mededelingen gemeentebestuur 25 t/m 29 maart '85 Fotograferen is een hobby die gevaarlijk kan zijn Wegbrengen kost tijd, weggooien kost veel meer g i Gemeenteraad Maandag 25 maarl a.s. om 20.00 uur Agenda: Beëdiging en installatie nieuw benoemde lid van de Gemeenteraad de heer E.E. Brouwer Benoeming lid van de commissie voor fi nanciën (vacature de heer Kuijers) Benoeming lid van de commissie voor de rekeningen (vacature de heer Kuijers) Aanwijzing plaatsvervangend voorzitter uit de leden van de commissie voor de reke ningen (vacature de heer Kuijers) Benoeming lid van de commissie voor per soneelszaken (vacature de heer Kuijers) Benoeming plaatsvervangend lid voor het raadslid de heer Van der Nat in de Alge mene Raad van het Energiebedrijf Rijn land (vacature de heer Kuijers) Benoeming lid van de commissie voor economische aangelegenheden (vacature de heer Van Cruijsen) Verdere behandeling van de nota Vrijwilli- gersbeleid Leiden Anti-vandalismebeleid Tweede fase nieuwbouw politiebureau Wijziging brandbeveiligingsverordening Verzoeken bestuur Stichting Katholiek Onderwijs om medewerking Overgangshuisvestingsoverzicht scholen voor basis onderwijs Huisvesting scholenkoppel voor k.o. en l.o. De Viersprong; intrekking raadsbesluit van 2 mei 1983 no. 128 (Voorzieningen schoolgebouw Driftstraat 77) Toewijzing circa 388 huurwoningen in vlek 15 van de Stevenshofjespolder Verslag uitvoering emancipatiewerk Vervangingskredieten sportaccommoda ties Voorbereidingsbesluit voor een terrein aan de Morssingel Voorbereidingsbesluit Zuid-West (Tel- derskade-hoek Boshuizerlaan Eenmalige tegemoetkoming aan het wa terschap De Oude Veenen in verband met het buiten waterschapsverband brengen van de Merenwijk Vaststelling extra vergoeding kleuteron derwijs tijdvak 1971 t/m 1975 Rioleringswerken c.a. 3e Binnenvest gracht, Vestwal en Rijnsburgersingel Stichting nieuw gebouw openbare scholen voor k.o7g.l.o. Lucas van Leyden aan de Vliet Verbetering 14 woningen complex V7 L.W.S. (Waldeck Pyrmontstraat, Anna van Saksenstraat) Procedure begrotingsbehandeling 1986 Wijziging erfpachtsovereenkomsten win kelcentrum Stevenshof en parkeergarage Sanders Nadere vaststelling vergoeding per leer ling voor administratiekosten en vaststel ling exploitatieverordening bijzondere scholen voor g.l.o. over 1983 Vaststelling verordening op grond van het gewijzigde artikel 9, eerste lid, van de Winkelsluitingsweg 1976; intrekking veror dening op de winkelsluitings 1983 Voorbereidingsbesluit Zoeterwoudseweg Overdracht vleeskeuringsdienst aan het Rijk; opheffing gemeenschappelijke rege lingen en intrekking verordeningen met betrekking tot de vleeskeuringsdienst Wijziging verordening geldelijke voorzie ningen Raads- en commissieleden Bouw sporthal nabij de Smaragdlaan in het Morskwartier Treffen van algemene voorzieningen ten behoeve van de exploitatie cultureel ver zamelgebouw Hooglandse Kerkgracht 20a ("Kaasmarktschool") Wijziging gemeentebegroting en de be groting van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1984 Garantie klimgeldlening Stichting Leidse Studentenhuisvesting Verzoek om schadevergoeding op grond van artikel 49 van de Wet op de ruimtelijke ordening van de heer H. Voorzaat Verzoeken om medewerking Garantie geldlening Ren- en Tourvereni ging Swift Garantie geldlening Stichting Het Eva van Hoogeveen-hofje Commissie vergaderingen Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 27 maart a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Voortzetting behandeling herinrichting Pieterskerkplein Presentatie