SUIZEBr Flierefluiter Potton krijgt nog één kans Inter ontvangt zware geldstraf Politieke rel in Engeland na verplaatsing voetbalinterland U.V.S.-A.D.O. sloossport ZATERDAG 30 MAART 1985 SPORT PAGINA 13 Ordinair DWO-voetballer Rob Coetzee be landde zondag in het ziekenhuis na een charge van Meerburg- voorstopper Pieter van de Meer. De spits van de Zoetermeerse zondagvierdeklasser liep in het met 4-0 gewonnen duel met de opponent uit Zoeterwoude een gebroken kuitbeen en twee ge scheurde enkelbanden op. Bo vendien schoot zijn enkel uit de kom. Kortom: een afgrijselijke blessure die de 23-jarige Coetzee zijn tegenstander Van de Meer voor de volle honderd procent aanrekent. Verslaggever Toussaint Klui- ters van de Zoetermeersche Cou rant zocht Coetzee op in het St. Anton'iushove in Leidschendam en zette met de langdurig uitge schakelde voetballer het volgen de dubieuze één-tweetje op: "Voor de 23-jarige DWO-spits Rob Coetzee is het voetbalseizoen ten einde. Meerburg-speler Pieter van de Meer was hier zondag tij dens DWO-Meerburg voor ver antwoordelijk. Zijn ordinaire doodschop bezorgde Coetzee een gebroken kuitbeen, een enkel uit de kom en twee gescheurde enkel banden. Tijdens de wedstrijd had hij het al eerder met Van de Meer aan de stok gehad. Coetzee: 'Het was een vervelend ventje, dat de hele wedstrijd al liep te knijpen en te spugen. Maar om zomaar iemand het ziekenhuis in te schoppen, heeft niets meer met voetballen te maken'. Opvallend na die actie van Van de Meer was dat scheidsrechter Scharro niet meer dan een strafschop aan DWO gaf. Coetzee, die dit seizoen zelf al twee boekingen wegens praten heeft gekregen, is van me ning dat de arbiter de Meerburg speler eruit had moeten sturen. 'Waar was het toch voor nodig', vraagt Coetzee zich af. 'Meerburg was toch in een verloren positie. Als dit het gevolg is van het niet tegen je verlies kunnen, waar zijn ze dan mee bezig. Van die jongen heb ik ook nog niets ge hoord". Opvallend is natuurlijk dat Kluiters zich niet heeft afge vraagd waarom arbiter R.J. Jan sen geen maatregelen nam tegen Van de Meer. Volgens Meerburg- trainer Hennie de Klerk was de ingreep van zijn voorstopper weliswaar fors, maar niet meer dan een strafschop waard. De Klerk: "Het was een stereotype overtre ding die Van de Meer maakte. Eentje die je zondagavond weke lijks op de televisie ziet.*Van de Meer is niet zo snel en die DWO- spits ging hem in het strafschop gebied voorbij. Van de Meer pro beerde vervolgens met een sliding de bal te spelen, maar hij raakte eerst de man in plaats van de bal, een geheide penalty natuur lijk. Het vervelende was dat die knaap vreselijk ongelukkig te recht kwam, maar een doodschop was het zeker niet. Daar is Pieter ook helemaal de voetballer niet naar om zoiets te doen. De scheidsrechter reageerde dan ook vrij koeltjes. Pieter was wel be hoorlijk aangeslagen en was ze ker van plan om die Coetzee op te zoeken. Maar na dat vreselijk eenzijdige stukje in de Zoeter meersche Courant ziet hij daar maar af. Hij is bang dat hij met die knaap meteen problemen krijgt". Redactie Jaap Vlaser en Rob Onderwater Frustraties Frits Barend en Henk van Dorp wijdden deze week in Vrij Ne derland een tweede pagina aan het fenomen 'De Nees'. In deel 2 van de Neeskens-story mag de kersverse Groninger zijn frustra ties van zich af praten over zijn Amerikaanse periode waarin hij het in 1981 aan de stok kreeg met de vorig jaar overleden Westduit- se trainer Hennes Weisweiler: "Neeskens mocht niet meer met de groep meetrainen, werd niet meer opgesteld, mocht