Geen kortingen op huursubsidie CDA wil nog geen aanleg Markerwaard Prostitutiebedrijven krijgen vergunning Uitkeriiigskortmg voordeurdelers gaat 1 april in dem meubelfabriek Meerderheid van Tweede Kamer: DONDERDAG 14 MAART 1985 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (ANP/GPD - Een meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat er ook volgend jaar niet extra mag worden bezuinigd op de huursubsidie. De PvdA diende daartoe gisteren tijdens het debat over de huurbrief voor dit jaar een motie in. CDA- woordvoerder Wolters sprak zich nog niet duidelijk over de motie uit, maar zei wel dat wat hem betreft in deze kabinetsperiode niet meer aan de huursubsidie mag worden getornd. ZOETERMEER (ANP) - In het wetenschappelijk en hoger onder wijs kan de arbeidstijdverkorting worden ingevuld door een werk week van 42 uur in te voeren en langere perioden vrijaf te geven om de kennis op peil te brengen (het zogenoemde opfrisverlof)- De gemiddelde werkweek ligt dan toch op 38 uur. Een alternatief voor het opfris verlof is een aanmerkelijke verkor ting van de werkweek na het 55ste jaar. Dit stelt minister Deetman (onderwijs en wetenschappen) voor aan het hoger onderwijs in een discussienota. Als het idee aanslaat, ook bij de Opfrisverlof in onderwijs voorgesteld vakorganisaties, wil de bewinds man over enige maanden met defi nitieve voorstellen komen. De ar beidstijdverkorting moet in augus tus ingaan. Deetman wil tegemoet komen aan de wens van het wetenschap pelijk personeel om een langdurig studieverlof in te voeren. Uitgaan de van een werkweek van 38 uur en een daadwerkelijke werkweek van 42 uur zou men dus gedurende zeven jaar een opfrisverlof van ne gen maanden bijeen kunnen spa ren, aldus de nota. Zo'n regeling geldt dan uitslui tend voor het vaste wetenschappe lijke personeel van universiteiten, hogescholen en onderzoeksinstitu ten. In het hoger beroepsonderwijs zou iets dergelijks pas kunnen worden ingevoerd als de arbeids voorwaarden zijn afgestemd op die van het wetenschappelijk perso neel. De drie grote fracties spraken er hun tevredenheid over uit dat de dreigende bezuinigingen op de huursubsidie per 1 juli zijn afge wend. Zij wezen erop dat de ver wachte stijging van de huursubsi die-uitgaven is uitgebleven dank zij eerdere bezuinigingen. PvdA- woordvoerder De Pree vreest ech ter dat het gevecht tussen staatsse cretaris Brokx (huisvesting) en mi nister Ruding (financiën) weer zal oplaaien bij de voorbereiding van de begroting voor '86. Vandaar zijn motie, waarin Brokx' recente uit spraak dat verdere bezuinigingen niet getuigen van een samenhan gend beleid wordt onderschreven. „Er moet rust komen aan het huur subsidiefront", zei De Pree. Ook Wolters pleitte ervoor de huursubsidie bij de opstelling van de komende begroting met rust te laten. Maar voor de periode daarna geldt „wie dan leeft, wie dan zorgt", aldus de CDA-woordvoer der. De WD'er De Beer drong er op aan de vorig jaar ingestelde overgangsregeling bij de huursub sidie voor mensen in een woning van tussen 650 en 735 gulden tot 1 juli 1987 intact te laten. Vorig jaar werd de huursubsidiegrens ver laagd van 735 naar 650 gulden. Maar Brokx wil deze verlaging nu weer terugdraaien. Bejaarden Alle partijen toonden zich be zorgd over de zogenoemde positie ve lijst van servicekosten die onder de huursubsidie vallen. Deze lijst gaat per 1 juli gelden. De Kamer is vooral bezorgd over de regeling die is getroffen voor bejaarden. Aan vankelijk zag het er naar uit dat een deel van hun servicekosten die niet op de positieve lijst voorkwa men, zou worden vergoed door het ministerie van WVC. Maar minister Brinkman heeft onlangs laten we ten dat dit nog moet worden beke ken. De Kamer is nu bang dat de bejaarden de dupe worden als de lijst per 1 juli ingaat zonder toezeg gingen van Brinkman. De regeringspartijen CDA en WD gingen geheel volgens ver wachting akkoord met de door Brokx voorgestelde huurverho ging van 3 procent voor dit jaar. Enkele maanden geleden