Taiwan verkleint promotie-kans Baarschers: Tk wil gewoon niet falen' NASL schort alle activiteiten op Smeding zakt naar vierde plaats LMHC moet in hoofdklasse blijven AC Milan aast op Ian Rush Tafeltennisteam 'overvallen Bekerduel vervroegd Zweden geven zichzelf wel kans tegen Chinezen Valken '68 Unicum VRIJDAG 29 MAART 1985 SPORT PAGINA 13 GELSENKIRCHEN (ANP)De Nederlandse beroepspikeur Tjitse Smeding is na de derde dag van de strijd om het Euro pees kampioenschap voor be roepspikeurs in het algemeen klassement naar de vierde plaats gezakt. Op de baan van Gelsenkirchen kwam Sme ding niet hoger dan de vijfde plaats in de derde koers. In de eerste twee wedstrijden werd hij respectievelijk zesde en tiende. In het dagklassement werd Smeding achtste met 18 punten. Beste pikeur in de Westduitse plaats was de Fransman Hallais met 41,5 punten. In het algemeen klas sement na drie dagen leidt nog steeds de Fin Kontio. Hij zag zijn voorsprong op zijn naaste concurrenten echter vermin deren tot 14,5 punten. OEGSTGEEST - Het selecte groepje hockeyers werd ogen schijnlijk niet gehinderd door de maartse buien tijdens de training op het kunstgrasveld aan de Oegst- geester Hofbrouckerlaan. Zeer ge concentreerd en in hoog tempo werkten de LMHC'ers de aanvals- oefeningen af op keeper Heiko Hulsker. Het accent dat trainer/ coach Nol Baarschers deze week in de trainingen legde was duidelijk: aanvallen afronden. Op dat belang rijke punt immers faalde de Oegst- geester ploeg in de afgelopen wed strijd tegen Klein Zwitserland (5-0). Ondanks een hoopvolle hervat ting van de competitie, na een ove rigens uiterst zwakke eerste com- blik op de ranglijst van de hoofdklasse dat laten vallen met de geblesseerde Leiden, Laren en Den Bosch afge- aanvaller Martin Bennis die voor tekend in de degradatiezone zitten, zo'n vier weken is uitgeschakeld Twee clubs moeten over een paar door een in de wedstrijd tegen maanden terug naar de over- Kampong opgelopen gebroken gangsklasse. Spanning genoeg dus duim. Nadat Hans-Willem Croll NEW YORK (Rtr) - De NASL, de Noordamerikaanse profvoetbal-or ganisatie, heeft zijn activiteiten voor de zomer van 1985 opge schort. De league, in vijf jaar tijd van 24 clubs tot twee teams (Min nesota en Toronto) gekrompen, wil volgend jaar zijn activiteiten voort zetten, aldus een optimistische voorzitter Clive Toye. Toye heeft de laatste drie maan den keihard gewerkt om de Ameri kaanse profcompetitie, die te lij den had onder een tegenvallend bezoek en weinig aandacht van de tv en sponsors, overeind te hou den. „We hadden echter te weinig tyd om de plannen, die in zes ze ven steden bestonden, uit te werken. Voor 1986 zijn er zeker kansen op een aantal nieuwe le den." De voorlopige nekslag voor de NASL kwam enkele weken gele den, toen de New York Cosmos, in '69 de aanstichter van de Ameri kaanse voetbal-droom, geen kre dieten meer had om de inschrij ving voor de zomercompetitie te betalen. Een maand eerder had Tampa Bay zich al teruggetrokken. MILAAN (Rtr) - Directeur Car- dillo van AC Milan vertrekt vol gende week naar Liverpool voor de eerste onderhandelin gen over de aankoop van top scorer Ian Rush. Milan, dat al beschikt over twee Britse spe lers, Hateley en Wilkins, ont kent een bedrag van drie mil joen dollar (11 miljoen gulden) geboden te hebben voor de in ternational van Wales. „We hebben nog nergens over ge sproken", aldus Cardillo. Milan heeft op dit moment nog geen plaats voor Rush, de topscorer van Europa. Volgens Cardillo bestaat de mogelijk heid nu reeds te betalen en pas aan het eind van het volgende seizoen, na de WK-eindronde in Mexico, te beschikken over Rush. Voorlopig mogen buiten landse spelers Italië nog niet in. Er bestaan echter plannen om op korte termijn de huidige toe gestane versterking van twee buitenlanders uit te" breiden tot een aantal van drie. Kort voor het sluiten van de Britse transfermarkt heeft de Engelse lijstaanvoerder Ever- ton zich versterkt met de spits Paul Wilkinson van Grimsby 'Town. Wilkinson was er in no vember mede verantwoordelijk voor, dat Everton in het toer nooi om de Engelse beker werd uitgeschakeld. Everton betaal de een kwart miljoen pond ster ling, ruim een miljoen gulden, voor de jeugd-international, die Thatcher Premier Margaret Thatcher heeft de Engelse voetbalbond (FA) met harde maatregelen ge dreigd, wanneer het tot een herhaling komt van de rellen, die vorige week bij het beker duel Luton-Millwall plaats von den. Thatcher werd door een vijfhoofdige commissie van de FA in een communiqué van twintig kantjes op de hoogte gebracht van de bijzonderhe den van de gebeurtenissen. 