Belangstelling voor Rommelmarkt Sport In flink teruggelopen 'Situatie fietsers levensgevaarlijk' 'Maak einde aan overlast in en rond Koningstraat Vrouwenkerkplein parkeerterrein na actie koffiebaas Matilo viert tienjarig bestaan Taxi botst tegen auto op Haarlemmerweg Hotelgast mishandelt personeelslid Vechtpartij om fout parkeren Noordwijkerhout kampioen darts Vierduizend bezoekers minder Bijeenkomst AbvaKabo 1 MAANDAG 25 MAART 1985 LEIDEN LEIDEN - Clubhuis Matilo aan de Zaanstraat heeft dit weekeinde zijn tienjarig bestaan op drieërlei wijze gevierd. Vrijdag was er een feest avond en zaterdag toonden diverse, binnen Matilo actieve groepen hun kunnen. Zo waren er optredens van gitaarleerlingen, een jazz-baüetgroep en volksdansers. Zoals uit de foto blijkt, kon er aan het slot van deze open dag ook nog in stijl gedanst worden. Het jubileum werd afgesloten met de Vlietlandenloop. Hardlopers waagden zich gisteren aan afstanden varië rend van twee tot achttien kilometer. (foto Holvast) Folk De Leidse folkclub Horus orga niseert vanavond een optreden van Ar bleize ruz. Deze Bretonse groep brengt in het Waaggebouw aan de Aalmarkt muziek die geënt is op de Keltische cultuur, met daarnaast moderne folk- en dansmuziek. Ze begeleidt zich op accordeon, viool, bombarde en basgitaar. Aanvang half negen. Homeopathie In het kader van de cyclus over zelfhulp met alternatieve genees middelen organiseert het Cen trum voor Klassieke Homeopa thie dinsdag een avond waarop een serie homeopathische genees middelen wordt geïntroduceerd, die te gebruiken zijn bij acute ziekten, tegen gevolgen van onge vallen, lichte verbrandingen e.d. Ook is het de bedoeling van deze avond de grenzen van de zelfhulp aan te geven. De arts-homeopaat C. Baas leidt de bijeenkomst die in De Zaailing, Hooigracht 41, wordt gehouden en om acht uur begint. Kinderfilm De kinderfilmmiddag van K&O, woensdag, bestaat uit een slapstickfilm en een serie teken films met bekende stripfiguren. Aanvang half drie. LEIDEN - Op de Haarlemmerweg, ter hoogte van het spoorwegvia duct, zijn gisteravond twee auto's bovenop elkaar gebotst en zwaar beschadigd. Een automobilist, komende uit de richting stad, heeft de scherpe bocht, vermoedelijk door een te hoge snelheid, te ruim genomen. Een tegemoetkomende auto, be stuurd door een 26-jarige man uit Oegstgeest, kon de tegenligger niet meer ontwijken en botste er bo venop. De Oegstgeestenaar kwam met de schrik vrij. Zijn auto (een taxi) werd aan de linkervoorzijde totaal vernield. De bestuurder van de andere auto is na de botsing uit gestapt en weggelopen richting woonwagenkamp. Hij is nog niet aangehouden zodat niet duidelijk is of de man bij de aanrijding ver wondingen heeft opgelopen. (foto Holvast) LEIDEN - Een 29-jarige Duitser die logeerde in Holiday-inn aan de Plesmanlaan heeft in de nacht van zaterdag op zondag een perso neelslid van het motel ernstig ver wond. De man, die teveel had gedron ken, richtte zijn agressie aanvanke lijk op het meubilair in zijn kamer. Tafel, stoel en de deur werden door de Duitser in elkaar getrapt. Op een gegeven moment werd een personeelslid, een 45-jarige Leide- naar, door de Duitse motelgast ge schopt. De Leidenaar liep een ge broken rib en vermoedelijk inwen dig letsel op. Hij moet vandaag worden geopereerd. De Duitser is door de Leidse politie aangehou den en ingesloten. LEIDEN - Een 28-jarige Leidenaar is zaterdagavond door de politie aangehouden en ingesloten we gens mishandeling en vernieling. De man had zijn auto neergezet pal voor de deur van een woning in de Groenesteeg. Toen de bewoners van de woning de automobilist vroegen zijn auto een stukje ver derop te zetten ontstond er een woordenwisseling. Een buurman die zich er mee bemoeide kreeg van de heetgebakerde automobi list een stomp in het gezicht en brak vermoedelijk zijn kaakbeen. De man kwam later nog terug en trapte toen de voordeur van de wo ning in. Politie grijpt nog) niet in Bewoners over Vrouwenweg: LEIDEN - Bewoners van de Vrou wenweg hebben wethouder Peters (ruimtelijke ordening en verkeer) gevraagd maatregelen te nemen om een eind te maken aan de