CDA wil doorgaan met WD 'Het resultaat is een fiscale zure regen' 'Russen hebben minder dan 378 SS-20 raketten staan' 250 mensen op straat Ingenieursbureau zet De Koning: ministeries moeten extra inleveren Stille omgang in Amsterdam Staatssecretaris Koning slordig met belastingbiljet in Leiden MAANDAG 25 MAART 1985 BINNENLAND PAGINA 5 Zakenman Ernst van Eeghen na bezoek: HAARLEM - Het Amerikaanse in genieursbureau Fluor in Haarlem gaat 250 personeelsleden ontslaan. Bij Fluor werken in totaal 950 men sen. Volgens de bedrijfsleiding is een gebrek aan opdrachten de oor zaak van het collectieve ontslag. Fluor-Nederland is gespeciali seerd op het'gebied van de petro leum- en petrochemische indus trie. De verslechterde situatie in die sector heeft geleid tot minder opdrachten, aldus de directie van Fluor. Hierdoor komt ook het werk van zestig ingenieurs (in tijdelijke dienst) en vijftig uitzendkrachten in gevaar. In april wordt bekendgemaakt voor welke personeelsleden collec tief ontslag wordt aangevraagd. In overleg met de ondernemingsraad wordt voor hen een sociaal plan opgesteld. Bij het Leidse ingenieursbureau Marcos Marine Consults bv, dat ei- Paasboter is van de baan HILVERSUM (ANP) - Het is zo goed als uitgesloten dat er dit jaar met Pasen goedkope roomboter op de markt komt. Minister Braks (landbouw) zei zaterdag voor de VARA-radio dat aan de voorwaar den voor paasboter niet is voldaan: de melkproduktie in Europa is niet genoeg teruggebracht en er is geen geld beschikbaar voor een gefor ceerde afzetactie met boter. De voorraden zijn volgens Braks nog steeds te groot en de begroting van de EG overschrijdt nog steeds de eigen middelen van de Gemeen schap. Onder die omstandigheden is afbouw van de voorraden moei lijk en niet zo zinvol. Verkoop Staatssecretaris Van Zeil (econo mische zaken) heeft zaterdag in het VARA-programma Bij Koos ge zegd dat hij de deurverkoop van boeren aan banden wil leggen. Door deze handel van boeren loopt de middenstand in dorpen onge veer 600 miljoen gulden aan jaar lijkse omzet mis. Van Zeil wil nog vóór het zomerreces met voorstel len komen. Volgens hem zijn boe ren producenten en moeten zij zich niet bezig houden met handel. Om boeren niet in de problemen te brengen, denkt Van Zeil aan een overgangstermijn van ongeveer een jaar. gendom is van Fluor, worden geen mensen ontslagen. Volgens een woordvoerder van het Leidse be drijf worden er binnenkort zelfs enige mensen aangenomen. Mar cos Marine Consults houdt zich in hoofdzaak bezig met de zogenoem de 'off-shore industrie'. En in deze tak van industrie is geen gebrek aan opdrachten. LEIDEN - Bijzonder tevreden was de heer Calkhoven uit Leiden zaterdag over de wijze waarop staatssecretaris Koning (financiën) zijn aangiftebiljet had ingevuld. Waar hij andere jaren meer dap duizend gulden aan de fiscus moest bijbetalen, daar wist Koning er nu een teruggave van 170 gulden voor hem uit te slepen. "Eerlijk ge zegd denk ik dat er ergens een foutje is gemaakt", vertrouwde Calkhoven zijn gehoor later toe. "Maar als de inspecteur bezwaren gaat maken, dan verwijs ik hem ge woon door naar de staatssecreta- door Conny Smits De Leidse Rechtswinkel organi seerde zaterdag in de Stadsgehoor zaal een symposium naar aanlei ding van de grote problemen die de meeste mensen ondervinden bij het invullen van hun aangiftebiljet. Staatssecretaris Koning, leden van de grootste fracties in de Tweede Kamer en enkele wetenschappers waren uitgenodigd om de belastin gaangiften voor een aantal Leide- naars te verzorgen en te discussië ren over vereenvoudiging van de belastingwetgeving. "Dit jaar is de opgave moeilijker dan ooit". Daarover waren leek en deskundige het zaterdag wel eens. De Leidse Rechtswinkel helpt in deze aangiftetijd maar liefst 250 mensen per week bij het vervullen van hun fiscale plichten. De inko mensgrens voor deze gratis hulp moest