Derby op De Vliet voorVTL ASC komt niet voorbij Bernardus: 0-0 Ter Leede zakt verder af naar degradatiezone Schaaktitel zonder spelen Nuttige zege Quick Boys Vierde plek Grimbergen Goede oogst GSV Sleutels Busser winnaar 'Alternatieve' Vijgeboom scoort drie goals Hermans zevende Records bij shorttrack PAGINA 12 DO/ST SPORT MAANDAG 4 MAART 1985 LEIDEN - Van de 'Leidse' A- regionalen kwam alleen Quick Boys in actie. In Rotterdam werd tegen het laaggenoteerde Xerxes een verdienstelijke 0-2 zege behaald. Een belangrijke overwinning, omdat volgend jaar de grote landelijke jeugd- competitie van start gaat en het voor Quick Boys zaak is zo hoog mogelijk op de ranglijst te eindigen om tot die competitie te worden toegelaten. Een nut tige overwinning van de zee- kanters dus die André de Best twee keer zagen scoren. Voor rust na een vrije trap van Kees van Beelen, na rust uit een cor ner van Kees Guyt LEIDEN - Kickers heeft giste ren geprofiteerd van het punt verlies van ZLC en ASC en is op geklommen naar de tweede plaats in de zondagafdeling. De Leimuidense ploeg klopte staart- ploeg VN A met 5-0, terwijl zowel koploper ASC (0-0 bij Bernar- dus) als runner-up ZLC (3-3 te gen Stomp wij kse Boys) remise overeenkwamen. Oranje Groen deelde de punten met Warmun- da (1-1) en VNL verraste bij MMO: 1-2. Kickers'69 - VNA 5-0 De Leidenaars hadden weinig in te brengen tegen het goed ac terende Kickers, dat al voor de thee ruim afstand wist te nemen. Peter van der Hoek opende reeds na vijf minuten de score (1-0), waarna Hans de Rijk uit een goed genomen vrije trap de mar ge vergrootte tot 2-0. Peter van der Meer benutte tot grote op luchting van Kickers, dat de laat ste wedstrijden steeds van elf meter had gemist, een strafschop (3-0) alvorens Ronald Vallet de ruststand op 4-0 bepaalde. In de tweede helft werd de concentra tie wat minder bij de Leimuide- naren, die ook VNA wat meer za gen aandringen. Peter van der Hoek besloot de strijd met een tweede treffer: 5-0. Bernardus - ASC 0-0 Beide ploegen hadden in Ha- zerswoude nog al wat moeite om het doel te vinden. De brilstand bleef daardoor gehandhaafd, waarmee Bernardus eigenlijk best tevreden kon zijn. ASC had nog de meeste scorekansen, maar faalde in de afwerking. De beste mogelijkheid kwam in de tweede helft toen Benno Schoonwater van de penaltystip mocht aanleggen. De Hazers- woudse doelman Marco Verde- gaal demonstreerde echter zijn prima vorm en wist het leder uit de touwen te houden. ZLC Stompwijkse Boys 3-3 Een doelpuntenfestijn in de Morsch, waar Stompwijkse Boys het eerste uit de lange winterslaap wakker werd. ZLC, dat Sjaak Matters en Peter Gijsman door schorsingen miste, werd in de eerste helft aan de kant gezet door een vlot scorend SB. Wim van Bentem leverde de eerste treffer al na 7 minuten af, waarna de voorsprong gestadig werd uitgebouwd door doelpun ten van Jan van der Bosch en Wim Luyten. ZLC ging echter niet bij de pakken neerzitten en kwam na rust knap terug. Daar waar SB verdere kansen verprut ste, troffen de Leidenaars via Henk Mink, Ronald Hendrikse en Ed van Vliet driemaal doel (3- 3). Verdere schade wist Stomp- wijk nog net te voorkomen. Oranje Groen - Warmunda 1-1 De eerste rondgang werd ge bruikt om weer te wennen aan het contact met de bal. Pas na de rust kwam er wat schot in het spel van de twee middenmoters. Warmunda maakte handig ge bruik van een blunder van de Leidse keeper en nam door Joost van der Zwet een 0-1 voorsprong. Peter Vergeer miste de kans om Warmunda verder op afstand te zetten, waarna het antwoord van Oranje Groen niet lang op zich liet wachten. Rob van der Tuin zorgde voor de gelijkmaker. In het laatste kwartier had de thuis ploeg de beste kansen, maar een schot van Peter Tegelaar werd