ver- keersonveilige situatie in hun straat. Door de stremmingen die ont staan op de Europaweg gebruiken steeds meer automobilisten de Vrouwenweg als sluiproute. Zowel in de ochtend- als avondspits ko men daardoor veelvuldig files voor op deze weg. Maar ook buiten de spits om maken het busverkeer, het veelvuldig af- en aanrijden van de volkstuinbezitters en het gewo ne doorgaand verkeer van de Vrou wenweg een drukke verkeersader. Snelheden van 70 a 80 kilometer per uur zijn, volgens de bewoners, geen uitzondering. Zij spreken dan ook van "een levensgevaarlijke si tuatie, zeker voor de fietsers (scho lieren) die van de Vrouwenweg ge bruik maken". Het komt zelfs voor dat fietsers door het autoverkeer in het water van de Vrouwevaart wor den gedrukt. De bewoners van de Vrouwen weg zijn de gang van zaken thans meer dan beu en willen dat de ge meente met een oplossing komt voor de onveilige verkeerssituatie. Zij hebben de wethouder van ver keer, om hun eis kracht bij te zet ten, een lijst aan met handtekenin gen aangeboden van praktisch alle bewoners van de Vrouwenweg. Doodlopend Wethouder Peters wil in overleg met de gemeente Zoeterwoude naar een oplossing te zullen zoe ken. De gedachte van de wethou der gaat er naar uit om van de Vrouwenweg een doodlopende weg te maken met aan het eind een keermogelijkheid voor auto's. Om dat de Vrouwenweg thans een doorgaande weg is van de gemeen te Leiden naar de gemeente Zoe terwoude (de Miening) is overleg met de buurgemeente noodzake lijk. De bewoners van de Vrouwen weg zouden er wel voor voelen het doorgaande karakter van de weg te wijzigen. Over een en ander zal evenwel nog een informatie- en in spraakavond moeten worden geor ganiseerd, aldus wethouder Peters. LEIDEN - Bij het gisteren gehou den Regionaal Gemeenten Darts Toernooi in de Koets-O-Theek is het team van Noordwijkerhout kampioen geworden. Zij zegevier den in de finale over Lisse. In to taal deden 108 darters uit Leiden en omstreken mee aan dit groot op gezette en geslaagde evenement. Als afsluiting van het toernooi waar het spel 501 werd gespeeld, mochten zestien spelers het opne men tegen de speciaal hiervoor overgekomen top-darter Terry O'Dea uit Australië. O'Dea won al le partijen. De 22-jarige Nederland se dartkampioen Paul Hoogen- boom uit Alkemade was de enige die sterk partij kon bieden. De uitslag van het toernooi: 1. Noordwijkerhout, 2. Lisse, 3. Noordwijk, 4. Alkemade, 5. Leiden II, 6. Leiden I, 7. Alphen aan den Rijn, 8. Leiderdorp, 9. Leiden III, 10. Hillegom, 11. Katwijk, 12. Zoe terwoude. Beste vrouwen waren Mary Salman en Margreet Ruig- rok. Ellert Jansen en Maarten van 't Schip scoorden de maximaal haalbare 180 punten, terwijl Gijs van Hage met 160 punten de hoog ste finish haalde. LEIDEN - Zoals vooraf gevreesd, is de belangstelling voor de Rommelmarkt Sport In tegengevallen. Nog geen tienduizend bezoekers passeerden de kassa's van de Groenoord- hallen en dat is aanmerkelijk minder (zo'n vierduizend) dan vorig jaar. LEIDEN - Het Vrouwenkerkplein functioneert sinds afgelopen vrij dag als parkeerterrein. "En er wordt flink gebruik van gemaakt", weet initiatiefnemer C. Labruyère, eigenaar van een koffiehuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat. De poli tie heeft nog geen plannen om te gen het 'openbreken' van het plein op te treden. Hij zegt tot zijn illegale actie te zijn gekomen omdat de parkee- «roverlast in De Camp te groot werd. "Het ging me vervelen. Ik raakte de helft van mijn klanten kwijt. Er komen bij mij veel arbei ders die hun auto niet kwijt kun nen. Nu kunnen ze 'm daar neer zetten". Het Vrouwenkerkplein is vol gens hem bij uitstek geschikt als parkeerterrein, zeker zo lang het nergens voor wordt gebruikt. "Als toeristen in mijn zaak komen, vra gen ze wat dat terrein is en wan neer er wat mee gaat gebeuren". Volgens Labruyère moet het mo gelijk zijn dat er een tweeledig ge bruik van het plein wordt ge maakt: allerlei activiteiten kunnen er worden georganiseerd en als dat niet gebeurt, kan het als parkeer terrein dienen. 