Concertagenda Band Stand te weinig visuele verrassingen Verlaat kindermatinee van Roberto Jacketti Michael Redgrave overleden Degelijk beeldhouwwerk Frits Stapel Dansproduktie moet programma wijzigen Bachs Grote Orgelmis subliem uitgevoerd Uit in de Randstad VRIJDAG 22 MAART 1985 Band Stand. Premiere nieuw ballet James Vincent bij Ned. Danstheater. Gezien op 21 maart in het Circus theater. Aldaar ook vanavond en morgenavond. SCHEVENINGEN - Jazz is weer in de laatste tijd. Voor James Vincent wellicht een re den om op de nieuwe trend in te spelen en om er als danser met choreografische aspiraties een ballet op te baseren. Geen jazz- ballet maar een humoristisch be doelde parodie op de periode van de big bands uit de jaren veertig en vijftig zoals die van Count Ba- sie. Het ging gisteravond in het Circustheater in Scheveningen bij het Nederlands Danstheater in première. James Vincent heeft er naar gestreefd om de essentie te pak ken van de stijl die vooral door de keuze van de muziek wordt gemarkeerd. Om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen Roberto Jacketti and the Scooters, Stadsgehoorzaal, 21 maart. LEIDEN - Het busje waarmee het jonge gezelschap door het land trekt, biedt amusant lees voer. Tientallen meisjes hebben een stoffig en vettig vingertje overgehouden aan hun betuigin gen van liefde voor één of meer leden van Nederlands populair ste groep van dit moment, al thans dat menen sommigen, Ro berto Jacketti and the Scooters. Veel liefkozingen zijn met vilt stift aangebracht. Een kleurrijk geheel is het aandacht trekkende resultaat. Gisteravond stond het jeugdi ge uit Zaandam afkomstige vijf tal in de op de samengepakte meute vooraan na, geheel lege Stadsgehoorzaal. De populariteit van Doe Maar, waarmee het ge zelschap in puberpopblaadjes wordt vergeleken, is dus in de verste verte nog niet bereikt. Voor het optreden biedt de zaal de aanblik van een school- speelplaats tijdens het speel- HAMBURG - De Britse toneel- en film- speler Sir Alec Guinness heeft gisteren in Hamburg de Shakespeareprijs voor 1985 van de Westduitse stichting F.V.S. in ontvangst genomen. De Westduits- Britse jury werd voorgezeten door de Hamburgse hoogleraar Rudolf Haas, die Guinness eerde als een 'soeverein Sha- kespearevertolker en vooraanstaand pleitbezorger van de Engelse letterkun de'. Aan de Shakespeareprijs van de door de Hamburgse koopman Alfred C. Töp- fer opgerichte stichting F.V.S., is een bedrag van 25.000 mark verbonden. Töpfers schoondochter Birte Töpfer overhandigde de prijs. Leiden Lak-galerie - tentoonstelling van Bragdon en Isik, tot eind maart. Galerie De Bange Duivel - Rijndijk- straat 4, werken van Lydia Luyten en Dave van Rijk, t/m 31/3; do 20-22 uur, za en zo 13-17 uur. Piggelmee - Janvossensteeg, werk van Paul Franzen, tot eind maart. Bistro Malle Jan - pasteltekeningen 'strandstoelen' van Marian Visser, t/m 31/3. Galerie Denise Stephan (Bakker- heeft jazz-musicus Herman Schoonderwalt in samenwer king met NDT's muzikaal direc teur David Porcelijn een arran gement gemaakt voor jazz-com- bo en symfonie-orkest. Als ide- aalklank moest gelden één waar bij de typische sfeer van de jazz muziek en van de .big band be houden blijft. En het resultaat van de samenwerking - de or kestpartijen worden gespeeld door leden van het Nederlands Balletorkest - mag gehoord wor den. 