verkavelingsplan vlekken 11 13 en 15 Stevenshof Aanwijzing gebieden voor toepassing be drijvensteun op grond subsidieverorde ning stadsvernieuwing B en W-besluit inzake subsidieaanvragen ontwikkeling De Strengen en Tengnagel Voorstel inzake restauratie Morspoortbrug Voorstel inzake waterstaatkundig beheer Stevenshof Voorstel nemen voorbereidingsbesluit voor enkele locaties Pieterswijk Presentatie reconstructieplan Vondellaan Voorstel inzake verkeerslichteninstallaties W. de Zwijgerlaan B en W-besluit inzake uitbreiding bureau parkeercontrole Reactie op provinciaal fietspadenplan B en W-besluit inzake regeling 4-tal zaken tussen gemeenten en L.D.M. Herinrichtingsplan Hooglandse Kerk gracht Behandeling toilettennota Voorstel inzake voorbereidingsbesluit Haagsche Schouw Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, ken baar te maken. Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur Donderdag 28 maart a.s. om 14.30 uur, werkbezoek aan Endegeest tesamen met commissie Financiën. 20.00 uur Gulden Vlies, kamer 23/24 Agenda: Benoeming leden raad van bestuur St. Bejaardencentra Jaarverslag GSD Brief comité vrouwen in de bijstand Wijziging tarieven stadsgehoorzaal Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht aan de informatie balie In de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Werkgroep de Hogewoerd Dinsdag 26 maart a.s. om 20.00 uur In het Gulden Vlies Agenda: Mededelingen e Stand van zaken met betrekking tot het busbanenplan e Stand van zaken met betrekking tot het bouwplan op het terrein van de voormali ge Camerabioskoop, Barbaraschool, Cu- neraklooster Stand van zaken met betrekking tot de nieuwbouw op het terrein van Citin e Stand van zaken met betrekking tot de re novatie/sloop van de panden Levendaal 35/37 en daarmee samenhangend de ont wikkeling van plannen voor eventuele be bouwing langs de Oranjeboomstraat Ingekomen bouwplannen Samenwerking met de direktie Voorlich ting Voor informatie kunt u bellen 254505 Commissie voor het psychiatrisch zie kenhuis Endegeest Woensdag 27 maart a.s. om 17.00 uur In het ontspanningsgebouw, Endegeester- straatweg 5 Agenda: Concept-verordening Automatisering personeelszaken Vacatures bestuurscommissie Voor informatie kunt u bellen 179220 Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Bouw tunnels in Merenwijk Binnenkort begint de firma de Rooy-bouw uit Hoofddorp in opdracht van de gemeente Lei den met de bouw van twee tunnels voor voetgangers en fietsers in de Merenwijk. De tunnel "De Molengang" komt onder de Ke telmeerlaan te lopen, naast het kruispunt met de Horstenrode en de Tuinbank. De Si- montjestunnel loopt onder de Veluwemeer- laan door en verbindt via het Simontjespad de Zandzegge met het Pluimgras. Beide tun nels worden ongeveer gelijktijdig gebouwd. Als het weer een beetje meewerkt kunnen ze vóór eind 1985 klaar zijn. De Molengang Bij de Molengangtunnel, gebeurt het werk in twee fasen: - De eerste fase, (aanvang 1 april a.s.) die vlak voor of vlak na de bouwvakvakantie klaar moet zijn, omvat het maken van de zuidelijke op- en afrit en het stuk tunnel on der de zuidelijke rijbaan van de Ketelmeer laan. In die fase wordt het gemotoriseerde verkeer in twee richtingen een stukje over de noordelijke rijbaan van de ketelmeerlaan ge leid, en via een tijdelijke doorsteek van de middenberm weer terug naar de zuidelijke rijbaan. De tweede fase begint na de bouwvak vakantie. Dan dient een deel van de zuidelij ke rijbaan als omleidingsroute voor het ver keer in beide richtingen. De Slmontjestunnel Bij de bouw van de Simontjestunnel