Moordende machtsstrijd aan Mersey Barcelona bevrijd van Real-complex Spelers op bedevaart na titel Superduels in Monaco PAGINA 14 SPORT ZATERDAG 16 MAART 1985 LIVERPOOL - Nergens in het Engelse voetbal bestaat zoveel rivaliteit als tussen Everton en Liverpool. Ter wijl het tussen de cluboffi cials zo goed klikt dat ze vo rig jaar samen in één bus naar Londen reden voor de onderlinge finale om de League Cup en ook de spe lers een goede verstandhou ding hebben, verhouden de Blues en de Reds zich op de supportersniveau als water en vuur. Zo verbrandt een Everton-fan stee vast zijn schoenen als hij op An- v field Road van de rivaal is geweest, zo ook worden hele families uit el kaar gedreven. Bij tv-uitzendingen van derbies tussen de buren uit de zelfde wyk van de grauwe Engelse industriestad, komt het voor dat vader en zoon, moeder of dochter, of tweelingbroers elk in hun eigen kamer, voor hun eigen apparaat naar hun eigen team zitten te kij ken. Voor hun eigen veiligheid, want het gerucht gaat dat de bu- rentwist op voetbalgebied onlangs zelfs tot broedermoord zou hebben geleid. Dat laatste verhaal wordt door de betrokken verenigingen naar het rijk der fabels verwezen (Everton- secretaris Greenwood: „Er gebeurt af en toe wel wat, maar dat is meer humoristisch bedoeld, nooit echt kwaad"), maar is wel illustratief voor de moordende machtsstrij Weer bezwaar gemeente tegen wedstrijd GRONINGEN (ANP) - De gemeen te Groningen heeft gisteren bij de KNVB bezwaar aangetekend tegen het spelen van de voetbalwedstrijd FC Groningen-Feyenoord op zater dagavond. Het duel staat op het programma voor 5 april. Volgens loco-burgemeester Bar- mentloo heeft de gemeente Gro ningen begrip voor de tijdnood waarin de KNVB zit door de lange winterstop, maar is de zaterdag avond uit den boze,omdat er dan al 's middags in de Groninger bin nenstad problemen te verwachten zyn met supporters". De gemeente Groningen wil dat de KNVB het duel verschuift naar zondagmiddag of een avond in de eerste helft van de week. tussen de twee league-clubs die constant in gevecht zijn om de ere titel 'Pride of the Merseyside'. In de zestiger jaren golden de Beatles als 'de trots van de Mersey', de ri vier waaraan de stad gelegen is. Wie Liverpool zei, dacht automa tisch aan revolutionaire muziek; nu staat het voetbal tradioneel weer nummer één. door Paul de Tombe Althans, dat van de prijzenvre- tende FC, maar Everton stijgt snel. De 'Blues' lijken de denigrerende woorden te gaan overstemmen van de nu al legendarisch Bill Shankley. Als manager van de ri vaal sprak 'Wild Bill' ooit: „Het één na beste team van Liverpool is niet Everton, maar Liverpools reser veteam". Nu de rollen voor het eerst sind6 1970 weer eens omge draaid dreigen te worden, laait de rivaliteit in alle hevigheid op. Dilemma Dilemma's dienen zich daarbij onvermijdelijk aan. Everton-verde- diger John Bailey, vorig jaar vaste klant van het eerste, nu vaak reser ve: „Vroeger was ik zelf een Liver pool-supporter. Mijn vader was dat, mijn tweelingbroer volgde de club overal. Ik vraag me af wie ze aanmoedigen als we nu tegen el kaar spelen". Liverpool, waar het spelletje »cht leeft, 1 is op di en Liv nog echt leeft, kent een aan£al zwe vende toeschouwers. Voor de ech te aanhangers uit de stad, is het geen vraag. Fortuna Sittard weet ervan. Voor de eerste wedstrijd in de kwartfinale van het Europa Cup II toernooi, werd het gemoedelijke Limburgse clubje opgewacht door een fanatieke Liverpool-fan. Die wist precies hoe Everton in het ei gen Goodison Park geklopt kon worden. „Te beginnen met Andy Gray schop je iedere speler de eer ste vijf minuten tegen de grond. Daarna loop je over ze heen". Het botte advies haalde niets uit, uitgerekend Gray kwam tijdens het eenzijdige duel driemaal suc cesvol langs. Tenzij zich een mira kel voordoet, stapt Everton in Sit tard voor het eerst in de lange his torie de halve finale binnen