Oorlogsmysterie werd na 41 jaar ontrafeld Veldeiiniil Oegstgeest definitief van de baan 5 Hopelijk krijgen de flats gauw betonrot' 'We weten nu wat we in Wassenaar herdenken' Kans op vertraging bouw Weteringpark: PvdA boos l\ Straten Wassenaar staat reconstructie te wachten PAGINA 2. REGIO LEIDEN DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 DQN] LEIDERDORP - "Laten we maar hopen dat de flats gauw betonrot krijgen, dan zijn we van het pro bleem af'. Een bijna onoplosbaar probleem wordt met een grapje af gesloten. De verpauperende wij ken in Leiderdorp: één van de pun ten die wordem besproken op de wij ka vond van de plaatselijke Par tij van de Arbeid. Een teleurstel lende wykavond, want met uitzon dering van negen partijleden en een journalist, is er niemand aan wezig in buurtcentrum het Zijl- kwartier. Ondanks huis-aan-huis verspreide uitnodigingen, zijn de bewoners van het Zijlkwartier en de Schansen gisteravond massaal weggebleven. Dat terwijl in die wijken ruim de helft van alle kie zers PvdA stemt. "Laten we toch maar beginnen Leiderdorpers laten massaal verstek gaan bij wijkavortd Lichtpuntje en de problemen van de wijk met élkaar bespreken. Het is heel jam mer dat er helemaal niemand is ge komen, behalve jullie dan. De poli tiek krijgt altijd het verwijt dat het over de hoofden van de burger be slist. Wij zeggen: we komen naar jullie toe om te luisteren En dan komt er niemand...". Een teleurge stelde Annemarie Wirtz heeft de avond geopend. Er is nog een half uur op publiek gewacht, maar te vergeefs. Niet verwonderlijk dat de aanwezige leden van de PvdA eerst bespreken waarom de buurtbewo ners niet zijn gekomen. "In het Oude Dorp was de wijk- avond een groot succes. Toen kwam er 25 man. Nu is er nie mand", opent de PvdA-voorzitter. De lokatie van het Zijlkwartier? De verwachte televisie-reportage van de voetbalwedstrijd tegen Cyprus? Een foutje in de aankondiging mis schien? Er passeren vele mogelijk heden de revue, geen ervan lijkt een echte oorzaak. Eén van de le den oppert het idee dat de meerta lige uitnodiging mee kan spelen. "Als sommige mensen zien, dat ook Turkse en Marrokaanse buurt bewoners worden verwacht, haken ze af'. De anderen geven toe dat deze houding kan meespelen. "Maar we zien er in geen geval af om de buitenlandse wijkbewoners ook uit te nodigen". De onvriendelijke houding van sommige buurtbewoners tegen over etnische minderheden speelt ook een rol in de positie van het onderwijs. Annemarie Wirtz: "Van die 50 procent bewoners die op de PvdA stemt, laat een groot deel zijn kinderen naar de protestants- christelijke school gaan. Waar schijnlijk omdat naar hun mening teveel buitenlandse kinderen op de (openbare, red.) Springschans zit ten. Het is een prima school, die op deze manier lijkt te gaan verdwij nen. Als de ouders hun kinderen niet naar de Springschans willen sturen, heeft de school over een paar jaar te weinig leeringen om door te gaan. Maar ja, we kunnen de mensen niet dwingen om hun kinderen naar de Springschans te sturen". Zij ziet nog wel een lichtpuntje. "Binnenkort komt er in één van de lege lokaaltjes een kinderdagver blijf. Waarschijnlijk zorgt dat voor een doorstroming. Als de kinderen op het dagverblijf zitten, worden ze later sneller naar de Springschans gestuurd". Ook de huisvesting in de wijk zorgt voor problemen. De PvdA-le- den zijn het er allemaal over eens: Er moet samen met de bewoners worden gepraat over het opknap pen van de buurt."Een beetje extra groen tussen de flats zou de buurt al heel wat leefbaarder maken". Toch zullen