Noordwijk en SSS op 'tobniveau' «r wtk GOEDKOPERE KAARTJES ZIJN ZG CM NOG NUT. RB komt niet voor prijs in aanmerking RCL: verlies op alle fronten SiV I EcSi£S?mSSSk "oncharianatCte TofcSf ARC ontspringt dans Quick Boys speelt puur op resultaat Katwijk in de fout: 0-1 MAANDAG 1 APRIL 1985 SPORT PAGINA 15 SPIJKENISSE - RCL maakte zaterdag een abrupt einde aan een reeks van wedstrijden met alleszins redelijke resultaten. De Leiderdorpers scoorden uit de laatste vier wedstrijden evenzo veel punten, maar werden tegen Spijkenisse met de neus op de harde feiten gedrukt. De balans die na afloop van de ontmoeting werd opgemaakt, kende eigenlijk louter negatieve kanten: een dikke 6-1 neder laag, officiële waarschuwingen voor Pierre van Gemerden, Ab Braat en David Brandt en een ge blesseerd uitgevallen Dick van der Bijl, die een gescheurde wenkbrauw in het ziekenhuis moest laten behandelen. Niettemin heeft de ploeg van trainer Laurens Mouter de strijd tegen degradatie nog steeds in ei gen hand, omdat ook de concur rentie voor de onderste plaatsen niet tot winstpunten kwam. Uit de ervaringen in de thuis wedstrijd had Laurens Mouter geconcludeerd dat Spijkenisse het best op een beperkte speel ruimte bestreden kon worden, omdat de ploeg zich met name in de counter levensgevaarlijk had getoond. RCL liet de tegenstan der dan ook enigszins komen, maar toonde vanaf het eerste fluitsignaal te weinig agressie om die tactiek te laten slagen. Spijkenisse haalt uit: 6—1 Het strijdplan moest moest na tien minuten reeds worden bijge steld toen Ruud van Emmerik uit een hoekschop van Arend Buvens raakkopte: 1-0. De rood witte brigade kon ook na de op gelopen achterstand de grauw sluier niet afleggen en trok zon der veel overtuiging in de rich ting van het vijandelijke doel. Slechts éénmaal haalde RCL in de persoon van Sieto Schalkers de achterlijn en diens voorzet werd door de inkomende Peter Siera maar net gemist. Verder bleef het bij een probeersel van afstand van Dick van der Bijl dat over de lat scheerde. Niettemin was Spijkenisse ook in deze fase de gevaarlijkste ploeg, die in het duo Kees Vlug en Ruud van Emmerik handige en zeer doelgerichte spitsen be zat. Met de 1-0 stand die halver wege op het scorebord prijkte mocht RCL dan ook het meest tevreden zyn. Na de hervatting was de strijd binnen tien minuten beslist. Twee minuten na de pauze te kende Kees Vlug 2-0 aan, maar RCL had één minuut later het antwoord klaar door een doel treffende uithaal van René Kam- menga: 2—1. De daarop volgende momenten waren bepalend voor het verdere verloop van de strijd. Eerst liet Sieto Schalkers een ideale mogelijkheid op 2-2 lig gen toen hij alleen voor doelman Veenman niet tot scoren wist te komen en bii de daarop volgende Spijkenisse-aanval speelde Van Emmerik op knappe wijze Kees Ruis uit en scoorde beheerst: 3-1. Trainer Mouter trachtte door het inbrengen van David Brandt (voor Ron van der Post) de strijd nog een andere wending te ge ven, maar tot echt uitgespeelde kansen kwamen de gasten niet Toen vervolgens arbiter Brus- saard besloot tot het geven van een strafschop na een overtre ding van Ab Braat tegen Ricardo de Winter viel het doek defini tief. Niels van Hamburg kende geen medelijden en passeerde Peter van der Heijden vlekke loos: 4-1. De thuisploeg kon zich nu gaan uitleven in slim uitgevoerd countervoetbal, waaruit weer Vlug (5-1) en de ingevallen Ro bert de Heer (6-1) de beste mo gelijkheden uitzochten. RCL had het aandachtsveld inmiddels verlegd naar het hardhandig aan pakken van de opponent en kwam dientengevolge in aanva ring met arbiter Brussaard, die alle opgekropte irritatie over zich utigestort kreeg. Aldus werd de Racing