RCL blijft De gevolgen van n hele benenbuiging Emma 'achtervolgt' trainer Quick Boys Nieuw Brunhilde bestaat 60 jaar Operatie Gullit Club houdt Theuns aan afspraak De Visser weg bij AZ Jubilerende aanvoerder Diek van der Bijl: Ben Crum weer terug Ook Braat maakt de 250 vol 59 clubs 'VRIJDAG 22 MAART 1985 SPORT PAGINA 13 OEGSTGEEST - "Nee, op wedstrijdturnen ben ik nooit zo gesteld geweest. Maar ik vond wel dat wie daar anders over dacht de ruimte moest krijgen. Gymnastiek betekent voor mij iets dat ten dienste staat van gezondheid en gezelligheid. Dat is naar mijn opvatting nog altijd het voornaamste". Mevrouw M. van Dorsten-Hoogen- doorn (86) is iemand met een eigen oordeel over waarde en betekenis van sportbeoefening. Zij was in 1925 één der achttien oprichtsters van de Leidse dames-gymnastiek vereniging Nieuw Brunhilde en bekleedde de functie van presiden te van 1925 tot 1960 (met een onder breking van twee jaar wegens huiselijke omstandigheden). Sinds 1960 is zij ere-presidente van haar vereniging, die zaterdagavond het 60-jarig bestaan viert met een uit voering in de Apollohal in Oegst- geest. Ze heeft het voornemen daarbij aanwezig te zijn, "want ik volg de vereniging nog altijd, zij het na tuurlijk op enige afstand". Van de zestig jaarvergaderingen heeft mevr. Van Dorsten er zegge en schrijve één gemist. Mist Nieuw Brunhilde is voortgeko men uit Brunhilde - een scheuring waarvan de echo nog heel lang hoorbaar bleef. Over de oorzaak is voor buitenstaanders altijd een melkwitte mist blijven hangen. En kele weken geleden liet mevr. Mansveld-Dieben, de huidige pre sidente van Brunhilde haar licht schijnen over die kwestie in een in terview ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van haar vereniging. Het zou zijn gegaan om een con flict tussen haar moeder, de alom bekende 'ma' Dieben, en de tech nisch leider, Koopmans, over de wijze waarop ritmische gymnas tiek moest worden geïntroduceerd. Mevr. Van Dorsten aarzelt enige tijd of ze wel op die zaak zal ingaan. "Ik heb steeds op het standpunt gestaan datje het verleden moet la ten rusten. Ik heb er nooit ovqj wil len praten. Wat heeft het voor nut? Nieuw Brunhilde en Brunhilde moesten ieder hun weg gaan. Dat was in het belang van beide vereni gingen. Maar nu er toch over wordt gepraat, wil ik er wel iets van zeg gen. Die zaak rond die cursus voor ritmische gymnastiek was het slot van een conflict dat al eerder was ontstaan. De aanleiding was de z.g. hele benenbuiging. Mevrouw Die ben vond dat niet netjes en de heer Koopmans zag er het on-nette niet van in. Ik was er bij toen ze daar over ruzie kregen. Mevrouw Die ben was een krachtige persoonlijk heid en de heer Koopmans was een Groninger en Groningers hebben de naam soms stug te kunnen zijn. De situatie verergerde, het leidde tot allerlei gebeurtenissen en ten slotte tot een breuk. Van de dertig dames van Brunhilde die het aan ging, traden er achttien uit de ver eniging. Tussen mevr. Dieben en mij bestond overigens geen vijand schap. Na verloop van tijd spraken wij bijvoorbeeld na afloop van ver gaderingen gewoon zakelijk met De vraag is of men met het kie zen van de naam Nieuw Brunhilde niet extra rivaliteit opriep. ROTTERDAM (GPD) Feye- noord en het Nederlands elftal zullen het minimaal zes weken zonder Ruud Gullit moeten stellen. De middenvelder van de Kuip-formatie wordt van daag in een Rotterdams zie kenhuis geopereerd aan zijn linkerenkel, waarin een band je is afgescheurd. Na de ingreep moet Gullit minstens anderhalve maand rust houden. Dat betekent dat hij voor Feyenoord vrijwel voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld en dat hij ook niet mee kan doen met Oranje in het belangrijke WK-kwalifi- catieduel met Oostenrijk op 1 mei. Gullit liep zijn blessure an derhalve week geleden op bij de training na de trip naar Sa- oedie-Arabié