PSY loopt zich stuk 18 SOT Genoegdoening voor Sanchez Torres Situatie van PEC wordt met de week hopelozer res in fvoetbal PSV lonkt Blind naar In duel met Van Swieten tijdens Twente-Feyenoord Fafié nóg steeds in ongewisse eredivisie Excelsior-GA Eagles 1-1 (0-1). 34. Tu- lar 0-1, 83. Rufies 1-1. Scheidsrechte: Verhoef. Toeschouwers: 4000. Gele kaar- i: Woudsma (GA Eagles) en Van Tour (Excelsior). Haarlem-Voiendam 1-0 (1-0). 37. Lies- dek 1-0. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 4300. AZ'67-Fortuna S. 2-1 (0-1). 22. Thüssen 0-1, 77. Haar 1-1, 88. Kist 2-1. Scheids rechter: Bonnet. Toeschouwers: 2500. Gele kaarten: Thüssen (Fortuna), Loggie en Arntz (AZ). mansen 2-1, 63. Daerden 2-2, 67. Trost 2- 3, 88. Van Geel 2-4. 89. Weggelaar 3-4. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Weggelaar en Van der Hengt (beiden PEC) en Van der Ven en Hofman (beiden Roda JC). FC Twente-Feyenoord 2-2 (1-0). 15. Ten Caat 1-0, 52. Houtman 1-1. 72. Been 1-2, 83. Koopman (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: 12.000. Gele kaarten: Duut (Feye- noord), Sanchez Torres (Twente). NAC-PSV 0-0. Scheidsrechter: Tho mas. Toeschouwers: 8100. Gele kaarten: Smits (NAC) en Van de Kerkhof (PSV). Helmond Sport-Wlllem II 0-0. Scheidsrechter: Van der Leek. Toe schouwers: 3000. Gele kaarten: Edel- bloedt, Van der Veen, Van Breemen (al len Helmond Sport) en Cohen (Willem Scheidsrechter: Van der Niet Toeschou- MAANDAG 1 APRIL 1985 11-2, 89. Bruinen 2-2. Scheidsrechter: Den Haag-RBC 5-0 (1-0). 39. Smeets 1- 0,75. Smeets 2-0,77. Blok 3-0.84. Smeets 4-0 (strafschop), 86. De Roode 5-0. Scheidsrechter: Van de Broek. Toe schouwers 7000. Gele kaart: Van Eek (RBC). BREDA (GPD) PSV zal zich het „avondje NAC" voorlopig nog wel even heugen. De titelpretendent liep zich zaterdag in Breda stuk op een worstelend NAC, dat dit jaar voor de zoveelste keer in de ge schiedenis met man en macht tracht het hoofd boven water te houden in de eredivisie. Het ö-0-ge- lijkspel tegen PSV gaf de trouwe aanhang weer eens reden tot jui chen, maar gezien het vertoonde spel is optimisme in Breda nauwe lijks op zijn plaats. Voor PSV geldt, met het oog op het behalen van de landstitel, hetzelfde. Op nieuw verslikte de ploeg zich in een „kleintje" en dat zou in de slot fase van de competitie weieens doorslaggevend kunnen zijn. Nog niet zo lang geleden verklaar de PSV-trainer Jan Reker onom wonden dat de „grote drie" (Ajax, PSV en Feyenoord) te sterk zou den zijn voor de Nederlandse com petitie. NAC bewees zaterdag avond het tegendeel. PSV, de eni ge ongeslagen ploeg in het betaal de voetbal, bleef de afgelopen we ken in de topduels overeind, maar de verzamelde klasse was tegen NAC ontoereikend om de routi neklus tot een goed einde te bren gen. PSV was weliswaar sterker, maar bepaald niet „te sterk" voor de Bredase degradatiekandidaat. „Wij kunnen onszelf verwijten dat we niet scoren en NAC kan het zichzelf verwijten dat de ploeg niet vaker speelt zoals vanavond", luid de het oordeel van PSV-trainer Jan Reker. Toch was het niet slechts de verdienste van NAC dat PSV niet verder kwam dan 0-0. De Bredase ploeg speelde een groot deel van het duel overeenkomstig haar sta tus: armoedig, terwijl PSV zichzelf degradeerde tot een werkersploeg zonder uitstraling. In bedekte termen uitte Jan Reker daarom nog een^ de wens tot ver sterking van de selectie. „Tegen dit soort tegenstanders komen we moeilijk tot scoren. Het gaat alle maal goed tot het 16-meter-gebied, maar iets verder voorin hebben we geen „winnaars". Het was op het hele veld duidelijk dat we voor de winst kwamen, behalve voor het vijandeUjke doel". Juist die kwestbare defensie van NAC stelde PSV voor onoverko melijke problemen. Dat hadden