Oegstgeest wil naar Ombudsman stappen Dropping moet beeld oorlog oproepen Vogels storen zich niet aan watersporters Botsing Leiderdorp: man bekneld; tank blijft heel Staatssecretaris haalt scheikunde op bij leerlingen school Oegstgeest Tweede onderzoek gewijd aan komst supergrutter PAGINA 2. REGIO LEIDEN WOENSDAG 20 MAART 198» Kagerplassen volgens onderzoek 'druk tot te druk' DEN HAAG/WARMOND - De wa terrecreatie heeft maar weinig in vloed op het 'welzijn' van de broed- vogelsoorten, die in en om het wa ter leven. Alleen de watersnip en de rietzanger hebben te lijden on der de mensen die met boten en surfplanken in de weer zijn. Dat blijkt uit een onderzoek, dat in opdracht van de provincie Zuid- Holland en het ministerie van land bouw en visserij is uitgevoerd op en rond de Nieuwkoopse Plassen en de Kagerplassen. Overigens wordt daarin met pre cies gemeld welke invloed de wa terrecreatie heeft op schaars voor komende vogelsoorten als het woudaapje en de roerdomp. De on derzoekers kunnen hier niets over zeggen, omdat dergelijke vogels snel verstoord zijn en ook landelijk zeldzaam zijn. Men neemt nu aan dat de huidige drukte op en om de Nieuwkoopse Plassen (nog) geen rampzalige gevolgen voor de vo gels heeft, maar als er meer men sen komen zal het effect op de broedvogelstand wel degelijk ne gatief zijn. Het onderzoek heeft zich ook uit gestrekt tot de Kagerplassen. Men wilde bekijken hoe de plassen mo menteel worden benut en wat de Drukker recreanten ervan vinden. Vermoedelijk is de invloed van de recreatie op de waterkwaliteit beperkt. In elk geval veroorzaken de watersporters weinig vervuiling op de Nieuwkoopse Plassen, want slechts vijf tot tien procent van de fosfaattoevoer daar is van hen af komstig. Het fosfaatgehalte is ge meten omdat dit de algengroei be paalt, die schadelijk is voor het mi lieu. Conclusie: Ook bij toenemende drukte blijven de meeste boten zich concentreren op de grotere, open plassen. Ze verspreiden zich allerminst over de rustigér stukken in de omgeving. Uit het onderzoek blijkt verder dat men het op de Kagerplassen veel drukker vindt dan op de Nieuwkoopse Plassen. De Kager plassen worden zelfs 'druk tot te druk' genoemd. Een derde van de watersporters in Nieuwkoop en twee derde van de 'Kaaggangers' zeggen last te hebben van andere recreanten. Dat is voor de meesten geen reden om de plassen te mij den. Wel zegt een vierde van de on dervraagden vroeger of later elders in het gebied te gaan varen. Drukker lijkt het nu niet (meer) te worden. Het aantal schepen dat op de Nieuwkoopse Plassen zwalkt lijkt zich rond de 2800 te hebben gestabiliseerd (een telling uit de zomer van 1982). Explosief was de groei tussen 1968 en 1974, toen respectievelijk 1500 en 2900 vaartuigen werden geteld. Van de Kagerplassen zijn alleen het aantal boten in 1969 en 1982 be kend. De cijfers zijn respectievelijk 3300 en 5400. Ah ministerie niets laat horen over toekomst Jelgersmakliniek OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest heeft het ministerie van welzijn volksgezond heid en cultuur (WVC) gewaarschuwd. Wanneer dit ministerie voor half april niets laat horen over de Jelgersmakliniek, stapt de gemeente naar de Nationale Ombudsman Rang. Deze functionaris behandelt klachten tegen overheidsinstanties. LEIDERDORP - Bij een botsing op rijksweg A4, nabij Leider dorp, is gistermiddag een vrachtwagenchauffeur bekneld geraakt in zijn cabine. Collega-chauffeurs wisten de man echter snel uit zijn benarde positie te bevrijden. Overigens had de botsing cata strofale gevolgen kunnen hebben, want de vrachtauto vervoerde propaangas. Het ongeluk ontstond even over één uur gistermiddag op de baan richting Den Haag, ter hoogte van de benzinepomp. Doordat de betrokken chauffeur daar plotseling werd geconfronteerd met langzaam rijdend verkeer wist hij niet snel genoeg meer te rem men. Hij dacht uit te wijken naar de vangrail, maar die gedachte had een voorganger, eveneens in een vrachtauto, ook al gehad. Deze stond half op de vangrail en de achteropkomende chauffeur kwam tegen dat voertuig tot stilstand. Minder heel bleven eveneens de auto's van