Wwy: 130-weken eis omstreden ZON, ZEE,STRAND EN VLIEGTUIGEN IN DE AANBIEDING. i-wmm Zelfs geen cel voor zware criminelen Dekking gelijke behandeling nog niet rond Vliegtuigbom Verzetsmensen op de bres voor Bastiaans Kamer vraagt garantie voor zes weken ziektegeld Mensen met uitkering in sociaal isolement Strenge toespraak paus tot gelovigen verwacht Fraude met Britten loopt in miljoenen 430.- 402.- 695.- 675.- 455.- 660.- 455.- 640.- WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 DEN HAAG (ANP) - CDA en WD willen zich nog niet vastpinnen op de wijze waarop de gelijke behandeling van mannen en vrouwen in de wwv wordt gefinancierd. Dat liet zowel Weijers (CDA) is Linschoten (WD) gisteren weten bij de stemming over moties van de oppositie waarin de regering wordt gevraagd een spoedadvies van de SER te vragen over de nieuwe wwv-plannen. CDA en WD stemden tegen deze moties omdat dit vertraging van de invoering in de hand werkt. Het kabinet wil de kosten van de gelij ke behandeling dekken door ie mand pas recht te geven op wwv als hij in de driejaar daarvoor min stens 130 weken heeft gewerkt. Bo vendien krijgen werklozen korter een wwv-uitkering. Weijers èn Lin schoten vinden het op zichzelf juist dat het kabinet dekking voor de voorstellen aangeeft maar, aldus Weijers 'als medewetgever heeft de Kamer een eigen verantwoorde lijkheid voor vorm, inhoud en tijd pad'. Werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid hebben in een brief aan de Kamer hun bezorgd heid over het dekkingsplan van de regering nog eens uitgesproken. Door de referte-eis van 130 weken vallen volgens hun berekening 30.000 bouwvakkers direct na de ww in de bijstand. Een uittocht van vaklieden uit de bouw dreigt, vrezen ze. Proces Voor het Haags gerechtshof diende gisteren ook het hoger be roep dat de Staat had aangetekend tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank dat de gelijkschakeling voor de wwv per 1 maart een feit DEN HAAG (GPD) - Er wordt een op een dependance van de Jelgers- stichting in het leven geroepen om het professor Bastiaans mogelijk te maken geschikte opvolgers in te werken en voor de toekomst zijn behandelingsmethode voor trau ma's van oorlogs- en gewelds slachtoffers veilig te stellen. Dit is gisteren bekendgemaakt door een delegatie van 22 oud-ver zetsorganisaties op een hoorzitting van de vaste kamercommissie voor welzyn en cultuur. De commissie werd tevens gevraagd te bevorde ren dat er voor de stichting geld be schikbaar wordt gesteld. De voormalige verzetsmensen brachten naar voren dat er grote onrust is ontstaan onder patiënten van professor Bastiaans omdat de ze per 1 juni met pensioen gaat en geen opvolger heeft. Er wordt zelfs gevreesd voor gevallen van zelfdo ding omdat dan de man wegvalt die voor zijn patiënten in de afgelo penjaren een symbool van hoop en genezing is geworden, zo brachten de oud-verzetsmensen naar voren. Professor Bastiaans, die zijn om streden 'methode Bastiaans' toe past om diepe oorlogstrauma's te genezen, werkt op dit moment nog DEN HAAG (ANP) - Alle kamer fracties willen dat iedereen in elk geval de eerste zes weken van zijn ziekte minimaal het netto-mini mumloon krijgt. Daarna geldt deze zogenoemde minimum-dagloon garantie alleen voor gehuwde kost winners. Dat betekent dat verreweg de meeste werknemers geen last zul len hebben van de ziektewetplan nen, omdat negentig procènt van de ziektegevallen minder dan zes weken duur. Verder wordt de pe riode waarover werkgevers een aanvulling op het ziektegeld moe ten geven korter, wat vooral het midden- en kleinbedrijf ontlast. De linkse oppositie steunde het voorstel van CDA en WD, omdat eigen amendementen om de mini mum-dagloongarantie ook van toe passing te verklaren op niet-kost- winners en