Quick Boys kan het nog ver brengen RCL toont progressie Noorchvijk pas laat op winst bij Excelsior Rijnsburgse Boys zet streep onder verleden Katwijk voelt zich benadeeld bij Ter Leede FC Lisse raakt nog niet langs Spirit SIZO houdt open huis: 6-2 verhes MAANDAG 4 MAART 1985 SPORT PAGINA 13 MAASSLUIS - Het verschil tussen Noord wyk en Excelsior Maassluis groeide zaterdagmiddag dan wel tot het grootst moge lijke uit, maar het feit dat Noordwijk door een 1-2 overwinning alleen aan kop kwam en Excelsior nu in zijn eentje onderaan staat, viel in de praktijk niet af te lezen. Het was dan ook pas vijf minuten voor tijd dat Simon van Beveren Noordwijk naar de, dat moet gezegd, verdiende overwinning kopte, nadat de stand hal verwege nog 1-0 in het voordeel van de thuisploeg was. "Je weet op voorhand dat het geen 'makkie' wordt. De clubs die on deraan staan hebben de afgelopen weken genoeg tijd gehad om alle moed weer bijelkaar te rapen. En ik moet zeggen dat ik het onbegrij pelijk vind dat Excelsior nog maar zo weinig punten heeft", merkte trainer John Eelman od. De hekkesluiter bood Noordwijk naar vermogen partij. Zij trokken zich in elk geval niets aan van de reputatie van de Zeekanters. In wat een aantrekkelijke wedstrijd zou worden, nam Excelsior bij ei genlijk de eerste de beste aanval al de leiding. Robbert de Reus kwam als gelukkige winnaar tevoorschijn uit een scrimmage: 1-0. Van Noordwijk mocht beslist niet gezegd worden dat zij te licht over het karwei dachten. Als Ivan Hermans, vervanger van de gebles seerde Klaas Vink, in de eerste mi nuten twee simpele kansen had be nut, zou het beeld er ongetwijfeld anders hebben uitgezien. Noord wijk zat niet echt omhoog met die verrassende achterstand, rende zich niet gelijk over de kop maar koos voor een zorgvuldige aanpak. Pas na rust werd in verdedigende zin wat meer risico ingecalculeerd. Wendt schoof frequenter in op het middenveld, wat achterin overi gens nauwelijks tot problemen Uitgeschakeld Die ontstonden wel in aanval lend opzicht Door een spierscheu- ring raakte Noordwijk binnen tien minuten Geert Jan Bakker en And- ré Wetzel kwijt Vermoedelijk zijn beide enige weken uitgeschakeld, met het oog op de confrontatie vol gende week tegen Quick Boys een onhebbelijke zaak. "Maar het is een utopie om te denken dat je een seizoen met elf spelers vol kan ma ken", reageerde Eelman tamelijk nuchter op het wegvallen van twee belangrijke basiskrachten. "En de spelers die tegen het eerste aanzit ten, hebben dusdanige kwaliteiten dat het eigenlijk geen noemens waardig problemen mag geven hen te vervangen. Die spierscheuring van Wetzel kan ik nog wel begrij pen. Hij heeft een zekere trainings achterstand. Maar van Bakker vind ik het onbegrijpelijk, omdat we toch goed doorgetraind hebben in de winter", aldus Eelman, die za terdag waarschijnlijk wel weer kan beschikken over Klaas Vink. Op het moment dat Eelman Wet zel zou gaan wisselen, viel de ge lijkmaker.'Jos Smits liet een voor zet los die door Ivan Hermans goed werd ingekopt. Keeper Eric van de Broecke pareerde de inzet met zijn vingertoppen, maar had tegen de rebound van Timo Gerlof geen ver weer. Na die 1-1 werd Excelsior mis schien wel te voorzichtig. De ploeg had tot dan hard voor de punten gevochten, de intentie gehad ook de score op te voeren, maar wilde uiteindelijk minstens dat ene punt vasthouden. Dat zou de degrada tie-kandidaat opbreken. Vijf minu ten voor tijd deponeerde John Ma- rijt een corner op het hoofd van de als altijd bij die gelegenheden mee opgetrokken