Lugdunum lusteloos Norwich wint League-Cup Roodenburg laat het spoken in Durgerdam Docos duikelt in 3A naar laatste plaats UDO geeft 2-0 voorsprong uit handen Verdiende nederlaag Blauw Zwart aan kop LFC weer ten onder V* SJC speelt goed, maar wint niet MAANDAG 25 MAART 1985 SPORT PAGINA 11 DURGERDAM - Aan de boorden van het IJsselmeer kan het flink spoken. In Durgerdam weten ze er alles van. Zelfs op het onderaan de dijk gelegen trapveldje kennen de voetbalduels die de Durgerdam- mer Racing Club uitvecht vaak een huiveringwekkend scoreverloop. Lugdunum boog er vorig seizoen nog een hopeloze 4-1 achterstand in een voordelige 4-6 eindstand om en gisteren was het opnieuw raak in het gehucht nabij Amsterdam. Aanvankelijk leek een Leidse ploeg naar een kansloze nederlaag te worden gespeeld, maar op ka rakter wurmde Roodenburg zich uit een uitzichtloze positie en pak te een welverdiend punt (2-2). Met Luc Kok (gebroken kuit been en beschadigde enkelban den) en Aat de Groot (spierblessu re) in burger langs de lijn en de oud gedienden Hans Tisseur en Peter Ciere op de bank startte Rooden burg onstuimig. Het omhooggeval len afdelingsclubje DRC, sponsors hebben niet alleen een serie erva ren en talentvolle Amsterdamse voetballers naar het Durgerdam- mer Kerkepad gelokt, maar inmid dels zelfs een heuse voetbé lschool uit de IJsseimeerklei gestampt, werd onmiddellijk met de rug te gen de muur gezet. Al in de derde minuut dook Marcel van de Burg alleen voor Max Sarucco op, maar lepelde de bal recht in de handen van de onzekere doelman. Vijf mi nuten later veroverde Richard Gottmer de bal in het strafschop- gebied van L)KU en zette met een simpele voetbeweging Ronald Jan sen vrij voor Sarucco, waar de blonde spits faalde. Een minuut la ter belandde de bal na een corner van Gottmer voor de voeten van rechterspits Koos Siera, maar ook zijn schot mistte kracht en rich ting. Diezelfde Siera passeerde na elf minuten op fraaie wijze zijn directe tegenstander Chris van Eek om vervolgens Ronald Jansen cp maat te bedienen, de centrumspits wist de bal evenwel niet onder controle te krijgen. Aan de overzijde slaag de Adri Looyen daar na ruim een kwartier wel in en tussen een handvol Roodenburgers kreeg de DRC-spits voldoende ruimte om raak te mikken. Slechts vijf minuten had Roo denburg nodig om van deze dreun te herstellen en halverwege de eer ste speelhelft leek de prima spelen de Koos Siera dan toch voor ge rechtigheid te gaan zorgen. De lichtgewicht ontdeed zich op de rechtervleugel niet alleen van Chris van Eek, maar omspeelde ook het centrale verdedigersduo en schoofde bal beheerst langs Sa rucco, maar tot ontzetting van zich zelf ook luttele centimeters voorbij de tweede paal. Het geluk wat Roodenburg zo nadrukkelijk ontbeerde had DRC tien minuten later wel toen de bal ongelukkig van de schoen van Ar no Lancel voor de schietgrage voe ten van Adri Looyen sprong die zich geen moment bedacht en de onverdiende 2-0 achter Sjaak Nie- vaart deponeerde. Maar Rooden burg besahikte gistermiddag over zoveel karakter dat de ploeg uit Leiden Noord ook na deze tegen valler een hartverwarmende inzet bleef tonen. De beloning kwam op slag van rust toen juist de schotvaardige Looyen de opgeruk te Wim Pikaar onderuit kegelde. Na de bliksemsnel genomen vrije trap van Richard Gottmer paste de Zaanse arbiter Van 't Ent, die de indruk wekte eerst Looyen verma nend toe te willen spreken uitste kend de voordeelregel toe en Ro nald Jansen profiteerde van de desorganisatie in de DRC-defensie (2-1). Belegering De moed die Roodenburg uit de ze 