ongehuwden geen meerderheid konden krijgen. Bij de eindstemming over de wetsontwerpen, die voorzien in een verlaging van het ziektegeld van tachtig naar 75 procent per 1 juli, stemden PvdA, PSP, CPN, PPR, EVPj Scholten-Dijkman en RPF tegen. De laatste fractie vindt dat het kabinet met het voorstel een te di recte relatie legt met de herziening van de sociale zekerheid en dat er geen sprake is van een werkelijke SCHIPHOL - Een stewardess van de Ijslandse luchtvaartmaatschappij verlaging van de collectieve lasten, toont een ongewone passagier voor het vliegtuig dat gisteren vanaf Schip- Er vindt alleen een verschuiving hol naar Ijsland vertrok: een mand met een zeehondje. Het dier werd plaats van de sociale fondsen naar begin januari bij het Westduitse eiland Borkum gevonden en is enkele het bedrijfsleven, aldus fractie- weken in het zeehondencentrum in Pieterburen geweest om weer op krach- voorzitter Leerling. ten te komen. (foto anp) makliniek in Oegstgeest. Een in het leven geroepen projectgroep oorlogs- en geweldsslachtoffers moet over zijn opvolging advise ren. De voormalige verzetsstrijders lieten echter gistermiddag blijken geen enkel vertrouwen te hebben in het advies dat de projectgroep in maart moet uitbrengen. Geen van de leden zou aanhanger zijn van de methode Bastiaans. Een van de leden van de delega tie die zelf ook door prof. Bastiaans is behandeld, dr. Ligtvoet, roemde Bastiaans behandelingsmethode met name om de korte tijd die zij duurt. Volgens de traditionele me thode kost de behandeling van een diep oorlogstrauma zeven tot acht jaar terwijl Bastiaans' methode slechts een jaar in beslag neemt. Dr. Ligtvoet wees er ook op dat Bastiaans slechts tien procent van zijn patiënten met LSD behandelt. De overige patiënten worden be handeld met behulp van het mid del penthotal dat een soort halve waak-slaap-toestand teweeg brengt. In deze toestand gebracht vertelt de patiënt zonder remmin gen over wat hem of haar na al die jaren aan onverwerkte oorlogser varingen nog dwars zit. Later wordt dit op de band opgenomen relaas weer afgedraaid en heeft in gesprekken de eigenlijke verwer king van het trauma plaats. Staatssecretaris Van der Reijden (WVC) die vandaag met de vaste kamercommissie bijeenkomt om over de nieuwe wet voor oorlogs getroffenen te praten, heeft al laten weten niet op de opvolging van Bastiaans te willen ingaan voordat VLISSINGEN (GPD) - In de Vlis- singse binnenstad is een vliegtuig bom opgegraven, afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. Het gaat om een Engelse bom van 250 pond die nog in uitstekende staat verkeert. De bom mag niet worden ver voerd, omdat ze op scherp staat. Maandag zal de vliegtuigbom met obehulp van de zogenaamde ra- het rapport van de projectgroep er ketklem worden gedemonteerd. Het is echter zeer waarschijnlijk dat de commissieleden hiermee geen genoegen zullen nemen en er toch een gesprekspunt van zullen maken. Een beperkt gebied in de bin nenstad zal daartoe maandagoch tend worden ontruimd. Vier scho len die in de 'gevarenzone' liggen, zullen dicht blijven. ALMELO (ANP) - Mensen die moeten rondkomen van een mini muminkomen raken in een sociaal isolement. Ze kunnen door gebrek aan geld nauwelijks van het open baar vervoer gebruik maken en zich geen telefoon of lidmaatschap van een club veroorloven. Ontvan gen ze bezoek, dan voelen ze zich al snel schuldig omdat ze zo weinig te eten en te drinken kunnen aanbie den. Ook zijn ze bang om op be zoek te gaan, omdat dat ook weer verplichtingen schept zoals het ge ven van cadeautjes. Vakantie is veelal ook taboe, zodat het leven een sleur wordt. Dit zijn enkele conclusies die ne gen studenten van de Academie Diedenoort uit Wageningen in heb ben getrokken na een uitgebreide enquête in Almelo