voorstopper Simon van Beveren en hij kopte raak: 1-2. RIJNSBURG Rijnsburgse Boys moest zaterdagmiddag een dikke streep trekken onder het korte, glorievolle verleden. In de winterstop kweekte de af tredend kampioen bij zichzelf weer het nodige vertrouwen. Na een door alles en nog wat verstoorde eerste competitie helft, leek er een beter tweede halfjaar aan te komen. Ook om dat de verschillen op de rang lijst klein bleven, hoefde RB zich niet geheel kansloos te achten, al stonden de geelzwar ten dan maar als tiende geklas seerd. Maar na de 0-0 van afge lopen zaterdag tegen NSW, 'n eveneens oud-kampioen die zijn faam dit jaar niet kan waar maken, kan Rijnsburgse Boys het feitelijk wel vergeten. Niet alleen werd de punte- nachterstand op de werkelijke favorieten uit IA (en dat wor den er nu steeds minder) weer wat groter, maar zaterdag kreeg het moreel van de Lagendijk- ploeg een flinke optater. Rijns burgse Boys ontpopte zich aan vankelijk, geheel volgens ver wachting na de 4-0 nederlaag bij de competitie-start in Nu- mansdorp, als een gezelschap dat werkelijk iets goed wilde maken bij de geslonken achter ban. Maar toen het overwicht niets meer opleverde dan een imposante serie hoekschop pen, waaruit bijzonder weinig Dat Quick Boys die seizoen vooruit is gegaan is onmiskenbaar een feit. De ploeg is voorin gezegend met twee buitenspelers die de achter lijn kunnen halen en heeft op het middenveld in Floor van Duyn en Kees van Rooyen uiterst bruikbare krachten. Alleen achterin wil het nog wel eens misgaan. Als het op snelheid of het geven van een pass aankomt geeft Leo van Delft by Hoe onvoorspelbaar voetbal kan zijn werd vervolgens weer eens be- Quick Boys drong via goed voorbeeld niet thuis. Fred Eysberg voetbal Kozakken Boys z'n wil op, heeft op beide onderdelen meer te maar kwam niet verder dan een bieden, maar heeft weer het nadeel knal van Kees van Rooyen op de door zijn enthousiasme zijn tegen- paal. Twee minuten later, in de 27s- stander nogal eens uit het oog te te minuut, leidde knoeiwerk van verliezen. Al met al is Van Vianen Eysberg en Van Delft ter hoogte er echter in geslaagd een ploeg van de middenlijn tot balverlies. Den Haan, veruit de beste Kozak, plaatste het leder ineens over de Katwijkse defensie heen naar de vrijstaande Van Reijn, die alleen voor Theo Guyt een rollertje pro duceerde dat naast het doel leek te verdwijnen. De meegekomen Klop had evenwel andere gedachten en tikte de bal uit een moeilijke hoek in het Katwijkse doel. Toen vervolgens vier Quick Boys-verdedigers door twee te zetten die zich met de beste kan meten. Hoewel de eerste kans voor de Kozak Salm (ex-FC Den Bosch) was, maakte Quick Boys in de eer ste helft snel z'n bedoelingen dui delijk. Via agressief voetbal werd Kozakken Boys onder druk gezet. Bij balbezit van de Werkendam mers stoorden de Katwijkers al in een vroeg stadium, wat tot gevolg had dat Kozakken Boys vaak al in de opbouw balverlies leed. Nadat Werkendammrs in de luren wer- rendement werd gehaald, en goals dus wegbleven, zonk RB naar onpeilbare diepte. De oorzaak is heel gauw ge noemd en simpel tegelijk. Een doelpuntenmaker zou Rijns burgse Boys veel goed doen. Op hekkesluiter Excelsior Maassluis na is RB sinds zater dag de minst scorende ploeg in de afdeling. De afrekening met NSW had zaterdag probleem loos verlopen wanneer één lid van de tegenwoordig uit drie man geformeerde aanvalslijn tijdig had prijsgeschoten. Maar Marcel van der Blom kwam niet aan één kans toe en de jonge centrumspits Hans Zwaan is nog te bleu om