bestaan er geen mogelijkheden om het gemotori seerde verkeer om het werk heen te leiden. Daarom gebeurt de aanleg van de gehele tunnel in één keer. Dat betekent dat de Velu- wemeerlaan ter hoogte van het werk afge sloten raakt voor het rijverkeer uit beide rich tingen. De gevolgen voor het verkeer zijn: - (brom)fietsverkeer wordt ten noorden van de Veluwemeerlaan omgeleid via Zegge's en ten zuiden via Fakkelgras en Broek- weg. - het autoverkeer wordt door vooraankondi gingsborden op de afsluiting gewezen -het busverkeer zal gebruik maken van twee keerlussen: één (tijdelijke) keerlus langs de noordelijke zijde van de Veluwe meerlaan tussen de Zegge's en de Forel len en als tweede de bestaande bushalte langs de Gooimeerlaan tegenover de Vos sebes. De NZH zal hieraan op de gebrui kelijke manieren (o.a. bij de halteplaatsen) bekendheid geven. Toezicht op het werk Namens de gemeente zal de heer F.N.M. van Velthoven optreden als opzichter bij de uitvoering van de tunnelbouw. Men kan met hem kontakt zoeken wanneer er zich vragen of problemen voordoen. Hij zal te bereiken zijn in één van beide keten die i.v.m. de tun nelbouw opgesteld zullen worden. Men kan tegen die tijd ook bellen naar tel. 219048 of 217170. Ook op de Kabelkrant Merenwijk Sinds enkele weken kunnen bewoners van de Merenwijk via het kabeltelevisienet ook informatie krijgen op de Kabelkrant. De me dedelingen over de gang van zaken bij de tunnelbouw zullen binnenkort in de Kabel krant worden opgenomen. De kabelkrant zendt dagelijks uit tussen 17.00 en 20.00 uur op het informatiekanaal van de SKM (kan 46). Herbestrating gedeelte Utrechtse Jaagpad Maandag a.s. wordt het gedeelte van de Utrechtse Jaagpad, tussen Rijnstroomstraat en Catherinastraat opnieuw bestraat. Begonnen wordt bij de Admiraalsbrug. Van daaruit wordt in de richting van de Cathari- nastraat gewerkt. Daarna in de richting van de Rijnstroomstraat. Het karwei zal naar verwachting 10 werk bare weken duren. Er komen wat voorzieningen bij de oprit van de Admiraalsbrug, de huidige betonnen paaltjes worden vervangen door Leidenaar- tjes. er komen parkeervakken en de straat hoeken worden aangepast. Bewoners en omwonenden (van de Hoge Rijndijk) krijgen hierover een informatiebrief in de bus. Monumentenlijst te koop Aan de balies van het Stadhuis en Stads- bouwhuis liggen voor belangstellenden lij sten van beschermde monumenten te loop. Voor 2,50 Is dit handige naslagwerk af te halen. Iets over de Inhoud De beschermde monumenten (ongeveer 1200) zijn op alfabetische volgorde naar straatnaamaanduiding gerangschikt. Te vens is een verklarende woordenlijst opge nomen over bouwkundige termen. Ter illu stratie van de ouderdom en veranderingen in de loop van de laatste vijf eeuwen, is een aantal kaarten van de binnenstad opgeno men. Op de kaart van 1981 staan alle monu menten, welke thans beschermd zijn. "Belangstellenden gevraagd voor vereniging vrienden van de Leidse Hout" Op 1 januari j.l. is het beheer over het parit De Leidse Hout overgegaan naar de ge meente het zijn nu Burgemeester en Wet- nouoers en de gemeenteraad die aange sproken kunnen worden voor het beleid ten aanzien van beheer en onderhoud van de Leidse Hout. De uitvoering van het beheer en onderhoud van de Leidse Hout geschiedt - evenals voor de meeste groenvoorzienin gen in de gemeente - door de direktie Groen. Stukje voorgeschiedenis Vanaf begin dertiger jaren was de Leidse Hout in beheer bij een stichting. De aanzet hiertoe werd in 1925 gegeven door een Leids ingezetene, de heer D.J.J. de Koster. Deze deed de