Gemirii houdt hoop op titel levend 5 0 T 'We hebben die paar kansen goed benut' Schouten: afscheid met zege Geluk lacht LMHC toe Oud-lid Van der Berg velt vonnis over Docos Van der Vlist vrijwel zeker naar EK judo Roomburg versterkt positie Florijn opent roeiseizoen goed PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 1 APRIL 1985 LEIDEN - De situatie onderaan in de tweede divisie van de nationale volleybalcompetitie bleef afgelo pen weekeinde ongewijzigd. Ley- thon en DAC verloren allebei, al was de Leidse formatie tegen Mo lenwiek erg dicht bij een winst punt (3-1 verlies). Leython hield in de rangschikking wel de drie pun ten voorsprong op de Alphense concurrent NOVO had geen schijn van kans tegen Sliedrecht (3-0). Ge- mini hield de hoop levend met een 3-1 overwinning op nummer vier Van Santen. Bij de vrouwen pakte Gemini twee punten af van het erg nerveu ze DFC (2-3). Het gehandicapte Leython won in en van Vlaardin- gen met 0-3 en NOVO zette dezelf de cijfers neer tegen het reeds ge degradeerde Bosta/The Smash. Leython startte vrij futloos by Molenwiek, dat nog steeds kans maakt op de titel, en kwam via 15-3 en 15-6 met 2-0 achter. De op dat moment falende Paul de Winter werd vervangen door de amper herstelde Ad Kerkhof, maar ook hij kon geen lijn in het spel bren gen. Pas toen Leython overstapte op 1-5 met Willem Spierdijk als aangever kwam het enthousiasme terug en werd er aan de lopende band gescoord. De Molenwiek-ver dediging vertoonde vele gaten en met 10-15 zat Leython terug in de strijd. In de vierde set bleef Ley thon by tot 10-10. Toen waren eni ge pass- en netfouten er de oorzaak van dat Molenwiek kon doordruk ken naar de winst (15-11). Hier liet Leython de kans op meer liggen! Gemini boekte een vrij gemak kelijke en duidelijke zege op Van Santen, ondanks dat het minder speelde dan in de zinderende strijd vorige week tegen CW. Gemini hield het simpel, zette een goed blok en liet V. Santen de fouten maken. Aanvankelijk viel het over mid aan, later in de wedstrijd veel over de buitenzijde. In de tweede set viel de pass wat weg en werd het allemaal wat onnauwkeurig hetgeen prompt verlies opleverde. In de overige sets was het over wicht groot: 15-7, 7-15, 15-11, 15-7. Een oppermachtig en zeer sterk spelend Sliedrecht heeft NOVO geen moment kans gegeven het initiatief te grijpen. Vooral de aan val en een perfecte blokkering bra ken het Noordwijkse verzet. Zowel in de eerste als tweede set kon NO VO lang tegenstand bieden, maar Sliedrecht kwam juist op de beslis sende ogenblikken tot het beste spel (8-15, 11-15). Ondanks veel wisselen liet Sliedrecht zich ook in de derde periode niet meer uit het spel halen en maakte af met 3-15 (0-3). De vrouwen van Gemini waren in de eerste set snel klaar met DFC (6-15). Met koel spel werd een ver krampte tegenstander wegge speeld. Maar zoals zo vaak kwam er een knap herstel en DFC ging beter spelen en gaf gelijkwaardig partij. Het resultaat was een duel waarin letterlijk om elk punt ge vochten werd en waar het publiek volop aan zijn trekken kwam. Tweemaal bleef DFC heel krap aan de positieve kant van de score (15- 13, 16-14) en naar een 2-1 voor sprong. Gemini deed er nog een schepje op en wist de laaste twee sets onder veel spanning op haar naam te brengen (12-15 en 13-15; 2- 3). Leython had Zonder de op vakantie zijnde Christel en Gerdi Verwoert wel