nog wel drie boekingen maar geen doelpunten rijker. De enige, schrale meevaller van de dag was het verlies van de concurrenten Excelsior Maas sluis en SSS. Of die tot de laatste speeldag hun medewerking zul len blijven verlenen mag als twij felachtig worden verondersteld. RIJNSBURG - De titelaspiraties zijn bij Rijnsburgse Boys nog niet in de ijskast gezet. Na de 2-0 over winning op Excelsior Maassluis werd in de bestuurskamer van de club met belangstelling uitgeke ken naar de andere resultaten in IA. "Het kan nog steeds", heerste maar de Rynsburgers hebben nog sluis spraken zelfs van acht gebles- een inhaalduel op het programma seerde spelers, staan. Om op basis van die gege- TT A vens de club echter kampioens- Bet publiek werd daardoor de kansen toe te dichten, voert echter «rote verhezer. Zowel Rijnsburgse veel te ver. B°ys als Excelsior Maassluis paste Afgaande op het spel van de zich moeiteloos aan bij de terrein- 'Boys' in de wedstrijd tegen Excel- omstandigheden en er restte sior Maassluis komt de ploeg zeker slechts een waarde-oordeel: bar e~ als opvatting. Vergeten was kenne-niet voor de hoofdprijs in aanmer- koos. Scheidsrechter Bezemer wil- lijk de bar slechte ontmoeting, die king. Natuurlijk werd gewezen op kennelijk niet onderdoen voor - "de lijst met afwezigen: Toon Hou- de beide ploegen. Door zijn -lakse tekamer (geblesseerd), Rob Gillis- optreden werd de ontmoeting veel sen (geschorst), Johan de Kroon te hard. Slidings ingezet op vyf- (nog niet hersteld) en Huug Aande- wiel (vorige week tegen RCL ge blesseerd geraakt), terwijl traine Arie Lagendijk bovendien voor stopper Wim Driebergen aan de kant hield. Maar ook de rode lan taarn-drager verscheen niet op vol le sterkte in het veld. Zo was doel man Robert van de Broeke afkom stig uit het vierde elftal en de be stuursleden de plaatselijke favoriet in de vooraf gaande anderhalf uur had ge speeld. De beide veroverde punten stemden in elk geval tot tevreden heid. Nog niet zo lang geleden ging Rijnsburgse Boys door voor een van de ploegen in degradatiege vaar. De laatste wedstrijden ging het de club echter voor de wind met als gevolg, dat de beide koplo pers Kozakken Boys en Noord wijk in zicht kwamen. De afstand be- daagt weliswaar nog zeven punten, -«a jm. M ter afstand vond hij de gewoonste zaak van de wereld en vooral in de eerste helft mochten beide ploegen elkaar zonder pardon te lijf gaan. Pas nadat Marcel van de Blom na een grove tackle op Robin Gauka met een boeking was geconfron teerd, kwamen de spelers tot in keer. Hun mate van zelfbeheersing voorkwam dat de ontmoeting niet de club uit Maas- ontaardde. Met arbiters als Beze mer is het echter vragen om moei lijkheden. Hoewel Excelsior Maassluis zichtbaar tekort kwam - van enige opbouw vanuit de achterhoede was bijvoorbeeld geen sprake - creëerde het in de eerste helft de beste mogelijkheden. De lange bal- LEIDEN - Koploper Katwijk gevaar in dersDft tedllren teeen HVO De- keer toe vcrscheer> de hekkesluiter gradatiekandidaat T^- Leede g«k v°°' d°el™n «enk van wee» Ketwiik evenwol een enode Voorbergen. mmSm Katwijk evenwel een goede dienst door Sportlust een puntje af te snoepen. Katwijk-HVO 0-1. Nadat Amerik van Duivenvoorde twintig Het was louter aan geluk te dan ken, dat Rijnsburgse Boys bij de pauze niet tegen een achterstand aankeek. Tekenend NOORDWIJK - Noordwijk heeft het zichzelf zaterdag te gen SSS verbazingwekkend moeilijk gemaakt. Ondanks een uit het veldoverwicht voortvloeiend groot aanbod aan kansen wist alleen Timo Gerlof het net te vinden. Noord- wijk slaagde er de gehele verdere wedstrijd niet in het aanvalswerk naar behoTen af te ronden en moest uiteinde lijk zelfs