'Lekker' in het gehoor lig gende symfonische swing, waar op James Vincent lang getrok ken lijnen heeft uitgezet met sle pende, soepele bewegingen en een van nostalgie doortrokken toneelbeeld naar Amerikaanse snit. De jonge, aankomende choreo graaf wil met 'Band Stand', zoals hij zijn nieuwste werkstuk heeft genoemd, alleen maar amuseren. Een werkstuk dus zonder ver haal en zonder dubbele bodems. kwartier. Tikkertje spelende meisjes, meisjes met paardes- taartjes die de vloer van de zaal op gladheid testen en de achter gelaten witte strepen aan mama tonen. Hier en daar een sigaretje. Er tussendoor lopen spiedende jongetjes, op zoek naar hun iden titeit en verkering. Hoewel klein in aantal preste ren de kleuters en bakvisjes het een oorverdovend gekrijs aan hun keeltjes te ontlokken op het moment dat de Zaandammertjes bezit nemen van de plankieren. Het verlate kindermatinee is be gonnen. Jacketti and the Scooters is ei genlijk iets heel engs. Een ge drocht van een marketingpro- dukt, ontsproten aan het brein van gladde zakenlieden die het voorzien hebben op het zakgeld van meisjes en jongens van een jaar of zestien. Zeventien en een halve gulden bedroeg de entree. Die lege zaal was dus net goed, eigen schuld dikke bult. Voor de prijs van twee bioscoopkaartjes krijgen ze belachelijke huppel- muziek terug. En heel veel plas tic. Werkelijk afschrikwekkend Maar wel met een knipoog naar de humor. En dat is nu eerlijk ge zegd het zwakke punt van 'Band Stand'. Ondanks enkele grappi ge toneeleffecten zoals de korte scène-wisselingen achter gordij nen, die opgetrokken en neerge- lasten worden, zijn er toch te weinig visuele verrassingen om dit werk zonder inhoud een hoog rapportcijfer mee te geven. Ze ker, er komen wat leuke vond sten in voor maar de werkelijke trouvailles blijven te veel uit. Een voorbeeld van een aardige vondst in dit spel van aantrek ken en afstoten geldt het danse resje, dat in haar te nauwe koker- jurk heel nadrukkelijk sensueel en 'sofisticated' maar tegelijker tijd ook heel naief loopt te zijn. De verleiding op humoristische wijze verbeeld. 'Band Stand' roept in zijn geheel een beetje het zwoele, decadente sfeertje van de wat betere nachtclub op om daar vervolgens in te blijven steken. Jammer. is het om te zien hoe de jonge Zaandammertjes zich ouder voordoen dan ze zijn, met pseu- do-achteloze en afgekeken ge baartjes en dito strijkjes door het Hurkende vrouw, gepolist bron zen beeld van Frits Stapel, (foto pd kunstenaar werkte deze uit in ve le stukken kleinplastiek van brons die onmiddellijk aanspre ken, zowel door de duidelijkheid en gewoonheid van de onderwer pen, als door de zorgvuldige, Sir Michael Redgrave (fotoANP) De Lakenhal - schilderijen uit eigen bezit, rond het thema 'Leven in Lei den in de 17e eeuw', tot 9/6; di t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen vn 13-17 't Pand - Caeciliastraat 18, Annie God- dijn, schilderijen, Nienke Menalda, grafiek, Ria Roelofs, kijkkastjes en schilderijen, tot 18/5; za en zo van 12- 16 uur. Unieke Produkten - Hooigracht, Ca- rel van Laere, kledingontwerpen, Carla Feijen, ontwerpen voor ka- doverpakkingen, 23/3 tot 12/5; do en vr van 13-18 uur, za van 13-17 uur. haar dat in weergaloze coupes is geföhned. Het leidertje jut de boel op met de opmerking dat het bassistje 'het' met vijf verschillende meis- mooie en levendige vormgeving. Het zijn geen kunstwerken die grote dingen openbaren, maar momentopnamen van mensen die mooi, sierlijk, of vriendelijk zijn. Of ontwapenend, zoals het appel-etende-jongetje en zoals het wat beteuterd en zorgelijk kijkende 'Meisje met handen in de zak'. Dit laatste is ook op groot formaat uitgevoerd. Al met al sympathiek ogende, menselij ke kunst. Er zijn ook nog een aantal ge beeldhouwde portretten van Sta pel te zien, waaronder een kop van de kunstenaar Jaap