moeite om haar goe de vorm te vinden, maar met Anet- te Mulder uit het derde team en ge legenheids coach Gert-Jan de Zwart wonnen de Leidse vrouwen wel de eerste twee sets. Vooral An nette Mulder speelde een prima wedstrijd en serveerde tweemaal vanuit een achterstand naar winst (13-15, 13-15). De laatste set werd door slimme plaatsballen van Ley thon vlot gewonnen: 9-15 en 0-3. The Smash maakte het NOVO door vele foute balbehandelingen erg gemakkelijk (2-12 voorsprong), maar de Noordwijkse ploeg nam het te licht op en kwam even zo snel op achterstand (13-12) waarna definitief werd doorgedrukt naar 13-15 winst. Daarna kwam NOVO door het veel gevarieerdere aanval- spel niet meer in moeilijkheden en na drie kwartier kwam de verdien de overwinning via 9-15 en 5-15 tot stand. In de promotieklas had Leython 2 alleen in de eerste set wat proble men met Zovoc 2. (17-15). Toen het de opslag wat moeilijker maakte en Zovoc hiermee meer onder druk hield, was het snel afgelopen met de Zoetermeerse mannen. De pass werd steeds slechter en Ley thon 2 kon zich heerlijk uitleven en maakte af met 15-9 en 15-2 (3-0). Donar had als zesde man Henny van Ruiten meegenomen naar Be Fair en speelde een leuke pot. Het won (7-15), verloor met 15-10 en leek op 14-11 geslagen. Toch boog Donar deze stand nog om naar winst (14-16), maar zag Be Fair weer langszij komen (15-11). De laatste en beslissende set deed Do nar toen maar cadeau omdat Kees de Bock (werken) en Henny v. Rui ten (moest met zijn eigen team spe len) weg moesten (15-0 en 3-2). Op 14-14 duurde bij Zevenhuizen - Gemini 2 een wissel aan Zeven huizen-kant te lang. Dat zou ge straft moeten worden met een ex tra punt voor Gemini 2, hetgeen niet gebeurde. Gemini verloor met 16-14 de set en tekende direct pro test aan. In de volgende twee sets was de langere aanval van de oppo nent te sterk voor Gemini, dat zelf vast wat jeugdspelers uitprobeerde met het oog op het nieuwe seizoen (15-10,15-7; 3-0). By de vrouwen werd Leython te gen kampioen DAC weggeser- veerd (15-5). Het enthousiasme was echter niet gebroken en met goed passwerk van Margriet de Kiewit werd het DAC nog erg moeilijk ge maakt. Toch was ook nu de winst voor de Alphensen. In de derde set kwam Leython weer heel ver. Nu stond Thea Gevers verdedigend haar "vrouwtje", maar verder dan 17-15 kwam Leython niet (3-0). Zonder Anneke Martijn kwam Ge- mini 2 tegen WW vrij matig voor de dag. Het liep snel uit naar 6-14, maar een ook al niet in grote vorm stekende WW kwam zowaar nog voor te staan (15-14), voordat Gemi ni uitmaakte (15-17). Toen kwam aan Voorschotense zyde de klad er een poos in (15-10,15-8 verlies). De in een eerdere fase gewisselde Ria Marchand werd nu weer ingezet en getergd als zij was sleepte zij Gemi ni via 8-15 en 9-15 alsnog naar de zege (2-3). De Leidse studentes le den ook in hun voorlaatste wed strijd een nederlaag. Nu was DVC te sterk (3-0). GER RENES OEGSTGEEST - LMHC mag zijn vuisten toe knijpen met de 2-1 overwinning op mid denmoter Oranje Zwart. De Eindhovense hockeyers hadden gistermiddag mogelijkhe den te over om de ploeg-Baarschers een dikke nederlaag toe te brengen. Geholpen door paal en lat hield LMHC-doelman Heiko Hulsker in de thrillerachtige laatste minuten ternauwernood de maximale winst vast. Oranje-Zwartdoelman Lex Bos schopt de bal weg voordat de inlopende Onno te Rijdt gevaarlijk kan