'Die student is vervolgd, want het was diefstal' Predikant Zuur wordt losgemaakt van Asser kerk Stroom Tamils zorgt voor grote problemen Centraal Rekeninstituut weert zich tegen computerinbraak VRIJDAG 22 MAART 1985 PAGINA 17 Het Centraal Rekeninstituut van de Leidse universiteit lijkt betrekkelijk streng beveiligd. Directeur ir. E.R. Kooi kan met een magnetische code-sleutel deuren openen die voor medewerkers in andere functies geslo ten blijven. Warmtevoelers melden in alle stilte de aan wezigheid van ongewenste bezoekers. Honderden van de duizenden magnetische computerbanden met in to taal miljarden gegevens worden opgeslagen in een brandvrije kluis. En sinds enkele jaren wordt er ook zorgvuldig gekeken naar de beveiliging van de compu ters om te voorkomen dat gegevensbestanden worden gekraakt, verminkt en/of misbruikt. Maar toch. CRI-directeur Kooi (links) en Blanksma bij een deel van de duizenden magnetische computerbanden in het instituut. Op één band staan zo'n 20 miljoen tekens. Ter illustratie: op een gemiddeld beeldscherm kunnen zo'n 1600 tekens. (foto Holvist) Inbraak in computersystemen zal voorlopig nog wel een gelief de hobby blijven van 'hackers' die het als een uitdaging zien. Hoe moeilijker het systeem, des te groter de sport. Aan de andere kant zien potentiële slachtoffers van computerinbraak zich ge plaatst voor de vraag hoe ver ze moeten gaan met hun beveili ging. De gangbare gedachte is dat de mate van beveiliging sa menhangt met de waarde van de gegevens die in de computer zit ten. Maar die gedachte is blijk baar nog niet overal doorgedron gen. door Wim Wirtz Vorige week pleegde de free lance journalist Jan Jacobs een inbraak in het computerbestand van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid en Milieuhy giëne (RIVM) nadat hem dat al eerder was gelukt bij Philips in Eindhoven. Hij verschafte zich bij het RIVM - een overheidsin stelling - toegang tot medische informatie over patiënten, notu len van vergaderingen, brieven van de directie, kortom gegevens die niet direct voor de openbaar heid zijn bedoeld. Jacobs toonde ermee aan - en dat was ook pre cies zijn bedoeling - dat over heidsinstellingen soms uiterma te slordig omspringen met de privacy van derden. 'Persoonsgevoelig' Het Centraal Rekeninstituut (CRI) in Leiden - ook een over heidsinstelling - zou doelwit bij uitstek kunnen zijn voor profes sionele- of hobby-krakers van computerbestanden. Het CRI is dé centrale computerfaciliteit voor alle faculteiten en diensten van de universiteit, en herbergt bestanden met miljarden gege vens over uiteenlopende onder werpen, waarvan sommige zeer 'persoonsgevoelig' zijn. Het instituut beschikt over twee grote computers, waarop nu elf middelgrote zijn en straks nog eens honderden personal computers worden aangesloten. Het vormt de spil van een gigan tisch netwerk dat zich uitstrekt over vrijwel de hele universiteit. Het grootste deel van de gege vens die bij het CRI zijn opgesla gen komt uit wetenschappelijke hoek, de overige liggen op het administratieve vlak. In de mees te van die gegevens heeft het CRI geen inzage, dat recht is uit sluitend voorbehouden aan de faculteit of dienst die van de CRI-computer(s) gebruik maakt. Het CRI slaat de gegevens op, helpt bij de verwerking, bij de programmering en zorgt voor de middelen die nodig zijn voor de beveiliging, als de klant - bijvoor beeld het academisch ziekenhuis met zijn patiëntengegevens - dat zelf al niet doet. Het computernetwerk van het CRI, dat ook aan buiten-univer sitaire instellingen en bedrijven zijn diensten aanbiedt, beperkt zich niet tot Leiden. Volgens drs. H.J. Blanksma, hoofd van de af deling gebruikersondersteuning en voorlichting bij het CRI, ont wikkelt de universitaire automa tisering zich langzaam maar ze ker in de richting van een lande lijk netwerk voor meer - en uit eindelijk