Washington. De Amerikaanse regering zou voor dit soort van noodgevallen, zoals nu ook de verkiezingen, namelijk verregaande bewijzen achter de hand houden tegen vooraanstaan de ultrarechtse leiders, bijvoor beeld de documentatie die d'Au buisson rechtstreeks betrekt bij de moord op aartsbisschop Oscar Ro mero, vijfjaar geleden. Het reusachtige bamboe-kasteel in aanbouw. Op de achtergrond links de Euromast. (foto GPD) ROTTERDAM (GPD) - Wei eens je eigen schaduw gezien terwijl je allang bent weggelo pen? Of op een slap koord ge fietst zonder te vallen? Of een vrije val gemaakt van achttien meter in gewichtloze toestand, zoals op de maan? Dit en nog veel meer kan worden uitge probeerd op de tentoonstelling Fenomena in Rotterdam die half mei begint. Rotterdam probeert met deze spectaculaire tentoonstelling met zo'n 250 verrassingen en at tracties af te komen van het eenzijdige beeld alleen een werkstad te zijn. De grote blik vanger van Fenomena in het park vlakbij de Euromast is een dertig meter hoog kasteel, ge heel gebouwd van Chinees bamboe. Het kasteel, waarom heen een reuzenglijbaan komt, is ingesloten tussen drie grote futuristische overspanningen van tentdoek. Spectaculaire tentoonstelling in Rotterdam Rotterdam rekent erop dat de tentoonstelling, die tot 20 okto ber duurt, om en nabij de één miljoen bezoekers zal trekken. Een aantal dat nodig zal zijn om uit de gemaakte kosten van acht miljoen te komen. In het Zwitserse Zurich, waar de ten toonstelling vorig jaar voor het eerst werd gehouden, was Fe nomena een groot succes; 1,2 miijoen bezoekers kregen er spelenderwijs inzicht in de rol die natuurwetten spelen in ons dagelijks leven. Burgemeester Peper zei gis teren bij de voorpresentatie van Fenomena dat de invloed van de Tweede Wereldoorlog op het centrum van Rotterdam nog steeds voelbaar is. „Er zijn nog wel open plekken, maar nu begint de binnenstad toch dui delijk vol te lopen en aantrek kelijker te worden". Hij wees onder meer op de nieuwe paal woningen en de futuristische bibliotheek in het centrum. De bouw vorig jaar zomer van een Japans dorp in de Rot terdamse binnenstad was een eerste poging om toeristen naar Rotterdam te trekken. Ruim 400.000 bezoekers kwamen een kijkje nemen. De verwachtin gen waren echter hoger ge spannen zodat dit de gemeente een strop van enkele miljoenen opleverde. Dreigt dit gevaar niet opnieuw? Wethouder Lint horst van financiën gelooft van niet. „We hebben lering getrok ken uit de les van vorig jaar. We hebben de kosten nu beter in de hand. Onzeker is het aantal bezoekers. Eén miljoen is een gok". - 'De onvergetelijke uren' of wel 'Om zien naar de bevrijding'. Degenen, die de bevrijding - die binnenkort wordt herdacht - veertig jaar geleden bewust hebben meegemaakt, zullen die dagen nooit en te nimmer vergeten. De op luchting, de ontroering, de Canadezen, langzaam wegebde. In woord t beeld met bijdragen van tientallen be kende en onbekende Nederlanders - wordt deze belevenis in de herinnering teruggeroepen door Terra. Prijs 24,50. - 'Honorine d'Userche' is een korte ro man van Belle van Zuylen. Een van haar weinige werken - uit de tijd dat zij Isa- belle de Charrière was - die nooit eer der in het Nederlands werden vertaald, De liefde van twee buitenechtelijke kin deren, die dezelfde ouders hebben maar dat niet weten. Nijgh en Van Ditmar, prijs ƒ21,50. - Bandyk', nieuwe roman van Wim Hazeu. Nijgh en Van Ditmar, prijs 24,90. - 'Schilden van leem', een op eigen er varingen stoelende roman van Boeli van Leeuwen. In de Knipscheer, prijs 26,50. - 'De Satanskinderen' en