van een Europa Cup-toernooi, dat Li verpool al zo vaak zegevierend doorliep. Tot frustatie van de buur. Wel wonnen de Blues achtereen volgens de FA-Cup, de recht- „Het gaat er niet eens zozeer om boven Liverpool te komen. Dat is alleen maar leuk voor de fans. Be langrijker voor ons is dat we boven iedereen komen. Daar zijn we nog niet. We zijn nog niet beter dan Li verpool, we leven nog in de scha duw, maar dat geldt voor alle En gelse clubs". Andere ploegen worden echter maar tweemaal per jaar met Liver pool vergeleken, Everton minstens tweemaal per week. Middenvelder Peter Reid: „Dus voelen wij die druk meer dan welke andere club ook". En dat is natuurlijk ook lo gisch vanuit het historisch per spectief. In den beginne was er al leen Everton, dat van alle Engelse clubs het langst in de eerste divisie speelde. Opgericht in 1878 voetbal de het als een van de twaalf grond leggers van de Football League (1888) ooit zelf op Anfield Road. Een conflict over de huur verjoeg de club naar Goodison Park; Met de verhuizing riepen de Tof fees zelf de schaduw op, waaron der ze bijna een eeuw later moeten leven. Geconfronteerd met een veld zonder team, richtte de eige naar van Anfield Road in 1892 zijn eigen club op: Liverpool FC. Everton mocht lang heersen en zich via de legendarische 'Dixie' Dean (met de meeste goals ooit ge- BlauWtjes scoord in de league: 60 in één sei zoen, 349 in twaalf jaar) voor altijd een plaats verwerven in de record boeken die de Engelsen zo graag bijhouden, na het laatste kam pioenschap in 1970 nam de rivaal het roer definitief over als 'The Pri de of the Merseyside'. en heeft dan nog een wa gonlading kracht over om te mik ken op de volgende prijs", zo ver woordde topscorer Ian Rush on langs de schijnbaar nooit ^erslai>- pende gretigheid van de Reds. Everton ging er te lang onder ge bukt. Middenvelder Peter Reid nogmaals: „Het is heel moeilijk le ven naast een team dat zolang al het aureool van onverslaanbaar heid om zich heen heeft". Dit seizoen is daarvan wat min der sprake. Althans in de Engelse competitie, waarin de FC met een lichte terugval worstelt. Vermoe delijk als gevolg van het vertrek van Graeme Souness, de inspire rende aanvoerder en het brein van de ploeg die naar Italië afreisde. In de Europese competitie is er nog weinig van te merken, in eigen land zou manager Joe Fagan al te vreden zijn met het winnen van de FA-Cup, een nieuwe titel lijkt in elk geval ver weg. Everton neemt het leiderschap voorlopig met verve waar. „Maar we zijn er nog lang niet", waar schuwt Howard Kendall. Bijna vier jaar is hij er nu en hij mag dan een arrogant baasje zijn dat kwaad wegloopt bij de eerste de beste kri tische vraag, het moet hem worden nagegeven dat hij de Toffees het succes weer laat opzuigen. een elftal van". streekse confrontatie om de Cha rity Shield (de traditionele Engelse seizoenopening tussen de kam pioen en de bekerwinnaar) en boekten ze, op Anfield.., de eerste competitiezege sinds zes jaar, het is nog lang niet genoeg. Liverpool pakte vorig seizoen de derde titel op rij, de vierde League Cup op rij en de vierde Europa Cup I in to taal. Everton heeft dus veel meer nodig om de gigantische schaduw van de moderne tijd te verdrijven. „Nil satis nisi optimum" luidt de clubspreuk. Niets dan het beste is goed genoeg en dus mikt Everton dit seizoen op drie prijzen. Chauvinisme Op het verlanglijstje prijken: het kampioenschap, prolongatie van de FA-Cup en de Europese trofee voor bekerwinnaars. In die volgor de wel te verstaan, want het Britse chauvinisme stijgt ver boven de cluboorlog uit. Manager Howard Kendall geeft er een sprekend voorbeeld van: „Ik wil alles win nen, maar de Engelse titel is voor ons het belangrijkste. Haal je die binnen, na zo'n zware competitie van 42 wedstrijden, dan ben je al zo ongeveer de sterkste club van Eu ropa". Voorbeeld De balans: één om twintig prij zen, vergaard op alle