Volendam biedt Feyenoord de helpende hand Planckaert fopt Hanegraaf Oosterbosch komt één tel tekort Bremen in het spoor van Bayern Beenhakker wil Oostenrijk twee wedstrijden volgen Holverda denkt wel dat hij meedoet Belg uit ploeg Post wint Omloop Het Volk Australiër Peiper wint proloog Parijs-Nice NllWüti'llHill.Nll JEUGDTRAINER PAGINA 10 MAANDAG 4 MAART 1985 BRUSSEL (ANP) Koploper An- derlecht in de Belgische voetbal competitie kende opnieuw een goed weekeinde. In het tot Con stant Vandenstock-stadion omge toverde Astridpark werd met 1-0 gewonnen van Standard Luik, ooit een tegenstrever, nu een midden moter. René Vandereijcken was de maker van het doelpunt. Van de achtervolgers verloor Ware- gem een punt door een gelijkspel op eigen veld tegen Cerkel Brugge en staat nu op zes punten van de koploper. Club Luik versloeg Ant werp met duidelijke cijfers: 4-0. Vijf punten boven Racing Jet, dat er met Anderlecht voor zorgt dat de ranglijst wordt aangevoerd èn gesloten door een club uit Brussel, staan drie ploegen op gelijke hoog te: Sint Niklaas, Lierse SK en Beerschot. West-Duitsland Werder Bremen is de grote win naar geworden op de 21e speeldag van de Bundesiiga. In de jacht op de titel versloeg het team zaterdag in eigen huis de Westduitse titel verdediger VfB Stuttgart met 3-1. Daardoor liep de ploeg één punt in op Bayern Muchen dat bij de num mer achttien op de ranglijst, Bo- russia Dortmund, niet verder kwam dan 1-1. Bayer Uerdingen profiteerde eveneens van de mis stap van Bayern. Het versloeg in Uerdingen FC Köln met 2-1. De gasten verloren niet alleen de wed strijd maar ook international Pier re Littbarski die een rode kaart kreeg. Al voor de rust was de strijd in Bre men beslist. Reinders in de 13e, Sidka in de 26e en international Voller in de 40e minuut, bezorgden VfB Stuttgart de zoveelste neder laag van dit seizoen. De kampioen van vorig jaar was in de eerste helft absoluut niet opgewassen tegen de thuisclub. Kempe scoorde vlak voor tijd nog tegen. Engeland Gordon Strachan heeft zaterdag een uitgesproken kans gemist om de lijstaanvoerder van de Engelse eerste divisie, Everton, beentje te lichten. Voor de vijfde keer dit sei zoen verzuimde de rossige Schot vrij vanaf de strafschopstip raak te schieten. Was Manchester United via het verzilveren van de straf schop in de derde minuut op 1-0 gekomen, dan had Everton, dat in de persoon van Kevin Sheedy ook een penalty miste, het op Old Traf- ford nog erg moeilijk gekregen. Nu werd het 1-1 (doelpunten van Jes- per Olsen voor Manchester en De- rek Mountfield voor Everton) en behield de tegenstander van Fortu- na Sittard in het Europese be kertoernooi voor bekerwinnaars een voorsprong van twee punten op Tottenham Hotspur, dat een overwinning van 1-0 op het laagge plaatste Stoke City boekte Italië/Spanje Juventus heeft in zijn eentje voor de helft van de doelpunten gezorgd op de 21e wedstrijddag van de Se rie A, de hoogste klasse van de Ita liaanse voetbalcompetitie. La Juve won de thuiswedstrijd tegen Cre- monese, de hekkesluiter, met 5-1. Veel effect had dat resultaat niet voor het sterrenelftal uit Turijn, omdat Verona, de koploper, even eens won. Tegen AS Roma werd het 1-0 door een doelpunt van de Deen Larsen. De Romein Bruno Conti werd van het veld gestuurd nadat hij woorden had gekregen met de scheidsrechter. Barcelona bevestigde de verhou dingen in de Spaanse competitie door in Valencia over de plaatselij ke middenmoter heen te walsen (2- 5). Achtervolger Atletico Madrid kwam op eigen veld tegen de num mer drie, Gij on, niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel en- staat nu op een achterstand van elf punten. EREDIVISIE Excelsior - Ajax 0-1 (0-1). 