EG koopt steun van Griekenland Parijs in protest tegen racisme El Salvador rustig gestemd Akkoord rond Spanje en Portugal Papandreou in zijn nopjes Spaanse onderhandelaars thuis als helden onthaald Geweld Zuid-Afrika Kolonist Westoever gedood MAANDAG 1 Al'HIL 1IIK5 BUITENLAND PAGINA 7 BRUSSEL - Griekenland heeft zaterdag zijn reserves tegen de toetreding van Spanje en Portugal tot de Europese Gemeenschap laten varen. Dat gebaar is door de negen andere EG-landen 'afgekocht' met de garantie dat Griekenland de komende zeven jaar 5 miljard gulden zal krijgen voor steun aan zijn zwakke landbouwgebieden. Hierdoor staat niets meer de toe treding van Spanje en Portugal per 1 januari 1986 in de weg. Boven dien is nu ook de financiering van de Europese Gemeenschap voor 1985 en de vergroting van de EG- middelen vanaf 1986 veiliggesteld. De topconferentie van de rege ringsleiders van de tien EG-landen door Hans de Bruijn in Brussel werd daardoor toch nog een, zij het beperkt, succes. Maar aan de op de agenda staande dis cussies over de toekomst van Eu ropa en de actuele wereldproble men zijn de regeringschefs door de problemen rond Griekenland niet toegekomen. Die zijn verschoven Griekenland heeft tot zaterdag middag gedreigd de toetreding van Spanje en Portugal te zullen blok keren, als het niet meer geld zou krijgen uit de pot waaruit de Mid- dellandse-Zeelanden (Grieken land, Frankrijk, Italië) hun land bouwers mogen helpen de schok van de toetreding van Sparye en Portugal op te vangen. Van de 17,5 miljard gulden gedu rende zeven jaar die daarvoor aan vankelijk beschikbaar was, eiste de Griekse premier Papandreou 6,25 miljard gulden aan keiharde garanties. Uiteindelijk werd het to tale hulpbedrag vastgesteld op 16,5 miljard gulden, waarvan de Grie ken nu niet meer dan 5 miljard krij gen. ATHENE - De Griekse premier Andreas Papandreou heeft een be vredigend weekeinde achter de rug. Hij is triomfantelijk terugge komen van de EG-topconferentie in Brussel, waar naar zijn zeggen de Griekse eisen voor compensa tie-betalingen in verband met de toetreding van Spanje en Portugal tot de Gemeenschap voor een aan zienlijk deel zijn ingewilligd. Van daag zal hij er een uitgebreide ver klaring over afleggen. door Frans van Hasselt Onderminister van buitenlandse zaken Pangalos, belast met EG- aangelegenheden, zei gisteravond voor de Griekse televisie alvast dat het belang van het Griekse succes vooral daarin was gelegen dat voor het eerst het principe was erkend volgens het welk de EG een ge meenschap is, waarin het arme Zuiden moet delen in de rijkdom men van het Noorden, en vooral dat dit voor het eerst in praktijk zal worden gebracht. Maar ook op binnenlands terrein was er voor Papandreou reden tot tevredenheid. Bij de beëdiging van de nieuwe president Sartzetakis zaterdagavond in het parlement, waarvoor hy vervroegd uit Brussel was teruggekomen, mocht hij con stateren dat de rechtse boycot van deze .plechtigheid, afgekondigd door oppositieleider Mitsotakis niet volledig was: Panayotis Kanel- lopoulos, „grand old man" van de rechterzijde en premier voor de staatsgreep van 1967, was wél aan wezig en dat vergoede veel. De 83- jarige, algemeen gerespecteerde veteraan-politicus zit als onafhan kelijke in het parlement. Bovendien stond hij aan de rege ringsgezinde krant Ta Nea van gis teren een vraaggesprek af waarin hij stelde dat het presidentsschap van Sartzetakis, ondanks de om streden stem van de waarnemend president Alevras waarmee hij tot stand was gekomen, als volledig wettig moest worden beschouwd. Hij distantieerde zich ook van de alarmerende geluiden die door an dere rechtse leiders worden aange heven als zou de situatie van het land vergeleken moeten worden met die van het Italië van voor Mussolini en het Duitsland van voor Hitier (oud-premier Rallis). Er tekenden zich, zo zei hij, „hoog stens wat wolken af aan de Griekse horizon". Papandreou liet gisteren in een interview weten niet afkerig