Lugdunum rest alleen de hoop 5DT UVS houdt huis bij HION LFC benadrukt verschil: 4-0 UDO mist kansen \\C SJC slaat gat: 1-0 Leidenaars in Rotterdam naar monsterscore: 9-0 In derby tegen Docos Blauw Zwart blijft meedoen Bericht voor tweeverdieners die samen een huishouding voeren (gehuwd of ongehuwd) Als één van de tweeverdieners over 1985 vermoedelijk een inkomen heeft dat lager is dan ongeveer f7.000 dan kan degene die het meest verdient in aanmerking komen voor een belastingteruggaaf. De 'meestverdienerkan dan in juli 1985 een belastingbedrag terugkrijgen. De aanvraag hiervoor moet dan wel vóór 1 april 1985 worden gedaan. De informatie-folder Teruggaaf de inspecties van de directe belastingen; MAANDAG 4 MAART 1985 SPORT PAGINA 11 LEIDEN - "Is er nog hoop?", vroeg André Hazes zich af in de rust van Lugdunum-Aalsmeer. Als de Mokumse volkszanger oogge tuige was geweest van de povere eerste speelhelft dan had hij onge twijfeld zelf het antwoord kunnen geven: "Voor Lugdunum in elk ge val niet". Met een fraaie doeltreffende kop stoot had Koos de Mey op slag van rust de Leidse hoop de bodem in geslagen en dat voelde de 'disc-joc- key' in de Kikkerpolder feilloos aan door prompt Hazes op de draaitafel te deponeren. Het ant woord op de retorische vraag die de vertolker van het levenslied in zijn 'pauzenummer' stelde, werd in tweede helft nog eens nadrukke lijk bevestigd door Marcel Raves- teyn die met twee voltreffers de uitslag op 0-4 bepaalde. Diezelfde Ravensteyn was er ook verantwoordelijk voor dat Lugdu num al na een paar minuten de jacht op de gelijkmaker kon ope nen. Bij de eerste de beste aanval van Aalsmeer haalde hij snoeihard uit en via een Leids been zoefde de bal buiten bereik van Wim Eradus in de kruising. Waren de Leidenaars met enig zelfvertrouwen aan 'de klus Aals meer begonnen', dan was die na een handvol minuten al volledig verdwenen. De thuisploeg viel plichtmatig en fantasieloos aan. Het was dan ook tekenend voor de offensieve onmacht, die het veel te korte spel van Lugdunum ken merkte, dat Gijs Collé pas na een kwartier de eerste goed lopende Leidse aanval afrondde met een (slap) schot in de richting van Hans Rozendal. Die greep een minuut later naar zijn pijnlijk getroffen hoofd toen de onbesuisd spelende Wil Hens kens met een gestrekt been op hem ingleed. De Lugdunum-voorstop- per, die op het middenveld de plaats van de geschorste Leo Wets- elaar innam, schakelde de sluitpost van Aalsmeer tien minuten later definitief uit door hem ongelukkig tegen het hoofd te koppen. Duize lig en met klachten over zichtver- lies liet Rozendal zich tien minuten voor rust vervangen door Dirk Raams en met een ambulance naar het Academisch Ziekenhuis ver voeren. "Foto's maakten duidelijk dat de doelman een bloeding in zijn oor had opgelopen. Hoewel de opgeluchte Rozendal in de loop van gisteravond het AZL weer mocht verlaten, zal hij de komende veertien dagen in elk geval het bed moeten houden. De aanslagen van Henskens op Rozendal illustreerden de irritatie die in het spel van Lugdunum sloop naarmate de eerste helft vor derde en een kans op de gelijkma ker uitbleef. Irritatie die zelfs de ondelinge verhoudingen vertroe belde, wat Aad van Tongeren met een obsceen handgebaar naar Wim Oppelaar duidelijk maakte op het moment dat de libero de jonge middenvelder om wat meer inzet verzocht. Lugdunum hobbelde vertwijfeld over het zware veld en een counter- goal van Aalsmeer hing in de lucht. Die viel enkele minuten voor de keeperswissel. Vleugelverdediger Jeroen van Egmond onderschepte een voorzet van Harrel Lai en koos