47 personen raakten gewond bij de wedstrijd, die door Mill- wall met 0-1 werd verloren. By de gevechten tussen de fans van beide clubs sneuvelden ve- Ie ramen en 700 tribunestoel tjes. In totaal werden 31 rel schoppers gearresteerd. De FA beraadt zich nog over de maat regelen, die tegen Luton en Millwall worden getroffen. Boudewijn Mol al uit de boot a len en Hans Wagener stopte studieredenen, is de hoofdmacht nu sterk uitgedund. Vlak voor de winterstop haalde Baarschers de vele jaren geleden al voor LMHC in de hoofdklasse uitkomende Paul de Regt uit het tweede elftal, om als routinier de Leiden-verdedi- ging als voorstopper te versterken. Baarschers noemt het zelf een goede greep: "De Regt heeft een zeer positieve inbreng in de verde diging en zijn spelinzicht werkt heilzaam op de ploeg. Het heeft even tijd gekost om tot een succes volle samenstelling te komen na het vertrek van de middenvelders Van Marwijk Kooy en Boele van Hensbroek. De spelers raken nu echter in vorm, er zit evenwicht in het team al is dat nog niet honderd procent". De uit de club voortgekomen Maurits Eikenhout, Peter van der Meer en Constan Michiels van Kes- GOTENBURG - Het besluit van de internationale tafeltennis federatie om Taiwan in de armen te sluiten, is door de Nederlandse mannen niet in dank aanvaard. Tijdens het wereldkampioenschap in Zweden had de ploeg van coach Bert van der Helm, ingedeeld in de tweede categorie, de eer om op de eerste dag van het landentoernooi als opponent van de vroegere provincie van China te fungeren. Chinese Taipeh, zoals het land nu in sportkringen wordt genoemd, raasde voor een handvol Goten- burgers in hoog tempo over de ver bijsterde Nederlandse formatie heen. In het Aziatische geweld kon alleen Henk van Spaiye zich staan de houden. Eerder op de dag voor kwam de 21-jarige international in het sportpaleis Scandinavium zo- ZEIST (GPD) KNVB-compe- titieleider Jan Huijbregts heeft op verzoek van interim-bonds- coach Leo Beenhakker de replay voor de kwartfinales van het KNVB-bekertoernooi tussen PSV en MW vervroegd naar 3 april. Aanvankelijk stond de re play, die nodig was na de 1—1 van woensdagavond in Maas tricht, op de speelkalender voor donderdag 11 april. Een dag eer der wil interim-bondscoach Leo Beenhakker de voorlopige selec tie van 18 man voor de kwalifica tiewedstrijd tegen Oostenrijk bij elkaar brengen op het sportcen trum in Zeist, en 's middags een oefenwedstrijd spelen tegen een amateurclub. De replay van het bekerduel MW-PSV doorkruiste die plan nen. Na overleg met Jan Huij bregts en de trainers van de be trokken clubs werd in 3 april een vervangende datum gevonden. Beenhakker wil na het aan-, staande weekeinde zijn voorlopi ge selectie van 18 spelers be kendmaken. Ten opzichte van het duel tegen Cyprus zal hij twee nieuwe gezichten aan de se lectie voor het duel tegen Oos tenrijk (1 mei) toevoegen. „Ik heb behoefte aan een libero en een sterke middenvelder", zo meent de interim-bondscoach. wat in zyn eentje een afgang tegen Pakistan, wat uiteindelijk met een 5-3-overwinning kon worden te ruggewezen. De Nederlandse vrouwen ver zachtten het leed bij de mannen met twee duidelijke overwinnin gen op West-Duitsland (3-0) en Roemenië (3-1). Woede Vier maanden geleden, toen hij de indeling van NTTB-bestuurder Welsink onder ogen kreeg, zag he- rencoach Bert van der Helm de bui al hangen. Tot zijn niet geringe te leurstelling had de Amstelveense tafeltennisdocent geconstateerd, dat de ITTF het twee jaar geleden ingediende Taiwanese verzoek om in de A-poule te mogen verschij nen, niet had gehonoreerd. Wel achtte de wereldbond de Aziati sche afvaardiging goed genoeg voor de tweede categorie. Waarmee de bestuurders zich de woede