Vegter. Het zijn vakkundig gemaakte werkstukken die soms veel ex pressie bezitten. Een grote gip sen kop van een jong meisje, op gesteld in een vitrine, riep bij mij onwillekeurig enige afschuw op, alsof ik voor een afgehouwen hoofdje stond. Bij de volwassen koppen had ik dit gevoel niet. Misschien is het te wijten aan de hoge realiteitsgraad van dit kin derportret in combinatie met de wat onregelmatig afgewerkte on derkant van de hals. Overigens is LEIDEN Schouwburg; vr 22, 20.15 uur, 'Song', muzikale Ko medie met Carolien van den Berg, Robert Borremans e.a. za 23, 20.15 uur. Cabaret Dubbel en Dwars met 'Mag ik even afrekenen?', zo 24, 14 uur. Jazz- Tappdans, een educatief programma gericht op jon geren van 8-16 jaar. do 28, 20.15 uur, concert Laurens van- Rooyen en orkest. vr 29, 20.15 uur, 'Te laat geboren', een hartverwarmende komedie met o.a Pleuni Touw en Hugo Metsers. LAK-theater vr 22, 20.30 uur, Dansproduktie: 'I, et cetera' 'San' 'En Suite', za 23, 20.30 uur, Foltz Co 'Spring Collection'. zo 24,15 uur, Lucas Goudzwaard: 'Tyl Uilenspiegel', vanaf 8 jaar. woe 27, do 28, 20.30 uur, Hesitate and demonstrate: 'So, no more songs of vr 29, 20.30 uur, Werkteater: 'De kro ning van Poppea'. Stadsgehoorzaal vr 22, 20.15 uur, Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Arpad Jóo, Rian de Waal, piano. K&O-gebouw ma 25, Kapelzaal, 20.15 uur, Imogen Cooper speelt Schubert, woe 27, Kapelzaal, 20.15 uur, Liszt-cy- clus: concert met mondelinge toelich ting door de concertpianiste en te vens Liszt-specialiste Toos Onder denwijngaard. vr 29, Kapelzaal, 20.15 uur, Aleke Si- meonidou, piano. jes doet. Het gitaarknaapje heeft het nog nooit gedaan. Die Scoot ertjes toch. Net de autoped ont groeid en dan al zo veel praatjes. WIM KOEVOET het kopje op zich van een bijzon dere pracht. Tenslotte zij nog ge wezen op een meer originele creatie van Stapel: een enkele centimeters hoge 'Hurkende vrouw' van gepolijst brons. Tegelijkertijd met Stapel expo seert Lies Was (geb. 1945), die werd opgeleid aan de Koninklij ke Academie in Den Haag en bij Kees Andrea. Zij toont een vijf tigtal aquarellen en tekeningen naar boerderijen en landschap pen. Het zijn in het algemeen ta melijk vaardig neergezette regi straties, zonder een echt aangrij pende sfeer of een opvallend oor spronkelijke, persoonlijke in breng. Ook de drie tentoonge stelde getekende portretten, waaronder een zelfportret, heb ben weinig bijzonders. Het inte ressantst zijn wel de drie geaqua relleerde zichten op bloeiende tuinen, die zeer kleurrijk en zon nig ogen en het vooral als 'drie luik' goed doen. Er hangen nog meer werken van haar bij Denise Stephan. Dit alles kan men daar tot en met 14 april bekijken. ANTOON ERFTEMEIJER. Microtheater Imperium za 23, vr 29, za 30,20.30 uur, Imperium speelt 'De Leidse Meid' onder regie van Bart Vigveen. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg vr 22, za 23,20.15 uur, RO-Theater met 'De Opera van Smyrna' van Carlo Goldoni. Circustheater vr 22, za 23, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater: 'Band Sand', wereld première, 'Psalmensymfonie' en 'Stamping Ground', m.m.v. Het Ne derlands Ballet Orkest o.l.v. David Porcelijn. ma 25, 20.15 uur. Het Nationale Bal let: 'Want wij weten niet wat wij doen', 'Bits and Pieces' en 'De groene tafel'. woe 27 t/m 2 april. 20.15 uur, Freek de Jonge in nieuw programma 'Bede vaart'. Diligentia vr 22, za 23, vr 29, za 30, 20.15 uur, Ca- beret: Youp van 't Hek 'Verlopen en verlaten'. HOT-theater vr 22, za 23, 20.15 uur, Haagse Come- die speelt 'Terra Incognita' van David Mamet. Nederlands Congresgebouw di 26, 20.15 uur, optreden van Anita Meyer. 