voor een solistisch en fataal ver volg. Met een sliding heroverde Lai de bal die langs Eradus in de 'korte hoek' verdween, maar geen doel punt opleverde omdat arbiter Ten Hoven in de actie van Lai gevaar lijk spel zag. Maar bij het ingaan van de bles suretijd corrigeerde Koos de Mey de vergissing van de leidsman uit Leusden door de bal na een vrije trap van Erik Kitzen fraai in de 'verste hoek' te koppen. Met de moed der wanhoop joeg Lugdunum na de doelwisseling achter de feiten én de 'aanslui tingstreffer' aan. De rappe spitsen Gijs Collé en Henri van der Wey- den bleven verstoken van bespeel bare diepteballen omdat spelbepa ler Daan Kooimans te vaak de meest omslachtige weg naar inval ler Dirk Raams insloeg. De zelf zuchtige Kooimans liep zich voort durend vast op de de Aalsmeerder middenvelders die hun Leidse col lega's bovendien een lesje in loop vermogen en beweging zonder bal gaven. Toch kreeg Lugdunum twee kansen om terug in de wedstrijd te komen nadat het zoveelste vergrijp jegens Lai eindelijk met een boe king (Henskens) was bestraft. Aan voerder Ted Hesseling drukte Wim Ligtvoet opzij op het moment dat hij alleen op weg dreigde te gaan naar Raams, maar Ten Hoven vond de tuimeling die de gelegenheids- voorstopper maakte geen straf- schopwaard. Aan de overzijde liet Roger van Vliet in dezelfde minuut een unie ke kans liggen om het pleit defini tief te beslechten door alleen voor Eradus naast te mikken. Ten Ho ven bleef vervolgens ook doof voor de tweede massale Lugdunum- roep om een penalty. Hij weigerde een optelsommetje te maken toen Van der Weyden net als Ligtvoet uit kansrijke positie werd geduwd. Gelukkig voor Lugdunum verrich te de spelleider een minuut later eveneens geen rekenwerk toen Wil Henskens de doorgebroken Marcel Ravensteyn torpedeerde, pe Val ken-trainer mocht van Ten Hoven binnen de lijnen blijven en werd vervolgens door zijn eigen trainer in bescherming genomen. Tegelijk met Aad van Tongeren wisselde Clement Koster Henskens in voor Jeroen Brussee (middenvelder) en Albert Siera (aanvaller). Dat betekende dus dat Lugdu num achterin één op één ging spe len wat net als in de uitwedstrijd tegen Aalsmeer, waarin een 4-1 ne derlaag werd geleden, een flink pak slaag tot gevolg had. Immers, een straffe mandekking op het middenveld is een voorwaarde om op een dergelijk risicovolle speel stijl te kunnen overschakelen. Aangezien de Aalsmeerder mid denvelders alle vrijheid kregen, dook vaak een overmacht aan te genstanders voor Wim Eradus op. Vijf Aalsmeerspelers konden zich soms uitleven in een 'kat en muis-spelletje* met drie Lugdu- num-ers en het was dus allerminst verwonderlijk dat Marcel Raven steyn zijn dagproduktie tot drie treffers kon opvoeren. Negen mi nuten voor tijd verraste hij van dichtbij de onzekere Eradus met een beslist niet onhoudbaar schot en in de slotminuut lobde hij de bal fraai over de achteruit lopende doelman. Hij was er dus hoogstper soonlijk de oorzaak van dat Cle ment Koster in mineurstemming uit zijn dug-out stapte. De Lugdu- num-trainer rest slechts hoop op betere tijden. JAAP VISSER m[mm mm'." - i' Henri van der Weyden rechts) moet het afleggen tegen twee Aalsmeer-verdedigers. Een beeld dat de verhoudin gen zoals die gistermiddag in de Kikkerpolder lagen prima illustreert. Lugdunum kwam er tegen Aalsmeer niet aan te pas. (foto Holvast» NOORDWIJK - De weg is nog lang, met elf wedstrijden voor de boeg, maar nu al is duidelijk dat SJC het niet zo moeilijk zal krijgen als vorig seizoen. Toen redde de ploeg van trainer Duindam in een nacompetitie het vege lijf, maar na de 