'aansluitingstreffer' putte, lever de direct na de doelwisseling een ware belegering van de veste van Sarucco op. De Durgerdammer doelman had alle geluk van de we reld dat Ronald Jansen en Marcel van der Burg in de rust hadden verzuimd hun vizier scherp te stel len. Het offensieve Leidse geweld veroorzaakte zoveel paniek in de DRC-gelederen dat middenvelder Ruud Mattu en verdediger Chris van Eek elkaar bij een gevecht om de bal bijna de wedstrijd uit schopten. De blessurebehandeling van beide 'broedermoordenaars' gaf de naar lucht happende Dur- gerdammers evenwel de gelegen heid weer wat op verhaal te komen en na de spelhervatting slaagde de thuisploeg er in zich uit de wurg greep van Roodenburg te werken. Toch behield de Leidse degrada tiekandidaat een veldoverwicht en de 'zaalvoetbalers' van DRC kre gen geen gelegenheid hun geliefde combinatiepatronen te showen aan de plaatselijke bevolking, die de aandacht steeds meer ging verleg gen naar de op het bijveld com pleet ontsporende botsing tussen de derde elftallen van DRC en De Meteoor. Trainer Henk Looyen probeerde met een dubbele wissel het Leidse verzet te breken, maar verhoogde slechts de onrust in zijn eigen ploeg omdat vooral Klaas Wijers liet blijken het niet bepaald met zijn vervanging eens te zijn en scheldend en tierend de kleedka mer opzocht. Op het moment dat Looyen met de schrik leek vrij te komen en Pe ter Ciere door Roodenburg-trainer John Huguenin als 'pinchhitter' naar het front was gestuurd, spookte het nog één keer in het Durgerdammer strafschopgebied. Sarucco kon de bal na een inzet van Arno Lancel slechts tegenhou den en de naar voren gestormde Hans Koree ontfermde zich als eer ste over de terugkaatser die hij tot dolle vreugde van de Leidse aan hang tegen de touwen werkte. JAAP VISSER LEIDEN - Lugdun»m vertoeft in hogere sferen. De s| elers liepen gistermiddag met het hoofd in de wolken en waren zich kennelijk niet bewust dat hun 'cluppie' in ernstig de gradatiegevaar verkeert. In de Kikkerpolder behoefde De Spartaan niet eens alle reserves aan te spreken om de lam lendige Leidenaars met een verdiende 0-2 nederlaag op te zadelen. Indien Lugdunum in de komende wedstrijden met dezelfde instel ling binnen de lijnen verschijnt als gistermiddag, heeft Leiden vol gend seizoen 'op zeker' een eer steklasser minder, zo gezapig pre senteerden de groenwitten zich voor de nauwelijks 500 getrouwen. Clement Koster, de eeuwige opti mist, blijft evenwel in de goede af loop geloven ("moet ik dan soms zeggen dat we eruit vliegen"), al zal ook hij zich gistermiddag achter de oren hebben gekrabt. Naast het gebrek aan inzet, schoot zijn elftal in kwalitatief op zicht tekort tegen de balvaardige hoofdstedelingen. Dat was niet verwonderlijk, nu Koster niet kon beschikken over Will Henskens (geschorst), Daan Kooimans en Wim Ligtvoet. De laatste twee wa ren overigens 'speelfit', maar wer den wegens "gebrek aan iustel- ling" (aldus de trainer) buiten de basis gelaten. Bewys nummer twee dat niet al le Lugdunummers de ernst van de situatie in 4e eerste klasse A onder kennen. "Ik stel geen spelers op die gemaakte afspraken niet nako men", legde Koster uit. "Kooimans en Ligtvoet weigeren te trainen op vrijdagavond, terwijl we met alle jongens hebben afgesproken dat we op die dag verplicht bijeen ko men. Omdat ik voor niemand een uitzondering maak, hou ik ze bui ten het elftal". "Daarbij", zette Koster zijn be toog voort, "Kooimans toont in de wedstrijden niet de juiste mentali teit. Hij kan de kar niet meer trek ken. Daan heeft de kwaliteiten, maar stelt gewoon teleur. Ligtvoet speelt