36. Van Bas ten 0-1. Scheidsrechter Verhoef, toe schouwers: 6500. Gele kaart: Gasse- veld 0-1; 46. Valke 1-1. Scheidsrech- ter: Bakker; toeschouwers: 16500. Ge le kaart: Godee (FC Utrecht). Volendam - Feyenoord 2-4 (2-3). 10. Meijer 1-0,14. Brard 1-1,23. Tuyp 2-1, 29. Houtman 2-2, 32. Van de Korput 2-3,78. Tahamata 2-4. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 7.000. Gele kaart: Molenaar (Volendam) Sparta - AZ'67 5-2 (2-0) 31. Schmidt 1-0. 35. Van de Berg 2-0, 49. Olde Rie- kerink 3-0, 58. Lengkeek 4-0, 64. Log- gie 4-1, 78. Lengkeek 5-1, 88. Talan 5- 2. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 3000. Gele kaarten: Van de Berg (Sparta) en Casteliin (AZ'67) MVV - Fortuna S 1-0 (0-0) 65. Driessen (1-0). Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 12.000 NAC - Roda JC 2-0 (1-0). 45. Schrijvers 1-0; 71. Van der Borgt 2-0. Scheids rechter: Hobee; toeschoueders: 5300. Gele kaart: Hanssen (Roda JC) Haarlem - Groningen 1-0 (0-0). 48. Leysner 1-0. Scheidsrechter: Van der Laar; toe schouwers: 4500 PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 1-0 (1-0). 28. Van der Hengst 1-0. Scheids rechter: Keizer; toeschouwers: 3000. Gele kaart: Ten Cate (PEC) FC Twente - Den Bosch 0-0. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 7.300 EERSTE DIVISIE rechter: De Vrieze, toeschouwers: 3100. Gele kaart: Schenk (RBC). NEC - Wageningen 0-1 (0-1). 17. Go- zems 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bannet, toeschouwers 2500. Gele kaarten: Van Tamelen, Loupatty en Van Zanten (allen Wageningen). RKC - Heracles 3-1 (0-1). 13. Termors 0-1, 51. Van Veen (strafschop) 1-1, 58. en 72. Lammers 1-2 en 1-3. Scheids rechter: Van Ettekoven, toeschou wers: 2.000. Vitesse - Willem II3-2 (2-1). 33. Pelle- boer 1-0,36. Koenen 2-0,42. Haatrecht 2-1. 54. Granlund 3-1, 83. Bakker 3-2. Scheidsrechter: De Wit, toeschou wers 2400. Gele kaart: Gerritsen (Vi tesse). FC Den Haag - Telstar 2-1 (1-1). 12. De Roode 1-0. 43. Sundstrup 1-1, 90. Smeets 2-1. Scheidsrechter: Bosman, toeschouwers 3100. Gele kaart: De Vroedt (FC Den Haag). DS'79 - Eindhoven 2-2 (1-2). 1. Melis 1-0,4. Alkemade 1-1,45. Alkemade 1-2 (strafschop) 1-2, 80. Melis 2-2. Scheidsrechter: Egbertsen, toeschou- le kaarten: Spaan (DS'79), Lemmens (Eindhoven), Lems (DS'79) en Con- stansia (Eindhoven). Veendam SC Cambuur 2-1 (2-0). 19. Dijkstra 1-0 (strafschop), 28. Dijkstra 2-0, 47. Cantello 2-1. Scheidsrechter: Van der Niet. toeschouwers 3500. Ge le kaart: Schouwenaar (Cambuur), Wiebing (Veendam) FC VVV - SVV 5- 1 (2-1). 24. Van Rosmalen 1-0.26. Rey- nierse 2-0 (strafschop), 40. Van Velzen 2-1, 56. Reynierse 3-1 (strafschop). 76. Henk Janssen 4-1, 79. Verbeek 5-1. Scheidsrechter: Van der Leek, toe schouwers 3600. Gele kaarten: Nees- kens, Könemann, Van Kapel (allen SW), Verbeek (FC WV). Rode kaart: Salari (SVV). Heerenveen - Helmond Sport 2-0 (1-0). 