1-0 overwinning van gistermid dag op Westlandia staat SJC in middels ruim voor op de Goudse, voornaamste degradatie-kandida ten uit 2A, GSV en Gouda. De score had overigens veel rui mer uit moeten vallen. Zowel voor als na rust zijn John Passchier, Jos Alders en Ben van der Zalm alleen voor de Westlandse sluitpost geko men, maar geen van hen zocht het doel op de goede plaats. Na een half uur spelen had de beste man van het veld Peter Ruygrok het vi zier beter afgesteld. Hij rukte van uit het middenveld op, zette met een aantal vloeiende bewegingen twee verdedigers op het verkeerde been en plaatste zuiver de 1-0 bin nen. Westlandia had na rust dan wel een optisch overwicht, maar kon keeper Ted van der Meer toch geen moeilijke middag bezorgen. ROTTERDAM - Na de perikelen rond trainer Melbi Raboen stond bij UVS gisteren alles en iedereen gisteren 'op scherp'. Het gevolg: HION werd op eigen veld met 0-9 over de kling gejaagd. UVS boekte met deze onwaarschijnlijke monsterscore één van de grootste overwinningen in haar bestaan. Elftalleider Wim van Loef kon zich in elk geval niet herinneren dat UVS in de achttien jaar dat hij ac tief is in Kikkerpolder ooit nóg rui mer aan de voordelige kant van de score was gebleven. Een hoerastemming uiteraard bij UVS, dat zo voetballend dit sei zoen geen nederlagen meer hoeft te lijden. Het zal duidelijk zijn dat UVS op de Rotterdamse Boszoom een sterke partij speelde, maar hoe zat het dan met HION? De thuis ploeg bleef tot 0-2 (halverwege de eerste helft) redelijk tegenstand bieden, maar gaf daarna de moed op. Waarbij vermeld moet worden dat de Rotterdammers door blessu res lichtelijk gehandicapt waren. Bovendien mist HION sinds de winterstop twee vaste eerste-elftal- spelers die besloten hun hobby ten nis te laten prevaleren. Niettemin een knappe prestatie van de gehele Raboen-équipe waarin één speler een regelrechte glansrol voor zich opeiste. Hans van Leeuwen speelde een 'beestach tig' goede wedstrijd. De kandidaat zaalvoetbal-international moet zich op het kleine HlON-veld in de zaal gewaand hebben. De linker middenvelder bereidde drie doel punten voor en scoorde op eigen kracht ook nog eens twee fraaie treffers. Eervolle vermeldingen ook nog voor Mario Faber, Hans de Kruis (als middenvelder) en de in de spits zeer aktieve Ton Kam- phues. De voormalige prof speelde in Rotterdam een opmerkelijke rol. Niet alleen nam hij de achtste vol treffer voor zijn rekening, maar hij fungeerde in het HION-strafschop gebied ook als de ideale bliksemaf leider voor zijn ploeggenoten die dankbaar gebruik maakten van de 'afleidingsmanouvres' van de noes te voetbalarbeider. Dat Kamphues in voetbaltac- tisch opzicht nu niet bepaald op de zelfde golflengte 'uitzendt' als Mel bi Raboen is alles behalve een ge heim in de Kikkerpolder, maar gis teren bewees de ex-profin elk geval het gelijk van zijn trainer om hem in de spits te posteren. "Het ging prima, al moet ik er meteen aan toevoegen dat de tegenstander ge woon zwak was. Maar dat het uit eindelijk 9-0 werd, is natuurlijk ook de verdienste van onszelf. We hebben ze werkelijk vreselijk opge jaagd en tien minuten voor tijd zat iedereen echt kapot door al dat ge- jaag". Beslissing De beslissing (als je bij een club als UVS van een beslissing mag spreken, de Leidenaars gaven dit seizoen nog bijna een 5-0 voor sprong uit handen) viel vlak voor de pauze. Binnen vijf minuten ver anderden Van Leeuwen (van twin tig meter), De Kruis (kopbal na voorzet Faber) en weer Van Leeu wen (individuele actie) de 0-2 in een 0-5 tussenstand. Hans de Kruys had daarvoor na een combinatie met Van Leeuwen UVS op voor sprong gebracht, Koet had die voorsprong tot 0-2 uitgebreid. Na rust bleek HION geheel gebro ken. Bert Jansen (uit een 'onmoge lijke' hoek) en Léon Meys met de mooiste treffer van de dag, of om met Jansen te spreken "een knal van 30 meter stijf in het kruis", brachten UVS binnen een kwartier op 0-7. Kamphues mocht de 0-8 la ten aantekenen en Koet bepaalde de eindstand op 0-9. 