Duitse 'tennishoop' Becker leert snel Tweede zege Phil Anderson Maertens opnieuw ontslagen DIESEL ke propositie NissanGebouwdvoor minder onderhoud. Bij laatste acht in Rotterdam Recio blijft leider in Catalaanse week Winst Coene PAGINA 14 SPORT DONDERDAG 21 MAART 1985 ROOSENDAAL (GPD) - Freddy Maertens is voor de tweede keer in successie ontslagen bij een Neder landse wielerploeg. Ploegleider Jos Elen van de jonge profploeg Nikon nam gisteren deze beslis sing omdat Freddy Maertens weg bleef bij een medische keuring in Sint Niklaas. Tot die keuring, die door een arts van de Belgische Wielerbond zou worden gedaan, had Elen hem opgeroepen naar aanleiding van het optreden van Maertens afgelopen zaterdag in Mi- laan-San Remo. Na veertig kilome ter hield de oud-wereldkampioen het in die wedstrijd al voor gezien. De reden van zyn vroege opgave was Jos Elen niet duidelijk. Maer tens reed op de fiets naar zijn hotel en klaagde daar 's avonds over he vige pijn in de knie. Maertens ver telde dat hij die blessure vorige week had opgelopen bij een val partij tydens het trainingskamp in Zuid-Limburg. Elen had toen on middellijk zijn twijfels over de waarheid van dat verhaal. „Want", aldus Elen, „toen hij opgaf hebben we hem nog gezien. Volgens my was er niets aan de hand. Wij zien verdomd goed of een renner wat mankeert of komedie speelt. Maar omdat ik nu eenmaal geen specia list ben wilde ik hem voor de ze kerheid laten keuren". Jos Elen ging daarvoor maandag naar het bureau van de Belgische Wielerbond en regelde dat Maer tens gisteren door een arts van de BWB grondig onderzocht zou wor den. Maandagavond nog stuurde Elen een telegram naar Maertens waarin de dag en het tydstip van de keuring nog eens werd beves tigd. Maar Freddy Maertens kwam gistermorgen om half tien niet op dagen. „Ik heb nog anderhalf uur gewacht, maar meneer was ner gens te zien. Toen was voor my de maat vol. Op deze manier kunnen we niet verder gaan", aldus Elen. Ook voor Milaan-San Remo wa ren er al problemen tussen Maer tens en de leiding van Nikon. Tij dens het trainingskamp op Sicilië werd Maertens, die aan het begin van dit seizoen door Lomme Dries- sens by de Nederlandse ploeg werd ondergebracht, op een avond in de bar van het hotel aangetrof fen. „We hebben hem toen eigen lijk al een laatste waarschuwing gegeven", aldus Elen die tot zater dag niet eens ontevreden was over de prestaties. „Het ging redelijk. Hy zat ongeveer op tachtig procent van waar hij moet zijn. Maar dan gaat hij ineens toch weer gekke dingen doen. We verlangden echt niet meer dan dat hij zich zou ge dragen als de andere jongens van de ploeg en dat hij zich aan ge maakte afspraken houdt. Het lijkt me nu het beste dat hij stopt met fietsen. Er is ongetwijfeld weer iets aan de hand waar we niet achter komen". Freddy Maertens spreekt dat overigens tegen. De oud-wereld kampioen maakt Lomme Dries- sens het verwijt dat er door de lei ding van de ploeg druk op hem was uitgeoefend om te starten in Milaan-San Remo. „Driessens heeft me daartoe verplicht terwijl hij verdomd goed wist dat ik ge blesseerd was", reageerde Maer tens gisteravond. Een oproep voor een keuring zegt Maertens nooit ontvangen te hebben. „En waarom zou ik me moeten laten keuren? Als ik zeg dat ik geblesseerd ben, dan ben ik dat ook". Overigens was Freddy Maertens niet erg onder de indruk van de be