kunt una heter bij Swaak kopen! aahbkdine de krant inde klas ®ifïid@if*€!l©ll©fRi ®lsiruiilk< aaaasSa- Wij lezen Meer dan half miljoen schade bij brand in jiakstraat Slotboom Bouw van bungalow kan doorgaan in Valkenburg I Rijnsburgse politieke partijen positief over «nieuwe burgemeester f en eerlijk VRIJDAG 22 MAART 1985 PAGINA 21 KATWIJK Een felle brand bij het bedrijf Slotboom Plaatwerken in Katwijk heeft gisteren de zogenaamde lak- straat volledig is as gelegd. De schade wordt voorlopig ge schat op een bedrag tussen de 500.000 en een miljoen gul len. Er vielen bij de brand geen gewonden. ruikte De brand in het bedrijf, dat is ge- 5 N f vestigd in het industriegebied 't 360 Heen, brak gistermiddag om- alker streeks half vier uit. Het vuur is 1X0 vermoedelijk ontstaan na het over- n,er" springen van een vonk bij de robot ,,es- in de spuitcabine. De Katwijkse 45 brandweer zette al het beschikbare materieel in, dat wil zeggen twee spuitwagens, een ladderwagen en *|n: een hulpverleningsvoertuig. In to- taal waren 26 spuitgasten betrok- ken bij de bestrijding van het vuur. Vanwege de enorme rookont- I wikkeling in het gebouw kon de 9 SJ brandweer de brandhaard aanvan- nl kelijk maar moeilijk bereiken. Uit voorzorg werden vanuit Leiden 40 extra zuurstofflessen aangevoerd, tent. "Maar daarvan hebben wij er uit eindelijk niet een nodig gehad", al dus Den Hartog. Om ongeveer half vijf kon het sein 'brandmeester' worden gegeven. Volgens directeur F. 't Hart wer den onmiddellijk na het uitbreken van de brand alle deuren herme tisch afgesloten nadat het perso neel de ruimte had verlaten. Dat om te voorkomen dat door toevoer van zuurstof het vuur om zich heen zou grijpen. De produktie is vandaag bij Slot boom normaal voortgezet. Een en ander is mede mogelijk vanwege de voor Nederland unieke voorbe handeling van de materialen. Tij delijk zullen andere spuiterijen worden ingeschakeld voor het af lakken. Maandag zal een nieuwe installatie worden aangeschaft. Om de brandweer vrij baan te ge- i bij de bestrijding van de brand bij (foto Dick Hogewoning) VALKENBURG/DEN HAAG - De bouw van een bungalow aan de Legioendreef in Valkenburg kan gewoon doorgaan. De bezwaren daartegen van L.J.W.G. de Jong zijn door de Raad van State niet ontvankelijk verklaard. Waar schijnlijk heeft De Jong zijn be zwaarschrift tegen de bouw van een bungalow door D. Brussee te laat ingediend. Maar de preciese reden was vanmorgen nog niet be kend. De Jong vroeg de Raad van State gisteren, hoewel al lange tijd aan de woning wordt gebouwd, de bouwvergunning die de gemeente Valkenburg had verstrekt alsnog ongedaan te maken. Volgens De Jong handelt de gemeente met het verlenen van de bouwvergunning onder meer in strijd met het be stemmingsplan voor dat gebied. "De bouwvergunning is ver leend in strijd met toezeggingen en gewekt vertrouwen", aldus de raadsman van de Valkenburger. Het gevolg daarvan is, aldus De Jong, dat er in de buurt van zijn bungalow niet drie, doch vier bun galows naast elkaar zullen komen. "Daardoor ontstaat er een meer aaneengesloten bebouwing". Een 'blok', noemt De Jong dit. Het gevolg van dit alles is vol gens hem dat zijn uitzicht, woonge not en privacy worden aangetast, meer dan in het bestemmingsplan toelaatbaar wordt geacht. De Jong meent dat de onlangs begonnen bouw van de bungalow van zijn buurman direct moet worden stop gezet. "Het voltooien van de reeds op gang gezette bouwwerkzaamhe den zal leiden tot een situatie, die voor mij niet of nauwelijks meer te wijzigen zal zijn", hield hij staats raad mr. Blaauw voor. Verbaasd Het gemeentebestuur van Val kenburg is volgens burgemeester N. van 't Wout zeer verbaasd over het verzoek om schorsing van de bouwvergunning door De Jong. "De Jong wist half februari al dat met de bouw was begonnen", al dus Van 't Wout. ven werd het industrieterrein 't Heen gisteren tijdelijk voor alle verkeer afgesloten. I RIJNSBURG - De benoeming van F. Jonkman tot eerste burger is goed gevallen bij de politieke partijen in Rijns- burg. De fracties zien dan ook met vertrouwen de komst van de Smallingerlandse wethouder naar het bloemen- dorp tegemoet. Mevrouw A. de Haas-Kromhout (PvdA) zei verheugd te zijn dat n 'Den Haag' de lijst met aanbevelin- n gen van de vertrouwenscommissie uit de Rijnsburgse gemeenteraad 1 goed heeft gelezen. "De man die wij als eerste op de lijst hadden ge- - zet is het geworden. Er is duidelijk inspraak geweest en dat is een goe- B de zaak. Vroeger mocht de ge meenteraad wat zeggen. Daarna moest je maar afwachten wat er van terechtkwam" in Rijnsburg niet altijd het geval. Ik hoop dat Jonkman daar wat aan kan doen", aldus mevrouw De