nog een muur rondom de bepaald niet overtui gende Dick Dortmundt bouwen toen de povere Klaas- waalse formatie op jacht ging naar de gelijkmaker. De uiteindelijke 1-0 overwinning bleek niet garant te staan voor de tweede periodetitel. Het duidelijk beter op dreef zijnde Kozakken van dichtbij hoog over. Het ver wachte doelpunt bleef zodoende in de steeds natter wordende lucht hangen en de wijze waarop Noord- V r tijd voor de thuisploeg op macht was het feit dat de enige de lat had geschoten, leek deze doelrijpe kans van de thuisclub bloedeloze party in 0-0 te eindigen, ontstond uit een verkeerde terug- Maar vier minuten voor tyd kreeg speelbal van Aad Moerman. Gele- Wim Guyt 1 de bal ongelukkig te- genheidsspits Ton Arroyo kreeg gen zyn hand in het eigen straf- een vrije doorgang, maar stuitte op schopgebied en ging de koploper Van de Broeke. te boot fnchIemieUge W1JZe alsnog De tweede helft was amper een Ter Leede-Sportlust 0-0. De minuut oud. toen Rijnsburgse nieuwe hjstaanvoerder had in Sas- Boys °p,y°"sP™"f senheim geluk dat de jeugdspelers Zwaan, die daarvoor met een paar André van Bladel en Ronald Vonk onbeholpen acties op de lachspie- werkLhe^een^chv^onretvmi moeitehad'omUpeirmSem Jt.iZT BSUSS rust de betere ploeg was. Boys bond zaterdag ook Zwart Wil wijk probeerde succes te bereiken '28 aan de zegekar (1-3) en hield werd steeds chaotischer. Van enige daardoor de Zeekanters op één opbouw was nauwelijks sprake Eén van de weinige acties van Klaas Vink. Hij gaat het duel om de bal aan met Hans Veldhoen (foto Holvast) punt overhield. maas verlengde pal voor rust een kopbal van Huisman en trof de roos maar bevond zich in buiten spelpositie. Erik Grosman vermorstte vijf nuten voor tijd de derde grote kans van Ter Leede zodat Sportlust aan dit matige treffen in elk geval een punt afstand van die titel. Zoals ook vorige week tegen Ko zakken Boys lieten de Noord wij kers geen voetbal zien dat een top- ploeg waardig is. Zonder de nog steeds geblesseerde André Wetzel het beeld werd steeds eentoniger. SSS kreeg in de gaten dat ze ei genlijk niet bevreesd behoefde te zijn voor het doorzichtige Noord- wijkse spelletje en slaagde er zo waar in voor de nodige onrust bij .1 met de herstelde Jos Smits nog de thuisploeg te zorgen. Het team op de bank, leek de Eelman-ploeg uit Klaaswaal draait om twee spe- aanvankelijk een leuke voetbal middag te gaan verzorgen voor de toeschouwers die de overdekte tri bunes voor zo'n 50 procent bezet ten. In hoog tempo werden de Klaaswalers in hun eigen straf schopgebied opgesloten en kregen Iers: aanvoerder Kees Boogaard re- Terwijl de meeste toeschouwers hun droge plek op de tribunes tikte Timo Ger lof vlak na rust 1-0 binnen op aan geven van de verder onzichtbare Klaas Vink. De roodwitten ver zuimden hierna echter door te drukken en gaven de opponent 2 geit de verdediging en spits Aad doende kans wat terug te doen Huisman is een voortdurende Trainer TheodeWaardbracht plaag voor zyn tegenstanders door Veldhoen m het veld voor Rosman zyn snelle actieradius en zyn doel- ï^ar kwahtetief bleef het spel van gerichte speelwijze. Siem van Be- SSS illustrerend voor hun positie veren had een zware kluif aan op de ranglyst Des te bedroeven- kweet zich uitste- der was het dat Noordwijk zich liet meesleuren naar dit tobniveau. Het schotvaardigheid gesteld was. Ivan werd Hermans kopte een voorzet van nerve John Marijt net voorlangs, Siem man in diens ogen te gevaarlijk van Beveren volgde zijn voorbeeld, werd. De bal stuiterde daarna voor Geert Jan Bakker zag zyn harde de voeten van Vermaas die een schot uit het doel geranseld door unieke kans kreeg de score te ope- doelman Sloof, Timo Gerlof