hadden ze op aangedrongen de huurverho ging te beperken tot 2 procent. Maar volgens de regeringspartijen is de ontwikkeling van de koop kracht de afgelopen tijd gunstiger uitgepakt dan werd verwacht; daarom vinden zij een huurverho ging van 3 procent redelijk. De op positie is tegen een huurverhoging omdat de woonlasten voor veel mensen nu al te hoog zouden zijn. De oppositie en de VVD hadden weinig goede woorden over voor het huurharmonisatiebeleid van het kabinet (waarbij de huren moe ten worden aangepast aan de kwa liteit van de woning). De PvdA, wel voorstander van huurharmonisa- tie, signaleerde dat steeds de nieuwbouwhuren worden ver hoogd omdat die te dicht bij de oudbouwhuren zouden liggen. Maar vervolgens worden die oud- DEN HAAG (GPD) - De CDA- fractie in de Tweede Kamer is voorlopig tegen een snelle inpolde ring van de Markerwaard. gere termijn. Een honderd procent agrarische polder zal niet worden geaccepteerd. Het moet om een multifunctionele polder - dus be- christen-democraten zijn er niet stemd voor velerlei functies - gaan. van overtuigd dat er nu behoefte zou bestaan aan een polder die voor velerlei doeleinden kan wor den gebruikt. Niettemin wil de fractie de regering een kans geven om met krachtige argumenten aan te tonen dat de drooglegging wel gerechtvaardigd zou zijn. Dit standpunt is het resultaat van een speciale vergadering van de fractie over de Markerwaard. Een stemming is niet gehouden. De fractie heeft alleen maatstaven willen vaststellen waaraan een ka binetsbesluit moet worden ge toetst. De CDA-fractie vindt dat een mogelijke drooglegging moet pas sen in het ruimtelijk beleid op lan- Een eventuele inpoldering moet ook grotendeels door het rijk kun nen worden gefinancierd, vindt de CDA-fractie. Dat sluit een agrari sche variant van de polder ook meteen uit. Wel kan particuliere medefinanciering worden overwo gen, aldus de fractie. Vice-fractievoorzitter Eversdijk, die het fractiestandpunt bekend maakte, stelde zich teweer tegen WD-minister Smit-Kroes (verkeer 'en waterstaat) die de Markerwaard wil laten inpolderen zodra er geld beschikbaar is. „Wij zeggen: eerst de noodzaak aantonen en dan pas geld zoeken", aldus Eversdijk. En hiermee zit het CDA op de lijn van WD-minister Winsemius (milieu beheer). 'Gebruik geld inpoldering voor spoorlijn Den Haag-Leiden' (Van e r verslaggevers) DEN HAAG De jongerenorgani satie van het CDA stelt voor om een deel van het geld dat nodig is voor de inpoldering van de Mar kerwaard bij niet inpolderen te ge bruiken voor een spoorverdubbe- ling op de lijn Den Haag-Leiden. Dat staat in de nota 'Markerwaard: liever wat anders', die is aangebo den aan CDA-vice-fractievoorzitter Eversdijk. Het CDJA komt in de nota tot de conclusie dat het Markermeer niet moet worden ingepolderd. Het na tuurlijk milieu is er niet bij gebaat, de noodzaak van uitbreiding van landbouwgrond is niet aangetoond en inpoldering betekent evenmin ADVERTENTIE 00lIUjrnS^DERSON' cretonnes van model kunt U kiezen uit meer dan 60 soorten meubelstof. In totaal zo'n 400 kleuren/dessins. U vindt dus altijd wel de 1 zits v.a. 910,- bekledingsstof die past bij üw interieur. 2 zits v.a. 1398,- PRUZENINKL BTW WIJZIGINGENVOOR8EHOUOEN 3 ZltS v a. 1680.- BEZOEK EEN TOONZAAL OF BEL EERST 03450-17484*VOOR GRATIS DOKUMENTATIE LOOSTERWEG 5 (naast Top-floor Tapi|ti bouwhuren verhoogd omdat ze te veel zouden achterlopen bij de nieuwbouwhuren; de kloof wordt zo niet gedicht, aldus De Pree. Hij pleitte er daarom voor de aan- vangshuren van nieuwbouw te be vriezen. De Beer (WD) sprak van een slakkengang waarin de huur- harmonisatie wordt uitgevoerd. Hij vindt dat het kabinet zich op dit punt niet houdt aan het regeer akkoord. Wethouder neemt ontslag na vragen over mr.