over hoe men sen met een minimumuitkering le ven. Het is de eerste keer dat in Ne derland is onderzocht hoe mensen met een minimumuitkering over hun bestaan denken. moet zijn. De FNV kreeg met dat vonnis gelijk in een kort geding dat de bond tegen de staat had aange spannen over de kostwinnerseis in de wwv. Volgens een EG-richtlijn moest deze discriminerende bepa ling al uiterlijk eind vorig jaar uit de sociale wetgeving zijn ge schrapt. De rechter had die uitspraak nooit mogen doen omdat hij zich daarbij mengde in de politiek, al dus landsadvocaat De Wijkers- looth gisteren. Hij constateerde dat de limiet van 1 maart onhaalbaar is en dat de nieuwe wet op zijn vroegst half april in werking kan treden. "Door de tijdslimiet van 1 maart heeft de president het poli tiek proces dat zich tussen rege ring en staten-generaal volstrekt verstoord", aldus De Wijkerslooth. Hij wees er bovendien op dat het opmerkelijk is dat de nationale rechter hier een tijdslimiet stelt terwijl de Europese commissie en zelfs het Europese Hof dit niet doen als een staat haar verplichtin gen aan een EG-richtlijn niet na komt. FNV-advocaat De Laat stelde dat een rechter wel een opdracht aan een wetgever mag geven. Als voor beelden noemde htf Duitsland en Amerika, waar dit ook regelmatig zou gebeuren. De Laat weet nog niet wat de bond gaat doen nu de nieuwe wwv- wetgeving later wordt ingevoerd. Een van de mogelijkheden is een nieuw kort geding waarin de FNV om een dwangsom vraagt. Gezien het risico (de dwangsom moet wor den teruggeven als het vonnis van Wijnholt in hoger beroep wordt vernietigd) lijkt deze optie niet zo verstandig. Een andere mogelijk heid is dat vrouwen die gezien hun financiële situatie die wwv-uitke ring nodig hebben de uitkering per 1 maart gaan opeisen of een scha devergoeding vragen. Hierover zal met het vrouwensecretariaat ver der worden overlegd. Uitspraak hof: 3 april. De die moeten rondko men met een minimuminkomen zien hun toekomst over het alge meen somber in. Ze vinden dat ze weinig kansen hebben op werk, terwijl de vaste lasten van gas, stroom en huur omhoog gaan en de inkomsten teruglopen. Dit leidt tot uitzichtloosheid. Men voelt zich gegrepen in plaats van begrepen. Omdat de onderzochte groep uit keringsgerechtigden de afgelopen jaren al zo drastisch heeft moeten bezuinigen op de vaste kosten voor gas, water, stroom, voeding, kle ding, vervoer, woninginrichting en hobbies, hebben ze volgens het on derzoek veelal geen enkele finan ciële ruimte meer. Als er moet wor den gekozen, dan gaan de kinderen voor, ook als de ouderen zich daar voor zelf moeten wegcijferen. Toch zijn de kinderen vaak onte vreden omdat ze hun positie verge lijken met leeftijdgenoten die het financieel beter hebben. Zo ont staan er tussen ouders en kinderen spanningen, temeer omdat de kin deren genoeg krijgen van het ge klaag door ouders over hun geld zorgen. De meeste ouders willen overigens hun kinderen laten stu deren om hen uitzicht te geven om betere leefomstandigheden. De mensen met een minimumin komen vinden eveneens dat niet- uitkeringsgerechtigden weinig be grip tonen voor hun situatie. Ze hebben sterk het gevoel dat ze ver antwoording moeten afleggen over hun financieel gedrag. Ook heerst er bij hen angst voor ziekte. Ziek zijn brengt immers extra kosten met zich mee. De huishoudens met een minimuminkomen proberen schulden overigens zo lang moge lijk te vermijden. Hebben ze een maal schulden gemaakt, dan lopen die op en komt men in een vicieuze cirkel terecht Een groot aantal mensen met een minimuminkomen zouden volgens de Wageningse studenten gebaat zijn bij budgetvoorlichting, al is de situatie voor sommigen inmiddels zo hopeloos dat ook zo'n begelei ding geen soelaas meer biedt. Daar komt nog bij dat