twee chauffeurs die in de tegenovergestelde rijrichting reden. Waarschijnlijk doordat op die andere kant van de rijksweg met belangstelling naar de botsing tussen de vrachtauto's werd gekeken, knalden daar een personenauto en een vrachtauto op elkaar. Ook hier geen persoon lijke ongelukken, maar alleen materiële schade. Agenda Marktloze Koninginnedag in Oegstgeest OEGSTGEEST - Op koningin nedag is er geen markt in Oegstgeest. De gemeente heeft een verzoek van marktkooplie den afgewezen om toch te mo gen "venten op de dertigste april. Reden voor de afwijzing: "koninginnedag is een nationa le feestdag, dan moet de aan dacht niet worden afgeleid door commerciële activitei ten". Gewone winkels zijn op de feestdag gesloten. Het was overigens de bedoe ling van de marktkooplieden om op de vorstelijke dinsdag de kramen neer te zetten op de Lijtweg. De normale locatie, het parkeerterrein bij de Lijt weg, wordt dan in beslag geno men door de kermis. En de gemeente heeft klachten ge- noeg. Gemeentesecretaris Van Hulsteijn: "We zijn al heel lang in gesprek, hebben vele apellen ge schreven, maar horen niets van WVC. De zaak mag nu wel eens in een stroomversnelling komen". In het kort ziet de kwestie er als volgt uit: op 1 juni moet de gebrui ker van de Jelgersmakliniek, pro fessor dr. J. Bastiaans, met pen sioen. Wat er dan gebeurt is zeer onzeker: het rijk en de universiteit Leiden, waar Bastiaans werkzaam is, hebben niets geregeld voor de voortgang van zijn werk. Bastiaans' cliënten, slachtoffers van de nazi-vervolging, overwegen een stichting in het leven te roe pen, die de hoogleraar de mogelijk- Modeshow voor 'n goed doel VOORSCHOTEN - Twee mode shows waarvan de opbrengst naar een ontwikkelingsproject gaat. Dat gebeuren staat Voorschoten vol gende week maandag te wachten. Op initiatief van de plaatselijke Lions Club worden de twee shows maandag gegeven in de Gouden Leeuw. Voorschotense modehui zen laten gezamenlijk zo'n 100 mo dellen zien. Zowel de nieuwe da mes- als herenkleding komt hierbij aan bod. De Lionsclub wil met deze mo deshows geld bijeen brengen voor de aanleg van putten en dam metjes in Kita (Mali), de streek waarmee Voorschoten een zogehe ten jumelage onderhoudt. De show wordt om twee uur 's middags en om acht uur 's avonds gepresenteerd door Fred Lohle. 's Avonds is er ook live-muziek. Toegangskaarten zijn, zolang de voorraad strekt, bij de Voorscho tense winkeliers Bins, Panacee, Pour Elle, Vosmeer en Van Wees verkrijgbaar. Optreden De formatie 'Mind Jams' treedt aanstaande zaterdag op in het Oegstgeester gebouw Taberna. Deze regionale groep speelt voor namelijk disco-funk (Latin). Num mers van Shakatak, Bill Whiters, Third World en Rodney Franklin zijn in het repertoire van 'Mind Jams' terug te vinden. Het optre den begint om half negen in Ta berna aan de Julianalaan. Le Blanc De Zoeterwoudse swingende 'white-wave'-formatie Le Blanc gaat dit weekeinde op burenbe- zoek in Stompwijk. Vrijdagavond om half elf staan de jonge helden een paar meter onder de Dr. van Noortstraat in café De Gouden Leeuw. De toegang is gratis, het bier niet. KPJ-toneel De toneelvereniging van de KPJ Zoeterwoude staat binnenkort twee keer op de planken van het Muziekcentrum. Aanstaande za terdag en precies een week later (30 maart) brengt de vereniging daar een stuk over 'heel gewone mensen': mijnwerkers in Austra lië. Aanvang beide avonden half negen. i: 'De zaak mag nu i stroomversnelling (archieffoto) heid wil geven nog twee jaar door te gaan. De levensvatbaarheid van dit initiatief is echter onzeker, nu het rijk nog niet heeft gezegd of ze met de broodnodige subsidie over de brug wil komen. Vier miljoen De gemeente Oegstgeest, die het monumentale pand graag zou be houden, ziet de toekomst van de 'witte villa' dan ook somber in. Vooral omdat de geneeskundig hoofdinspecteur voor de geestelij ke volksgezondheid vorig jaar fe bruari al schreef dat het pand vrij wel zeker in 1986 tegen de vlakte gaat. Renovatie van de kliniek zou ongeveer vier miljoen gulden kos ten. De geestelijke gezondheidszorg kan dat niet opbrengen, heet het. Dat is een belangrijke constatering