andere korte angstaanjagende verhalen van de mees ter in het griezelwerk, Stephen King. 19,50. - 'De nacht van de killer' door William P.McGivem en 'Agent voor de Mossad' door Wayne Karlin, een spannende moordgeschiedenis en een spionagever haal als nieuwe Prisma-pockets. Het Spectrum, prijs 9,00 per stuk. - 'De oude vos bedrogen' door Martha Grimes en 'Niemand hield van Kathe' door Gene Thompson zijn twee oor spronkelijke speurdersvefhalen, ver schenen als Prisma Detective bij Het Spectrum. Prijs 9,00 per stuk, - 'Dood in het dwangbuis' en 'Chanta ge en wraak' door Patrick Quentin en 'De dubbelganger* en 'De donkere ogen van Londen' van Edgar Wallace. Twee Prisma-Dubbeldetectives. Het Spec trum, prijs 12,90 per stuk. - 'Zure regen' door P.Bruinsma. Over een onderwerp, dat velen vandaag de dag bezig houdt. Over het ontstaan en de gevolgen van zure neerslag. En over de technologische macht en politieke onmacht. Een Aulaboek. Het Spectrum, prys 14,90. - 'Prisma-onderwijsgids' door Ilonka de Lange. Een overzicht van het onder wijs in Nederland, van kleuterschool tot en met universiteit. Prisma-pocket. Het Spectrum, prijs 9,90. - 'Lexicon Nederlandstalige auteurs', samengesteld door Josien Moerman. Als Prisma-pocket verschenen bij Het Spectrum. Prijs 14,90. - 'Roofvogels in ons landschap' door Paul Opdam. Aula-pocket van Het Spectrum. Prijs 19,90. - 'De sage van het Duncton Woud' door William Horwood. Een dierenfan- tasy, het epos over de mollen in het woud van Duncton. Het leven, het lij- den, de liefde van Varen en Rebecca, ge boren in de Heilige Holen van Duncton. Prisma-pocket van Het Spectrum, prijs ƒ14,90. - 'Andreas Burnier Belletrie 1965- 1981'. De vaak geroemde verhalen en gedichten van Burnier behoeven geen nadere verklaring. Querido, prijs voor lopig 55,-, na drie maanden 65,-. 'De rivier Sumida', roman van KafU Nagai, die geldt als een van de belang rijkste Japanse auteurs van de eerste decennia van deze eeuw. Het verhaal van de hopeloze liefde van een jonge student in Tokio. Coppens en Franks, prijs ƒ29,50. - 'Overleven in Dachau' door Leo van der Tas, die als student in 1943 door de Duitsers gevangen werd genomen en tot de bevrijding in diverse concentra tiekampen heeft gezeten. Een persoon lijke en aangrijpende herinnering aan vernederende en beangstigende beleve nissen en de personen daarom heen. Kok. priis 22.90. - 'Het"einde van de lijn', thriller van Bert van der Veer. Een televisiejourna- i-fictionroman '2001, een ruimte odyssee', die Arthur C.Clarke in de ja ren zestig schreef. Hij geeft in dit late verlengstuk antwoord op de vele vragen die zijn boek twintig jaar geleden op wierp. Bruna, prijs 24,90. - 'Alles over psychoplogische tests', een praktijkgids voor een ieder die zich wil voorbereiden op een test voor een nieuwe baan, voor een school of be roepskeuze of voor militaire dienst. Ge schreven door drs.Jack J.R.van Min den. Veen, prijs 29,50. UTRECHT (ANP) - De wijziging van het stelsel van ziektekosten verzekeringen kan waarschijnlijk pas per 1 januari 1986 worden doorgevoerd. De aanvankelijk ge noemde data, 1 januari en 1 april 1985 en later 1 juli 1985 blijken niet haalbaar, omdat staatssecretaris Van der Reijden (WVC) nog wacht op een advies van de Raad van Sta te. Hij hoopt zijn - eventueel bijge stelde plannen nog voor het zo merreces naar de Tweede Kamer te sturen. Volgens een woordvoerder van de staatssecretaris bereikt Van der Reijden desalniettemin dit jaar al de in het regeerakkoord voor 1986 voorziene „nulgroei" in de gezond heidszorg, die jaarlijks 33 miljard gulden