Koopavond op proef in Warmond Voorschotense 'schatten' krijgen eigen onderkomen 'Maak einde aan levensgevaarlijke situatie' Winkeliers willen ook naar uniforme sluitingstijden toe Tros komt met 'cross' en camera's naar Wassenaar Minder geld voor grond onderzoek 'Dillenburg' na ruim een jaar gesloopt REGIO LEIDEN DONDERDAG 21 MAART 198 Boomfeestdag in regio half geveld door sneeuw REGIO/LEIDEN - De nationa le boomfeestdag is in de regio gisteren gedeeltelijk in het wa ter (c.q. de sneeuw) gevallen. Zo konden de voorgenomen beplantingen in Warmond en Oegstgeest niet doorgaan van wege het slechte weer. Ze zijn precies een week uitgesteld. Elders werden de spaden wel de grond in gestoken. In Leiden waren drie plaat sen aangewezen. Rond het scholencomplex in de Stevens hof plantten leerlingen van de Stevenshofschool, het Klank bord eti de Zwaluw gisteren bo men en hetzelfde deden zij bij woningen in deze nieuwbouw wijk. Om precies te zijn: het ge bied tussen de Stevenshof- dreef, de Anne Frankweg en de Dijkhoflaan. Op een groen strook bij de Leeghwaterstraat (Morskwartier) hanteerden vijf- deklassers van de Hoeksteen de spade, evenals in de Ste venshof in samenwerking met wethouder Peters. Dezelfde wethouder toog gistermiddag naar de voormalige vuilstort Roomburg, straks een recrea tiegebied, waar hij in samen werking met bewoners van de wijk Meerburg een aantal bo men plantte. In Voorschoten plantten leer lingen van een viertal vijfde klassen van lagere scholen een aantal bomen, vaak in de nabij heid van hun school. Aan het Roerdomperf in Voorschoten deden de leerlingen van de vijf de klas van de J.M. van Kem- penschool dat samen met de wethouders L.L. Marselis en J R. van Leeuwen. Andere scholen in Voorscho ten die meededen aan de be plantingen waren de Noorder- hofschool, de Ds. Fortgens- school en Elckerlyc. In Zoeterwoude wa beplantingen, omdat plantsoenen geen uitbreiding is. In plaats daarvan werd voor de verschillende lagere scholen een tweetal films vertoond in de gemeenschapsruimte van de Sjaloomschool. De gemeente Leiderdorp viert volgende week de boom feestdag. i geen Haaswijk vraagt in brief om duidelijkheid over Dorpsstraat OEGSTGEEST - De bewoners van de Oegstgeester nieuwbouw wijk Haaswijk weten het niet meer. Wordt de Dorpsstraat nu wel of geen eenrichtingsverkeer zodra de Haaswijklaan is doorgetrokken? Vooral de soms levensgevaarlijke situatie voor voetgangers die over de smalle brug over het Oegstgees- terkanaal lopen, boezemt veel angst in. Kan de gemeente daar niets aan doen? Deze vraag stellen een aantal Haaswijkbewoners in een brief aan de gemeente. Burgemeester Scheenstra verklaarde dat de Dorpsstraat geen eenrichtingsver keer zal worden als hier nauwelijks meer autoverkeer rijdt. Mocht de Haaswijklaan voor de Dorpsstraat 'verkeersontlastend' gaan werken, dan is volgens Scheenstra het voornemen om de Dorpsstraat een richtingsverkeer te maken, overbo dig geworden. Afgelopen dagen echter bracht de gemeente de folder 'Kijk op Haaswijk' uit. Hierin staat zwart op wit dat de Dorpsstraat te zijner tijd voor het verkeer in zuidelijke rich ting wordt afgesloten. Verder staat, er nog bij dat het oudste gedeelte van de Dorpsstraat eigenlijk te smal is om verkeer uit twee richtin gen te kunnen verwerken. Navraag leert dat de folder foutieve infor matie bevat. Burgemeester Scheenstra blijft bij zijn eerste ver klaring. Probleem De Haaswijkbewoners zijn hier niet blij mee. Een inwoner van Haaswijk verwoordde het als volgt in de brief aan de gemeente: "Wat er ook gebeurd, de verkeerssituatie voor voetgangers blijft op de brug een probleem. Momenteel is het zo dat door middel van verkeersbor den al is bepaald dat de auto's op elkaar moeten wachten. Op de brug is al sprake van eenrichtings verkeer. Er moet dus een andere oplossing komen. Voor bijvoor beeld moeders die met kinderen over de brug lopen