'San', 'Shot' en 'I, Etcetera' door Dansproduktie. Gezien 21 maart in het LAK. Aldaar nog vanavond te LEIDEN In verband met een blessure van één van de dansers heeft de groep Dansproduktie voor het LAK-optreden het aan vankelijk aangekondigde pro gramma moeten wijzigen. De choreografie 'En Suite' verviel en werd vervangen door de vi deo-filmpresentatie 'Shot'. Het is het eerste video-experi ment uit 1983, dat Dansproduk tie in samenwerking met Micke- ry, Amsterdam heeft opgezet. De choreografie is van Bianca van Dillen, muziek van Henk van der Meulen. Vanuit een camera in een auto zien we beelden, waarin de camera naar slachtoffers lijkt te speuren om die neer te schie ten. Deze buitenbeelden worden abrupt afgewisseld door het ge detailleerd volgen van het bewe gingspatroon van de danser Gé- rard Lemaïtre binnen een dans studioruimte. Die twee niveaus met elkaar in verband proberen te brengen, is een moeilijke op gave - waarschijnlijk is het ook niet juist om een rechtlijnige ver haallijn te willen opstellen. Direct daarop volgde de korte produktie 'San' in een choreo grafie van Bianca van Dillen. Een ouder werkstuk, dat voleens AMSTERDAM Carré t/m za 6/4, beh. ma/di, zo alleen 14 uur, 20.15 uur, André van Duin 'Reis om de wereld in 180 minuten', met Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp, Hans Otjes en The Barrie Stevens Dancers. Concertgebouw vr 22, za 23, 20.15 uur. Concertge bouworkest o.l.v. David Zinman, m.m.v. Vera Badings, harp. za 23, 15 uur, Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Richard Dufallo. zo 24, 14.15 uur, di 26, 20.15 uur, Am sterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Arpad Joo, m.m.v. Rian de Waal, piano (zo), Misha Dichter, piano (di). Cultureel Centrum Amstelveen vr 22, za 23, 20.15 uur, Seth Gaaikema 't Orakel' m.m.v. Bob Zimmerman, piano, Jan Blok, gitaar en Hans Bra- ber, slagwerk. zo 24, 16 uur, Pim Jacobs en Louis van Dyk, piano 'Van Bach tot Beat les'. di 26, 20.15 uur, Frans Maas speelt 'Het behouden huis' van W.F. Her- wow 27, 20.15 uur, Robert Paul in 'Zo gepiept'. De Kleine Komedie t/m za 30, beh. zo/ma, 20.15 uur, Mar- lous Fluitsma, Geert de Jong, Lucas de toelichting in 1978 in premiè re ging en sinds geruime tijd ge leden weer op het repertoire is genomen. Terwijl één van de dansers voortdurend in een cir kelbeweging rondloopt, verkent de ander de ruimte binnen de denkbeeldige kring. Even is er sprake van oogcontact, dan lan ge tijd geen onderlinge ver standshouding. Pas aan het eind in het licht van felle spot kijken beiden elkaar aan, waarna het beeld direct verstart. Het derde programmaonder deel: 'a dance-sketch', bleek het spannendst. Volgens de toelich ting ging deze choreografie van Ton Lutgerink: "I, Etcetera' in 1983 tijdens het Holland Festival in première. De reprise is pas sinds kort weer op het repertoire genomen. Het werk is gebaseerd op een verhaal uit het werk van de Amerikaanse schrijfster Su san Sontag. Vanuiteen boom-ob ject weerklinkt de Amerikaanse versie van het verhaal, waarin twee ouders rekenschap afleg gen over de relatie tot hun kind. Daartegenover laat Lutgerink danseres Beppie Blankert een bewegingspatroon uitvoeren en tevens zich een paar keer direct tot de zaal wenden. Het is een ei genzinnige combinatie van twee zulke verschillende kunstuitin gen, die blijkbaar toch verbon den kunnen worden. WIJNAND ZEILSTRA Vandervost 'Een vos' naar 'The fox' van D.H. Lawrence. Nieuwe De La Mar Theater ma 25, di 26, 20.15 uur, zo 24. 