'We pakken de titel ook' Roda maakt het Feyenoord niet moeilijk Theuns trainer Quick Boys Met deze reclame- voorschriften is Amsterdam kansloos' Helmond Sport na acht strafschoppen verder Van der Wiel eerste in AasgierentactiekPSV succesvol in replay met Ajax zone-toernooi Gray: 'Ze kunnen me missen als kiespijn' WOENSDAG 20 MAART 1985 SPORT PAGINA 17 AMSTERDAM (GPD) - Carel En kelaar, directeur NOS-televisie, van mening dat de kandidatuur k.^faa£< van Amsterdam voor de Olympi- sche Spelen van 1992 ernstig ge- r loopt, wanneer de reclamere- niveau aan de orde moeten zijn i weest. „Dit onderwerp", aldus 1 _t een politieke beslis sing. De huidige voorschriften be lemmeren het binnenhalen van de Olympische Spelen in Nederland. gels voor de omroep zoals die door De sponsors willen hun n de overheid zijn bepaald, niet den herzien. Enkelaar deed die uitspraak op een door Sport Communicatie Centrum Nederland belegd sym posium over 'Olympische Spelen en bedrijfsleven', waar hij vaststel- het scherm, dat is logisch". In relatie tot de invloed die het Amerikaanse bedrijfsleven via te- levisiesponsoring onvermijdelijk zal krijgen, attendeert Enkelaar ook op het dreigende probleem aan het tijdsverschil aangepas- de: „Als de thans geldende recla- te sportprogramma's. Enkelaar: menormen blijven gehandhaafd, .Er komt vanuit Amerika gegaran deerd druk om de finales van de wedstrijden zo laat mogelijk te of kan Amsterdam het wel vergeten De organisatie van Olympische Spelen draait voornamelijk op het plannen; het liefst rond geld dat er via televisierechten bin- twaalf 's nachts", nenkomt Ik schat dat bedrag voor de Spelen van 1992 tussen de 500 miijoen en een miijard gulden. Dat geld zal voor het merendeel uit Amerika moeten komen en de in vesteerders eisen - begrijpelijk - garanties over reclamevoering. Met de huidige wetgeving in Ne derland kan 'Amsterdam' daaraan niet tegemoet komen". ROTTERDAM (GPD) - Het was of de adviseur van de één van de toekomstige directeur van de ander het verzoek had gekregen om in het Limburgse kamp mee te delen dat op een rustige avond prijsgesteld werd. Johan Cruijff staat op het verzoek van sponsor Westerterp als free-lance raadgever op de loonlijst van Roda en Feyenoord hoopt hem binnenkort als directeur in vaste dienst te kunnen aannemen. Feit is dat de Rotterdammers tegen Roda JC met de handen in de zij de achterstand op PSV en Ajax konden terugbrengen tot respectievelijk drie en zes punten. Zaterdag was Roda bijna groot obstakel voor PSV, gister- e door een weinig overtuigend Feyenoord met speels gemak genomen werd. Mario Been en Peter Houtman de den de 12.000 toeschouwers twee Feyenoord, is door het bestuur van de Rotterdamse club niet gekend in het verzoek aan Johan Cruijff om technisch directeur te worden. Faflé: „Ik vind het een goede zaak dat derge- Mario Been 'tilt' de bal rakelings langs Roda-keeper Dader. Feyenoord neemt de leidina1-0 Achter Darter keer opveren, in de laatste minuut ïyke 80€de voetballers betrokken Ron Jans. lfoto AVP, scoorde Edwin Gorter tegen. den bij het voetbal". Faflé die ovei .Faflé die over zijn Feyenoord kon het zich veroorlo- positie nog in onzekerheid verkeert, ven achterin de dekking te ver- hoopt 1 april te weten waar hij aan toe waarlozen omdat de spitsen René 's .Of»; bereid ben te werken onder "ï^u^rLde™invanG^medeh geen steun kregen van hun mede- Tli„ (abm ,h„>» pafi* h««f» <rMn spelers. Alleen in de negende i Enkelaar benadrukte dan ook dat vóór de beslissende IOC-verga- dering op 17 