en te maken krijgen met snel rijdende NZH- bussen, is de smalle brug levensge vaarlijk". Of de gemeente bereid is voor de verontruste Haaswijkbewoners een veilige voetgangers- en fiet- sersbrug aan te leggen, is voorals nog de grote vraag. "Voorlopig kunnen de voetgangers van Haas wijk veilig de oversteek van het ka naal maken via de Van Eysinga- brug", aldus burgemeester Scheenstra. Vroege Pasen De vereniging 'Het Oude Raad huis' organiseert vanaf zater dag tot en met 12 april de tradi tionele paasexpositie in War mond. De Palmpaasoptocht, de paasvuren, het eitikken: derge lijke oude gebruiken rondom Pasen staan centraal bij deze expositie, die in het oude raad huis aan de Dorpsstraat wordt gehouden. Er zijn ook eieren te zien, die door gebruikmaking van verschillende technieken zijn versierd. Acht 'eivirtuozen' verlenen hieraan hun mede werking. De Paasexpositie is geopend op dinsdagavonden van zeven tot negen; woensdag, donder dag, zondag en tweede Paasdag van twee tot vier en op zaterdag tussen elf en vier uur. WARMOND - Warmond krijgt een koopavond. Een groot aantal winkels zal vanaf zeventien mei tot en met 27 sep tember op vrijdagavond van zeven tot negen uur open zijn. Daarna wordt bekeken hoe deze proef is bevallen. Door allerhande publicaties moet het voor de Warmonders en de toeristen duidelijk worden om welke winkels het gaat. de anders zo vrijblijvende infor matieavonden. Zo besloot men in principe ook dat er een meer uni forme winkelsluiting komt, name lijk op de dinsdag of op een deel van de dinsdag. De grote meerder heid van de leden van de vereni ging is daar voor. Dat een aantal winkeliers die dag open blijft is geen probleem, voorkomen moet worden dat de winkels op totaal verschillende dagen gesloten zijn. Ook over dit punt worden de on dernemers die geen lid zijn van de vereniging geïnformeerd. Verder besloten de aanwezige le den om, in geval van middagslui ting, in de toekomst tussen de mid dag te sluiten van half één tot half twee en niet op verschillende tij den. Dit werd gisteravond besloten door een groot aantal leden van de ondernemersvereniging van War mond, die een 'info-avond' hadden in hotel De Zon in Warmond. Slechts een paar leden voelden er niet voor om op vrijdagavond open te gaan. Ondernemers die geen lid zijn van de vereniging worden de komende tijd benaderd om hun medewerking te vragen. Er werden gisteravond spijkers met koppen geslagen op een van Takelwagens vissen auto op WARMOND - Op de Oranje-Na- Enquête ssaulaan in Warmond is gister- avond omstreeks half elf een 46-ja- rige man uit Heemstede in de sloot beland. Nabij huisnummer 16 raakte de wagen van de Heemste- denaar als gevolg van de gladheid in de slip. Twee takelwagens van een garagebedrijf uit Oegstgeést waren nodig om de wagen weer op het droge te krijgen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Aanleiding tot de informatie avond was de onlangs verschenen enquête-uitslag met betrekking tot het winkelgedrag van inwoners en campingbezoekers in Warmond. Uit de uitslag bleek, dat steeds meer mensen hun inkopen in na bijgelegen plaatsen doen en niet in Warmond. Belangrijke grieven van de 'weglopers' zijn het gebrek aan keus, de verschillende sluitingstij den en de (vermeende?) hoge prij zen in Warmond. Om het dure imago van War mond te veranderen, werd gister avond besloten dat de publiciteits- DONDERDAG Leiden CV-gebouw, Cleveringaplaats 1 - LeziiJ in het kader van het voedselvraagstuj 'Beginnen in Nederland, perspectievj voor de landbouw hier', door prof. Q Wit en drs. Boeringa. Korte Mare 34 - Schrijfavond Amnesj International in kader Peru-actie, I Breehuys, Breestraat 19 - Scholierencl hu fé. 20-23 uur. [v0 Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel - Film va v0 'Filmhuis Leiderdorp', 20.