SD T SUIZEBI' iLLEN McEnroe zegt af voor Ahoy Korfbalinterland bij Fides Pacta Jeugd beheerst biljartstrijd Klap voor organisatie ZIJL LGB-AZC Gullit gekozen en geblesseerd ZATERDAG 16 MAART 1985 Vriendschap (1) Scheidsrechter Henk van Driel opstootje na voetbalwedstrijd Oostkapelle-RCL (3-3). De arbi ter kreeg het aan de stok met voorzitter Alewijn Don in de be stuurskamer van de Zeeuwse eersteklasser, waar het een druk te van belang was. Even voor het einde was er een toeschouwers onwel geworden, die, in afwach ting van vervoer naar het zieken- huis, in de bestuurskamer werd neergelegd. Niet iedereen kon daardoor de ontmoetingsruimte betreden. Ook de vriend van leidsman Van Driel diende bui ten te wachten. Dat was echter tegen het zere been van de arbi ter. De Provinciale Zeeuwsche Courant meldde in de maandage ditie: "Scheidsrechter Henk van Driel uit Ridderkerk heeft zich voor altijd onmogelijk gemaakt hij de voetbalvereniging Oostka- pelle. Na afloop van de wedstrijd Oostkapelle-RCL gedroeg Van 1Driel zich in de bestuurskamer met een drift en onbeschofdheid, die zeker van een scheidsrechter niet verwacht mag worden. Voor de voorzitter Alewijn Don van Oostkapelle ('Ik voel me zeer on heus bejegendwas dit aanlei ding een klacht in te dienen bij de heer HA van Merkesteijn van de scheidsrechterscommissie za terdagvoetbal van het district West II". De aanleiding van de klacht: "Op een gegeven moment - ter wijl de dokter nog bezig was - verscheen een onbekende man in de deuropening. Voorziter Don vroeg hem vriendelijk even te wachten. Onmiddellijk echter stond scheidsrechter Van Driel van zijn stoel in de bestuurska mer op, stampvoette naar de deur en beet Alewijn Don toe: 'Dit is mijn vriend. Als hij niet welkom is, ben ik ook niet wel kom'. Nota bene: de vriend had wel begrip voor de situatie en was bereid even in de kantine te wachten. Maar Van Driel wond 'zich zo op, dat hij voorzitter Don toevoegde: 'Bij andere clubs ben ik een betere gastvrijheid ge wend. Ik ga'. Woedend beende hij de bestuurskamer uit. Hij liet zich niet meer zien en tekende het wedstrijdformulier ook niet". Vriendschap (2) Omdat Van Driel in het artikel niet aan het woord werd gelaten, stelde de redactie van Suizebol len de Ridderkerkse fluitist in de gelegenheid zijn visie op de Zeeuwse twist te ventileren: "Ik heb het 6tuk niet gelezen en dat is misschien maar goed ook. Er is namelijk helemaal niets on gewoons gebeurd. Ik heb in de be stuurskamer iedereen netjes een hand gegeven en ben weggegaan. Ik begrijp die drukte niet zo erg". Dus de journalist heeft het ver haal uit zijn duim gezogen? "Nou, hij belde mij zondag op. Toen sloeg hij een toontje die mij niet erg beviel. Ik ben heus niet te beroerd om commentaar te leve ren, maar er zijn natuurlijk ge dragsregels. Met die journalist wilde ik niet in discussie treden. Hij was daar blijkbaar kwaad over en heeft kennelijk uit rancu ne dat stuk geschreven. Nog maals, de hele zaak is opgebla zen. Vraag het maar aan be stuursleden van RCL". Secretaris Teun Rietveld van de Leiderdorpse eersteklasser maar gebeld en gevraagd om op heldering: "In de eerste plaats was het na afloop van die wedstrijd een drukte van belang in die be stuurskamer, die toch al niet te groot was. Een man die tijdens de wedstrijd een aanval van epi lepsie had. gekregen, eiste alle aandacht op. Toen zijn wij in de kantine van Oostkapelle een biertje gaan drinken. Later zijn we toen weer naar de bestuurska mer gegaan. Gezien de beschik bare ruimte kon niet iedereen naar binnen. Een vriend van de scheidsrechter werd daardoor buiten de deur gehouden. Dat vond Van Driel niet zo