te zijn van vervroegde verkiezingen. Voor 6 juni zullen de verkiezingen ech ter niet kunnen worden gehouden, aangezien het parlement zich de komende twee maanden nog moet wijden aan de door de regering in gediende voorstellen voor een grondwetswijziging die de be voegdheden van de president aan zienlijk moet beperken, waardoor die van Papandreou automatisch zullen toenemen. Deze wijziging moet dan door het volgende parle ment worden bevestigd. Het totale bedrag voor de Mediter rane programma's is nu als volgt verdeeld: een verhoging van de EG-begroting met 4 miljard gul den, een uit de groei van de drie EG-fondsen (regionaal-, sociaal- en landbouw-fonds) te halen bedrag van 6,25 miljard gulden en de be schikbaarstelling van nog eens 6,25 miljard gulden in de vorm van le ningen tegen gunstige rente. Griekenland zou eerst hebben moeten meedelen in elk van deze drie vormen van hulpverlening, maar Papandreou zei geen behoef te te hebben aan leningen, 'omdat Griekenland kredietwaardig ge noeg is'. De Griek baseerde zich op een toezegging van 6,25 miljard gulden aan directe uitkeringen, die de vorige Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, eind vorig jaar had gedaan. Het aanvankelijke voorstel van 17,5 miljard gulden (waarvan 5 mil jard uit de EG-begroting) bleek za terdagmorgen onhaalbaar. Met na me de Duitse bondskanselier Hel mut Kohl en de Britse premier Margaret Thatcher, de grootste voorvechters van een 'zuiniger' Eu ropa, verzetten zich. Zij vonden verhoging van de begroting met 2,5 miljard gulden al voldoende. Premier Lubbers kwam uiteinde lijk met een compromis: 3,75 mil jard extra op de begroting, waar van de helft voor Griekenland zou zijn. Ook zouden de Grieken de helft van de groei van de drie EG- fondsen krijgen. Uiteindelijk stel den de regeringsleiders de verho ging vast op 4 miljard. Hoeveel Griekenland precies uit welke pot krijgt is toch niet vastge steld. Dat wordt overgelaten aan de Europese Commissie. Het enige dat vaststaat zijn de 5 miljard gul den. „En daar moet het ook bij blij ven", zei premier Lubbers na af loop van de top resoluut. Papandreou hield de topconferen tie tot aan het begin van de zater dagmiddag in spanning. Op het moment dat de top ten einde had moeten zijn, rond 13.00 uur, was er nog geen oplossing. Een uur later vertrok Papandreou zelfs, omdat hij in Athene de beëdiging van de nieuwe Griekse president Szartze- takis moest bijwonen. Bondskanselier Helmut Kohl maakte zich over dit vertrek zeer boos, omdat hij nieuwe problemen vreesde. Papandreou's minister van buitenlandse zaken Pangalos maakte het karwei daarna echter met volmacht van premier verras send snel af. MADRID - De beelden op de Spaanse televisie spraken dezer dagen voor zichzelf. De Spaanse onderhandelaars Moran en Marin, die er na talloze marathonzittingen en legio frustraties toch in ge slaagd waren Spanje binnen de poorten van de Europese Econo mische Gemeenschap te loodsen, werden op het vliegveld Barbas van Madrid onthaald alsof het win naars van de Europacup waren. door Gerrit-Jan Hoek De Spaanse delegatie werd di rect na aankomst in aanwezigheid van de televisiecamera's door ko ning Juan Carlos uitvoerig gefê teerd en gecomplimenteerd. En de tv-camera's mochten tenslottë ook nog het carnavaleske feest registre ren dat staatssecretaris Manuel Marin zijn medewerkers op zijn de partement aanbood zonder toe spraken maar met slechts jubel en klinkende champagneglazen. Zelfs premier Felipe Gonzalez kon zijn traditionele serieuze pose amper handhaven in zyn tv-toespraak tot het Spaanse volk.. Maar na de euforie beginnen de Spanjaarden zich toch eindelijk af te vragen welke concrete conse quenties het komende EG-lidmaat- schap met zich meebrengt. Opposi tieleider Fraga Iribame en diverse politieke commentatoren vroegen zich af welke concessies de Spaan se regering op het laatste moment gedaan heeft om de weerstand van met name Frankrijk te breken. De doorsnee