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis, Wilhelminapark - Gè meenteraadsvergadering, 19.30 uur. 211 Gemeentecentrum, Lijtweg 9 - Them Wi avond vrouwentrefpunt Aletta ov kc 'vluchtelingenwerk', 20.30 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein - Cu tuurcafé met optreden band, 21 VRIJDAG Leiden Antonius Clubhuis, Lange Mare 43 M deshow van Total Woman, Wépé, Me scher en Van Uffelen, 14 uur. Groenoordhal, Willem de Zwijgerlaan Rommelmarkt-sport-inn, 19-23 uur. Clubhuis Matilo, Zaanstraat 126 - Vol! dansinstuif voor ouderen, 14 Buurtwinkel Brandewijn, Vrouwei kerkkoorstraat 5 - Hulp belasting bij vullen belastingbiljet, 9-12 uur. Oegstgeest Dienstencentrum, Lijtweg - Modesh r ouderen, 10 uur, (eventueel) passi vanaf c 113.30 i APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst vi de apotheken in de regio Leiden, woH waargenomen van: vr 15 tot vr 22 dod Apotheek Tot Hulp der Menschheic Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leideil* tel. 763439. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 6) Voorschoten, tel. 01717-2525. Radarcontrole: 180 bekeuringen OEGSTGEEST - Bij een radar. controle op de Rijnsburgerweg iq Oegstgeest zijn gistermiddag in vijf kwartier 180 bekeuringen uit- geschreven wegens te hard rijden; - De snelheid van de bekeurde auto mobilisten schommelde tussen 75 en 119 kilometer per uur. Volgens een woordvoerder van de Oegst- geester rijkspolitie "nodigt de wej* p tussen Rijnsburg en Oegstgeest uil d tot hard rijden". v WASSENAAR - Oostdorp is 'be zet'. Vier zwanen hebben de straten van de Wassenaarse wijk al sinds enkele weken veroverd. Statig schrijden ze door de straten, waar bij de zwanen zich niet alleen hau taine, maar ook onverstoorbare en eigengereide verkeersgebruikers tonen. Passerende of claxonerende auto's worden totaal genegeerd; fietsers en voetgangers kunnen de vogels maar beter met een boogje passeren. Waarvoor de dieren komen laat commissie van de vereniging snel zich raden: de goedbedoelde voe- Welücht ook heuse oudheidkamer ingericht WASSENAAR - Het Wassenaarse attractiepark Duinrell vormt komende zondag het decor van een recreatieloop, die de Tros in samenwerking met de Leidse atletiekvereniging AV Holland organiseert. De tv-omroep ver wacht die dag duizenden lopers naar Wassenaar te halen. Onder hen 'bekende gezichten' als wereldkampioen schaatsen Hein een 'aansprekende' campagne. Aan het eind van de avond kwam een heet hangijzer aan bod: de komst van een eventuele markt De meeste leden waren wel een markt i de Oostdorpe- VOORSCHOTEN - Voorschotense 1 het werk gaat om te komen tot dergewoonten advertentie. Maardeaanwe&heidvan oudheldkundlge schatten krijgen het viertal us niet zonder gevaar. vanaf begin aprü plaatsje in De dieren kunnen zoaUs bekend, drie glazen vitrjnes op de zolder rake klappen uitdelen. Bovendien van het Ambachts. en Baljuwhuis lopen de witte graties het gevaar aan de Voorstraat. of andere vorm doorhe.trazende verkeer te worden in de grooute vitrine (1,5 meter Vergeer^ Tros-medewerkers Ivo Niehe, Ellen Brusse, Marlot Bloemhard, Grote meningsverschillen bleken overreaen- bij 80 cm, 1,80 meter hoogljcrygen t T echter te bestaan over het soort markt dat er moet komen: wel of niet een seizoenmarkt, wel of niet oorlog tentoonstellen". Haar com- bestaat zelfs dat de hal, een knoop- missie heeft B en W dan ook twee punt van verbrede gangen met een L maanden geleden geadviseerd dat receptie, er nooit komt. Hij is na- z er een oudheidkamer moet komen, melijk voor de helft gepland in de n met een minimale grootte van 3 bij nieuwbouw, op de plaats van de 4 meter. Parkschool. En de gemeenteraad c alle Warmondse winkeliers de vraag voor te leggen of zij iets voor een markt voelen en zo ja, in welke vorm dan wel. Op donderdag elf r deze kwestie, verder dis- Tineke Verburg, Jaap Jongbloed en Hans Kazan, Zij zullen, net als de andere deelnemers, kiezen uit afstanden van drie, zes, twaalf kilometer of de