slissing van Elen. „Officieel weet ik nog van niets, maar het zal wel zo zijn. Ze moeten me in Neder land niet Ik lig er niet meer wak ker van. In België kan ik zo weer aan de slag". digde dat hij zijn 'lieveling' voor de derde keer terug zou brengen aan de top. „Ik heb gedaan wat ik kon, maar mijn werk is mislukt. Waar het aan ligt? Ik weet het niet. Ik heb hem deze winter lang gevolgd, ben zelfs uren per dag met hem be- geweest. Maar op de momenten dat ik er niet was is het toch weer misgegaan. Als hy niet doet wat hij moet doen dan is het over. Voor goed". De nieuwe, voornaam ge lijnde Nissan Bluebird met voor wielaandrijving heeft 't in zich uw hart te veroveren. En bovendien hoog te scoren als u de koele fei ten op een rijtje zet De lichtgewicht motoren zijn ultramodern: 1.8 liter (DX), 2.0 liter (GL/SGL) en 2.0 liter Diesel. Zui nigen toch fel. Een 5-versnellings- bak is standaard. De 2.0 GL ben zine 4-d is ook leverbaar met 'n zuinige automaat met lock-up en inschakelbare overdrive. Niet alleen de technologie is om van te watertanden. De Nissan Bluebird is ook indruk wekkend ruim en kompleet uit gevoerd. Standaard zijn o.a. getint glas rondom, in hoogte verstelba re veiligheidsstuurkolom, twee dagtellers, MW/LW/UKW radio met twee deurspeakers. Vanaf GL beschikt u over 'n in hoogte verstelbare bestuur dersstoel met instelbare lende- steun, elektrisch bedienbare bui tenspiegels en bredere banden, De SGL spant de kroon OOK IN met o.a. elektrisch bedienbare zijramen vóór en achter, centrale deurvergrendeling, stuurbekrach tiging en velours bekleding. 'n Juweel van een auto dus. Ook als u 't zakelijk bekijkt Met name de zeer stille Bluebird Diesel kan de goedkeuring van uw cal culator wegdragen. Z'n lage kosten en onver zettelijke betrouwbaarheid ma- ken 'm tot een zeer aantrekkelij- Zoals elke Nissan is ook de nieuwe Bluebird gebouwd voor minder onderhoud. Het resultaat van opvallend betrouwbare tech niek en hoogstaande produkt- kwaliteit Beproef de Nissan Bluebird zelf. Hij staat voor u klaar om in te stappen. U bent van harte wel kom bij de Nissan dealer. Prijs incl. BTW v.a. 22.995, U least al een Bluebird v.a. f 630 - per maand (exd. BTW. 20.000 km per jaar. 5 jaar). Nissan is ook de maker van de Micra, Cherry, Sunny, Stanza, Laurel, Prairie, Silvia, 300 ZX, Patrol, Urvan en Vanette. Prijs af importeur. Wijzigingen voorbehouden. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van leijden BV. Frederik Hendrikstraat 2, tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk BV. Herengracht 79. tel. 071-146741 Lisse, Autobedrijf Broertjes BV, Oranjelaan 74. tel 02521-17550 Noordwijk, Garage I Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2. tel. 01719-13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf Broertjes B.V. (filj. Hoofdstraat 158, tel. 02522-12921. Voorburg, Valkenbosch Voorburg B.V.. Looierslaan 93-99, teL 070-871610. ROTTERDAM (GPD) Op 12-jarige leeftijd werd Boris Becker voor de keus gesteld: doorgaan met voetballen bij de Zuidduitse jeugdselectie of zich volledig toeleggen op tennis. De rossige krachtpatser, die zich in beide sporten als een veelbelovend talent manifesteerde, nam toen maar definitief het racket ter hand en heeft daar ongetwijfeld nog geen moment spijt van gehad. Want de ster van de architectzoon uit Leimen (bij Heidelberg) stijgt zo snel dat