Spaiyaard, die in het verleden de EG-kwestie louter emotioneel benaderde (de Ge meenschap was traditioneel niet alleen het democratische bolwerk tegen het frankisme maar ook het mekka van welvaart voor de con sument) begint langzamerhand er van doordrongen te raken dat de eerste fase van het lidmaatschap zware offers zal eisen, zeker in fi nancieel opzicht. Maar al te vaak staarde men er zich blind op, dat wanneer Spanje eenmaal lid zou zijn van de EG de auto's van dubieuze nationale Spaanse makelij ingeruild konden worden voor geimporteerde kwa liteitsauto's. De luxe belasting en hoge importheffingen zouden im mers wegvallen waardoor de geim porteerde auto's veel betaalbaar der voor de Spaanse portemon- nee's zouden worden. Uit de legio artikelen die nu in de Spaanse pers verschijnen blijkt dat slechts een van de weinige gunstige factoren van het komende EG-lidmaat- schap te zijn. Veel talrijker zijn echter de negatieve consequenties. De invoering van de btw (geva rieerd van 6 tot 33 procent) zal de kosten van levensonderhoud in de komende jaren met ongeveer 4 Hovercraft op drift: 4 doden LONDEN (GPD) - Vier men sen zijn dit weekeinde om het leven gekomen toen een afgela den hovercraft in de haven van Dover tegen een golfbreker aankwam. Bij die botsing raak ten 36 mensen gewond. Het on geluk gebeurde zaterdagmid dag toen de hovercraft 'Prin cess Margaret', die met 370 pas sagiers en 18 bemanningsleden aan boord van Calais was geko men, bij sterke wind de haven van Dover trachtte binnen te komen. Zestien mensen kwamen door de klap in het water te recht. Twee van hen waren gis teravond nog vermist. Vier jaar geleden was de 'Princess Mar garet' bij een identiek ongeluk in Dover betrokken. Daarbij viel toen een aantal gewonden. Hoverspeed, de maatschappij die de verbinding onderhoudt, gaf als commentaar dat voor de eerste keer in 17 jaar, waarin 25 miljoen mensen zijn vervoerd, doden op de route zijn geval len. De dienst werd gistermid dag hervat (foto: ap) PORT ELIZABETH (ANP/AFP/UPI) - Bij botsingen tussen de Zuidafri- kaanse politie en zwarten die de begrafenis van vier zwarte slachtoffers van eerdere onlusten hadden bijgewoond, is gisteren een 28-jarige man gedood en raakten tien mensen gewond. Dit gebeurde in de zwarte woon stad Zwide, vlakbij Port Elizabeth in de Kaapprovincie. De politie maakte gebruik van traangas en rubberkogels. Vervolgens opende de politie het vuur op de betogers die zich in de richting van de nabijgelegen zwarte woonstad Kwazekele begaven. De Sowjet-Unie heeft gisteren in een officiële verklaring de regering van Zuid-Afrika veroordeeld en geëist dat dringend maatregelen worden genomen om een einde te maken aan de Apartheid. De verklaring be schuldigde de Verenigde Staten van het steunen van Pretoria's „politiek van staatsterrorisme". Volgens het desbetreffende bericht van het persagentschap TASS wil de Sowjet-Unie strikte toepassing van de resolutie van de Verenigde Na ties van 12 maart en andere resoluties van de Veiligheidsraad, waarin Pretoria wordt opgeroepen op te houden met geweldplegingen tegen niet-blanken. De verantwoordelijkheid voor dit optreden van de Zuidafrikaanse ra cisten, aldus de verklaring, berust ook bij de imperialistische kringen, die van de Verenigde Staten in de eerste plaats, die actief blijven samenwer ken met het regime van Zuid-Afrika. De regeringsleiders en staatshoofden van de tien lidstaten van de EG hebben tijdens de Europese top in Brussel het gewelddadige optreden van de politie bij de recente rassenonlusten in Zuid-Afrika veroordeeld. De ministers van buitenlandse zaken van de tien, in het kader van de Europese Politieke Samenwerking (EPS) bijeen, kregen opdracht druk Uit te oefenen op Zuid-Afrika om herhaling te voorkomen. procent opdrijven. Een tegenvaller zeker nu de regering-Gonzalez er in het afgelopen jaar in geslaagd is de inflatie tot onder de 10 procent terug te dringen. Tegenover de verwachte prijsda lingen van