worden. Van rechts i LMHC'ers Bob-Jan Dietrich, Wouter Eikenhout en Hein Dungelman toe. De Oegstgeester ploeg kan daar door iets opgeluchter ademhalen in de race met Laren en Den Bosch om ook volgend seizoen in de hoofdklasse uit te komen. Den Bosch verdiende een punt by SCHC, terwijl Laren niet speelde wegens te veel regenwater op het HDM-veld. LMHC-coach Nol Baarschers kon er niet om heen dat vrouwe LEIDEN - Met nog één wedstrijd te gaan behaalden de vrouwen van Avanti afgelopen weekeinde het kampioenschap. Door een simpele 6—1 verwinning bij Megacles maakten Claudia Verschoor, Ellen en José Bakker het vorig jaar ver loren terrein weer goed. De Hazers- woudse feestvreugde was echter niet onverdeeld. De reserve-teams hadden daar weinig reden toe. De mannen degradeerden na een 6-1 nederlaag tegen Middelburg Zuid, terwijl het er voor de vrouwen ook niet bepaald rooskleurig uit ziet. Tegen Amsterdam '78 lukte het al leen maar om de eer te redden, zo dat er nog één wedstrijd rest om degradatie te ontlopen. Sjaardema, dat ook dit jaar weer te groot voor het servet, maar te klein voor het laken bleek, was te gen Pelgrim Odion gehandicpater RUSSELSHEIM - Robert van der Vlist in zo goed als zeker van deel name aan het Europees judokam pioenschap dat in mei in het Noor se Hamar wordt gehouden. Afgelo pen weekeinde bereikte hij bij de open Westduitse kampioenschap pen een derde plaats in de ge wichtsklasse tot 71 kg. Hy verloor weliswaar zijn eerste partij, maar drong via de herkansing toch door tot de laatste vier. Hij won zyn laat ste party van de Engelsman Engel- meyer (met yugo). Winnaar in deze groep werd Kerrith Brown uit En geland. Van der Vlist traint momenteel zes dagen per week. Hem wachten nog twee internationale toernooi en, waaronder de open Engelse ti telstrijd, voordat hij naar Hamar gaat. Grootste probleem blijft zijn gewicht Voor elk toernooi moet hij zo'n vier kilogram aftrainen. "Maar ik heb hier een heerlijk toer nooi gehad. De conditie is goed, ik voel me prima", genoot Robert van der Vlist van zijn ereplaats. Laurens van As uit Leiden kwam in Rüsselsheim eveneens in de ca tegorie tot 71 kg in actie, hoewel hem vooralsnog alleen kansen in de klasse tot 65 kg mogen worden toegedicht. In West-Duitsland kon hij geen potten breken. Net als Van der Vlist behaalden ook Jo Gevers (tot 65 kg) en Wil Wilhelm (+95 kg) een derde plaats in het Westduits toernooi. Beiden zijn daardoor eveneens vrijwel ze ker van deelname aan het Euro pees titeltoernooi. dan ooit. Behalve Joop van der Borg, die halverwege het seizoen afhaakte vanwege een knie-opera tie, ontbrak nu ook Mark Sang Ajang (griep). Zodoende had Friso Reitsma de twijfelachtige eer met twee invallers naar Gaanderen af te Ron Schipaanboord kwam niet aan winst toe maar bewees wel hoop in bange Oegstgeester ping- pongdagen te rechtvaardigen. Reitsma had ook weinig steun aan Joly Sojinu en kwam zelf niet ver der dan een zege op Van Beek: 6-1. Nu de druk van de ketel is lijkt het wel of Scylla 2 in topvorm is. Het bepaald niet zwakke Noad kreeg in eigen huis met 8-2 een flink pak slaag. Alleen Peter Paul de Vrind en Marco Riethoven moesten in de sluwe Jantje Simons hun meerdere erkennen, maar daar bleef het bij. Nota bene oud-Docos- speler Ed van de Berg zelf voltrok het degradtievonnis van de Leide- naars. Met 8-2 werd het vierde di visieschap een