oktober 1986 de recla meregels voor de omroep op hoog HELMOND/DEN BOSCHMAASTRICHT Ne- (ANP) - Tweehonderd en tien minuten van veelal pover voetbal en een serie van maar liefst acht strafschoppen heeft Helmond Sport, nodig gehad om na Wageningen als tweede eerste-divisieclub de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker te bereiken. Helmond Sport was in dit tweede duel tegen het gelijkwaardige NAC de ploeg die juist iets meer geluk had. Onverdiend was het succesje van de Helmonders zeker niet, al was de 2-0 voorsprong (Van Breemen uit een strafschop en Van Tilburg scoorden) bij rust aan de ruime kant Met een extra aanvaller zette NAC de provincie-genoot daarna onder zware druk. Schrijvers em Linford sleepten een verlenging uit het vuur. Daarin scoorden Linford en Van Tilburg in dezelfde minuut 2-3 en 3-3, waarna het duel bij de achtste strafschop door een misser van Flight in het voordeel van Hel- MONTPELLIER (ANP) - John van der Wiel heeft gisteren het zo ne-schaaktoernooi in Montpellier op zijn naam gebracht. De Leidse grootmeester versloeg in de slot- ronde de Luxemburger Bastian. Door de overwinning behaalde hij negen punten uit elf ronden?» Paul van der Sterren slaagde er niet in in de laatste ronden de aan sluiting met Van der Wiel tot stand te brengen. In de derde zitting van zijn afgebroken partij uit de tiende ronde tegen de Fransman Andruet D»de^ehe"4et EINDHOVEN (GPD) - Kort na de geprolongeerde beker- Van der Wiel, de enige grootmees- wedstrijd tussen PSV en Ajax leek het erop alsof net als ter in het gezelschap, zich gisteren een week eerder (1-1) niemand zich verliezer voelde. PSV bij een zege op hekkesluiter Bas- genoot van het feit dat het na elf jaar eindelijk weer eens ÜDoZo?remdLgendh~ndegr »v°or beker" van de Amsterdammers had gewonnen Wiel Zich toegang verschaft tot een (2"°) en Ajax was allang blij dat het in de bij voorbaat als van de drie interzonale schaaktoer- verloren beschouwde return in Eindhoven nog zo'n serieu- nooie, die later in dit jaar worden ze tegenstander was geweest, gehouden. Daarvoor hadden Jan Timman en Genna Sosonko zich Of zoals trainer De Mos, die PSV in ter programma en bovendien krij- reeds automatisch op grond van Amsterdam als min of meer tot gen wy Ajax hier nog", zo blikte hun ELO-rating gekwalificeerd. winnaar had uitgeroepen („die Rene van der Gyp, die met zijn In de negende ronde van het in- ploeg is de beste"! ternationale schaaktoernooi in het gesteld opmerkte Spaanse Linares heeft Jan Tim- der deze mo< man geremiseerd met de Hongaar den optimaal Andras Adoijan. Na negentien zet- het spel ten tekenden beide grootmeesters de vrede. Door dit resultaat heeft Timman vier punten uit negen ron- w den en neemt hij de zevende plaats winnaar zal gaan worden als het maakte hij met zijn gehink duide- in. zich tenminste niet opnieuw zal lijk dat Het duel tussen beide koplopers, vertillen aan de lichtgewichten mond Sport werd beslist FC Den Bosch plaatste zich tegen FC Twen te gemakkelijker voor de kwartfinales van het bekertoernooi dan de 6-3 uitslag doet vermoe den. Twente liep tot ergernis van coach Fritz Korbach constant achter de tegenstander aan. Bij de rust vierde Den Bosch de verjaardag van trainer Rinus Israel al met een 4-1 voor sprong. Gillhaus en Pattinama scoorden elk twee keer. De zonder inspiratie spelende aan voerder Sörensen kon iets terug doen door een blunder van de Bossche doelman Van Grins- Na de pauze zette invaller Bleuming Twente een stap in de goede richting. Bovendien wer