'Uiteraard' stond Hans van Leeuwen aan de basis van de twee laatste doelpun ten. Rest de vraag of er sprake is ge weest van een éénmalige bevlie ging. Of gaat UVS dit jaar toch nog een rol van betekenis spelen? Er heerst voorzichtig optimisme, im mers bij UVS hebben ze wel eens meer te vroeg gejuicht. De gerouti neerde Ton Kamphues weet dat dddr ook het grootste gevaar schuilt voor de wedstrijd van aan staande zondag tegen Xerxes. Kamphues: "En dat is toevallige wel zo'n beetje de sterkste ploeg uit deze afdeling. UVS een beetje ken nende weet ik zeker dat er nu al een paar jongens met hun hoofd in de wolken lopen. Raboen zal er dus van de week alles aan moeten doen om iedereen op tijd wakker te schudden". Voordat Xerxes dat zondag op ruwe wijze doet. LEIDEN - De derby, gisteren op de Boshüizerkade, tussen LFC en Docos kon zondermeer als rolbe- vestigend worden beschouwd. De 4-0 uitslag ten gunste van LFC was immers geheel conform de huidige situatie op de ranglijst van de zon dag derdeklasse A. LFC benadruk te zijn rol in de top van het klasse ment, terwijl Docos opnieuw met het gegeven werd geconfronteerd dat de ploeg een keiharde strijd te gen de degradatie staat te wachten. Van LFC kon gisteren nog niet direkt worden gezegd dat het oog strelend voetbal op de mat legde. Dat nam echter niet weg dat de verschillen in kwaliteit ten opzich te van Docos, in tegenstelling tot de vorig jaar in 1-1 geëindigde eer ste wedstrijd, toch duidelijk naar voren kwamen. Vooral in creatief opzicht troefde LFC de gasten van de Mors af. Spelers als Bles Zuma en Ger Nachtegeller mogen dan op het mentale vlak kwestbaar zijn, zij zijn wel degenen die voor de zo be langrijke openingen kunnen zor gen. Docos mist spelers met dergelij ke kwaliteiten. De ploeg vormt een hard werkend collectief, dat ech ter, zolang de tegenstander de zaak achterin enigszins gesloten houdt, door een gebrek aan balvaardige en creatieve spelers nauwelijks ge vaar kan stichten. Nu ook nog mid denvelder Matthieu de Vriend we gens een weinig gedisciplineerde levenswijze op de valreep op non- actief was gesteld, viel er voor Do cos op dat vlak helemaal weinig eer te behalen. De defensie dient het bovendien al geruime tijd zon der de teruggewezen Leo Nederpel te stellen. Nachtegeller daar duidelijk garen bij. Zijn medespelers leverden, als het even kon, de bal bij hun spelbe paler in, die vervolgens via vaak goed geplaatste passes de lijnen verder poogde uit te zetten. Een wat eenzijdig concept, dat in dit treffen echter naar behoren func tioneerde. De aanvallers Zuma en Verhoog wisten zich mede daar door al spoedig diverse kansen te verschaffen. In de 25ste minuut leidde dat tot succes, toen Nachtegeller de op scherp staande Edwin Verhoog op maat bediende. Via het lichaam van Docos-goalie Hans Burghout caramboleerde de bal in het doel: 1-0. Na die openingstreffer kreeg Do cos enkele mogelijkheden om wat terug te doen. Ronald Hogenboom toonde zich de enig gevaarlijke Do- cos-aanvaller door een paar maal attent de reageren op een onzeker optreden in de LFC-achterhoede. Het dichtst bij de gelijkmaker was Hogenboom in de 32ste minuut, toen keeper Peter