volgens de meesten de problemen blijven, zolang de flats zullen bestaan. "Betonrot", wordt er gegrapt. "De enige oplossing". DONDERDAG Lelden Gulden Vlies - raadscommis huisvesting en financiën, 20 u volks- DEN HAAG/WASSENAAR Precies 41 jaar geleden kwamen in de kuststreek bij Was senaar zes Franse commando's om het leven. Rond het mysterieuze optreden en de dood van deze elite-militairen op 27 en 28 februari 1944 doen nog steeds wilde verhalen de ronde. Moesten de Fransen een Duitse basis voor vliegende bommen (V 2's) uitschake len? Werden de commando's door de SS gemarteld en vermoord? De Sectie Militaire Geschiedenis van de Koninklijke Landmacht lijkt anno 1985 een tipje van de sluier te hebben opgelicht. 'Tot nu toe was eigenlijk nog maar heel weinig bekend over wat er precies in die beruchte nacht is ge beurd zegt drs. P.H. Kamphuis van de Sectie Militaire Geschiede nis. Wat hij wist: "Zes Franse com mando's gaan bij paal 91 bij Wasse naar aan land. Een tijd later horen de achtergeblevenen op het schip dat hen had gebracht, een angst- aanjagend gekerm en geschreeuw van - vermoedelijk - Duitse solda ten. Vier lijken worden een dag la ter gevonden. De lichamen van ka pitein Trepel (de leider van de ac tie) en dat van korporaal Guy wor den pas in mei 1945 ontdekt, op een kerkhof in Den Haag". De sectie Militaire Geschiedenis kreeg afgelopen zomer de op dracht om de zaak tot de bodem toe uit te zoeken. Tegelijkertijd werden minister De Ruyter van de fensie en zijn Franse ambtgenoot door nabestaanden en oud-colle ga's van de omgekomen comman do's benaderd voor de oprichting van een herdenkingsteken in Ne derland. "Er leeft in Frankrijk een heel sterke traditie. Oorlogsslacht offers worden er nu nog steeds geéerd". De beide ministers stel- den veel belang in de komst van het herdenkingsteken. "Maar eerst moest natuurlijk eens duidelijk worden wat er nu precies is ge beurd met de zes. Anders weet je niet watje moet herdenken". door Martin Ruesink Op de fiets "Natuurlijk waren er al heel uit gebreide verklaringen over de commando-actie", onderbreekt Kamphuis' chef, Dr. C.M. Schui ten. "Het hoofd van de Franse commando's Quivert, kwam na de oorlog met de zogenaamde V-2 theorie. Kapitein Trepel moest met. zijn groep een V-2 basis bij Scheve- ningen vernietigen. Ze zouden zijn gepakt en door de SS zijn gemar teld. Het verhaal is volstrekt on waar. In de tijd van de actie was er geen V-2 basis bij Scheveningen in gebruik. De lijken van de zes zijn later ongeschonden teruggevon den. Van martelingen kan dus ook geen sprake zijn". De geschiedkundigen van het le ger gingen op zoek. Dienstplichtig militair drs. W. Cappers mocht op de fiets. De soldaat eerste klas, die net afgestudeerd was in graven- kunde, kwam uitstekend van pas. Hij fietste de hele kuststreek tus sen Katwijk en Scheveningen af, bezocht oude kerkhoven en speur de in gemeenteljke- en politiear chieven uit de oorlog. Op zoek naar de spreekwoordelijke naald in een hooiberg. Niet zonder succes. Kamphuis: "Bij de Wassenaarse politie vond Cappers een heel be langrijk document. Zonder dat aanknopingspunt zouden we nu nog in het duister hebben getast. Het Wassenaarse politierapport luidt als volgt: Opdracht Opp. Lt. van Damme. 29-2-'44. 