omdat het pand niet door andere gebruikers kan worden gebruikt. Het heeft namelijk de bestemming "geestelijke gezondheidszorg". De gemeente Oegstgeest heeft dan bij het ministerie erop aangedrongen deze bestemming te wijzigen. En ze opperde het plan studenten on der te brengen in het pand. De gemeente Leiden heeft een wijziging van de bestemming ech ter altijd van de hand gewezen. Het argument: de witte villa ligt op het terrein van de nieuwe Jelgers makliniek, vlakbij Centrum '45, waar oorlogsslachtoffers zijn. Vol gens Leiden zal na de sloop van het gebouw een deel van het terrein worden gebruikt voor een kleine uitbreiding van de nieuwe Jelgers makliniek. De rest van het terrein zal worden ingeplant. Staatssecretaris Ginjaar-Maas (midden) "proeft" de scheikunde i OEGSTGEEST - "Ik zou je eigen lijk niet moeten ophouden, net nu je met je schoolexamen bezig bent". Aldus staatssecretaris Gin jaar-Maas tegen een leerling van de vijfde klas van de Havo van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. De staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen bezocht gister middag deze school om het nieuwe leerplan scheikunde in ontvangst te nemen. Dat plan is ontwikkeld door medewerkers van de Stich ting Leerplan Ontwikkeling te En schede, in samenwerking met een aantal experimenterende scholen, waaronder het Rijnlands lyceum. Onderdeel van het bezoek vorm de een rondleiding langs twee HA- VO-klassen, die al op een heel nieuwe manier scheikundeles krij gen. Daar bleek de 'bewindsvrou we' duidelijk erg geïnteresseerd in de huidige manier van lesgeven. De leerlingen hadden overigens minder belangstelling in haar. Geen wonder: op het moment dat Ginjaar-Maas langskwam waren ze bezig met hun schoolonderzoek. Intussen gaven ze wel rustig ant woord op de gestelde vragen. Rector Vaessen van het Rijn lands Lyceum, de Oegstgeester wethouder Blom (onderwijsza ken), leden van de Werkgroep Exa menprogramma's Scheikunde, ambtenaren van het ministerie en inspecteur Van Mierlo luisterden intussen mee. Experiment In 1975 begon op het Rijnlands Lyceum het experiment Moderni sering Leerplan Scheikunde HA VO. Samen met een groot aantal Oranjevereniging tracht vliegers naar Wassenaar te halen WASSENAAR - Om jongeren een beeld van de Tweede Wereldoorlog te geven en ouderen te herinneren aan het verleden, wil de Wasse- naarse oranjevereniging Koningin Wilhelmina een 'dropping' regelen op 30 april, de veijaardag van de 'oude' koningin. De dropping moet worden ver richt door mannen die in de nada gen van de Tweede Wereldoorlog voedsel uitstrooiden boven de Randstad. Het gaat om ruim 250 Amerikanen, Canadezen, Nieuw- Zeelanders, Australiërs, Polen en Britten. Zij verblijven van 27 april tot 3 mei in ons land en vallen tij dens die periode van het ene feestelijke onthaal in het andere. Dinsdag de 30e nemen ze plaats in twintig antieke vliegtuigen en droppen ze tussen half drie en half vier pamfletten en/of bonnenboek jes boven Scheveningen. Voedsel laat men niet vallen: dat is veel te zwaar en kan voor gevaarlijke si tuaties zorgen. Toen de Wassenaarae oranjever eniging van deze plannen hoorde, zag ze meteen grote perspectieven: de vliegtuigen zouden even kun nen doorvliegen en boven de sport velden van de Wassenaarse voet balclub Blauw-zwart wat laten val len. Daar wordt die dag een voet baltoernooi gehouden. Ook de na bijgelegen sporthal bruist dan van de activiteiten. Overspoeld De stichting '40 jaar voedsel en vrijheid', organisator van de feeste lijkheden rond de 'geallieerde droppers', heeft nog geen enkele toezegging kunnen doen. Wasse naar is namelijk niet de enige geïn teresseerde. "We worden over spoeld met verzoeken om droppin gen. Uit het hele land komen die verzoeken", zegt woordvoerder W. Geneste. Onder deze belangstel lenden bevinden zich de gemeen ten Leiden, Zoetermeer en Delft. De stichting zal dus flink moeten afwegen. Daarnaast moet, samen met gemeente en rijksluchtvaart dienst, worden bekeken of de dropping in Wassenaar praktisch haalbaar is. De ervaring heeft ge leerd dat er een grote verkeerscha os kan ontstaan wanneer te dicht bij een