zocht nen. Zyn lob over Dortmundt en het net aan de verkeerde kant van Van Beveren heen verdween ech- de kruising en Sjaak Sluys kogelde ter naast het verlaten doel. Ver- Theuns-Emma: 'Geen commentaar' BARENDRECHT - Rob Theuns fut er nog altijd v ALPHEN AAN DEN RIJN - Na tien minuten in de tweede helft van de attractieve streekconfronta- tie tussen ARC en FC Lisse kon Wim Eilander, de oefenmeester van de bezoekers, zijn lof niet op. Het feit dat zijn ploeg een in de eer ste rondgang opgelopen achter stand via een furieuze start na rust cd snel had weten weg te werken, inspireerde de Rotterdamse trainer tot een vreugdedans temidden van zijn spelers. Eilanders uiting van blijheid bleek voorbarig. Na ne gentig minuten was het aan de Al- phenaren om jubelend het veld te verlaten: 6-2. Een duidelijke zege dus voor de thuisclub, die door dit resultaat nog altijd blijft meetellen en in de strijd om de titel van de zaterdag tweedeklasse B. FC Lisse daaren tegen moet naar beneden kijken, maar gezien het spel in Alphen be hoeft duel kreeg naarmate de wedstrijd vorderde meer en meer het karak ter van een degradatieduel. Jos Smits verscheen in het veld voor de licht geblesseerde Timo Gerlof, maar ook hij slaagde er niet in orde in de chaos te scheppen. In die warboel kreeg SSS de smaak te pakken en wist zowaar een klein offensieve te openen. Huisman ontfutselde Dortmundt de bal en schoof deze in het doel. Scheids rechter Van der Velde oordeelde uit dat bij votrend seizoen trainer echter dat Dortmundt de bal vast is bij Quick Boys. De Dordtse voetbalvereniging Emma houdt bem daarentegen nog had gehad en voorkwam met die altijd aan de toezegging die de Barendrechtse trainer op 10 maart aan het bestuur deed visie de gelijkmaker. Noordwijk en waaruit werd opgemaakt dat Theuns bij de zondagderdeklasser trainer zou worden, bleef intussen uitermate slordig De strijdende partijen voeren nog steeds correspondentie. Theuns zelf, afgelopen zater- nmcnnnppn mPt Hp vpIp mrwxpliilc dag onopvallend toeschouwer bij Barendrecht-Quick Boys. en Emma-secretaris Hak- omspringen met de vele mogelyk- steen doen daarover vooralsnog geen nadere mededelingen. heden die er waren om het doelsal- In elk geval staat vast dat er in de nabije toekomst van een redelijke samenwerking do wat op te vyzelen. Zodoende twintig meter doelman Bart de tegen-één werd gespeeld. In die be seen sprake meer kan zijn. "Dat wordt inderdaad moeilijk", erkent Theuns, "en ik denk bleef het tot het einde toe span- Bruin het nakijken gaf: 1-0. IS-,mSSChl" °m schad""^ nend, maar SSS strafte Noordwyk - Secretaris Haksteen, niet onvriendelijk maar erg bondig: "Geen commentaar. Wij niet, voor "et zeer teleurstellende houden Theuns aan de afspraken. Verder is dit een zaak van het bestuur. Wanneer we spel. verder praten? Dat weet ik niet". PETER VAN LEEUWEN de opponent wisten de bezoekers het echter niet meer. Vandaar dat ARC-goalie Cor Prook in de eerste speelhelft nauwelijks op de proef werd gesteld. Zijn collega Bart de Bruin kreeg ook weinig werk, maar moest toch voor rust nog eenmaal de bal uit het net halen, nadat Ardy Ooster- lee, gadegeslagen door UEFA- coach Ger Blok, van afstand ver nietigend had uitgehaald: 2-0. Na de pep-talk van Wim Eilander en met de wind in de rug, kwam FC Lisse na de thee voortvarend uit de startblokken. Arie Schalk en aanvoerder Jan van Slooten profi teerden al vlot van het weifelende optreden van de Alphense defen sie, waarin libero Jelle Koolstra na een lange absentie zijn rentree vierde (2-2). Vier minuten na de vreugdedans van Wim Eilander en de zijnen, be- voor degradatie niet te zorgde FC Lisse-rechtsachter Ar nold Vermeulen zijn eigen