nogal wat mensen problemen hebben met zo'n bud getvoorlichting. Zij blijven liever huji eigen boontjes doppen. Belangrijk vinden de onderzoekers ook dat er een duidelijke brochure komt om de financiële regelingen eenvoudig en helder uit de doeken te doen. Nu is men vaak niet of on voldoende op de hoogte van de mogelijkheden. DEN HAAG - In het Haagse Con gresgebouw wordt momenteel het internationaal zigeuner tribunaal gehouden. Op de foto de Rotter damse hoogleraar Hulsman (links) in gesprek met zigeunerleider Peta io (rechts). Hulsman is voorzitter van het tribunaal. (foto anp> Stichting wil monumenten door scholen laten adopteren EEDE (GPD) De landelijke Stichting 'Februari 1941' wil al le oorlogsmonumenten in Ne derland door scholen laten adopteren. Als proef zouden in mei elf monumenten - één per provincie - in beheer moeten worden gegeven. Dat heeft P. J. G. Molthoff, voorzitter van de stichting Samenwerkend Ver zet en lid van een werkgroep van de stichting 'Februari 1941', gisteren bekendgemaakt. Hoe de adoptie precies in zijn werk zal gaan, kon Molthoff nog niet zeggen. Waarschijnlijk zullen gemeentebesturen wor den benaderd om het onder houd te bekostigen. Tevens zal de Februari-stichting, die de gedachte aan het verzet tegen de jodentransporten levend houdt, zelf financieel bijsprin gen. De rol van de scholen is niet helemaal duidelijk omschre ven, maar de adoptie zal voor namelijk bestaan uit onder houdswerk. DEN HAAG (GPD) - De paus moet het tijdens zijn bezoek aan ons land niet alleen hebben over de grote zaken van het geloof maar hij zal de katholieken ook streng die nen toe te spreken. Dat zei aarts bisschop Simonis gisteren op een bijeenkomst van hoofdredacteu ren in Den Haag. Simonis vertelde vele, vaak te genstrijdige raadgevingen te heb ben ontvangen over de toon die de paus hier in mei moet aanslaan. Sommigen willen dat de paus de gelovigen hard toespreekt, ande ren vinden dat hij zich op de vlakte moet houden. De Utrechtse bis schop vindt zelf dat de paus „een mixture" zou moeten maken van vermaning en geloofsverkondi ging. Hij ontkende dat de Neder landse bisschoppen de toespraken van de paus schrijven. Wel leveren zij suggesties die de paus naar vrije keus kan gebruiken. Tegen de hoofdredacteuren zei Simonis dat de paus de reikwijdte van zijn woorden heel goed kent. Ook als de paus niets over de ver deeldheid in de kerkprovincie zegt, heeft dat toch gevolgen voor de kerk in de hele wereld, aldus Si monis. Het zou kunnen worden uitgelegd als een goedkeuring. De bisschop meldde dat er in het buitenland enorme belangstelling voor het pauselijk bezoek aan Ne derland bestaat, omdat er „kermis wordt verwacht". De Nederlandse kerkprovincie heeft de laatste ja ren in de internationale belangstel ling gestaan door de grote interne problemen. Simonis onderstreepte echter dat de paus vooral komt om het ge loof te vieren, niet om te discussie ren. De ontmoetingen, die de kerk leider met allerlei mensen en groe peringen zal hebben, worden ook minitieus voorbereid. Het Vaticaan bezit op dit moment reeds alle vra gen die gesteld zullen worden. Si monis noemde het onhoffelijk als tijdens de onmoetingen niet van te voren overlegde vragen zouden worden gesteld. Op de vraag waarom de paus zo veel reist, zei de bisschop dat de roomse kerkleider als apostel de goddeloosheid wil bestrijden. De reizen zijn verkondigingsreizen. Simonis noemde de paus een on voorstelbaar groot man, die met kop en schouders boven de we reldleiders uitsteekt. Hij vond de kwalijke wijze waarop mensen over hem durven spreken en schrijven onvoorstelbaar. Simonis haalde bij de hoofdre dacteuren nog eens hard uit naar Klaas Beuker, de Westfries die naar eigen zeggen de paus op de hoogte houdt van alle misstanden in