weg wordt gedropt. Auto mobilisten worden namelijk ge makkelijk afgeleid door vallende voorwerpen. Een laatste probleem is van fi nanciële aard. De stichting zoekt koortsachtig naar sponsors, die de operatie aantrekkelijk kunnen ma ken, bijvoorbeeld door een recla meboodschap te drukken op de achterkanten van de te droppen bonnenboekjes. Ook de 'Vliegende Hollander', een illegaal blad, in de oorlog gedropt, zou wel eens recla me kunnen bevatten. Om een eventuele teleurstelling van te voren te verzachten, voert Geneste aan dat "Wassenaar aller minst wordt vergeten door de ex- droppers". Zo bezoeken ze zondag middag 28 april van twee tot vijf uur renbaan Duindigt. Hier wor den verschillende races georgani seerd die vernoemd zijn naar mo menten in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog. Na deze feestelijke ontvangst vertrekken de mannen naar een barbecue in recreatiepark Duinrell en een informele bijeenkomst in het Tiki-bad, dat zich in het park bevindt. Waarschijnlijk zal prins Bernhard hier ook even aanwip pen tussen zeven en tien uur. De dag erop laten de mannen zich ook in Wassenaar zien, vanuit de lucht, om precies te zijn. Met twintig oude vliegtuigen maken zij dan een tocht boven gebieden waar veertig jaar geleden voedsel is gedropt. Globaal voert de tocht over Hoek van Holland, vliegveld Ypenburg, Den Haag, Wassenaar, Valkenburg, Schiphol, Soester- berg en Wageningen. Om tien voor half twee vliegt men boven Wasse naar, op 500 voet. WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - raadscommissie volks huisvesting, 20 uur. Gulden Vlies - beheerscommissie stads kabei, 20 uur. Stichting Burcht - literaire avond oven Gerrit Achterberg, 20 uur, opening vani de tentoonstelling door Anton Korte-; weg, om 21 uur discussie tussen twee Achterberg-fanaten Andries Middel' dorp en Redbad Fokkema. Filmhuis LVC - Breestraat, Ierse films: 'Poitin* van Bob Quinn, 20 uur, 'Pigs' i het Oegstgeester Rijnlands Lyceum. (foto Holvast) Cathal Black. 22 i Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, filml 'Stranger than paradise' van Jim Jar- musch, 20 en 22.15 uur. Borstvoeding Begeleidingsgroep Lei den - voor praktische hulp en informa tie, info-avond, tel. 312556. Oegstgeest Gebouw Taberna - Julianalaan 1, optre den cabaretgroep 'Jota', 20.30 uur. DONDERDAG Leiden Groenoordhallen paasveetentoonstel- ling Vebo, 9-14.30 uur. Stadsbouwhuis - Langegracht, Raad van Advies voor Verkeers- en Vervoer- saangelegenheden, 15 uur. Zoeterwoude Platform Ons Huis - Kosterspad, kaar ten, sjoelen en discussie over 'positief denken', 10-12 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van j de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 15 tot vr 22 door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, Leiden, tel. 763439. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. FILMHUIS - Niet vanavond, maar morgenavond verzorgt het 'Filmhuis Leiderdorp' een film voor volwassenen. Abusievelijk werd gisteren op deze pagina ge meld dat de voorstelling op woens dag was, maar deze is dus een dag later. Zelfde tijd, zelfde plaats: half negen in de Muzenhof. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: 4 mrt 85 Raymond F. z.v. P.C.A.M. Duyvestijn- i Van Wügerden; 5 mrt 85 Hester M. d.v. L.A. Houweling-Vliem; 7 mrt 85 Frank i z.v. F. J. van Dorp-Bangert; 7 mrt 85 Eli-1 ne d.v. H.P. van der Byl-Kats. Ondertrouwd: 12 mrt 85 P.A. Douwes met C.P.Th. Karremans; 12 mrt 85 P.C. Rigter met R.M. Lagerberg. Overleden: 2 mrt 85 AJ. de Cler (70); 9 mrt 85 S.C. Mens (59). andere scholen en de Stichting Leerplan Ontwikkeling bij het VWO eerder al op dezelfde manier op deze manier verwezenlijkt - werd het leerplan aangepast aan de eisen van deze tijd. Die aanpassing houdt bijvoorbeeld in dat er veel meer aandacht aan de praktische kant van het vak scheikunde wordt besteed en dat er vaker wordt ge keken naar het maatschappelijk nut ervan. Nadat de voorzitter van de Werk groep Examenprogramma's Schei kunde, de heer A.Beverloo, Gin jaar-Maas gistermiddag officieel het nieuwe examenprogramma scheikunde HAVO en een bijbeho rend leerplan voor de