de Eindhovenaren voor het grootste deel aan zichzelf te v/ijten. Door de trage, uiterst behoedzame, opbouw van PSV ontstond een soort ver keersopstopping in de Bredase verdediging waar geen doorkomen aan was. Ook met individuele ac ties had de nummer twee van de eredivisie geen succes. René van der Gijp was wat al te nadrukkelijk een „avondje uit", Hallvar Thore- sen werd als een schaduw gevolgd door Edy de Schepper en ook Ken neth Brylle liep er wat verloren bij. Aan de andere zijde was NAC al evenmin gevaarlijk. Alleen het duo Guus van der Borgt en John Lin- ford bezorgde het driemanschap Stevens, Brandts, Hysen (spelend voor de zieke Van Aerle) handen vol werk. Vooral de doorwinterde, agressieve, Linford, die zich voort durend uitte in vierletterige Engel se woorden, was een doorn in het oog van de PSV-defensie, die de Brit met gelijke munt terugbetaal de. Al in de eerste minuut werd Er nie Brandts bijna het slachtoffer van een wraakactie van de Engelse spits, nadat Brandts even eerder Guus van der Borgt op hardhandi ge wijze welkom had geheten. De grimmigheid van de Brabantse derby werd in dat eerste kwartier onderstreept door Smits en Van de Kerkhof, die respectievelijk Thore- sen en Linford in de heupzwaai na men. Smits kreeg van scheidsrech ter Thomas als eerste een kaart in clubkleuren voorgehouden en een minuut later kreeg Van de Kerkhof geel te zien. Dat waren en Brylle verzuimden PSV op voorsprong te brengen. Op slag van rust kwam PSV goed weg toen Hysen de doorgebroken Van der Borgt in het strafschopgebied vloerde op een moment dat scheidsrechter Thomas kennelijk naar adem liep te happen. Ook in het vervolg zocht PSV zelf de problemen op. Huub Stevens speelde hoe langer hoe meer als ex tra middenvelder voor de eigen de fensie en dat leverde in eerste in stantie mogelijkheden op voor Van der Borgt en Linford die wel profi teerden van de ruimte maar niet van de doelkansen. Dat deed PSV evenmin. NAC verdedigde met man en macht (Reker: „Maar ze speelden niet negatief') en had bo vendien het geluk dat PSV niet op scherp stond. Na een oponthoud van vijf minu ten, nodig voor de verzorging van Edy de Schepper die in botsing was gekomen met Michel Valke, verschenen achtereenvolgens Ste vens, Thoresen, Brylle, diens ver vanger Van de Boogaard en Van der Gijp voor het doel van NAC, waar Chris van Campenhout de ge legenheid aangreep zijn kwalitei ten te tonen. NAC vierde de remise tenslotte als een overwinning. „Want op een punt hadden we toch niet gerekend", stelde trainer Bob DEN HAAG (ANP) - Ajax, de lijst aanvoerder in de eredivisie, hoefde niet in actie te komen om toch een plezierig weekeinde te beleven. Wegens de overvloedige regenval werd Ajax - Den Bosch, net als Sparta - Groningen, afgelast. De gelijke spelen van PSV en Feye noord zorgden ervoor dat Ajax nu twee punten meer, met een wed strijd minder, heeft dan de Eindho venaren en vijf punten voorstaat op Feyenoord. In het paasweekein de, waarin een dubbel programma wordt afgewerkt, mag Ajax op maandag de prestatie van Feye noord in Enschede proberen te verbeteren. Breda - Het eredivisieduel tussen NAC en PSV begon zaterdagavond bijna tien minuten later dan was gepland. Eén minuut voor de aanvang van de wedstrijd ketenden twee NAC-aanhangers zich vast aan een van doelen uit onvrede met het beleid en de zwakke prestaties van NAC. De beide actievoerders droegen borden met de opschriften: „V/ij balen" en „Wij balen van dit wanbeleid". Het kostte uiteindelijk bijna tien minuten alvo rens het tweetal met een betonschaar kon worden „bevrijd" en afgevoerdna een gesprek met Guus van der Borgt van NAC. NAC-trainer Bob Maaskant had na afloop van het duel geen goed woord over voor de beide actievoer