flink heibel te trappen in een tot de rand gevuld strafschopgebied. Rob Gillissen weet wat dat be treft van wanten, maar nu hü zich meer op rechts bezig moet houden met het voorbereiden de werk straalt weinig gevaar van hem af. In de 15de minuut bewees hij zich nog wel bijna in de punt van de aanval. De Was senaarder kopte een op maat gesneden voorzet van Huug Aandewiel echter zo hard naar de grond dat de bal buiten be reik van keeper Leon Beider nog overstuiterde. Vier minu ten later kopte NSW-aanvoer- der Jaap Holten een zuivere in zet van Arie van Dijk van de lijn. Aandewiel probeerde het na ruim een half uur ook eens van afstand. Geen wilde knal, maar een bekeken passje rich ting kruising. International Beider bewees zijn klasse, zoals ook in de 42ste minuut bij een uit het Duits vertaald 'direct- schot' van Van Dijk. Juist daarvoor konden ook de NSW'ers op hun eerste aanvallende daden worden be trapt. Nico Hoogwerf schoot gevaarlijk dicht voor het door Henk van Voorbergen verde digde doel langs, na een verder vlekkeloos uitgevoerde coun ter. Op slag van rust had de Rijnsburgse sluitpost het ook nog even benauwd. Van Voor bergen ging onder een voorzet van de opgekomen back Bert Grootenboer door, maar keerde in een uiterste reactie nog net de door de meterslange Dirk Zevenbergen ingekopte bal. Met pal na rust corners num mer tien en elf leek Rijnsburg se Boys even wilskrachtig als voor de pauze, maar de overtui ging zou spoedig verdwijnen. Misschien omdat de Rijnsbur gers verwachtten dat de goal toch niet zou kunnen uitblij ven, dat het duel op individuele kwaliteiten zou kunnen wor den beslist. Maar dat is nou net waar Arie Lagendijk het niet op aan wil laten komen. Hij be schikt over genoeg voorraad goede spelers, maar bij zijn po gingen Rijnsburgse Boys terug bij de bovenste clubs in de af- KATWIJK - Als Quick Boys ook nog eens leert enige dis cipline in het verdedigen op te brengen, kan de ploeg het dit seizoen ver schoppen. In de strijd met mede-koploper Kozakken Boys, die het publiek alles bood wat voetbal aantrekkelijk maakt, ging de Katwijkse verdediging te vaak ongeconcentreerd te werk, hetgeen de tegenstander uit Werkendam twee keer afstrafte met een treffer. Omdat ook Martin (penalty) en Leen van der Plas de uitstekende doelman Ottevanger een keer verschalkten, liep het toch nog met een sisser af voor Quick Boys, dat zaterdag weer alle zeilen moet bijzetten in de confrontatie met Noord wijk. fer waren geweest, kwam die na ruim tien minuten spel tot stand. Verdediger Cómmu kopte een door Teun van der Plas voorgezet te bal voor de voeten van Leen van der Plas, die geen nee zei tegen dit buitenkansje: 1-0. Martin van der Plas en Kees Rooyen dicht by de openingstref- den gelegd, bleek andermaal waar de achilleshiel van de Katwijkers Keest zit. Doelman Guyt voorkwam op het laatste moment erger voor Quick Boys, dat vol goede moed opnieuw ten aanval trok. Martin van der Plas, die opviel door slim kaatswerk, en de zwoegende Van Rooyen kregen mogelijkheden, zonder ze te benutten. Foutief op stellen van Eysberg was er de oor zaak van dat aan de andere kant Van Reijn ongehinderd op Guyt kon aflopen. Ook hij miste, waarna de spectaculaire eerste helft werd afgerond met een inzet op de lat van Teun van der Plas. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen of Quick Boys stond met 1-2 achter. Den Haan was er weer eens vandoor ge gaan en bediende de op de rand van buitenspel staande Salm met een slim steekpassje. De Katwijkse defensie stond erbij en keek ernaar hoe Salm zijn ploeg naar een voor sprong schoot. Maar andermaal toonde Quick Boys veerkracht. Met name de weer van een vrien din voorziene (aldus het program mablad) Floor van Duyn had er zin in. In de 53ste minuut was het Freek Rienks die met een verre trap op Martin van der Plas de ge lijkmaker inleidde. De spits ging met de bal aan de voet het straf schopgebied binnen, waar hij door Commu van de sokken werd gelo pen. De goed leidende Van Riel zag er een strafschop in, die de gevloerde zelf benutte: 2-2. Ook in het reste rende deel van het duel kregen de toeschouwers geen moment de tyd zich te vervelen. Met meestal de thuisclub als meest aanvallende formatie bleef het een aantrekke lijk gebeuren. Marco van der Plas maakte het de Werkendamse de fensie zo moeilijk dat er bijna in ei gen doel werd geschoten en Van Duyn verscheen zelfs twee keer oog in oog met doelman Ottevan ger. Een overwinning was echter voor Quick Boys, met inmiddels Kees Varkevisser voor Martin van der Plas, niet weggelegd. CHRIS HARTMAN Zege op Zwart Wit'28 LEIDERDORP - Het toeschouwersaantal bjj de zaterdag-eer steklasser RCL is nooit bijzonder hoog geweest. Nu vertoeven de Leiderdorpers al een aantal seizoenen in de onderste regionen en was het voetbal weinig attractief. Met het aantrekken van trainer Laurens Mouter hoopte de club daarin wat verandering te bren gen. De bebaarde oefenmeester is er nog niet in geslaagd het bezoekersaantal te verhogen, het spelpeil is evenwel verbeterd. Tegen Zwart Wit'28 bevestigde de Mouter-equipe dat het op de goede weg is door de bezoekers uit Rotterdam met een terechte 3—2 nederlaag huiswaarts te sturen. ff ons Oudshoorn (links verscholen) heeft Ter Leede op 1 -0 voorsprong gezet. Aanvoerde Johan Verloop (5) is op 5 0T weg met zijnfelicitaties. De Katwijkse verdediging maakt een verslagen indruk. (foto Holvast) SASSENHEIM - Ter Leede en Katwijk heb ben zaterdagmiddag in Sassenheim eerlijk de punten gedeeld. De streekderby in de derde klasse eindigde in een 2-2 gelijkspel, een stand die al by rust was bereikt. Niet iedereen was overigens even blij met deze 'broederlijke' de ling. Aan Katwijkse zijde stonden de gezichten na afloop dan ook heel wat somberder dan bij de thuisploeg. Sterker nog, trainer Peter Ciere voelde zich bestolen. Zowel scheidsrechter Wallaard als de twee Sassenheimse grensrechters kregen er van Ciere van langs. De eerste club-grens rechter was in de pauze al wijselijk door het Ter Leede bestuur vervangen. Hij was open lijk door Wallaard berispt na wat al te subjec tief vlaggen (Ciere:" Hij vlagde elke aanval af voor buitenspel"). De tweede grensrechter maakte het helemaal bont door een zuiver Kat- wijks doelpunt in de tweede helft af te keuren. Scheidrechter Wallaard herriep zijn aanvanke lijke beslissing op advies van de nieuwe grens rechter, waardoor de 2-2 stand intact bleef. Mede door deze dwalingen verliep de wed- De positie op de ranglijst (net bo ven de rode streep) is daardoor weer iets rooskleuriger, al won ook SSS. Ondanks dat er een vooruitgang te bespeuren was, verliepen de voorafgaande wedstrijden nog niet zoals de Leiderdorpers zich wen sten. RCL werkte goede met slech te wedstrijden af en trok in beide gevallen meestal aan het kortste eind. Dat kwam mede doordat het 'heilige' 4-4-2 systeem werd ver ruild voor het aanvallender lijken de 4-3-3, doch het grootste euvel is de instelling van sommige spelers. Laurens Mouter: "Bij RCL lopen nog teveel luxe voetballers rond die lekker willen voetballen". In de eerste