er DudS hoorn Mini-bloemen maken eenvoudig geschenk tot iets bijzonders uitzendbureau de koning LEIDSE LAKENFEESTEN COMPUTERS van der horst Een dag zonder krant is rook zonder vuur. -TVeg. wegen', gedichten van Maarten Doorman. Bert Bakker, prijs 24,90. - 'Foto's geknipt voor Dromen', gedich ten van Helen Knopper. Bert Bakker, prijs 24,90. - 'Lena en de mannen', vijfentwintig korte verhalen van Carla Bogaards met steeds weer het spanningsveld tussen vrouwen en mannen als onderwerp. Te der, tragisch of alleen typisch, maar steeds treffend. Novella, prijs 19,50. - 'Een stoel met losse pootjes', het eerste boek van Ries Moonen, die als schrijver prijs 29,90. van tv-shows voor kinderen al veel erva ring had opgedaan. Het boek is voor de jeugd vanaf acht jaar. Sjaloom, prijs ©m kreeg Brandt Corstius die P.C.Hooftprijs toch niet? Joost Nijsen, prijs 14,90. - 'Sex Drugs Rock'n'Roll'. Een vaak 'onthullend' fotoboek met vooral veel bijdragen uit het popwereldje. Loeb, prijs 19,50. bruik van ruim vierhonderd soorten e rassen fruit. Door Dick Pijpers, Jac. G. Constant en Kees Jansen. Spectrum, 15,90. 'Lachende jongen', een klassiek In diaanse liefdesverhaal van Oliver La Farge, dat al meer dan een halve eeuw geleden werd geschreven. Lachende Jongen en Slank Meisje worden verliefd op elkaar, zij bouwen een bestaan op volgens Navaho-tradities, maar er hangt een dreigdende schaduw over hun pril geluk. Sjaloom, prijs 22,50. - 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan', een indringende roman van de Tsjechische auteur Milan Kundera. wiens naam meermalen is genoemd als kanshebber voor de Nobelprijs voor li teratuur. In dit lijvige verhaal beschrijft Kundera de geschiedenis van twee pa ren. Agathon, prijs 34,50. - 'De zilveren camera', 1984 bekeken door de 'ogen' van Nederlandse fotogra fen. Een selectie uit de meer dan 2500 foto's en dia's die werden ingestuurd voor de jaarlijkse wedstrijd om de 'Zil veren camera'. De jury stond onder lei ding van de Leidse fotojournalist Dirk Ketting. Elsevier, prijs 16,75. - *Wie is de vader?' door Pé de Bruin. De schrijver van het succesvolle boek Geen geloof zonder bewijs' heeft voor de tweede maal getracht het Sola Scip- tura - alleen de Schrift - op een geloof waardige wijze te vertalen. Bosch Hoven, prijs 27,50. - 'God weet' door Joseph Heller. Ze ventigjaar oud kijkt koning David terug op zijn woelige leven en neemt daarbij geen blad voor de mond. Wat heeft hij allemaal niet meegemaakt: vader moord, broedermoord, kindermoord, koningsmoord, zelfmoord, overspel in cest. verhanging, onthoofding. Een lan ge monoloog door het Oude Testament. Agathon, prijs 32.50. - 'Reis door dé nacht', een speciale editie van het bekende verzetsboek van Anne de Vries. Het is alweer de acht tiende druk. Callenbach, prijs 17,90, luxe editie 27,90. - 'Mauberley' en tientallen andere ge dichten van Ezra Pound. In de Knip- scheer, prijs 34,50. - 'Meridian', geheel nieuwe en herzie ne editie van Alice Walkers roman. Hoe een arm zwart meisje uit het landelijke zuiden van de Verenigde Staten in haar alleen en in stilte gevoerde strijd voor de rechten van haar volk uitgroeit tot een charismatisch figuur. In de Knip- scheer, prijs 27,50. - 'De kroon op het kwetsen'. Aan de hand van een flink aantal bijdragen van verschillende auteurs wordt de affaire- H.Brandt