Opvallende oogst Everton Leiders lijden UVS-LFC Jeugd Quick Boys schiet met scherp Verona houdt concurrent op afstand in Italië Voetbalelftal van Uruguay schakelt Ecuador uit voor WK Perfect /^hildeï^rken Zwak MVKV laat laatste kans waaien Geesink vloert SIZO PAGINA 16 DO/ST SPORT MAANDAG 1 APRIL 1985 Goals vallen gemakkelijk bij Lisse-HW LEIDEN - FC Lisse en HW maakten er gistermiddag een doel puntrijk festijn van op sportpark Ter Specke. In de negentig minu ten derde klasse voetbal (zondag) werd het publiek getracteerd op zes treffers, keurig verdeeld over de beide ploegen. "Ze vielen gemakkelijk", conclu deerde FC Lisse trainer Walen la coniek. Keeper Mare van Berkel zal echter het middagje voeltbal aanmerkelijk minder gemakkelijk vergeten, want bij alle tegentref fers wist hij de bal in eerste instan tie wel te verwerken. Het begon al in de achtste minuut toen de Lisse doelman na een snelle aanval over rechts de bal juist voor de voeten van een HW-aanvaller plaatste. Uit een voorzet van Peter van Rui ten wist Wim van Beek echter drie minuten later de stand gelijk te trekken. Ook de eerste vier minuten van de tweede helft moest Van Berkel tweemaal de gang naar het net ma ken, nadat hij beide keren de bal wel had geraakt. De 1-3 stand bleek voor de Lissenaren geenszins een beletsel. Fanatiek werd de aanval gezocht en vier minuten later liet het Ron Mesman, van afstand 2-3 aan tekenen. Nadat Wim Boekaar (snoeihard over een leeg goal) en Ron Mesman (voorlangs) fraaie kansen op de ge lijkmaker hadden laten liggen, zag A-junior Leon van der Zwet, na een kwartier in het veld gekomen voor de geblesseerde Ruud van der Voort, een voorzet gedragen door de wind in het net belanden: 3-3. Peter Withe van Aston Vil la draagt zijn geblesseerde teamgenoot Tony Dorigo van het veld van Totten- ham Hotspur. Het was het enige verlies dat Villa in Londen moest incasseren. De ploeg won met 2-0. (foto AP) QUITO (AFP/Rtr) - Het voetbalelf tal van Uruguay heeft gisteren in 'Quito een wedstrijd voor groep twee van de Zuidamerikaanse zone voor het toernooi om de wereldtitel tegen Ecuador met 2-0 gewonnen. Bij de rust was het nog 0-0. In de tweede helft zorgden Saralegui en Francescoli voor de treffers. Door dit resultaat is Ecuador kansloos geworden voor een plaats in de eindronde. De 30.000 toeschouwers juichten de overwinnaars naar afloop toe, maar bedreigden de Braziliaanse coach van Ecuador, Antonio Fer- Eerder in de week had Carlos Coello, voorzitter van de voetbalfe deratie van Ecuador, verklaard dat niet nader geïdentificeerde perso nen Uruguayanen het arbitrale trio uit Paraguay een som van 30.000 dollar zou hebben geboden om de uitslag van de wedstrijd te kopen. Officials uit het kamp van Uruguay zeiden van niets te weten en riepen op de arbiter en grensrechters te vervangen en dopetests bij de spe lers te houden. Alles bleef echter bij het dude. De stand in groep 2 van de Zuid amerikaanse zone is nu: 1. Chili 3 2 1 0 5 9-3 2. Uruguay 3 2 0 1 4 4-3 3. Ecuador 4 0 13 1 4-11 LONDEN (Rtr) - Everton heeft za terdag een belangrijke zet gedaan in de race om het voetbalkam pioenschap van Engeland. Voor het eerst in vijftien jaar kregen de „blauwen" uit Liverpool Sou thampton in eigen huis op de kniëen. Twee doelpunten van de talentvolle middenvelder Kevin Richardson, in de de eerste zes mi nuten van de tweede helft, vorm den de basis van de zege van 2-1, waarbij de vroegere international van Schotland, Joe Jordan, voor de troosttreffer zorgde. De opvallende oogst van Ever- ton, dat nu al zeventien wedstrij den lang ongeslagen is en in