kaas, vlees en textiel om een paar voorbeelden te noemen, staan echter wel fikse prijsstijgin gen met name van produkten, die de grootste geneugten van de Spanjaarden vormen: tabak en al cohol. De prijs van een pakje zoge naamde zwarte sigaretten ligt nu nog op ongeveer 80 procent, maar die moet zo rond 1992 tot op het niveau van de „blonde" tabak zijn opgetrokken. Ook de wijn (een fles van goede kwaliteit hoeft in Spanje niet meer dan vier gulden te kos ten) zal in de komende jaren naar Europees prijsniveau worden op getrokken. De feitelijke discussie over de EG is eigenlijk nu pas echt op gang gekomen en zal de komende maan den, tot de ondertekening van het akkoord eind mei, als ook rond het ratificatie-debat in het Spaanse parlement de gemoederen hevig in beroering brengen. Leger Honduras kiest partij voor president TEGUCIGALPA (Rtr.) - Het leger van Honduras heeft partij gekozen voor president Suazo Córdova in het conflict tussen de president en het parlement.Politieke kringen verklaarden dat Suazo Córdova nu door de steun van het leger, dat de macht drie jaar geleden aan hem overdroeg, aan de winnende hand leek te zijn in de constitutionele Vrijdag werd de president van het opperste gerechtshof, Ramón Valladares Soto, die een paar uur tevoren door het parlement was aangesteld, op bevel van Córdova gearresteerd en beschuldigd van verraad. Het Congres had de vorige presi dent van het hof en vier andere rechters ontslagen „wegens het plooien van de electorale voor schriften in het voordeel van Suazo Córdova". In november vinden in Hondu ras presidentsverkiezingen plaats en critici van de regering hebben de president beschuldigd van het manipuleren van de electorale pro cedure ter verkiezing van zijn op volger. Dertien doden in Teheran TEHERAN (AFP) - By een Iraakse luchtaanval op Teheran zijn gister avond dertien mensen gedood en raakten 45 anderen gewond, zo heeft de Iraanse radio bekendge maakt. Volgens de radio werden in een volkswijk in het zuiden van de stad twee inslagen geregistreerd. De luchtaanval volgde op een ra ketbeschieting van de Iraakse hoofdstad Bagdad in de nacht van zaterdag op zondag. De secretaris-generaal van de VN, Pérez de Cuéllar, heeft dit weekeinde gesproken met de Sa- oedische minister van buitenland se zaken. Pérez de Cuéllar tracht steun te vinden in de Arabische wereld voor vredesvoorstellen. Buitenland kort Moorden Chili De leiding van de rooms-katholie- ke kerk van Chili heeft de moord op drie critici van het militaire be wind veroordeeld. Zij werden vrij dag door onbekend gebleven ge wapende mannen ontvoerd en zijn zaterdag dood teruggevonden. Fa milieleden hebben de regering van de moord beschuldigd. Artsenstaking Soedan Vierhonderd artsen in Soedan sta ken uit protest tegen het volgens hen niets ontziende politie-optre- den tijdens de voedselrellen van vorige week. Op verdenking van tegen de regering gerichte activi teit hebben veiligheidsautoriteiten dit weekeinde 17 mensen gearres teerd. Generaal vermoord Gewapende mannen hebben gis teren in de hoofdstad van Guate mala een aanslag gepleegd op Ma nuel Francisco Sosa Avila, een ge pensioneerd legergeneraal en zwa ger van de in augustus 1983 door een coup afgezette president Ef- rain Rios Montt. Sosa Avila stond met een van zijn dochters en een kleinzoon in zijn auto voor een stoplicht te wachten toen de onbe kende schutters het vuur openden. De 65-jarige Sosa Avila, die van 1966 tot 1968 hoofd van de nationa le politie was, en zijn tweejarige kleinzoon werden gedood. Zijn dochter raakte licht gewond. Spaanse CP De al maanden durende latente crisis binnen de Spaanse commu nistische partij is dit weekeinde tot een uitbarsting gekomen. Het cen trale comité van de PCE besloot met 210 stemmen voor en slechts drie onthoudingen alle leden van de minderheid van ex-partijleider Santiago Carrillo uit de partij-orga nen te wippen. Carrillo, tot voor twee en een half jaar secretaris-ge neraal van de