39. Verbeek 1-0,81. Schuurmans 2-0. Scheidsrech ter: Reygwart, toeschouwers 5500. Gele kaart: Vincent (Helmond Sport) VOLENDAM (GPD) Volendam heeft voor Feyenoord de wedstrijd gewonnen (2-4) en is als 'waarde ring' daarvoor voor een grote ne derlaag bespaard gebleven. De Rotterdammers, die zelf aanvanke lijk weinig konden, kregen volop assistentie bij het overwinnen van de moeilijkheden. Toen die halver wege de tweede helft dank zij Keje Molenaar eenmaal opgelost waren, kreeg Feyenoord zoveel kans dat het een mirakel was dat het sei zoenrecord (5-0 tegen Sparta) niet werd verbeterd. Toch kan de bescheiden over winning, die uiteindelijk werd be haald, voor Feyenoord wel eens meer waarde hebben dan de mis gelopen monsterscore. Een toppro- duktie zou ongetwijfeld de aan dacht hebben afgeleid van de vele tekortkomingen. Die minpunten kregen ditmaal in ieder geval de aandacht die zij verdienden: de naiviteit van de vaak naast elkaar werkende centrale verdedigers, de opvallend onopvallende inbreng van Been, die het als spelbepaler liet afweten en de onzichtbaarheid van de aanvallers Tahamata en Gullit, van wie de laatste pas tot zijn recht kwam toen hij het mid denveld opzocht en Volendam af haakte. Zoekend naar de oorzaken kwam Feyenoord-trainer Fafié via gemeenplaatsen als „gebrek aan wedstrijdritme", „gemakzucht" en „gebrek aan concentratie" bij de achterhoede terecht, „waarin het bij ons niet liep". De oplossing voor die problemen zou Ivan Niel sen moeten heten, maar het is zeer de vraag of de Deen op korte ter mijn de klasse en intelligentie kan toevoegen aan het gerammel in de defensie. De absentie van Nielsen (spier blessure) leidde met Duut en Van de Korput als slaapwandelende controleurs tot een open huis bij Feyenoord, dat het team behoor lijk had kunnen opbreken als Vo lendam niet met hetzelfde pro bleem in de verdediging had ge worsteld. De Noordhollanders le verden daardoor niet alleen tot tweemaal toe een voorsprong (ver- kegen door goals van Meier en Tuyp) in, maar werden vervolgens ook op afstand gezet. Nadat Brard (voor zijn doen opvallend acterend op het middenveld) en Houtman voor evenwicht hadden gezorgd, vertekenden Van de Korput en Ta hamata met hun doelpunten het beeld van deze chaotische wed strijd. De treffer van Van de Korput had door Volendam wellicht nog gecompenseerd kunnen worden. Het doelpunt van Tahamata in de 68e minuut maakte evenwel vrij wel een einde aan het verzet van Volendam dat tot dan toe op het zelfde niveau voorzover daar sprake van was met Feyenoord had onderhandeld. Voor dat keer punt was niet zozeer Tahamata ver antwoordelijk alswel Molenaar. In de periode waarin Volendam ster ker was verspeelde hij de bal en daarmee mogelijk een gelijk spel, aan Gullit. Vooral door die blunder riep Beenhakker na afloop dat niet ge sproken kon worden van een zege van Feyenoord, maar op de eerste plaats van een nederlaag voor Vo lendam. „Als we ooit de kans heb ben gehad om een ploeg te pakken die meer in zich heeft dan wij, dan Simon Tahamata omspeelt doelman Frans Hoek, maar zal vervolgens te lang treuzelen c Later zou de kleine vleugelspits het vierde Rotterdamse doelpunt voor zijn rekening nemei was het vanmiddag wel. Juist de man van wie je denkt dat hij de meeste ervaring gaat op zo'n be langrijk moment lopen jojo'en met de bal. Zoiets begrijp ik niet. Hij zou toch beter moeten weten", zo wees Beenhakker Molenaar als de hoofdschuldige aan voor de neder laag die daarna nog veel groter zou zijn uitgevallen als met name Gul lit, Hoekstra en Houtman hadden geprofiteerd van de ruimte die Vo lendam in de slotfase bood. Beenhakker: „Natuurlijk zijn we na die vierde goal van Feyenoord heel goed weggekomen, maar die laatste twintig minuten waren nou eenmaal niet meer belangrijk. Goed, het is altijd prettiger om met 4-2 in plaats van met 7-2 te verlie zen. Maar het beslissende moment was toch