leuk en is toen weggegaan. Ik heb niet alles goed kunnen zien, maar van be stuursleden van RCL heb ik be grepen, dat er niets vreemds is voorgevallen". Vriendschap (3) De Leiderdorpers hebben naar de mening van voorzitter Don van Oostkapelle met oogkleppen opgezeten. Bijna een week na het incident, is de praeses van de Zeeuwse club nog steeds verbol gen over de houding van de scheidsrechter: "Ik heb een rapport opge maakt. Ik heb daarin beschreven wat zich zaterdagmiddag in de bestuurskamer van Oostkapelle heeft afgespeeld. Die Van Driel heeft zich bij ons onmogelijk ge maakt. Die man begreep niet dat er belangrijker zaken aan de or de waren. Wilde hij bovendien dat we zijn vriend in de bestuurs kamer toelieten. Dat vond ik te ver gaan. Toen werd Van Driel opeens kwaad en begon zich on beschoft te gedragen. Ik voelde me onheus bejegend en dan druk ik mij nog maar heel zwak uit. Om moeilijkheden te voorkomen, heb ik de scheidsrechterscommis sie meteen maar gevraagd om Henk van Driel geen wedstrijden Redactie Jaap Visser en Rob Onderwater bij Oostkapelle te laten fluiten. Hij hoeft hier, wat mij betreft, nooit meer te komen". Van Driel daarop: "Ze bekijken het maar daar in Oostkapelle. Een klacht tegen mij ingediend? Nou, daar lig ik niet wakker van. We zullen wel zien wat de gevolgen zijn". Re(d)actie Een jaar lang heeft Piet Tol het aangezien, maar vorige week voelde hij zich geroepen te reage ren. Het was hem een doorn in het oog dat de hoofdredacteur van het clublad van de Alphense atletiekvereniging AAV'36 elke maand bedelde om kopy, terwij 1- ie zelf niets produceerde. Tols' reactie op de redactie in Spirit: "Na een jaar dezelfde redactio nele kreten in de Spirit te hebben aangetroffen, vind ik het nodig hierop te reageren. De hoofdre dacteur bedelt al jaar en dag om kopij, terecht en soms ook onte recht. Hij stelt het geheel samen en is afhankelijk van vrije bij dragen. Als hij nu hoofdredacteur wil zijn, dan dient hij in mijn ogen ook te zorgen voor bijdragen. Hij zal een aantal vaste medewer kers om zich heen moeten verza melen die hem kopij aanleveren. Iedere keer dezelfde opmerkin gen zonder wezenlijk resultaat, komt bij de meeste lezers verve lend over. Ikzelf draai al heel wat jaren mee en kan me van vorige reac ties herinneren dat er meerdere schrijvers als 'vast' beschouwd konden worden. Viel er een weg dan werd er een ander gezocht. Je kon dan duidelijk iemand achter z'n vodden aanzitten om kopij te leveren. Nu krijgt indi rect de hele lezerskring het op zijn hoofd. Als je iets geregeld wilt hebben, zul je er toch zelf achter aan moe ten gaan en niet alleen maar een simpele oproep plaatsen. Het spontaan doen binnen een ver eniging behoort helaas bijna tot het verleden. Dit komt voor bij bijna iedere vereniging en wij zijn daarop geen uitzondering. Tenslotte dit: Wie kritiek levert Piet Wildschut, toen in gezelschap van Dick Schoenaker genietend van de Argentijnse zon, volgend jaar met NAC in de asgrauwe eerste divisie. («rchleffoto ANP) "De hoofdjes hingen iets, maar dat duurde niet lang. Het tij keerde onverwacht, toen Hein op links alle tegenstanders de vee stal instuurde en voor de derde keer de bal het net injoeg. Nog geen minuut later was het de rechterflank die aan de beurt was om te gaan melken en de 3-4 was een feit door René Uit Inter nationaal agrarisch nieuws)". Om hét goede voorbeeld te ge ven begint Piet Tol daarom zelf met een vaste rubriek in het clubblad. K(P)olderiek De voetballers van Voorschoten 3 moesten het zaterdagmiddag opnemen tegen de reserves van Kagia. Weliswaar spelend op een voetbalveld in het landelijke Lis- serbroek, waanden