gemeente een schenking voor de aanleg van een wandelpark, onder voorwaarde, dat de gelden werden gestort in een fonds. Dat geld zou moeten worden be heerd door een te vormen stichting. Dit is geworden "Stichting Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van wandelparken". Hét bestuur van die stichting bestond uit le den van het college van Burgemeester en Wethouders en twee Leidse ingezetenen. De gelden voor het beheer van de Leidse Hout bleken in de loop der jaren niet toerei kend. Het exploitatietekort van de stichting kwam voor rekening van de gemeente. In middels zijn de tijden veranderd en heeft het voortbestaan van een stichting in deze vorm veel van zijn betekenis verloren, al is de be langstelling in Leiden en de regio voor de Leidse Hout gebleven. Vereniging vrienden van de Leidse Hout De gemeente heeft inmiddels het initiatief genomen om tot oprichting van een vereni ging te komen n.l. de vereniging "Vrienden van de Leidse Hout". Bedoeling van dit ini tiatief is de gebruikers van het park, kenners en liefhebbers van de flora, en andere be langstellenden te betrekken bij alles wat in en met het park de Leidse Hout gebeurt. Meedenken, meepraten en meedoen De activiteiten van de vereniging kunnen be staan uit het meedenken en meepraten over het ontwerp-beheersplan voor de Leidse Hout, dat door de direktie Groen van de ge meente werd voorbereid. Verder kan de ver eniging adviezen uitbrengen over het beleid betreffende de Leidse Hout en kan zij activi teiten ontwikkelen en bevorderen voor ge bruik en bestemming van de Leidse Hout, voor educatieve, culturele en recreatieve doeleinden. Wie kunnen lid worden Alle belangstellenden voor de Leidse Hout kunnen zich als lid aanmelden. Ook staat het lidmaatschap open voor organisaties en in stellingen. De meerderheid van de bestuurs leden, zal worden gekozen door degenen die zich als lid hebben aangemeld. Daar naast zullen ook een vertegenwoordiger van Burgemeester en Wethouders, een verte genwoordiger van de Raadsherenbuurt en mogelijk ook iemand namens de gemeente Oegstgeest bij het bestuur worden betrok ken. Kost het wat om lid te worden? Van elk aan te melden lid zal een minimum bijdrage van 25,- worden gevraagd. Van organisaties en instellingen wordt in overleg een hogere bijdrage verlangd. Over de be steding van lidmaatschapsgelden zal later, tijdens een kennismakingsbijeenkomst van gedachten worden gewisseld. U ontvangt na aanmelding hierover tezijnertijd een uitnodi gingsbrief in de bus. Bij wie aanmelden? Belangstellenden kunnen zich zowel schrif telijk als mondeling aanmelden binnen veer tien dagen na het verschijnen van deze me dedeling bij de direktie Groen van de ge meente, per adres Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer E. Cornet van genoemde direktie. Hij is te bereiken onder nummer 254611 Ongemerkt gooien we soms afval weg dat gevaarlijk is voor ons milieu en onze gezondheid. Uitgewerkte fo- tochemicaliën zijn daarvan een voorbeeld. U kunt ze niet zomaar door de gootsteen spoelen of door het toi let. Dat richt een enorme schade aan planten en die ren aan. En uiteindelijk aan de mens. Waar laat u fotochemicaliën Bij fotozaken met een GIPA-sticker op de winkel deur. (Kijk bij uw volgende bezoek of uw fotohande laar "GIPA-winkel" is). Ook kunt u de chemicaliën afgeven bij de Reinigings dienst in de Noorderstraat. Iedere werkdag van 08.00 tot 16.00 uur. Een kleine moeite In 1984 startte de GIPA afval op de juiste plaats te laten belanden. U kunt meehelpen de actie te laten slagen. Probeer eraan te denken. Het