fronten. Na tionaal en internationaal. Liver pool verstaat de kunst om tijdig de knop om te draaien en afwisselend met of zonder libero te spelen. Dat kunnen maar weinig Engelse teams. „Het is frusterend voor de fans, maar Liverpool moet ons als voorbeeld dienen", zegt Everton- manager Howard Kendall dan ook, die Kevin Sheedy en Alan Harper van Anfield weghaalde. „Ik snap niet dat andere teams die speelstijl niet overnemen. Op Anfield Road worden de voetballers zo opge voed", fundeert hij de basis voor de successtory van de rivaal. Ze zijn nog lang niet aan het laat ste hoofdstuk toe op Anfield Road. „Liverpool kan titel na titel, trofee na trofee en medaille na medaille Als oud-speler, die zelf het laat ste kampioenschap meemaakte in het geheel in de clubkleuren blauw geverfde Goodison Park, kent hij maar één opdracht. Hoofdprijzen binnenhalen. Om dat doel te berei ken heeft hij tijdens zijn verblijf al heel wat overhoop gehaald. Het was een komen en gaan van spe lers in het eerste team, dat vaak blauwtjes liep, maar nu dan toch de succesvolle rode draad lykt te hebben gevonden. Kendall heeft van zijn ploeg een tempo- en vechtmachine gemaakt, een hecht collectief zonder echte uitblinkers, wars van vedette-nei gingen. Spits Andy Gray, gelou terd bij Dundee United, Wolver hampton Wanderers en Aston Vil la: „De mensen praten over Ever ton als een team zonder sterren. En inderdaad: het team-aspect maakt ons goed. We zijn bereid voor el kaar de mouwen op te stropen en zijn niet afhankelijk van één of twee toppers. We hebben er een elftal van". Volgens Gray zou een succes te gen een grote Europese club Ever ton uit de schaduw kunnen trek ken. Fortuna is in zijn ogen alleen een tussenstation, dat hij hoogst persoonlijk volpompte. „Winnen van Bayern of Roma, dat zou een echt aansprekend succes zijn". Zelfvertrouwen Voor Kendall zijn die uitspraken te gedurfd. Hij houdt zich liever op de vlakte en laat zijn 'Kendall- light' zo schijnen: „We zijn nog aan het bouwen. Het zelfvertrouwen van de spelers groeit wel met elk resultaat, maar de moeilijkste tro fee om te winnen is altijd de eerste. Internationaal zijn we nog niet zo ervaren. We zijn er in Europa niet vaak bijgeweest, waren nogal eens ongelukkig of troffen in de eerste ronden moeilijke tegenstanders. We zijn nauwelijks in staat geweest te leren van onze fouten en weten nog niet wat echt nodig is om Eu ropese competities te winnen. Goed, we hebben een paar interna tionals, maar als club missen we de ervaring. Dat is belangrijk". Ook daarom is de Engelse titel het hoofddoel voor Everton, dat in Trevor Steven onlangs de eerste speler sinds zes jaar naar het En gelse elftal mocht afvaardigen. Het louter uit internationals bestaande Liverpool heeft alle stadia van die ontwikkeling allang doorlopen, blijft gretig, maar kan er niet mee zitten dat het op één front wat min der gaat. Slecht nieuws Typerend was de opmerking van Ian Rush voor het Europa Cup I- duel bij Austria Wien. „Er zijn twee manieren om je te kwalificeren voor dat toernooi. Door kampioen te worden of door de beker zelf te winnen. De kans op het kampioen schap is nu kleiner dan ooit de laat ste tijd, dus blijft alleen die andere mogelijkheid over. Dat is dus slecht nieuws voor de andere deel nemers". Verbaal en internationaal dirige ren de Reds nog altijd de Liver- pool-blues. PSV verlengt contract Reker EINDHOVEN (ANP) - Trainer Jan Reker heeft gisteren zijn contract bij PSV met een jaar verlengd. De huidige verbintenis van Reker, die van juli 1983 hoofdtrainer is bij de Eindhovense vereniging, geldt tot het einde van BARCELONA (GPD) - Intatalo- nië wordt dezer dagen nog slechts over één onderwerp gesproken: het kampioenschap van FC Barce lona. De toch al voetbalmaffe aan hang van Barca is volledig bezeten door de kampioenskoorts, nu de ti tel de Catalaanse miijoenenclub nauwelijks meer kan ontgaan. Zelfs de grootste pessimisten, die