Einde gokspel Golden Ten lijkt nog kwestie van tijd Haagse rechtbank doet morgen uitspraak over inval politie Krakers moeten uit pand aan Rapenburg PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 De president van de Haagse rechtbank doet morgen uitspraak in een kort geding dat Le Cocq 'd Or - een etablissement in de Residentie waar het omstreden spel 'Golden Ten' werd gespeeld - tegen de staat heeft aangespannen. De politie heeft bij Le Cocq 'd Or onder meer speeltafels in beslag genomen. De eigenaar van het bedrijf heeft de rechter gevraagd de politie een verbod op te leggen waar uit blijkt dat zij bij een eventuele hervatting van het spel geen inval meer mag doen. Maar daarmee is de zaak Le Cocq 'd Or nog niet ten einde. Of Golden Ten nu wel of niet mag worden gespeeld zal de strafrech ter in een later stadium bepalen als het proces-verbaal dat in deze zaak is opgemaakt aan de orde komt. Golden Ten: in het Leidse Holiday Inn wordt het sinds vier weken gespeeld. De Nachtegaal in Lisse begon er anderhalve week geleden mee en in het Noordwijkse hotel Boulevard kan men sinds eind vorg jaar een gokje wagen. LEIDEN/NOORD WLJK/LISSE - De vraag dringt zich nadrukkelijk op. Is het einde van Golden Ten in zicht? Wat zullen de bedrijven doen die het spel spelen als de rechter bepaalt dat de politie altijd en op elke plek een inval mag doen? Hoe reageert de politie zelf? Gaat zij dan Golden Ten massaal te Ujf? Vragen, vragen en nog eens vra gen. Morgen weet men meer. Dan zal de Haagse rechter het antwoord geven. Of er dan ook een einde komt aan het geharrewar rond de vraag of Golden Ten nu een kans spel of een behendigheidsspel is, moet in twijfel worden getrokken. Pas als de strafrechter een uit spraak heeft gedaan komt er wel licht wat meer duidelijk in de zaak. Nu is de eis de politie een invalver- bod op te leggen. Indien er een verbod op het spel komt is dat voor Holiday Inn geen punt. Het hotel zal dan niet schro men om Golden Ten af te stoten. Hoe zeer dat ook tegen de borst zal stuiten. Het niet kunnen bieden van een gokje heeft Holiday Inn in het verleden al heel wat buiten landse gasten gekost. Gasten die naar Scheveningen vertrokken, omdat daar wel mogelijkheden tot gokken zijn. "Wet is wet", zegt manager M. Worms, "en daar gaan wij niet aan tornen. Wij vinden dat een casino heel goed in ons hotel past. Vraag je het mij recht op de man af, dan denk ik dat Golden Ten slechts een tijdelijke zaak zal zijn. Er is nu sprake van een enorme wildgroei. Het gevolg daarvan is dat de con currentie voor de overheid met haar casino's gigantisch wordt. Dat houdt weer in een daling van de in komsten. Dus zal het spel vandaag of morgen wel verboden worden." Worms vindt het jammer als dat inderdaad zou gebeuren. "We kun nen beter een voorbeeld aan Ame rika nemen. Als een hotel daar aan bepaalde voorwaarden voldoet, mag er Golden Ten worden ge speeld. Ik vraag me af waarom zoiets in Nederland nu niet moge lijk is. Eerlijk gezegd zie ik dat bij ons ook niet gebeuren. Hoewel ik vind dat de overheid in dit soort zaakjes best een oogje in het zeil kan houden of alles naar wens ver loopt. Overduidelijk blijkt dat er behoefte is aan het spel. Laten we eerlijk zijn: het maken van een dansje met op de achtergrond le vende muziek is achterhaald. Daar voor in de plaats is bijvoorbeeld een spel als Golden Ten gekomen. Wanneer