door het houtwerk gekeerd. MMO - VNL 1-2 VNL kon een paar punten best gebruiken en trainer Van der Wiel toonde zich na afloop dan ook bijzonder tevreden over het in Hoogmade behaalde resultaat. De Leidenaars zagen de thuis ploeg in de eerste helft door een misverstand in de verdeiging door een goal van Johan Vare man met 1-0 voorkomen. MMO verzuimde echter om door te drukken en toen André de Jeu aan de andere kant van het veld in een vrijwel identieke situatie gebruikmaakte van een blunder bij MMO waren de rollen omge draaid. Willem van Gameren vonniste in de tweede helft de Heynen-brigade en haalde de be langrijke winst voor VNL bin nen: 1-2. LEIDEN - Ofschoon er in de zondagvierdeklasse B slechts drie duels doorgang vonden, vielen er toch belangrijke uit slagen te noteren. Unitas zag zich door een 1-0 nederlaag bij RKSVM definitief uit de kampioensrace geloodst. Ook GDA zag de laatste titelaspiraties vervliegen, vanwege een 3-1 nederlaag bij SJZ. SJZ werkte zich daardoor een be langrijk stuk op uit de gevarenzone. In 4A nam VTL enige afstand van hekkesluiter Hillegom, dankzij een 0-1 winst in de derby tegen LDWS. Opmerkelijk waren de proble men die vele ploegen kenden om na de langdurige winter stop weer in hun ritme te komen. Teijlingen Alkmania 0-3 Teijlingen kende een volledige off-day en ging dan ook vrijwel kansloos ten onder. Alkmania startte goed, waardoor doelman Erik Postma meteen volop werk te doen kreeg. Hij kon echter niet ver hinderen dat Cock Bouwmeester in de 14de minuut een misser van Henny Zoet gedecideerd afstrafte: 0-1. Zonder overtuiging poogde Teijlingen vervolgens wat terug te doen. Zeven minuten na de hervat ting betekende een omhaal van Ed win Roos evenwel 0-2. Teijlingen bleef tegen zichzelf vechten, waar na Cock Bouwmeester in de 75sate minuut de eindstand op 0-3 bepaal de. LDWS - VTL 0-1 Een matig duel met nauwelijks doelrijpe kansen. LDWS had nog een goede start, maar raakte, na een van de lijn gehaalde kopbal van Marcel Groenendijk, het spoor al spoedig bijster. VTL kwam daar na wat meer opzetten, zonder ech ter gevaarlijk te kunnen worden. Vijf minuten voor tijd zag Daaf Mink nog een inzet op de lijn ge keerd, maar het was vervolgens VTL dat in de slotfase toesloeg. Een door Fred van Haarlem in de doel geplaatste bal belandde voor de voeten van Jan ten Bosch, die het leder beheerst langs doelman Frans Stouten plaatste: 0-1. Van Nispen Randstad Sport 2-0 Voor de rust had Van Nispen het beste van het spel. Balverlies op het Voorschoter middenveld werd tot tweemaal toe handig afgestraft. Ton' Meijland zag zich in de 30ste minuut op maat bediend, om het leder vervolgens bekeken langs doelwachter Arend van de Oever te plaatsen: 1-0. Drie minuten voor de pauze bouwden de Zilkers het overwicht tot een 2-0 voorsprong uit. De door Wim Ras in de diepte aangespeelde Jeffry Hagedoorn gaf Van de Oever het nakijken. In de tweede helft pakte Randstad de zaken wat energieker aan. Verder dan enkele goede schoten van Cees Dreef kwamen de gasten echter niet. Altior - Foreholte 3-1 De wedstrijd begon ongelukkig voor Foreholte, toen in de eerste minuut de gehele defensie bij een afgeslagen aanval op het verkeerde terwijl Bas Hartman van dichtbij been kwam te staan. Cees Baader Qp Dolf van der Zyl strandde. maakte daar handig gebruik van: 1-0. De Voorhouters poogden wat aan de vroeee achterstand te doen De8°n met «oea vueuwu en m^ar k^enln He t?d^^n,nS; bewerkstelligde daarnit ook een SJZ GDA 3-1 GDA begon met goed voetbal e LEIDEN - Het vrouwenteam van Alkamania verspeelde gisteren in de interregionale klasse een be langrijke punt aan Haastrecht. In Oude Wetering kwamen de beide ploegen niet tot scoren. Zaterdag zakte Ter Leede door een 5-0 ne derlaag