Corstius nog eens belicht Al le documenten worden gegeven. Waar- - 'Bij nader inzien', tweede druk van de roman die J.J.Voskuil in 1963 het licht liet zien. De tekening van de studenten sfeer in Amsterdam in de naoorlogse ja ren. Van Oorschot, prijs 49.50. - 'Hitler* (legende, mythe, werkelijk heid), tweede druk van deze omvangrij ke biografie die Werner Maser in het be de jaren zeventig schreef. Een - 'De Elfstedentocht 1985 en daar voor'. De tocht der tochten heeft weer toekomst, juichen de 1963-winnaar Rei- nier Paping en de journalist Piet Maas kant om het hardst in een boekje, dat zij met de steun van Ilse Dorren, Jan Keu ter en Huib Strengen samenstelden over het glorieuze schaatsevenement van donderdag 21 februari jongstleden. Waarbij natuurlijk het verleden uitvoe rig wordt aangestipt. La Rivière en Voorhoeve, prijs 14,90. - 'De geneugten van de roem', samen gesteld uit verhalen, fragmenten en ge dichten van Nederlandse schrijfsters en schrijvers. Ze schrijven vaak op ironi sche wijze over zichzelf, hun zorgen en hun publiek. Meulenhoff, prijs 16,90. - 'De vervalsers', een verhaal over misdaad en verraad, vriendschap en trouweloosheid door Theo Kars. Al eer der verschenen in de bundel 'Gevaarlijk leven'. Nu tot nieuw leven gebracht door Bruna, prijs 24,90. - 'Isopathie' door Ilse Dorren, 'Ortho moleculaire voeding' door Ruud A.Nieuwenhuis en 'Zink en onze stof wisseling' door Johan E.Sprietsma zijn drie nieuwe deeltjes in de Ankertjes-se rie van ANKH-Hermes. - 'Kermisvrienden' door Jan Slepian. Een vrolijk en tegelijk ontroerend jeugdboek over alleen-zijn in het won- geloof- derlijke kermiswereldje. Lemniscaat, prijs 19,50. h" !P^rOCI£ruchte daden van Robin Hood (door Rosemary Sutcliff) zijn on sterfelijk geworden. Van generatie op generatie worden ze doorverteld. Dus beleven ze ook hun tweede druk bij Leopold, prijs 24.90. a ,teIcen van de blauwe vlam' door Fedenca de Cesco is bedoeld voor pruJsT23.9a0nl2jaarenOUderLeOPOld' - Tussen technische overmacht en menselijke onmacht' door dr.ir.E- .Schuurman, hoogleraar in de Calvinis tische wijsbegeerte aan de Technische Hogescholen van Delft en Eindhoven. Kok, prijs 18,90. - 'Goed gekruid' door Sheldon Green berg en Elisabeth Lambertortiz. Een kleurig en smakelijk boek waarin nage noeg alles wordt verteld wat er over spe cerijen valt te vertellen. Voor de liefheb bers om van te smullen. Spectrum, prijs ƒ39.90. Toetanchamon, in goud begraven* door Ceserani en Ventura. Kinderen van tien jaar en ouder kunnen door dit prentenboek op een levendige manier met het Egyptische rijk in aanraking ko men. Lemniscaat. prijs 19,90. - 'Ik hou niet van...'. Bij de tekeningen van Kasumi Matsushita geeft de zelf ge handicapte schrijfster Keiko Yoshimu- ra in korte, maar zeer veelbetekenende zinnen wat haar zo ergert in de buiten wereld. Ze wordt bekeken alsof ze van een andere planeet komt De Vries- Brouwers, prijs 19,90. - 'Mooi was Maria' en vijftien andere verhalen van Marijke Höweler. De Ar beiderspers. priis 26,50. - 'De wondere zoon', eigentijdse ro man van Ger Verrips over een Ameri kaan, die dertig jaar na zijn emigratie naar ons land terugkeert. De Arbeider spers, prijs 29,50. - 'De witte prins', roman van Koos van Zomeren, die tot nu toe voorname lijk naam had gemaakt met thrillers en thans bewijst ook van andere markten thuis te