vyfenveertig minu ten viel er nog weinig van de pro gressie te merken. RCL speelde niet echt slecht, maar het miste in die periode de agressie. Tegenstan der Zwart Wit'28 liet vooral in de beginfase 'zien dat wanneer er vechtlust is, er gevaar ontstaat. Daar komt nog by dat de Rotter dammers over een prima spits (Bert Hooyer) beschikken, voor wie de teruggekeerde Daaf Brandt alle zeilen moest bijzetten. Laatst genoemde stond in de basis omdat Cees Ruis (geschorst) en Ruud Boendermaker (op herhaling) ont braken. De RCL-defensie ondervond al vrij snel de klasse van Hooyer. Tot tweemaal toe draaide de spits weg bij zijn directe tegenstander om strijd zeer rommelig en werd er geen hoog ni- vervolgens net naast te schieten, veau gehaald. Ter Leede werd het merendeel Verder faalde hij oog in oog staand van de wedstrijd in de verdediging gedwon- met doelman Van der Heyden en gen, maar wist toch twee keer te scoren. Hans pegelde hij een vrije trap op de bo- Oudshoorn gaf de thuisploeg na een kwartier venkant van de lat. Het aantal kan- de leiding, maar binnen het half uur bezorg- sen van RCL was in die periode den Wim Guyt 2 en Floor Schaap Katwijk een duidelijk minder. Toch namen de 1-2 voorsprong. Jan van Harskamp bepaalde roodwitten bijna een voorsprong, de eindstand vlak voor de pauze al op 2-2. Na Nadat eerst een inzet van Paul We- rust opnieuw een sterker Katwijk, maar het sel op de vuisten van doelman veldoverwicht werd niet meer in geldige doel- Brugts was beland, had de keeper punten omgezet. van Zwart Wit'28 even later bij een kopbal van René Kammenga de hulp van een verdediger en de lat nodig. Daarna ontstond er een ge- lykopgaande strijd, waarin de be zoekers gevaarlijker optraden. Vijf minuten voor rust mondde dat uit in een doelpunt. Na een pass van Ben Apol, ontdeed Bert Hooyer zich van Daaf Brandt en schoot laag langs Peter van der Heyden binnen: 0-1. Furieus Na de thee kregen de toeschou wers een heel ander RCL te zien. Furieus ging de Bloemerdformatie het tweede gedeelte uit de start blokken. Daaf Brandt was op de mid-half plaats geposteerd, ener zijds omdat hij er niet in slaagde Hooyer aan banden te leggen, an derzijds om op het middenveld wat verdedigend werk te verrichten. Paul Wesel werd voorstopper. Zwart Wit'28 kwam nauwelijks nog in het stuk voor. RCL creëerde de ene mogelijkheid na de andere. René Kammenga knalde een vol ley hard naast en kopte een voorzet van Peter Siera net niet in de tou wen. Na tien minuten drukte de goedspelende Wesel, hij beperkte zich niet alleen tot het uitschake len van Hooyer, het veldoverwicht uit in een goal. Handig soleerde hij richting het Rotterdamse doel, be trok Sieto Schalkers in het spel en kopte vervolgens knap binnen: 1-1. De volgelingen van Laurens Mouter roken meer en bepaalden in tien minuten tijd het verschil op twee doelpunten. René Kammen ga, na een voorzet van Ron van der Post, tekende voor 2-1. Sieto Schal kers, na voorbereidend werk van Peter Siera, maakte er 3-1 van. Op dat moment geen vuiltje meer aan de lucht dus, totdat Paul Wesel een hoge voorzet ongelukkig in eigen doel kopte (3-2). In de slotfase be leefden de Leiderdorpers nog ang stige minuten, die verder geen ge volgen hadden. HENRY POUW deling te brengen, krijgen de 'werkers' zyn voorkeur. Arie van Dyk, Fred Arroyo en later in de wedstrijd Toon Houteka mer (gestart als voorstopper in plaats van Wim Driebergen) be volkten zaterdag de centrale posities die horen te zijn weg gelegd voor spelers als Aande wiel, Paul van der Blom of de om disciplinare