17 uur. In sa menwerking en op verzoek van Oberfeldwebel Helmus van de Ha- fenwache te Scheveningen, tel. 551577, met de politiewagen naar het strand (paal 92) vertrokken en 4 lijken, vermoedelijk 2 Franschen en 2 Engelschen, opgehaald en ge borgen in het lijkenhuis alhier. Ortscommandant zorgt voor begra fenis". "De commando's waren dus aan gespoeld. En zonder sporen van marteling, naar later bleek. De vier Fransen (van Engelsen bleek geen sprake) moeten in een rubberboot zijn omgeslagen en verdronken in het koude water. Het vroor die nacht één graad. De vier moeten hebben geprobeerd naar hun boot terug te varen". Detective Wat deden de vier zo noordelijk en waar waren de andere twee (Trepel en Guy)? Kamphuis: "We hebben lang moeten speuren in Britse archieven en hebben ge praat met de mensen van de boot die hen bracht. Het was een hele legpuzzel. Ik heb er wel een kick van gekregen. Je bent eigenlijk een soort detective". Gisteren maakte Kamphuis in Den Haag bekend, wat veertig jaar verborgen was ge bleven. "Voor de commando-actie van de Fransen, zijn er nog twee pogingen geweest. In september en november 1943 hebben Engelse commando's twee keer geprobeerd aan land te komen. Dat mislukte als gevolg van technische en orga nisatorische fouten. In februari wa ren de Engelse commando's niet beschikbaar, dus moesten Fransen de tocht maken. Zij kwamen in de nacht van 27 op 28 februari aan wal en waren binnen 24 uur dood. Niet door oorlogshandelingen, maar als gevolg van ontberingen. Vanaf een kleine gevechtsboot kwamen Der sloep en rubberboot bij paal 91 aan land. Vier man ging naar het noor den en sleepte de boot mee. Trepel en Guy trokken zuidelijk, landin- waards. De eerste groep moest waarschijnlijk de kustverdedigin gen inspecteren en de twee ande ren hadden de opdracht om te be kijken of er een contactman kon worden gedropt en over het water- zuiverings-kanaal onder Katwijk landinwaards kon trekken. Die contactman moet van groot belang zijn geweest, aangezien er drie po gingen zijn ondernomen om de zaak voor te bereiden". Wat er mis ging, valt aleen maar te raden. "Waarschijnlijk heeft ie mand op een waarschuwingssig naal getrapt, zodat een geluidsin stallatie in werking trad. Dat geeft een angstwekkend gehuil. Dit komt overeen met wat de mensen op de boot hebben gehoord. De zes hebben zich waarschijnlijk schuil gehouden. Ondanks hun keiharde opleiding, zijn Trepel (de tweede man in de orde van de Franse com mando's !)en Guy waarschijnlijk in de kou omgekomen. Ze waren nat door de overtocht en konden zich niet verroeren. De vier anderen hebben denk ik de volgende dag geprobeerd naar het schip te varen en zijn verdronken toen hun rub berboot omsloeg in het ijskoude water. Het schip- lag niet voor de kust. Het mocht in het slechte weer niet uitvaren..". Het is nog niet bekend waar en wat voor soort herdenkingsplaat er voor de zes zal komen. Schuiten: "Dat moeten gemeente Wassenaar en Defensie beslissen. Zo dicht mogelijk bij de plaats van het ge beuren. denk ik". Govlooze: 'U bent niet helder bezig WASSENAAR - De planning voor de bouw van Weteringpark, het laatste grote bouwproject in Was senaar, zal wellicht extra vertra ging oplopen. Tijdens de vergade ring van de raadscommissie ruim telijke ordening gisteravond bleek dat de WD en het CDA een kre dietverstrekking voor de architec ten willen ophouden. Men wil eerst wachten op de resultaten van het woningbehoefte-onderzoek, dat al een half jaar vertraging heeft opge lopen en pas volgende maand ter discussie staat. "Pas dan kunnen we de architecten de programmati sche uitgangspunten geven voor zo'n project van 350 woningen", meende WD-raadslid Nieuws- zwaag. Deze afwachtende opstelling van de liberalen leidde tot grote irrita tie bij raadslid Goulooze (PvdA). "We kunnen gemakkelijk nu al een krediet verstrekken. Pas in een la tere fase worden de plannen