op de hals haalde van de kansrijke formaties, waaronder Nederland, in die afdeling. Een lo gische houding, nu gisteren duide lijk werd dat Taiwan over uitste kende tafeltennissers beschikt. i de nog resterende acht wedstrij den, die alle voor de bij de rode streep staande ploegen, in het te ken van het lijfsbehoud zullen staan. door Niek Faas Is het moeilijk om zo'n onder aanstaand team te motiveren? De 37-jarige Haagse leraar lichamelijk oefening Baarschers: "Normaal is het verschrikkelijk moeilijk, maar dit team gelooft in de eigen kwali teit. De huidige instelling van de spelers geeft mij alle vertrouwen op een goede afloop". Met verbe tenheid: "Het is een pure uitdaging voor mij om deze groep voor de hoofdklasse te behouden. We doen er alles aan, alleen pech zoals veel blessures kunnen roet in het eten gooien". Wat dat betreft moet de tweede jaars hoofdklasseploeg al een steek senïch staan in de wachtkamer voor het grote werk. De laatste is al als bankspeler toegevoegd aan de te kleine selectie. De trainer vindt vooralsnog dat de lichaamskracht van de kandidaten groter moet worden om op het hoogste niveau te kunnen worden ingepast. De hockeyer pur sang Baar schers, die acht jaar in het hoogste elftal van HDM uitkwam, vindt het uiterst belangrijk om LMHC in de hoofdklasse te houden, net als het bestuur van de nog steeds als enige zonder sponsor opererende hoofd klasser. "Omdat een hoofdklasse club nu eenmaal kwaliteitspelers aantrekt. Het bestuur is trouwens veel emotioneler. Ik ben de vak man die gewoon niet wil falen", antwoordt de Hagenaar op de vraag hoe belangrijk het eigenlijk allemaal is voor de club. Aanstaande zondag thuis tegen Orarye Zwart, na Pasen tegen de directe concurrent Den Bosch en dan weer naar SCHC. "Daar moe ten punten gepakt worden. Anders kan je het wel vergeten. We moeten nog gemotiveerder zijn dan de te genstanders want die denken al gauw: als we van Leiden winnen staan we veilig", realiseert de ge dreven coach Baarschers zich. "Daarna tegen Laren thuis, hoop ik Bennis er weer by te hebben in de belangrijke vier-punten-wed- stryd". De kracht van de Leiden ploeg schuilt naar zijn mening in de on derlinge collegialiteit, de stugge verdediging en de in vorm komen de aanvallers. Baarschers noemt Harmen Jansen Schoonhoven als de hoofdpersoon by de strafcorner. "De zwakte? Benutten van kan sen". Maar daar wordt aan ge werkt. Weliswaar kan De natie uit het Verre Oosten kan. .putten uit ongeveer 200.000 beoefenaars. Öp een bevolking van 19 miljoen zielen geen overdadig aantal, maar door een op Chinese leest geschoeid opleidingssysteem, waarbij de scholen vooral zijn inge- familielid schakeld, dienen zich veel talenten China nog niet worden getipt, aan. Wu Wen-Chia bijvoorbeeld, maar het land hoort in de hoogste die dit seizoen al had verrast by de klasse van het wereldtafeltennis open Amerikaanse kampioen- thuis. schappen, waarbij hij de sterke Van de instelling bewerkstelligen. Zweden Appelgren en Waldner te rug had gewezen. Gisteren maakte, hij zijn opwachting op het center- court om vervolgens Bob Potton en Ron van Sparye een illusie ar mer te maken. Nu de Nederlandse tafeltennissers zichzelf promotie kansen hadden toegedicht, kwam de Taiwanese overval keihard aan. De zege van Henk van Spanje op Huang Huei-Chieh kon het in mi neurstemming verkerende gezel- Bettine Vriesekoop hangt af of de Nederlandse schap niet opvrolijken, terwijl toch geen slecht werk was afgeleverd. Dat was wel het geval in het duel met het nietige Pakistan. Bij een 0-2-achterstand leek zich een ver rassing te voltrekken, maar Henk van Spanje weigerde het slechte voorbeeld van broer Ron en Bob Potton te volgen. Nederlands beste tafeltennisser scoorde een hattrick. De gave 'driepunter' inspireerde het aanvankelijk aan de Zweedse ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd ZIJL LGB-VZC zaterdag 30 maart aanvang 19.00 uur. Zwembad "De Zijl" Aangeboden door Mercasol. De oudste tafeltennis-speelster van het WK in Zweden. De 60-jarige Do rothy Brown vertegenwoordigt Zimbabwe, in het dubbelspel gesteund door teamgenote Lesly Frost. (foto epa> GOTHENBURG (ANP) - Nog voordat er gisteren