de overheid regeltjes voorschrijft hoe er met het spel moet worden omgesprongen, dan kun je best voorkomen dat malafi de praktijken de kop opsteken." De bedrijven die het spel tot zich hebben getrokken, hebben op dit punt zelf zelf weinig of niets onder nomen. Waarom niet? Wroms: "Ik vermoed dat dat vooral komt, omdat men met de gedachte rondloopt dat Golden Ten toch niet legaal wordt. Kort om, we hebben te lang stilgezeten. Alsnog de koppen bij elkaar ste ken? In principe sluit ik dat niet uit. Maar ik vraag me wel direct af welke koppen er bij elkaar moeten worden gestoken. En als dat ge beurt moet er - wat Holiday Inn be treft - wel een manier uit de bus rollen die voor iedereen acceptabel is. Een nette olossing dus." Nauwelijks anderhalve week ge leden startte in De Nachtegaal in Lisse een casino waar Golden Ten kan .worden gespeeld. Volkomen onverwacht, want ruchtbaarheid was er niet aan gegeven. Op dat moment kon men niet weten dat de Haagse politie een inval zou doen bij Le Cocq 'd Or. Zou men ook aan de slag zijn gegaan als dit bekend was geweest? Verbazingwekkend "Geen enkel punt", reageert Gol den Ten-baas Maas. "Ik was ge woon begonnen als ik dat had ge weten. De politie heeft waarschijn lijk niet zo maar een inval gedaan. Er zullen best dingen zijn gebeurd die niet door de beugel konden. Het zou - in mijn ogen althans - ver bazingwekkend zijn als de officier van justitie opdracht tot de inval zou hebben gegeven als men zich aan de regels hield. Dat kan haast niet. Want als je in Den Haag een inval doet kan je het in een plaats wat kilometers verderop ook niet toestaan. Daarom vermoed ik dat er wat scheef zit in die Haagse zaak." Als de rechter zegt dat de politie te allen tijde een inval mag doen, is het dan voor De Nachtegaal nog aantrekkelijk om met het spel door te gaan? Maas: "Wij zullen de politie niets in de weg leggen. Tenslotte zijn we niet aan het gokken, maar bezig met een behendigheidsspel. Pro fessor Wagenaar - zintuig-fysioloog - van TNO-Delft heeft daarnaar een onderzoek in gedaan. Zijn conclu sie laat niets aan duidelijkheid te wensen over: hij zegt dat het om behendigheid gaat en dat de factor kans gering is. Wel, als bij ons de politie plotseling voor de deur zou staan, dan komt ze er maar in. Maar dan zal zij wel een aanleiding moe ten hebben voor een inval. Heeft zij die niet, dan zullen we er zeker niet voor terugdeinzen om ook naar de rechter te lopen. De Hoge Raad heeft niet voor niets het rapport Inbraak in pand met speelzaal LEIDEN - In een pand aan de Lange Scheistraat, daar waar het kansspel 'Golden Ten' wordt gespeeld, is gisteren in gebroken. De eigenaar, Stich ting Casino De Meent uit Lely stad, heeft gemeld dat er tussen half twee 's nacht en half twee 's middag een cassettedeck en een radioversterker ter waarde van 2800 gulden zijn gestolen. Ook is de koelkast leeggehaald. van Wagenaar als handleiding ge nomen om het spel te laten spe len." De eigenaar van casino's in Noordwijk en een Leids bedrijf is er van overtuigd dat Golden Ten eens een legaal spel zal zijn. "Ik verwacht", zegt G. Calkhoven, "dat er uiteindelijk wel een wet zal ko men die Golden Ten zal toestaan. Ook al wil het ministerie van eco nomische zaken die kleine casino's best kwijt. Nee, ik geloof dat het spel niet meer weg te denken is." Is Golden Ten een bedreiging voor de grote casino's "Helemaal