'Parkeerfanaten' De buurtvereniging Maredorp heeft zich inmiddels tegen de actie LEIDEN - De AbvaKabo belegt donderdag een bijeenkomst in het afdelingskantoor aan de Driftstraat 49a voor gepensioneerde leden en hun huisgenoten. Mevrouw E. Kerckhoffs zal dan spreken over de relatie van oudere patiënten met de huisarts of de specialist. Aanvang twee uur. gekeerd. In een brief aan de ge meenteraad en politie wordt ge sproken van "parkeerfanaten waarbij opnieuw de naam van Van der Zon is gevallen". Labruyère ontkent betrokkenheid van de sla ger aan de Haarlemmerstraat die zo fervent voor meer parkeerruim te strijdt. "Ik heb dit helemaal in mijn eentje gedaan", aldus La bruyère. De buurtvereniging schrijft dat het Vrouwenkerkplein niet bere kend is voor geparkeerde auto's. Het plein moet, aldus de buurtver eniging de kans krijgen 'functio neel' te worden. "De buurtvereni ging en de gemeente kunnen slechts voorzieningen als het Vrou wenkerkplein creëren, omwonen den en neringdoenden moeten dat invullen". Actievoerder Labruyère: "Nu kunnen mijn klanten hun auto hier neerzetten.(foto Hoivas Raadslid vraagt om overleg met energiebedrijf De organisatie wijt dat aan een 'wildgroei' van rommelmarkten. De Pieterskerk, de Groenoordhal- len en volgend weekeinde de Ijs baan aan de Vondellaan zijn gere geld het toneel van verkoop in tweedehands spullen. De sportieve rommelmarkt, bedoeld om de ver enigingen wat te laten bijverdie nen, drong daarom ook aan op een soort rustpauze rond de eigen markt. Een verzoek dat niet werd geho noreerd. Sterker nog: voor de in gang van de Groenoordhal werd reclame gemaakt voor andere markten. Vlugschriften werden uitgedeeld over de binnenkort te houden Snuffelmarkt en achter hun ruitewissers vonden automo bilisten informatie over de Vlooi enmarkt. Henny Kwik van de Rommelmarkt Sport In: "Ze ston den eerst zelfs in de hal reclame te maken. We hebben ze d'r uit gezet, maar je kunt niet tegenhouden dat ze voor de ingang gaan staan. Al blijft het natuurlijk belachelijk". Verkoop De op de markt aanwezige ver enigingen merkten ook dat er op het punt van rommelmarkten zo langzamerhand een punt van ver zadiging wordt bereikt. Niet alleen was het minder druk, ook de ver koop bleef achter bij vorige jaren. Kwik: "Sommige verenigingen draaiden maar net aan quitte". Iets meer dan honderd verenigingen waren van de partij en ook dat is iets minder dan vorig jaar. "Van ze ven verenigingen waarmee ik con tact heb gehad, hoorde ik dat ze er gewoon niet in geslaagd zijn vol LEIDEN - Het SP-raadslid Cor Vergeer wil dat de gemeente zo snel mogelijk een einde maakt aan de gevaarlijke verkeerssituatie in en rond de Koningstraat en de overlast op het opslagterrein van het Energiebedrijf Rijnland (EBR). Hij schrijft dit in een brief aan de voorzitter van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en ver keer. Sinds het begin van de werk zaamheden bij de EBR voor de stadsverwarming wordt van het opslagterrein ten noorden van de Maresingel druk gebruik gemaakt, zo stelt hij. Volgens Vergeer rijden wagens zwaar bouwmateriaal, graafmachines en grote vrachwa- gens af en aan. Daardoor ontstaan trillingen die schade toebrengen aan de niet onderheide huizen in de omgeving. Bovendien onder vinden de bewoners overlast hier van. aldus het SP-raadslid. Hij heeft burgemeester en wet houders van Leiden eind vorig jaar ook al op de problemen gewezen. Het college heeft destijds beloofd de zaak met het EBR te bespreken. Volgens Vergeer zijn de proble men sindsdien alleen maar erger geworden. Schriftelijke en telefo nische klachten van omwonenden bij het energiebedrijf hebben geen resultaat gehad. Vergeer vraagt B en W of zij in derdaad overleg hebben gehad met het EBR over de trillingsoverlast en of dit overleg iets heeft opgele verd. Hij verzoekt het college te vens of het bereid is opnieuw met het energiebedrijf om de tafel te gaan zitten naar aanleiding van de klachten. Toegangshek Begin deze maand is de overlast nog groter geworden omdat het EBR aan de Koningstraat een toe gang heeft gemaakt tot het opslag- terrein, Daardoor kan zwaar bouw- verkeer via de Koningstraat of de Prins Frederikstraat dit terrein op rijden. Deze ingang ligt vlakbij wo ningen, stelt