zelfs niet het stadion betreden zolang er nog personeel van de Cosmos aanwezig was. Negen maanden lang trachtte Weisweiler Nees kens via een geheel eigen isoleer methode geestelijk kapot te ma ken. Het was een ieder van de Cosmos verboden contact te heb ben met Neeskens. Van de Neder lander Wim Rijsbergen, met wie Neeskens twee wereldkampioen schappen meemaakte, van Franz Beckenbauer, van de latere eige naar van Cosmos Chinaglia, van al deze bekenden of zogenaamde persoonlijkheden hoorde Nees kens niets, 'ledereen, echt waar, iedereen negeerde me. De Ameri kaanse journalisten, stadionper- soneel, de directie, het is ongeloof lijk wat een macht zo'n concern uitoefent". De basis van het conflict lag volgens Neeskens bij Barcelona waar Weisweiler ooit Rinus Mi- chels opvolgde, maar al na zes maanden werd ontslagen nadat hij het met Johan Cruijff aan de stok had eekregen. Neeskens: "Hij heeft van het begin af aan geprobeerd Johan en mij bij Bar celona kapot te maken. Daarom ook eiste hij zo extreem dat Johan in de spits moest spelen. Johan kreeg een corset van Weisweiler, hij mocht absoluut niet uit de spits. En ik mocht alleen maar verdedigen, hij gunde mij geen goals. Als ik over de middenlijn liep, schreeuwde hij: 'Zurück, zu- rück'. Tot Johan er gnoeg van had. Toen zei Johan: je mag de opstelling maken, je mag het zien zoals je het wil zien, maar in het veld bepaal ik wat er gebeurd en niemand anders. En dat was te gen het zere been, dat is een Duit ser niet gewend, dat de bevelen niet worden opgevolgd. Maar het schofterige van Weisweiler vond ik nog het waarom van zijn op dracht aan Johan Cruijff om al leen in de spits te spelen. Het elf tal had er namelijk geen baat bij, het kwam het spel niet ten goede. Nee, hij wilde dat Johan in de spits een doodschop zou krijgen. Weisweiler hoopte op die dood schop". Vorig seizoen ging het zo slecht met Cosmos dat Weiswei ler van het bestuur de opdracht kreeg om Neeskens in het elftal terug te halen. Niet lang daarna overleed de Duitser. Neeskens: "Ja, en ze zijn allemaal overge vlogen naar zijn begrafenis of ze hebben een brief geschreven, ter wijl ze hem allemaal een klootzak en een slechte coach vonden, Bec kenbauer, Rijsbergen, Chi naglia". Kassa! De redactie van het clubblad van de Voorschotense zondagvier deklasser SVLV spreekt er schande van dat het ANP en de PTT een combinatie hebben op gezet die lastig voor de voetbal ler is. maar Tante Pos heel wat harde pegels zal opleverenn: "Blijkens een mededeling van de PTT Telecommunicatie in de krant van afgelopen zaterdag geeft de Radio Nieuwsdienst geen afgelastingen meer door. Men wordt nu opgeroepen om bij twijfel het nummer van de ANP- Sportdienst te bellen. Dat zal van inkomsten gevonden, kassa!! Ik zie ze daar op vrijdagmiddag al handenwringend naar de lucht zitten kijken of er niet een flinke bui regen aan wil komen". ker dan zelf iets schrijven. Maar we hebben toch maar gelijk ge speeld na een 3-1 achterstand, werd het toch nog 3-3. Zo dat was het, volgende keer weer meer". Stank voor dank Wie is U? Johan Neeskens staat de 'suizebollen' tijdens Nederland-Uruguay, de openingswedstrijd van Oranje tijdens het WK '74 in West-Duitsland. Ver zorger Pierre van de Akker helpt 'De Nees' op adem te komen. o ANP) straks in een regenachtig week einde een leuke boel worden. Nu al is het nummer van de ANP- Sportdienst regelmatig in ge sprek, laat staan als straks al die voetballers gaan bellen of de wedstrijden doorgaan. Enfin, de PTT heeft weer een nieuwe bron Huug Kok van de Leidse korf balvereniging