Ambtenaren nu snel verbouwde school m Kinderdagverblijf kan in september gaan draaien Buurt krijgt na 40 jaar eigen 'honk' Zoeterwoudse Dorpsstraat moet wachten op riolering Operatie kost Voorschoten vijf miljoen Gemeente springt wellicht bij in verlies woningbouwvereniging PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 1 MAART 1985 ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse Dorpsstraat zal in ieder geval tot na 30 juni moeten wach ten op een nieuwe riolering. Dit komt doordat de gemeente opti maal gebruik wil maken van de zogeheten 'verfijningsregeling', een vergoeding die het rijk geeft voor dergelijke projecten. Burge meester Houdijk maakte een en ander gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering be kend, naar aanleiding van vragen die het CDA-raadslid Van der Geest stelde. Van der Geest vond het zaak om snel een plan te maken voor de delen van Zoeterwoude, die nog niet van riolering zijn voor zien. Dit omdat de vergoedings regeling na 30 juni 20 procent minder wordt. Naast de Porps- straat staan de Westeindseweg, Zuidbuurtseweg, Zonnegaarde, Stadhouderslaan en omstreken, Papeweg, en Watertje 38-40 op het programma. Daarvan zal alleen de vernieu wing van de riolering onder de Dorpsstraat een onhaalbare zaak worden. Destijds is bij de aanleg van het aangrenzende pleintje advies over de inrichting ge vraagd aan de omwonenden. Ook is afgesproken dat bij ande re mogelijke veranderingen bij de vernieuwing de omwonenden zouden worden geraadpleegd. En dat gaat veel teveel tijd kos ten. Volgens burgemeester Hou dijk kan het zelfs volgend jaar worden (na de winter), voordat de werkzaamheden aan de cen traal gelegen Zoeterwoudse weg kunnen beginnen. 'Kerkehout' vanmiddag geopend door strijder van het eerste uur WASSENAAR - De Wassenaarse telt over de slechte huisvesting van buurtvereniging Kerkehout heeft toen. "Dat kon niet langer. Je vanmiddag haar nieuwe buurlcen- moest er met 20 man inademen, trum aan de Charlottestraat ge- terwijl de andere 20 bezoekers kon- opend. Oud-voorzitter Dr. Th. H.J. den uitademen. Zo hebben we het Stoelinga van de buurvereniging negen jaar uitgehouden", mocht het voormalige bankge- De buurtvereniging i bouw officieel omdopen tot Buurt centrum Kerkehout en Omgeving. Stoelinga heeft zich jarenlang inge- ongeveer 500 gezinnen aangesloten zet voor de komst van het nieuwe bij 'Kerkehout en Omgeving', buurtcentrum. Doordat de buurt bewoners zelf veel werk hebben verricht, is de verbouwing betaal baar gebleven. De Kerkehouters hebben lang moeten wachten op een volwaar dig eigen onderkomen. Drie jaar geleden bestond het plan een ge- jieel nieuw pand te bouwen voor de buurtvereniging, die toen nog in een noodgebouwtje zat. C.J. Schoorl, voorzitter van de bouw commissie van de vereniging, ver- die tijd toch snel gegroeid, ondanks een gebrekkig onderkomen. Er zijn i Gillen De buurtvereniging is de laatste jaren niet alleen gegroeid in leden, ook het activiteiten-programma is zeer uitgebreid te noemen. Onge veer tien verschillende groepen houden zich bezig met onder meer toneel, verkeerskennis, een jonge- rensoos. een ouderensoos. carna val, kindermiddagen, muziek, etc. "We zaten daarom de laatste jaren echt te gillen om ruimte. Nu kun nen eindelijk deze activiteiten eens goed worden opgezet", zegt Schoorl. Al direct na de Tweede Wereld oorlog begon de nu 51-jarige buurt vereniging met het zoeken naar een eigen ruimte. De afgelopen tien jaar werd deze situatie steeds nijpender, omdat de vereniging sterk groeide. Als voorlopige op lossing kreeg de buurt een kleine ruimte bij het Groene-Kruisge- bouw in een voormalige bank toe gewezen. De gemeente kocht in 1983 dit pand, dat verbouwd zou moeten worden. "Vooral de heer Stoelinga heeft er veel voor gedaan om een goed buurthuis te krijgen. Daarom zal hij het ook mogen ope nen", verklaart Schoorl. Toen bleek dat de verbouwing bijna 35.000 duurder bleken uit te vallen dan was voorzien (er was in eerste instantie geen rekening ge houden met de