bij Rijsoord nog verder op de ranglijst, waar het thans nog slechts twee onder zich weet. De vrouwen van Ter Leede wa ren niet opgewassen tegen het als tweede geklasseerde Rijsoord. Het team uit Sassenheim kon niet be schikken over Maijon van der Ploeg (schorsing) plus Sylvia en Anja van der Weijden (gebles seerd). Een kwartier lang kon Ter Leede niettemin standhouden. In de daarna volgende vijf minuten evenwel vlogen er wel drie doel punten in. Vlak voor rust werd het 4-0 en in de tweede helft vergrootte Rijsoord de voorsprong nog tot 5-0. Reèle scoringskansen kreeg Ter Leede, dat aan het eind van dit sei zoen trainer Beukeboom afgelost ziet worden door UDO-trainer De Koning, niet. Beukeboom overi gens gaat de jeugd van Alphia trai nen. Alkmania trof het niet dat in het Haastrecht-doel Els van der Hoek, de keepster van het nationale team, stond. Zij voorkwam vier "zekere" goals en had bovendien het geluk dat paal en lat haar een handje hielpen. Ria de Jong, Stefa- nie Kalker, Els Schoon en Bettina Vrolijk zagen hun inzetten op het T?mjr»c/A*TD\ r» ir, t houtwerk stranden. Haastrecht be- ?a rrimh^i*,f?teR- *Ja^geJ°laK": paalde zich de hele wedstrijd tot da Gnmbergenwt Rynsburg is by verdedigen. Alkmania was dit keer srhaat«;#»n vnnr^Ti?^nSihappen te wejnig agressief om de vijande- ppéinHiaH r rv vierde defensje open te breken en het Noorse Roros de'opvolStfr Zu^7unl dient£ngevolge 6611 van Anpplika Stahnlro T"Jo rii^cfor P. van Angelika Stahnke. De rijdster uit de DDR bleef de Russin Toebe- •rosova net voor. Op het slotnummer, de 3000 me ter, hield de rijdster uit de Sowjet Unie met minimaal verschil Jolan- da Grimbergen van een gouden plak af. De Rijnsburgse kwam een halve seconde tekort. Op haar beurt was ze driehonderdste van een seconde sneller dan Dick die daags daarvoor de 500 en 1500 me ter won. De 1000 meter kwam weer op naam van Toeberosova. Op de erepodium bij de junioren alleen Sowjet-rijders en daarbij twee bekende gezichten. Valeri Goek prolongeerde zijn titel dank zij winst op drie afstanden. De 38.62 op de 500 en de 1.59.46 op de 1500 meter waren van seniorenfor maat. Tweede werd Garag ev, derde Snetkov die vorig jaar ook die posi tie bezette. Beste Nederlander werd Gerard Kemkers die als vier de eindigde. Zijn drie en vijf kilo meter (derde en tweede) mochten er zijn. Op de korte afstanden kwam hij duidelijk tekort. SJZ boekte een knappe winst bij Bloemhof (1-2). Voor rust werd er niet gescoord. In de tweede helft was het Zoeterwoudse team wat sterker, maar werd het toch 1-0 door een eigen doelpunt van Karin van der Salm. Yvonne van Wierin- gen bracht de balans weer in even wicht door een penalty, toegekend wegens hands, te benutten en Bet tina van Klaveren maakte er vijf minuten voor tijd 1-2 van. Zij werd de diepte ingestuurd door Yvonne van Wieringen en maakte alleen voor de keepster staande geen fout. In de eerste klasse van de zon dagsectie klopte UDO het onder aan staande Docos met 3-0. In de eerste helft werd er niet gescoord. Na de pauze was Donata Verver verantwoordelijk voor 1-0 en 2-0 en bracht Cora van der Reijden 3-0 op de borden. SJC en Randstad Sport kwamen in hun onderlinge con frontatie niet tot scoren. Hoogte punt was een treffer van Jacqueli ne Satter (SJC) in de eerste helft, die door de scheidsrechter werd af gekeurd. Iduna had weinig moeite met het teleurstellende FC Lisse, dat in Ter Aar tegen een 6-0 neder laag opliep. Voor rust troffen Deborah Freu- denthal en Hennie Verzaal de roos voor Iduna. Na de hervatting scoorden Angela Hoekstra (2x), Tanja Visser en Carla Kalshoven Alkmania 2 moest op eigen veld Sleutels laten voorgaan. Via een 0- 2 ruststand zegevierde de Leidse formatie met 0-6. Simone van der Heden (2), Joly