is maar een kleine moeite. De kinderen van nu zullen u er later dankbaar voor zijn. Voor meer informatie belt u naar de directie Reiniging (071-212411) of Milieu (071-254353). met als doel gevaarlijk Renovatiewinkel De Pancrat gesloten Medewerkers van het gemeentelijk buro verbetering particuliere woningen (direk tie Volkshuisvesting) hebben hun,werk zaamheden in de Pancrat stop gezet. Echter hun activiteiten op het gebied van hulpverle ning en adviezen aan eigenaren en huurders die hun woning willen opknappen, gaan on veranderd door. De medewerkers van genoemd buro zijn In het vervolg te bereiken In het Stads- bouwhuis, kamer 113 op de eerste etage. Bewoners uit de wijken Pancras-oost, Mare- dorp, Havenwijk-zuid, de Camp, maar ook andere wijkbewoners, kunnen met vragen op het gebied van woningverbetering, subsi dies, bouwadviezen enz. terecht bij de heren H. de Mooy en M. Abeling. Zij houden dagelijks spreekuur tussen 11.00 en 12.00 uur. Voor Informatie of voor het maken van een afspraak kan ge beld worden met het nummer 254420. Waarschuwing voor bezitters van olietanks Afgelopen weken kreeg de gemeente ver schillende meldingen dat in Leiden een be drijf opereert, dat bezitters van lege onder grondse olietanks aanbiedt hun tank te vul len met zand. Het bedrijf beweert dat iedere tankbezitter er zorg voor moet dragen dat voor 1 juli 1985 zijn tank leeggezogen is en gevuld wordt met zand. Wij wijzen u er met nadruk op dat deze akti- viteiten niets te doen hebben met de door de gemeente Leiden georganiseerde "Aktie Tankslag". De gemeente Leiden stimuleert het leegzuigen en evt. opvullen of verwijde ren van olietanks, omdat olie milieugevaar lijk is. Niemand is echter verplicht deel te nemen aan deze aktie. Waar moet u op letten? U kunt de gemeentelijke aktie aan de vol gende kenmerken herkennen: U krijgt nooit ongevraagd bezoek. Wie wil deelnemen moet zich opgeven via de ge meente Leiden en krijgt een week van te voren bericht over datum en tijd waarop men de werkzaamheden zal uitvoeren. De gemeente Leiden heeft voor het leeg zuigen en eventueel opvullen of verwijde ren van tanks alléén een overeenkomst met "Oil Recycling Service Nederland B.V." Bij de "Aktie Tankslag" krijgt u een vergoe ding voor de weggezogen olie: - 0,10 per liter bij hoeveelheden van min der dan 1000 liter, - 0,15 per liter bij hoeveelheden van 1000 tot 2000 liter, - 0,20 per liter bij hoeveelheden van boven 2000 liter. Bij de gemeentelijke "Aktie Tankslag" kunt u uw lege tank laten opvullen met zand of geheel laten verwijderen en het gat met zand laten vullen. U krijgt daarvoor altijd eerst een vrijblijvende offerte. Pas als u daarop ingaat krijgt u een kontrakt voorge legd ter tekening. Wilt u meer weten over de "Aktie Tankslag", dan kunt u bellen met de directie Milieu, mw. L. van Berkel, tel. 071-254437. Regeling gebruik Van der Werfpark en Burcht Onlangs hebben B W een regeling vastge steld voor het gebruik van het Van der Werf park en de Burcht bij evenementen en mani festaties. De regeling, die vooral beoogt om de geluidsoverlast voor de omwonenden zo veel mogelijk te beperken, heeft betrekking op: - het aantal geluidsvergunningen dat maxi maal per jaar wordt afgegeven - de tijden waarop overdag en 's avonds ge luid mag worden afgegeven -de maximaal toelaatbare hoeveelheden geluid tijdens evenementen. De regeling ligt vanaf maandag 25 maart a.s. voor belangstellenden een maand ter inzage in het informatiecentrum van Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Procedure Omwonenden en belangstellenden