ders. „Ik noem het voetbaldwazen. Als dit je supporters zijn, waar ga je dan naartoe". Ook scheidsrechter Thomas kon geen enkel begrip opbrengen voor de wijze waarop de beide supporters uiting gaven aan hun onvrede. „Dit hoort gewoon niet thuis op een voetbalveld", aldus de arbiter. (foto anp> LEIDEN - PSV heeft belangstel- ling voor de rechter vleugelverde diger Danny Blind van Sparta. Het contract van de 23-jarige Zeeuw met de Rotterdamse eredivisieclub loopt aan het eind van dit seizoen af. Blind is inmiddels van de inte resse van PSV op de hoogte, maar heeft nog geen concrete aanbie ding van de Eindhovense clublei ding gekregen. "Ik weet dat er belangstelling is, maar ik heb nog geen enkel ge sprek met PSV gevoerd, dus het is nog veel te vroeg om te stellen dat ik volgend seizoen in Eindhoven voetbal", aldus Blind, die zijn am bities om bij een topclub te spelen nooit onder stoelen of banken heeft gestoken. "Als je de top drie in Nederland be kijkt en je ziet wie daar op mijn plaats lopen dan is die belangstel ling van PSV niet zo vreemd", duidt Blind op de verstoorde rela tie tussen PSV-trainer Jan Reker en de voormalige rechtsback van het Nederlands elftal, Piet Wild schut. ENSCHEDE (GPD) Acht minu ten voor afloop van het opwinden de duel tussen FC Twente en Feye noord kreeg Manuel Sanchez Tor res toch nog de genoegdoening in zijn privé-oorlogje met Ignace van Swieten. Tot twee keer toe had de Spaanse wervelwind tevergeefs een strafschop geclaimd, in plaats daarvan kreeg hij het gele karton (zijn derde) onder zijn neus ge duwd. Toen Joop Hiele echter zo dom was om de aanvoerder van FC Twente in kansloze positie omver te kegelen, mocht Martin Koop man vanaf elf meter aanleggen voor de dikverdiende gelijkmaker (2-2). Vanzelfsprekend beweerde de doelman van Feyenoord nader hand bij hoog en laag dat er „niks aan de hand" was en dat Van Swie ten de thuisclub „die strafschop ten onrechte had toegekend", „ik lag op de grond", analyseerde Hie le de situatie na afloop, „met een been half onder m'n lichaam. Ik kon daar moeilijk blijven liggen motivatie en agressiviteit. Feyenoord ontbrak voorin en op het middenveld bovendien de scherpte om FC Twente van re pliek te dienen. De jeugdige vleu raakte in de draai Sanchez Torres, gelverdedigers Bosch en Pouls Die kon op zijn beurt bovendien hadden toen ook geen kind 2 nooit meer bij de bal komen, zodat er naar mijn idee dus nooit sprake van een strafschop kon zijn". De kushandjes die Sanchez Torres op dat moment naar Van Swieten en de om de gelijkmaker smeken de toeschouwers wierp, bevestig den in feite het gelijk van Hiele. Drie kwartier later zou de lezing van de Spanjaard nauwelijks afwij ken van die van de Feyenoord- doelman. In zijn ergernis over de twee niet gegeven strafschoppen en doodziek van de schorsing die hem te wachten staat, schroomde duo. Tahamata-Steur, in het cen trum van de aanval liep Houtman doorgaans verloren rond. De grote uitblinker op het midden veld was ontegenzeggelijk Theo ten Caat, de van Hoogenveen over gekomen nieuweling in de Twent se selectie, die Hoekstra voortdu rend zijn hakken liet zien. Aan een welgemikte kopbal van hem, na een blunder van Brard en inlei dend werk van Janssen en Bleu- ming, dankte FC Twente het ook dat de thuisclub al na een kwartier kon openen. „In die perio-1 FC Twente's aanvoerder echter de", stelde Bleuming naderhand Ruud Gullit blijft vrolijk on danks alle ellende. Hoewel hij voor de rest van het seizoen is uitge- schakkeld met zijn enkelblessure, kan hij nog breeduit lachen. evenmin Van Swieten verantwoor delijk te stellen voor het verlies- punt. Want als zodanig beschouw de Sanchez Torres het gelijke spel tegen de nummer drie van de ere divisie wel. „Ik