misschien wel alle - in stellingen voor wetenschappe lijk onderzoek en onderwijs. Hij erkent, dat daarmee het ri- "Omdat een vruchtbare samen werking met hem niet langer mo gelijk is", heeft de classis Hooge- veen van de Christelijke Gerefor meerde Kerken besloten, ds. J. Zuur (34) los te maken van zijn gemeente in Assen. Alle christe lijke gereformeerde kerken in Nederland krijgen deze dagen een vertrouwelijk schrijven waarin het besluit wordt toege licht. De besluitvorming gebeur de steeds achter gesloten deuren. Toch valt er over de oorzaken van het conflict nu wel wat te zeggen. Eind 1979 kwam ds. Zuur naar Assen. Hij voerde, uiteraard met toestemming van zijn kerkeraad, al vrij snel een nieuwe liturgie in, die zeker geen gemeengoed is in de kerk van de Afscheiding. In 1983 behoorde de Asser pre dikant tot de veertien christelij ke gereformeerde predikanten die een protest tegen de komst van kruisraketten in ons land on sico van inbraak, dus vermin king en misbruik, groter wordt: "De technologie ontwikkelt zich ontzaglijk snel. Dat hebben we ook wel zien aankomen. Daarom zijn wij drie jaar geleden begon nen met een nieuw beveiligings systeem". Dat systeem - de zoge noemde Resource Access Con trol Facility (RACF) - kent vier graden van beveiliging die al of niet door middel van dubbele of meervoudige 'sleutels' (zeg maar: hindernissen) op de gege vensbestanden worden losgela ten. De richtlijn daarbij is een voudig: hoe vertrouwelijker de gegevens, hoe hoger de graad van beveiliging. Criminele sfeer De aanleiding voor het opzet ten van een nieuw beveiligings systeem lag in de criminele sfeer, en had ook te maken met misver standen. CRI-directeur Kooi: "Een paar jaar geleden heeft ie mand in een van onze computers ingebroken om rekenwerk te verrichten waarvoor een ander - die wij derde noemen - betaalde. Die iemand bleek een student te zijn die een soort eigen bedrijfje was begonnen. Aan de factuur van die derde en aan de hand van onze registratie konden wij zien dat er meer in rekening was ge bracht dan in feite aan onze klant was geleverd. Die student is toen ook vervolgd en heeft een boete gekregen. Want dat was natuur lijk gewoon diefstal". Behalve de ordinaire diefstal van personal-computerappara- tuur heeft het CRI het ook mee gemaakt dat een stichting onwil lekeurig maar dankbaar gebruik maakte van gegevens waarvoor een universitair instituut betaal de. De directeur van de stichting werd opgebeld en het oneigenlij ke gebruik van de gegevens werd gestaakt. Inmiddels is de toepassing van het nieuwe beveiligingssysteem bijna voltooid en zijn de meeste computerbestanden volgens Kooi en Blanksma beter bevei ligd dan ooit. "Wij hebben hier nu iemand rondlopen", vertelt Kooi, "die wij de zwarte ridder noemen. Hij heeft tot taak om te proberen in te breken in onze computers, zodat wij het beveili gingssysteem zonodig kunnen perfectioneren. Aanvankelijk lukte zo'n inbraak nog wel eens, maar tegenwoordig niet meer" De beveiliging moet drie din gen tegengaan: diefstal van gege vens, oneigenlijk (dus niet ver goed) rekenwerk en misbruik van persoonsgegevens. Vooral het eerste, vertelt Blanksma, is een moeilijke klus, omdat ge bruikers moeten worden over tuigd van het nut van het nieuwe beveiligingssysteem, dat hun oorspronkelijke computerpro gramma's danig in de war kan schoppen. De universitaire gegevens die via het CRI in de computer wor den opgeborgen, moeten eerst worden aangemeld op het cen trale niveau van de universiteit. Daar zit een commissie die de ge gevens toetst aan een zoge noemd informatiestatuut en ze vervolgens indeelt in (vier) klas sen van vertrouwelijkheid, of zo men wil: persoonsgevoeligheid. Daarna worden de gegevens met veiligheidssleutels ('passwords') van het CRI opgeslagen in het systeem. Alleen de gebruiker - en dus niet het CRI of een willekeu rige systeembeheerder - kan dg. gegevens dan weer uit het sys teem halen met een wachtwoord dat alleen hij of zij kent. dertekenden. Dat protest gaf in dit politiek nogal rustige en tra ditionele kerkgenootschap veel deining. Aan de vooravond van de tweede landelijke vredesdemon stratie (Den Haag) zou ds. Zuur in Assen voorgaan in een inter kerkelijk avondgebed voor de vrede. Dat was geen ambtelijk gebeuren - het stond onder ver antwoordelijkheid van de Raad van Kerken -, maar op aandrang van zijn kerkeraad moest de pre dikant toch van medewerking af zien. Zijn meditatie werd toen door een hervormde collega voorgelezen. Vorig jaar werkte ds. Zuur mee aan een boek, getiteld 'De geest schrijft wegen in de tijd', een bundel die door de Apeldoornse hoogleraar W. van 't Spijker in het blad 'De Wekker' van de Christelijke Gereformeerde Ker ken uitvoerig werd gekritiseerd. Dat alles heeft blijkbaar voor een spanningssituatie gezorgd Codewoord Inbreken in een computerbe stand gebeurt vaak per telefoon, zoals ook vorige week bij het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne. De inbreker moet het telefoonnum mer, dat niet in het telefoonboek staat, dan natuurlijk wel kennen. Verder moet hij beschikken over het codewoord van de computer, waarbij in het geval van het CRI een onderscheid moet worden gemaakt tussen het zogenoemde 'accountnummer' van het desbe treffende gegevensbestand en het eerdergenoemde 'password' (entree woord). Kooi: "Iemand die dat echt wil, heeft er geen problemen mee om achter telefoonnummers te ko men of achter het accountnum mer. Maar dan moet je nog langs het password en dat is moeilij ker. Sommige gegevensbestan den zijn een paar keer versleu teld, en je moet wel een enorm geduld en ook geluk hebben wil je daar doorheen breken". Kooi en Blanksma zeggen niet te hebben opgekeken van de proef-inbraak bij het RIVM. Kooi: "Het is geen grote kunst om hier bij ons instituut in te breken. Maar wij kunnen wel al tijd achterhalen dat er is ingebro ken, omdat alles wordt geregi streerd. Alleen gegevens over tentamens, persoonlijke dossiers en dat soort dingen, daar kun je in principe niet bijkomen, want die zijn extra versleuteld. Voor opgesteld natuurlijk dat er niet slordig met sleutels wordt omge sprongen". die ds. Zuur, naar het oordeel van de classis, verhindert nog langer naar behoren zijn werk te doen. Een deel van de kerkeraad staat achter hem. Classisvoorzit- ter ds. D. Quant (Hoogeveen) wil de er alleen van zeggen, dat er 'meningen' in het geding waren. Bij losmaking van een ge meente behoudt de predikant zijn volle rechten. Principieel is ds. Zuur dan ook in elke plaatse lijke kerk van dit kerkgenoot schap beroepbaar. Maar een be roep zal er niet gauw in zitten, want het aantal vacatures slinkt en welke beroepingscommissie wil met een dominee aankomen die van zijn vorige gemeente is losgemaakt. De kerkorde be paalt, dat in zulke omstandighe den voor het levensonderhoud van de predikant moet worden gezorgd. Tegen schorsing kan een pre dikant in beroep gaan, tegen los making niet. Het blad 'De Wekker' zal vol Volgens Kooi is "absolute be veiliging onmogelijk", ook al omdat "je het een tegen het an der moet afwegen". Anders ge zegd: "Wij steken hier verschrik kelijk veel tijd en geld in die be veiliging. Dat RACF-systeem is niet goedkoop en het kost een deel van je computerbestand. Dat moet je afwegen: wat is het je waard om niet het risico te lo pen dat er in je gegevensbestan den wordt ingebroken". Blanksma wijst daarbij op de mogelijkheid van een 'terugbel- systeem' dat in computerland al geruime tijd op de markt circu leert: als iemand na de 'sleutels' per telefoon tot het gegevensbe stand is doorgedrongen, wordt de telefoonverbinding automa tisch verbroken; daarna wordt een automatische telefoonkiezer in werking gesteld die het num mer belt dat bij de opgegeven co de