de geelhem- den zich op de boerderij. Bas schrijft in het Esveetje, het or gaan van de vierdeklasser: Op de vuist De voetballers van Hilversum, evenals Lugdunum en Rooden- burg uitkomend in de eerste klasse A, versloegen vorig week einde DRC met duidelijke cij fers: 4-0. Alle reden om in de kleedkamer een klein feestje te bouwen. Echter, inplaats van een vrolijke polonaise sloeg een tweetal Hilversummers elkaar bont en blauw. Uit de Gooi en Eemlander: "Alle reden dus voor tevreden heid bij Hilversum. Een kam pioenschap zit er natuurlijk niet meer in, maar een plaats in de middenmoot lijkt toch een aardi ge aanloop naar het seizoen '85- '86, waarin wellicht kan worden geoogst. In dit licht bezien wekt de ordinaire vechtpartij die zich gisteren afspeelde in en rond de kleedkamer van FC Hilversum op zijn zachtst gezegd bevreem ding. Aanstichter van een en ander was Cor van Garderen, die na een week griep naast Kamminga op de reservebank moest plaats nemen en derhalve geen aandeel had in de forse winst van de thuisploeg. De materiaalman van Hilver sum moest het in de kleedcabine ontgelden. Die pikte dat niet en zon op wraak. In allerijl aange snelde spelers en bestuursleden probeerden de zaak te sussen, maar die konden niet verhinde ren dat er enkele rake klappen vielen". Benieuwd wat er in de Hilver- sumse kleedkamer plaatsvindt, als er wordt verloren. Geen woorden De Haagse vierdeklasser BTC kan geen goed meer doen bij Martin Stoelinga. Als trainer van Wippolder overwoog hij afgelo pen zondag serieus met zijn elftal van het veld te stappen, omdat het harde spel van de tegenstan der hem niet zinde. Uit de Haag- sche Courant: "Dat dit soort zaken nog gebeu ren in het amateurvoetbal, ik heb er gewoon geen woorden voor. Ik was zelfs even van plan om te stoppen. Echt stoppen, gewoon met het hele elftal het veld. uitlo pen en zeggen: bekijk het maar. Dit kan toch niet". Stoelinga doelde op de harde acties van met name ex-profvoet baller Aad Kila, die tijdens het duel ondermeer "zijn elleboog in het gezicht van Van Genen plant te". De getergde oefenmeester van Wippolder vervolgt: "Kijk, ik wil niet iedereen bij BTC als zondebok aanwijzen. Neem nu bijvoorbeeld Rob Ouwe hand. Die komt na afloop naar mij toe om zijn excuses aan te bieden. Hij zei dat hij zich schaamde om bij dit BTC te voet ballen. Nou dat wil toch wat zeg gen". BTC is nog in strijd gewikkeld om het kampioenschap in de vierde klasse C. Hoek van Hol land is de voornaamste concur rent en die ploeg moet het voor te titel uitgeschakelde Wippolder nog met een bezoek vereren. Nu BTC het by Stoelinga grondig heeft verpest, is de trainer vast van plan terug te slaan: "Als het aan ons ligt, wordt BTC nooit kampioen. Hoek van Holland komt nog bij ons op be zoek en ik kan je nu al zeggen dat zij die wedstrijd Domme Piet Dom natuurlijk van Piet Wild schut om in VI tegen de schenen van Jan Reker aan te schoppen. Bert Nederlof tekende gretig de volgende uitspraken op: "We leven volkomen langs el kaar heen, wat moet ik dan nog naast die man gaan zitten doen. Als hij nou blij is dat ik 'm een klootzak vind. Ik m'n hart heb ik wel 100.000 keer gedacht - wat 'n klootzak die Reker. Ik heb vooral moeite met de manier waarop hij mij behandelt, 't Slaat werkelijk nergens op. Ik ben er inmiddels van over tuigd dat Reker alles geprobeerd heeft om mijn niet op te stellen. Het is volkomen duidelijk: als Re ker blijft kan ik niet blijven. Ik ben dan ook erg benieuwd of 't contract met Reker verlengd wordt, ik hoop van niet". Of Reker nu blijft of niet, een feit staat inmiddels wel vast. Piet Wildschut zal aan het einde van het seizoen