niet", stelt Calkho ven. "Die grote casino's sluiten hun tafels juist voor de kleine beurs, omdat daar niets aan te ver dienen valt. Juist die mensen ko men bij ons. En wij zijn blij met hen. Iemand die echt wil gokken, gaat naar een casino en speelt geen Golden Ten. Dat is een kinderspel letje voor hem. Bij ons mag hij niet meer dan vijftig gulden inzetten en kan 'ie maximaal een kleine dertig duizend gulden in een keer win nen. Voor de beroepsgokker stelt dat niks voor." Over de inval in Den Haag zegt Calkhoven: "Ik ken die zaak. De politie is er niet voor niets naar bin nen gegaan. Laat ik het zo zeggen: Golden Ten mag je niet in elke ruimte spelen. In die sfeer moet je het, wat de Haagse situatie betreft, zoeken. Daarom staat de uitspraak van de rechter al lang vast: de poli tie heeft terecht een inval gedaan en mag dat opnieuw doen als zij daar aanleiding toe ziet. Vreemd vind ik het overigens wel dat Le Cocq 'd Or nu weer gewoon draait. Dan staat de officier van justitie toch in zijn hem?" De politie kijkt voorlopig alleen maar toe en controleert. Als Gol den Ten zich houdt aan het rapport van de Delftse hoogleraar kan het zijn gang gaan, stelt de politie in Noordwijk. "Het heeft geen enkele zin daar tegen op te treden. We moeten afwachten wat de rechter gaat bepalen. Maar", aldus woord voerder Schilperoord, "de politie zit wel tussen twee vuren. Er ligt niet alleen een rapport van TNO- Delft er is ook nog een nota van het ijkwezen waarin staat dat Golden Ten wel degelijk een kansspel is. De uitspraak van de rechter is daarom voor ons heel belangrijk." Kort maar krachtig is de opmer king van Van Doorn van de rijks politie van het ditrict Den Haag: de officier van justitie bepaalt het be leid.» Als het openbaar ministerie In Holiday Inn werd vorige maand manager Worms. het spel verbiedt, kan de politie pas ingrijpen. Op dat moment wacht men. Woorden van gelijke strekking spreekt ook politie-voorlichter Graveland in Leiden. Leiden kent twee plaatsen waar Golden Ten wordt gespeeld. De politie volgt de verrichtingen nauwlettend. De voorwaarden die in Noordwijk gel den, heeft Leiden overgenomen. Graveland zegt heel benieuwd te zijn naar de uitspraak van de rech ter. "Omdat", licht hij toe, "die uit spraak zal bepalen of wij inder daad toegang hebben tot die plaat sen waarvan wij vermoeden dat daar de wet op de kansspelen wordt overtreden. Verwarrend is het allemaal wel. De zaak moet lan delijk geregeld worden. Ik hoop dan ook dat er een duidelijke uit spraak komt van wat wel en wat niet is toegestaan. Als die wild groei maar doorgaan, dan bestaat de kans dat Golden Ten eens in de criminele hoek terechtkomt. Aan wijzingen daartoe hebben we nog niet, maar wat niet is kan komen. We moeten alles in het werk stellen om dat te voorkomen." Stichting wint kort geding LEIDEN - De krakers van het pand Rapenburg 33 moeten op korte termijn het pand verla ns 24 uur bij, maar dan moeten echt uit het pand aan het Rapen burg weg wezen. Ook ben ik niet rechtbank heeft bepaald dat bin nen 24 uur na de betekening van het aldus luidende vonnis het mo numentale pand verlaten moet zijn. Voor wat betreft het aangren zende pand Doelengracht 4a heb ben de krakers meer tijd: het wach ten is op een beslissing over hun beroepschrift tegen de verbouwing van dit monumentale gedeelte. Valt deze beslissing voor de kra kers negatief