inrichtingseisen van de horecawet), wilde een deel van de gemeenteraad geen aanvul lend krediet goedkeuren. De totale 400.000 gulden voor de verbou wing van het pand zijn uiteindelijk toch op tafel gekomen. De bewo ners moesten wel zelf een groot deel van de werkzaamheden uit voeren. Dat is met succes gedaan. Schoorl: "We hebben zeker voor 150.000 gulden arbeidsloon be spaart. Daarnaast zijn er ook zo veel mogelijk tweede-hands spul len gekocht voor de inrichting. An ders had het buurthuis meer dan 600.000 gulden gekost". Het werd dus beknibbelen op de festiviteiten rond de opening. Het ARTSEN fraaie buurtcentrum aan de Char- Leiden lottestraat 5 werd vanmiddag zon- De weekenddienst begint zaterdag om 8 kenpad, bingo-dansant The little Stars, 20 uur. Kantine politiebureau - Zonneveld- straat, receptie n.a.v. 65-jarig bestaan Leidsch Politie Muziek Gezelschap, 19- 21 uur. Ireneschool - Stadhouderslaan, fancy fair, 19-21 uur. Leidse Sterrenwacht - Sterrenkijken, 19-23 uur. Wassenaar Jongerensociëteit Tent - Van Z. v. Nije- veltstraat, optreden groep 'Spasmodi- que', 23 uur. der feest in gebruik genomen. "Het geld is nu op", lacht Schoorl. VOORSCHOTEN - De huisvesting van ambtenaren van de sociale dienst in de Park school nabij het Voorschotense raadhuis gaat door. Nieuwbouw op de plaats van de vrijkomende Parkzaal is ook waarschijnlijk, maar de gemeenteraad wil hier nog geen defintief 'ja' tegen zeggen. Eerst moet een volledig 'kostenplaatje' op tafel komen. afdeling Sociale Dienstverlening, waarvan je niet weet hoe diep hij In de nieuwbouw moet de finan ciële afdeling van de gemeente ko men. Momenteel zitten de cijfe raars en de sociale dienst in de ge meenteflat boven een supermarkt aan de Schoolstraat. Deze behui zing is volgens burgemeester Can- negieter "een ellendige situatie die geen dag langer mag duren dan strikt noodzakelijk is". De totale kosten van de verhuizing van Voorschotense ambtenaren liggen rond de vijf miljoen gulden. Als er tenminste niet meer misrekenin gen komen, zoals gisteravond tot grote ontevredenheid van de raadsleden werd geconstateerd. De raadsleden voelden zich met de rug tegen de muur staan. In juni vorig jaar is een bedrag beschik baar gesteld om de verbouwing van de Parkschool voor te berei den. De raadsleden voelden zich hierdoor "moreel gebonden" om de verbouwing door te zetten. Het debat over de verbouwing van de Parkschool leidde gister avond tot heftige verwijten aan het adres van burgemeester en wet houders. Raadsleden voelden zich "misleid" door de fors duurder uit vallende ramingen voor deze ver bouwing. J. Visser (PvdA/PPR) vond het "niet zorgvuldig over ko men" dat een plan na een maand of zeven zoveel duurder uitpakt. Het bedrag voor de verbouwing dat de raad in juni vorig jaar was voorgespiegeld, werd na nader on derzoek bijna verdubbeld. Aan vankelijk werd gesteld dat 405.000 gulden genoeg moest zijn om de Parkschool geschikt te maken voor de in ruimtenood verkerende Exhibitionist in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Er blijkt in Zoeterwoude momenteel een exhi bitionist actief te zijn. Een vrouw die gistermiddag de ramen van haar woning aan de Zuidbuurtse weg aan het lappen was, werd plot seling geconfronteerd met een man die haar zijn geslachtsdeel toonde. Een vrouw die op het fiets pad langs de Burgemeester Det- mersweg fietste, overkwam het zelfde. De man was gekleed in een blauw trainingspak. De Zoeter woudse politie verzoekt mensen, die menen de man gezien te heb ben, contact op te nemen met het bureau. Gisteravond stemde de raad echter is", opzij te zetten. krediet van 766.700 gul- in met den. Manipulatie Burgemeester P. Cannegieter be- ton uit te trekken om de nieuw- streed "dat er is gemanipuleerd" of bouw op de plaats dat B W "bewust gegevens had- Zodoende was de WD-fractie unaniem voor het voorstel van B W om met de verbouwing van de Parkschool te beginnen, bijna twee den achtergehouden". "Het onbe haaglijke gevoel dat bij de raad leeft komt door de voortvarend heid waarmee we