-titel RIJSWIJK (ANP) - De 30-jarige Rijs wij kse WD-wethouder L. Roos heeft gisteravond ontslag ge nomen. Hij was ondergedoken na dat er in de gemeenteraad vragen waren gerezen over zijn recht op de titel meester in de rechten. Roos heeft in zijn ontslagbriefje geen re den genoemd voor zijn aftreden, zo verklaarde Rijswijks loco-burge meester drs. W.P.C. van der Ende. Roos was sinds september vorig jaar wethouder van financiën, eco nomische zaken en sport. Toen er opheldering werd gevraagd over het feit dat hij brieven en docu menten signeerden met 'mr.', pro duceerde hij een schriftelijke ver klaring van een medewerker van de Erasmus Universiteit in Rotter dam. Die verklaring hield had voldaan aan alle ei doctoraal examen Nederlands HOOGEVEEN (ANP) - Aan 212 inwoners en oud-inwoners van het Drentse Nieuwlande is namens de Israëlische regering een onder scheiding toegekend, omdat zij tij dens de Tweede Wereldoorlog met gevadr voor eigen leven joodse me deburgers hebben gered. Van hen werden 105 mensen posthuum on derscheiden. De bijbehorende Yad Vashem-medailles werden gisteren in Hoogeveen uitgereikt. Nieuwlande werd in WO II het dat Roos middelpunt van het verzet in Dren- voorhet te, aldus de Israëlische ambassa- deur Yaacov Nechustan. Veroor- recht, maar dat zijn bul nog niet deelden, joden en niet-joden was afgegeven omdat hij nog door studeerde in een andere richting. De universitaire medewerker ont kende zo'n verklaring te hebben geschreven, al was het maar omdat hij daartoe helemaal niet bevoegd is. De WD-fractie heeft er bij Roos op aangedrongen dat hij nog een persoonlijke verklaring over de zaak geeft. Tot nu toe heeft hij geen commentaar willen geven. Loco-burgemeester Van der En- de, een partijgenoot van de afgetre den wethouder, spreekt van een 'tragische zaak'. „Hij had niet in paniek moeten raken en geen ver- t haal moeten bedenken", vindt Van m°nstranten eisten de vrijlating der Ende van vlJf mensen die het afgelopen Het bestuur van de Erasmus weekeinde werden gearresteerd Universiteit wacht nog op ophelde- ?a(!at ze in Mijdrecht vernielingen ring van Roos over zijn studiere- sultaten voordat het intern laat uit- Vechtpartij in rechtbank van Utrecht UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht is gisteren het toneel ge weest van een forse vechtpartij tus sen de politie en een groep van on geveer 45 actievoerders. De de- AMSTERDAM (ANP) - B en W van Amsterdam willen gaan werken aan een stelsel van vergun ningen voor prostitutiebedrijven als artikel 250bis uit het wetboek van strafrecht is geschrapt. Vol gens dat artikel zijn exploitanten van prostitutiebedrijven strafbaar. Een wetswijziging hiervoor is in voorbereiding. er wel voor niet de illusie te heb ben dat zo'n stelsel van vergunnin gen snel te onwikkelen is. Vooral de handhaving van de regels zal naar zijn mening zeer moeilijk zijn. Daar komt volgens hem nog bij dat de prostitutie niet bepaald een be drijfstak is die grote behoefte heeft zich te schikken naar regels. Van Thijn zei dat bij tal van bedrij\ W willen op die manier de de neiging zal ontstaan 'onder- prostitutie gaan regelen als 'ge- gronds' te gaan. woon' werk, ook om de arbeidsom- In Amsterdam werkt volgens het standigheden van de prostituées te college ongeveer tachtig procent verbeteren. van de naar schatting 6000 prosti- Burgemeester Van Thijn maakte tuées in bordelen en sexclubs, reisbu- dat reizen organiseert naar Zuid-Afrika. Een soortgelijke actie van actievoerders tegen de apart heid vond afgelopen zaterdag ook plaats bij een reisbureau in Am sterdam. Volgens de politie waren de ac tievoerders gistermiddag het ge- ^~i rechtsgebouw binnengedrongen schatting 1,2 miljard gulden pn pis£n 7P yppr hliA„1r,^a periode van tien jaar. Bo- zoeken hoe de vork in de steel zit. De WD-fractie heeft de universi teit gevraagd dat te doen. TEGENVALLERS (ANP) - De Ko ninklijke Marine heeft te kampen met financiële tegenvallers verbetering van de openluchtre creatie. In plaats daarvan stellen de jon ge christen-democraten voor dat het rijk, als de Oosterschelde- werken zijn afgerond, gaat investe ren in een uitbreiding van spoorlij nen, in een regionaal ontwikke lingsbeleid en in een project voor windenergie. Met het Marker