con creter en dan hebben we het wo- Belang Filmliga Drs. P.H. Kamphuis beschrijft de route van de Franse commando's: "Hier zijn ze c vlek onder het insigne geeft aan waar de gevechtsboot uiachtte. Centrale Voorzieningengebouw - Cleve- ringaplaats 1, lezing over het voedsel- i vraagstuk georganiseerd door het Stu dium Generale van de Leidse Universi teit, 20 uur. Ekklesia - Rapenburg 100, schrijfavond I Amnesty International, 20 uur. Augustinus - open week: vanavond op treden Het Nationaal Hekel Cabaret met het stuk 'Tennissen tegen het gordijn', 20.30 uur, daarna videovoorstelling. Filmhuis LVC Breestraat, film 'La bel le et la béte' van jean Cocteau, 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film i 'Een dagje naar het strand' van Theo van Gogh, 20 en 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - 1 CaecUiastraat 18, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Zoeterwoude Gemeentehuis - gemeenteraadsverga dering, 20 uur. Voorschoten Gemeentehuis - Leidseweg, raadsverga dering, 20 uur. Wassenaar Gemeentehuis - raadscommissie finan ciën en economische zaken, 19.30 uur. Leiden Clubhuis Matilo - Zaanstraat, volksdan- sinstuif voor ouderen, 14 uur. Vervuilde grond rrader bekeken WASSENAAR - De bodem van de Wassenaarse Raaphorstlaan bevat een hoog gehalte aan dichloorme- thaan, lood en zink. Een onderzoek naar aanwezigheid van schadelijke stoffen op het voormalige vuil- stortteiïein heeft uitgewezen aan dat de drie stoffen boven de B- waarde uitkomen. Deze B-waarde geeft aan hoe sterk een stof gemid deld in de bodem aanwezig is. Vol gens bodem-deskundige Mr. H.A.N. Versluis van de gemeente is het gehalte van de drie stoffen niet verontrustend. "De gevarengrens is nog lang niet bereikt, de stoffen komen alleen iets meer dan gemid deld voor. Toch is het wel nuttig om nu nader onderzoek te laten land gegaan De zwarte verrichten, vooral ten aanzien van (foto Holvast) het drinkwater". 'Trilstraten snel aangepakt OEGSTGEEST - De noodza kelijke reconstructie van het wegdek Leidsestraatweg/Ge- versstraat laat niet lang meer op zich wachten. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft in een brief aan de gemeente la ten weten veertig procent van de kosten voor haar rekening te nemen. Met deze half miljoen gulden zullen de bovengrondse werk zaamheden gedeeltelijk wor den bekostigd. Ondergronds werk zoals vernieuwing van de riolering en het stukje Terwee- weg tot de De Kempenaerstraat komen voor rekening van de gemeente zelf. In de gemeente raad van april wordt de raadsle den gevraagd het resterende bedrag voor dit karwei be schikbaar te stellen. ningbehoefte-onderzoek al geëva lueerd. Het is echter van het groot ste belang om vertraging te voor komen", meende Goulooze. Verder herinnerde het gebelgde PvdA-raadslid de WD-fractie aan de afspraken die in het collegepro gramma zijn gemaakt. In dit pro gramma wordt de realisatie van het plan Weteringpark weliswaar niet genoemd, maar wel staat de ont wikkeling van plannen hiervoor aangegeven. "U bent niet helder bezig als u nu weer allerlei din getjes extra wilt weten of afwegen. Ik heb het daar verdraaid moeilijk mee", aldus Goulooze. Pruis (WD) pareerde dat zijn partij het plan wel wil laten door gaan, "maar dan moet het wel een rgoed plan zijn". Oegstgeest praat niet meer met korfballers OEGSTGEEST - De veldenruil tussen de Oegstgeester korfbalverenigingen Fiks en KNS en voetbalvereniging ASC gaat niet door. Vanmorgen werd bekend dat burgemees ter en wethouders unaniem hebben besloten na anderhalfjaar niet verder met de