in het verleden leergeld hebben be taald toen Barcelona ofwel door psychische ineenstorting als ge volg van de ontvoering van Quini ofwel door de enkelblessure van Maradona, een riante voorsprong te grabbel gooide en naast de titel greep, maken zich op voor een his torisch kampioensfeest. Theoretisch kunnen de festivitei ten al morgen beginnen als Barce lona van Hercules in Alicante wint. Maar dan moet Atletico Madrid, de enig overgebleven 'concurrent' (voor zover je de eerste achtervol ger op 11 punten met nog 7 wed strijden te spelen dit etiket nog kunt opplakken) de nodige .mede- werking verlenen door thuis van ADVERTENTIE Valladolid te verliezen. De week daarop heeft Barcelona echter alles in eigen hand. Zelfs bij een gelijk spel in Valladolid kunnen de Cata lanen eindelijk het minderwaar digheidscomplex van zich af schudden waar ze 11 jaar onder ge bukt'zijn gegaan: het ontbreken van de enige geldende trofee, die van het landskampioenschap. Geduldig EEN VERTROUWD ADRES VONDELLAAN 45, 2332 AA LEIDEN. TELEFOON: 071-769303. FUSTWEG 2, HOEK OUDE WEG, 2031CJ HAARLEM. TELEFOON: 023-319288. Alleen bedrijfswagens. RIJNSBURGERWEG132, 2231 AG RIJNSBURG. TELEFOON: 01718-22500. HOOFDSTRAAT 81, 2171 AS SASSENHEIM. TELEFOON: 02522-19124. GOUWESTRAAT 60A, 2407 BC ALPHEN A/D RljN TELEFOON: 01720-75155. BINNENWEG 2-4, 2411 NA BODEGRAVEN. TELEFOON: 01726-19341. Alleen bedrijfswagens. FC Barcelona staat erom bekend de meest geduldige en trouwe aan hang van Europa te hebben. An ders valt het ook niet te verklaren, dat voorzitter José Luis Nunez, een steenrijke aannemer, het zeven jaar heeft kunnen volhouden in de ereloge van het Nou Camp-stadion, terwijl het geadoreerde Barca mis lukking op mislukking stapelde. Want bij iedere andere Spaanse club had het publiek na de tweede miskleun al ter afkeuring de ge vreesde witte zakdoekjes uit de broekzakken gehaald. Toen hij in 1978 tot voorzitter van Barcelona werd gekozen, be loofde Nunez zijn naar succes hun kerende aanhang een 'Barca triom fant', een triomferend Barcelona. Nunez pompte ettelijke miljoenen in de clubkas om die leuze getalte te geven. Kosten noch moeite wer den gespaard om internationale ve detten als Krankl, de Braziliaan Roberto 'Dynamit', Simonssen, Schuster of Maradona (voor wie een recordbedrag van ruim 20 mil joen gulden werd betaald) aan te trekken. Ook de nationale spelers- markt werd afgestroopt door de Barcelona-scouts. Zodra een speler met talent zich in de kijker speelde kon hij rekenen op een vette aan bieding van het kapitaalkrachtige Barcelona. De vraag of die speler ook nuttig kon zijn voor de club kwam echter op het tweede plan. De strategie van Nunez was er vooral op gericht om te voorkomen dat het talent door aartsconcurrent Real Madrid zou worden ingelijfd. Slimme voetbalmakelaars hoefden in die periode maar een proefbal lonnetje op te laten dat de 'Konink lijke' uit Madrid interesse voor een bepaalde speler had of Barcelona rammelde al met de geldbuidel en verhoogde het bod. Maar dat lu xueuze aankoopbeleid, ingegeven door het 'madriditis-syndroom' was gedoemd om te falen. Barcelo- na bulkte weliswaar van het talent en de grote namen maar de interne spanningen in de selectie en de uit puttende concurrentieslagen, werkten fnuikend. Geen speler bleek tot optimale prestaties in staat onder de vernietigende psy chologische last dat Nunez al weer een nieuwe lichting spelers op zijn verlanglijstje had staan voor het volgende seizoen. Zeven trainers Zelfs de elite van de internatio nale trainerswereld bleek niet be stand tegen de enorme druk om de titel in de wacht te slepen. Maar liefst zeven trainers, de meesten met wereldfaam, versleet Barcelo na sinds de club met Michels en Cruijff in het seizoen '73-'74 het laatste kampioenschap behaalde. Weisweiler, Mueller, Rife, Kubala, de onverbeterlijke bluffer Helenio Herrera, en Udo Lattek kregen op rij de bons en