reden terugge zette Jan Hogewoning. Dat mooie vorige seizoen liep het toch gestroomlijnd met die spe lers. Zaterdag viel er op den duur geen enkele lijn meer te be speuren. Ook bij scheidsrech ter Boot ontbrak die overigens. Hij boekte voor rust Peter de Jongste wegens een felle, door Martin Toet ontweken, sliding, maar later liet hij aanslagen van Grootenboer, Van Holten en Gillissen onbestraft. De uiteindelijke cornerstand van 13-0 geeft de terugslag by Rijnsburgse Boys en het verde digende spel van de bezoekers duidelijk weer. Dertien bleef ook het aantal competitie-tref fers van RB en het inmiddels verzamelde puntentotaal be draagt eveneens 13. Gillissen had op de valreep nog de kans om voor iets gunstigere cijfers te zorgen, maar kwam op lutte le centimeters na niet aan de winnende goal. GERARD HAVERKAMP LISSE - FC Lisse wil graag nog wat plaatsjes op de ranglijst stij gen, maar kon zaterdagmiddag niet langs het één punt hoger geno teerde Spirit klimmen. Maar de za terdag tweede-klasser begroette de 1-1 deling met de IJsseloeverbewo- ners uit Ouwerkerk toch met de nodige tevredenheid. Het enige dat trainer Wim Eilan der eigenlijk teleurstelde, was dat zijn ploeg niet daadwerkelijk door drukte nadat Arie Schalk in de ne gende minuut reeds voor 1-0 had gezorgd. Hij knalde in een wirwar van spelers in vierde instantie raak bij een onoverzichtelijke situatie voor het Spirit-doel. Na die 1-0 kwam in plaats van de plaatselijke FC Spirit pas goed los. Met name spits Jan de Vrij bezorg de de verdedigers overwerk. Hij zou echter wat brutaler moeten zijn in de afwerking. Hoe loffelijk, maar te veel gunt hij de eer aan zijn ploeggenoten. Éénmaal verschalk te hij keeper Bart de Bruin met een lob, maar die eindigde kort achter de lat bovenop het doelnet. Ook zyn medestanders André den Ou den en Niels Zylstra waren trou wens dicht by een gelijkmaker. Aan de overzijde sprong ook Lisse onzorgvuldig met de kansen om. FC Lisse-Spirit werd daardoor de wedstrijd van de gemiste kan sen. Alleen vlak na rust werd nog één keer gescoord. Een scherp in draaiende corner van Martin van Vuuren werd door De Vrij, wie an ders eigenlijk, keihard en onhoud baar ingekopt. Na die 1-1 was het een volledig open wedstrijd, tot het laatste fluitsignaal aantrekkelijk en boeiend tegelijk. Spirit was met een kopbal van Piet van Vliet nog het dichtst bij een doelpunt Maar aan de andere kant was het won derbaarlijk hoe Spirit-keeper Ries Dekker in de 44ste minuut nog een Lisser goal wist te voorkomen. Tien seconden voor het verstrijken van de drie minuten blessuretijd, had op zijn beurt Bart de Bruin ge luk dat een kopbasl van Martin van Vuuren juist over de lat zeilde. SCHERPENZEEL - SIZO heeft zaterdagmiddag bij Scherpenzeel een hele povere prestatie geleverd. Gastheer Scherpenzeel hoefde niet tot het uiterste te gaan om een comfortabele 6-2 overwinning te behalen. Met name in de ver dediging hielden de Hillegom- mers open huis. Doelman Louis Balkenende gaf daarbij het slechte voorbeeld. Zeker drie van de tegendoelpunten konden (deels) op zijn conto worden geschreven. Van Don- zelaar, Van Grinsven en Ranze- laar brachten de thuisploeg al binnen een half uur op een 3-0 voorsprong. Na rust gaf SIZO wat beter tegenstand. Van (bij de stand 5-1) wisten zelfs te gen te scoren. Scherpenzeel- spits Van Donzelaar bleef tus sendoor de fouten van de SI- ZO-verdediging afstraffen en doelpuntte nog tweemaal. Van Dam bepaalde tenslotte de eindstand op 6-2.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13