in Gothen burg op de openingsdag van de 38ste editie van de wereldtitel strijd tafeltennis één balletje was geslagen, werden al talloze wed denschappen afgesloten hoeveel titels de Chinezen deze keer mee naar Peking zullen nemen. Alle zeven, zoals vier jaar geleden in Novi Sad of zes zoals in 1983 in Tokio? Het merendeel van de on partijdige goklustigen hield het voorzichtig op zes. Niet omdat zij- een werkelijke inmenging van Europese zijde in de strijd om de verdediging van de titels ver wachten, maar meer uit vrees voor de Aziatische hoffelijkheid, die normaliter altijd één titel ga randeert aan het gastland. De Zweedse gokkers gingen aanzienlijk chauvinistischer te keer. Zij rekenen er min of meer op, dat het mapnenteam in_.het landentoernooi China van de troon zal stoten en neigen er bo vendien toe in het individuele evenement één lid van de ping- pong-bende van vier (Waldner, Appelgren, Lindh en Persson) een kans op de titel toe te dich ten. De kweekvijver voor die opti mistische stemming ligt in de keuze van het strijdtoneel: het Scandinavium in Gothenburg., Het ijshockeycentrum is na de opzienbarende overwinning van het Zweedse tennisteam op de Verenigde Staten in de Finale van het Davis-bekertoernooi door de sportfanaten niet alleen tot heili ge, maar vooral tot onoverwinne lijke grond verklaard. Op grond van die beschouwing rekent Zweden heel overmoedig voor zichzelf op twee wereldtitels en dus voor China „slechts" op vijf. Andere kanshebbers op een titel zijn er in hun filosofie niet. tafels vastgevroren duo Ron van Sparye en Bob Potton tot een over winning in de laatste twee partijen: 5-3. Voorwaarde om naar de hoogste klasse te promoveren, is nu winst op West-Duitsland. Een wedstrijd die voor zaterdag op het program ma staat. Al de andere landen (Zwitserland, Finland, Noorwegen, Schotland en België) worden door trainer Van der Helm niet serieus genomen. „Maar het is de vraag of de ploeg de mentale klap kan op vangen. Ik zit nu mooi met een stel teleurgestelde spelers opge scheept. Daarom ben ik blij dat we de Duitsers pas zaterdag krijgen. Kunnen we eerst tegen Schotland de accu weer opladen", had Van der Helm de hoop nog niet verlo- Vriesekoop McEnroe tekent geen verklaring van goed gedrag MILAAN (RTR) - John McEn roe heeft het bestuur van de Amerikaanse Tennis Associatie laten weten, dat hij weigert een verklaring van goed gedrag voor Davisbekerwedstrijden te tekenen. Deze verklaring is in gesteld na het verre van vlekke loze optreden van McEnroe en Connors tijdens de in decem ber in Gothenburg gehouden finale'van het toernooi om de Davisbeker, die Zweden won. „Ik teken dat papier niet", al dus McEnroe, die vorige week wegens een polsblessure weg bleef uit Rotterdam, maar dins dag in Milaan wel op de baan verscheen en zijn partij voor de eerste ronde tegen de door hem als „gevaarlijk" omschreven 17-jarige Westduitser Boris Becker met 6-4 6-3 won. „Het is een zaak van de Amerikaanse Tennis Federatie. Ik weet niet wat de gevolgen zullen zijn voor mijn plaats in de Davisbe- kerploeg. Als je het zo zou wil len stellen staat mijn toekomst in het Daviscuptoërnooi nu op het spel". Collega Jan Vlieg daarentegen hoeft geen kunstgrepen aan te wenden om de Nederlandse vrou- wenploeg mentaal in het gareel te krijgen. Dankzij overwinningen op West-Duitsland en Roemenië kan de sfeer in het team niet meer ka pot, vooral nu door de dubbele ze ge degradatie uit de A-poule al is ontlopen. Misschien dat het sterke Nederlandse koppel, van wie Mir jam Kloppenburg een voortreffelij ke indruk maakte, daaruit inspira tie put om een hoge klassering te bewerkstelligen. Dat is echter af hankelijk van de instelling van Bettine Vriesekoop. Het is geen ge heim dat zij het individuele toer nooi, dat donderdag begint, als prioriteit stelt. De uiterst moei zaam behaalde zege op de pas 15- jarige Romeense Madescu is wat dat betreft een slechte raadgever. Wellicht gunt zij Jan Vlieg een succesje. ADVERTENTIE Zaterdagmiddag 29 maart 14.30 uur in Sportpark aan de Duifraklaan Aangeboden door: J.S. Lips Assurantiën b.v. "Ons advies kost u niets

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13