halve marathon. De start begint voor eerstge- t noemde afstand om half twaalf. Een half uur later klinkt het startschot 0p zaterdag, uitsluitend bestemd voor de 6 en 12 kilometer en nog eens tien minuten later kunnen de voor Warmondse ondernemers of deelnemers aan de halve marathon met rennen beginnen. Het parcours ook voor anderen. Besloten werd voert langs de Wassenaarse duinen. De 'thuisblijvers' worden op Duinrell beziggehouden met een amuse mentspakket, bestaande uit entertainer Hans Versnel, showband Adest Musica, zanger Lobo en zijn 'Pearls' en het orkest Funny Face. Inschrijven voor de Tros-cross kan zondagochtend vanaf negen uur bij april gaat de vereniging, uitslui- de ingang van Duinrell. Overigens maakt de omroep tv-opnamen van de tend loop. Opnamen die op woensdagmiddag 27 maart worden uitgezonden. Afscheid chef in Leiderdorp LEIDERDORP - De Leiderdorp- se chef bouw- en woningtoezicht gemeentebedrijven, F.Galjaard, gaat per 1 april in de vut. De 62- jarige heer Galjaard heeft ruim twintig jaar bij de gemeente Lei derdorp gewerkt. Het afscheid van het gemeentebestuur, collega's en relaties heeft morgenmiddag plaats om half vier op de gemeen- tewerf aan de Simon Smitweg 9 in Leiderdorp. Botsingen en files op weg bij Leiderdorp LEIDERDORP - Bij een ongeluk op het Leiderdorpse deel van rijks weg A-4 zijn vanmorgen ter hoogte van het Elisabeth Ziekenhuis vier personenauto's total-loss geraakt. Een woordvoerder van de Leider- dorpse politie noemt het "een won der dat er geen gewonden zijn ge vallen". Het ongeluk gebeurde om kwart over negen op de rijbaan in de rich ting Den Haag. Automobilisten uit Amsterdam, Amstelveen, Heerhu- gowaard en Rotterdam hielden niet genoeg afstand van elkaar. Toen de voorste wagen remde, ver- Navraag leert dat Nationale Die- df spullen een vast pieltje. De twee renzorg en de Dierenbescherming kleinere, plattere vitrines (1,1 me- niets van de aanwezigheid van de tf by 1.1 meter) worden iedere uier grote vogels weten. "We zullen drie maanden leeggehaald en ge- ze zo snel mogelijk proberen te van- vuld met nieuwe schatten gen en over te brengen naar een stil culturele ambtenaar T. Bon- weiland, want dit is inderdaad hof is verantwoordelyk voor de m- niet ongevaarlijk". Pchl,n.g ,van ^1' gebeuren. Hy Pa. moe en de kinderend?) moeten heeft de besclukking over het ge- dus ierug naar de natuur. Wellicht meente-archief met 5000 jaar oude dat ze daar meer kunnen genieten fPuben. Ook voorwerpen uit de uan de lente, die toch echt is aange- Vlaardingse periode (18e eeuw) broken. tbtoHoivut) zyn beschikbaar. Poppen, messen, kruiken en een vuurpot: het is maar een greep uit de collectie. Daarnaast kan de gemeente ambtenaar ook spullen 'lenen' van particulieren: de eerste maanden zullen 300 jaar in de vitrines oude vuurpotten staan, eigendom van Voorstraatbewoners, gevonden bij de restauratie van hun woningen. Bonhof vindt het heel belangrijk dat "Voorschotenaren kunnen zien wat uit de grond gekomen is". Toch voelt hij niet zoveel voor een oudheidkamer. "We hebben niet genoeg spullen om een dergelijke kamerin te richten", voert hij aan. Mevrouw Bloembergen van de sectie cultuur denkt daar totaal an ders over. "We kunnen ook docu menten en prenten of spullen uit bijvoorbeeld de Tweede Wereld- heeft voor de nieuwbouw nog geen fiat gegeven, alleen de verbouvj de Parkschool is zeker Waar de kamer moet komen en hoeveel zij zal gaan kosten, weet de sectie niet. "We gaan dat pas uit werken wanneer B en W het fiat hebben gegeven", voert zij aan. En Dode hoeken zover is het nog niet, er is zelfs nog niet eens een ambtelijk advies over Mevrouw Bloembergen zou het de kwestie. zeer betreuren wanneer dit de Toch is in de vergadering van de doodsteek zou betekenen voor het sectie al voorzichtig gesproken initiatief van haar sectie. "Ieder over verschillende ruimtes. Zo zichzelf respecterend