De Danaïden be zocht als verslaggever van het clubblad Hermes de Rommel markt Sport In, die vorige week in de Groenoordhallen werd ge houden. In kleuren, maar vooral in geuren meldt hij: "Uit nieuwsgierigheid toog ik afgelopen zaterdag naar de Groenoordhal. Na de verhalen van de afgelopen twee jaar, waarin ik had geschitterd door afwezigheid, wilde ik de sport- rommelmarkt wel eens van dicht bij aanschouwen. Wel ik heb het geweten. Het werd voor mij de markt van de geuren. Bij het na deren van de entree werd ik al geconfronteerd met een ver dwaalde oliebollenkraam. Nu weet ik wel dat sommigen oliebol len als voedsel slechts rommel vinden, maar wat de verdere band met de rommelmarkt in hield, ontging mij ten enen male. Die was er natuurlijk ook niet, maar men had geld geroken... Overigens was de geur van de oliebollen ver te verkiezen boven de geur die ik opsnoof bij het bin nentreden van de hal. Wat een stank! Alsof het een ruilbeurs was voor halfvergane legerten ten, waarin weer en schimmel krijgertje hadden gespeeld. Af en toe kwam ik langs het in het mid denterrein opgestelde warme broodjes en vlees-kraampje, waar de geur van in te veel slecht vet gebakken hamburgers toch een welkome afwisseling vormde met de schimmelgeur in de rest van de hal". Ondanks dat Kok zijn neus op haalde voor de rommelmarkt, is hij toch dolblij met de financiële consequenties voor zijn clubje. Alles stonk dus op de rommel markt, behalve het geld. Eh, eh, eh, eh De stuurlui op de wal Rob Paar- dekoper en Wim Nieuwenburg probeerden deze week zelf een bijdrage te leveren aan het club blad van de Oegstgeester voet balclub ASC. Het resultaat: "Wedstrijdverslag ASC 4- ROAC '79 7: Deze keer willen wij onze mening eens géven over de wedstrijd. Eh, eh, eh, eh, eh, eh... Het is toch moeilijker dan wij dachten. Zeggen dat een verslag niet goed is. is heel wat makkelij- Vit de Leeuwarder Courant van maandag. De wedstrijd in de tweede klasse A district Noord werd zondagmiddag gestaakt omdat de gemoederen verhit raakten na het wegzenden van de Harkema-speler Johannes Kooi- stra. Die liep tegen zijn tweede waarschuwing op toen arbiter Nieuwen weg hem voor zijn eer ste vergrijp noteerde: "Op de vraag van de scheids rechter om zijn naam, zou Johan nes Kooistra hebben geantwoord: 'En wat is uw naam dan wel?" Stijlloos De Zeelandse zondagtwee deklasser Zierikzee vluchtte zon dagmiddag uit Breda waar de ploeg zich door de gastheren van Boeimeer beestachtig behandeld voelde. Trainer Jack Schipper reageert zich in de Provinciaal Zeeuwse Courant van maandag af: "Niet alleen speelde Boeimeer afbraakvoetbal, maar bovendien werden er in het veld verschrik kelijke dingen gezegd. Zo kregen onze spelers van een tegenstan der te horen: er zijn er in 1953 nog niet genoeg verdronken. Dat kan toch niet door de beugel". Punters Uit de rubriek punters van Voet bal International: "Leo Beenhakker kwam Rus land niet in. In Volendam hoop ten ze juist dat-ie er niet meer uit zo mogen". Uit het clubblad van de voet balvereniging Hazerswoudse Boys: "Om de tegenstand van Bettine Vriesekoop op het WK tafeltennis wat uit te dunnen, heeft de ver eniging Hazerswoudse Boys be sloten de leden te verplichten ko mende tijd drie maal per week Chinezen te eten". Uit een interview met de matig presterende Van de Korput in het programmablad van Feye- noord-PEC Zwolle: "Michel van de Korput over Oranje: 'Daar moet je kennelijk voor in Italië spelen, want sinds ik terug ben, zit ik er niét meer bij. Waar 'm dat in zit? Ik heb geen idee". Wij wel. GOTENBURG (GPD) De als tafeltennisser vermomde flierefluiter Bob Potton krijgt van coach Bert van der Helm nog één kans. In de beslissende wedstrijd voor pro motie naar de eerste categorie dient de in Nederlandse dienst spelende Engelsman alle registers open te trekken. Doet hjj .dat niet, dan is Potton na de WK in Zweden hoogstwaarschijnlijk ex-international. i I Tegen Schotland, een partij dié ui terst moeizaam met 5-4 werd ge wonnen, bleef de in Spanje compe titie spelende Brit aan de kant. Hij voelde na de zwakke optredens te gen Taiwan en Pakistan de bui al hangen en vroeg Van der Helm om vervanging. Eerder dan verwacht werd de 18-jarige Eric Noor het de buut op het internationale plat form gegund. De versnelde toela tingsprocedure had de toekomsti ge speler van L. en T. Eindhoven kennelijk overdonderd, want met drie duidelijke nederlagen werd het optreden geen succes. Twee tafels verder moest ook Bettine Vriesekoop tegen haar ge woonte tot felicitaties overgaan. De eerste kennismaking met een Aziatische tafeltennisster was de Hazerswoudse slecht bevallen. Tij dens de interland tegen Noord-Ko- rea zette Li Bun-Hui haar de voet dwars. Daarmee voltrok zich een verrassing, want volgens de prog noses had Vriesekoop moeten ze gevieren. De nummer 31 van de wereldranglijst wees de als zeven de geklasseerde Nederlandse reso luut terug. Vriesekoops verlies had uitein delijk een 3-1 nederlaag tegen de Koreanen tot gevolg. Niettemin hield de nederlaag de meddaille- kansen in takt, nu later op de dag Hongkong overtuigend werd te ruggewezen: 3—0. Net als de vrouwen, hebben de mannen uitzicht op de tweede plaats in hun categorie. Waar het drietal van Jan Vlieg (Gerdie Keen is door de Groninger nog niet op- WK-tafeltennis door Rob Onderwater Mirjam Kloppenburg kijkt met open mond toe hoe haar dubbelpartner Bettine Vriesekoop met haar backhand een bal blokt. Het Oranjepaar is in Gotenburg nog steeds in de race voor een medaille. (foto epa> was voor Van der Helm aanleiding de international donderdagavond op zijn hotelkamer met een bezoek te vereren en hem de vraag te stel len: „Wat mankeert jou?". De aap kwam snel uit de mouw. „Potton voelde zich mentaal niet honderd procent", deed de coach verslag, „hij vroeg mij om tegen Schotland aan de kant te mogen blijven. Hij wist zelf ook wel dat hij niet florissant had gespeeld. Ik be sloot hem daarom een dag vrij te geven om op adem te komen". Potton zette daarmee zelf een groot vraagteken achter zijn uitver kiezing voor Oranje. Een speler die zelfs op een wereldkampioenschap zich mentaal niet kan opladen, ver dient een plaats in een luie stoel bij de Hollandse buis. Vorig jaar nog werd Potton de toegang tot Oranje ontzegd. Dat was in een periode waarin hij in onmin leefde met zijn toenmalige club Valkenswaard. Toen Potton later in Spanje spor tief onderdak vond, werd hij door Bert van der Helm weer in genade aangenomen. Komend seizoen speelt de Engelsman overigens (bij Valkenswaard) weer in Nederland. Op basis van een uitstekend ge speelde Superliga-interland tegen Polen (4-3 winst) werd in de im port-Brit meegenomen naar Zwe den. „Ik ben", verklaart Bert van der Helm zijn keuze, „op 1 januari 1985 in dienst gekomen. Tot nu heeft Potton redelijk gefunctio neerd. Ik heb niets te maken met wat er zich in het verleden heeft af gespeeld". Lankmoedig Vorig jaar tijdens het EK in Mos kou leidde het eigenzinnig optre den van Potton tot tweespalt in de Nederlandse mannenploeg. Met name de gebroeders Van Spanje ergerden zich aan de ogenschijn lijk lankmoedige instelling