waard-project zou zo'n vier miljard gulden zijn gemoeid. Het CDJA noemt spoorverdub- beling op het traject Leiden-Den Haag-Rijswijk nodig omdat deze route na de opening van de Schip- hollijn zelfs buiten de spitsuren overbelast is. Met de verdubbeling is een bedrag van 199 miljoen gul den gemoeid. Stottertherapie in ziekenfonds i eisten ze zeer luidruchtig dat de vend^nhoudtmini^terDe Ruiter ^ch^ankTerfen verhood® °P (defensie) er rekening mee dat ook ^rfenTugelaten bij de twee andere krijgsmachton- ten woraen vrijgelaten, derdelen het 'een en ander bij te Volgens de pohtie werd aanvan- stellen valt'. Hy zei dit gisteren in kelljk geprobeerd de actievoerders de Tweede Kamer waar hij, na de zonder f;we'd.. het gerechtsge- RSV- en Walrus-affaire, vragen douw ult 'e kr«fn maar «ia8en moest beantwoorden over nieuwe deze vervolgens slaan met stokken tegenvallers. vann sP<|ndoelken en gooien met prullenbakken. Het draaide uit op een vechtpartij toen een parket wachter een prullenbak tegen zijn hoofd kreeg. Toen dreef de politie met behulp van de wapenstok de actievoerders het gebouw uit. Maar voor zij de aftocht bliezen, gooiden de demonstranten eerst AMSTERDAM (GPD) - De stot- nog met stenen enkele ruiten van tertherapie van de Del Ferrostich- het gerechtsgebouw aan diggelen, ting is opgenomen in het zieken- Volgens de politie raakten vier po- fondspakket. Stotterpatiënten litiemensen licht gewond en vielen kunnen nu op voorschrift van een onder de actievoerders geen ge- huisarts of specialist deze therapie wonden. Volgens de politie zijn er volgen met een vergoeding van geen aanhoudingen verricht, hun ziekenfonds. Een woordvoerder van de actie- De Del Ferrostichting in Amster- groep zei dat de politie met het ge- dam heeft van staatssecretaris Van bruik van geweld was begonnen en der Reij den (WVC) een officiële er- zich „schandalig" had gedragen kenning gekregen voor de behan- maar volgens de politiewoordvoer- deling van stotterpatiënten. De der was daar geen sprake van. „We stichting dankt deze erkenning aan hebben geprobeerd de zaak te sus- de resultaten die ze met de door sen maar de actievoerders lieten haar toegepaste therapie heeft be- ons geen andere keus", aldus de reikt. politie. deze onverwachte ommezwaai van het college gisteren bekend in de vergadering van de raadscommis sie voor algemene zaken. De raad boog zich over het pre-advies van B en W op een nota van het PSP- raadslid Bob van Schijndel over het prostitutiebeleid. In dat pre-ad vies stelde het college nog niets te voelen voor een vergunningenstel sel, onder meer omdat dat onover- komenlijke problemen met de uit voering en handhaving zou mee brengen en een „aanzuigende wer king" zou hebben op de prostitu tie. De meerderheid van de raad was wel voor een vergunningen stelsel. Uit de beantwoording van Van Thijn bleek dat het college 'door de bocht' is. Onder meer het besluit van de gemeente Den Haag tot in stelling van een vergunningenstel sel heeft daartoe aanleiding gege ven. De burgemeester zei dat de maatschappelijke aanvaarding van prostitutie uitgangspunt van het beleid moet zijn. Van Thijn waarschuwde de raad Publiciteit rond komeet AMSTERDAM (ANP) - Vier sterrenkundige instellingen in ons land hebben besloten gezamenlijk de nieuwsvoorziening te ver zorgen over de komeet Halley, die eens in de 76 jaar in de buurt van de aarde komt en eind dit jaar hier zichtbaar zal zijn. Boven dien zal voor het eerst in de geschiedenis een komeet van dichtbij worden bestudeerd door een vijftal, overigens onbemande, ruim tevaartuigen, die hun gegevens direct naar de aarde zullen seinen. De zogenoemde Halley Info Service wordt verzorgd door de stichting De Koepel in Utrecht, de volkssterrenwacht Simon Ste- vin in Hoeven, het Omniversum in Den Haag en het Zeiss Planeta rium in Amsterdam. Ook zullen op tal van plaatsen tentoonstellingen, lezingen en kijkavonden worden gehouden. De komeet, die niet eerder dan in 2061 zal terugkeren, draagt de naam van de Engelse astronoom