14 uur, Ton van Duinhoven, Sjoukje Hooy- maayer e.a. in 'Wat is er met Meivin?' van Neil Simon. t/m za 6, beh. zo/ma/di, 20.15 uur, Mar- tine Bijl in 'Martine'. Stadsschouwburg za 23, 20.15 uur. Het Publiekstheater met 'De ingebeelde zieke' van Moliè- vr 22, 20 uur, zo 24, 14 uur, ma 25, woe 27, 20 uur, De Nederlandse Operas tichting 'La belle Hélène' van Offen bach. di 26,20.15 uur, RO Theater 'De Opera van Smyrna' van Carlo Goldoni. do 28. vr 29. 20.15 uur, Het Publiek stheater met 'Schijn bedriegt' van Thomas Bernhard. ROTTERDAM De Doelen vr 22, kl. zaal, 20.15 uur, Serie Mees ters aan het klavier: Bruno Leonardo Gelber, piano. za 23, gr. zaal. 20.15 uur, zo 24, 14.15 uur. Promenadeconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Rogier van Otterloo. ma 25, kl. zaal, 20.15 uur, Serie jazz van vandaag: Freddy Hubbard Quin tet. woe 27, kl. zaal, 20.15 uur, Serie Schu- bertiade: Emerson String Quartet, m.m.v. Mischa Maisky, cello, do 28, vr 29, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Kurt Sanderling, Mitsuko Uchida, piano. Expositie Frits Stapel en Lies Was in galerie Denise Stephan, Bakker- steeg 18-20. Tot en met 14 april. Ge opend: vr., za. en zo. van 13.30 - 17.30 LEIDEN - De Haagse kunste naar Frits Stapel (geb. 1910), leer ling van Dirk Bus) behoort tot die beeldhouwers van de oude generatie die de waarde van figu ratie en degelijk vakmanschap hoog aanslaan. Voor velen zal de ze constatering ongetwijfeld een geruststelling zijn. Rond de afge lopen jaarwisseling hebben we in galerie Denise Stephan werk van een generatie- en 'soort'ge- noot van Stapel kunnen bekij ken: Arie Teeuwisse. In dezelfde galerie exposeert nu Stapel, die minder literair maar veelal even kundig en direct treffend werk laat zien als dat van Teeuwisse. Tot Stapels onderwerpen be hoort 'de danseres', een geliefd onderwerp in de beeldhouw kunst van met name onze eeuw (Edgar Degas). Verdere onder werpen zijn 'baadsters', een 'moeder met kind', een 'appel etend jongetje' en dergelijke. De Vermaard film- en toneelspeler LONDEN (GPD) De Britse acteur sir Michael Redgrave, die grote be kendheid kreeg door films als de Hitchcock-thriller .The lady vanishes', is gisteren na een langdurige ziekte overleden. Redgrave is 77 jaar gewor den. Sir Michael speelde rollen in 35 films, waaronder ,The Dambusters', ,The Browning Version' en de originele filmversie van Orwell's ,1984'. Hij speelde daarnaast ook op het toneel grote rollen en was vermaard om zijn vertolkingen in drama's van Shakespeare. Redgrave stamde uit een acteursfamilie, was gehuwd met een actrice, Rachel Kempson, en zag ook zijn drie kinderen in zijn voetsporen treden. Van die kinderen is Vanessa Redgrave, die nu in Los Angeles verblijft omdat zij maandag mogelijk een Oscar krijgt voor haar rol in ,The Bosto- nians', de meest bekende. De overleden acteur leed sinds twaalf jaar aan de ziekte van Parkinson, een aandoening die de spieren aantast en onder meer het spreken en bewegen moeilijk maakt. Exposities steeg): Lies Was met schilderijen, te- keningen en aquarellen Frits Stapel met klein plastiek en portretten tot 14/4. Galerie De Oude Rijn - Stille Mare, Fer Hakkaart, pastels, tekeningen, et sen en houtsneden, tot 11/4; dag van 11-18 uur. do tot 21 uur. Odessa - Hogewoerd 18, foto's van Willem Neuteboom. t/m 30/3. Fragment uit 'Band Stand' met o.a. Sabine Kupferberg. Als contrast op deze première- avond twee ijzersterke, choreo grafische constructies van Jiri Kylian: de imponerende Psal mensymfonie en het op slagin strumenten gezette, effectvolle ballet Stamping Ground. PIETER C. ROSIER Roberto Jacketti and