daarentegen uitstekend in het tweede, maar zolang hij zijn ge zicht op vrijdagavond niet laat zien, komt hy niet aan de beurt". Het gelijk van Koster werd door Kooimans zelf bewezen in de twee de helft. Opgetrommeld als inval ler voor de met een spierblessure afgehaakte Gijs Collé bewoog de middenvelder zich tamelijk on geïnteresseerd over de goed be speelbare piste. "Hij en nog een paar anderen beseffen de verant woordelijkheden niet, die zij ten De kans voor Lugdunum om vroeg bereikt evenwel de paal. de wedstrijd op voorsprong te komen. De kopbal LEIDEN (ANP) - Norwich City speelt het volgend seizoen in het toernooi om de UEFA-beker. Dat is de bonus voor het veroveren van de League-Cup, dat ook wel be kend staat onder de naam Milk- Cup. Norwich won in het volge pakte Wembley-stadion in Londen door gisteren in de finale Sunder land met 1-0 te verslaan. Norwich, met de Nederlander Dennis van Wijk in de gelederen, kreeg daarbij de helpende hand toegestoke van Sunderland-verde- diger Godron Chisholms die een minuut na de pauze de bal in eigen doel kopte. Na dit doelpunt joeg Sunderland tevergeefs achter de gelijkmaker aan. Aan de kop van de ranglijst in de eerste divisie van de Engelse lea gue veranderde er niets. De eerste drie clubs behaalden regelmatige overwinningen. Het resultaat van lijstaanvoerder Everton sprak het meest aan, omdat dat werd be haald tegen de nummer vier Arse nal (2-0). Tottenham Hotspur bleef wat punten betreft op gelijke hoog te (de club speelde een keer meer) dank zij een een imponerende overwinning van 5-1 op Southamp ton. Manchester United won met 5- 0 van West Bromwich. De Argentijn Ossie Ardiles vier de zijn eerste volledige optreden voor de Spurs sinds een jaar met een doelpunt. Het was drie jaar ge leden dat Ardiles in een league wedstrijd een treffer produceerde. Hoddle, Falco, Crooks en Brooke zorgden voor de andere doelpun ten van Tottenham. Everton staat na aan de top van de ladder gedurende bijna vier maanden. De ploeg, die woensdag Fortuna Sittard uitschakelde in het toernooi voor bekerwinnaars, mocht zaterdag aanvallers Andy Gray en Graeme Sharp dankbaar zijn. Arsenal bood vinnig tegen stand, maar Gray kopte na 27 mi nuten de openingstreffer in en in de laatste seconde van de wed strijd zorgde Sharp voor 2-0. Ongeregeldheden waren zater dag in het Britse voetbal aan de or de van de dag. Er werden 74 orde verstoorders aangehouden. Vijf politiemensen liepen verwondin gen op. Eén toeschouwer raakte ernstig gewond. Dat was bij het duel tussen de Schotse ploegen Hi bernian en Aberdeen. West-Duitsland De uitschakeling van AS Roma in de Europacup voor bekerwin naars heeft Bayern München wel iswaar veel kracht gekost, maar niet zoveel, dat daardoor de leiden-, de positie in de Bundesliga in ge vaar kwam. Bayern hield voor 40.000 toeschouwers in Ludwigs- hafen (inkomsten netto 420.000 mark) het gevaarlijk geachte SV Waldhof op een doelpuntloos ge lijkspel. Werder Bremen verkleinde de achterstand op Bayern door een ze ge met 3-1 bij Eintracht Frankfort. Het verschil is nu twee punten en i zelfs nul als Werder ook de achter stallige wedstrijd tegen 1 FC Köln wint. Italië In Italië liep Verona door de ne derlaag van Inter bij Juventus (3-1) twee punten uit. De koploper won dankzij goals van Larsen, Di Gen- naro en Briegel met 3-0 van hekke- sluiter Cremonese. Verona heeft nü een voorsprong van vijf punten op Inter dat dank zij Altobelli een 1-0 voorsprong nam. Juventus kwam evenwel sterk terug en won door doelpun ten van Tardelli, Boniek en Bria- schi. Frankrijk Bordeaux verstevigde de