van Feyenoord, dat gisteren overigens nog een tegenslag kreeg te verwerken. Ivan Nielsen, die al zo lang buiten spel stond door achter eenvolgens rugklachten, geel zucht en een enkelblessure, is nu weer uitgeschakeld door griep. "Het was een voorstel van één van de achttien dames die de club tijdens een vergadering in een zaal van De Harmonie oprichtten. Men haakte er direct enthousiast op in. Ik wil u wel zeggen dat ik er niet zo gelukkig mee was. Ik voorzag wel een zekere belasting daardoor, maar ik heb het niet kunnen tegen houden". Met mevr. Van Dorsten aan het hoofd van het bestuur werden de zaken zeer energiek aangepakt. Het duurde niet lang of Nieuw Brunhilde gaf de eerste uitvoering. Ze herinnert zich dat nog goed. "De drukte die avond rond de Stadsgehoorzaal, de spanning bij ons allen. De zaal was propvol. Na alles wat er gebeurd was, wisten we dat alle ogen op ons gericht wa ren. Ik had er alle vertrouwen in, want ik wist hoe hard en eensge zind er was gewerkt. Het moest goed gaan en het ging ook héél goed". Ze lacht nog even verge noegd. door Ruud Paauw Streng —Mensen die u hebben meege maakt, vonden u een tamelijk strenge presidente. Mevr. Van Dorsten: "Zegt men dat? Ach, dat was misschien ook wel zo. Ik ben iemand die een he kel heeft aan slordigheden. Het moest tot in de puntjes verzorgd zijn. Dat zal wel eens streng zijn overgekomen. Aan de andere kant lette ik altijd op de goede sfeer in de vereniging. Ik wilde per se ruzie vermijden. Daar had ik een grote hekel aan. Daarom liet ik een zaak wel eens rusten tot ik het juiste moment er voor gekomen vond. Onenigheid was er bij ons dan ook nooit. Het bestuur was heel zorgvuldig in het kiezen van de leiding, maar als die aan de gang ging, lieten we haar ook de vrijheid. Dat zei ik ook wel eens: u geeft de gymnastiek of de atletiek en wij leiden de club. Omdat de sfeer zo goed was, bleef de leiding ook lang by ons. De heer Koopmans is bij Nieuw Brunhilde leiding blijven geven tot, ja, tot hij niet meer kón". De crisistijd de jaren dertig met hun grote financiële problemen, overleefde Nieuw Brunhilde zon der kleerscheuren. "Mevrouw Van der Kloot, een bestuurslid aan wie Nieuw Brunhilde zeer veel te dan ken heeft, en ik konden heel aardig rekenen, hoor", zegt mevr. Van Dorsten lichtelijk ironisch. Gezin Vijfendertig jaar lang is mevr. Van Dorsten presidente geweest. Behalve gymnastiek deed de ver eniging in bepaalde perioden ook aan andere takken van sport: atle tiek, handbal en volleybal. Ging daar voor iemand met een gezin niet heel veel tijd in zitten? "Ja, hoewel het soms ook wel LEIDEN - Rob Theuns heeft weliswaar een contract getekend bij Quick Boys, maar het is geenszins zeker dat de 37-jarige oefenmeester komend seizoen in Katwijk aan de slag gaat. Theuns, momenteel tweede man achter Jan Rab bij Barendrecht, heeft op 10 maart de Dordtse vereniging Emma mondeling toegezegd, dat hij daar in het seizoen '85-'86 als trainer aan de slag zou gaan. Althans, volgens de lezing van het bestuur van de derdeklas- Mevrouw M. van Dorsten-Hoo- gendoorn bij haar afscheid als pre sidente van Nieuw Brunhilde in 1960. meeviel. Mijn man was lange tijd officier bij de Rotterdamsche Lloyd en zat dus vaak op zee. Als het heel druk was, pasten mijn zus ters op mijn kinderen. Dat ging uit stekend". In 1960 nam ze afscheid van de vereniging. Mevr. Van Dorsten werd opgevolgd door mevr. E. Kiss, die de estafette-stok een aan tal jaren later weer doorgaf aan mevr. S. den Ouden, de huidige presidente. Mevr. Van Dorsten denkt met groot genoegen terug aan de jaren die ze bij Nieuw Brunhilde heeft doorbracht. "Het is een niet weg te denken deel van je leven". Ze zegt er ook trots op te zijn dat wat zij en zeventien anderen zestig jaar gele den begonnen nog steeds een bloeiend bestaan leidt. Bij de uitvoering van zaterdag zal ze ongetwijfeld