hoort; omdat de inbreker doorgaans niet beschikt over de telefoon van de oorspronkelijke gebruiker, wordt hij niet terug gebeld en kan hij het dus verder wel vergeten. Een waterdicht systeem, meent Blanksma. Strafbaarstelling Inbraak in computers is niet strafbaar. Diefstal van computer bestanden en oneigenlijk reken werk wel. Minister Korthals Al- tes (justitie) verklaarde vorige week in de Tweede Kamer dat ook computerinbraak strafbaar moet worden gesteld. Maar, al dus de minister, daar zitten zo veel (technische) haken en ogen aan, dat het nog wel een paar jaar gende week opening van zaken geven, zo wordt verwacht. De le den van de Asser kerk krijgen al vóór het komende weekeinde een brief van de secretaris van de kerkeraad, H. A. Smit. Ook hij wilde nu niet op de zaak ingaan. Alleen dit: "Het speelt al lang ge noeg om er hoofdpijn van te krij gen". 'Defensiebelasting'. Met alle respect voor die mensen die niet via de belastingen willen meebe talen aan de defensie, met name de kernbewapening, ziet de sy nodale commissie (bestuur) van de Evangelisch-Lutherse Kerk vooralsnog geen mogelijkheid om ontheffing toe te staan van belastingen die voor de totale re geringsuitgaven worden ge bruikt. Het bestuur van de lutherse sy node zou het niet juist vinden, als een minderheid van de bevol king de mogelijkheid krijgt om zich aan een gezamenlijke ver zal duren voor het zover is. Kooi en Blanksma kunnen dat slechts beamen. Kooi: "Zelfs al is het be wezen dat iemand gegevens heeft ingezien en ze heeft overge schreven, dan nog moet het denk ik aantoonbare schade hebben berokkend, wil zoiets voor de rechter komen. En dat is natuur lijk ontzettend moeilijk". Strafbaarstelling raakt aan de wet op de persoonsbescherming, die er nog steeds (lang) niet is, en aan het auteursrecht en octrooi recht. Een goed voorbeeld van ongrijpbare criminaliteit is het kopiëren van computerspel letjes, een ambacht dat door jon geren uitbundig wordt beoefend. De economie lijdt er schade door, maar de kopiëring onttrekt zich aan de strenge hand van het Openbaar Ministerie en wordt niet vervolgd. Kooi erkent, dat iets dergelijks zich ook kan voordoen in de ho gere echelons van de computer wereld. "Maar op welk punt be gin je nou met die strafbaarstel ling? Hoe erg is het nou als ie mand bijvoorbeeld achter het eventuele gironummer van de voorzitter van het college van be stuur, de heer Cath, kan komen door in te breken in de compu ter? Misschien heeft zo iemand wel drie verschillende rekenin gen en dan zou men zich toch kunnen gaan afvragen: waarom heeft die meneer drie verschil lende rekeningen? Ik bedoel maar: dat dit bekend zou worden vindt zo iemand misschien hele maal niet prettig". antwoordelijkheid te onttrek ken. Het ziet meer in een onder zoek naar een alternatief binnen het defensiebudget zelf. De Raad van Kerken had de aangesloten kerken advies ge vraagd over deze zaak na een ver zoek van de Beweging Weigering Defensiebelasting om steun. Leiden. De synodale com missie (bestuur) van de Evange lisch-Lutherse Kerk zal niet in gaan op een verzoek van de Leid se kerkeraad om naast het rap port over de toekomst van deze Nederlandse kerk ook een rap port op te stellen over de finan ciële verwachtingen in de ko mende jaren. Het bestuur overwoog daarbij, dat het plaatselijk al moeilijk is de toekomstige financiële situa tie te voorspellen. Zeker zo moei lijk zal het zijn om dit landelijk te voorzien. Zelfs vroeg de synoda le commissie zich af,welke waar de aan een meerjarenplan moet worden toegekend. AMSTERDAM De gemeente Amsterdam kan de grote stroom Tamils die zich in de hoofdstad melden niet meer aan. Alleen al bij de vreemdelingendienst van de po litie, waar de gevluchte Tamils zich als eerste moeten melden, bestaat een wachtlijst voor een nader ge sprek tot in september. Amsterdam moet ruim 2000 Ta mils zien