dertig duels 63 punten heeft verdiend, kreeg nog meer effect door de ge beurtenissen in Londen. Concur rent Tottenham Hotspur, tot zater dag tweede op de ranglijst door het doelsaldo, verloor op het eigen White Hart Lane van Aston Villa: 0-2. De Spurs misten zeven vaste krachten en kenden vooral proble men in de slordig in elkaar steken de defensie. Na 22 minuten ont week Rideout de slecht opgezette buitenspelval voor zijn twaalfde seizoentreffer, 0-1. Tottenham kwam nauwelijks bij het doel van debutant Poole. Zestien minuten voor tijd besliste Walters het duel: 0-2. Everton, halve-finalist in de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars ten koste van Fortuna Sittard, heeft met één wedstrijd minder gespeeld drie punten voorsprong op Totten- ham. Woensdag treffen de koplo pers elkaar in Londen. Manchester United, dat gisteren Liverpool met 0-1 klopte, bleef derde met 56 punten. Arsenal hield met 52 pun ten de vierde plaats in handen on danks het verlies met 0-2 bij degra datiekandidaat Stoke. ITALIË Op zes wedstrijden voor het ein de van de voetbalcompetitie heeft Verona een voorsprong van even zoveel punten op vijf achtervol gers. Tegen Sampdoria, één van die concurrenten, speelde de kop loper zondag 1-1. Titelhouder Ju- ventus, dat vorige week met 3-1 ze gevierde over Internazionale, pre senteerde zich als de sterkste van het kwintet door de derby met To rino met 2-0 te winnen. Inter ver speelde net als een week eerder de kans alleen op de tweede plaats te komen. Het verloor met 1-2 van Udinese. Uitblinker Michel Platini, twee voudig topscorer, bracht Juventus een minuut voor het einde vanaf elf meter op 2-0. Al in de elfde mi nuut had Massimo Briaschi voor de openingstreffer gezorgd. De Ita liaanse kampioen speelde overi gens zonder Boniek, tegen Inter nog goed voor een treffer. Omdat Juventus onder leiding van Platini tot grote hoogten groeide, kon To rino zich nog niet opwerpen als de sterkste ploeg van de Noordita- liaanse industriestad. Met zestien doelpunten leidt Platini de topsco- rerslijst. Hij wordt gevolgd door een andere dure buitenlander, Die- go Maradona van Napoli, die tegen Ascoli zijn totaal op twaalf bracht. De belangrijke buitenlander van Torino, Walter Schachner, ver scheen na de pauze niet meer in het veld. De Oostenrijker, die vori ge week het enige doelpunt maak te tegen AC Milan, werd door de verdediging van Juventus wegge speeld. Ook Verona kwam vroeg op een voorsprong. Het doelpunt van spits Guiseppe Galderisi in de vier de minuut leek de eerste van een grote reeks. Maar even later bracht Renica Sampdoria op gelijke hoog te. Alleen Hans-Peter Briegel, die weer eens ouderwets fanatiek te keer ging, kwam in de buurt van de winnende treffer. Halverwege de tweede helft redde de Genuaanse verdediger Pari op de doellijn. Voor 42.000 toeschouwers dacht Inter, met Karl-Heinz Rummenig- ge geïsoleerd in de spits en een in het defensief gedrongen Liam Bra dy, in Udinese een gemakkelijke dag te hebben. Altobelli, op de top- scorerslijst naast Maradona, zette de middenmoter in de derde mi nuut op een achterstand van 0-1. Udinese gaf echter goed verweer en overklaste Inter bij vlagen. Dat lukte omdat Zico, die volgend sei zoen misschien naar Brazilië terug keert, beter op dreef was dan in de afgelopen weken. Hij verzorgde na een half uur de gelijkmaker. Na rust scoorde Miano 2-1. Standard zet Pilot aan kant LUIK (ANP) - Standard Luik heeft na de nederlaag van 0-4 te gen Club Brugge Louis Pilot ont slagen als oefenmeester. Als re den werden de slechte resultaten van de laatste tijd opgegeven. De