kunnen tot en met vrijdag 19 april a.s. schriftelijk rea geren op de regeling. Daarna worden de reakties 14 dagen ter inzage gelegd. Ten slotte komen de regeling en de reakties ter sprake in een gezamenlijke vergadering van de Commissie Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden en Ruimtelijke Orde ning, Openbare Werken en Verkeer. Deze vergadering wordt t.z.t. nader aangekondigd in de gemeentelijke advertentie. Uitbreiding serviceverlening afdeling rioleringen Antwoordapparaat bij de afdeling rioleringen, waterwerken en werk tuigbouw (R.W.W.). Voor een persoonlijk gesprek kunt u op de ze afdeling terecht op werkdagen tussen 11.00 en 12.00 uur op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. kamer 232 en telefonisch van 09.00-16.00 uur: 254528 en 254529. Met ingang van 18 maart kunt u ook bulten werktijd naar deze afdeling bellen, echter alleen om klachten door te geven. U moet dan bellen: 254360. U wordt dan verbonden met een antwoord apparaat. Na het uitluisteren van de meld- tekst kunt u uw klacht gedurende maximaal 3 minuten op de band inspreken. Wél uw naam, adres en telefoonnummer duidelijk vermelden! Voor klachten In huls en op eigen terrein dient u zelf een aannemer of loodgieter In te schakelen. Voor verhelpen van bv een verstopping van een rioolaansluiting van uw huis in de open bare weg, buiten de normale werktijden, dient u wel rekening te houden met extra kosten wegens doorberekening van over- werktarieven. Is de klacht ernstig, dus er bestaat direkt gevaar voor personen en goederen, dan wordt u verwezen naar een ander telefoon nummer, zodat direkt aktie ondernomen kan worden. Gaten ol wateroverlast Meldingen over spontaan optredende gaten in de weg ol klachten over wateroverlast kunt u ook op 254360 doorgeven. Maakt u gepast gebruik van deze service. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 25 maart Wijk 24,28 en 32 woensdag 27 maart Wijk 33 donderdag 28 maart Wijk 30 an 31 vrijdag 29 maart Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te 'verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Veluwemeerlaan, bouwen voetgangers- en fietstunnel Ketelmeerlaan, bouwen voetgangers- en fietstunnel Hooglandsekerkgracht 7, verbouwen kan toor met bovenwoning W. de Zwijgerlaan/Haarlemmerweg, bouw koffieshop Hooigracht 50, verbouw tot ambachtelijk bedrijf met bovenwoning. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Aaltje Noordewierlaan 50, wijzigen entree Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 25 maart 1985 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden postbus 9100 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Verleende vergunningen Op 22 maart 1985 zijn vergunningen ver leend voor de volgende inrichtingen: 1Hogewoerd 71, koffiebar met broodbakin richting (M. Boga) 2. Nonnensteeg 3, recombinant DNA-be- werkingen op VMT-niveau (Rijksgebouwen dienst) 3. Stevenshofjespolder, baggerdepot (Hoogheemraadschap van Rijnland) 4. Zwarte Pad, regulateurskast (Energiebe drijf Rijnland) De vergunningen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage tot 22 april 1985 in: a. kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. het informatiecentrum van de directie Voorlichting in de hal van het stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 Tegen het verlenen van deze vergunningen kan tot 22 april 1985 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling be zwaren heeft ingediend tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De vergunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10