team flinke teleurstelling door een de prima spelende Sjaak Key via een volley in een tuinlijk in de touwen. Bezemer bleef doof voor de felle protesten van de Maassluis-spelers wegens vermeend hands van Zwaan. Vier minuten later ontsnapte Rijnsburgse Boys aan de gelijkma ker, toen Moerman buiten bereik van Van Voorbergen tegen de paal kopte. Excelsior Maassluis drong aan, waardoor de thuisclub in aan vallend opzicht een zee van ruimte kreeg. Mede door het falen van Marcel van de Blom (hij hield de bal telkens veel te lang by zich), geleide strijd gelukte het de Kroe- w"d daar niet van geprofiteerd. se-formatie wél de nu zonder tuiging spelende Lissenaren uit te - tikken. Met name spits Nico Oos- £et zekere terlee kreeg, veelal na voorberei dend werk van broer Ardy, nogal wat mogelijkheden. Eén ervan be nutte hy en dat betekende twintig minuten voor tyd 4—2. In de slotfase stopte Prook nog wat schoten van Peter Schalk en René Griffioen, waarna FC Lisse lijdzaam moest toezien hoe ARC, ondanks een door Nico Oosterlee gemiste strafschop, de eindstand nog op 6-2 wist te bepalen. Door een subtiel doelpunt van invaller Ennis van Ommen en een re bound-goal van Ruud van Es. Voor Wim Eilander viel er toen weinig meer te dansen... NICO VERWOERD. Het bleef om die reden tot de slotfase spannend. Lagendijk nam het onzekere en bracht verdediger Driebergen in het veld voor aanvaller Zwaan. Het spelpeil zakte - voor zover nog mo gelijk - met de minuut en aleen middenvelder Arie van Dijk stak boven de middelmaat uit. Zwoe gend voor elke meter hield hy Rijnsburgse Boys vrijwel in zijn eentje op de been. Het was eigenlijk terecht dat de pass, waaruit het bevrijdende tweede doelpunt ontstond, van zijn voet kwam. Van Dijk stuurde in de voorlaatste minuut Ton Arroyo de diepte in. De spits onderstreepte zijn mogelijkheden door uitermate beheerst doelman Van de Broeke te omspelen en koel te scoren: 0-2. PAUL VINKEN. Een uur lang gaf de fusieclub de Alphense titelpretendent goed par- voorzet tij, ondanks het feit dat men al in Sjaak L de eerste minuut op achterstand doelpunt óm te zetten: 3-2. kwam. René Warmerdam verspeel- "De Lissenaren bleven de op het middenveld de bal Sjaak Keij, die daarna vanaf ADVERTENTIE achterstand pressie uitoe fenen, waarbij achterin vaak ginfase - de tweede helft kon Door middel van by vlagen goed ARC dat niet afstraffen, omdat de combinatiespel trachtten de Lisse- Racing toen niet aan aanvallen toe naren iets aan die nadelige stand te kwam. In het verdere verloop van doen. In het strafschopgebied van de door arbiter Heil voortreffelijk Barendrecht met 2-0 geklopt BARENDRECHT - Quick Boys kan maar niet duidelijk maken hoever de mogelijkhe den reiken. Dat zal altijd wel een vraag blij ven, zolang de blauwwitten op de beslissen de momenten 'vergeten' te winnen. Recen telijk was dat nog het geval tegen Noord wijk, en ook toen vorige week tegen NSW iets van de schade kon en moést worden ingehaald, ging de Katwijkse formatie pijn lijk onderuit. Zaterdagmiddag bij het door iedereen te vrezen Barendrecht waren de rijen weer gesloten en hielden de Katwij- kers met een 2-0 overwinning aansluiting bij de top drie. Wat op het fraaie sportpark De Bongerd wel duidelijk werd, is dat Quick Boys alle kanten op kan. Anders dan bij de gememo reerde verliespartijen uit de afgelopen maand, waarbij in deze context die tegen het Nederlands elftal niet mag worden ver geten, verzamelden trainer Van Vianen en consorten nu eens géén complimenten voor sprankelend spel. Bekocht de ploeg van de nog naar een nieuwe club zoekende Haagse oefenmeester in voorgaande weken z'n en thousiasme en een (te) aanvallende instel ling met