korfbal lers te praten. hii niet: "Een paar weken geleden tyd in die kwestie stoppen, dat an- zei wethouder Van Hazel al dat hij dere dingen erdoor blijven liggen, zijn buik er zo langzamerhand vol Nee, het is goed zo, we gaan ons van begon te krijgen. Maar dat weer voor honderd procent op het geldt ook voor ons. Je moet zoveel korfballen, concentreren". WASSENAAR - De Schoolstraat en de Berkheij straat in Wassenaar worden grondig opgeknapt. De gemeente zal binnenkort de buurtbe woners inlichten over de reconstructieplannen van de straten, die in .totaal waarschijnlijk 200.000 gulden gaan kosten. De Schoolstraat is al jaren onderwerp van klachten. Nu de bouw van woningen in de buurt is voltooid, denkt de gemeente dat de tijd rijp is om het smalle straatje anders in te richten. Volgens woordvoerder N. Turk van de gemeente, bestaat de kans dat in de straat over een tijdje niet harder dan 30 kilometer per uur mag worden gereden. Ook zullen er volgens hem waarschijnlijk parkeervakken komen, waarbuiten geen auto's meer mogen staan. De voertuigen staari nu nog aan beide kanten van de straat. Deze hele opknap zal ongeveer 60.000 a 70.000 gulden gaan kosten. Ook in de nabijgelegen Berkheij straat is er kans op een parkeerverbod, als daar aparte vakken komen. Het opknappen van die straat en het Plein gaan waarschijnlijk 125.000 gulden kosten. Volgens Turk is het nog niet duidelijk of er al dit jaar kan worden begonnen met beide reconstructies, "dat hangt van de veranderingen in de plannen en de financiering af'. Voor ASC wordt een andere oplos sing gezocht. De korfbalclubs blij ven in de Voscuyl op hun huidige stek. Een reconstructie van het ASC-terrein aan de Duivenvoorde- straat is waarschijnlijk. Ook bij het gemeentelijk sportpark De Vos cuyl wordt naar oplc ASC gezocht. oplossingen voor Reünie Alle 27MC-ers die een locatie hadden tussen Wassenaar, Hille- gom of Alphen aan den Rijn en die actief zijn geweest in de zogehe ten AM-periode, zijn morgen avond welkom op een reünie. Dit weerzien wordt gehouden in bar De Harberlights aan de Boule vard 9 in Noordwijk aan Zee, van af acht uur 's avonds. Optreden De band Spasmodique treedt morgenavond op in het Wasse naarse jongerencentrum Tent, die aan de Van Zuylen van Nijevelt- straat is gelegen. Het optreden be gint rond elf uur; de zaal is vanaf half tien open. Toegang vijf gul den. De Filmliga Voorschoten ver zorgt komende zondag voor ieder een de film 'Being There', naar het boek van Jerzy Kosinski. Een 'wonderbaarlijk grappige film' met Peter Sellers. Aanvang kwart over negen in het theatertje aan de Voorschotense Schoolstraat. Kinderfilm Aanstaande zondag draait bij SJJO in Oegstgeest de spannende kinderfilm 'Oom Ferdinand en de toverdrank'. Lex Goudsmit en Willeke Alberti spelen daarin de hoofdrollen. Oom Ferdinand komt in de meest gekke situaties terecht als hij een beeldschone adellijke dame uit vroeger eeu wen wil doen herleven. Aanvang een uur in Taberna, Julianalaan I in Oegstgeest. De film is toegan kelijk voor alle leeftijd. Ook wethouder Cocheret de la Morinière zei uitstel van krediet verstrekking ongewenst en onno dig te vinden. Hij wees in dit ver band op het belang om toch vooral "mee te lopen" met de contingen tentoewijzing. Wassenaar zal de toestemming voor de bouw van de 350 woningen namelijk over een aantal jaren moeten uitsmeren. De wethouder kwam uiteinde lijk, om vertraging te voorkomen,, met een tussenvoorstel: men gaat akkoord met de kredietverlening om de architecten aan het werk te zetten. Pas later spreekt de com missie zich