zelfs worden verlaagd om de stroom hulpvragers tot een aan vaardbaar niveau terug te brengen. DEN HAAG - De Amsterdamse za kenman Ernst van Eeghen ziet zichzelf niet als concurrent van mi nister van buitenlandse zaken Van den Broek, maar hij vindt wel dat de bewindsman al tien maanden geleden met Moskou had moeten praten over controle (verificatie) van het aantal SS-20 raketten. Nu hij in Moskou de Sowjet-Unie zover heeft weten te krijgen dat zij verificatie toestaat van het aantal SS-20's op haar grondgebied, wordt hij door politiek Den Haag 'niet meer serieus genomen', zegt van Eeghen. door Bob Mantiri De Amsterdamse zakenman ziet zijn vorige week afgelegde bezoek aan Moskou (waarover wij zater dag berichtten) als een persoonlijk succes. „Want wat hebben de Rus sen nu feitelijk toegezegd? Zij zijn thans bereid om Nederland toe stemming te geven om het aantal SS-20 raketten vanuit de lucht (per vliegtuig) of ter plaatste te contro leren. Nederland zal dan aan de hand van de coördinaten van de En mr. Mobach, nota bene hoofd medewerker belastingrechtelijke vakken aan de Leidse universiteit, moest bekennen de belastingtele foon te hebben geraadpleegd bij het invullen van zijn biljet. Spoedcursus Zo niet staatssecretaris Koning. Hij was immers jarenlang inspec teur van belastingen en volgde voor de gelegenheid nog snel een spoedcursus E-biljet. Bovendien had hij al wat geoefend op de aan gifte van zijn tante, vertelde hij. "Mensen zijn tegenwoordig bang om welk formulier dan ook in te vullen", vond de staatssecretaris. "Dat geldt niet alleen voor de be lastingen". Toch moest ook hij veelvuldig gebruik maken van de correctie inkt. "Toch handig dat dat spul be staal", gaf hij zelf toe. Maar toen hij na het invullen alsnog op een Amerikanen kunnen vaststellen hoeveel raketten er precies zijn. Als dan blijkt dat de Sowjet-Unie er niet meer dan 378 heeft dan zou Nederland daaruit de consequen tie moeten trekken en besluiten tot niet plaatsing van de Amerikaanse kruisraketten". Volgens Van Eeghen hebben de Russen hem verzekerd dat zij min der dan 378 SS-20 raketten hebben opgesteld. Volgens de Amerikaan se gegevens (via waarneming van satellieten) is het aantal SS-20's nu 414. De Russen hebben Van Eeg hen gezegd dat er weliswaar nieu we bases worden gebouwd, maar dat die bestemd zijn voor de klei nere SS-21 tot en met -25. Vanuit de ruimte is dat verschil echter niet op te merken, zeggen volgens Van Eeghen de Russen. foutje moest worden gewezen, had hij zijn excuus klaar: "Een slordig heidje. Die dubbele bril van mij is ook zo lastig. Thuis maak ik altijd eerst een kladexemplaar". Het was Koning niet al te moei lijk gemaakt. De klant die de Rechtswinkel voor hem op het oog had, zag namelijk op het laatste moment van de eer af. En zo was daar de heer Calkhoven: niks twee verdiener, niks bijzondere aftrek posten en niks voetoverheveling. Dan had PvdA-kamerlid Ver meend het moeilijker. Een jong echtpaar dat vanwege de invalidi teit van de man voor aftrekposten in aanmerking kwam waarover de wet niet al te duidelijk is: een ver bouwde woning, dieetkosten en kwijtscheldingsprocedures kwa men er aan te pas. "Wat voor biljet ik daarvoor moest gebruiken? Zo'n nieuwe met de E van eenvoudig", schamperde Vermeend. „Het heeft mij moeite gekost om die verificatie er bij de Russische gesprekspartners door te krijgen", aldus Van Eeghen. „Ik heb tegen hen gezegd: okee, jullie hebben dus geen bezwaren tegen verifica tie. Laat dat dan doen door een land dat geen satellieten heeft, Ne derland bijvooorbeeld. Daarin heeft Zamjatin, mijn voornaamste gesprekspertner, toegestemd", zegt de zakenman, die van 1949 tot 1962 in Tanzania heeft gewoond en daarna voor dit land consul-gene raal was in Nederland. - Loopt hij met zijn eenmansac tie minister Van den Broek en de andere ministers van de NAVO- landen niet in de weg? De minister