den de Tukkers geholpen door Bijnen, die in eigen doel schoot. Zelfs deze zeker nog niet hopeloze achterstand van 4-3 schudde de Twentenaren niet wakker. Daardoor kon Den Bosch via Van der Waart en Schouwenaar uit lopen naar 6-3. Het vooruitzicht op een lucratieve kwartfi nalewedstrijd heeft MW en Excelsior gister avond in de Geusselt niet kunnen inspireren. De Limburgers schakelden Excelsior uit voor voortzetting van het KNVB-bekertoernooi en mogen zich opwarmen voor de ontvangst van PSV, volgende week. Evenals zes dagen gele den, toonde MW noch de Rotterdamse zich een plaatsje bij de laatste acht waardig. Door twee doelpunten van Van Staveren was Excel sior al halverwege het duel in een kansloze po sitie gemanoeuvreerd. Het zou bij die 2-0 blij ven. De indeling voor de kwartfinales, die op woensdag 27 maart worden gespeeld, is: Spar- ta-FC Utrecht, MW-PSV, FC Den Bosch- NAC, Wageningen-GA Eagles. de eerste helft i Limburgse aanval pa niek. René Hofman dolde Sjaak {«r w«d door de verbaasde Mar- Troost en zijn perfecte voorzet werd door Jos Daerden tegen de Geel naast geschoten. Vergeleken met de partij tegen ploeg is de beste") verre van teleur- doelpunt vier minuten voor rust gesteld opmerkte: „Wij hebben on- een eind maakte aan de patstelling, der deze moeilijke omstandighe- optimistisch vooruit. presteerd. Vooral Weliswaar pareerde libero Walter iRü- Meeuws die aanval („Als wij Eindhoven terugkomen is de com- Ljubomir Ljubojevic en Robert de eredivisie. Voelen de Eindhove- Hübner, eindigde na 28 zetten eveneens winning kwam op naam van de Rus Poloe- achterstand nink vind ik Toch ziet het er naar uit dat PSV petitie al beslist, maar dan wel in ook op langere termijn de grote ons voordeel"), maar tegelijkertijd t zijn gehin' zijn ploeg maar één zekerheid bestaat: een onzekere toekomst. Anderhalve week zag het er alle- de Am- Ajax - naren zich in het resterende ge- De enige over- deelte van de competitie niet te maal nog florissant uit de negende ronde groot voor de kleintjes dan moet de sterdammers. Sindsdien drie punten op echter in de versukkeling geraakt. gjyevski, die de Amerikaan Chris- Ajax weg te werken zijn. „Ik denk De met een dijbeenblessure wor- zetten tot opgave ook dat we de titel nog wel kunnen stelende Vanenburg meldde zich pakken. Wij hebben een veel lich- maandag af en heeft zichzelf voor- lopig een speelverbod opgelegd. Koeman liet dinsdagmorgen weten dat hij te zeer wordt gehinderd door een knieblessure en Meeuws gaf zichzelf gisteravond veel meer rust dan na 45 minuten gebruike lijk is. „Ik heb mezelf seerd. Het is opnieuw een dijbeen blessure. De tweede in zes weken. In het verleden heb ik nooit zo'n blessure gehad. Het komt toch Ton Lokhoff wint het van twee Ajacieden. Rob de Wit gebles- typerend beeld voor de bekerreplay. lat gekopt Het terugspringende pSV moest Roda JC zijn midden velder Eugene Manjnissen (spier- scheuring) missen. Feyenoord had de tegen Haarlem geschorste Wijn stekers weer in de ploeg ten koste van Andre Stafieu. Johan Steur mocht blijven staan op rechts om dat Ruud Gullit en Johnny Rep nog niet beschikbaar zijn. Ook zon dag niet als staartclub PEC naar de Kuip komt. „We zullen ze dan niet nodig hebben", zei Feyenoord-trai- ner Fafié. „Na PEC moeten we uit tegen FC Twente en FC Groningen en dan heb ik ze harder nodig". Het spel van Feyenoord toonde veel overeenkomsten met de wed strijd twee dagen eerder in Haar lem. De gemakkelijke voorsprong, 1-0 door Mario Been. Hij kreeg de bal in de voeten gespeeld