Haas. Profiteren CDA-fractievoorzitter C. Vianen is van mening dat Jonkman de man is die Rijnsburg nodig heeft. "Hij heeft een goede staat van dienst en daar kunnen we van pro fiteren. Ik had niet verwacht dat we zo uit de bus zouden komen". Evenals mevrouw De Haas zei ook Vianen blij te zijn dat het werk van de vertrouwenscommissie niet voor niets is geweest. "Er is naar ons geluisterd en dat stemt ons dankbaar". Verheugd is Vianen dat Jonkman uit de vroegere Anti- Mevrouw De Haas is van mening Revolutionaire Partij afkomstig is dat Jonkman zo veel bestuurlijke ervaring heeft, dat Rijnsburg daar van zeer kan profiteren. De socia- liste hoopt dat de nieuwe burge meester ook voorstander is van openbaarheid van bestuur. "Dat is kerkelijk meelevend. "Het grootste deel van de Rijnsburgse bevolking is van oorsprong anti-re volutionair en het is plezierig dat de nieuwe burgemeester uit die kring afkomstig is". Het Leidsch Dagblad/ Alphens Dagblad helpt! Bel 071-144941 en vraag naar Harry Mos. 23 MAART FEESTELIJKE HEROPENINGS AANBIEDINGEN! DE ERVARING SINDS 1929 IN EEN WINKEL VAN 1985 OPEN VOOR VROEGE VOGELS VAN 7.00 UUR TOT 17.00 UUR Dunlop den raschechten motorrijwielband. 4.25/ 85H18 TT 100 4.10 V 19 red arrow samengeen/481,95, nu uw bezit voor 198,50 Dunlop K 391 ENDURANCE, de snelle scherp sturende superbike slof complete set normaal 598,alleenvandaag ƒ256,— Een volledige lederen manx motorbril verkrijgt u niet voor HF169,95 doch slechts voor 156 kwartjes. Stay cool met silva shield spiegel folie, beschermd je dure vizier56 stuivers i.p.v. 9,95 Het classchieke lederen motorrywiel jack uw eigendom voor 156 guldens en geen 349, Daarloopjemeewegeen no 1 Alu-gevoerd nylon jack, swingend geprijsd voor 56 knaken vandaag i.p.v. ƒ260,15 Dechelijke Lederen en gevoerden toer handschoenen geen 89,95 edoch 56, Je zit OK met verchroomde Highwaysteps 29,95 nu 19,85 Vertrouwd uw bagage stouwen op de oerdechelijke Mag dragers 129,95 min uw feest korting betaalt u slechts 56 florijnen Vallen en opstaan, dat kan met MAG carterbeugels nu geen 89,95 maaralle types 19,85 Mnk&Z^Priisvraar,- Te bereiken via snelweg E10 Amsterdam- Rotterdam, afslag Zoeterwoude Rijndijk richting Leiden, ca. 2,5 km doorrijden, voor grote bouwkraan rechtsaf, na 750 m rechts. Ook in uitlaten zijn wij groot met kleine prijzen b.v. Marshall van ƒ545,—voor/198,50 En we hebben nog meer aanbiedingen let op Derriboots 94,95 nu 56 guldens Prima U beugelsloten 2 maten de kleine van 69,95 voor 29 guldens de hele grote van 89,95 voor 56 guldens Kinderhelm jet modél van 49,50 nu voor 56 dubbeltjes. Römertouring integraal helm 198,—i.p.v./ 259,—met nog een gratis tochtmuts ook! TanktassenMAGgeen/ 74,95 maar 29,85 Ze zijnerweerTeamjacks feestelijk geprijsd voor 56,— I.p.v. 129,95 Voor56 kwartjes heb je Fast bandendichtmiddel met houder dus geen 19,95 Hoog en droog, regenoveralls maten M-S-XS van 169,95 voor 56 piek. Hetzelfde betaal je voor en gevoerde regenbroek normaal 99,95 (MSXS) C hoppe rstu'ren en sport sturen geen 69,95 maar 56 kwartjes. 56 dubbeltjes tel je neer voor een H 4 duplolamp i.p.v. 19,95 Stuurspiegels per set zwart geen 49,95 maar/ 19,29en ook voor een set zwarte sportstroomlijn spiegels betaal jedati.p.v./39,95 Als u bijtijds van onze aanbiedingen wil profiteren, heeft u wellicht geen tijd om te ontbijten. Daar zorgen wij dan ook nog voor! Vanaf 7.00 uur is de koffie klaar en zijn de broodjes warm! Hooigracht 51 -53 - Leiden - Telefoon 071 -122026 Sinds 1929 onderdelenspecialist, dus meer dan 55 jaar ervaring. Als u toch mfhnbonl een i/ideo am te schotten, Overweegt u de aanschaf van een videorecorder en u wilt daar lang ongestoord van genieten? Neem dan het zekere voor het onzekere. Wij zijn niet altijd de allergoedkoopste maar u krijgt wel wat meer voor uw geld. Zo is het bezorgen, plaatsen en instellen bij u thuis gratis. E.v.t. aanpassen van uw TV tegen kleine meerprijs. Ook kennen wij een testperiode waarin wij binnen 30 dagen na aankoop gratis voor u omruilen indien er een defect ontstaat. Eén jaar fabrieks -Swaak garantie. Wilt u nog meer zekerheid? Neem dan een service abonnement voor Swaak ga rantie na de officiële periode. Gratis materiaal - arbeidsloon en voorrijkosten, elk jaar te verlengen tot maximaal 5 jaar na de garantie periode. Wij bieden keuze uit meer dan 35 video recorders, waaronder alle topmerken, in VHS, VCC 2000 en Betamax. Wat dacht u bijvoorbeeld van deze scherpe aanbieding. GRUNDIG Wereldklasse uit Duitsland. Witgoed Grammofoonpl. Tel: 071 121541 t: Tel: 071 121541 t Tel: 071 - 121541 t Tel: 071 - 121541 t Tel: 071 - 121541 t

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21