feit voor Sjaak den Elzen, Walter Engelbert en Edwin van der Reyden. Docos zal wel erg ver terug moeten in de annalen om uit te zoeken wanneer voor het laatst zo laag werd gespeeld. Ver bazingwekkend mag het echter niet heten. Als Engelbert zelfs niet kan winnen van een invaller uit de vijfde divisie lijkt een verblijf twee divisies hoger nauwelijks echt te hoog gegrepen. Overige uitslagen: Sjaardema 2-Soest 5-5, 't Zan- d-Sjaardema 3 7-3, ZTTC-De Treffers 4-6. LEIDEN - Alleen de hockey clubs uit de regio die een kunstgrasveld ter beschikking hebben en waarbij een thuis wedstrijd was gepland, kwa men ondanks de regen in actie. Deze duels zyn voor zowel de vrouwen van Forescate als die van Roomburg in winstpartijen geëindigd. Het tweede-klasse- duel tussen Forescate en Rijs wijk werd een 1-0 zege voor de thuisploeg. Rijswijk had aan vankelijk een overwicht. Fores cate drukte Rijswijk gaande weg op eigen helft en verdien de de strafcorner waaruit de winnende treffer werd ge maakt. De hoekslag verliep perfect na aanslaan door Margit Hunnink en de omgekeerde stick-stop van Jasmijn Noord- berg. Caroline Blok maakte af. Aan beide zijden deden zich in de gelykopgaande wedstrijd mogelijkheden op verandering van de score voor. Forescate kroop een paar keer door het oog van de naald. Vooral door het goede keeperswerk van Pe tra Vingerhoed bleef de winst in eigen huis. In de derde klasse A hebben de hockeysters van Roomburg door de 2-1 winst op Nieuw koop hun positie versterkt in de kop van de ranglijst. Alleen Pijnacker, dat nog bij Room burg op bezoek komt, staat bo ven de Leidse ploeg. In het eer ste deel van de wedstrijd ver wierf Roomburg zich zeer veel kansen, maar zag zich geplaatst tegen een uitstekende doel- vrouw van Nieuwkoop. Vijftien minuten na rust (0-0) brak In ge Oudkerk Pool het Nieuw- koopse verzet door uit een strafhoekslag raak te slaan: 1-0. Vyf minuten voor tijd maakten de gasten nadat de voordeelregel goed werd toege past nog 1-1. Maureen van Hall stelde op het laatste moment de Leidse winst veilig. DELFT - Ronald Florijn is het nieuwe roeiseizoen gisteren met een eerste plaats begonnen. Op de Schie was de Leidse skiffeur tijdens de Kurk-Winterwed- strijden bijna een halve minuut sneller dan de naaste concurrentie. Deze bestond echter niet uit de sculler- stop, die massaal verstek liet gaan. De Commissie Top Roeien van de Roeibond, de ver vanging van de vroegere Technische Advies Commis sies, had de wedstrijden in Delft min of meer verplicht gesteld voor roeiers met W.K.-ambities. De Olympi sche deelnemers gaven te kennen niets te voelen voor een verplicht nummer en kregen prompt dispensatie. Zo roeide Florijn in een weinig inspirerend deelne mersveld en deed wat hij moest doen. Ondanks de slechte omstandigheden hield de Leythesculler het volle trajekt van zes kilometer een tempo van dertig slagen per minuut aan, waarin hij drie tegenstanders, die voor hem waren gestart passeerde. Subtopper Ver- groesen uit Delft werd tweede, Han Abelsma, in Los Angeles nog coach van de bronzen dames-acht, bezet te de derde plaats. Bij de boordroeiers kwamen alleen diegenen aan de start, die zich via de stuurmanloze twee moeten zien te selecteren. De Vries/Atsma van Die Leythe werd vier de achter Proteus-Eretes, Aegir en Phocas. Het scullersveld by de vrouwen was bijna compleet. De Leidse skiffeuse Jos Compaan