koppo sitie dankzij een 6-1 zege op Auxer- re. Lacombe en Battiston scoorden tweemaal. Concurrent Nantes, dat zelf gelijkspeelde, staat vier pun ten achter. UEFA positief HILVERSUM (ANP) - De Europe se voetbalfederatie (UEFA) staat steeds positiever tegenover de ge dachte dat de winnaar van een eventuele nacompetitie in de Ne derlandse eredivisie toegang krijgt tot het toernooi om de UEFA-Cup (Europa CUP 3). opzichte van de club hebben", stip te de Heemstedenaar aan, "die mensen houd ik uit de ploeg. Ge lukkig denken de mensen in het bestuur er ook zo over. Zij en ik willen alleen een elftal met goed willende jongens opstellen". Kansen Ook die lieten hun trainer giste ren echter in de steek. Aanvanke lijk konden de Leidenaars het ge brek aan klasse met werklust weg moffelen. Hoewel De Spartaan de technische meerderheid voor zich opeiste, waren de betere kansen in de eerste helft voor Lugdunum. Had Jeroen Brusseé na een kwar tier niet op de paal, maar in het ver laten Amsterdamse doel gekopt, dan had het door arbiter Van de Bosch geleide duel wellicht een ge heel andere wending gekregen. Nu moest in de <5 3ste minuut een te gendoelpunt (Arend Worst kopte een voorzet van Aaussems knap in) worden geincasseerd, die in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer met een Leidse produk- tie kon worden beantwoord. Dat was enerzijds te wijten aan de plotseling verminderde inzet, anderzijds aan de afwezigheid van 'dragende' spelers. Nu moesten op het middenveld de eind certiger Wim de Roo en de uitgebluste ju nior Cees schouten (speeldé zater dag al een wedstrijd) voor aanvoer zorgen. Het was dus niet vreemd dat de na rust naar voren gescho ven Leo Wetselaar en Henri van der Weijden roependen waren in de woestijn. Koster: "Een paar maanden geleden had ik nog spitsen, ik heb er door allerlei zaken nog maar een over". Verloren Ook een handvol voorhoedespe lers hadden echter niets met dit krampachtige Lugdunum kunnen uitrichten. Na de 52ste minuut speelde de Leidse formatie defini tief een verloren wedstrijd, nadat Johan Dol een fout in de groenwit te defensie had afgestraft. Twee keer slechts kwamen de hautain spelende Amsterdammers daarna in moeilijkheden. De probeersels van Kooimans en De Roo konden de lankmoedige instelling van Lugdunum evenwel niet verhullen. ROB ONDERWATER WASSENAAR - Hoewel Blauw Zwart de laatste negen minuten met slechts negen man opereerde, werd tegen RKAW een 2-1 over winning behaald. De Wassenaar- ders nestelden zich door die zege en mede dankzij het verlies van Al- phense Boys alleen aan kop van de tweede klasse. De ploeg van Chiel Jansen kreeg de zege gisteren niet cadeau. RKAW bleek een tegenstander die harde middelen niet schuwde. De jonge voetballers van Blauw Zwart waren geïponeerd door die instelling van de Leidschendamse tegenstander. In de 50ste minuut van de veel te harde wedstrijd kon Rob Gras zich na een overtredeing van RKAW'er Frank Dobbe niet LEIDEN - Het gaat Docos niet bepaald voor de wind in het lopende voetbalseizoen. Na de 1-0 nederlaag bij WSB duikelde de Leidse ploeg naar de laatste plaats in de derde klasse A. Al vrij snel in de wedstrijd lag de rolverdeling vast van deze streek- derby annex degradatiepartij. In het centrum aangespeeld, maakte Gerry van der Burg, behendig jonglerend met de bal, zich vrij en LEIDEN - Tot tweemaal toe ging het in de blessuretijd mis in de verdediging van LFC. Tweemaal ging de bal op de stip en na ruim negentig minu ten bleef de Leidse derdeklas ser puntloos in het duel tegen Velo: 1-2. Ook LFC zelf kwam vanaf de stip aan haar enige