die 4-2. Daarmee was de wedstrijd gelopen. Ik zal sommi gen daarom maandag toch even wakker moeten schudden. Dat geldt niet alleen voor Molenaar, maar ook bijvoorbeeld voor Guyt. Die stond twee keer te slapen". te kunnen scoren. VOLENDAM (GPD) Leo Beenhakker wil Oostenrijk, Orar\je's volgende tegenstander in het kwalificatietoernooi voor het we reldkampioenschap voetbal van 1986 in Mexico, nog tweemaal aan het werk zien. Vandaag onderzoekt de interim-bondscoach bij de KNVB de mogelijkheden om op 27 maart in Tiblisi aanwezig te kunnen zijn bij de vriendschappelijke interland tussen Rusland en Oostenrijk. Op 17 april zit de oefenmeester van Volendam in elk geval op de tribune in Wenen bij de wedstrijd Oostenrijk-Hon- garije. „Het liefst", aldus Beenhakker, „zou ik ook het duel tussen Hon garije en Cyprus willen volgen. Ik weet alleen niet of de KNVB het financieel verantwoord vindt om ook dat duel bij te wonen". Voor afgaande aan het WK-kwalificatieduel tegen Oostenrijk wil Been hakker de selectie voor Oranje driemaal bijeen brengen. „Ik hecht daar bijzondere waarde aan", aldus de interim-bondscoach, die vandaag na overleg met competitieleider Jan Huijbregts de data bekend zal maken voor die samenkomsten van de Oranje-selectie. „In de periode voorafgaande aan het duel tegen Oostenrijk wil ik in ieder geval ook een aantal oefenwedstrijden spelen om Oranje in het ritme te brengen". Everton-Fortuna LEIDEN - Wout Holverda denkt woensdagavond met Fortuna Sit tard mee te kunnen doen in het Eu ropa Cup-duel tegen Everton. De Leidse spits moest gisteren in de keiharde derby met MVV gebles seerd het veld verlaten na een wil de charge van Van Marwijk. Hij moest naar de kleedkamer worden gedragen maar strompelde even la ter op eigen kracht alweer richting spelersbus. Trainer Jacobs zal veel moeite heb ben in Liverpool een uitgebalan ceerd team in het veld te brengen. De ziekenboeg puilt uit. Behalve Holverda sukkelen ook Ruys, Ele- veld, Maessen, Van Well, Reijners en Boessen, die gisteren eveneens van het veld moest worden ge sjouwd. MW-Fortuna was name lijk geen wedstrijd voor lieverdjes. Ook MW'er Pierre Vermeulen haalde het einde niet en de nieuwe Fortunees Taihuttu (nog niet speel gerechtigd in Europees verband) kwam met een bloedend hoofd het veld af. De 'strijd' werd door inval ler Groenen met 1-0 in het voordeel van MW beslist. Neeskens Fortuna belandde daardoor verder in de hoek waar straks de klappen vallen. NAC (2-0 winst op Roda JC) en Haarlem werkten zich daaruit op. De gedwongen winterpauze heeft Haarlem niet echt uit het rit me gehaald. De opmars die de toenmalige hekkesluiter van de eredivisie destijds tegen MW be gon werd met een 1-0 zege (doel punt Leysner) op FC Groningen voortgezet. Groningen miste agres siviteit, en dat was iets wat toe schouwer Johan Neeskens toch wel tegenviel. "Dat zal straks van mü moeten komen, al kan ik dat natuurlijk niet alleen. Mocht die vonk op de rest overslaan, dan ben ik al tevreden", stelde hij voorzich tig na de eerste Nederlandse eredi visie-wedstrijd die hij na elf jaar li ve zag. Verwend FC Den Bosch hoeft al lang niet meer naar de onderste kant van de eredivisie te kijken, getuige de 0-0 deling tegen FC Twente. Anders ligt dat met AZ'67 (5-2 verlies bij Sparta), Go Ahead Eagles en PEC Zwolle, al kon PEC-trainer Adriaanse na de 1-0 overwinning op de Deventer adelaars weer glim lachen. Maar hij is dit seizoen dan ook niet verwend met successen. GENT (GPD) - Jacques Hanegraaf