kenners in hem zelfs een toekomstige Wimbledon-winnaar zien. Een dergelijke stempel trekt na- te gaan behartigen. Volgens hard- doorgedrongen ten koste van de tuurlijk lieden aan, al dan niet van nekkige geruchten zou de Roe- Amerikaan Robert Green die eer- dubieus allooi, die daar op een of meen notabene bereid zijn de ko- der Michiel Schapers uitschakelde, andere manier een (financieel) mende twee jaar een slordige ne- echter niets over zeggen. Compleet slaatje uit denken te slaan. Ion Ti- gen ton te investeren in de loop- met leren schipperspet liet de riac, als manager van onder meer baan van de geblokte teenager (17 Westduitse tennisbelofte de verza- Guillermo Vilas nauw betrokken jaar). melde pers vooraf reeds weten al- bij de veelbesproken 'startgeld-af- Becker wilde daar gisteren, na- leen vragen te beantwoorden die faire' in Rotterdam, was er als de dat hy bij het Rotterdamse grand- betrekking hadden op zyn zojuist kippen bij om de zaken van Becker prixtoernooi tot de laatste acht LERIDA (ANP/SID) - De Austra liër Phil Anderson heeft gisteren zijn tweede achtereenvolgende etappezege geboekt in de Catalaan se Week. In Lerida, na een rit over 209 kilometer vanuit Andorra, ver sloeg de kopman van assitent- ploegleider Jules de Wever het complete peloton. De Belg Etienne de Wilde werd tweede. Het alge meen klassement onderging geen wijziging. De Spanjaard José Re cio bleef eerste met vier seconden voorsprong op Anderson. Voor Anderson was dit de vierde overwinning in het seizoen. Hij won in februari de beslissende tijd rit en het eindklassement van de Ronde van de Middellandse Zee. In Parijs-Nice viel hij enigszins te gen. Anderson onderscheidde zich alleen in de beklimming van de Mont Ventoux, maar hij won geen etappe en in het eindklassement werd hij bescheiden als vierde ge rangschikt. Ook in Milaan-Sanre- mo bleef hij naamloos. De „kange- roe" lykt zijn topvorm inmiddels toch te hebben gevonden. Dinsdag won hy de koninginnerit van de Catalaanse Week naar Andorra. Gisteren in Lerida gaf hy zijn vorm glans met een sprintzege. Als hij vandaag ook nog de fameuze tijd- rijder van het vorig jaar is, kan hij de Catalaanse Week opnieuw op zijn erelijst bijschrijven. Op de voorlaatste, en wellicht beslissen de, dag rijden de renners eerst over 158 kilometer van Mollerussa naar Santa Coloma en vervolgens indi vidueel tegen de klok van Rubi naar Tarassa over 23 kilometer. De slotrit van vrijdag gaat over 145 ki lometer van Tarassa naar Barcelo- De uitslag van de derde etappe is: 1. Phil Anderson (Aus) 209 km in 5.12.38 (gem. 40.110 km/u); 2. Etienne de Wilde (Bel) z.t.; 3. Theo de Rooy (Ned) z.t.; 4. Jesus Suarez-Cueva (Spa) z.t.; 5. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) z.t. Het algemeen klassement is: 1. José Recio (Spa) 13.28.52; 2. Phil Anderson (Aus) op 4 sec.; 3. Felipe Yanez (Spa) op 13 sec.; 4. Pedro Munoz (Spa) op 19 sec.; 5. Eric Caritoux (Spa) op 23 sec.; 6. Inaki Gaston (Spa) op 31 sec. gespeelde partij. Vedette-neigin gen dus; Becker blijkt niet alleen op, maar ook buiten de baan snel te leren hoe zich te gedragen. De druk weegt dan ook zwaar op zijn brede schouders. Boris Becker mag dan verreweg de jongste zijn van een lang uitgebleven nieuwe Westduitse tennislichting - de laatste succesvolle man bij onze oosterburen was in de jaren dertig Gottfried von Cramm er wordt