van Jim my Calderwood en wipte het leer over doelman Jo Dacier die voor die tijd niet meer te doen kreeg dan het oprapen van een tiental terug speelballen. Been rondde schitte rend af en had kort voor rust de tweede treffer op de schoen toen hij door de Roda-doelman beentje gelicht werd. Houtman verrichtte zijn enige goede daad in 90 minu ten en ramde de strafschop tegen de touwen. Met zijn vergrijp had Dacier ook geel verdiend, maar scheidsrechter Geurds vond de pe nalty voldoende straf. Twee nul bij rust en legio moge lijkheden daarna om uit te lopen naar een veilige 5-0-marge. De ge makkelijkste kansen voor Tahama- ta na aangeven van Hoekstra en van Houtman die met zijn ene tref fer naast PSV'er Hallvar Thoresen op kop van de topscorerslij st kwam. „En dan", zuchtte Ab Fafié terugkijkend naar Haarlem en eer dere vertoningen, „komt toch weer de terugval. Je dicteert het duel, moet vijf, zes doelpunten maken, en als dat uitblijft krijg je achterin toch weer problemen". Fafié verving Mario Been door Nielsen en daarmee werd Feye- noords beste kracht naar de kant gehaald hoewel de trainer daar iets anders over dacht. De door zijn col lega's tot grootste belofte uitgeroe pen spelbepaler werd door Fafié min of meer tot de orde geroepen. „Zijn acties stierven in schoon heid, ik kan me voorstellen dat an dere middenvelders de pest in krij gen. Been moet leren eenvoudig te voetballen". Als kijkspel bleef de inhaalwed strijd van 10 februari onder de maat, dat kwam mede omdat Fafié zijn verdedigers op het hart ge drukt had achterin te blijven. Mandekkers die aan het rennen i Felix Gasselich moeten de PSV'er doorgang verlenen, gaan heb ik niet nodig, aanvallers (foto ANP) hebben we genoeg". Wijnstekers, KERKRADE (GPD) - „Hooray for houdt. Gray", schreeuwden Britse kran- „Een teleurstelling?", vraagt ten nadat Andy Gray Fortuna Sit- Gray, die Wim Koevermans na de staan"- tard met drie treffers had geveld daarmee een nauwelijks overbrug partij in Liverpool omarmde met de mededeling „over twee weken bare kloof had geslagen met de Sit- gaan we er samen weer keihard te- tardenaren. De Everton-aanvaller genaan". „Och, ook zonder Shee- zal vandaag evenwel niet bij zijn dy, Bracewell en mij heeft Everton In plaats dat trainer Reker inspi ratie en lef putte uit de tegenslagen bij Ajax, dat ook nog eens de ge- dat ik negen maanden heb stilge- schorste Van Basten en de nog al tijd op non-actief staande Spelbos moest missen, predikte hij juist voorzichtigheid. „We wisten dat Ajax met vier jongeren zou spelen. Dat hadden we 's middags al ge hoord. Je kon dus verwachten dat Problemen Vooral het wegvallen Meeuws die juist voor dit soort prestatie van twee weken geleden kunnen aanknopen, omdat een en- kelblessure hem buiten de ploeg ADVERTENTIE iJtmuünJ'de-ikeJ ininuAenfavuj. UU-fieMtvfWUit ynMv&ct 6WJG. i team dat Fortuna Sittard mak kelijk aankan. Mij kunnen ze zelfs missen als kiespijn. Ik ben alleen maar een last voor de ploeg", grapt Gray, die aanneemt dat Fortuna zich niet zonder slag of stoot ge wonnen zal geven. „Het zou een grote stommiteit zijn om ons alvast in de halve finale te\ de return in het buitenland wordt afgewerkt. In de uitwedstrijd tegen Bratislava hebben we het ook niet makkelijk gehad, ondanks de 1-0- zege. Als we het hoofd erbij hou den mag Fortuna echter geen pro bleem zijn", aldus Gray. confrontaties als gisteravond is "V"™: aangetrokken, kan Ajax behoorlijk mf^i i T' ga?n opbreken. PSV heeft met der- het metito,righeb- gewaarschuwd". Het gevolg was