Joegslavische oud-voetballer Pa- vic neemt voorlopig de training waar. Roger Raeven, de voormali ge aanvaller van Willem II en Ro- da JC, leefde sinds geruime tijd in onmin met Pilot, die hem naar de reservebank had verwezen. Pilot was nog geen seizoen in dienst van Standard Luik. BUNDESLIGA Lijstaanvoerder Bayern Mün- chen was de grote winnaar van de 25e speeldag in de Bundesliga. Fortuna Düsseldorf werd in het Olympisch Stadion door doelpun ten van Lerby (2), Augenthaler (2), Mathy en Matthaus met 6-0 versla gen. Door dit resultaat werd het doelsaldo nog voordeliger ten op zichte van de naaste concurrentie. De strijd met Werder Bremen woedt onverminderd voort. De naaste belager behaalde zaterdag thuis een fortuinlijke overwinning op Schalke'04. Möhlmann kopte naar 1-0, Sidka maakte direct na rust 2-0. Schalke viel voor bijna 25.000 toeschouwers tomeloos aan. maar kon pas zeven minuten voor tijd door Hartmann één keer sco ren. Hartmann en Jakobs troffen voor de ploeg uit Gelsenkirchen wel paal en lat. Bij de acht wedstrijden, Kaisers- lautern - Bochum werd vrijdag avond afgelast omdat een licht mast dreigde te breken, kwamen zaterdag slechts 135.000 toeschou wers. Ook in de Bondsrepubliek loopt de passieve belangstelling hard achteruit. Bij Köln - Waldhof waren slechts 8000 kijkers. Köln besloot met een 0-0 een merkwaar dige serie. Eerst zes overwinnin gen achter elkaar, dan vijf nederla gen en tenslotte een 0-0. Köln droomde nog niet zo lang geleden van de landstitel. Hetzelfde Köln moet nu hard knokken voor een UEFA-plaatsje. De grootste verliezer van de 25e speeldag was Hamburger SV. De ploeg van Happel verloor met 1-4 bij Arminia Bielefeld. Reichl bracht een hattrick op zijn naam. HSV ging gehavend naar huis. Kort nadat Happel twee wissels had toegepast raakte doelman Stein na een boting met Schroder zo geblesseerd, dat hij moest uit vallen. Veldspeler Rolff trok de keeperstrui aan. Titelverdediger Vfb Stuttgart bleef tobben en ver loor met 1-4 van Borussia Dort mund. Stuttgart zakte daardoor naar de negende plaats. BELGIË In de saaie voetbalcompetitie van België, waar het publiek nog massaler wegblijft dan in Neder land, heeft ranglijstaanvoerder An- derlecht zijn voorsprong op de naaste achtervolger Waregem gis teren tot negen punten vergroot. Anderlecht won voor slechts der tienduizend kijkers in het eigen Astrid-park met 2-0 van Beerschot, dat zich volgens de Brusselse trai ner Pol van Himst verlaagde tot af braakvoetbal. De nummer twee van de ranglijst, Waregem, ging on deruit bij KV Mechelen. De Neder landse spits Piet den Boer, voor heen scherp schietend voor Excel sior, schoot in de tweede helft de beslissende treffer in voor Meche len (1-0). Onderaan was er een goede dag voor Lierse SK, dat het hoger ge plaatste AA Gent met lege handen naar het westen terugstuurde. Rini van Roon, de vorig jaar zo trefzeke re aanvaller van PEC Zwolle, werkte zich in de tweede helft enigszins uit de malaise van zijn eerste Belgische seizoen. Hij maak te de beslissende treffer voor de ploeg uit Lier (1-0). ADVERTENTIE Zilveren Molentoernooi L.F.C. dinsdagavond 20.00 uur Henny Blikman Woningdecoratie Hilversum 035-40925 LEIDEN - Het stormweer heeft de twee koplopers in de zaterdagafde ling danig parten gespeeld. Oegst- geest werd door Kagia in de eerste helft van het veld geblazen (3-0), maar wist na de hervatting terug te komen tot 3-2. Sleutels verging het al evenmin goed. In Alphen verlo ren de Leidenaars met 2-1. LSW kende weinig problemen met hek- kesluiter Woubrugge (3-1). Alphia - Sleutels 2-1. Het beter