kwam 1 seconde tekort op winnares Marlolijn Lubbert van Laga. Hal verwege had Compaan nog een achterstand van 15 seconden op de Delftse roeister, maar een sterke laat ste twee kilometer bracht nog bijna de winst Njord-skiffeuze Lettie Wessel werd tweede terwijl Heieen Heckman (Die Leythe) als elfde eindigde. Ook het lichte veld trad nagenoeg compleet aan. Njord had drie tweetjes naar Delft gestuurd, maar alle werden bij de weging te zwaar bevonden en mochten slechts bui ten mededingen meedoen. In de overige nummers werd Peter Bongers in de Overgangsklasse skif tweede achter de Voorschote naar Haselbag. In de Nieuwelingen skif eindigde Hein Wiersinga eveneens op de tweede plaats. In de lichte Nieuwelingen vier en de Dames Nieuwelingen vier waren er tweede plaatsen voor Asopos-de Vliet. JAN KLERKS Fortuna zyn ploeg zeer breed heeft toegelachen. Hij relativeerde die factor echter met: "We hebben in de wedstrijd in Eindhoven zoveel pech gehad, dat wat dat betreft de zaak nu wel weer is recht getrok ken". Hij voegt er tevreden aan toe: "Ik kan ook niet anders zeggen dat we die paar kansen goed hebben benut". Baarschers acht de twee puntenwinst op Orarye Zwart van groot psychologisch belang voor zyn ploeg omdat die daarmee de twee rivalen op de ranglijst al on der zich heeft staan. Door een strakke mandekking op de technisch bekwame oppo nent wilde Leiden het spel van de in hoog tempo startende Braban ders verstoren. Het gevolg was echter dat er enorm veel balverlies werd geleden en dat er daardoor nauwelijks een aanval uit de verf kwam, laat staan dat er zich een mogelijkheid voordeed om in de cirkel uit te halen. De beste kansen om een voordelige ruststand op het bord te krijgen waren voor Oranje Zwart, ware het niet dat de vier strafhoekslagen niets opleverde en Ton Prinsen faalde in een prachti ge positie na een misser van Paul de Regt. LMHC stelde daar vlak voor de doelwisseling één strafcor ner tegenover. Boudewijn van Eyck kwam in die situatie net te kort om de bal, door Jansen Schoonhoven toegeschoven, ach ter de uitgelopen nationale doel man Lex Bos te pushen. Het tot dan zeer matige hockey- duel werd na rust verlevendigd door een gretiger Leiden. Het wis selend aantal kansen kwam de wedstrijd duidelijk ten goede. De beste mogelijkheid om de score open te breken kreeg de Braban der Harrie van Hout, die by een uit braak oog in oog kwam met de Lei- den-goalie. Hulsker evenwel be hoedde door snel uitlopen en een effectieve sliding naar de bal LMHC voor een achterstand. En kele minuten later faalde ook Har rie Kwinten voor Orarye Zwart door naast te kogelen. Na een kwartier in het tweede part veerde de uitgebreide Leiden- aanhang op toen Wouter Eiken hout met de omgekeerde stick een Brabantse pass onderschepte ter hoogte van de 23 meter lijn en doorstoomde naar de achterlijn om vandaar de scherpe voorzet van links te verzenden. Arbiter Esveld speelde daarna de hoofdrol door het doelpunt dat uit een rommelige situatie voortkwam geldig te ver- klaren. De lezingen in de kampen varieerden van: "Jansen Schoon hoven duwde" tot "Van der Meu- len schopte de bal in eigen doel". Esveld bleek na de Eindhovense protesten evenwel onvermurwbaar en bleef bij zijn standpunt dat de bal in eigen doel werd geschopt. Oranje Zwart raakte wat van slag, waar de ploeg-Baarschers goed gebruik van maakte door het tempo op te