en zijn NAVO-col- lega's hadden dit al eerder moeten DEN HAAG (GPD) - Minister De Koning (sociale zaken en werkge legenheid) vindt, dat er volgend extra moet worden bezuinigd op de departementen om het over heidstekort terug te dringen. Er mag niet extra worden bezuinigd op de sociale zekerheid. Dat zei de bewindsman gisteren voor de AVRO-radio. Hij sluit zich daar mee aan bij zijn collega van finan ciën, Ruding. Ruding stelde het kabinet eerder voor 2 miljard gulden meer te be zuinigen dan de 7 miljard gulden die in het regeerakkoord zijn afge sproken. Volgens de minister van financiën moet er extra worden omgebogen, omdat diverse minis ters meer hebben uitgegeven dan hun in de begroting was toege staan. Het kabinet buigt zich in deze periode over de brief van Ruding, die «.ordt behandeld met de Man wurgt vrouw op haar verzoek AMERSFOORT (GPD) - Een 28- jarige man uit Nijkerk heeft dit weekeinde bekend dat hij een 43- jarige vrouw uit Amsterdam op haar eigen verzoek heeft gewurgd. De vrouw was patiënte van het psychiatrisch ziekenhuis Zon en Schild in Amersfoort. Volgens de politie onderhield de Nijkerker een goede relatie met de vrouw, ging vrijwel dagelijks met haar wandelen en was zeer met haar begaan. Vrijdagmiddag ging hij weer met haar wandelen. Op een bospad diende hij haar injec ties toe met een mengsel van rat- tengif en rum. Toen dit niet vol doende werkte, liet hij haar dit mengsel drinken. Toen ook dat niet werkte, heeft hij de vrouw met haar eigen sjaal gewurgd. Na haar dood nam hij de bus naar het sta tion en vertelde dat hij en de vrouw waren overvallen en hij was ge dwongen de bus naar het station te nemen. De politie twijfelde aan het verhaal omdat men nergens sporen van een overval kon vinden, de man modder op zijn kleding en hij over de vrouw sprak in de verleden tijd. Volgens de politie gaat het om een 'vriendelijke, aardige man die zeker niet gestoord is'. Baron Van Lawick, voormalig plaatsvervangend directeur-gene raal voor fiscale zaken, stelde het later tijdens de forumdiscussie simpelweg vast: "Het resultaat van veertig jaar streven naar vereen voudiging van de belastingen, is slechts een conglomeraat van inge wikkeldheden, een fiscale zure re gen. Nu praten over vereenvoudi ging doet me denken aan die grap over het geraamte dat bij de dokter komt. Zegt de dokter: u komt ook rijkelijk laat". De belastingwetgeving echt een voudig maken, dat is een illusie, stelde Van Lawick. Het zou alleen tot onrechtvaardigheid leiden, want van uitzonderingsregels voor mensen die bijvoorbeeld door ziek te extra hoge kosten moeten ma ken, kan dan geen sprake meer zijn. "Maar te veel van die regeltjes is ook onrechtvaardig, want de wetgeving wordt dan zo ingewik- doen. Sinds het 1 juni-besluit heeft de Nederlandse regering er niets aan gedaan. En nu na het succes dat ik in Moskou heb bereikt, gaat de minister opeens met zijn Russi sche collega Gromyko praten. Het is nog zeer de vraag of hij in Mos kou ontvangen wordt. Van de an dere kant ben ik wel blij dat Van den Broek nu wakker is geschud". - Is hij niet bang dat hij nu voor een KGB-agent wordt aangezien? „Dat is onzin. In Amerika zijn twee prominente organisaties, The East-West Accord en Darthmouth, die zich beziggehouden met vrede en veiligheidsvraagstukken. Daar in zitten senatoren, generaals en andere hoge Amerikanen (onder wie Rockefeller) die contacten hebben met hoge Russen. Zij wor- Voorjaarsnota. De minister wil vast 300 miljoen gulden aan bezui nigingen in de Voorjaarsnota opne men om de tegenvaller van meer uitgaven voor de EG op te vangen. Daarmee blijft voor volgend jaar nog 1,7 miljard gulden over. Tijdens de eerste ronde in het ka binet over de bezuinigingen, afge lopen vrijdag, is nog niet gespro ken over de hoogte van de bezuini gingen. Het ging voornamelijk over de principiële vraag of er wel iets extra's nodig