Orebeek (2), Petra Aandewiel en Tineke Westerhoven tekenden voor de doelpunten. Al- tior-Kickers '69 ten slotte eindigde in 1-6. Anneke Slof opende de sco re voor Altior, dat echter na een 1-1 stand bij rust moest toestaan dat Kickers de lakens uitdeelde. De Leimuidense goals kwamen op naam van Carla van der Hoorn (4), Emmy van Steyn en Marinka van der Voort. maar kregen in de 15de minuut lik op stuk toen Henk Baader een vlot te combinatie doeltreffend afrond de: 2-0. Halverwege de tweede helft mocht Henk Baader vanuit een omstreden buitenspelsituatie vrij doorgaan. Na goalie Paul Zwaan te hebben omspeeld scoor de hij 3-0. Tien minuten voor tijd leverde een tuimeling van Peter Nederpel in het strafschopgebied Foreholte een penalty op. Piet Ruigrok scoorde 3-1, waarna ech ter bij Foreholte het geloof ontbrak om nog verder terug te komen. SVLV - Hillegom 1-1 SVLV begon goed, met meteen al een door doelman Roy Keur ter nauwernood gekeerde inzet van Perry Berk. In de 13de minuut was het alsnog raak, toen Piet Douwes een door Perry Berk tegen de lat geplaatste bal in het doel schoof: 1-0. In de loop van de wedstrijd wist Hillegom zich steeds meer on der de Voorschoter druk vandaan te worstelen. Vijftien minuten voor de rust leidde dat al tot de gelijk maker via een hard schot van Bou- dewijn Pijpers: 1-1. In de tweede helft kon SVLV zich herstellen, waarbij Sjaak van der Werff een opgelegde mogelijkheid verzuim de te benutten. Gedurende de laat ste vyf minuten rook Hillegom op nieuw zijn kans, zonder die te ver zilveren. Boudewijn Pijpers zag een inzet op de doellijn gekeerd, stevig overwicht. Wel kwam SJZ tot enkele gevaarlijke tegenstoten. In de 28ste minuut slaagde Peter Bos erin de buitenspelval te ont wijken, waarna hij ook de Haagse doelman wist te verschalken: 1-0. GDA was gedurende enige ijd aan geslagen, maar drong na de rust toch steeds meer aan. Dat leidde in de 75ste minuut tot een goed opge zette aanval, waaruit Tilk keeper Ron van Deth het nakijken gaf: 1-1. De gasten leken door te drukken, totdat invaller Willem Kooyman tien minuten voor tijd atent ter plekke was om een door de goalie losgelaten bal uit een vrije trap van Wim Bos, alsnog in het doel te prikken: 2-1. Vijf minuten later was de sensatie compleet, toen Erik Hoenson de eindstand met een kopbal op 3-1 bepaalde. RKSVM - Unitas 1-0 Aanvankelijk leek er voor een beter voetballend Unitas geen vuil tje aan de lucht. Het Leidse over wicht leidde in de 15de minuut tot een strafschop, toen Wally Gallert na voorbereidend werk van Hans Oostdam in kansrijke positie was aangetikt. Gallert ontfermde zich zelf over de elf-metertrap, maar zag de bal tegen de paal belanden. In de 30ste minuut verzuimde de Leidse-defensie in te grijpen bij een snelle RKSVM-uitval, hetgeen Dijkstra de kans bood 1-0 te sco ren. Na de rust kreeg een aanval lend Unitas opnieuw grip op de wedstrijd. De nieuwe Unitas-aan- voerder Bennie de Roo vertolkte daarbij zowel op het middenveld als in de aanval een hoofdrol, maar was wel erg onfortuinlijk in de af ronding van zijn eigen kansen. De Roo zag de bal twee keer op de lat belanden, terwijl ook Henk Brandt het latwerk eenmaal in de weg van een doelpunt zag staan. PARIJS - De schermploeg van ge handicapten sportvereniging De Sleutels is met een flinke verzame ling medailles teruggekeerdvan het in Parijs gehouden vijflanden toernooi. Het evenement gold als laatste graadmeter voor de Europe se titelstrijd die eind april in het Italiaanse Foggia wordt gehouden. De uit vijf schermers bestaande Leidse ploeg sleepte vier prijzen in de wacht. Hans Duindam werd tweede op het onderdeel floret, achter de Brit Hickson. Govert Koppers behaalde brons op floret 4/5 en zilver op degen 4/5. Zijn