de Nederlandse kerkprovincie. De bisschop betitelde Beuker als een leugenaar die privé nooit met de paus heeft gesproken. Veel ka tholieken hebben het Simonis kwalijk genomen dat hij Beuker heeft laten vallen. „Maar waarom mag ik de waarheid niet vertellen", aldus Simonis. UTRECHT (ANP) - De fraude met de 250 Britse metaalbewerkers die door Profile Personel Ltd. in Soest tussen 1982 en 1984 naar Neder landse metaalbedrijven zijn uitge zonden, bedraagt zeker enkele mil joenen guldens. Onderzoek van de Loontechnische Dienst (LTD) en de fiscus heeft uitgewezen dat in elk geval 2,4 miljoen gulden aan so ciale premies is ontdoken, zo heeft de Utrechtse officier van justitie .mr. H. Droesen gisteren meege deeld. De administratie van Profile Per sonel is twee weken geleden in be slag genomen. De twee directeuren zijn inmiddels na verhoor op vrije voeten gesteld. Volgens mr. Droe sen heeft het bedrijf zich bij de af dracht van belasting- en premie gelden bediend van een truc, die er op neerkomt dat het bedrijf in Ne derland loonbelasting betaalde en in Engeland - aanzienlijk lagere - sociale premies. Dat is mogelijk als Engelse werknemers niet langer dan één jaar in het buitenland werken, maar in dit geval hebben alle metaalbewerkers die grens overschreden. Vooralsnog heeft het bedrijf met deze truc in Nederland 2,4 miljoen gulden ontdoken, maar dit bedrag kan nog oplopen omdat de lijsten op basis waarvan de loonbelasting werd betaald „van geen kant klop pen", aldus Droesen. Mr. Droesen verwacht dat het onderzoek nog zeker een half jaar zal vergen. Deelname IC TO leidt tot ruzie ROTTERDAM (ANP) - Het per manent Rotterdamse overlegor gaan tegen kernwapens (PROK) wil niet meedoen aan een vredes- tentoonstelling in de bibliotheek wanneer het ICTO ook mag mee doen. De organisatiecommissie heeft daarom het ICTO buiten de tentoonstelling gehouden. In de commissie zitten wel vertegen woordigers van de gemeenteraads fracties, het Interkerkelijk Vredes beraad IKV, de 5-mei beweging en vertegenwoordigers van FNV en CNV. De fracties van het CDA en de WD in de Rotterdamse gemeente raad zijn woedend over het niet toelaten van het ICTO tot de bege leidingscommissie en over het dreigement van het PROK om niet mee te doen aan de tentoonstelling als ook het ICTO zich mag presen teren. DEN HAAG (GPD) - Het tekort aan celruimte is zo groot, dat zelfs de zwaarste criminelen naar huis moeten worden gezonden. In de eerste helft van 1984 is zes procent van het aantal zware criminelen dat in voorlopige hechtenis was ge nomen noodgedwongen op vrije voeten gesteld. Dat heeft minister Korthals Altes (justitie) gisteren in de Tweede Kamer gezegd naar aanleiding van het wegzenden van een verdachte, die had bekend ie mand door het hoofd te hebben ge schoten. Door het cellentekort moet de of ficier van justitie wekelijks bepa len welke verdachten in voorlopige hechtenis komen. Daarvoor is een verdeling gemaakt in drie groepen. Wie in de zwaarste groep (A-cate gorie) is ingedeeld, wordt in princi pe niet op vrije voeten gesteld. Vol gens de minister werkt dit sys teem, dat pas een jaar geleden is ingevoerd, nu al niet meer. "Het aanbod van zware crimine len is veel groter dan vorig jaar werd verwacht. Vier van de vijf ge detineerden horen thuis in de A-ca tegorie. Politiecellen en huizen van bewaringen worden in sommige gevallen zelfs voor 100 procent be zet door verdachten uit de A-cate gorie. Het systeem moet daarom worden herzien", aldus de be windsman in antwoord op monde linge vragen van het PvdA-kamer- lid Kosio. Supercategorie De minister denkt daarbij aan de invoering van een 'supercategorie', waarin de zwaarste gevallen uit de A-groep worden ondergebracht. Hoewel dat nauwelijks zoden aan de dijk zet, hoopt Korthals