zijn. De Arbeiderspers, prijs ƒ24,50. - 'Ster zonder hemel', spannend jeugdboek gebaseerd op ware gebeurte nissen in de oorlogstijd. De jeugd moet tot haar verbijstering ontdekken dat het wereldbeeld dat volwassenen haar voor houden geen afspiegeling is van de werkelijkheid. Wildeboer, prijs 19,90. - Tijd om te dansen', sterk uiteenlo pende verhalen van Bernard MacLaver- ty. Wereldbibliotheek, prijs 22,50. - 'De pinguins en andere beesten' doorMidas Dekkers met illustraties van Maus^Slangen. Contact, prijs 14,90. - 'De verstekeling', jeugdboek door Olov Svedelid dat mede een aardig beeld geeft van de scheepvaart in de Gouden Eeuw. Elsevier, prijs 22,50. - 'De toverring' en andere heksenver- halen door Ton van Reen. Elsevier, prijs 18,50. - 'Een wandeling van Amsterdam naar Zutphen'. In de serie 'Lopen over gras' vertellen Kees ten Holt en Jouke van der Meij wat men kan tegenkomen op een wandeling van de hoofdstad naar de stad aan de IJssel. Bert Bakker, prijs 14,90. - 'Dreiging uit Praag', een nieuwe thriller van de inmiddels bekende schrijfster Helen Maclnnes. Het is het veertiende boek, dat van haar verschijnt - 'Ik wil naar de maan kijken', pren tenboek van Louis Baum met tekenin gen van Niki Daly. De Vries-Brouwers, prijs 22,90. - 'Er was eens een koning', een sprookje van de gebroeders Grimm in een nieuwe toonzetting met tekeningen van Lilo Fromm. De Vries-Brouwers, prijs ƒ24,50, na 1 mei 29,50. - 'Grote planeet', een verkorte uitgave van de science-fictionroman van de 'meester' in het genre Jack Vance. Meu lenhoff, prijs 11,50. - 'Een dove oude dame', een bizarre roman van Leonora Carrington. Het ver haal werd in de jaren zestig geschreven, maar het manuscript ging verloren. La ter kwam een ruwe eerste opzet weer boven water, die door de schrijfster op nieuw werd gemodelleerd. De geschie denis wordt verteld door een 92-jarige dame in een tehuis voor excentrieke ou de dames. Meulenhoff, prijs 32,50. - 'Dichter bij Anne'. Henk van Zuiden stelde een bloemlezing samen van ge dichten, die zijn geïnspireerd door de fi guur van Anne Frank. Leopold, prijs mso!" talen, onder redactie van de zeer bereis de journalist Victor Stevenson. Voor ie dereen die van reizen houdt, een vreem de taal studeert of wordt gefascineerd bij SijthofT, prijs 19,95. - "De terugkeer van Joszef Vilan' is het thrillerdebuut van de Nederlandse auteur Max Henius. Een authentiek aandoend en vaak aangrijpend verhaal van een groep Hongaarse bannelingen, die aan het begin van de jaren tachtig de mislukte opstand van 1956 nog eens wil overdoen. Met meer succes? Het wordt een Hongaars drama. SijthofT, prijs ƒ22,50. - 'Geneeskunde op de drempel' door de arts-schrijver L.F.C.Mees, die zich in deze geschiedenis over de geneeskunde afvraagt: 'Zijn wij op de goede weg?'. Hij onderzoekt de bijna onoverbrugbare kloof tussen 'officiële' en 'alternatieve' geneeskunde. Vrij Geestesleven, prijs 39,50. - 'Kiki, de verschrikkelijke' en 'Kiki en Bezus', twee kinderboeken door Be verly Cleary met tekeningen van The Ijong Khing. Becht, prijs ƒ16,90 per stuk. - 'Koele killers', thriller van Chester Himes, die zijn misdaadromans vaak si tueert in Harlem, het zwarte getto van New York. Met het donkere agentenduo Grave Digger Jones en Coffin Ed John son in de hoofdrollen. SijthofT, prijs ƒ17,50. - 'Een moordprimeur' en *Het