the Scooters in de Leidse Stadsgehoorzaal. In galerie Denise Stephan 'Shot' in plaats van 'En suite' De Grote Orgelmis van Johannes Se- bastiaan Bach door de organist Charles de Wolff en het Nederlands Koperensemble. Gehoord op woens dag 21 maart in de Pieterskerk in Leiden. LEIDEN - Leiden vierde het ge boortejaar van Johannes Sebas- tiaan Bach gisteren juist drie honderd jaar geleden - met een sublieme uitvoering van zijn be kende Grote Orgelmis door de organist Charles de Wolff met medewerking van het Neder lands Koperensemble in de Pie terskerk. Het feit dat de koralen in dit werk gisteravond niet vo caal maar puur instrumentaal werden uitgevoerd was even wennen, maar deed eigenlijk aan de zeggingskracht niets af. In feite heeft de Grote Orgel mis niets met een mis te maken. Bach heeft hier alleen maar en kele kerkliederen (uit de Luther se catechismus) samengevoegd in een serie koraalvoorspelen en daarna gevat in een stralend pas se-partout van een magistraal Preludium in Es dur en de Tri pelfuga in Es dur. Zelf heeft Bach aan dit geheel nooit de naam Orgelmis gegeven, maar gaf de verzameling uit als derde deel van de Clavier-Übung. Toch' is dit werk meer geworden dan alleen maar een technische cla- vier-übung, het is een geloofsbe lijdenis en bovendien een terug blik tijdens zijn levensavond op de muzikale vormen die hij in zijn leven had gehanteerd. Een meesterwerk van ongeë venaarde compositietechniek waarin Charles de Wolff gister avond moeiteloos de hoofdrol vervulde, terwijl het Nederlands Koperensemble in de koralen verdienstelijk partij gaf. Krach tig en met een feilloos gevoel voor ritme opende Charles de Wolff dit concert met de magi strale Prelude in Es dur, waarna het Nederlands Koperensemble stemmig partij gaf in de prachti ge koralen Kyrie! Gott Vater in Ewigkeit, het Christl aller Welt Trost en het Kyrie! Gott heiliger Geist, op warme en integere wy- ze door de Wolff doorgewerkt. Ook het vijfde thema: Vater im Himmelreich werd door het ko perensemble bijzonder fraai uit gevoerd en liet na een vederlich te, maar onderhuids dynamische doorwerking diepe indruk ach ter. Om na een gedragen Jesus Christus, unser Heiland te eindi gen in een bijzonder robuust haast juichend gespeelde slotfu- ga. ANNEKE VAN VLIET LEIDEN - De Engelse pianiste Imogen Cooper is maandagavond a.s. opnieuw in de K&O-Kapelzaal te beluisteren in een aan Franz Schubert gewijd recital. Het programma vermeldt de vier Impromptu's D 899, de Sonate in A, D 784 en de Sonate in Bes, D 960. De pianiste Toos Onderden wijngaard geeft woensdagavond 27 maart haar tweede en tevens laatste concert in de Liszt-cyclus van K&O. Op haar programma staan o.m. Variaties over een thema van Bach, een paraf rase over 'Dies irae', Les jeux d'eau a la Villa d'Este en Recueillement. In het kader van het Griekse festival bij K&O treedt vrijdagavond 29 maart de pianiste Aleka Simeonidou in de Kapelzaal op. Ze zal.uitvoeren van Johann Sebastian Bach het Italiaans Concert, de Engelse suite in a.kl.t. en preludes en fuga's uit 'Das Wohltemperierte Klavier' en van Manos Hadjidakis Preludes en Griekse dansen. Het Symfonie-orkest Bloembollenstreek geeft volgende week vrijdag avond een concert in de Pauluskerk in Lisse. Het programma vermeldt de Ouverture Rosamunde van Schubert, het Hoornconcert in Es dur van Richard Strauss, vier delen uit 'De jaargetijden' van Tsjaikowsky, de Vijf de Symfonie van Schubert en drie Slavische Dansen van Dvorak. Wim van Duijn treedt op als dirigent en Louise Schepel als hoornsoliste.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 25