van Potton, die na de dit jaar afgewerk te Superliga-wedstrijd tegen Tsje- choslowakije weer overhoop lag met het onafscheidelijke broeder paar. Tijdens de conversatie in de ho telkamer probeerde Van der Helm „diep in het zieleleven van Potton door te dringen". „Hij had geen verklaring voor zijn zwakke spel. Ik geef hem nog één kans tegen West-Duitsland. Ik heb hem in die wedstrijd eerlijk gezegd hard no dig. Ik weet dat hij mentaal niet een van de sterkste is, maar hij kan tafeltennissen en ik hoop dat hij juist in die partij toont wat hij waard is". Prestaties zijn bittere noodzaak voor de Engelsman, anders zijn de laatste dagen voor hem geteld. Bin nen enkele maanden is de gevluch te Roemeen Paul Haldan speelge rechtigd voor Oranje en dat maakt de keus er voor Bert van der Helm aanmerkelijk gemakkelijker op. Ondanks de slechte prestatie te gen Schotland bleef de coach in promotie voor zijn team geloven. Zoals gebruikelijk hield Henk van Spanje zich met een hattrick staan de, maar viel Eric Noor met drie nederlagen uit de toon. Hem was door Van der Helm een overwin ning toebedacht. Omdat Ron van Spanje tussentijds over Hannan struikelde, werd de drie uur duren de strijd pas in de laatste partij in Nederlands voordeel beslist. Aan de rand van het centercourt draaide Bob Potton ongeïnteres seerd aan zijn snor. geroepen) voornamelijk te maken heeft met de oppositie van Japan, dient de formatie van Bert van der Helm West-Duitsland te bestrij den. Luie stoel Onder normale omstandigheden een te realiseren karwei voor de mannen, maar de ronduit zwak spelende Bob Potton heeft de winstkansen aanmerkelijk geredu ceerd. Het optreden van de Brit Fortuna gewaarschuwd ZURICH (ANP/SIZ) - Internazionale uit Milaan heeft vrijdag de hoogste geldboete gekregen, die de Europese voetbalfederatie (UEFA) ooit heeft uitgedeeld: 200.000 Zwitserse frank (272.000 gulden). Fortuna Sittard ont ving een waarschuwing in verband met de naakte supporter, die op 20 maart in de tweede wedstrijd tegen Everton in kwartfinales van het toer nooi om de UEFA-beker het veld op rende. Fortuna verloor het duel met 0-2. Reden voor de straf van Internazionale is de onderbreking van zes minuten tijdens de eerste wedstrijd tegen 1. FC Köln op 6 maart. Het duel in Milaan moest tijdelijk worden gestaakt wegens een door Bengaals vuuren bommen veroorzaakt rookgordijn. Het bedrag viel zo hoog uit, omdat de UEFA rekening heeft gehouden met eerdere uitspattingen van supporters van de Milanese club, die twee seizoen geleden al eens ge straft werd met spelen op vreemd terrein. Inter, dat het duel tegen 1FC Köln met 1-0 won, plaatste zich twee weken later via een zege van 3-1 voor de halve finales. Voor misdragingen van enkele spelers in Keulen kreeg Inter een straf van 2500 frank (3400 gulden). In de halve finales mist Inter tegen Real Madrid drie basispelers. Ricca- rado Ferri, die in Keulen binnen tien minuten tegen een rode kaart op liep, moet vier wedstrijden op Europees niveau missen. Graziono Bini en Fulvio Collovati, die in het Europese toernooi twee gele kaarten kregen, blijven één duel aan de kant. Ook Real zal incompleet zijn. Om dezelfde reden als Bini en Collovati moet Gonzales Miguel toekijken. Jerry Carls- son van IFK Göteborg, in de strijd der landskampioenen uitgeschakeld door Panathinaikos, kreeg wegens gevaarlijk spel dezelfde uitsluiting als Ferri. De UEFA pakte meer clubs uit de kwartfinales van de drie toernooien stevig aan. Girondins Bordeaux moet 20.000 Zwitserse frank (ruim 27.000 gulden) betalen wegens door