vertrekken. Meteen na het verschijnen van VI werd de voetballer verbannen uit de A-selectie. Manager Ploegsma: "Wildschut is niet erg slim ge weest. Het contract van hem loopt nog een jaar door, maar PSV is bereid hem uit te lenen aan NAC of Eindhoven. Het lijkt ons het beste dat hij deze zomer weggaat". Een gang van zaken die Wild schut juist wilde voorkomen. Want wat zei-ie in het bewuste interview: "Ik voel me niet te groot voor NAC, maar in m'n achterhoofd speelde ook mee dat spelers die PSV uitleende nooit meer terug gekomen zijn - Poortvliet, Van Moerlo, Hoyer, noem maar op. Dan blijf ik liever bij PSV met nog enige hoop op een kans". ROTTERDAM (GPD) - De trieste gezichten spraken voor zich. Hoe wel het Grand Prix-tennistoernooi in Rotterdam de laatste jaren lijkt geboren voor het ongeluk, kwam de klap bij de organisatie gister avond keihard aan. Vlak voor de loting van het 315.000-dollarevene- ment werd bekend dat de grote trekpleister en favoriet John McEnroe definitief niet naar de Maasstad komt. Toernooi-directeur Wim Buiten dijk kreeg even na 18.00 uur een telefoontje van vader McEnroe, die vertelde dat zijn zoon een polsbles sure had opgelopen en dat er van spelen geen sprake kon zijn. Of schoon de uiterst teleurgestelde Buitendijk („waar je een jaar aan werkt, valt nu ineens in het water") de ernst van de kwetsuur niet in twijfel wilde trekken, is volgens hem de kans groot dat de Ameri kaanse wereldkampioen de week Eddy Planckaert rijdt niet mee MILAAN (AFP) - Eddy Planckaert zal zaterdag niet vertrekken in de eerste echte voorjaarsklassieker Milaan - San Remo. De winnaar van de Omloop Het Volk van twee weken geleden blijft in België, waardoor eric Vanderaerden, eer ste in de laatste etappe van de Tir- reno - Adriatico, de belangrijkste sprinter in de ploeg van Peter Post zal zijn. ADVERTENTIE Waterpolo-wedstrijd Zaterdag 16 maart, aanvang 19.00 uur Zwembad De Zijl Aangeboden door MERCASOL na „Rotterdam" wèl in Milaan ver schijnt. „Ik heb de zaak in elk ge val aangekaart bij de Europese ATP-waarnemer Paul Svehlik. Er moet een medische verklaring ko- Het wegvallen van McEnroe, die wordt vervangen door de nummer 85 op de wereldranglijst Jacob Hla- sek, betekent uiteraard ook een forse tegenvaller voor het publiek, dat in de voorverkoop reeds 35.000 toegangskaarten kocht. Buitendijk heeft nog wel gepro beerd via een zogeheten „wilde kaart" een vervangende topper in de Ahoyhal te halen, maar dat mocht niet baten. De Fransman Yannick Noah is niet beschikbaar omdat zijn vrouw een kind ver wacht, terwijl ook pogingen om de finalisten van vorig jaar, Ivan Lendl en Jimmy Connors (die in 1983 overigens ook op het laatste moment afzegde voor Ahoy) te contracteren strandden. „Ik heb vanavond nog contact met ze gehad, maar ze zijn verhin derd omdat ze komende week ex hibities tegen elkaar spelen", aldus Buitendijk, die ook nog werd ge confronteerd met afmeldingen van de aan de enkel geblesseerde Hen- rik Sundström, Brian Teacher, Bill Scanion en Diego Perez. Een en ander heeft tot i Mats Wilander in Rotter eerste is geplaatst en Huub van Boeckel de derde en laatste „wilde kaart" kreeg toebedeeld. De Hage naar, momenteel 131e in het we reldklassement, stuit in de eerste ronde op een kwaliflcatiespeler. Michiel Schapers, de tweede Ne derlandse vertegenwoordiger die al eerder een startbewijs als Van Boeckel had ontvangen en 90e staat op de ATP-lijst, is gekoppeld aan de Amerikaan Robert Green. De door schaatskampioen Hein Vergeer verrichtte loting had het volgende resultaat (de namen van de vier spelers uit het plaat- singstoernooi zullen in het weekeinde be kend