te huisvesten. Nu nog vertoeven enkele honderden Ta mils in de bestaande sleep-ins, maar die zullen vanaf Pasen vrij moeten komen voor de toeristen. Een deel van de Tamils verbluft in al dan niet illegale pensions. Bijenkorf De ingang van de sleep-in aan de Mauritskade heeft veel weg van een bijenkorf. Tamils, in Amster dam inmiddels een vertrouwd beeld in het stadsleven, lopen in en uit. Binnen is het een nog veel drukkere toestand. Amper een uur geleden is er een pension in Am sterdam-Oost ontruimd. Zeventig Tamils die daar in drie krotten van woninkjes onder erbarmelijke om standigheden waren gehuisvest. Ze vullen nu de toeloop naar de sleep-in aan. De meeste Tamils die naar Am sterdam komen melden zich eerst bij de Vereniging voor Vluchtelin genwerk in Amsterdam. Daar wordt hun dan al duidelijk ge maakt dat wanneer zij zich al eer der in een ander land hebben ge meld de kans op hulp in Amster dam nihil is. Is dat niet het geval, dan worden ze verwezen naar de marechaussee op de Oostelijke Handelskade, waar zij zich kunnen laten inschrijven voor een asielaan vraag. Een taak die eigenlijk aan de Vreemdelingendienst van de poli tie is toevertrouwd, maar daar heeft men de grote stroom Tamils al eerder niet kunnen verwerken en dus is het uit handen gegeven aan de marechaussee. Vervolgens wordt er dan een af spraak gemaakt voor een nader persoonlijk gesprek om de asiel aanvraag toegelicht te krijgen. Dat zijn dan gesprekken die al snel een uur duren en dat zijn er niet meer dan zes tot acht per dag. De wachttijd voor die gesprek ken reikt nu al tot september. Is dat gesprek achter de rug, dan be gint het justitiële onderzoek naar de rechtvaardiging van een officië le status als politiek vluchteling. En daar is al snel twee tot drie jaar mee gemoeid. Van de marechaussee krijgen de Tamils een verklaring, waarmee ze bij de gemeentelijke sociale dienst ingeschreven kunnen worden. Daar ontvingen ze dan tot voor kort een maandelijkse steun van 600 tot 900 gulden. Het kabinet heeft inmiddels voorgesteld deze uitkering te vervangen door een dagelijks bedrag van 40 gulden. Fraude Onlangs werd in Amsterdam een Duitse automobilist aangehouden. In zijn auto zaten vier Tamils, die illegaal de grens waren overgeko men. De Tamils, die zich eerder in Duitsland hadden laten inschrij ven als asielaanvragers, hadden in Nederland probleemloos een nieu we asielaanvraag kunnen indie nen. De marechaussee vraagt niet altijd naar paspoorten. De internationale verdragen zeg gen nu eenmaal dat vluchtelingen' niet altijd in het bezit van paspoor ten kunnen zijn en derhalve toch bij hun aanvraag voor een visum geholpen dienen te worden. Frits Florin van de stichting Vluchtelingenwerk Nederland geeft nog een reden aan waarom er Tamils zonder paspoort aanvragen kunnen doen. „In Sri Lanka opere ren organisaties die we gemakshal ve Travel Agencies noemen, maar die in feite uit zijn op het munt slaan uit het probleem van de poli tiek vluchteling. Dat gaat daar dik wijls corrupt aan toe. Met valse paspoorten worden de Tamils op het vliegtuig gezet. Zodra ze dan in West-Europa gearriveerd zijn, moeten ze het paspoort weer terug geven. Voor veel Tamils is het vrij wel onmogelijk om op een normale manier van de overheid een pas poort los te krijgen. De boel is daar, al valt het moeilijk te bewijzen, zo corrupt als wat". Bij de Amsterdamse Sociale Dienst slaat de schrik om het hart als er gedacht wordt aan de moge lijkheid tot fraude. Een simpele Naar paus. Mevrouw mr. E. Eikerbout en ds. P. Schraven- deel zullen op 13 mei in Utrecht de Gereformeerde Kerken in Ne derland vertegenwoordigen bij- de ontmoeting met de paus. Ge lijktijdig wordt in Gouda een ge bedsdienst gehouden ter ope ning van de nieuwe gereformeer de synode. Daarom kunnen dr. H. J. Kouwenhoven en ds. B. Schoep die ook in het synode- bestuur zitten niet