schroeven en daarmee het initiatief voor een tijdje volle dig naar zich toe te trekken. In die periode gebeurde het dat rechter spits Onno te Rijdt de bal door de cirkel joeg. Die belandde op de stick van Martijn de Kempenaer die de bal vallend achter Lex Bos pushte: 2-0. Hein Dungelman had ondertus sen zijn conditionele kruit verscho ten en' liet zich vervangen door Constan Michiels van Kessenich. Later raakte ook Jansen uitgeblust voor wie Croll nog in het veld kwam. Kwinten schoot met nog tien minuten te spelen eerst op de paal, om daarna uit wat geschuif bij een strafcorner Orarye Zwart toch aan zyn tegentreffer te hel pen: 2-1. Het slotoffensief kwam op naam van dé Brabanders die in Mare Schaeffers een bekwame spits op de linkerflank hadden. De Regt had handen vol werk aan de inter national, maar klaarde het karwei vakkundig. Van de aanvankelijke mandekking bij de thuisploeg was inmiddels veel verloren gegaan, wat bleek uit het herhaaldelijk vrij opkomen van de bezoekers die echter niet op schot waren. Wel werden er nog wat strafcorners verdiend, waarvan de tiende in de laatse minuut voor enig vuurwerk zorgde. Lex Leenen knalde eerste op de paal, waarna Charles Mik kers de lat trof. Hetgeen de coach van Oranje Zwart na afloop uitslui tend deed verzuchten: "Ik begrijp er niets meer van". NIEK FAAS LEIDEN - De Zijl/LGB en LZ'86 sloten dit weekeinde de competitie af. Voor de beide Leidse teams stond er niets meer op het spel. De Zijl/LGB bezet definitief de derde plaats. In een rechtstreeks duel met concurrent VZC trokken de Leidenaars met 11-10 aan het langste eind. LZ'86 behaalde een ruime overwinning op het Y. Ook hier stond niets meer op het spel. De 15-9 uitslag was duidelijk. De beide derde klassers Katwijk en DKD speelden gelijk. Katwijk deelde de punten met Wiekslag (4-4) en DKD kwam remise over een met Donk (8-8). De vrouwen van LZ'86 verloren van de nieuwe hoofdklasser Polar Bears in Ede met 12-6. De Zijl/LGB stond zaterdag avond voor het laatst onder leiding van Rob Schouten. De inwoner van Zoeterwoude gaat na jarenlan ge trouwe dienst de Zijl/LGB ver laten en wordt bondscoach voor de jeugdteams. Voorafgaande aan de laatste competitiewedstrijd tegen VZC werden hem bloemen over handigd als blijk van waardering. Het "echte" afscheid vindt plaats in mei als De Zijl/LGB een wed strijd speelt tegen het Nederlands zevental. In de wedstrijd tegen VZC stond er niet veel meer op het spel. Bij winst of gelijkspel van de Leide naars zou de derde plaats hun deel zijn. Verder kon Stan van Belkum wederom topscorer van Nederland worden. Om met dat laatste te beginnen: de Leidse topschutter was een wa re plaag voor de VZC-defensie en trof achtmaal de roos. Hij liet er dus geen twijfel over bestaan wie de beste schutter van Nederland is. De wedstrijd zelf had een span nend verloop. Dat de 'heren arbi ters' weer niet meehielpen de amu sementswaarde te verhogen wordt zo langzamerhand een cliché. De laatste periode begon voor de Zijl/ LGB met een 8-6 voorsprong. VZC gaf zich niet gewonnen én vocht terug naar 10-10. Vlak voor tijd wisten de Leidenaars hun scheidende coach toch nog een ze ge te schenken. Een man meer si tuatie werd doeltreffend afgerond. LZ'86 speelde gistermiddag de laatste wedstrijd tegen Het Y. Bei- de ploegen hadden voor het sei zoen hogere verwachtingen dan spelen in de degradatiepoule. De Leidenaars