ploeggenoot Frans Verhoef com pleteerde het Nederlandse succes in de Franse hoofstad door giste ren nog een bronzen medaille weg te slepen op sabel 2/3. Ruzie om leeftijd van deelneemster LEIDEN- Hoewel het aantal deel neemsters (30) aan de titelgevech ten van de Leidse Schaakbond in de leeftijdscategorieën tot 13,16 en 20 jaar een flink stuk minder is dan dat van het afgelopen seizoen (57), blijkt de nog altijd veel ge hoorde kreet "Meisjes kunnen niet schaken" derhalve geen hout te snijden. Des te gekker was echter de uitspraak "Dat meisje mag niet schaken" uit de mond. van de lei ders van de grootste afvaardigin gen van 'Leiderdorp' en 'Op Eigen Wieken' ten aanzien van het mee spelen in de klasse tot 16 jaar van de enige deelneemster in de catego- tel in de klasse tot 16 jaar hebben veroverd. Met ware grootmeesteral- Hoewel in de laatste drie jaar de lure in de laatste ronde maakte zij groepen tot 16 en tot 20 jaar steeds in drie zetten remise met Wanda gecombineerd werden, was het pro- Schrijvers) eindigde zij onbedreigd test toch begrijpelijk, omdat Nico- op de eerste plaats voor Daphne de lette eventueel de strijd om de titel Heer en Adinda Koster, precies de- KUOPIO (ANP) - Theun Busser won zaterdag de twaalfde editie van de alternatieve Elfstedentocht. In Finland, op een meer bij de stad Kuopio, klopte Bus ser, vorige week vijfde in de echte 200-kilometerrace langs elf steden, zijn vluchtmakker Jan Kooiman in de eindspurt. Het tweetal had 6 uur 41 minuten en 42 seconden nodig voor de 200 kilometer op goed begaanbaar ijs. De venijnige oostenwind en de lichte sneeuwval bij een temperatuur van acht graden onder nul maakten de wedstrijd tot een afvalrace. Onmiddellijk na de start, zonder Elfstedenwinnaar Van Benthem, for meerde zich een kopgroep van achttien marathon- schaaters. De een na de ander moest afhaken. De win naar van vorig jaar, Wim Westerveld, en de achtvoudig heerser van de „alternatieve", Jan Roelof Kruithof konden de drie sterksten Busser, Kooiman en Veen, niet houden. Veen haakte tenslotte veertig kilometer voor de meet af. Daarna demareerde Kooiman tot zes keer toe, maar Busser bleef in zyn spoor. In de eindsprint won hij gemakkelijk. De regionale schaatsers deden in Kuopio van zich spreken. Cees Borst uit Hoogmade werd negende, Voorschotenaar Doing veertiende en Leidenaar Doornebal vijftiende. Beste vrouw was Ineke Kooi man met een twintigste plaats. de groep tot 16 jaar kon beïn vloeden, maar een propagandas tunt was het bepaald niet. Beide teamleiders gingen zelfs zover, dat zij dreigden hun meisjes terug te trekken. Wedstrijdleider Erik van der Marei kende in deze onver kwikkelijke zaak tenslotte het pro test toe. Derhalve kon Nicolette spoor slags naar huis terug weliswaar met de titel in de klasse tot 20 jaar en het daaraan verbonden plaat- singsbewijs voor de nationale kam pioenschappen in die categorie op zak maar tevens een teleurstelling rijker. Zij had zo dolgraag een dagje willen schaken, want daar voor was zij immers gekomen. De wraak van schaakgodin Caïs- sa liet echter niet lang op zich wachten: geen enkele titel kwam in handen van Leiderdorp of van Op Eigen Wieken. Al had Adinda Kos ter (Leiderdorp) haar op winst staande stelling tegen Daphne de Heer (Op Eigen Wieken) niet op vlag verloren, dan nog zou Louise Spanhaak (Alphen a/d Rijn) de ti- zelfde volgorde als vorig jaar in de groep tot 13 jaar (ook meisjes wor den ouder). In de categorie tot 13 jaar was Caroline Slingerland (Leithen) een klasse apart: met een straatlengte (2 punten) voorsprong op Maaike van der Poel legde zij ongeslagen beslag op de titel. LEIDEN - Valken '68 deed zater dagmiddag in de vierde klasse goe de zaken door het hooggenoteerde Floreant een 5-0 nederlaag