Edmond Halley. De eerdere ver schijningen van de komeet werden vroeger gezien als de voorbode van onplezierige gebeurtenissen, zoals de dood van Agrippa in het jaar 11 voor Christus, de ondergang van Jeruzalem in 66 na Chris tus en de val van de Hun Attila in 451. Momenteel is het een object van grote wetenschappelijke nieuwsgierigheid. Voor zover men weet bestaat het hemellichaam uit een vrij losse verzameling van stof- en gruisdeeltjes en wat grotere rotsblokken, die door ijs aan elkaar „geplakt" zitten. Inval politie bij leden Volksunie AMSTERDAM (ANP) - Bij inval len in woningen van bestuursleden van de Nederlandse Volks Unie (NVU) is gisteren onder andere de ledenadministratie van deze bewe ging in beslag genomen. Dit heeft de Amsterdamse officier van justi tie Wooldrik desgevraagd meege deeld. De invallen werden gedaan op zes adressen, drie in de hoofdstad en drie in Den Haag. Er werden geen arrestaties verricht. Tot de be zochte huizen behoort dat van NVU-voorman Joop Glimmer- waarvan er ongeveer 385 zijn. Dan is er nog de groep callgirls en „thuiswerksters" en ook die zou in een vergunningenstelsel passen. Vereniging pleit voor behoud Frans ZOETERMEER (ANP) - De ver- eniging "Alliance Francaise des Pays-Bas" in Amsterdam heeft bij staatssecretaris Ginjaar-Maas (on derwijs) gepleit voor behoud van het Frans als verplicht leervak in ten minste de eerste fase van het voortgezet onderwijs. Vastgesteld wordt dat Nederlan ders gedegen kennis van de Franse taal moeten hebben voor beoefe ning van wetenschap en cultuur. Ook is kennis van Frans een vereis te voor bevordering van handel en industrie. In het toerisme leidt het tot behoud en versteviging van de contacten met Franstalige landen, aldus de vereniging, De politie nam behalve de NVU- ledenadministratie ook pamfletten in beslag en een onbekend aantal exemplaren van het blad "Wij Ne derland". Ook werden een stencil machine en een offset-drukpersje meegenomen. De invallen gebeurden volgens mr. Wooldrik op grond van artikel 137 van het wetboek van strafrecht ofwel de bepaling in onze wetge ving tegen racisme en discrimina tie. De justitiële actie volgde vol gens Wooldrik niet op concrete aangiftes: „Wij hielden de NVU zelf al in de gaten". Wooldrik sluit meer invallen of arrestaties niet uit. Celstraffen voor inval bij Urenco ALMELO (ANP) - De politierech ter in Almelo, mr. H. Drewes, heeft gisteren zeven actievoerders, die begin maart kans zagen het be drijfsterrein van de uranium verrij- kingsfabriek Urenco in Almelo binnen te dringen, veroordeeld tot negen dagen gevangenisstraf waar van vijf dagen voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. In tegenstelling tot de officier van justitie, mr. F. de Groot, die voor openlijke geweldpleging vijf weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk had geëist, vond de politierechter dit feit niet bewezen. Volgens hem hebben de actievoerders, die afkomstig zijn uit Apeldoorn, Assen, Borculo, De venter en Lochem zich schuldig gemaakt aan erfvredebreuk. Actievoerders van de basisgroe pen tegen kerngeweld en militaris me knipten indertijd een gat in de dubbele omheining rond het be waakte complex, waarna een aan tal van hen het terrein opging. Ze hingen onder andere een spandoek op en met verfbussen werden leu zen op muren gespoten. De actievoerders verlieten, nadat ze daartoe door de polite in de gele genheid waren gesteld, het terrein. Tijdens hun terugtocht ging de po litie over tot arrestaties. De zeven verdachten verklaar den tegenover de politierechter dat een veroordeling hen er niet van weerhoudt door te gaan met het verzet tegen de ontwikkeling van kernenergie en de daarmee ver band houdende ontwikkeling van kernwapens. Tijdens de rechtszitting hielden honderd aanhangers van de actie groep in het centrum van Almelo een vreedzame betoging. Alleen extra vak bij eindexamen als het kan DEN HAAG (ANP) - Eindexa- menkandidaten in het lager be roepsonderwijs, mavo en havo kunnen in één extra vak eindexa