partij, werd boven dien uit zijn functie van fractie voorzitter van de PCE en het Spaanse parlement gezet. Tijdens de demonstratie van zaterdag liepen ook Simone Veil (tweede van links) mee en het echtpaar SignoretlMontand (derde en vierde van rechts) (foto ap> PARIJS - Uit protest tegen op nieuw oplaaiend racisme trok in Parijs het afgelopen weekeinde een optocht van naar schatting zes duizend anti-racisten langs de puinhoop van de bioscoop Rivoli- Beaubourg, waar vrijdagavond een bom was ontploft. door Rudolph Bakker De optocht werd aangevoerd door ministers en oud-ministers, door het echtpaar Yves Montand- Simone Signoret en andere beken de acteurs en schrijvers. In ver band met het weer opkomend ra cisme verklaarde dezer dagen de aartsbisschop van Parijs, monseig neur Lustiger: „Soms schaam ik mij ervoor Fransman te zijn". óver de aanslag op de bioscoop Rivoli-Beaubourg hoeft mgr. Lus tiger zich niet te schamen. Daar voor is de verantwoordelijkheid MEXICOSTAD - De verkiezingen die gisteren in El Salvador zijn ge houden zijn vrij rustig verlopen. Hevige botsingen tussen het rege ringsleger en de gewapende oppo sitie zijn (nog) niet gemeld. Het ging bij de verkiezingen van zondag om 262 burgemeesterpos- door Rob Sprenkels ten en een nieuw parlement. De christen-democratische president Duarte sprak zaterag nog het ver trouwen uit dat zijn partij een ab solute meerderheid in het 60 zetels tellende parlement zal behalen. De meeste waarnemers geloven daar niet in en voorspellen dat het ultra-rechtse blok onder leiding van Roberto d'Aubuisson ook de komende jaren in het parlement zal overheersen. De kiezersopkomst was matig. In de hoofdstad San Salvador wa ren de rijen wachtende kiezers op merkelijk korter dan bij de presi dentsverkiezingen van vorig jaar. Tot kort voor het openen van de stembussen was de situatie in El Salvador uiterst gespannen. De guerrilla pleegde opnieuw aansla gen op de elektriciteitsvoorziening en zag kans het verkeer op de be langrijkste doorgangswegen in het noorden en het noordoosten van het land geheel te verlammen. De rebellen legden mijnen in de len van de Pan-Amerikaanse hoofdweg. Dat het niet zomaar een dreigement was bleek zaterdag, toen een auto op een mijn reed. Al le zes inzittenden kwamen om het leven. Een legerpatrouille, die de weg in de nacht van zaterdag op zondag probeerde vrij te maken, werd door guerrilleros in een hin derlaag gelokt. Onderwijl bly ven de christen-de mocraten van Duarte en ultra rechts elkaar beschuldigen van fraudè. De christen-democraten protesteerden tegen de aanwezig heid van tientallen militanten van d'Aubuissons Arena-partij in het lokaal waar de stemmen moeten worden geteld. President Duarte besloot om de ultra-rechtse aanhangers door de politie te laten verwijderen. Toen dat was gebeurd, beschuldigde d'Aubuisson de politie ervan dui zenden stembiljetten te hebben ontvreemd, gebruik makend van een elektriciteitsstoring. opgeëist door een terroristengroep in Beiroet, die verklaart te hebben gehandeld „uit wraak voor het op treden van het Israëlische leger in Zuid-Libanon". Hoewel er bij deze aanslag geen doden vielen, roept hij wel herin neringen op aan bloedige bomaan slagen in Parijs, als die in 1980 op een synagoge in de Rue Copernic, waarbij vier doden vielen, en die op het joodse restaurant Golden- berg op 9 augustus 1982, waarbij zes doden te betreuren waren en 22 gewonden. Geen daders De aanslagen in de Rue Copernic en op het restaurant Goldenberg, waarvan de daders nimmer wer den gevonden, zijn ongetwijfeld eveneens gebeurtenissen waarvan de gecompliceerde achtergrond niet in, maar buiten Frankrijk moet worden gezocht. Van een „oplaaiend racisme" is in deze ge vallen dan ook geen sprake. Wat niet wegneemt dat de „bin nenste cirkels" van de macht en de showbusiness - onder wie de echt genote van president Mitterrand - er een erezaak van maakten alsnog in een inderhaast ingerichte ande re bioscoop de film over het