verzorgde spel van Sleutels werd in de eerste helft mager beloond met een 0-1 voorsprong tien minu ten voor de rust van Paul de Vos. Alphia ontsnapte aan een grotere achterstand toen Leidenaar Jan van der Berg de bal naast het doel plaatste. De Idelenburg-brigade kreeg zelf overigens ook enkele goede kan sen, maar Kees van Raamsdonk (paal), Wil van Klaveren (keeper) en Leen Baay kwamen niet tot sco ren. Een angstig Sleutels speelde na de hervatting zonder overtui ging en zag het sterk aandringende Alphia door een doelpunt van Wil van Klaveren, die goed gebruik maakte van de niet sluitende bui tenspelval, op gelijke hoogte ko men: 1-1. Sleutels verkrampte nog meer, waardoor de thuisploeg een kwar tier later op winst kwam toen Leen Baay de bal uit een mêlee van spe lers in het doel kogelde: 2-1. Kagia - Oegstgeest 3-2. De strijd speelde zich in Lisserbroek slechts af op één helft. In de eerste helft wist Kagia zich gesteund door een zeer krachtige wind, die de thuis ploeg naar een riante voorsprong blies. Jos Ditmar opende de score voor Kagia met nog een kwartier voor de boeg. Even later vergrootte Herman Brouwer met een fraaie kopbal de voorsprong (2-0),1 Ditmar op aangeven van Arie Jan Oosterlof de ruststand op 3-0 be paalde. Na de thee nam Oegstgeest het heft in handen, al ontsnapte de Boesveld-formatie aan een grotere achterstand toen Harry van Dijk voor Kagia een strafschop miste. Het Oegstgeester offensief resul teerde in een doelpunt van Frank Hogewoning (3-1), waarna bij Ka gia de druk op de ketel kwam. Dick van der Mei bracht in de eind fase de spanning volledig terug (3- 2), maar de Kagenaars hielden stand. LSW - Woubrugge 3-1. Op het onbeschutte universiteitsterrein was het moeilijk voetballen. De studenten hadden de wind mee en kwamen al snel op een 1-0 voor sprong door Edwin Heespelink. Het tegen degradatie vechtende Woubrugge liet zich niet inpakken, maar vergooide de eigen kansen de das om door een ongelukkige tref fer in eigen doel van Arno Roose- malen: 2-0. Hans van Dijk verklein de nog voor rust de achterstand, maar Woubrugge kon verder geen vuist meer maken. In de slotfase bepaalde Peter Goovaerts de eind stand op 3-1 voor LSW. Tweede klasse In de tweede klasse ging alleen de topper tussen SVLV en Abbe- nes door. Op het gladde veld in het Hoevenssportpark kwamen de gasten tegen regen en wind in voor rust op een 0-1 voorsprong door voorstopper Ruud de Jong. SVLV trotseerde onder het toeziend oog van de spionerende GWS-trainer Anto Marijt na de pauze met suc ces de elementen. Leo Zandbergen tekende voor de verdiende gelijk maker: 1-1. LEIDEN - In de competitie voor vrouwenteams ging giste ren maar één wedstrijd door. Op het veld van FC Lisse be vestigde Iduna dat het niet voor niets de ranglijst in de eer ste klasse aanvoert. De ploeg uit Ter Aar zegevierde met 1-3. In de eerste helft van de wed strijd FC Lisse-Iduna konden beide ploegen niet tot aan vaardbaar voetbal komen. Het was een rommelige aangele genheid, die alleen werd opge fleurd door een goal van Ange la Hoekstra (0-1). Na de pauze was de koploper veel sterker. FC Lisse werd teruggedrongen op eigen helft en moest nog twee treffers van Thea van Steen toestaan. Een fout van Iduna-keepster Maija Hogen- boom stelde Anita de Bakker in de gelegenheid de eer voor de thuisclub te redden: 1-3. Op zaterdag werden er in de interregionale klasse drie wed strijden afgewerkt. Ter Leede, dat niet binnen de lijnen kwam. Vrouwen van Iduna tonen klasse bij FC lisse: 3-1 zag tot haar genoegen dat twee laag geplaatste ploegen tegen een nederlaag opliepen. In de