ook het meest van hem verwacht. De beide twintigers Westphal en Schwaier staan momenteel rond de tachtigste plaats op de wereld ranglijst, terwijl Becker (halverwe ge vorig jaar nog 720e) inmiddels reeds naar een 65e positie is door gestoomd. Vooral dank zij prestaties op gras (de derde ronde op Wimbledon en de laatste acht tydens de Open Au stralische titelstrijd), dat ook dui delijk zijn favoriete speelopper- vlak is. Desondanks kwamen Bec kers grote succesen tot stand in een overdekte ruimte. Begin dit jaar won hij in het Engelse Bir mingham de Masters voor Junio ren, het officieuze WK voor spelers tot 21 jaar, door in de finale Stefan Anders Jarryd (op foto) versloeg de Indiër Amritray en stuit nu vermoedelijk in de kwartfinale op de Duitse krachtpatser Boris Becker, die de Amerikaan Green in Rotterdam uitschakelde. (foto ANP) Edberg te kloppen. En bij zijn Da- vis-Cupdebuut tegen Spanje lever de Becker een grote bijdrage aan de verrassende Westduitse 3-2- overwinning door de nummer 22 van de wereld, Juan Aguilera, in drie sets de baas te blijven. Dat was tevens een van de weini ge keren („ik ben dit jaar pas tien dagen thuis geweest") dat 'BB' in zijn geboorteland vertoefde. Zijn reeds opgevoerde manager en ook privé-trainer Günther Bosch, die hem overal ter wereld op de voet volgt, willen Becker namelijk be schermen tegen de gevreesde Duit se roddelpers om niets de gang naar de wereldtop in de weg te la ten staan. „Maar", beseft Becker, „dan zal ik wel constanter moeten spelen". Dat bleek ook uit zijn optreden te gen Robert Green. Werd deze 25- jarige Amerikaan vorige week in Brussel tijdens een direct duel met de nodige moeite bedwongen (7-6, 5-7, 6-4), gisteravond had Becker aanmerkelijk minder problemen. In de tweede set gaf hij zelfs geen game uit handen, waardoor hij nu waarschijnlijk tegenstander zal worden van Anders Jarryd die de Indiër Vyay Amritny kansloos liet. Becker is een van de weinigen die in staat moet worden geacht de Zweedse 'tennisterreur', die ook in Rotterdam in alle hevigheid lykt toe te slaan, nog enigszins het hoofd te bieden. Vijf Scandinaviërs mogen zich momenteel tot de vijftien besten ter wereld rekenen en drie van hen lyken zich in Rotterdam by de laat ste acht te scharen. Frontleider Mats Wilander zette gisteravond een eerste stap in die richting door de Brit John Lloyd te elimineren - de toernooifavoriet stuit in de tweede ronde op John Sadri - en Joakim Nyström heeft dat doel reeds bereikt. Dat ging heel een voudig ten koste van zijn landge noot Jan Gunnarsson. LONDEN (RTR) - Eline Coene heeft gisteren de derde ronde van de Open Engelse badmintonkam pioenschappen bereikt. De Neder landse titelhoudster versloeg in de eerste ronde de Schotse Pam Ha milton met 11-3 11-2. In de twee de was de Velpse speelster veel te sterk voor de Zweedse Maria Bengtsson die slechts vier punten vergaarde. Haar broer Lex haalde de tweede dag van de strijd in Lon den niet. Hij verloor in de eerste ronde van Vimal Kumar uit India met 6-15 7-15. De tweede Nederlandse verte genwoordigster in het dames en kelspel, Astrid van der Knaap, haalde de derde ronde niet. Na in de eerste ronde niet in actie te zijn gekomen, verloor zy in de tweede kansloos van de aanvoerster van de wereldranglijst, de Deense Kir- sten Larsen, met 11-211-2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14