kijken of alles weer tot in de puntjes in orde is. "En aan die afspraak willen wij hem houden", aldus secretaris Haksteen. "Theuns heeft hier ten overstaan van het bestuur gezegd dat hij akkoord ging met de voor waarden van Emma. Daarna is hij opeens met Quick Boys op de proppen gekomen. Daar hebben wij verder natuurlijk niets mee te maken". Inmiddels heeft Emma de ver eniging van oefenmeester (WON) ingeschakeld. "Jaap van der Leek geeft ons helemaal geiyk ver volgt Haksteen. "Theuns moet die toezegging nakomen. Een monde linge toezegging is rechtsgeldig, dat heeft Van der Leek ons zelf ver telt. We hebben Theuns onmiddel lijk een aangetekende brief ge stuurd met de mededeling dat hij een contract bij Emma moet ko men tekenen. Doet hij dat niet, dan krijgt hij waarschijnlijk met de rechter te maken. Daar moeten we ons met het bestuur nog over bera den". ALKMAAR (GPD) Het contract van trainer Piet de Visser bij AZ'67 wordt niet verlengd. Eind van dit seizoen stapt de door veel zorgen ge kwelde oefenmeester op en hoopt dan bij een andere club in het betaalde voetbal aan de slag te kunnen gaan. Gistermiddag hadden het bestuur van AZ en Piet de Visser een laatste gesprek. Zes weken geleden is de oefenmeester een aanbod gedaan voor volgend seizoen, maar De Visser en de AZ-leiding zijn niet tot een akkoord gekomen. Er is dan ook beslist geen sprake van ontslag, zoals gisteravond nog eens duidelijk door beide partijen wordt gesteld. „Alles is gebeurd in goed overleg. We gaan straks als goede vrienden uiteen. Piet de Visser is een goede oefenmeester en als mens hebben we veel respect voor hem", benadrukte voorzitter Arie Ligthart. Piet de Visser reageerde nuchter op het feit, dat zijn contract niet wordt verlengd. Zes weken terug kon hij zijn contract prolongeren, maar hapte toen niet meteen toe. Hij stelde wat voorwaarden, die niet meteen door de AZ-leiding werden geaccepteerd. Tussentijds kreeg De Viser nog een goede aanbieding van een profclub, die hij evenwel afsloeg. Daarmee wilde hij aantonen, dat hij het met AZ nog wel zag zitten. Piet de Visser gisteravond: „Het is geen geen kwestie van geld. Ik had rustig bij AZ kunnen blijven als ik in de afgelopen weken het contract had getekend. Het is voor AZ het beste dat het straks een nieuwe oefen meester krijgt. Verrast Theuns was gisteravond, na de training bij Barendrecht, tamelijk verrast over het optreden van de Dordtse vereniging. "Ik heb wel met die mensen gepraat, maar niet over een contract gesproken. Ik heb helemaal geen toezeggingen gedaan. Er is ook niets getekend, dus ik begrijp Emma niet zo erg. Ik mij niet verbonden. Ik was dus vrij om met Quick Boys in zee te gaan". Quick Boys-voorzitter Arie Guyt verkeert, evenals Theuns, geens zins in onzekerheid over de komst van de onlangs gecontracteerde oe fenmeester. "Rob Theuns is ko mend seizoen op zeker trainer van Quick Boys", weet de praeses ze ker. "Tenslotte heeft hij hier een contract getekend. Dat ligt al bij de KNVB, dus ons kunnen ze niets maken". Gelijk Oranje eind april in Zeist ZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal gaat vrijdag 26 april in trainingskamp voor de kwalificatiewedstrijd tegen Oos tenrijk, die op 1 mei in het stadion van Feyenoord wordt gespeeld. In- terim-bondstrainer Leo Beenhak ker heeft die mogelijkheid, omdat het weekeinde van 27 en 28 april vrij van competitie is. Het trai ningskamp, dat in Zeist wordt be legd, duurt tot het duel tegen Oos tenrijk. Beenhakker heeft voor 10 april in Zeist een trainingsdag op het programma staan. LEIDERDORP - Dick van der Bijl is een begenadigd voetballer. Hij is gezegend met een loepzuivere traptechniek, beschikt over een grote dosis spelinzicht en heeft pa tent op een paar heerlijke schijnbe wegingen. Bovendien is de gebo ren en getogen Leiderdorper sterk in de lucht. M'n liefje wat