toe te brengen. Klassegenoot MVKV speelde in Vlaardingen tegen kop loper DSS een uitstekende partij, maar keerde zonder punten huis waarts. Valken '68-FIoreant 5-0. Na een kwartier keek de thuisclub al tegen een gerieflijke 2-0 voorsprong aan. Hans Vygeboom en Theo van Rijn vonden het Boskoopse net. Ver diend was de voorspong aller minst, want de strijd ging volledig gelijk op. De 2-0 voorsprong gaf de thuisclub wel vertrouwen. Waar Floreant steeds gehaaster ging opereren, kon Valken het balletje rustig rondspelen. Toen Relis Bol en wederom Hans Vijgeboom naar 4-0 aanstuurden, was de strijd be slist. In de tweede helft probeerde Floreant met man en macht de aan val te zoeken. Kansen onstonden er voldoende, maar het doelpunt viel aan de andere zijde van het veld. Hans Vijgeboom dus, die daarmee de onbetwiste topscorer van de wedstrijd werd. DSS-MVKV 2-1. MVKV bewees zichzelf zaterdag een slechte dienst. Door een overwinning had de rode lantaarndrager aansluiting met de andere 'staartgenoten' kun nen vinden. De ploeg speelde een van zijn betere wedstrijden van het seizoen, maar hield geen punt aan de krachtmeting met de koploper over. Inplaats van 0-1 (een paaltref- fer van Rob Onderwater) werd het in de 11de minuut 1-0. Henk Lan- gemaat voor en Rolf de Jong na de rust kregen mogelijkheden de ge lijkmaker binnen te schieten. Bij 2- 0 leek de strijd gestreden, maar Langemaat halveerde de achter stand. Er restte MVKV toen te wei nig tijd om een punt mee naar Kat wijk te nemen. LEIDEN - De Du Prie-wielerploee kwam zaterdag tijdens de Belgi sche openingsklassieker voor het amateurpeloton "de Omloop het Volk" goed uit de voeten, maar zag wel het leeuwedeel van zijn kansen teloor gaan door een gesloten spoorwegovergang. Na de muur van Geraardsbergen had een drie tal renners uit de Leidse bouw- ploeg zitting in een kansrijke kop groep van zeven man: René Guyt, met de cross-vorm nog in de be nen, Jan-Hendrik Lagerweij en Axel Hermans. De passerende trein gooide vervolgens echter roet in het eten van ploegleider Leslie Riethoven. Weliswaar kregen de vluchters 30 seconden vergoeding, maar de snit was er toen dermate uit dat het zevental alras door de grote groep werd ingelopen. In de daarop volgende, vrijwel complete, massaspurt sleepte Axel Hermans achter winnaar Rasenberg nog een zevende plaats in de wacht. Tijdens de openingswedstrijd op het parkoers van het Haagse Spar ta betoonde John Eradus zich gis teren bij de amateurs de rapste van een zestal vluchters. Jan-Hendrik Lagerweij finishte als vierde, René Guyt werd zevende. Bij Westland Wil Vooruit kwam Onno Anten voor Gino Ammerlaan als eerste over de meet. Leidenaar Pieter Evelein was bij Sparta de rapste van de liefhebbers, in een kop groep die volledig uit Swift-ren- ners bestond. Gerard van Amster dam eiste de eerste plaats bij de ve teranen voor zich op. DEN HAAG - De strijd om de open Nederlandse kampioenschappen shorttrack op De Uithof leverde dit weekeinde een regen aan records op. Bij de mannen veroverde opnieuw Delft de titel, voor Leiden en Italië. De Delftenaren vestigden twee wereldrecords. Met Menno en Ger Boelsma in de gelederen zette het viertal van Delft een wereldrecord op de 3000 meter aflossing neer in 4.34.53. Ook op de 5000 meter kwam het tot een record: 7.46.11. Charles Veldhoven uit Oegstgeest verbeterde nationale records op de 500 en 1000 meter. Cees Boer uit Woubrugge deed dat op de 800 meter en Menno Boelsma op de 1500 meter. Bij de vrouwen werd Simone Velzen- boer uit Leiden derde. Amsterdam is de nieuwe ijshockeykampioen van Nederland. Na een 4-2 zege in de play-offs op Heerenveen schudde Amsterdam achtervolger Nijmegen van zich af.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12