en Adrie van der Poel hebben de ambitie om in de toekomst de rol van Jan Raas over te nemen. Een verlangen dat, afgaande op hun wielerkwaliteiten, niet eens zo on realistisch is. Maar voor het kop manschap van een ploeg komt meer kijken dan hard fietsen. Koersinzicht en koelbloedigheid bijvoorbeeld. En uitgerekend op die punten schieten de twee schro melijk te kort. Het kostte hen zater dag de bijna zekere winst in de Bel gische openingsklassieker De Om loop Het Volk, die nu voor de twee de achtereenvolgende maal in een zege eindigde voor de Belgische Planckaert heeft Jacques Hanegraaf (links) misleid, steekt zijn sprinter Eddy Planckaert uit de t en drukt zijn voorwiel net iets eerder over de meet dan de Neder- ploeg van Peter Post. (foto: Beiga) De excuses van Hanegraaf maak- NANTERRE (GPD) Hoewel hij nog steeds tot de beste tijdrijders behoort, is Bert Oosterbosch er dit seizoen nog niet in geslaagd om de proloog van een etappewedstrijd naar zijn hand te zetten. In de eer ste kilometers van Parijs-Nice leed Oosterbosch dit jaar al zijn derde nederlaag in een race tegen de klok. Vorige maand werd hij zowel in de Ster van Besseges (door Fig- non) als in de Ronde van de Mid dellandse Zee (door zijn ploegge noot Eric Vanderaerden) geklopt en op de eerste dag van de 35e edi tie van Parijs-Nice kwam hij één seconde te kort op de verrassende Australische winnaar Alan Peiper. Het verschil was dan weliswaar niet zo groot, maar voor Ooster- ADVERTENTIE bosch toch reden genoeg om van een mislukte ouverture te spreken. Want sinds de Ronde van Neder land (augustus vorig jaar) lukte het hem al niet meer in zijn specialiteit te winnen. „Ik heb nu wel een ster ke tijd neergezet, maar het doet me toch elke keer weer veel pijn als er iemand is die sneller is dan ik. Wat me nu overkomt, knaagt toch weer flink aan mijn vertrouwen". En veel vertrouwen was er bij Bert Oosterbosch, die vorig jaar in de proloog van dezelfde wedstrijd wel meteen de leiderstrui pakte, toch al niet. „Vorig jaar rond deze tijd voelde ik me ook veel sterker. Nu heb ik eigenlijk een te lange aanloop nodig om in vorm te ra ken". Oosterbosch kent de oorzaak daarvan. „Na het wereldkampioen schap heb ik lang niets gedaan en dit jaar ben ik ook iets later met de training begonnen. Ik denk dat het daar aan ligt". Oosterbosch durfde gisteren in Nanterre, waar hij het parkoers zes keer had verkend, ook niet hele maal voluit te gaan. Doordat het kort voor de start nog even had ge regend, was het in de bochten spie gelglad. Voor hem waren op die punten nogal wat renners onderuit gegaan. „Ik heb er een stuk of vijf zien vallen en daarom durfde ik ei genlijk ook niet zoveel risico's te nemen", aldus Oosterbosch die zich nu de komende dagen maar gaat richten op een etappezege. „Vorig jaar won ik de proloog en de laatste etappe naar Nice, maar ik ben bang dat dat laatste me ook niet lukt. De wedstrijd is nu een stuk lastiger. Ik zie gezien mijn huidige vorm erg op tegen de be klimming van de Mont Ventoux". Oosterbosch was trouwens gis teren nog altijd negen seconden sneller dan Laurent Fignon. Vlak voor de start vertelde de Fransman dat hij weinig hinder meer onder vindt van zijn vorige maand tijdens de Ster van Besseges opgelopen enkelblessure, waardoor zijn deel name aan Parijs-Nice tot het laat ste moment onzeker was. Fignon 'hield woord' en eindigde netjes op de derde plaats. De grote verliezer op de ope ningsdag van Parijs-Nice was on getwijfeld Sean Kelly, die de 