kamer scherm' zijn twee korte detectiveverha len, die in de jaren dertig werden ge schreven door verschillende Engelse thrillerauteurs, onder wie grootheden als Agatha Christie en Dorothy L.Sayers. Gezamenlijk maakten zij zo de tekst voor een succesvolle radioserie. Voor het eerst worden deze verhalen nu in boekvorm uitgegeven. SijthofT, prijs Na het werken met bloemen van (gekleurde) nylonkous en zelfgemaakte zijdebloe- men lijkt er nu een derde bloemenhobby aan te ko men, namelijk het verwerken van kant-en-klare mini-bloe metjes. In Duitsland is het een enorm succes. Nu is de smaak en de manier van de coreren daar heel anders dan bij ons, maar toch krijgen de uit Oostenrijk en Zwitser land afkomstige mini- bloempjes hier steeds meer vaste grond onder de steel tjes. Geen wonder overigens, want de bloemetjes op zich zijn al meer dan het bekijken (en 'hebben') waard. U kunt zich daar zelf van overtuigen bij en goed gesorteer de hobby- en handenarbeidzaak. Ze hangen daar in tientallen ver schillende soorten, grootten en kleuren, verpakt in zakjes van 6, 8,10 of meer stuks. Er zijn enkel voudige bloemen (o.a. prachtige roosjes) of een heleboel kleinere bloemetjes in trosvorm bij elkaar op één steeltje. Pasteltinten voeren de boven toon bij deze nauwkeurig en tot in de details nagemaakte bloe metjes van stof (katoen, zijde of synthetisch weefsel). De kleinste exemplaren zijn niet groter dan 4 mm, de grootste zijn hooguit 15 tot 20 mm in doorsnee. De vorm vastheid laat niets te wensen over. De bloemetjes zitten op een dun ijzerdraadje, dat op zijn beurt weer omwonden is met groen bloemenband. Door de enorme variëteit valt er over de prijzen weinig con creets te zeggen, maar om u toch enig ideee te geven: de eenvoudi ge trosjes (bestaande uit 10 tot 15 bloempjes) kost twee kwartjes, de meer ingewikkelde takjes zo'n gulden per stuk. Prijs van de wat grotere en meer gedetail leerd uitgevoerde enkele bloe men tussen de 25 en 55 cent. Ver der zijn er allerlei losse, groen ge kleurde blaadjes te koop, glan spareltjes in diverse (pastel)tin- ten, glazen kraaltjes en kraalrin- getjes, smal en breed fluweel band, goudbrokaat(band), zilver- goud- of pastelkleurige Bieder meiermanchetten van papier, en zovoort. De moeite waard dus om eens een kijkje te gaan ne men. Wanneer u bij u in de buurt (nog) een winkel weet waar der gelijke spulletjes te koop zijn, bel dan voor het dichtstbijzijnde adres naar de firma Kars Co te Ochten. tel: 03444-2864. Toepassingen: die zijn legio! Niet alleen voor uzelf, maar ook (en vooral) als cadeautje. Al was het alleen maar als 'opfrissertje'; ■s, met slechts enkele bloe metjes en een in kleur bijpas send stukje smal fluweelband maakt u van een simpel glazen voorwerp een feestelijk ogend geschenk - b.v. een het glazen petri-schaaltje met daarin wat badzout of een uit heldere kunst stof gegoten hart met luchtbel letjes. Dergelijke 'hang-harten' zijn eveneens bij hobbywinkels verkrijgbaar en doen het prima als 'verras-cadeautje'. Als deco ratief element op een (bijvoor beeld in aluminiumfolie inge pakt) pakje doet zo'n enkel bloe metje en twee grote blaadjes het eveneens uitstekend. Op de foto ook een aantal 'blijvende' bloemdecoraties, zoals een Bie- dermeierboeketje, een bloemenmandje, corsages (wat kleur betreft passend te maken bij elk kledingstuk), een