dat PSV bijna een helft slechts op een punt uit blonk: het verborgen houden van de eigen mogelijkheden. Waar het gewoon verder had moeten gaan waar het een week tevoren was ge bleven (op zoek gaan naar de winst), daar liet het zich aanvanke lijk afbluffen door Ajax. Spelers schoven de verantwoordelijkheid geen rem op de ploeg wordt gezet is het elftal in zijn element, zoals in de eerste aflevering van het beker- schap zochten naar afspeelmoge- lijkheden die er bijna nooit waren. Daarvoor sloten de linies bij Ajax ditmaal te goed en werd er door de Amsterdammers ook in een te vroeg stadium (althans gestoord. Ajax had dan ook het meeste recht op een treffer, die ook geval len zou zijn als de op de rechter vleugel opvallend acterende Van 't Schip de bal in zijn eerste volledige wedstrijd voor Ajax I in tien maan den niet van korte afstand in han den van doelman Van Breukelen had gewipt. Daardoor en door het feit dat Ajax zich eenmaal liet verleiden bal al achter keeper Galjé. Voor PSV betekende het de onverwach te doorbraak in een wedstrijd waarin het tot dan toe niet echt ïn te geinteresseerd leek. „Het zat er", PSV) aldus Van der Gijp, „helemaal in dat wie de eerste goal zou maken de ruimte zou krijgen en zou win nen. Daarvoor liepen wij te veel met de bal en was het bij ons te onrustig". Overdreven Als het overdreven ontzag van PSV voor Ajax buiten beschou wing wordt gelaten was het de ver dienste van de Amsterdammers dat zij het duel tot dat moment Troost en Duut brachten die disci pline op, beperkten zich tot het uit schakelen van ja, van wie eigen lijk, want Roda speelde feitelijk al leen met Hofman in de punt van de aanval. Pas in de slotfase kreeg hij steun en een doelpunt van Gorter was het onmiddellijke gevolg. SCOREBORD Het is de eerste keer dat duel tegen Ajax bleek. Zodra de achterin de voozichtigheid uit hadden geregisseerd. Of zoals spelers angst wordt aangepraat de tegenstander weigert om open huis te houden, wat gisteravond lange tijd het geval was, raken ze verkrampt en doen ze serieuze po gingen om de toeschouwers van zich te vervreemden. het oog te verliezen, werd de „aas gierentactiek" van PSV in de 42e minuut toch nog succesvol. Boeve kon het niet laten om de opkomen de Van de Kerkhof tegemoet te lo pen, Meeuws verzuimde rugdek regelmatig af of gingen in de fout king te geven en toen hij eindelijk omdat zij in het statische gezel- bij Van der Gijp arriveerde lag de KATWIJK - Rob Theuns volgt aan het einde van dit voetbalsei zoen Martin van Vianen op als trainer van Quick Boys. De oud- Feyenoorder, momenteel assis tent-trainer bij Barendrecht, kwam in de loop van gisteravond een éénjarige verbintenis met het bestuur van de Katwijkse za terdag eersteklasser overeen, na dat maandagavond reeds een principe-akkoord was bereikt. Theuns is een 37-jarige leraar aan de MTS in zijn woonplaats Barendrecht. Quick Boys wordt zijn eerste vereniging op dit ni veau waar hij het hoofdtrainer- schap gaat vervullen. Eerder in zijn trainersloopbaan was hij al wel 'baas' bij het Rotterdamse Germinal en drie seizoenen jeugdtrainer bij ASWH. Bij Ba rendrecht is hij nu in zijn tweede jaar als hulp van Jan Rab. "Maar", zo sprak Theuns gister middag laat, toen hij zijn verbin tenis met Quick Boys nog als "voorbarig" betitelde, "je voor keur gaat op een gegeven mo ment uit naar een functie als hoofdtrainer, zeker bij een ver eniging als Quick Boys". Nadat onderhandelingen met ex-Noordwijk-trainer Piet Buter eerder dit jaar op het laatste mo ment spaak