uit, dan moeten zij ook dit gedeelte binnen 24 uur daarna verlaten. De rechtbank kwam tot dit von nis na een kort geding dat Stich ting Studentenhuisvesting, eigena- LEIDEN - In de PeliKaanhof aan Adjunct-directeur Hübben meldde ten. De president van de Haagse op de hoogte of de krakers vrijwil- Bijeenkomst over iins-Amerika Latiji vSoch^nddathetv lig het pand zullen verlaten. We hebben geen contact meer gehad". Voor wat betreft het pand aan de Doelengracht verwacht Hübben dat de krakers ook hier over niet al te lange tijd weg zullen moeten. "Het gaat hier om het achterste ge deelte van het pand aan het Rapen burg; het gedeelte dat aan de Doe lengracht grenst. Als de Raad van Staten beslist over de bouwver gunning, zullen de krakers ook dit gedeelte moeten verlaten. Ik denk dat die bouwvergunning niet zo lang meer op zich zal laten wach ten". Studentenhuisvesting wil dit gedeelte verbouwen om er woon eenheden voor studerende echtpa- Het pand Rapenburg 33 zal vol- nog niet gens de plannen worden verbouwd Pj^dhTn£n in Ajn bezit is. "Het zal vandaag of tot kantoorrmmte. ten dele dentenvereiüging^voor^iternatio- ™^n komen. Tel er dan nog Studentenhuisvesting zelf. nale Betrekkingen. Die avond be- gint eigenlijk al 's middags om vier uur als er een informatiemarkt te bezichtigen is. Van zes tot acht uur is een Latijns-Amerikaanse maal tijd te nuttigen. Om acht uur be gint een forumdiscussie ïur in Lat. av 6 v tien tot twee uur zijn optredens te dv. H. J. Arendsen en R. M. Hubach; Mi- P. m. M. verwachten van dichters, muzikan- chiel Jan-Hendrik, zv. F. de W.eger en M. der; Coi Burgerlijke stand Frank Peter, zv. W. P. Holswilder en M. J. B. van Lieshout; Cornelis Dirk, zv. L. C. van Duijn en T. Nijgh; Niels Johan nes, zv. G. A. M. Spekman en J. de Rooij; Erik, zv. J. P. Dekker e cultuur in Latijns Amerika. Van leiden - Geboren: Valentine Margot, dv. eaVoïelman;'sask!aWyke,d™w: p MMvan de Ven en I.RM. Tangel- der; Cornelia Marijke, dv. C. G. Haas- ten, theater- en dansgroepen. I. D. Mulder; Mellissa, dv. G. L. Meijer noot en J. J. Vooijs; Jelmer, zv. M. J. Jongeren: Laat je tanden zien "Laten we eerlijk zijn. Veel werklozen maken zich er met een Jantje-van-Leiden vanaf. Vooral Jongeren". Je bent jong, buiten je schuld werkloos en dan zegt de minister van financiën dat je er met de pet naar gooit als het gaat om het zoeken van werk. Maar de cijfers liegen er niet om. Meer dan 800.000 werklozen doen hun best één van de 10.000 vacatures in ons land te vervul len. Dat stukje tekst is overgeno men uit de pas verschenen bro chure 'Laat je tanden zien', een boekwerkje over jongeren en hun ervaringen op de arbeids markt. Dertien jongeren vertel len in eigen woorden wat ze doen, waarom, hoe een en ander tot stand kwam en welke proble men ze ontmoetten bij het zoe ken van werk of het stichten van een eigen bedrijfje. De jongeren zeggen wat zij de den in de tijd dat zij geen werk hadden. De een zit te springen om werk, de ander wil gewoon af en toe bezig zijn. Voor anderen is een eigen bedrijfje weer de uit komst en sommigen doen erva ring op bij vrijwilligerswerk in de hoop hun kansen bij sollicita ties te vergroten. Weer anderen zijn een studie gaan volgen. Het opzetten van een jongerencen trum in plaatsen of wijken waar dat nog ontbreekt is trouwens een mogelijkheid om werk te scheppen. "Geen hoera-verhalen van overijverige