dan uit over de aanpak en de uitgangspunten die in het voorstel van burgemeester en wet houders zijn opgenomen. Hiervoor kan men dan de uitkomsten van het woningbehoefte-onderzoek ge bruiken. De beide grote partijen, WD en CDA, zullen zich hierover beraden. De kleine fracties, Partij Wasse naar, PvdA en D'66, hebben zich al achter burgemeester en wethou ders geschaard. Jerney Kaagman. Jacht op talent in Voorschoten VOORSCHOTEN - De Leidse zan- ger/entertainer George Julien pre senteert vanaf zaterdag 9 maart een grote talentenjacht in Het Wa pen van Voorschoten. Drie zaterda gen lang zal het er om spannen wel ke artiestfen) in Voorschoten de hoofdprijs (een platen-opname) in de wacht zal slepen. In de jury zit onder andere de bekende zangeres Jerney Kaagman. De tweede en derde ronde zullen worden opge luisterd met optredens van Video Kids en de Zangeres Zonder Werk. Voor de tweede en derde plaats in de wedstrijd zijn stereo-sets uitge loofd. De avonden (9, 17 en 23 maart) beginnen om 21.00 uur en kosten vijf gulden. Opgave: Elke zaterdagmiddag tussen twee en vier uur in Het Wapen van Voor schoten aan de Voorstraat. Inlich tingen te verkrijgen bij Rob Bey, 01717-6192. In de deze week gehouden verga dering van B W is besloten de gesprekken over de veldenruil te staken. "Er wordt al zo lang heen en weer gepraat. We zitten nu in een impasse waar we niet meer uit komen. We zijn het zat", zo rea geerde een woordvoerder van de gemeente vanmorgen desge vraagd. De gemeente verwacht dat het huisvesten van ASC goedkoper zal uitvallen nu er een streep door de veldenruilplannen is gezet. Het ge meentelijk ruilplan kostte bijna ne gen ton. Aan het alternatief van de korfballers hing een prijskaartje van anderhalf miljoen gulden. Een gefaseerde reconstructie van het terrein aan de Duivenvoor destraat ziet de gemeente als een goedkope, tijdelijke oplossing. "ASC kan daar mee leven", aldus de woordvoerder van de gemeente die het positief voor ASC noemt dat de veldenruil niet doorgaat: "Nu is ASC eerder aan zet, de korf ballers staan nu niet meer in de weg". Waslijst De definitieve reactie van de korfballers op de gemeentelijke voorstellen kwam vorige week aan het Wilhelminapark binnen. "De waslijst van kritiekpunten die de korfbalclubs als reactie op de plan nen van de gemeente hebben gege ven is de laatste druppel geweest", aldus de woordvoerder van de ge meente. In de reactie kraken de korfbal verenigingen de gemeentelijke suggesties tot op het bot. De huis vesting was zeer slecht en er zou den hoge kosten moeten worden gemaakt om voorzieningen te tref fen die gelijkwaardig zijn aan de si tuatie in de Voscuyl. "Slechts ons eigen alternatief is acceptabel", al dus de korfbalverenigingen. Bestuursleden van Fiks toonden zich vanmorgen blij verrast en op gelucht. "Ik ben blij dat het zo is afgelopen. De plannen van de ge meente waren voor ons zeer onaan trekkelijk en de gelijkwaardigheid met de huidige accommodatie was er niet. Nu kunnen we ons tenmin ste weer op het korfballen concen treren. Het leek de laatste tyd meer een praatclub in plaats van een korfbalclub", aldus Fiks-bestuurs lid, J. van der Male. Echt verrast door het besluit is LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd 250,90 345.20 65,70 89,30 22,10 ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 u (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11.2221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad Is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met el- gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2