Menotti bedankte uit zichzelf voor de eer. ,3arcelona is de meest waanzinnige club ter we reld", verklaarde Udo Lattek nadat hij door Nunez de laan was uitge stuurd. Alleen technische en takti- sche voetbalcapaciteiten bleken voor een trainer ontoereikend om het bij het ambitieuze Barcelona lang vol te houden. Psychiater Wat Barcelona vooral nodig had zo werd allengs gesuggereerd, was een psychiater. Die zieleherder werd.uiteindelijk de Brit Terry Ve- nables. Een laatste vertwijfelde noodgreep van voorzitter Nunez op aanraden van de Britse bonds coach Bobby Robson. De Barcelo- na-aanhang sloot na het aantrek ken van Venables al weddenschap pen af of de bonkige Brit het al dan niet tot Kerstmis zou uithouden. Want wat moest de ex-speler van Chelsea, Tottenham Hotspur en Queens Park Rangers, die het slechts twee keer tot het Engelse nationale team had gebracht aan met een club, waar illustere voor gangers hun voetbalnek op hadden gebroken? Venables mocht dan een aardige auteur van detective- boeken zijn, maar was hij nou de uitgelezen figuur om Barcelona te rug te voeren naar de vroegere glo rie? Ook het bestuur zelf leek nogal sceptisch, want in het tweejarige contract (waarin Venables overi gens een jaarsalaris van acht ton per jaar werd toegekend, exclusief premies voor een eventueel kam pioenschap) werd een clausule op genomen, dat de verbintenis door beide partijen na het eerste jaar ontbonden kon worden. Mar Venables liet vriend en vij and versteld staan. Na een dave rende competitie-ouverture (0-3 tegen aartsvijand Real Madrid in het Bemabeu-stadion) kon het sei zoen niet meer stuk. Barcelona denderde als een sneltrein door de liga zonder ook maar een speeldag de koppositie af te staan, een huza renstukje waartoe geen enkele club in het rijke Spaanse voetbal verleden in staat was geweest. De analisten braken zich het hoofd om de succesformule van Venables te achterhalen. Op voorhand, wijs geworden van de ervaringen van zijn geflipte voorgangers, had Venables absolu te vrijheid van handelen bedongen zonder inmenging van het bestuur in zijn beleidszaken. De Brit ging zelfs zo ver om de regel in te stellen dat bestuursleden toestemming moesten vragen aan de trainer om de kleedkamer te mogen betreden. Efficiënt Maar ook op het sportieve vlak brak Venables met ingeburgerde tradities. In plaats van eigengerei de vedettes trok Venables als eer ste daad Steve Archibald aan. Een speler die misschien niet zulke spectaculaire dingen doet als Ma radona of Rummenigge maar die zich dit seizoen toch ontpopt heeft als een uiterst effeciëntp spits die bovenaan staat op de topscorers- ranglijst met 15 treffers. De keus van Archibald vormde tevens een indicatie voor de belangrijkte py- ler van Venables' strategie: de col lectiviteit. Venables maakte geen onder scheid, elke selectiespeler (22 in to taal) moest voor zijn plaats vech ten. Lokale idolen als Sanchez, Victor of Carrasco moesten er na een blessure aan wennen, dat ze niet automatisch in de basis terug keerden. Hun invallers bleken uit stekend te voldoen en bleven het vertrouwen van Venables genie ten. Tekenend is dat twee van die invallers, Gerardo en Clos zelfs meteen wisten door te stoten naar de nationale selectie van Munoz. Taktisch is Venables erin geslaagd dankzy en ijzersterke discipline maar ook met de nodige humor en Bernd Schuster: absolute ster. (archieffoto ANP) i -m/r IJSHOCKEY - De Nederlandse X groep uitstekend ingezet. Op de eerste dag werd in het Japanse Sapporo met 8-1 gewonnen van Oostenrijk. LISSABON (DPA) - De wedstrijd tussen de winnaar van het Europese toernooi voor landskampioenen en van de strijd voor bekerwinnaars vindt voortaan jaarlijks in Monaco plaats. Dat heeft het dagelijks bestuur van de Europese voetbalfederatie (UEFA) gisteren in Lissabon besloten. Het duel om de zogenoemde Super Cup moet tussen 1 december en 28 februari worden gespeeld. Ook bepaalde