Eich- mann-proces te gaan zien, waarvan de voorstelling door de bom in de Rivoli-Beaubourg hardhandig on derbroken was. Of de term „Festi val van de joodse film" voor voor stellingen als deze over de joden moordenaar Eichmann nu zo ge lukkig gekozen was, is een andere vraag. Wel een symptoom van racisme was vorige week in Menton de moord in koele bloede op een 28- jarige Marokkaan die door een handjevol Franse jongens werd doodgeschoten om de loutere, en later gegeven, reden: „We houden niet van Arabieren en we wilden ze even een lesje leren". Het was deze moord die aanvankelijk de bewe ging op gang bracht waarvan de optocht voor de bioscoop in Parijs een uiting was. Een groepje vrien den tussen de 18 en 25 had een be weging „SOS-racisme" opgericht, nadat een van hen als emigrant in de metro was aangevallen. Een Franse vriend die bij hem was had toen uitgeroepen: „Touche pas a mon pote', of 'Blijf met je poten van mijn vriendje af. De nauwelijks ontluikende SOS- racisme had vervolgens gele en groene kartonnen 'handjes' in de handel gebracht die je op revers kon spelden en waarop de slogan gedrukt stond: 'Touche pas a mon pote'. Zelden in de historie van een publiciteitscampagne had een ini tiatief zoveel succes. Intussen zijn al bijna een half miljoen handjes verkocht tegen de officiële prijs van 5 francs, terwijl in de buurt van het Centre Pompidou de handjes tegen een zwarte prijs van 20 francs worden aangeboden. Ieder een die zichzelf respecteert draagt ook al regelmatig te zien op de borst of de boezem van televisie- Le P6I1 persöonlijkheden. gang gekomen, of de tv-kijkers kregen de communistische burge meester van de Parijse voorstad Montreuil te zien, die kwam uitleg gen dat hij zijn stadgenoten had aangeraden zich te verzetten tegen de bouw van een nieuw onderko men voor gastarbeiders. „We heb ben er al genoeg",, aldus de com munistische burgemeester, en hy ging voort: „Nu moeten andere ge meenten maar eens voor hen opko- Het was in hetzelfde Montreuil dat in 1980 - dat was vlak voor de parlementsverkiezingen van '81 op bevel van communistenleider Marchais de toenmalige commu nistische burgemeester met een bulldozer een onderkomen voor Afrikaanse gastarbeiders op Kerst avond onklaar liet maken. Minuut stilte Toch had de actie die na de moord in Menton ontketend was het meeste succes op de middelba re scholen, waar onder andere de hier populaire komiek Colouche verscheen. Zoals in het deftige Ly- cée Henry IV in Parijs, waar hij verklaarde dat iedere Fransman wel - over de eeuwen heen gezien - een voorvader heeft die uit een ander land komt. Vorige week werd op de scholen een minuut stilte in acht genomen voor de moord in Menton. Nauwelijks was deze actie op Deze anti-racistische houding van de communisten valt samen met de anti-racistische houding van de Nationaal-Fronters van Jean-Marie Le Pen, die voorlopig alleen nog maar met woorden heb ben aangezet tot daden die ande ren voor hen in de praktijk hebben gebracht. De moord in Menton wordt vanzelfsprekend ook in ver band gebracht met recente regio nale verkiezingen, waarbij ultra rechts dank zij de protesten van andere partijen meer in het nieuws voorop liep dan gerechtvaardigd was. Nationaal Front-leider Le Pen predikte immers dat gastarbeiders pas welkom zijn als er eerst werk genoeg is voor de Fransen zelf. SIDON/BEIROET/JERUZALEM (AFP/Rtr./UPI) - In het busstation van de stad El Bireh op de bezette Westoever van de Jordaan is giste ren een Israëlische kolonist dood geschoten. De Israëlische overheid stelde een avondklok in. De moord is opgeëist door een Syrische Pale- stiinse groepering. In en rond de Zuidlibanese ha venstad Sidon is in het weekeinde zware stryd geleverd tussen de ver schillende partijen in het Libanese conflict. Prominente Libanese lei ders overleggen in Damascus met de Syrische leiders over de gevaar lijke toestand in het zuiden van het land.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7