fans gegooid vuurwerk, dat in Bordeaux paniek veroorzaakte op de reservebank van Dnjepr Dnepropetrovsk. La- rissa kan 5000 frank (6500 gulden) uit de kas halen voor de bommetjes, die werden geworpen tijdens de thuiswedstrijd tegen Dinamo Moskou. De overige beboete clubs zijn: Rapid Wien en Panathinaikos elk 3000 frank (ruim 4000 gulden), 1. FC Köln en IFK Göteborg elk 2000 frank (2700 gulden), Austria Wien 1500 frank (ruim 2000 gulden) en Videoton 500 frank (670 gulden). Geschorst voor twee UEFA-wedstrijden zijn Steve Perryman (Tottenham Hotspur), Ivan Vitsjnievski (Dnjepr) en Konstanti- nos Tarassis (Panathinaikos). De hele krant voor de ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a s. aanvang 14.00 uur- COMPETITIEWEDSTRIJD EERSTE KLASSE Deze advertentie is aangeboden door LONDEN (GPD) - Een politieke rel is gisteren in Engeland uitge barsten nadat bekend is geworden dat de regering opdracht heeft ge geven de vriendschappelijke voet balwedstrijd tussen Engeland en Schotland, die op 25 mei op Wem bley (Londen) zou worden ge speeld, te verplaatsen uit angst voor voetbalgeweld. De Engelse voetbalbond, de Football Association (FA), en de Schotse tegenhanger daarvan, de SFA, lieten gisteren weten zich ge noodzaakt te zien de Wedstrijd nu in Glasgow te laten spelen, maar, zo zeiden ze, „Dat is een beslissing die wij met bloedend hart hebben moeten nemen". De twee voetbalbonden handel den volgens een richtlijn van mi nister Neil MacFarlane (sportza ken), die had geschreven dat, na adviezen van de Londense politie en de Londense openbaar-vervoer maatschappij te hebben ingewon nen, het hem wenselijk leek de wedstrijd „te verplaatsen". Staatssecretaris Allan Stewart (Schotland) legde later in het La gerhuis uit, dat de minister daar mee eerder een andere datum op het oog had dan een andere plaats, omdat 25 mei op een vrije dag valt die mogelijk onruststokers naar de Britse hoofdstad zal trekken. Maar het kwaad was al geschied. Stewart werd gisteren heftig door woordvoerders van de Labour-par- tij aangevallen die hem onder meer „wijken voor voetbalgeweld" ver weten. Woordvoerders van Schot se districten verklaarden zich ver der „zwaar beledigd" te voelen. De maatregel is wat merkwaar dig, omdat zich bij de laatste zes vriendschappelijke ontmoetingen tussen Engeland en Schotland geen enkel probleem heeft voorge daan. MacFarlane's brief reflec teert wel het. harde standpunt dat de Britse regering ten aanzien van geweld op de voetbalvelden is gaan innemen. Maandag praat een Britse rege ringsdelegatie onder leiding van premier mevrouw Thatcher met de FA over voetbalgeweld in zijn al gemeenheid. Verwacht wordt dat de regering de voetbalbond voor een ultimatum zal stellen: of jullie nemen zelf krasse maatregelen, of anders doen wij het. Het gesprek volgt op een scherpe reactie van de Britse regering na ernstig uit de hand gelopen scher mutselingen in Luton, ten noorden van Londen, tijdens een voetbal wedstrijd daar enkele weken gele den. w' □Ja. ik neem een proefabonnement met 50% korting. Voor slechts 9,80 ontvang ik vier weken lang het leidsch Dagblad vrijblijvend ir de bus. Mijn voordeel 9,80. □Ja, ik neem een kwartaalabonnement voor 65,70. Vóór het abonnement ingaat ontvang ik het Leidsch Dagblad 14 dagen GRATIS. Ook mijn voordeel is 9,80. Naam Adres Postcode U kunt deze bon opsturen naar het Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050,2300 VB Lelden. In plaats van de bon op te sturen, kunt u ook even bellen (071-144941).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13