kost. Dat is onder meer te danken aan de budgettering van de ziekenhuizen (waarbij de zieken huiskosten niet kunnen blijven doorstijgen doordat ze zijn gebon den aan een vooraf vastgesteld be drag) en bezuinigingen in de bouw van ziekenhuizen, verpleeghuizen, zwakzinnigeninrichtingen en psy chiatrische ziekenhuizen. Bij de stelselwijziging gaat het om opheffing van de ziekenfonds verzekering voor bejaarden en de vrijwillige ziekenfondsverzeke ring. De werkelijke kosten dalen daardoor niet, maar de „collectie ve" lasten wel, omdat een groter deel ervan wordt overgeheveld naar particuliere verzekeraars. Mede met het oog daarop heeft de staatssecretaris de ziekenfonds premie voor 1985 eind vorig jaar la ger vastgesteld dan de Zieken fondsraad had geadviseerd. In fe bruari verwachtte de Ziekenfonds raad voor eind 1985 een dekkings tekort van ruim twee miljard gul den vöor de ziekenfondsen en de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Een deel ervan hing samen met het al dan niet heffen van premies over het ziektegeld, de (loondervings)uitkering bij ziekte. Die premieheffing gaat ook later door dan aanvankelijk was voor zien, namelijk op 1 mei. De Zieken fondsraad heeft al aangekondigd, dat een tussentijdse premieverho ging dit jaar niet is uitgesloten. Wat de bouw van ziekenhuizen en andere instellingen betrett heeft het College voor Ziekenhuisvoor zieningen deze week in een on gevraagd - advies aangedrongen op een drastische bijstelling van het beleid. De toegestane investe ringsbedragen zijn volgens het col lege nauwelijks voldoende voor het in stand houden van bestaande voorzieningen, laat staan voor nieuwe, zoals de toegezegde uit breiding van het aantal verpleeg huizen met 5.000 bedden voor de mente bejaarden. AMSTERDAM (ANP) - Fokker heeft vorig jaar een nettowinst behaald van f23,5 miljoen. Dit heeft de raad van bestuur gisteren bekendgemaakt. De winst is 30 procent hoger uitgekomen dan de f 18,2 miljoen die Fokker over 1983 heeft verdiend. Er wordt een dividend voorgesteld van f 4,75 in contanten of gedeeltelijk ter keuze in aandelen ten laste van de belasting vrije agioreserve. Nadere mededelingen hierover zal het bedrijf nog ver strekken. Over 1983 werd een dividend uitgekeerd van f3,60. Boven verwachting is de winst per aandeel slechts fractioneel lager, namelijk f 12,84 tegen f 12,95 over 1983, ondanks de vergroting van het kapitaal met 30 procent door een aandelenemissie. Fokker had op een winst per aandeel van f 11,40 gerekend. Het bedrijfsresultaat bedroeg f29,2 miljoen tegenover f 54,6 miljoen in 1983. Deze daling is vooral veroorzaakt door het eigen aandeel van Fok ker in de kosten van de nieuwe projecten Fokker 50 en Fokker 100 (f 25. miijoen tegen f 3 miljoen in 1983). De lichte opleving in de luchtvaartindustrie zette door in de eerste maanden van 1985. Voor de lopende programma's is de orderportefeuille vredigend, aldus Fokker. De produktie van civiele F 28-vliegtuigen is tot in 1986 volledig verkocht, voor de F 27 zijn recent weer enkele orders geboekt. Met deze wilde ik reageren op hel artikel dat in uw dagblad van woensdag 20 maart jl. de lezer on der de aandacht werd gebracht: 'Sociale werkplaats: Slechte Sociale werkplaatsen hebben een slechte naam bij de buiten wacht, verklaart socioloog J. Terp stra. Ik vraag mij af hoe de buiten wacht een mening kan hebben, zij worden immers, zo zegt de heer Terpstra, niet ingelicht door de werknemers van de sociale werk plaats, zij praten er toch liever niet over met familie en kennissen. Zelf ben ik 28 jaar betrokken ge weest bij het