vind", klonk zijn bittere oor deel over de arbitrage, „dat Van Swieten ons vanmiddag een beetje benadeeld heeft. Twee keer word ik in de zestien meter vastgehou den, dat wuift hij weg. Maar op het laatst krijg ik wel een strafschop mee". Het meest verbolgen was de opvliegende Spanjaard echter over het geel. „Die kluit zand was be slist niet voor hem bestemd, maar net op het moment dat hij zich om draaide had ik die in de hand. Ik heb niks tegen Van Swieten, toch denk ik dat hij op zo'n moment de wedstrijd gewoon niet goed aan voelt. Ik krijg zo vaak schoppen waar niks tegen gedaan wordt, en dan krijg je op zo'n manier geel. Dat vind ik niet terecht". Tegen Feyenoord bewees FC Twente echter ook dat de droeve serie van de laatste weken op een misverstand moet berusten. In het eerste part domineerde de thuis club op alle fronten en kregen de (Foto anp) Rotterdammers vooral een lesje in met genoegen vast, „speelden we Feyenoord helemaal zoek. Toen hadden we meer afstand moeten nemen. Er werd toen goed en kort op de man gespeeld maar ook goed gevoetbald. Want als je tegen Feye noord verstoppertje gaat spelen, vraag je om moeilijkheden". ?al T™?.1 dan aan de rust de rust, toen Troost vanuit een moeilijke hoek de paal op zijn weg vond en Hoekstra pal daarop verzuimde de gelijkmaker te sco ren. Zes minuten na rust was het echter toch raak. Slecht uitverde digen van Ashcroft bracht Taha- mata in balbezit, diens strakke voorzet werd door Houtman prompt benut: 1-1. „Tot die gelijk maker", concludeerde Fritz Kor te temporise ren. Want doordat wij in hetzelfde tempo doorgingen met FC Twente leden we te snel balverlies". Ook de door Fafié aangebrachte wissel Nielsen-Steur bracht daarin geen verandering. Eveneens de beslis sing vanaf de kant om Been als spelmaker te laten verhuizen naar de rechterkant en Brard op Vreij- sen te laten spelen. de gelijkmaker van Koopman Houtman is diep doorgedrongen eveneens. Want in feite kreeg Feye- in de defensie van Twente, maar noord in de slotminuten de reke- slaagt er niet in te scoren, hoewel ning gepresenteerd voor de be- doelman Snelders al ligt. houdzucht van Ab Fafié. (fotoANP)' De zeven overgebleven wedstrij den in de eredivisie trokken ruim 36.000 toeschouwers, een gemid delde van iets meer dan 5.000 be zoekers per duel. FC Twente was topscorer met 12.000 mensen. Er Loggie (beiden AZ) liepen tegen hun derde gele kaart aan en kun nen op een schorsing rekenen. Onderaan de ranglijst wordt de situatie voor PEC Zwolle met de week hopelozer. De ploeg van geldschieter Eibrink, die tien mil joen gulden steekt in een nieuwe accommodatie, mocht op eigen veld tegen Roda JC even aan winst ruiken. Bij de rust stond PEC, dat inzet paarde aan chaos en hard heid, met 2-1 voor. Daerden, Trost en Van Geel deden de hoop van de Zwollenaren na de hervatting ech ter vervliegen. De late tegentreffer van Weggelaar deed daar niets meer aan af. Piet Schrijvers, de meest gepasseerde doelman van de eredivisie, ging bij twee treffers be paald niet vrijuit. Hij hoorde bo vendien van Eibrink, dat zijn assis tent-trainerschap aan het eind van het seizoen niet wordt geconti nueerd. Volendam kon bij Haarlem de neergaande lijn niet tot staan bren gen. Nu verloor de door blessures en interne strubbelingen gekwelde ploeg van interim-bondscoach Beenhakker weer met 1-0. De win nende treffer kwam kort voor de rust op naam van Liesdek. Daar voor miste Blanker, die zijn rentree maakte na vier maanden, een straf schop. AZ'67 werkte zich wat omhoog door een kostbare overwinning van 2-1 op het de laatste tijd kwak kelende Fortuna Sittard. Thijssen zette de Limburgers in de eerste helft wel op een voorsprong, maar Haar en Kist (twee minuten voor tijd) hielden de punten