rijksscholen had overhandigd, zei de staatsse cretaris dat de werkgroep et vol gens haar uitstekend in is geslaagd een aantal doelstellingen te realise ren. Ginjaar-Maas:"Het nieuwe programma zorgt ervoor dat leer lingen meer praktische lessen krij gen en dat ze zelf de maatschappe lijke betekenis van het vak chemie kunnen zien". Volgens Ginjaar- Maas zijn dat heel belangrijke za ken. Zelf gaf ze van 1960 tot 1973 les op de Rijswijkse Openbare Scholengemeenschap. Ze blikte ook nog even terug op die tijd. "In de jaren dat ik nog voor de klas stond om scheikunde te geven, dacht ik dat het veel beter moest kunnen. Ik deed de proeven voor aan in de klas, de leerlingen waren er nauwelijks bij betrokken. Het bekijken van deze lessen hier was een echte openbaring voor me". Voorschotense sociale dienst krijgt lucht VOORSCHOTEN - De Voorscho tense sociale dienst krijgt er twee medewerkers bij. De gemeente hoopt door hun komst wat meer aandacht aan cliënten te kunnen schenken. Door een sterke onder bezetting kwam het hier de laatste tijd wat minder van. Gemeentesecretaris De Graaff waarschuwt echter voor te hoge verwachingen. "Ook straks zal de situatie nog niet optimaal zijn", merkt hij op. Voor de uitbreiding van de sociale dienst was vorig jaar een potje gevormd. De inhoud: 49.000 gulden. Het potje bleek niet toereikend. Daarom zijn ook ande re fondsen aangesproken voor het aantrekken van de twee medewer kers, die geen volle werkweek zul len maken. Ze worden aangeno men voor 32 of 36 uur. Dat de situatie bij de sociale dienst zo kon "afzakken" is te wij ten aan het nieuwe beleid van de gemeente: over het algemeen wor den vacatures 'bevroren'. Pas wan neer duidelijk is dat de dienst niet met minder personeel kan vol staan, wordt een sollicitatieproce dure gestart, of wordt voor enkele maanden iemand in dienst geno men. Dit laatste is vorig jaar enkele keren gebeurd. LEIDSCH jffi' DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Noodwoningen bij Irislaan verdijnen OEGSTGEEST - De Oegst geester Irislaan krijgt haar grasveld terug. De noodwonin gen die er ruim een jaar hebben gestaan en dienst deden als wisselwoningen voor bejaar den van het gerenoveerde te huis Hofwijck, worden binnen kort opgeruimd. Eind april begint de gemeen te vervolgens met het inzaaien van gras. Dit betekent dat de oranjevereninging Oegstgeest het grasveld niet kan gebrui ken voor haar activiteiten op koninginnedag. Ze betreurt dit maar had er al rekening mee gehouden: het doeltrappen en touwtrekken wordt georgani seerd op de Hofdijk en het fietscrossen op de Lijtweg en Irislaan. OEGSTGEEST - Ook het Economisch Technisch Instituut (ETI) krijgt van de gemeente Oegstgeest de kans een onderzoek in te stellen naar de vraag of de Kempenaerstraat behoefte heeft aan een trekker, hoe groot die trekker moet zijn en welke invloed die zal hebben op het huidige winkelbestand. Daarnaast moet worden bestudeerd of er extra parkeer plaatsen nodig zijn. Aanvankelijk was alleen het Centraal Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf (CIMK) in de markt voor de opdracht, maar gisteren beslo ten B en W ook aan het ETI een offerte te vragen. De raad heeft in het verleden namelijk te kennen gegeven wat meer keus te willen hebben. Morgen hebben B en W een oriënterend gesprek met ETI, een instelling die jarenlang zeer nauwe banden heeft onderhouden met de provincie maar nu wat onafhankelijker lijkt te opereren, aldus gemeentesecretaris Van Hulsteijn. Eind volgende week willen de gemeentebestuurders opdracht geven (aan ETI of CIMK). De gemeente hoopt dat rond koninginnedag het ont- werp-rapport klaar is. Tot die tijd wacht Proper Beheer. Zoals bekend wil dit bedrijf een Digros vestigen in de Markthof. Hoeveel geld de gemeente zal moeten neertellen voor het rapport valt nog niet te zeggen. Het CIMK-rapport over textielsuper Mcintosh kostte haar 15.000 gulden. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 REDACTIE (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers f 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature. W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2