kunnen zich dan in ie der geval nog troosten met de ge dachte dat zij volgend seizoen ze ker weer in de hoofdklasse zullen acteren. Het Y daarentegen zal in een promotie/degradatie duel het hoofdklassersschap alsnog moeten veilig stellen. Winst of verlies tegen LZ kon daar geen verandering meer in brengen, omdat ZPB zaterdag avond had gewonnen van Nereus. Het gevolg was dat er gisteren een wedstrijd op het programma stond die voor niemand belangrijk meer was. Dit was duidelijk aan het ver toonde spel af te lezen. Beide ploe gen kozen onvoorwaardelijk voor de aanval. Dit leverde een aardig kijkspel en veel doelpunten op. Al snel werd duidelijk dat LZ over de meeste aanvalskracht beschikte. Al in de eerste periode kwam LZ op een afgetekende 6-3 voor sprong. Gezegd moet worden dat de broertjes Gal, die afwisselend het Amsterdamse doel verdedig den, bepaald niet in topvorm sta ken. Daar tegenover was Jan Teske in het Leidse goal juist uitstekend op dreef. In het verdere verloop van de wedstrijd vielen nog wel veel doelpunten, maar de overwin ning van LZ kwam niet meer in ge vaar. Periodestanden: 6-3, 8-4, 13-6 en 15-9. Doelpunten LZ'86: Wilco v.d. Zeeuw 3, Frans v.d. Brink 3, Remco Roman 2, René v.d. Zeeuw 2, Jan Bakker 1, Ruud Muusse 1, Jan de Graaf, Jim v. Es, Michel v.d. Zeeuw. Voor de tweede klasser Vivax staan er na het Paasweekeinde nog twee wedstrijden op het program ma. De Oegstgeestenaren speelden in Waddinxveen een teleurstellend gelijk tegen De Gouwe (5-5). Als excuus kunnen de mannen van coach Wim van Zijl aanvoeren dat zij Marcel Rompes en Max de Mooy misten. Vooral het gemis van Marcel Rompes deed zich gevoe len. Ondanks dit gelijke spel hand haven de Oegstgeestenaren zich nog steeds op een vierde plaats. Katwijk verkeek zich enigszins op de kracht van Wiekslag. Wiek slag dat nog volop in de degrada tiestrijd is gewikkeld, behaalde in Katwijk een 4-4 gelijkspel. In de laatste periode veroverde Wiekslag zelfs een 3-4 voorsprong. Dat was de Katwijkers toch te gortig. Ein delijk liet men het trage spel voor wat het was en trok ten aanval. Op de valreep leverde dit de gelijkma ker op. Zo'n 10 seconden voor tijd leek Katwijk zelfs nog te gaan win nen, maar Paul v.d. Putte schoot te gehaast in. Doelputnen Katwijk: Paul v.d. Putte 2, Martin Jonker en Hans Schaap. DKD gaf een punt weg tegen Donk. De Leiderdorpers leken in de laatste periode regelrecht op de overwinning af te stevenen. De 8-5 voorsprong die op het score bord stond gaf alle reden tot tevre denheid. Plotseling echter gingen de Leiderdorpers paniekerig en ongeorganiseerd spelen. Het alles of niets spelende Donk rook zijn kans en zette de achtervolging in. Vlak voor tyd resulteerde dit in de Goudse gelykmaker (8-8). On danks dit punt verlies staan de Lei derdorpers nog steeds op een der de plaats. Goal: Sjouke Kuiper 3, Erik v.d. Ark 1, Chris Waasdorp 1, Jan v.d. Brink 1, Frank Dreef 1 en Peter Baars. LZ'86 leden een nederlaag tegen de nieuwe hoofd klasser Polar Bears. De 12-6 ne derlaag was verdiend. Na een 5-0 achterstand in het eerste part kon den de Leidse ladies het goed bij houden. In de derde periode kwam men zelfs terug tot 7-5. Hierna nam Polar Bears het initiatief weer over en was het Leidse verweer ge broken. Goals: Jeanet de Jong 3, Ellen Hoogeboom 2 en Alijd Ver voorn. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18