toch in de AJkmaarderhout. Ook MW werkte in Maastricht een vroege achterstand weg. Nan- ninga was de meest bejubelde man in De Geusselt. Hij passeerde de Utrechtse doelman Van Ede twee maal. Scheidsrechter Van der Niet deed in de ogen van de Utrechters weinig goeds op het veld. Hij ver zuimde FC Utrecht een strafschop te geven en zag over het hoofd, dat Nanninga by het maken van de ge lijkmaker een overtreding beging. Excelsior en Go Ahead Eagles, die beiden in de gevarenzone ver keren, hielden elkaar op een nat en dus glad Woudenstein in even wicht. Pas zeven minuten voor tijd wist Rutjes de treffer van Tular uit de eerste periode weg te werken. EERSTE DIVISIE FC Den Haag heeft optimaal ge profiteerd van de verliespunten van Heerenveen en FC VW. De formatie van de vroegere bonds coach Rob Baan versloeg in eigen huis RBC met 5-0, door ondermeer drie treffers van Huub Smeets en een van Leidenaar Ron de Roode. De goede prestaties hebben niet al leen tot gevolg dat het publiek de weg naar het Haagse stadion weer heeft gevonden 7500 toeschou wers) maar ook dat de ploeg een uitstekende kans heeft op de derde periodetitel. Bij winst op DS'79 kan het feest gevierd worden. RKC, de nieuweling in de eerste divisie, blijft het opvallend goed doen. Cambuur, dat het seizoen vol goede bedoelingen was begonnen, werd in Waalwijk met 2-0 versla gen door treffers van Brands. Het verlies van de Friese ploeg werd nog groter door de rode kaart van Peltzer. Hij werd al in de 4e minuut van het veld gestuurd door arbiter De Munnik wegens natrappen van RKC-middenvelder Bruurmijn. Een nieuw record sinds de invoe ring van het kaartensysteem. Het oude stond op naam van de Utrechter Van der Vlag met zeven minuten. bach later, „hadden we alles onder Het verweer van Fafié naderhand controle, maar ineens verslapte de concentratie". Via Pouls en Scheve kwam FC Twente weliswaar nog dicht bij 2-1, maar toen Been inlei dend werk van Tahamata en Hout man simpel mocht afronden, leek FC Twente een geslagen ploeg. „Maar meteen werd toen wel dui delijk", moest Ab Fafié naderhand wel toegeven, „dat wij de grootste problemen hebben om de bal in de ploeg te houden. Het ontbreekt ons klonk weinig overtuigend, zoals hij al evenmin een afdoende antwoord kon geven op de vraag waarom hij Petursson twintig minuten lang warm liet lopen maar uiteindelijk Stafleu als invaller voor de gebles seerde Been (verrekte knieband) in het veld bracht. „Ik vond het te link", meende Fafié, „om zo kort voor afloop nog een aanvaller in te zetten". De boosheid van Peturs son lag in het verlengde daarvan, ENSCHEDE (GPD) Ab Fafié verkeert nog altijd in voor bijvoorbeeld Leo Beenhakker. Dat is niets ten het ongewisse over zijn toekomst bij Feyenoord. Na nadele van Beenhakker, maar op de bank doet hij het gelijke spel gistermiddag bij FC Twente sprak de niets anders dan wat ik ook doe". Anders ligt het vol- trainer al zijn vermoeden uit dat het bestuur op z'n gens Fafié ten aanzien van Happel of Michels: „Dat vroegst over anderhalve week zal beslissen of hij als zijn trainers van wie ik nog iets kan opsteken. In dat hoofdtrainer mag aanblijven. „Ik kan me best voor- geval zou ik best bereid zijn weer als tweede man te stellen", aldus Fafié, „dat het bestuur nog even wil fungeren". afwachten. Maar waarom dat is, dat weet ik eigenlijk De kans is gering dat Feyenoord woensdagavond in ook niet". Groningen kan beschikken over Mario Been. Kort voor afloop van het duel met FC Twente raakte de Fafé acht zichzelf niet minder dan andere trainers, middenvelder in botsing met Martin Vreijsen en be- "Ik ben niet van plan mezelf uit de markt te prijzen schadigde daarbij een knieband.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14