jongens en meisjes, maar de werkelijkheid van alle dag. Geen pleidooien voor vrij willig werken met behoud van uitkering, maar een wijzen op de mogelijkheden en de problemen die daarbij opduiken. De dertien voorbeelden zijn een greep uit de vele initiatieven in Zuid-Hol land", zo schrijft Ton Brehm die het boekje samenstelde. Het is een gezamenlijke uitgave van de Provinciale Jeugdraad Zuid-Hol land, Servicebureau Zuid-Hol land, Stichting Buitenband voor buitenlandse jongeren Zuid-Hol land, het Provinciaal Platform Jeugd- en Jongerenwerk en de federatieve vereniging Vrijbaan Zuid-Holland. "We hebben vergaderd tot on ze kin op de tafel hing, maar nu kunnen we ons project begin nen", zegt Fred uit het Rotter damse Crooswjjk. "We hebben een vaste man voor ons jonge rencentrum nodig, alleen het geld daarvoor ontbreekt. Vorlo- pig regelen we alles zelf', vertelt Jan van 'Jailhouse' in Middelhar- nis. "De sociale dienst wees ons plan van de hand, maar gelukkig vonden we elders steun", vertel len drie zusjes uit Leiden die met 'Unieke produkten' hun geld proberen te verdienen. Een greep uit de verhalen in de bro chure. 'Laat je tanden zien' is geen aansporing voor jongeren om toch maar eens wat te gaan doen. Tenminste, zo is het niet be doeld. Het is een voorbeeld van de problemen die veel jongeren ontmoetten op hun weg naar werk. Het illustreert dat jonge ren niet altijd een goede oplei ding hoeven te hebben om te kunnen beginnen. Tegelijkertijd wijst de brochure ook op de lan ge, ambtelijke weg die moet wor den gegaan om uiteindelijk eens te kunnen beginnen. Het boekwerkje is verkrijgbaar door vier gulden over te maken op gironummer 18.79.724 van Vrijbaan in Den Haag onder ver melding van 'Laat je tanden Militair wordt smid "Ik kon kiezen tussen de ww en risico nemen. Nu dat was niet zo moeilijk. Altijd al heb ik de be hoefte gehad aan avontuur. Dus heb ik de stap van de moderne techniek naar het eeuwenoude ambacht van smid maar gezet. En dat bevalt uitstekend. Ik mis de vliegtuigen niet eens meer". Dat vertelt Rick Wijsman. Sinds begin dit jaar is de 24-jari- ge Lissenaar eigenaar van een smederij aan de Heereweg in Lis se. "Als iemand vorig jaar had gezegd dat ik binnenkort eige naar van een smederij zou zijn, dan was ik lachend weggelopen. Er was voor mij maar een liefde en dat was de luchtvaart. Daar zou ik niet vandaan te branden zijn. Zo leek het althans, blijkt Rick Wijsman: "Wat m'n ogen ziei nu achteraf', vertelt de Lisse- Lange tijd zag het er inderdaad naar uit dat hij voor zijn leven in de luchtvaarttechniek terecht zou komen. Na zijn lagere en de middelbare school ging hij naar de Anthony Fokker-MTS. Die studie heeft hij echter niet afge maakt. "Ik was niet zo'n serieuze leerling wat de vakken natuur kunde en mechanica betreft. Vakken waarbij echt gewerkt moest worden daarentegen wel. Prutsen heb ik altijd graag ge daan. Maar de studie op een MTS bestaat uit meer dan alleen de technische vakken. Dus ben ik er maar mee gestopt". De luchtvaart kon Wijsman toch niet laten vallen. Hij sollici teerde bij de luchtmacht als zo genaamd kort verband-vrijwilli- ger. Daar volgde hij een oplei ding tot grondwerktuigkundige. Als nevenfunctie was de Lisse naar boordwerktuigkundige op een helikopter. "Daar heb ik het enorm naar m'n zin gehad. Dat betekende bijvoorbeeld dat je plotseling - naar Duitsland moest om