samen aan deze zaak zijn begonnen. In de beginfa se waren alle gegevens nog onvol doende hard. Maar er is geen spra ke geweest van manipulatie, we hebben met elkaar gesproken over alles dat we wisten. Pas nadat het voorbereidingskrediet was toege kend, ontstond er een goed beeld van de zaak. We hebben niets uit de doos gehaald dat we eerst voor u verstopt hadden gehouden. Het spijt mij dat die indruk is ont staan". Daarna versprak Cannegie ter zich: "Als we u zouden willen misleiden, hadden we het niet zó gedaan". Hilariteit was zijn deel. Bij de raadsleden bestond de angst dat een 'ja' tegen de verbou wing van de Parkschool ook een 'ja' tegen de nieuwbouw zou bete kenen. Stel dat er weer een veel ho ger bedrag naar voren komt dan nu wordt verteld. Wat dan? Moreel voelt de gemeenteraad zich dan ge roepen om in te stemmen met nieuwbouw. Onder meer omdat de ambtenaren anders erg ongelijk gehuisvest zouden zijn. "Onder scheid maken tussen de verschil lende afdelingen geeft extra span ningen voor het personeel. Dat kunnen we ze niet aandoen", aldus J. Visser (PvdA/PPR). "Ik heb geen enkele moeite om 'nee' te zeg gen tegen de nieuwbouw op de plaats van de Parkzaal. Die ver schillen in huisvesting tussen amb tenaren hou je toch", zei S. Begeer (WD). Put B W meenden dat de gemeen teraad zich niet vastlegt op nieuw bouw als ze instemt met de verbou wing van de Parkschool. "Als u 'nee' wilt zeggen, kan dat", zei bur gemeester P. Cannegieter. Hij ver wachtte niet dat de nieuwbouw- plannen nog veel duurder zullen uitvallen dan de eerdere raming. Dat was voor WD-raadslid J.B.M. Hulscher aanleiding haar eerdere bezwaar "geld in een put te storten de Parkzaal te bereiden en te zijner tijd op basis van de nieuwbouwplannen te bekijken of deze nieuwbouw moet worden doorgezet. Fractieleider H.J. Willemsen: "De belangen van de ambtenaren zijn teveel in het geding, daarom zijn wij voor. Emo tioneel zou ik liever 'nee' tegen de plannen zeggen". Slechts J. Aikens (D'66) en Vis ser (PvdA/PPR) stemden tegen het voorstel. Zij waren wel voor het uittrekken van twee ton om de nieuwbouw te onderzoeken. "Dan weet je tenminste waarover je praat". Gloednieuw gebouw krijgt antieke bestemming WASSENAAR - Het nieuwe en- gebouto in de toekomst heel wat ter vol met 'oud spul'. Ér wordt een "éiy 176867 treegebouw van Dierenpark Wasse- functies gaat vervullen. Zo worden antiekbeurs gehouden, die nog tot baar ook jn weekend. naar onderdeel van een grondige er (permanente) exposities gehou- en met zondag duurt. Dit alles on- warmond verbouwing, is sinds kort volop in den. Dezer dagen staat het gloed- der het motto: het noodlijdende die- a. de Gijzel, Dorpsstraat 35. tel. 01711- qebruik Hei is de bedoeling dat het nieuweultramoderne gebouw ech- renpark moet weer in de vaart der 10834. volkeren worden opgestuwd.itoto pr) wassenaar noord: M. v.d. Feen, Van Polanenpark eindigt zondag c Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, v. Tol. Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld, De Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 18 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166, spreekuur Rosmolen 2, na 18 uur: J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Leider dorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Mastenbroek, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis: za 8 uur tot zo 8 uur: R.-Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter. J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11. tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard. Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Rijn, Pagani- nistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooijman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp za, O. Du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; zo. R. v. Velzen, Drake- stein 3, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- nacht bereik- Eerste aanmeldingen al binnen in Leiderdorp WASSENAAR - Na de honderd- lid, deze huizen staan tussen wo- duizenden guldens verlies die er ningwetwoningen in - een onder zijn geleden lijkt het tij zich ten scheid is moeilijk te maken, gunste van de Wassenaarse wó- Gisteravond deed fractievoorzit- ningbouwvereniging St. Willibror- ter Aptroot het nog eens dunnetjes dus te gaan keren. Gisteravond over in de commissie financiën, bleek in de raadscommissie finan- Ook het CDA uitte zich, bij monde ciën dat de politieke partijen waar- van raadslid Speelman, nogal kri- schijnlijk in meerderheid akkoord tisch over de gang van zaken bij de gaan met een bijdrage in het ver- twee projecten, hes dat de vereniging met twee re- Bovendien vroeg Speelman zich cente woningbouwprojecten leed: af hoe de grootte van de gemeente- Ter Weer en Wiegmanweg. lijke verantwoordelijkheid in bei- Burgemeester en wethouders de projecten financieel te vertalen willen voor ruim 2V2 ton in het tota- is. Overigens was het CDA-raads- le verhes van ruim 8 ton bijdragen, lid wel van mening dat de woning- Een verlies dat werd veroorzaakt bouwvereniging steun moet krij- door het instorten van de huizen- gen. markt en het steeds moeten aan passen van de plannen (architect- kosten). In de commissie ruimtelijke or dening, die eerder deze week werd gehouden, verweet onder andere het WD-raadslid Nieuwszaag de woningbouwvereniging "grove fouten". Volgens de liberaal had men kunnen voorzien dat de koop woningen van het plan Ter Weer vrijwel onverkoopbaar zouden zijn. Immers, aldus het WD-raads- LEIDERDORP - Het Lei- derdorpse kinderdagver blijf gaat hoogstwaarschijn lijk op 1 september dit jaar draaien. Dan moet 't Start blok, de huidige kleuter school die vanwege de vor ming van basisscholen leeg komt, klaar zijn om de ba by's en peuters te ontvan gen. De Werkgroep Kinderdagverblijf en de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp, die in 't Startblok sa mengaan, hebben er alle vertrou wen in dat die twee lokalen niet lang leeg zullen blijven. Want de eerste belangstellenden hebben Annemane Wirtz van de Werk- zjch nu al gemeld. Koud nadat be- groep Kinderdagverblijf: 'Laten gin deze week bekend werd dat we nu eerst maar eens gaan draai- Leiderdorp een kinderdagverblijf en..' (archieffoto) rijker wordt, kregen zowel het ge- meentehuis als de initiatiefnemers al telefoontjes binnen. Annemarie Wirtz van de werk groep: "Maar we willen iedereen een eerlijke kans geven om niet naast het net te vissen. Vandaar dat we eerst inschrijfformulieren gaan maken en als we iets verder zijn, zeg maar over een week of drie, la ten we via een advertentie weten dat de inschrijving is geopend". De initiatiefnemers staan, nu na uaer earning lirnmi;™ jaar stryd he( Ucht VOQr het 1 u r\1® ï°°,g gdagverblijf op groen is gezet, zelf hebben om de bijdrage te 00k wel even naar adem te happen, rechtvaardigen. Hu ontkende dat Wan,. jneens moet er van^les er sprake kon zyn van een schuld- gebeuren. Bekeken moet vraag. De oorzaak moest worden WQrden hoe de werkgroep en de gezocht in 'Een complex van fac- stichting Kinderspeelzaal 'op pa- toren, gevoed door economische u samengaan. Betaald omstandigheden (lage verkoop- £ersoneel én „ywimgers moeten prijzen, red.). worden aangetrokken, 't Startblok Barmng sprak de( hoop uit dat 2a, worden *erbouwd; de „ouwen dienen inkopen te gaan doen én er Verplichting zoiets in de toekomst niet zal voor komen, nu men z'n lesje heeft ge leerd. Een preventieve maatregel is volgens hem het maken van betere afspraken tussen gemeente, wo ningbouwverenigingen en archi tecten, zodat het risico niet meer voor rekening van de gemeen schap kan komen. komt een wachtlijst. een stuk kleiner dan aanvankelijk de bedoeling was. Kleiner, maar ook goedkoper en onder die voor waarde ging politiek Leiderdorp ten slotte overstag. Zoals het er nu naar uitziet zal er plaats zijn voor negen nul- tot tweejarigen, zes peuters (twee tot vier) en een groep van twaalf van de peuterspeelzaal. Dat terwijl bij de plannenmakerij was uitgegaan van in totaal 23 kinderen. Els van Wissen: "We geloven dat de behoefte veel