Vergeer. Hij legt uit dat het trottoir ter plaatse is kapot- gereden en de verkeerssituatie ge vaarlijk is geworden voor voetgan gers. In de Koningstraat ligt een zoge noemde verkeersluis. Aangezien de toegang tot het opslagterrein vóór deze verkeersluis is geplaatst, halen de maatregelen om zwaar verkeer uit de woonwijk te weren weinig uit. De 'sluis' werkt volgens Vergeer toch al niet meer naar be horen, omdat verkeer er vrij ge makkelijk door kan rijden. De SP'er vraagt het college nu of het EBR toestemming heeft gekre gen om de toegang tot zijn opslag- terrein voor de verkeersluis aan te leggen. Tevens wil hij weten onder welke voorwaarden B en W eventueel - toestemming hebben verleend. Hij verzoekt het college snel maatregelen te nemen om de over last voor de omwonenden van de Koningstraat terug te brengen. Bo vendien vraagt hij de verkeersluis zodanig aan te leggen dat hij weer naar behoren werkt. doende spullen bij elkaar te krij gen". De aanwezigheid van een aantal artiesten en andere attracties mis ten kennelijk hun uitwerking als publiekslokkertje. Kwik: "Het is heel fijn dat die mensen hier willen optreden. Maar je moet tegenwoor dig André Hazes hebben om de zaal vol te krijgen". Wel tevreden was het echtpaar Kathmann, dat met een mini-ker mis een plaatsje naast het podium had gevonden. "Het is vreselijk goed gegaan. Bij optredens liep de belangstelling wat terug, maar daarna hep het steeds weer vol", al dus Kathmann. De verenigingen en de organisa tie hebben afgesproken op korte termijn de situatie van de Rommel markt Sport In te bespreken. Be keken wordt dan hoe het volgend De koopwaar op de Rommelmarkt Sport In in de Groenoordhallen wordt bekeken. De verkoop verliep slechter dan in andere jaren. (foto Holvast» jaar moet en hoe de gemeente on der druk kan worden gezet om de Rommelmarkt Sport In enige be scherming te bieden. Ijshal Voorlopig ziet het er naar uit dat de Rommelmarkt Sport In ook in haar doelstelling, verenigingen ge legenheid te geven door de ver koop van tweedehands spullen wat geld te verdienen, concurrentie krijgt. Organisator Van Schaijk heeft namelijk een aantal plaatse lijke en regionale clubs uitgeno digd om gratis een kraam te bezet ten op de vlooienmarkt die ko mend weekeinde in de ijshal wordt gehouden. Hij laat wel weten dat het zaak is snel te reserveren, om dat het aantal nog beschikbare stands beperkt is. Voorrang krij gen verenigingen die op creatief gebied actief zijn, maar ook sport- of andere verenigingen kunnen in de Ijsbaan terecht om te trachten hun clubkas te spekken. Ook kin deren kunnen een gratis plek krij gen op de vlooienmarkt voor de verkoop van hun spulletjes. Voor kleuters en peuters wordt er een speciale creche ingericht, terwijl er permanent kinderfilms worden ge draaid. Volgens organisatiebureau Van Schaijk zal de hal aan de Vondel laan zaterdag en zondag helemaal vol komen met tweedehands meu bels, kleding, apparatuur enz. "Al leen particuliere marktkramers zijn welkom. De échte handelaar zetten we zonder pardon buiten de deur", kondigt de organisatie aan. Ook doe-het-zelvers krijgen een plaats op deze rommelmarkt om hun huisvlijtprodukten ten toon te stellen. De vlooienmarkt duurt zaterdag en zondag van tien tot vijf uur. "Wat de parkeerfanaten probe ren, is dat experiment doorkrui sen. En dat is gewoon kinderach tig". De buurtvereniging stelt voor om de muurtjes en de toegang tot het Vrouwenkerkplein zo om te bouwen dat er geen auto's meer door kunnen. Onduidelijk Die mogelijkheid wordt ook van de zijde van de politie geopperd. Volgens voorlichter Graveland is het in de huidige situatie niet mo gelijk op te treden omdat er geen duidelijke verbodsborden bij het plein staan. Graveland: "Automobilisten kunnen nu kennelijk met kunst en vliegwerk hun auto op het Vrou wenkerkplein parkeren. Om daar wat aan te doen, bestaan er twee mogelijkheden: of er komen bor den of de situatie wordt zodanig gemaakt dat het voor automobilis ten onmogelijk wordt hun auto daar te parkeren. Dat is nu in eer ste instantie een zaak van de poli tiek".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 3