de UEFA, dat de winnaar van de Europese titelstrijd voor landen een keer in de vier jaar uitkomt tegen die van het toernooi in Zuid-Amerika. De regeling geldt met ingang van dit kalenderjaar. Frank rijk en Uruguay openen de reeks op 21 augustus in Parijs of Marseille. Het Ek voor nationale ploegen tot 16 jaar is voor 1986 aan Griekenland toegewezen. De strijd duurt van 8 april tot 12 mei. Voetbal - Girondins Bordeaux ver keert in een vormcrisis. De koplo per van de Franse eerste divisie, deze week uitgeschakeld voor de nationale bekerstrijd, verloor gis teravond voor de competitie met 0- 1 van het Tours. Concurrent Nan tes liep twee punten in door een ze ge van 1-0 op Lens. Hans Kraay weg bij sponsorclub UTRECHT (ANP) - Hans Kraay zal per 1 mei 1985 zijn functie als di- rekteur van de Vereniging Sport sponsoring Nederland (VSN) neer leggen. De toename van zijn free lance werkzaamheden alsmede de groeiende vraag naar zijn persoon lijk advies inzake sportsponsoring en sportreklame vindt Kraay on verenigbaar met zijn huidige funk- veel psychologie een hecht blok te vormen dat barst van het zelfver trouwen en niet als in het verleden zo vaak het geval was bij de eerste de beste tegenvaller weken van slag is. Maar zijn belangrijkste verdien ste en wellicht de essentie van zijn succes is dat Venables erin ge slaagd is Schuster zodanig te moti veren dat de voorheen rebelse en verwende Duitser zich tot de abso lute ster van de Spaanse velden heeft ontpopt. Gedreven door het succes hoeft Venables zich geen zorgen meer om de toekomst te maken. Iedere financiële eis zal dankbaar ingewilligd worden door voorzitter Nunez en zijn populari teit in Catalonië is zo immens, dat zijn detectiveboeken al in het Spaans en Catalaans vertaald zijn. Het Catalaanse tv-station TV-3 overweegt zelfs de tv-serie van Ve nables boeken te kopen. Barcelona leeft volledig in een roes. Voorzitter Nunez heeft einde lijk toch zijn doel bereikt en pro beert slimme vos als hij is, gelijk klinkende munt uit het succes te slaan. Met het kampioenschap op zak, een batig saldo over het afge lopen seizoen van 10 miljoen gul den en goede kansen dat het ge meentebestuur de plannen om de capaciteit van het Nou Camp-sta dion tot 130.000 toeschouwers uit te breiden, goedkeurt, acht Nunez nu het moment gekomen om zich vervroegd kandidaat te stellen voor een nieuwe ambtsperiode van vier jaar. Voor concurrenten hoeft Nunez onder deze omstandighe den niet te vrezen. Zijn doelstel ling, daar maakt Nunez geen gehei men van: „Ik heb er geen enkel be zwaar tegen zolang aan te blijven als Santiago Bernabeu bij Real Ma drid dat deed". Bedevaart Ook de selectie van wie alleen Migueli het zoet van de laatste titel van '74 gesmaakt heeft, kan zijn ge luk niet op. Archibald heeft al aan gekondigd dat hij op de dag van het kampioenschap zijn Schotse afkomst niet zal verloochenen en zich volledig vol zal laten lopen met zijn nationale drank. iMigueli wacht na het behalen van het kam pioenschap nog één zware opgave. 'Tarzan' Migueli deed de belofte om als de titel binnen is per fiets naar het klooster van Montserrat te trekken. Een schrale troost is dat dat idee ook bij de rest is aangesla gen. Julio Alberto, Rojo, en Schus ter hebben zich al bereid verklaard om Migueli per fiets te begeleiden op zyn bedevaartstocht van 55 ki lometer. De happening met volg- wagens van een wielerstal incluis zal helemaal compleet worden als de grootste Belgische Barca-fan, Eddy Merckx, zoals hij beloofd heeft ook van de partij zal zijn. Het zelfvertrouwen in de Barce- lona-selectie waarvan alleen Perico Alonso's contract in juni afloopt is zo groot dat iedereen er vast van overtuigd is dat Barcelona's titel dit keer geen enkel incident zal zijn. Bernd Schuster heeft intussen al voorspeld dat deze titel slechts het begin is van een langdurig Bar- ca-tydperk.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 14