liepen, maakte Theuns in een nieuwe sollicita tie-ronde de beste indruk op het bestuur van de 65-jarige Katwijk- se vereniging, die momenteel on der de Hagenaar Martin van Via nen nog volop meetelt in de strijd om het kampioenschap van de eerste klasse A. Het con tract met Van Vianen werd on danks de goede resultaten niet verlengd, omdat de coördinatie met de jeugdtrainers volgens het Quick Boys-bestuur niet naar wens verliep. Van de vijf serieuze kandida ten die voor zijn opvolging in aanmerking kwamen, "had Theuns een duidelijke visie op voetbal zoals het gespeeld moet worden en zoals wij ook vinden dat het moeten worden ge speeld", aldus voorzitter Guyt. "Daar komt bij dat hij als leraar een positieve inbreng heeft op de begeleiding van spelers. Hij is gewend om met jeugd om te gaan en hij heeft ook duidelijk de intentie om van de jeugd uit op bouwend de vereniging te ver sterken". De Quick Boys-selectie werd gisteravond van de komst van 'de grote onbekende' op de hoog te gesteld. "Reacties zijn natuur lijk moeilijk te peilen", aldus Guyt, "maar wij denken dat onze spelers goed met hem overweg zullen kunnen. Hij handelt wel overwogen en wij denken dat hij de groep goed kan motiveren". Meeuws zichzelf en zijn collega's complimenteerde; „Ik denk dat PSV verrast was. Die jongens had den gedacht dat wij tussen de 16. meter en de middenlijn zouden staan en niet verder zouden ko- Toen van Ajax meer werd ver wacht, was het echter onmachtig. Zoals dat voor Van 't Schip gold („Ik heb nog geen conditie voor ne gentig minuten"), was dat voor heel Ajax van toepassing: de wed strijd eenvoudig te lang. Met Rij kaard als te avontuurlijk ingestel de libero in plaats van Meeuws, Van 't Schip op het middenveld en invaller Rijnink naast twee zwakke aanvallers (Bosman en De Wit) liet Ajax PSV na rust over zich heen komen. Dat alleen Thoresen van de vrijheid die plotseling ontstond wist te profiteren was dan ook het enige verrassende element in een verder troosteloze wedstrijd. Een hoge score (Reker: „Die was er ge komen als we koelbloedig waren gebleven") zóu ook een te grote be loning zijn geweest voor de wan prestatie van PSV voor rust. KNVB-beker Helmond Sport - NAC 3-3 (na verlen ging) (2-2,2-0). Helmond Sport wint na strafschoppen. 15. Van Breemen 1-0 (strafschop), 42. Van Tilburg 2-0, 58. Schrijvers 2-1, 74. Linford 2-2, 97. Lin- ford 2-3, 98. Van Tilburg 3-3. Scheids rechter De Munnik. Toeschouwers: 1.700. Gele kaarten voor Flight en Re- mie (NAC) en Meeuwsen (Helmond Sport). MW - Excelsior 2-0 (2-0). 17. Van Staveren 1-0 (strafschop), 34. Van Sta veren 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Van Swieten, toeschouwers: 1700. Ge le kaart: Snoei (Excelsior). FC Den Bosch - FC Twente 6-3 (4-1). 3. Gillhaus 1-0, 5. Pattinama 2-0, 8. Sö rensen 2-1,35. Gillhaus 3-1,43. Pattina ma 4-1,74. Bleuming 4-2,76. Bijnen 4-3 (eigen doel), 83. Van der Waart 5-3, 85. Schouwenaar 6-3. Scheidsrechter: Bakker, toeschouwers: 3600. Gele kaarten: Ashcroft en Bleuming (FC Twente). PSV - Ajax 2-0 (1-0). 41. Van der Gijp 1-0, 54. 2-0. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 26.500. Eredivisie Feyenoord - Roda JC 2-1 (2-0). 30. Been 1-0,44. Houtman 2-0 (strafschop), 89. Gorter 2-1. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 12.671 21. Nijgh 0-1,50. Verbeek 1-1. Scheids rechter: Van de Laar. Toeschouwers: 5200. Gele kaarten: H. Brouwer, A. Brouwer, Nijgh en De Haan (allen Veendam), Go tink (Heerenveen).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17