worden): Wilander (Zwe-1) - Lloyd (GBr), Fibak (Pol) - John Sadrie (Vs), Voorrondespeler - For get (Fra), Günthardt (Zwi) Smid (Tsj-6), Edberg (Zwe-4) - Gonzalez (Par), Slozil (Tstf) - Allan (Aus), Voorrondespeler - Hla- sek (Zwi), Kuharsky (Hon) - Krishnan (Ind- 8), Nyström (Zwe-5) - Meister (Vs), Mitchell (Vs) - Gunnarsson (Zwe), Voorrondespeler Huub van Boeckel (Ned), Voorrondespe ler - Cash (Aus-3), Gerulaitias (Vs-7) - Bec ker (Wdl), Green (Vs) - Michiel Schapers (Ned), McNamee (Aus) - Mecir (T$j), Am- rithrai (Ind) - Jarryd (Zwe-2). UTRECHT (GPD) - Ruud Gullit blijft morgen geblesseerd aan de kant bij de uitwedstrijd van Feyenoord tegen Haarlem. Gul lit, die gisteravond in Utrecht door zijn collega's tot voetballer van het jaar 1984 werd gekozen, raakte 's middags tijdens de trai ning door een charge van John Rep geblesseerd aan zijn linke renkel. Foto's in het ziekenhuis wezen uit dat er niets gebroken was. „Maar de bloeduitstorting heeft voor een dusdanige zwelling ge zorgd, dat spelen tegen Haarlem onmogelijk is", aldus de Feye- noorder. De medische staf van de Rotterdammers zal Gullit de komende week dagelijks verzor gen om hem zo spoedig mogelijk weer fit te krijgen. Tijdens het eerste profspelers- gala in Nederland, georganiseerd door de Vereniging voor Con tractspelers, werd Feyenoorder Mario Been aangewezen als 'het grootste talent'. Remie Reynier- se van FC VW is volgens de va derlandse profs de beste spelers van de eerste divisie. Ignace van S wieten is de populairste scheidsrechter. Voor de Nederlandse betaalde voetballers is Michel Platini, de Franse international van het Ita liaanse Juventus, de beste speler van Europa. Op de foto (ANP) v.l.n.r. Van Swieten, Been, Gullit en Rey- nierse. Nederland-Verenigde Staten DELFT - Ter gelegenheid van haar vijfenzeventig jarig jubileum heeft de Leidse korfbalclub Fides Pacta voor volgend jaar mei de organisa tie toegewezen gekregen van de veldinterland Nederland-Verenig de Staten. Daarnaast is Leiden de voornaamste kandidaat voor de zaalkorfbalfinale van 1987. Dit ont hulde de voorzitter van de afdeling Rijndelfland Van Nierop gister avond op de voorjaarsvergadering van de afdeling. Met dit duel zal Fides Pacta wel licht geschiedenis kunnen schrij ven, want waarschijnlijk betreft het de eerste officiële interland tus sen Nederland en de Verenigde Staten. Voor de beide landen teams, die dit jaar zullen deelne men aan de World Games in Lon den, staat al wel een ontmoeting gepland in de afdeling Gelderland, maar of deze ook werkelijk zal wor den gespeeld is nog altijd uiterst dubieus. SCHAKEN - Paul van der Sterren heeft gisteravond remise gespeeld tegen de Fransman Haik in de achtste ronde van het zoneschaak toernooi in Montpellier. Van der Sterren heeft nu evenveel punten als koploper John van der Wiel, die een partij minder heeft gespeeld. Van der Wiel komt morgen uit te gen Kouatly. Driemaal record PLANICA (SID) - Reeds op de trai ningsdag heeft Planica zijn repu tatie als toonaangevend skivlieg- oord waar gemaakt. Gisteren werd in de Joegoslavische stad drie keer het wereldrecord scherper gesteld. Eerst door de Amerikaan Mike Hol land (186 meter), daarna deed de Fin Matti Nykaënen het twee keer een tikkeltje beter: 187 en 191 me ter. Het oude record stond op naam van Nykahen met 185 meter, vier jaar geleden gevestigd in het West- duitse Oberstdorf. STEÉNWIJK (ANP) - De tweede dag van de strijd om de nationale titel ankerkader 47/2 stond gisteren in het teken van de jeugd. Na vier ronden worden de eerste twee plaatsen ingenomen door Harry van de Ven en Raymond Burgman. De 23-jarige Van de Ven bleef ook op