is. Uiteindelijk lijken de ministers zich wel te heb ben neergelegd bij de gedachte van Ruding dat er meer nodig is dan 7 miljard gulden. De Koning toonde zich gisteren voorstander van extra bezuinigin gen, zonder echter een bedrag te noemen. Volgens hem kan het niet de bedoeling zijn „de rekening naar een volgend kabinet door te schuiven". „Bepaalde tekorten moeten in hetzelfde jaar worden opgelost", aldus De Koning, die wees op de tegenvallende uitgaven voor huursubsidie, studiekosten. EG en de rente van eerdere staats leningen. Een verdere lastenverlichting voor de burgers noemde De Ko ning 'smeerolie' voor de onderhan delingen over korter werken. Vol gens hem kan het de herverdeling van werk vergemakkelijken, om dat de offers in koopkracht worden verzacht door lagere belastingen en sociale premies. De minister liet zich niet uit over de vraag waar het geld vandaan moet komen om die lastenverlichting mogelijk te ma ken. Wel suggereerde hij voor dat doel de lastenverlichting voor be drijven (volgend jaar 2 miljard gul den) te gebruiken. Twee doden ROTTERDAM (ANP) - De 53-jari- ge mevrouw C. Pelt-Kranenburg en haar 83-jarige moeder zijn zater dagavond in hun woonplaats Rot terdam om het leven gekomen, toen de auto waarin zij zaten de Nieuwe Maas inreed. De politie vermoedt, dat de auto is geslipt. De bestuurder, de echtgenoot van me vrouw Pelt, kon door een kapotte zijruit de auto verlaten en zwem mend de kant bereiken en alarm slaan. keld dat niemand meer weet hoe er gebruik van te maken. Het gaat er om het juiste evenwicht te vin den". Staatscommissie Dat dat evenwicht nu is over schreden, mag duidelijk zijn. Voor WD en PvdA deed de tweeverdie- nerswet in zoverre de deur dicht dat zij onlangs voorstelden een staatscommissie in te stellen die een drastische vereenvoudiging van de belastingwetgeving moet voorbereiden. PvdA'er Vermeend en WD'er De Grave, zaterdag ook aanwezig, vinden dat vooral het omvangrijke systeem van aftrek posten vereenvoudigd moet wor den en dat het aantal tarieven voor inkomstenbelasting moet worden verminderd. Voor met name de la gere- en middeninkomens zou één tarief moeten overblijven, zodat het invullen van het aangiftebiljet voor die groepen een stuk gemak kelijker wordt. Wolters (CDA) verklaarde zater dag niet tegen een dergelijke staatscommissie te zijn. "Als het maar geen zoethoudertje wordt, een reden om verder niet na te den ken over oplossingen". Staatsse cretaris Koning zei dat van een commissie niet alle heil verwacht kan worden. "Allerlei belangen groepen zullen proberen de ver eenvoudiging in hun voordeel uit te laten werken". Zolang er hoge overheidsuitgaven zijn, blijven er hoge belastingen, redeneerde Ko ning. "En hoge belastingen maken ingewikkelde belastingen. De maatschappij zit nu eenmaal inge wikkeld in elkaar". De Leidse Rechtswinkel liet zich daarmee echter niet tevreden stel den toch ook niet als KGB-agenten gezien?" Vorig jaar november organiseer de Van Eeghen op zijn landgoed Berkenrode bij Heemstede een vredes- en veiligheidsconferentie. „Aan deze conferentie nam een aantal hoge Russische generaals deel en aan Nederlandse kant de den onder anderen Sickinghe van VMF, ex-generaal Lamers, de voor malige minister van defensie Vre- deling mee. Je kunt deze mensen toch moeilijk KGB-agenten noe men", zegt van Eeghen. Van Eeghen zegt dat de nieuwe Sowjet-ambassadeur, Anatoly Bla- tov, die binnenkort in Den Haag wordt verwacht, nadere bijzonder heden zal vertellen over het Sow- jet-aanbod. De Amsterdamse za kenman had vrijdag al de naam van Blatov genoemd als de opvol ger van Viktor Beletski die om ge zondheidsreden zijn functie moet neerleggen. Gisteravond kon het ministerie van buitenlandse zaken echter het bericht van de benoe ming van Blatov, volgens van Eeg hen een 'zwaargewicht', nog niet bevestigen. Maar volgens het pers bureau Tass heeft het presidium