wil je nog meer? Een redelijke looptechniek uiteraard. Maar voetbalminnend Leiderdorp weet dat Dirk het niet moet hebben van zijn loopvermo gen. Hij pleegt zich in een merk waardig soort ganzepas over het voetbalveld te bewegen en heeft het daarom nooit verder geschopt dan het aanvoerderschap van de plaatselijke voetbaltrots. Dit tot vreugde van de overigens steeds kleiner wordende suppor- tersschare van de Leiderdorpse Racing en tot ergernis van menig bestuurslid. Wat hem door de club bestuurders namelijk lang niet al tijd in dank wordt afgenomen, is dat de 29-jarige Dick van der Bijl, die morgen tegen Rijnsburgse Boys zijn 250e competitiewedstrijd in RCL 1 speelt, er een uitgespro ken mening op na houdt. Bij voorbeeld over: Trainers en bestuursleden "Mijn eerste trainer bij de senio ren was Henk Dweelaart. Een aar dige man die het geluk had dat hij op zeker moment een handvol UVS-ers in zijn schoot kreeg ge worpen. Een Leo Holl bijvoorbeeld die een ongelooflijke hoeveelheid- ervaring meebracht. Dweelaart hoefde toen alleen maar te zorgen dat de handel in conditie bleef en dat er op zaterdag elf poppetjes werden aangewezen. Maar na de promotie naar de tweede klasse zat die man echt aan zijn plafond en was het voor iedereen duidelijk dat er een nieuwe trainer moest ko- "Dat werd dus John Huguenin, iemand die zelf hoog gevoetbald had en een aanhanger was van de Duitse trainersschool. Een prima trainer met een hele gevarieerde oefenstof, die ons in zijn tweede seizoen naar de eerste klasse bracht". Op het hoogste amateurplan maakte RCL een droomdebuut. Pas op de laatste wedstrijddag werd het kampioenschap ver speeld aan DOVO. Van der Bijl was er toen niet meer bij want na tien competitiewedstrijden werd hij teruggezet naar het tweede. "Bij ADVERTENTIE Zaterdag a.s. om 14.30 in de Bloemerd R.C.L. - Rijnsburgse Boys Advertentie aangeboden door Bouwbedrijf Noorlander Leiderdorp RCL wemelde het van de goede middenvelders. Een middenveld met Bas Ederveen, Sjoerd Teske en Dick van der Bijl vond Hugue nin te veel van het goede. Daarom moest ik plaats maken voor Hans Braat. Natuurlijk had ik daar pro blemen mee, alleen heb ik die op een iets andere manier geuit dan Piet Wildschut onlangs deed in Voetbal International". door Jaap Visser Het seizoen daarop ('77-'78) dwong Van der Bijl zijn terugkeer in het eerste af om vervolgens met Huguenin te constateren dat er te weinig spelers klaar stonden om de afhakende routiniers waardig op te volgen. Nog een paar jaar verder en ook wat Van der Bijl het 'Hugue- nin-effect' noemt, bleek te zijn uit gewerkt. Na zes jaar gingen de Haagse oefenmeester en RCL uit elkaar. Theo Waard werd de nieu we technische man. Van der Bijl: "Het was iedereen duidelijk dat de zeven vette jaren voorbij waren en de zeven magere dreigend voor de deur stonden. Het is de verdienste van De Waard geweest dat hij er in slaagde de neewaardse spriraal om te buigen. Dat lukte vooral door zijn enorme tactische inzicht. Daar hebben we optimaal van geprofiteerd en dat leidde aan het eind van een seizoen waarin we aanvankelijk regelrecht op degradatie afstevenden tot on der andere een 6-0 overwinning in een uit bij Kozakken Boys". Met de nieuwkomers Peter van der Heijden en Peter Siera, de op het oude nest teruggekeerde Bob van Bohemen en de inmiddels tot aanvoerder gebombardeerde Van der Bijl behaalde RCL een jaar la ter een verdienstelijke derde plaats achter IJsselmeervogels en DETO. Van der Bijl: "Halverwege dat sei zoen heb ik eens tegen een radio verslaggever gezegd dat RCL een ploeg had die eigenlijk nog in de steigers stond. Mijn verwachting was dat het pas in het volgende sei zoen zou gaan gebeuren. Maar dat pakte dus heel anders uit. Het be gon al met het wegvallen van Bob by van Bohemen, die voor de ploeg toch kennelijk van meer waarde was dan velen dachten. De