kostbaar puntenverlies, zaterdag middag ging het allemaal stukken sober der. Nu eens telde alleen de winst. Quick Boys bewees zonder te imponeren en op al lerminst grootse wijze puur op resultaat te kunnen spelen, overigens nauwelijks een strobreed in de weg gelegd door het zielto gende Barendrecht. Winst was voor zowel Barendrecht als Quick Boys noodzaak om een rol als outsi der in IA te kunnen blijven vertolken. Aan niets viel zaterdagmiddag echter af te lezen dat twee ploegen voetbalden om behoud van hun plaats in de amateurtop. De voor zichtigheid aan vooral Katwijkse zijde was, gezien de 0-3 vorige week, begrijpelijk. Lo gisch ook dat de waakzaamheid achterin nog eens werd opgevoerd, toen Marco van der Plas na de eerste twintig, erg vlakke mi nuten de 0-1 onverwachts voor het intikken had gehad. Een even zuivere, alsook omstreden goal. Kees Zuyderduyn, vervanger voor de zieke Martin van der Plas, dropte de bal tussen de Barendrechtse laatste linie en keeper Pier re Scheffers. Floor van Duyn was vervol gens als eerste bij de bal, maar beroerde het projectiel niet In volle ren stapte hy over de bal heen en liep in dezelfde vaart de te gemoetkomende Scheffers omver. Scheids rechter Roegiest had de goalie in bescher ming kunnen nemen en afblazen, maar zag geen opzet of onheil in Van Duyn's actie (daar was ook geen sprake van) waardoor Marco van der Plas ongehinderd de 0-1 in het lege doel mocht schuiven. Barendrecht protesteerde nauwelijks, zo als de maten van de vertrekkende (KNVB- )trainer Jan Rab in het verdere verloop van de wedstrijd geen spoortje sportieve agres sie toonden. Voor rust kreeg zowaar libero Bas Hokke nog een 'open' kans op de ge lijkmaker (hij tilde de bal met de binnen kant van de voet beschaafd over het doel), maar verder was Barendrecht werkelijk nergens. Na nieuwe missers van de onzekere Scheffers kregen Marco van der Plas en Kees van Rooyen net niet voldoende tijd om zuiver aan te leggen en Quick Boys al voor rust op een comfortabele voorsprong te zetten. Drie of vier nul had de ware ver houding trouwens geweld aan gedaan, want ook met Quick Boys was het zaterdag lang niet alles. Vooral in opbouwende zin schoten de Katwykers flink tekort. Zaterdag deed zich het gemis voelen van een spelbepalende middenvelder van kaliber, ook al liet de be slist ijverige Zuyderduyn (mid-mid in het tweede) zich als hangende spits overal zien en oogstte werkbij Floor van Duyn louter waardering. Zy leidden de eerste goal in en het kon nauwelijks toeval worden genoemd dat juist deze twee spelers na een kwartier in de tweede helft gezamenlijk ook de be slissende 0-2 voor hun rekening namen. Zuyderduyn verstuurde de dieptepass, Van Duyn pikte de bal op en bekroonde zijn lan ge spurt met een koelbloedige schuiver. Voor het overige....niets eigenlijk. Met de wissel, direct na die veilige 0-2, Jaap van Duyn voor de tobbende Marco van der Plas accentueerde Van Vianen het middenvel dersprobleem. Voor zover je daar tenmin ste van mag spreken, want in de weken dat Quick Boys goed voetbalde oogde de ploeg redelijk compleet. Toen werd er echter ver loren, nu niet. En daar ging het zaterdag middag per slot van rekening om. GERARD HAVERKAMP (ÖZES o Per 1 april zijn enkeltjes en retourtjes zo'n 2'/z% goedkoper. Stijgen de abonnementsprijzen slechts met gemiddeld i</z%. Is de Dalurenkaart ook geldig op vrijdag v.a. 9.00 uur. En komt er ook een 6o+ kaart voor mannen. Veel leuke nieuwtjes dus bij NS. Lees er alles over in de nieuwe folder'Treinprijzen'. Haal 'm aan het loket of vraag 'm aan via telefoonnummer 030-33 4515. ENKELTJES EN RETOURTJES ZO'N 2/2% GOEDKOPER.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15