dorp heeft droeg een van de leden de kamer in een oudheidkamer", voert zij aan. de dorpstoren aan, een historisch '"Het is heel leuk om wat van je ei- optrekje, goed op te nemen in de igen verleden te zien", torenbezichtigingen. Anderen za- Op dit moment tonen leden van, gen echter ook nadelen: de ruimte de Voorschotènse Kunstkring hun is niet verwarmd en nogal vochtig, werk ook op de zolder. Volgens Ook het toezicht op de schatten (ambtenaar Bonhoff worden zij kan hier problemen opleveren. geenszins gehinderd door de vitri- Beter ontvangen werd de sug- nes: "De vitrines staan in een paar gestie om een 'oudheidkamer' in te hoeken die je slecht kunnen inrich- richten in de centrale hal in de aan- ten omdat ze zo laag zijn. Schilde- bouw aan het gemeentehuis. Veel rijen kun je daar bijvoorbeeld on mensen komen hier langs en het mogelijk ophangen". Voor de trou-1 toezicht is geen probleem. Nadeel:- we bezoeker: het gaat om de hoe- het kan nog wel even duren voor- ken links en rechts van de 'hoofd- dat een en ander klaar is. De kans ingang'. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES DEN HAAG - Omdat de provincie van het rijk voor onderzoek van vervuilde grond in plaats van de gevraagde 33 miljoen er slechts 13,2 miljoen heeft gekregen, waar- van bovendien voor dit jaar maar 8 (foto Holvast) miljoen mag worden gebruikt is het provinciale onderzoekspro gramma vertraagd. Van de 137 op het programma staande onderzoe ken kunnen er nu 87 doorgaan. Een en ander heeft tot gevolg dat oorzaaitte'diY'een" schnÜëactie bij LEIDERDORP - Het oude Leiderdorpse bejaardencentrum 'De Dillenburg' wordt geveld door de slopersha: vli^Udc gfondïan d^WasseSaar6 gga weg, het terrein van de gasfa- de chauffeur die er achter reed. Het gevolg was dat de vier 'kop-staart' gestuurd. Inmiddels i De restanten van 'De Dillenburg'. Slopers maakten korte metten met het Leiderdorpse gebouw. i een jaar wachten heeft bouwer Van der Heijden deze week kraanwagens richting Mauritssingel het bejaardencentrum al weinig meer over. op elkaar klapten. De Leiderdorpse politie is ruim een uur bezig geweest met het op ruimen van de wrakstukken briek en de Overrijn in Katwijk al- Volgens de gemeente is Van der Heijden nu echt van plan om op korte termijn te gaan bouwen. Een toezeg- ieen nog dit jaar doorgaan als er ging is binnen. Leiderdorp is daar blij mee, want lange tijd trachtte ze de bouwer aan zyn jasje te trekken. Hij gejd overblijft. Hetzelfde geldt liet weinig of niets meer horen. Dat terwijl de oude Dillenburg, dat ruim een jaar geleden al door de bejaarden voor saneringsonderzoek aan werd vraten, langzaam maar zeker verpauperde, tot grote ergernis van de omwonenden. Zij keken een tijd- de Voorstraat in Leiden en van het de - vry nieuwe - wagens. De bot- laI« ^gen een verwaarloosd gebouw aan. Later werden er zelfs hekken omheen gezet. Vliko-terrein in Leiderdorp. De zo- sing veroorzaakte een file van drie Het 18 de bedoeling dat op het terrein van het oude bejaardentehuis zo'n 37 fiats worden neergezet. genoemde nadere onderzoeken, kilometer. Het verkeer werd over Overigens is het begrip 'oud' hier erg relaüef: het gebouw stond er nog maar zo'n twintig jaar. Het voldeed die aan saneringsonderzoeken de vluchtstrook langs de plek des echter niet meer aan de eisen voor verzorgingstehuizen. Na veel geharrewar rond de prys werd de grond voorafgaan, gaan hier nog wel dit onheils geleid. uiteindelijk verkocht aan Van der Heijden, dezelfde als de bouwer van Palendorp'. jaar door. (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij, van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-10.00 uur (071) 123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien óén maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Lelden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij do Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2