de tweede dag zonder verlies- punt door klinkende overwinnin gen op Hans Vultink en Ben Velt huis en Raymond Burgman ver loor evenmin. Hij raakte wel een punt achterop bij zijn drie jaar ou dere rivaal door een remise tegen Piet Vet. De Utrechter bleef echter in het spoor van Van de Ven door 's avonds Ad Koorevaar eenvoudig in toom te houden. Onder het geweld van de twee oud-Europese junioren kampioe nen, verbleekte de ster van Jos Bongers enigszins. De titelhouder liep in de derde ronde tegen zijn eerste nederlaag op. De overigens 20-jarige Koorevaar deed wat hij in de eerste twee ronden had nagela ten: winnen omdat de kansen daar Van de Ven en Burgman impo neerden behalve door hun spel- technisch kunnen ook door hun mentaliteit. De Eindhovenaar trof in de derde ronde de tot dan toe nog puntloze Hans Vultink. Na een slecht begin, het missen van de be- ginstoot en slechts 14 caramboles in de tweede beurt, won hij toch. Later op de avond haalde Vul tink zijn gram. Geholpen door een aspirientje tegen de verkoudheid, maakte hij de partij tegen Jan Ar- nouts in één beurt uit, zijn tegen stander onthutst en kansloos voor de titel op 4 achterlatend. Burgman maakte de eerste da gen in Steenwijk eveneens indruk. Hij bezat, tot de explosie van Vul tink, met 279 de hoogste serie. In de derde ronde leek Vet de partij in de tweede beurt uit te maken. Het ritme van de tweevoudige kam pioen in dit spel, stokte echter toen hij slechts tien caramboles van het slot verwijderd was. Ogenschijn lijk onaangedaan stootte Burgman in de nabeurt alsnog naar remise. Tegen Koorevaar, verheugd over het feit dat de zeer hatelijke nul achter zijn naam was verdwenen, kwam Burgman later op de avond geen moment in gevaar. Regelma tig scorend, met als hoogste serie 163, bleef hij in vier beurten onge- Voor wat betreft de organisatie van de zaalfinale in 1987 lijkt de kanditatuur van Leiden al een uit gesproken zaak. Binnen de afde ling Rijndelfland, die de jaarlijkse afsluiting van het zaalkorfbalsei- zoen mag organiseren, heeft de Groenoordhal slechts concurrentie te duchten van de Haagse Houtrus- thallen. Maar in dit complex zijn aanmerkelijk minder toeschou wers te herbergen, hetgeen onge twijfeld doorslaggevend zal zijn bij de keuze van de speelzaal. Op de agenda vafi de vergade ring van Rijndellfland stond ook de verkiezing van Jan de Haas tot lid van het afdelingsbestuur. De oud-voorzitter van Fluks en Fides Pacta, die belast zal worden met de propaganda en het recreatie-korf bal, werd bij acclamatie gekozen. Veldhoven start sterk op WK shorttrack AMSTERDAM (ANP) - Charles Veldhoven heeft zich op de eerste dag van het toernooi om de wereld titels short-track in Amsterdam in de kijker gereden. Hij eindigde op de 1500 meter als tweede, 53 hon derdste seconde achter de favoriet Tatsuyoshi Ishihara uit Japan. De negentienjarige student uit Oegst- geest maakte een tijd van 2 minu ten en 28.59 seconden, een nieuw nationaal record. Het oude record was in handen van Menno Boelsma met 2.29.39. Deze rijder plaatste zich vrijdag niet voor de eindstrijd. De tweede Nederlander die zich verrassend voor de finale klasseer de, de zestienjarige Peter van der Velde uit Zoeterwoude, debuteer de met een vijfde plaats. De Nederlandse meisjes waren niet zo succesvol. Weliswaar dron gen Esmeralda en Manuela Ossen drijver, Jolande de Vries en Simo- ne Velzeboer door tot de halve fi nales, maar meer zat er niet in. Kampioene Manuela Ossendrijver stelde teleur en maakte enkele ron den voor het einde in de halve fina les een misslag, waardoor zij de eindstrijd miste.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15