eerste klasse ging geen enkele wedstrijd door. In de tweede daarentegen drie. Het op kop gaande SVOW versloeg daar het als vierde geklasseerde SVLV met 5-0. Halverwege de ze sportieve wedstrijd stond het team uit Oude Wetering al met 3-0 voor. De doelpunten van SVOW kwamen op naam van Jolanda Klugt (2), Tessa de Kolf (2) en Miriam van Leeuwen. Wou brugge bleef SVOW op een af stand van één punt volgen. LSW 2 kreeg in Woubrugge weinig kans: 4-0. Alle doelpun ten werden gerealiseerd in de eerste helft, toen LSW de har de wind mee had. Tina Bunsma was met drie treffers de absolu te topscorer. Jacqueline de Wa ter maakte de vier vol. Na de pauze ondervond Woubrugge meer nadeel dan voordeel van de wind. De derde wedstrijd in de tweede klasse die doorging was die tussen Alphen 2 en Ter Leede 2. In Alphen zegevierde Ter Leede gemakkelijk met 0-3. Bij rust stond het team uit Sas- senheim door een goasl van Carla van der Niet met 0-1 voor. In de tweede rondgang maakte Siska van der Stoel er 0-2 van. Vlak voor tijd werd het nog 0-3 door opnieuw Carla van der Niet. Zij benutte een penalty, die was toegekend orndar Mi randa de Zwart was neerge legd. LEIDEN - De regionalen van Quick Boys schoten zaterdag na rust met scherp tegen Rijswijk. Ge jaagd door de wind verstoorde de Katwijkse jeugd het evenwicht dat tot en met de rust gehandhaafd bleef. Na de 1-1 pauzestand werd het uiteindelijk 6-1. UVS en Roo- denburg leden kansloze nederla gen bij respectievelijk ADO en Feyenoord. In beide wedstrijden werd het 5-1 voor de thuisploeg. Quick Boys-Rijswijk 6-1. Hoewel het nog lang niet bekend is hoe de promotieregeling wordt uitgevoerd met betrekking tot de invoering van de nieuwe jeugd- competitie bewees Quick Boys LFC en UVS spelen morgen LEIDEN - LFC en UVS staan morgenavond aan de Boshuizerka- de tegenover elkaar in de halve fi nale van het toernooi om de Zilve ren Molen. Aanvang van het duel is 20.00 uur. Quick Boys en Alphense Boys moeten een week later uitma ken wie als tegenstander in de fina le fungeert. Het is nog niet bekend wanneer die wordt gespeeld. De bedoeling was op koningin nedag, maar aangezien die dag door de KNVB wordt gebruikt voor het inhalen van achterstallige duels komt die planning in het ge drang. zichzelf Saterdag in elk geval een goede dienst door Rijswijk met 6-1 te verslaan. Met windkracht acht in de rug kwam Rijswijk op 0-1, maar nog voor de pauze maakte Kees Guyt gelijk. Na de pauze maakten André de Best (2x), Dennis Jan Mieras, Kees Haasnoot en Kees van Beelen het halve dozijn vol. Jeugdinternational Tom van der Niet stopte nog een strafschop. Quick Boys nestelde zich door dit resultaat vaster in de subtop. ADO-UVS 5-1. Tot vijf minuten voor de pauze kon UVS de thuisploeg aardig bij benen. Maar nadat ADO door een benutte strafschop op 1-0 was ge komen, waren de Leidenaars van slag en werden nog voor rust op een kansloze achterstand gezet (0- 3). Na de pauze was ADO duidelijk de betere ploeg en hoewel Wim Te gelaar bij 4-0 de eretreffer voor zijn rekening mocht nemen, werd het uiteindelijk 5-1 voor de Haagse koploper. Feyenoord-Roodenburg 5-1 Het klasseverschil was te groot in Rotterdam. Binnen twintig mi nuten stond Feyenoord op 3-0. Daarna herstelde Roodenburg zich en nog voor de doelwisseling scoorde Emile van Beek tegen. Na rust sloeg Feyenoord weer onmid- delijk toe en binnen tien minuten stond de Kuipjeugd op 5-1. Hoewel Feyenoord het beste van het spel bleef houden, vielen er geen tref fers meer. Rick Curfs wordt onzichtbaar gemaakt door twee verdedigers van Rohda '76. Ook spits Rolf de Jong (tweede