werken in een sociale werkplaats en heb vele honderden werknemers mogen begeleiden bij hun werkzaamheden in de werk plaats. Je wordt bij elkaar gezet met allerlei mensen waar wat mee aan de hand is, zegt de heer Terp stra, wat erg denigrerend is. Waar om zegt de heer Terpstra niet waar het om gaat, dat het mensen zijn die lijden aan long- hart- en vaat ziekten, blinden, slechtziende, rheuma patiënten, gedeeltelijk ver lamde mensen, zij die bepaalde li chaamsdelen en dergelijke missen. Natuurlijk zijn er werknemers bij die zich wat anders hadden voorgesteld van het functioneren in de maatschappij. Zij hebben niet het geluk gehad om gezond te zijn en te kunnen studeren op kos ten van de gemeenschap, zoals de heer Terpstra. Hij is nu gepromo veerd ten koste van de gehandicap ten. (Goed dat ze er zijn). Ook in het vrije bedrijf zijn er werknemers die niet staan te pope len om naar hun werk te gaan. Het lukt niet met de doorstroming naar het vrije bedrijf, zegt de heer Terp stra. Dat is toch niet zo verwonder lijk, daar de risicofactor om ziek te worden voor een werkgever veel te groot is, vooral nu er de laatste ja ren geput kan worden uit een aan bod van vele gezonde werklozen. Toch wordt er vaak gebruik ge maakt van de inzet van werkne mers uit de sociale werkplaats. Een goed voorbeeld is de order van de Bijenkorf om gedurende de maan den oktober, november en decem ber 75.000 kerstpakketten samen te stellen. Dit gebeurt dan'in een hal in Hilie- gom, waar onder leiding van werk meesters van de sociale werkplaats zo'n 100 mannen en vrouwen de werkzaamheden uitvoeren. Dan zijn het ineens geen kneusjes meer, maar hard werkende mensen, die een gigantische order afhandelen. Dat er steeds mooiere namen voor werkplaatsen werden be dacht, daar ben ik het mee eens en daarom is de werkplaats in Leider dorp naamloos geworden en heet alleen G.D.S.W. (Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening). Daarom vind ik het bijzonder ne gatief, dat de heer Terpstra een- nieuwe naam bedacht heeft en wel "kneusjes-fabriek". De heer Terpstra doet het voor komen, alsof het een werkplaats is voor werklozen. Alleen op medi sche of sociale gronden worden de mensen geplaatst. Uitzonderingen bevestigen de regel. Wanneer we zo door blijven gaan met artikelen plaatsen, wordt er veel afgebroken wat anderen met veel inzet hebben weten te berei ken. Ook is de heer Terpstra niet op de hoogte van de aanvullende cursussen die gevolgd worden door degenen die daarvoor in aan merking komen. Zoals lassen, draaien, materialenkennis, naai cursussen, boekhouden, creativi teit, muziek enzovoort. Omdat het ministerie er druk achter zet om op een hoger niveau werk aan te trek ken, zal de leiding van de sociale werkplaatsen niet gaarne haar op geleide krachten afstaan aan heb vrije bedrijf. Samengevat zou ik willen zeg gen: een slecht stuk voor de sociale werkvoorziening. Voor de heer Terpstra is waarschijnlijk een goed belegde boterham weggelegd in de toekomst, voor de werknemers in de sociale werkvoorziening ook, maar wel één met een bittere na smaak. Nogmaals jammer! I. Heymans, Tomatenstraat 34, Leiden. BTW-FRAUDÊTDe Bredase rechtbank heeft een 38-jarige Bredanaar wegens valsheid in ge schrifte gestraft met twee jaar ge vangenisstraf met aftrek voorar rest. Een 46-jarige man uit Hoofd dorp en een 27-jarige man uit Am sterdam werden ook voor valsheid in geschrifte ieder tot een jaar met aftrek veroordeeld. De officier van justitie had straffen geëist varië rend van een jaar tot 2,5 jaar. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11