een he likopter te repareren. Die stond ergens kapot in het binnenland. Vaak was je dagenlang bezig met het weer in orde brengen van dat toestel. Daar heb ik dan ook enorm veel geleerd en het stond dan ook als een paal boven water dat ik na die zes jaren dienst in de luchtvaart zou blijven". Dat viel echter zwaar tegen. Bij maken m'n handen". Nederlandse bedrijven stonden ze niet te springen om Wijsman in dienst te nemen. "Ze namen liever een jongen, die net van de MTS afkwam. Die is uiteraard veel goedkoper dan iemand die uit dienst komt en daar aardig heeft verdiend", zegt de Lisse naar wat zuur lachend. Een mogelijkheid was sollici teren bij de KLM. Rick Wijsman: "Daar wordt je carrière uitgestip peld. Ik heb liever zelf in de hand wat ik ga doen en wat ik wil doen" Wat hem daarna nog overbleef was een poging te doen in het buitenland aan de bak te komen. Ook daarvan zag hij al snel weer af. "Dan kom je bijvoorbeeld in Saoedi-Arabië terecht. Daar heb ik van anderen wel eens verhalen over gehoord. Problemen met al cohol bijvoorbeeld. Dat heb ik dus ook weer laten vallen". De toekomst van Wijsman zag er dan ook wat somber uit. "Je denkt hier eens aan en je over weegt dat eens en op een gege ven moment dacht ik aan mijn half jaar vakantiewerk in de sme derij van Puck Warmerdam in Lisse. Daar had ik ruim zes jaar geleden met veel plezier ge werkt". De smederij van Warmerdam was inmiddels al een jaar geslo ten. Het bedrijf was de Lissese smid boven het hoofd gegroeid en het zag er naar uit dat de sme derij nog lang dicht zou blijven. Rick Wijsman besloot een po ging te wagen het bedrijf te ko pen en klopte bij Warmerdam Die zag er wel wat in. "Hij ken de mijn karakter een beetje en was bereid het bedrijf aan mij te verkopen. Omdat ik geen papie ren had om het bedrijf te voeren besloten wij een vennootschap onder firma aan te gaan. Begin januari, na mijn ontslag uit dienst, ben ik begonnen. Als Warmerdam weer is opgeknapt dan hopen wij samen verder te gaan". Om het bedrijf te kopen ge bruikte Wijsman zijn 'gouden handdruk', die hij na zes jaar dienst had gekregen. "Ik had het geld ook op de bank kunnen zet ten, maar dan betaal je ontzet tend veel aan de belasting. Bo vendien kom ik nu ook nog in aanmerking voor een subsidie in het kader van Wet Investerings Regeling. Dus heb ik de gok maar genomen. Gaat het mis, dan gaat het mis. Dan vind ik wel weer wat anders". Nu na bijna twee maanden ziet het er wat Wijsman betreft goed uit. "Al veel klanten van War merdam zijn weer teruggekomen en er komen voortdurend nieu we bij. Wat het werk zelf aangaat heeft hij weinig problemen "Wat m'n ogen zien, maken m'n han den. En als ik het niet weet, dan springt Puck Warmerdam bij. Nee hoor, ik heb er wat het werk aangaat, geen moment spijt van dat ik die stap heb gezet". Shirley S en G. Hamakèr; Willem, zv. A. Schouten en W. Noppen; Adrianus Johannes Ma ria, zv. A. C. J. Duivenvoorden en C. J. M. van der Raad; Willem Martinus. zv. A. J. Houwaard en M. W. Ouwehand; Wernars en H. J. P. Kuipers; Bart, z H. van Zanten en P. M. T. Jennissen; Hendrik Cornelis, zv. P. de Jong en C. S. H. Haasnoot; Jelle, zv. F. W. Moene en A. B. Zandbergen; Mirjam Jacoba, dv. A. B. Vos en I. J. den Haas; Simone Ma ria, dv. J. Gujjt en T. Y. M. de Vries; Harm Paul, zv. W. Ruitenberg en W. A. Alting; Jacob, zv. L. van der Plas en W. Miruan, zv. T. A. Nasla