'rit naar de Zon' drie keer achter el kaar won. Kelly verspeelde maar liefst vijfentwintig seconden. „Ik ben nog niet in vorm", zei de Ier die zaterdag in de finale van de Omloop Het Volk ook al een be langrijke afwezige was. Behalve Kelly stapte ook Nico Verhoeven teleurgesteld van de fiets. De neo-prof uit de ploeg van Ben van Erp, die kan terugzien op een voortreffelijk debuut in de Ru- ta del Sol, moest als allereerste ver trekken en mikte op een klassering in de top van het klassement. Maar halverwege ging de nationale ama teurkampioen van vorig jaar on deruit waardoor hij in plaats van bij de eerste drie ver in de achter hoede eindigde. „Ik heb bewust ri sico's genomen, met alle gevolgen van dien. In een van de bochten hadden ze wat zand gestrooid en daar verloor ik de controle over mijn fiets. Jammer, maar ik lig er niet wakker van. Het seizoen is pas begonnen en tot nu toe voor mü al aardig geslaagd". Uitslag Omloop Het Volk (220 kilome ter): 1. Eddy Planckaert (Bel) in 6 uur en 3 min., 2. Jacques Hanegraaf (Ned) z.t., 3. Jos Lieckens (Bel) op 29 sec., 4. Greg Lemond (Vst) z.L, 5. Adri vd. Poel (Ned) z.t., 6. Luc Colijn (Bel) op 3.04 min.. 7. Walter Planckaert (Bel) z.t Proloog Parijs-Nice (tijdrit over 6,4 km): 1. Alan Peiper (Aus) 8 min. en 13 sec., 2. Bert Oosterbosch (Ned) op 1 sec., 3. Laurent Fignon (Fra) op 10 sec., 4. Sean Yates (Gbr) op 11 sec.. 5. Stephen Roche (Ier) op 13 sec., 6. Phil Anderson (Aus) ten na afloop eens te meer duide- Ujk dat hü zich in de luren had la ten leggen. Planckaert, zo liet hü doorschemeren, had hem misleid. „Hü zei tegen mü dat hü slecht reed en niet kon winnen", zei hü zuur. Het kon het volstrekte ge brek aan taktisch inzicht van hem en Van der Poel niet toedekken. Want alleen dat was de reden van een onnodige nederlaag aan het slot van de 220 kilometer lange wedstrijd door Vlaanderen. Een opvatting die hun grote voorbeeld Jan Raas kernachtig benadrukte met de opmerking: „Zo'n kans krügen ze dit jaar nooit meer". Ongeveer 45 kilometer voor de fi nish in de Gentse voorstad Sint Amandsberg hadden Hanegraaf en Van der Poel een gunstige meer derheidspositie in een vüfmans- kopgroep, waarin verder de Ameri kaanse ex-wereldkampioen Greg Lemond, de Belg Eddy Planckaert en diens landgenoot Jef Lieckens, ook al geen slechte finisher, figu reerden. Een Nederlands duo te gen drie 'eenlingen', een eindspel dat - mits goed uitgevoerd niet anders dan tot winst zou kunnen leiden. Hanegraaf - overigens de grote uitblinker van de 40e Omloop Het Volk en Van der Poel bezweken echter onder de druk van het heili ge moeten. Ze maakten prutswerk van hun finale, waarin fout op fout werd gestapeld. Het diploma kop man blijft dan ook voorlopig in de kast. Herexamen Overigens ver- dient Hanegraaf wel een herexa men. Hü maakte namehjk diepe in druk en heeft zoveel zelfvertrou wen dat hü ook na de blunders van De Omloop Het Volk niet uit zün evenwicht was. Inwendig foeterde hij over zün goedgelovigheid. „Toen Planckaert zei dat hü min der reed, was ik al wantrouwig. Achteraf bleek dat terecht te zün", stelde hü vast. De 24-jarige Bra bander klampte zich vast aan het zielige verhaal van de geroutineer de Belg, die nota bene door zün ploegleider al in een underdog-po sitie was geplaatst. „Planckaert", prikkelde Post zijn sprintertje daags voor De Om loop in een televisie-interview, „heeft in de winter niet goed ge noeg voor zün sport geleefd. Daar om heeft hü, in tegenstelling tot vorig jaar, nog niets gewonnen". De opzet van Post („het is een klas serenner, maar je moet er wel eens achteraan zitten") slaagde en Ha negraaf trapte in die val. Tot genoe gen van Planckaert, die toen hij vernam dat zün medevluchter uit de slotfase zich 'genomen' voelde, terecht opmerkte: „Hü moet toch weten dat je niet teveel waarde moet hechten aan zulke uitspra ken. Of is hü Parijs-Brussel soms vergeten...?" 