van links) kan niet bij de bal komen. MVKV verloor het belangrijke degradatieduel met 0-2 (foto Holvast) LEIDEN - Na de vreugde kwam nog binnen de minuut de teleurstelling. Nauwelijks had Jos de Gier SIZO naast Geinoord geschoten of vanaf de aftrap slalomde Geesink, zoon van de bekende judoka, door de Hillegom- se verdediging en vloerde SIZO alsnog: 3-2. Voor het debuterende SIZO betekende het niet alleen het verlies van het duel, maar vrijwel zeker ook van het tweedeklasserschap. Tot het afgelopen weekeinde had Geinoord nog een verliespunt meer en in het treffen in Vreeswijk telden de punten dubbel. In de eerste helft was de thuisclub op 2-0 gekomen, maar na de hervatting caramboleerde een schot van Herman van der Schriere via een aantal benen in het doel. Massaal joeg SIZO vervolgens op de gelijkmaker, maar zelfs die bleek uiteindelijk niet voldoende. LEIDEN - Het doek lijkt gevallen voor MVKV. De Katwijkse debu tant in de zaterdagvierdeklasse heeft na het met 0-2 verloren vier puntenduel met Rohda '76 nog slecht een theoretische kans op handhaving. Ook de tweede 'Leid- se' debutant Voorschoten leed za terdag een thuisnederlaag (2-4 te gen BVCB) en kan een nieuwe titel vrijwel zeker vergeten. MVKV-Rohda '76 0-2. Nagenoeg het hele seizoen heeft MVKV redelijk gevoetbald, maar bitter weinig geluk gehad. Na de winterstop sprokkelden de Katwij- kers wat punten bijeen waardoor bij trainer Leo de Jong de hoop op handhaving groeide. Maar uitgere kend in de kritieke fase van de competitie spelen de oranjehem den gewoon slecht. Zaterdag weigerde MVKV op een goed bespeelbaar, maar uiterst winderig Nieuw Zuid, de laatste strohalm te pakken ten koste van het op de voorlaatste ranglijstposi tie gesitueerde Rohda '76. De ploeg uit Bodegraven startte met de storm in de rug en kwam na een kwartier op voorsprong. MVKV hersteldde zich enigszins van deze tegenslag en dat resulteerde vlak voor rust in de enige kans van de wedstrijd die door Rick Curfs werd gemist. Na de pauze dacht de thuisploeg het windvoordeel optimaal uit te kunnen buiten, maar al na vijf mi nuten lag de bal na een snelle Roh- da-uitval achter Jaap Visser. MVKV viel daarna plichtmatig aan zonder ook maar één uitgespeelde kans te kunnen scheppen. Rohda was met counters nog de gevaar lijkste ploeg. Voorschoten-BVCB 2-4. De doorgaans sterke defensie van Voorschoten was tegen BVCB volledig van slag. "We speelden met de deur wijd open", typeerde trainer Aad Warmerdam het spel van zijn pupillen die overtuigend uit de startblokken schoten. Dat resulteerde na twintig minuten in de 1-0 van Lex van Schijndel. Toen direct daarop de gelijkmaker van BVCB volgde, was de thuisploeg meteen van slag. Vlak voor en vlak na rust liepen de gasten naar 1-3 uit en op de 2-3 van Hein de Graaf volgde vrij snel de vierde counter goal van BVCB, dat al na tien mi nuten zijn aanvoerder Theo van Dijk naar een ziekenhuis in Leid- schendam had zien vertrekken met een bloedende beenwond, veroor zaakt door een stukje glas dat bij een sliding zijn been binnendrong. Valken '68-Unicum 0-0. Valken pakte in een slechte wed strijd op een zwaar veld een puntje en daarmee is bijna alles gezegd over deze slechte wedstrijd. Uni cum speelde nog het minst slecht, maar Valken kreeg de beste kan sen. Zo schoot Theo van Rijn na een minuut of 25 op de paal en mikte Hans Vijgeboom vijf minu ten later in kansrijke positie te hoog. Na de pauze was het spel het aankijken nauwelijks meer waard en uiteindelijk kregen beide ploe gen loon naar ploeteren: één punt.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16