groter is. Dat is uit het onderzoek onder Leiderdor pers ook wel gebleven. Je moet re kenen: bij dat onderzoek zijn al leen degenen ondervraagd die al kinderen hebben, niet de mensen die op het punt staan eraan te be ginnen. En de telefoontjes die we nu hebben gehad zijn allemaal af komstig van vrouwen die nog zwanger zijn". Annemarie Wirtz: "Wie weet wat er straks allemaal nog gebeurt, als we ook nog 30 ouders achter ons hebben...Maar laten we nu eerst maar eens gaan draaien". Voorlopig zijn de vrouwen van de werkgroep opgelucht dat het zo ver is gekomen. Zijn ze er altijd van uitgegaan dat hun geesteskind er ook zou komen? Annemarie Wirtz: "Ja. Anders houd je het geen 4V2 jaar vol. Maar we hebben wel inzinkingen gehad hoor, we wer den aanvankelijk ook van zoveel Industrieweg krijgt voorrang ZOETERWOUDE - De Industrie weg, hoofdader van het Zoeter- wouds industrieterrein, wordt voorrangsweg. Dat heeft de Zoe terwoudse gemeenteraad gisteren kanten tegengewerkt. Anderzijds kregen we weer een enorme kick toen uit het onderzoek bleek dat er een ontzettende behoefte aan een kinderdagverblijf bestaat. En je gaat door, als je ervan overtuigd bent dat het een goede zaak is waarvoor je vecht". Ten slotte nog wat feitjes op een rijtje: ouders die hun kind in het kinderdagverblijf onderbrengen moeten dat voor minimaal twee he le of vier halve dagen doen. De ou derbijdragen variëren naar gelang de hoogte van het inkomen van 100 tot 500 gulden per maand voor het eerste kind. Voor het tweede kind uit één gezin wordt tweederde van deze prijs berekend. Men kan voor informatie bellen naar Annemarie Wirtz, telefoon 411333 (overdag) of Margreet Jonker, telefoon 890309 ('s avonds). APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 1 tot vr 8 maart door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den, tel. 121313. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wil- helminalaan 27, Leidschendam, tel. 070- 275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: R.P. Snoep, Rijnsburgerweg 94, Leiden, LEIDSCH iO. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Onder die wachtlijst zal men niet besloten. uitkomen, zo beseft men. Immers, De huidige situatie is onhoud- het dagverblijf dat er nu komt is baar. Daarover waren alle politieke partijen het eens. Uit overzichten Nieuwenhoven (D'66) sprak van "een morele verplichting" van Wassenaar, omdat men erkent dat een gedeelte van de verliezen door de gemeente zijn veroorzaakt. Voorts stak hij de hand in eigen boezem door te wijzen op de eisen, die de commissies in het verleden aan de projecten hebben gesteld. Eisen die tot extra kosten hebben geleid. INBRAAK - Bij een inbraak in een woning aan de G. Flincklaan in de nacht van woensdag op donder- Ondanks het pleidooi van de dag, is een onbekende hoeveelheid wethouder aarzelden zowel de geld en een aantal cheques meege- WD als het CDA om in te stem- nomen. Terwijl de bewoners boven men met het voorstel van burge- lagen te slapen, doorzocht de in- meester en wethouders. Men wil er breker de woonkamer, in de fractie nog over discussiëren. Dezelfde nacht is in de Hofdijck- Overigens liet Speelman (CDA) school aan de Hazenboslaan inge- wel doorschemeren dat zijn partij broken. De inbreker kwam door geen grote moeilijkheden zal ma- een ingeslagen ruit binnen. In de ken. school werd een deur vernield. blijkt namelijk dat het aantal aan rijdingen op de Industrieweg het laatste jaar sterk is toegenomen. Aanrijdingen die allemaal veroor zaakt werden doordat een van rechts komende bestuurder geen voorrang kreeg. Uit de verklaringen van de be wuste automobilisten blijkt dat de meeste van hen in de veronderstel ling waren dat ze voorrang hadden op de Industrieweg. Het van rechts komende verkeer werd door hen steeds te laat opgemerkt. POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345.20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11,2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad Is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2