machi ne begon wat stroever te lopen en we moesten eindelijk nog een flin ke eindsprint trekken om in de middenmoot te belanden". "De bestuursoverval op de selec tie", noemt Van der Bijl het absolu te dieptepunt van dat seizoen. "Toen ik terug keerde van mijn wintersportvakantie bleek de ploeg te zijn overvallen met de vraag of De Waard als trainer moest aanblijven. Het bestuur wist dat ik als aanvoerder een goede re latie met de trainer had en ik heb dan ook het sterke vermoeden dat ze met hun 'enquete' hebben ge wacht tot Van der Bijl op de lange latten stond zodat er wat druk op de spelers kon worden uitgeoe fend. De Waard vertrok dus en hoe wel hij natuurlijk een regelrechte 'eigenheimer' is, was ik nog lang niet op hem uitgekeken". Door 'de overval' liep de toch al bekoelde relatie tussen aanvoerder Van der Bijl eh het RCL-bestuur nog meer averij op. En zelfs onher stelbaar beschadigd toen Jan Dahrs als opvolger van De Waard werd aangetrokken. Van der Bijl: "Bij RCL was het de gewoonte om lijdelijk af te wachten welke trainers er op een vacature af zouden komen. Dat wa ren er uiteindelijk zestien van wie ene Brox en Jan Dahrs over ble ven. De spelersgroep zou inspraak krijgen en de beide 'trainmeesters' mogen horen. Over die Brox heb ben we meteen ons onaanvaard baar uitgesproken en wat Dahrs betreft; toen ik hem vroeg met wel ke frequentie hij aan het begin van i voetballer die er een uitgesproken mening op na (foto Kees v.d. Burg) het seizoen dacht te gaan trainen en hij antwoordde: 'Ja, lekker met de bal en zo', had ik natuurlijk met een mijn twijfels. De andere spe lers trouwens ook. Maar de volgen de dag las ik in de krant dat Dahrs toch was aangetrokken en toen heb ik mij hardop afgevraagd wat inspraak op deze manier eigenlijk voor zin had". Jan Dahrs had dus meteen al nauwelijks krediet bij de spelers. Van der Bijl: "Maar de goede man is er ook niet in geslaagd om dat in de loop van het seizoen af te dwin gen. We hebben wel vreselijk met hem gelachen". Bekend is dat de wedstrijdbesprekingen van de oud Blauw Witter op De Bloemerd het Theater van de Lach werden ge noemd en dat de spelers in het veld zelf de tactiek bepaalden. Toch handhaafde RCL zich onder het bewind van Dahrs vorig seizoen re delijk eenvoudig in de eerste klas se. Zijn opvolger Laurens Mouter werd buiten de spelers om aange trokken. Van der Bijl: "Maar in dit geval had ik daar geen enkele moeite mee omdat Laurens een zeer ambitieuze en hardwerkende trainmeester is. Bovendien heeft hij een eigen visie en dat vind ik heel belangrijk, ook al komt die vi sie niet helemaal overeen met de mijne. Zo speel ik nu niet meer op het middenveld, maar dien ik de rol van laatste man te vervullen waar ik mijzelf eigenlijk nog te jong voor vind". Het aanvoerderschap "Ik ben trots op die band, want RCL heeft in het verleden robuus te aanvoerders gekend in personen als Thijs de Wit, Bas Ederveen, Leo Holl en Koos Haneveld. Aan het begin van het Dahrs-seizoen had ik besloten om mijn handen van RCL af te trekken. Ik kwam laat van een vakantie in Amerika terug en Dahrs ontnam mij de aanvoerders band. Later heeft hij opgebiecht dat hij eigenlijk van het bestuur de opdracht had gekregen om mij te lozen. Halverwege het seizoen heb ik die band teruggekregen. Maar van een relatie met het bestuur is nu nauwelijks sprake meer. Bo vendien is Laurens Mouter een trainer die zo'n beetje alle zaken met het bestuur zelf regelt. Wel heb ik de indruk dat er in de bestuurlij ke aanpak van RCL het nodige is verbeterd. Het wordt nu allemaal wat bedrijfsmatiger aangepakt". Scheidsrechters "In totaal ben ik slechts twee keer door heren in het zwart be keurd en van beide overtredingen heb ik nu niet bepaald spijt. De eerste waarschuwing liep ik een keer bij Quick Boys op toen ene ar biter Storm mij als een hond be handelde, waarop