bloemenrand rondom een poppe)hoed, enzovoort. Rechts onder het versierde hangkant. De foto linksonder laat zien, hoe een (Biedermeier) boeketje wordt samenge steld door de steeltjes in elkaar te draaien en af te werken met bloe menband en een papieren manchet. Het openbaar vervoer moet blijven zoals het nu is. Daarom moeten we er met z'n allen voor zorgen dat de kwali teit gehandhaafd blijft Dat kost veel geld. Hiervan neemt de overheid het grootste deel voor haar rekening. Door efficient te werken èn een matige ta riefverhoging kunnen we het openbaar vervoer op peil houden. Als iedereen zich bovendien aan de regels houdt Vanaf 1 april 1985 komen de tarieven er zo uit te zien Nationale strippenkaarten 15-strippenkaart in voorverkoop normaal tarief f 8,05 gereduceerd tarief f 4,05 alleen voor kinderen van 4 t/m 9 jaar. houders van een Pas 65 en uw huisdier. 10-Strippenkaart f8.-, utsluitend bij de chauffeur in de 6-strippenkaart f4.80 bus te koop Abonnementen De prijzen van de abonnementen worden met gemiddeld 1verhoogd. Vraag voor meer informatie de folder "Nieuwe Tarieven Abonnementen" aan de loketten Het streekvervoer blijft zoeken naar een beter antwoord op de wensen van de reizigers Daarom wordt vanaf 1 april inEindhoven.Friesland en Twente een proef gehouden met 2- en 3-strip- penkaarten, vooral voor de reizigers die af en toe van.de bus gebruik maken. Met ingang van 1 april 1985 is de verkoop van gashaarden, geisers, onderdelen, als mede de service gasapparaten overgedra- W.P. HARTWIJK uw gasspecialist Nieuwe Beestenmarkt 7 t/m 11 Lammermarkt 3-7 Lelden 071-126627 Wij danken onze cliënten en bevelen hier bij onze kollega HartwIJk, van harte bij u aan HAARLEMMERSTR 105. LEIOEN. TEL 123916 vraagt (m/v): TEKSTVERWERKER Voor 16 uur p.w. in de ochtenduren zoeken wij voor een relatie in Leiden voor direkt tot 1 mei a.s. een tekstver werker voor IBM visitekst. TYPISTE/ADMINSTRATIE MEDEWERKER Voor een relatie in Zoeterwoude zoeken wij voor direkt voor langere lijd een medewerkster die goed kan typen, kan telexen en goede beheersing heeft van de talen Engels en Duits in woord en geschrift. SEKRETARESSE Voor 24 uur p.w. (3 hele dagen) zoeken wij voor een relatie in Leiden een ervaren sekretaresse met kontak- tuele eigenschappen. BOEKHOUDER Voor een relatie in Nieuw Vennep zoeken wij voor direkt voor hele dagen en voor langere tijd een boekhouder evt. een heao'er BE. Gespecialiseerd in administratieve funkties. 15 JULI T/M 3 AUGUSTUS 1985 UITZENDBUREAU OPTIMA Direct werk voor: LOODGIETERS CONSTRUCTIEBANKWERKERS LASSERS (E-C02) MTS-'ersWTB ELECTROMONTEURS VOORBEWERKER/SPUITER JACHTSCHILDER BOOMKWEKERS HOVENIERS werk voor lange periodes. Bel voor info 01727-4789 of 2424. Koninginneweg 20, Boskoop 699,- Commodore 64 Commodore 1530 Data recorder 129,- Startset Commodore 64 CRM 1530datarecorder 799,- Commodore C 16 set bestaande uit C 16 1531 datarecorder 6 software cassettes Ned. talig boek en _nn handleiding, in tas 399,- Atari 800 XL computer 399,- Laser 2001 datarecorder 2 joysticks 8 software cassetetapes van 949,-voor 599,- Alle software voor Commodore 64 25 korting Doezastraat 22-24. Lakten. tal.071-124702/143657 P NATALIA, één van da Poolse hartpatiénljes. nu gezond terug in Polen! iedereen leest de krant alt|jd en overal.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 18