van de Russische opperste Sowjet (parlement) Blatov officieel aange wezen als ambassadeur in Neder land. Maarten Andriese. (foto anp> 'Spotter' komt onverwacht vrij AMSTERDAM (ANP) - De 24-jari- ge vliegtuigspotter Maarten And riese, die in Joegoslavië tot drie jaar gevangenisstraf werd veroor deeld vanwege het beloeren van vliegtuigen, is eind vorige week ge heel onverwacht vrijgelaten. And riese wilde in afwachting van een officiële verklaring gisteren geen nadere mededelingen doen. Wel verklaarde een vriend van de fami lie dat hij in goede gezondheid ver keert en in de gevangenis goed is behandeld. Andriese werd begin maart in hoger beroep door een militaire rechtbank in Zagreb wegens spio nage veroordeeld tot drie jaar, na dat hem in januari vier jaar cel was opgelegd. Hij werd oktober vorig jaar op het vliegveld van Zagreb aangehouden toen hij bezig was met zijn hobby: het noteren van de registratienummers van zoveel mogelijk vliegtuigen. Sinds zijn ar restatie verbleef hij in een militaire gevangenis. Het is nog niet bekend waarom de Amsterdammer plotseling is vrijgelaten, maar, aldus een woord voerder van de familie, "sinds zijn aanhouding in oktober vorig jaar is er 24 uur per dag aan gewerkt door Buitenlandse Zaken, de Joegosla vische ambassadeur en mijzelf'. Hij noemde de vrijlating "wel een beetje een verrassing". len. "Als de belastingwetgeving voorlopig zo ingewikkeld blijft, wat denkt de overheid dan te doen aan hulpverlening bij het invullen van de aangiften? Een goede advi seur is vooral voor mensen met de laagste inkomens niet te betalen". Koning haalde de hulp van de be lastinginspecties aan, de televisie cursus en de belastingtelefoon. "Vormen van hulp die allemaal zeer doeltreffend zijn gebleken. De belastingetelefoon zal, wellicht in een iets andere vorm, ook volgen de jaren weer worden ingesteld". Duivel Maar bij de belastingdienst ben je te biecht bij de duivel zelf, oor deelde de Rechtswinkel. Vrijwil ligster Annetje Ottow: "Wanneer zo'n ambtenaar of inspecteur een fout maakt en de cliënt dient een bezwaarschrift in, dan moet dezelf de ambtenaar zijn eigen fout beoordelen. Wij vinden dat belas tinghulp onafhankelijk en profes sioneel moet zijn. Dat de burger dat ook vindt, blijkt wel uit het feit dat de Rechtswinkel in de aangifte- periode 1400 klanten krijgt en over het hele jaar genomen wel 2300". De belastingtelefoon is boven dien voortdurend in gesprek, ver neemt de Rechtswinkel dagelijks van cliënten. "En informatie via de telefoon, dat is toch niet veel meer dan de puntjes op de I zetten. Men sen weten vaak zelf niet voor welke regelingen ze allemaal in aanmer king komen. Als je ziet hoe lang de lijst vragen is die wij iedere cliënt stellen: dat loopt van kosten voor ziekenbezoek tot de aanschaf van een nieuw kunstgebit. Zoiets kun je toch moeilijk af in een telefoon gesprek van tien minuten". Scholten-Dijkman naar PvdA? DEN HAAG (GPD/ANP) - Het CDA wil huidige kabinets beleid na de komende Kamerverkiezingen op hoofdlijnen voortzetten. Het is daarbij 'niet meer dan fatsoenlijk' dat de WD als eerste in aanmerking komt voor regeringssa menwerking. Over deze twee belangrijke punten is de CDA-Kamerfractie het in grote mate eens geworden tij dens een discussie-weekend in Lage Vuursche. CDA-fractievoorzitter De Vries hield op de bijeenkomst zijn trac- tiegenoten voor dat het huidige ka binetsbeleid succesvol is en dat een volgend kabinet het beleid op hoofdpunten dient voort te zetten. Maakt het kabinet de rit tot mei volgend jaar af én krijgt de coalitie daarna opnieuw een meerderheid in de Tweede Kamer, dan moet het CDA eerst proberen de huidige coalitie voort te zetten, aldus De Vries. In de daarop volgende dis cussie bleek dat de fractie het hier mee 'in grote mate' eens is, aldus de fractiewoordvoerder. Overigens betekent dit volgens hem niet dat de PvdA als coalitiepartner