1 In die klassieker haalde de Ne derlander in september 1982 het zelfde uit met zün toenmalige vluchtmakker Rudy Pevenage. Die beweerde van Hanegraaf de belof te te hebben gekregen dat hü mocht winnen, maar werd tot zün verbüstering in de eindsprint ver slagen. Nu ging de Nederlander het schip in, maar dat was niet zün eerste fout die wedstrijd. Zo ge tuigde het van regelrechte zelf overschatting om uitgerekend met een van de snelste sprinters van de wereld naar de eindstreep te rü- den. Ook al verklaarde hü dat op treden met de mededeling „ik voel de me er sterk genoeg voor", het was de slechtst denkbare combina- tie. Vijandelijkheden Een onbegrijpelük slot van een wedstrijd die moeizaam op gang kwam. Een lange vlucht van de Ne derlander Frits van Bindsbergen uit de jonge formatie van Ben van Erp in gezelschap van Alain Desae ver, die door het trage tempo van het peloton maximaal 21 minuten voorsprong kregen, bepaalde het wedstrijdbeeld tot aan de Muur van Geraardsbergen. Ver voorbü die glibberige kasseien, waar bijna het voltallige peloton onvrijwillig van de fiets moest, viel de beslis sing. Er kwam onder impuls van Hanegraaf, Planckaert en Lieckens een kopgroep tot stand, waarbij al leen Lemond en Van der Poel on vrijwillig aan konden sluiten. Van der Poel liet Hanegraaf weten zich erg fit te voelen. „En de afspraak is dat degene die dat zegt, de volle verantwoordelükheid op zich neemt. Ik was dan ook bereid om me voor honderd procent op te of feren .aldus Hanegraaf. Inderdaad deed hü het beuls werk in de kopgroep. De logische tweede stap kwam er echter niet. Normaal gesproken had Hanegraaf de finale met een splütende demar rage moeten inluiden. Zo'n eerste aanval kan de concurrentie name lijk meestal nog wel counteren en Van der Poel had vervolgens uitge rust en wel als tweede kunnen wegspringen. Het gebeurde net andersom. Van der Poel probeerde het 20 kilome ter voor het einde in zün eentje. „Omdat ik me sterk genoeg voelde voor een solo tot aan de finish", verklaarde hü- Lemond echter reed het gaatje dicht en vervolgens kwam de aanval van Hanegraaf. Die werd alleen beantwoord door Planckaert, wat voor de Nederlan der een reden had moeten zün om zün benen onmiddellük stil te hou den. In de waan gebracht dat Planckaert er door zat, werkte hü echter enthousiast mee aan zün ei gen ondergang. „Het zal er in de toekomst wel wat anders aan toe gaan", voorspelde de ex-nationaal kampioen een nieuwe opleving van de vüandeüjkheden tussen zün ploeg en die van Post Planc kaert echter voelde zich daar niet schuldig aan: „Want ik heb niet te gen hem gelogen. Ik was namelük slechter. Normaal win ik met een paar fietslengten verschil, nu was het maar een half wiel". ADVERTENTIE zoekt voor het seizoen 1985-1986 een DE V.V. S.J.C. voor de A- en C-jun. selektie. Met training op maandag- en woensdagavond, alsmede be geleiding op de zaterdag. Geïnteresseerden kunnen, tot uiterlijk 14 maart 1965, solliciteren blj de V.V. S.J.C., aecr. J. Af v.d. Berg - Boerenburgemeg 34 - 2201 PR Noordwljk.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10