ik op handen en voeten naar hem toekroop. Dat be schouwde hij als een ondermijning van zijn gezag. De tweede keer ging ik op de bon voor een aanslag op Frans van der Veen van Noord- wijk, door wie ik heel wat wedstrij den horizontaal heb doorgebracht. Dat was dus een verrekening voor alles wat hij mij in de loop der ja ren had aangedaan. Maar wat de scheidsrechters betreft? Met het klimmen der jaren heb ik steeds meer respect voor ze gekregen al erger ik me er wild aan dat" zij kee pers in luchtduels nadrukkelijk in bescherming nemen. Die knapen mogen net zo hoog springen als ik en ook nog eens hun handen ge bruiken. En moet fk dan steeds mijn hoofd intrekken?" Degradatie "Heb ik nog nooit meegemaakt. Nu Laurens Mouter er eindelijk in geslaagd is alle neuzen dezelfde richting op te krijgen, denk ik dat RCL de rest van dit seizoen welis waar nog 'op 'intensive care' ver blijft, maar deze afdeling uiteinde lijk als eersteklasser zal verlaten". Quick Boys valt inderdaad niets te verwijten, maar de kans dat de Katwijkse zaterdageersteklasser straks zonder trainer zit, is 'aanwe zig indien Emma door de rechtsin stanties in het gelijk wordt gesteld. "We hebben er wel iets over ge hoord", ontvouwde Arie Guyt gis teravond voorzichtig, "maar het fij ne weten we er niet van. Naar onze informaties is Theuns met Emma geen overeenkomst aangegaan, dus hebben wij gegronde redenen om aan te nemen dat hij komend seizoen op Nieuw Zuid werkt". Zoals ook Rob Theuns verwacht dat hij straks in Katwijk het voet bal doceert. "Dit is natuurlijk geen prettige kennismaking, het is een vervelend verhaal. Ik wacht rustig af op de dingen die gaan komen. Voorlopig heb ik van Emma nog niets ontvangen, dus heb ik niets te vrezen. Daar heb ik ook geen reden voor", besluit Theuns opgewekt. ZEIST (ANP) - Op enkele details na is het hoofdbestuur van het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Ver bond (KNKV) akkoord met de te rugkeer als bondstrainer van Ben Crum, die in november van het vo rige jaar werd ontslagen. Dat heeft het KNKV donderdag bekend ge maakt. Tussen beide partijen volgt nog een afrondend gesprek. Crum moest in het najaar van 1984 vertrekken, omdat hij tegen de afspraak in had meegespeeld met DKOD, de hoofdklasser, waar van hij coach is. Volgens het KNKV heeft Crum gezegd tijdens het komende dienstverband, dat in 1987 zal aflopen, niet meer in de hoogste afdeling te spelen. Het ontslag van Crum, die in 1978 bij het verbond in dienst trad, leidde tot protesten van spelers en speelsters uit de nationale selectie. Het KNKV weigerde aanvankelijk daaraan gehoor te geven. LEIDERDORP - Niet alleen Dick van der Bijl speelt mor gen tegen Rijnsburgse Boys zijn 250e competitiewedstrijd in RCL 1, dat geld ook voor zijn ploeggenoot Ab Braat. Beide spelers zullen aan het begin van de derby worden gehul digd. De 31-jarige PTT-ambte- naar Braat debuteerde dertien jaar geleden als verdediger in het eerste elftal van RCL, maar is door een tweetal beenbreu ken (opgelopen in wedstrijden tegen ACV en IJsselmeervo gels) lange tijd uitgeschakeld geweest. Van der Bijl (29), in het dagelijks leven werkzaam als functie-analist bij een grote bierbrouwerij, is aan zijn tiende seizoen als vaste kracht van RCL 1 bezig en is sinds vier sei zoenen aanvoerder van de Lei derdorpse zaterdageersteklas- LEIDEN - Voor de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup hebben zich 59 (31 KNVB- en 28 Afde lingsclubs) verenigingen aan gemeld. Een hoog percentage voor een evenement dat dit jaar voor het eerst wordt georgani seerd. Van de hoger spelende clubs behoren Rijnsburgse Boys en Alphense Boys niet bij de inschrijvers. Op 4 april vindt de loting plaats in het bondsbureau van de Afdeling Leiden in Leider dorp. De eerste ronde zal op 23 april worden gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13