van der Wal zijn lichaam in de jacht naar de bal op bruuske wijze tegen die van Ho genboom zette. De algemeen ver wachte penalty bleef uit. Vlak voor de rust nam het kana rie duo Zuma-Nachtegeller alsnog de 2-0 voor zijn rekening. Nachtegeller maakte een overstap je bij een wegens vloeren van Nico van As toegekende vrije trap, waar na Zuma de bal op bekeken wijze rechtstreeks achter Burghout in het doel dropte: 2-0. Na de hervatting leek er aanvan kelijk geen vuiltje meer voor LFC aan de lucht. Het feit dat Paul van Putten in de 52ste minuut een actie tegen Ronald Hogenboom met een penalty zag bestraft, kon daar wei nig aan veranderen. De door Ho genboom zelf ingeschoten bal werd immers door Van der Wal op simpele wijze gekeerd. Aan de an dere zijde kreeg Sjaak Rietbergen de kansen om het duel te beslissen. Rietbergens optreden tegen zijn oude ploeg stond echter in schril contrast met dat van zijn mede- aanvallers. De snelle spits zat on der de bewaking van de sterk spe lende Henk Zweistra zo vast als een huis en verzuimde tot twee maal toe van dichtbij te scoren. Docos mocht daarna alsnog even pressie uitoefenen, totdat Rietber gen in de 32ste minuut zijn ge knakte zelfvertrouwen uit een pe nalty, toegekend na een fraaie combinatie tussen Nachtegeller, Hans Kruyff en de gevloerde Ver hoog, mocht opvijzelen: 3-0. Ver lost van de bewaking van de opge schoven Zweistra, was het uitein delijk zelfs opnieuw Rietbergen die het verzoek van trainer Wim Visser ("Schop er nog eentje in") via een geijkte countersituatie ho noreerde: 4-0. RUUD DOBBELAAR Tumult bij een LFC-aanval: Hans Kruyff gaat over de knie bij Raymond Goddijn. Ruud i ym de bal bij den onderuit geglipte Henk Zweistra te ruimen. LEIDEN - In de derde klasse was het gisteren een slechte dag voor UDO en WSB. De Pouwiel-equipe verloor op eigen veld onverdiend van Cele ritas. De Noordwijkerhouters kwamen net wat tekort bij koploper Tone- gido. UDO-Celeritas 1-2. UDO vergat in een weinig verheffende wedstijd de vele kansen te benutten. Bovendien kwam Celeritas wel heel gelukkig aan een vroege voorsprong. Een overtreding buiten het strafschopgebied werd met een penalty bestraft: 0-1. Na rust een aandringend UDO met opnieuw vele kansen. Maar het was eerst Celeritas dat scoorde uit een counter: 0-2. Vlak voor tijd kon Gert- Jan van Rijn de eer redden: 1-2. Rechtsback René Oudshoom maakte een sterk debuut. Tonegido-WSB 2-0. Voor rust was Tonegido met de wind mee de iets betere ploeg. De 1-0 ruststand, via een doelpunt van De Jong uit een vrije trap, kon dan ook verdiend genoemd worden. Na rust nam WSB meer risico's, wat aan beide zijden een hoop kansen opleverde. Ton Wetering benutte er één voor de Voorburgers. Gerry van der Burg, William van de Berg en Berend van der Linden misten voor het team van Leo Holl. WASSENAAR - Blauw Zwart bekeurde twee Gouda-spelers en blijft goed meedraaien in de top de Wassenaarders Van Leeuwen van de tweede klasse. Hekkesluiter en Bakker) waren daar mede Gouda werd met 2-1 verslagen in schuldig aan. een te harde wedstrijd. De weinig Voorham en Gras zetten Blauw frisse aanpak van de Goudse ver- Zwart binnen een half uur op een dediging (ex-prof Joop Koorevaar) 2-0 voorsprong, waarna Van Hou der Meel snelt toe en het onzekere optreden van welingen vlak voor rust de enige (foto Holvast) scheidsrechter Van Stoffelen (hij tegentreffer scoorde. ADVERTENTIE i i* «1* it i de postkantoren voetoverheveling ligt klaar bij: de Tweeverdienerstelefoon: 06-0542 Publikatie van de Belastingdienst

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11