men afleggen en eindexamenkan didaten voorbereidend weten schappelijk onderwijs in een of meer vakken voor zover -de school daartoe de mogelijkheid biedt. Het cijfer voor het extra vak kan mee tellen bij de uitslagbepaling. Staatssecretaris Giryaar-Maas (onderwijs) is hièrmee teruggeko men op haar aanvankelijke plan om leerlingen het recht te geven in meer dan één extra vak examen te doen. In antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-Tweede-Ka- merlid Konings zegt de staatsse cretaris tot deze wijziging te heb ben besloten mede op grond van de adviezen van de onderwijsorga nisaties en van de Onderwijsraad. Deze vreesden dat scholen in grote problemen zouden komen als leer lingen het recht zouden krijgen in meer dan één extra vak examen te doen. DEN HAAG (GPD) De bijstand voor alleenstaanden van 23 jaar en ouder die samenwonen zal op 1 april worden verlaagd van 70 naar 60 procent van het netto minimum loon. Staatssecretaris De Graaf (so ciale zaken) heeft dit gisteren aan de Tweede Kamer meegedeeld. De nieuwe bijstandsuitkering voor de ze groep 'voordeurdelers' bedraagt vanaf 1 april f 874,95 per maand. Jongeren tot 23 jaar ontvangen een ander bedrag. Mensen die geen woonkosten hebben (zoals krakers) zullen even eens op hun bijstandsuitkering worden gekort. Indien het woning delers zijn, of jongeren onder de 23 jaar, bedraagt de korting f 155 per maand. Voor alleenstaanden vanaf 23 jaar, echtparen of een-ouder ge zinnen bedraagt de korting f 232 per maand. De regeling is bedoeld om de uit kering voor mensen die samenwo nen, en daardoor lagere kosten hebben, aan te passen. Woonkos ten (huur, eigenaarslasten) en vaste lasten (onroerend goedbelasting, gas, water) vallen volgens de staatssecretaris lager uit indien meer mensen samenwonen. Deze voordelen zijn zodanig dat het ver antwoord is daar rekening mee te houden bij het bepalen van de hoogte van de uitkering, aldus De Graaf. Het voorstel van de staatsse cretaris kreeg onlangs al de in stemming van de meerderheid van de Kamer. De woningdelersnorm is niet van toepassing op onderhuurders en kostgangers op commerciële basis. Huisgenoten (inwonende familie leden) vallen echter wel onder de regeling, behalve als broer of zus kunnen aantonen dat zij een com merciële afspraak hebben. Een uit zondering is ook gemaakt voor huisgenoten die anders in een be jaardentehuis of verzorgings- of verpleegtehuis zouden zijn onder gebracht. Leden van woongroepen, inwo ners van een blijf-van-mijn-lijf huis, die ieder afzonderlijk een bij drage betalen, alsmede samenwo nenden die elk over eigen facilitei ten beschikken, worden niet als woningdelers aangemerkt. De uitkering voor alleenstaan den van 18 tot en met 20 jaar blijft ongewijzigd f719,50 per maand. De uitkering voor woningdelers van 21 jaar wordt wel verlaagd, maar zal niet lager uitkomen dan de uit kering voor 18 tot 20-jarigen. De 22- jarigen zullen een uitkering krijgen van f 750,50. Bepaalde groepen woningdelers van 22 jaar en ouder kunnen een toeslag krijgen van maximaal 77 gulden per maand. Deze toeslag wordt verleend indien het eigen huuraandeef -na aftrek van huur subsidie of woonkostentoeslag- meer bedraagt dan f 115. Vanaf 1 april zullen ook de kor tingen voor ouders met inwonende kinderen (die een eigen inkomen hebben) worden gewijzigd. Tot nu toe bedroeg de korting een bedrag dat als redelijke bijdrage in d'e ge- zinslasten werd beschouwd. In de toekomst bedraagt de korting 10 procent van het netto minimum loon (f 154,95). De korting blijft achterwege indien er alleen min derjarige kinderen zijn die een bij standsuitkering als thuiswonende ontvangen. De kortingen voor kostgangers of onderhuurders worden ook aan gepast en zullen f 235,15 dan wel f 154,95 bedragen. Indien er meer onderhuurders of kostgangers zijn, zal de gemeente de korting vast stellen. Staatssecretaris De Graaf. (foto ANP) levert het betere zitmeubel rechtstreeks aari de konsument

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5