naar Utrecht. Zingen. De hervormde ge meente in Noorden (bij Nieuw koop) gaat met ingang van 5 april (Goede Vrijdag) over op ritmisch zingen, zo berichtte de predikant M. D. Geuze vandaag in het kerk blad. Lezing. Vanavond om 8 uur houdt de heer W. J. Ouweneel uit De Bilt in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat in Leiden door Huub Klompenhouwer naamsverandering werkt al. „Die namen van die Tamils zeggen ons vrijwel niets. Ze hebben allemaal vaders-, grootvaders- en overgroot vaders namen. Als ze alleen al de volgorde van de namen verande ren is onze computer niet in staat om die naam te achterhalen en is het dus meteen een nieuwe naam". Ook Florijn erkent dat de ambte lijke gang van zaken alle risico's van frauderingen in zich dragen. Het gevaar is echter, dat als berich ten daarover in de media verschij nen, al snel het verkeerde beeld kan ontstaan dat iedere Tamil een fraudeur is. En dat is iets wat hij ten stelligste wil tegenspreken. „Bij iedere bevolkingsgroep lopen individuen rond die wat minder oprecht van instelling zyn. Maar daarmee moet je geen vooroorde len aanwakkeren". „Het baart ook veel van de Ta mils zorgen", zegt Ruud Stalen hoef, belast met de huisvestings problemen van de Tamils voor de gemeente Amsterdam. „Ook zij zijn doodsbenauwd dat door dit soort verhalen over fraudes de Ta mils een verkeerd etiket opgedrukt krijgen. En neem van mij aan dat de overgrote meerderheid van de Tamils echt van goede huize komt". Pensions Inmiddels heeft het kabinet groen licht gegeven voor een pen- sionbeleid waarbij de Tamils in Amsterdam en Den Haag ver spreid door het hele land gehuis vest kunnen worden in door het ministerie van WVC gecontracteer de pensions. Daar moet nog een af doende regelgeving voor goedge keurd worden, maar na drie minis terraden is de principegoedkeu ring voor deze oplossing toch ge komen. Daarmee kan de sleep-in rond Pasen ook weer vrijkomen voor het vooral jeugdige toeristen volk. Er is nog volop onduidelijkheid over de status van de Tamil. Zijn de Tamils nu wel of niet politiek of economisch vluchteling. Het ver eist enige kennis van de situatie in hun moederland Sri Lanka. De Tamils zijn een bevolkings groep die alleen in het noordelijk deel van Sri Lanka, het vroegere Ceylon, een meerderheid vormen. Maar op het totaal van de bevol king vormen zij een minderheid van slechts 17 procent. Een deel van de Tamils heeft zich in het noordelijk deel van Sri Lanka ge bundeld tot een extremistische eenheid die strijdt voor zelfstan digheid van het noordelijk deel van Sri Lanka. Over en weer heeft dat geleid tot bloedige moordpar tijen en vervolgingen. Frits Florin: „Het zijn natuurlijk moeilijke criteria. Iemand van een jaar of 18, die in het naburige dorp alle jonge mannen van zijn leeftijd uit de huizen gehaald ziet worden om in kampen geplaatst te worden, is die nu een politiek vluchteling? Waarschijnlijk heeft hij zich nog nooit met politiek bemoeid. Maar hij weet wel dat als hij blijft, de kans groot is dat ook hij opgepakt gaat worden. Of een vissersgezin dat ziet hoe de visserij verboden wordt en ieder bootje wat er op zee vaart beschoten wordt, is zo ie mand een economisch vluchte ling? Of iemand die van de planta ges wegvlucht vanwege intimida ties?" zijn laatste lezing in de vierdelige serie 'Zoekt Mij en leeft'. Tentoonstelling. Van 29 maart tot 26 mei houdt het Bij bels Museum in Amsterdam (He rengracht 366) een tentoonstel ling van 38 kleurenlitho's van de Israëlische kunstenaar Shmuel Bonneh (55) over oudtestamenti sche verhalen. Titel van de ten toonstelling: 'Toegang tot de bij bel'. Bonneh exposeert in Israel regelmatig in galeries en musea. Het museum is open van dins dag tot en met zaterdag van 10 tot 5 en op zon- en feestdagen van 1 tot 5 uur. Op 30 april is het dicht.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17