wordt uitgesloten. De Vries acht de zoge heten Staphorster-variant, waarbij CDA en WD bij onvoldoende stembusresultaat met klein rechts samenwerken, onwenselijk. In zo'n geval komt de PvdA als nieu we coalitiepartner nadrukkelijk in beeld volgens De Vries. Izeboud weer voorzitter CPN AMSTERDAM (ANP) - Elli Ize boud is gisteren herkozen als voor zitter van de CPN tijdens e^p ver gadering van het partijbestuur in Amsterdam. Ze blijft voorlopig voorzitter tot het nieuwe congres, dat naar verwachting in 1987 wordt gehouden. Het bestuur besloot ook acties voor arbeidstijdverkorting te steunen met als uiteindelijk doel een werkweek van 25 uur. Bij de huidige strijd voor een 36-urige werkweek moeten volgens de CPN de geformuleerde looneisen met volledige en gecontroleerde herbe zetting worden ingewiligd en moet het ziektegeld op peil blijven. De CDA-fractie heeft verder haar 'groeiende bezorgdheid' uitgespro ken over de toenemende 'bondge nootschappen' die de WD sluit met de Partij van de Arbeid. Deze twee partijen treden volgens het CDA steeds vaker gezamenlijk op als het gaat om 'immateriële zaken' die het CDA vaak nauw aan het hart liggen. De fractiewoordvoer der noemde als voorbeelden christelijk onderwijs en confessio nele instellingen, euthanasie en abortus. Scholten Het van het CDA afgescheiden Kamerlid Scholten sluit niet uit dat hij en zijn fractiegenoot Dijk man aansluiting zoeken bij de PvdA wanneer de poging mislukt een nieuwe partij op te rechten met hun Basisbeweging voor Vrede en Solidariteit, de Evangelische volkspartij (EVP) en over het CDA ontevreden CNV'ers. De PvdA is uiteindelijk ook een alternatief voor het CDA, zo zei de fractie voorzitter van de groep Scholten- Dijkman zaterdag voor de VARA- radio. Medio april volgt een nieuwe ge spreksronde van de Basisbewe ging, EVP en de 'afvallige' CNV'ers. Bij dat gesprek zal ook oud-CDA-minister Jaap Boersma zijn, aldus Scholten. Volgens hem moet uiterlijk deze herfst de knoop worden doorgehakt. Hij toonde zich overigens verheugd dat de EVP bereid is volgende week op haar congres het eigen voortbe staan ter discussie te stellen om op te gaan in zo'n nieuwe links- christelijke partij. Volgens Schol ten wordt met de PvdA al gespro ken over de mogelijkheid om de bundeling van krachten uiteinde lijk onder te brengen als christelij ke groep binnen de PvdA. AMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen hebben in de nacht van zaterdag op zondag deelgenomen aan de jaarlijkse stille omgang door het centrum van Amsterdam. De voettocht wordt sinds 1881 gehouden ter herdenking van een wonder uit de rooms-katholieke overlevering. Volgens het verhaal zou een stervende man op 16 maart 1345 in een huis in de Kalverstraat de hostie hebben uitgebraakt. De hostie verbrandde niet na dat hij in het vuur was gegooid. Na afloop van de stille omgang kon dit jaar voor het eerst de zogenoem de mirakelkist worden bezichtigd waarin zich de hostie zou hebben bevon den. De kist stond jarenlang in het Burgerweeshuis in de hoofdstad. Nu is de kist in bruikleen bij het Amsterdams Historisch Museum. Dat was na de tocht dan ook geopend. Inmiddels is vastgesteld dat het om een archief- kist gaat van een heilig sacrament-schilder uit de zestiende eeuw. Vaticaan beloont Koning voor hulp DEN HAAG (ANP) De PvdA-fractie in de Tweede Kamer denkt er over om staatssecretaris Koning (financiën) op het matje te roepen omdat hij het Vaticaan heeft geholpen met een belastingprobleem. De bewindsman heeft inmiddels een hoge pauselijke onderscheiding ontvangen, namelijk het grootofficierschap in de orde van Gregorius. Koning wilde zaterdagavond voor de VARA-radio niet nader ingaan op de vraag of hij mogelijk heeft gemaakt dat een miljoenenerfenis onder een lager dan normaal belastingtarief aan het Vaticaan is toegevallen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5