en F. Achefay; Guüt; Rosanne, dv. D. Zwikker en M. A. Frank, zv. J. C. H. Smit en E. Krug; Hen- C. Broersen; Jacob Pieter, zv. C. van der drik Paul, zv. C. Honsbeek; Liesbeth Plas en J. Krijgsman; Varsha Krishna- Marianne, dv. H. A. J. van Schie en W. E. kumarie Nalinidevi, dv. A. C. Goerdat Meiboom; Rebecca Martmetta Elisa- en S. M. Nandpersad; Margriet, dv. J. beth, dv. C. Steketee en W. M. Barn- Hellenberg en J. G. Kralt; Omar Dave, hoorn; Kimberley. Antoinette, dv. A. De- zv. J. Zwanenburg en D. A. E. van Zon; vilee en I. J. W. Franck. LPMG Het Leidsch Politie Muziek Ge zelschap (LPMG) houdt vrijdag een receptie in verband met zijn 65-jarig bestaan. Het LPMG werd op 23 januari 1920 opge richt. De receptie van de musice rende politie-agenten moest wor den uitgesteld in verband met drukke werkzaamheden zoals de ontmanteling van de bom aan de Morsweg en twee moordzaken). De receptie wordt vrijdag van ze ven tot negen uur gegeven in de kantine van het politiebureau aan de Zonneveldstraat. Overigens heeft het LPMG van de Stichting Zomerpostzegels een gift van 2500 gulden gekregen, bestemd voor de aankoop van in strumenten. Dit geld is bijeen ge bracht door de jaarlijkse verkoop van zomerpostzegels en kaarten. Ian Mackintosh De Ierse folkzanger Ian Mac kintosh treedt vanavond op in de Waag aan de Aalmarkt. Hij pre senteert liedjes en ballades uit zijn geboorteland. Bom Het bomcomité houdt van avond in het buurthuis Het Mie rennest, Morsweg 59, een video avond over de demontage van de vliegtuigbom die Leiden in de cember in lost bracht. De voor stelling begint om 20.00 uur. Volksdansen Clubhuis Matilo aan de Zaan- straat 126 organiseert vrijdag middag een volksdansinstuif voor ouderen. De middag (aan vang twee uur) staat onder lei ding van Ger Elsenaar. Vrouwen en arbeid De werkgroep Politieke Scho ling voor de Vrouw van de Leidse Vrouwenraad 'organiseert drie bijeenkomsten over het thema vrouwen en herverdeling van ar beid. Deze bijeenkomsten worden gehouden in gebouw Caecilia, Caeciliastraat 18, op de ochten den van 6, 13 en 20 maart, aan vang half tien. Door middel van inleidingen, een discussie en een forum over arbeidstijdverkor ting, herwaardering en herver deling van (on)betaalde arbeid wordt aan de positie van de vrouw op de arbeidsmarkt aan dacht besteed. Voor meer inlich tingen: tel. 890812 en 131335. Wandeltochten De 25ste Sleutelstad Wandel tochten en de achtste Internatio nale Sleutelstad Tweedaagse staan het komend weekeinde op het programma. Bij de wandel tochten kunnen de deelnemers beide dagen kiezen uit de afstan den 5, 10, 15,25 en 40 kilometer. De start van de 40 kilometer is tussen negen en tien uur; de ove rige afstanden tussen negen en twee uur. De tweedaagse bestaat uit twee maal 25 of twee maal 40 kilometer, starttijd respectieve lijk negen tot twee en negen tot tien uur. De start voor de ver schillende wandeltochten is bij het restaurant van de IJsbaan aan de Vondellaan (waar men zich ook kan laten inschrijven de organisatie is in handen van de Leidse wandelvereniging Wil len Is Kunnen. Open podium De Leidse folkclub Horus orga niseert vrijdagavond een open podium in Aniba's Muziekkamer aan de Herenstraat 1. Wie op wil treden (elk folkgenre is welkom) Jcan zich opgeven bij Thomas Steenweg of Hendrik Teerink, tel. 071-149284.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4