goal. Na vijfentwintig minuten werd Edwin Verhoogt binnen de lij nen neergelegd en Sjaak Riet bergen benutte de strafschop. Eenzelfde overtreding van Ed win Bekkering betekende in de blessuretijd van de eerste helft eveneens een elfmetertrap en de gelijkmaker. De Velo-verde- diging was na de hervatting minder goed gesloten en LFC creëerde zich via Verhoogt en de voor Rietbergen ingevallen Nachtegeller fraaie kansen. Goals bleven echter uit, totdat in blessuretijd keeper Peter van der Wal een doorgebroken Velo-aanvaller bij de voet greep en bestraft werd met de derde strafschop: 1-2. schoot keihard in: 1-0. Overijverig trok Docos naar voren om de ach terstand goed te maken. Want over de inzet had trainer Crama, in te genstelling tot twee weken geleden tegen LFC en de vorige wedstrijd tegen DOSR, geen klagen. Veel ge vaar school er echter niet in de Leidse stormlopën op het doel van doelman Johan van de Berg. Na de pauze bleef Docos nu met de wind in de rug de bal met verre trappen richting WSB-doel jagen. De tweede helft speelde zich dan ook voornamelijk af op de helft van de thuisploeg, waar het door de drukte erg moeilijk voetballen Kansjes Pieter de Koning kreeg wel ver scheidene kansjes voor het doel. Zijn probeersels waren weliswaar gericht, maar de Noordwijkser- houtse verdediging bleef fier over eind. Omdat er by de Leidenaars Lisse verliest LEIDEN - De zondagselectie van FC Lisse verloor met 1-0 bij VCS en mag zich definitief uitgescha keld weten in de strijd om de titel in 3A. "We hebben leuk gevoetbald tot de zestien meter", stelde trainer Walen na afloop laconiek vast. FC Lisse had in de eerste twintig mi nuten wel het beste van het spel, maar van doelrijpe kansen was geen sprake. Na rust (0-0) schoot een opkomende VCS-verdediger vanaf 35 meter de laatste Lisser hoop aan flarden. verder niemand rondliep die iets gevaarlijks ondernam, hield de elf van van trainer Holl de nul moeite loos vast. In de slotfase stelde Docos een alles of niets poging in het werk. Het laatste kwartier joeg Crama zelfs zijn verdedigers over de mid dellijn in een laatste poging het duel een andere wending te geven. De ommekeer bleef echter uit en het wanhoopsoffensief leverde ook de WSB aanvallers, die gretig pro fiteerden van de geboden ruimte, een aantal kansen. Zeer tot ver driet van trainer Holl werden deze soms uiterst knullig verspeeld*. De stand bleef derhalve ongewijzigd 1-0 en Docos-trainer Crama restte slechts te constateren, dat ook werken soms niet wordt beloond UDO-spits Gerard Slierings juicht te vroeg. De op de grond liggende Pim van der Meer weet de bal juist voor de doellijn weg te werken (foto Holvast) t .FTruTTM Mpt wn 2-0 arhterstand troleerden we aardie. we komen ruime mate aanwezie. maar wer- TTnn.rlofor.cio vnnr Ho twi LEIDEN - Met een 2-0 achterstand halverwege het derde-klasse duel tegen UDO moest DOSR-trainer Harskamp wel alle risico's nemen. Ron Loos verhuisde naar de spits van de aanval en zaaide dermate veel paniek, dat de Oegstgeestena- ren achteraf nog blij mochten zijn, dat het bij een 2-2 gelijkspel bleef. "We hebben niet de ploeg om de gradatievoetbal te spelen", ver zuchtte UDO-trainer Pouwiel na afloop. "Daarvoor heb je mentaal sterke jongens nodig. En die zijn er momenteel helaas niet. De eerste vijfentwintig minuten na rust con troleerden we aardig, we komen het openingsoffensief van DOSR door, maar worden dan toch nog onzeker De eerste helft straalde het Oegstgeester spel nog zelfvertrou wen uit. Jan van der Zalm scoorde vrij snel 1-0 en in de negentiende minuut werd het door Paul Rieken zelfs 