Altes dat op deze manier in ieder geval de allerzwaarste criminelen in de cel blijven. Ook wil de bewinds man betere richtlijnen voor de offi cier van justitie, die is belast met het wegzenden van verdachten. Deze 'wegzendofficier' moet meer contact houden met zijn collega die in eerste instantie heeft beslo ten de verdachte vast te zetten. Een definitieve oplossing is al leen mogelijk als er meer cellen ko men, maar daarvoor ziet de minis ter geen mogelijkheden op korte termijn. "Er is een tekort van 500 cellen. Door de explosieve stijging van de criminaliteit en de langere straffen is die achterstand niet snel in te lopen", aldus de bewindsman. De regering heeft 58 miljoen gul den uitgetrokken om vroeger ge sloten inrichtingen opnieuw in ge bruik te nemen. Voor 1988 moeten daardoor 700 extra cellen beschik baar komen. "Maar het resultaat zal niet onmiddellijk merkbaar zijn. Het renoveren van de gebou wen kost al gauw een jaar", aldus Korthals Altes. Toch gelooft de mi nister dat renovatie de snelste ma nier is om de achterstand in te lo pen. Niettemin zijn er ook plannen voor nieuwbouw, hoewel daarover in het kabinet nog geen concrete afspraken zijn gemaakt. In het ka der van de spreiding van werkgele genheid wil de minister in het noorden van het land twee nieuwe gevangenissen met elk een capaci teit van 250 cellen bouwen. Ook be staan er plannen voor de bouw van twee huizen van bewaring in Rot terdam in de jaren negentig, die eveneens plaats moeten bieden aan 250 gedetineerden. De minister wil die plannen echter versnellen. ADVERTENTIE Cam] van. npingvluchten per Martir iar eind maart/begin april: Martinair-charter Allicante vanaf f 420.- Malaga vanaf f 450.- Ibiza vanaf f 420.- Mallorca vanaf f 402.- Athene vanaf f 530.- Korfoe vanaf f 530.- Kos vanaf f 600.- Kreta vanaf f 560.- Rhodos vanaf f 580.- Costa Blanca. Appartementen ToscamarJavea. Schitterend appartementencomplex, rustig gelegen in een prachtig park. Bij vertrek op 3/4,6/4,10/4, en 13/4: Per persoon 8 dagen vanaf Mallorca. Appartementen Portofino Santa Ponsa. Leuke, rustig gelegen appartementen aan de baai op 50 meter van het strand. Bij vertrek op 31/3,7/4 en 14/4: Per persoon 8 dagen vanaf Korfoe. Hotel Capo dïstria. Een geheel in landelijke stijl gebouwd hotel in Moraitika. Halfpension. Bij vertrek op 1/4.8/4 en 15/4: Per persoon 8 dagen Kos. Hotel Delfim Kos-stad. Klein en vriendelijk hotel op 200 meter van het strand. Logies/ontbijt. Bij vertrek op 2/4,9/4 en 16/4: Per persoon 8 dagen Costa del Sol. Appartementen Duquesa de Espana. Nieuwe appartementen in Benalmadena op 300 meter van het strand. Bij vertrek op 4/4,6/4,11/4 en 13/4: Per persoon 8 dagen vanaf Kreta. Hotel Minoas Heraklion. Rustig gelegen hotel op 5 minuten lopen van het strand. Logies/ontbijt. Bij vertrek op 2/4,9/4 en 16/4: Per persoon 8 dagen Ibiza. Appartementen Galaxia Es Vive. Gelegen op de grens van Es Vive en het gezellige uitgaanscentrum Figueretas, 50 meter van het strand. Bij vertrek op 31/3,7/4 en 14/4: Per persoon 8 dagen vanaf Rhodos. Hotel Cairo Palace. Gunstig gelegen stadshotel, midden in een winkelstraat, dichtbij Mandraki-haven. Logies/ontbijt. Bij vertrek op 2/4,9/4 en 16/4: Per persoon 8 dagen Bovenstaande speciale aanbiedingen gelden alleen voor ANWB-leden. U kunt boeken bij alle ANWB-kantorcn en de ANVR-reisbureaus. waar u tevens nog meer aan biedingen vindt. Daarnaast heeft de ANWB nog veel meer goedkope vliegreizen naar Spanje en Griekenland. Alle informatie vindt u in de ANWB brochure Vliegreizen Spanje/Gnekenland, voor 1 gulden verkrijgbaar bij de ANWB- kantoren en ANVR-reisbureaus. Prijswijzigingen voorbehouden. DE ANWB VUEGT NOOiï BOVEN JE BUDGET NAAR SPANJE OF GRIEKENLAND.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5