2-0. Een omstreden goal overi gens naar het oordeel van WSB- trainer Harskamp "een zuivere handbal, voor iedereen behalve de scheidsrechter zichtbaar". Kansen op een verdere uitbouw van de marge waren daarna nog in mate aanwezig, maar den niet benut door de UDO-aan- vallers. Het zou de hekkesluiter uit Oegstgeest in de tweede helft duur komen te staan. "Na rust hebben we alles of niets gespeeld", aldus Harskamp, die A- junior Dennis van Veen inzette en achterin één op één ging spelen waardoor voorstopper Ron Loos naar de aanval kon doorschuiven. ,De lange Loos vormde daar een constante dreiging en zorgde na een schot op de paal in de 73e mi nuut ook voor de eerste tegengoal. Nauwelijks tien minuten later bezweek de uit het lood geslagen UDO-defensie voor de tweede maal. Een overtreding tegen Mar tin Hoogeboom resulteerde op aan wijzing van de grensrechter niet in een strafschop, maar slechts in een directe vrije trap op de rand van het zestien metergebied. Ook van deze afstand toonde Pim van der Meer zich echter een genadeloos scherprechter: 2-2. Ondanks dat Hoogeboom en Loos (kopbal) nog maals erg dicht by een doelpunt waren, bleef de 2-2 stand ongewij zigd. Angstige minuten later moest .ook Pouwiel toegeven niet te kla gen te hebben. beheersen en werd door arbiter Van der Boor wegens natrappen naar de kleedkemers gestuurd. Negen minuten voor tijd viel Marco l'Ami met een beenwond uit (hij werd later naar het zoekenhuis vervoerd). Omdat oefenmeester Jansen reeds twee invallers had ge- bruit, moest Blauw Zwart met ne gen man de 2-1 voorspong verdedi gen. In de 35ste minuut had Cees van Leeuwen de thuisploeg op voor sprong geschoten. In de tweede helft, toen Gras al onder de douche stond, tekende Wijnand Bakker, die eerder kansen had gemist, 2-0 aan. Vanaf de stip liet Hans Kwet- ters namens RKAW 2-1 afroepen. De Leidschendammers begon nen toen een wanhoopsoffensief. Negen minuten voor tijd leek het er na het uitvallen van l'Ami don ker voor Blauw Zwart uit te zien, maar de keepende broer van de on gelukkige uitvaller, Carlo, trok de Wassenaarse équipe over de streep. Hij ranselde een inzet van Ton Keij enkele seconden voor tyd uit zyn doel. NOORDWIJK - Tweedeklasser SJC speelde gistermiddag tegen Olympia een van zijn betere wed strijden. Vreemd genoeg moesten de Noordwykers een 1-3 nederlaag accepteren. De nederlaag was te wijten aan het missen van opgelegde moge lijkheden. In de eerste helft bij voorbeeld deelde SJC de lakens uit, maar het betere spel had geen doelpunten tot gevolg. Wel voel er een doelpunt aan de andere zijde van het veld. Cees de Jong zette zijn hoofd na een goed lopende Goudse aanval tegen de bal en ver schalkte doelman Ted van der Meer. In de tweede helft trok de thuis ploeg de touwtjes nog strakker aan, maar het was Olympia dat scoorde. Daar moest wel een straf schop aan te pas komen, dit na een overtreding van Joop van der Zalm. Arie van der Berg tekende vanaf de stip 0-2 aan. Een minuut later lag het leder in het Goudse net. Doelpuntenmaker was Ruud Alkemade, die zijn ploeg weer hoop gaf op een goed resul taat. SJC drukte aan, zag John Pes- schier een opgelegde kans missen, maar scoorde niet. Dat deed Erik van Zyst aan de andere kant wel. Nadat Hans van Abswoude zijn te genstander vrije doorgang had ge geven, kon de Gouwenaar vrij in tikken: 1-3. Trainer Duijndam was niettemin tevreden: "De ploeg heeft een klas beter gespeeld dan vorige week. Dat geeft hoop, al had ik vandaag natuurlijk graag twee punten ge had voor het goede spel".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11