Warmond massaal te hoop voor grond 'Dierenbescherming jaagt op katten' Winkeliers: auto moet over de markt Bruidjes straks weer naar oude raadhuis Leiderdorp? Voorschoten wil restauratie afdwingen PAGINA 2 REGIO LEIDEN WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 Wassenaarse politie: bedoelingen zijn juist goed WASSENAAR - De Wassenaarse kunstenaar Rob Blote beschuldigt de dierenbescherming ervan de af gelopen weken massaal op huis katten te hebben gejaagd. Blote heeft deze week bij de politie mel ding gedaan van vermissing van zijn kat. Volgens Blöte zijn er in een paar weken ongeveer 20 katten aan en nabij de Ammonslaan ge pakt. Een oudere vrouw heeft de dierenbescherming gevraagd de beestjes op te halen en te verzor gen. Nu zij gaat verhuizen, kan de vrouw de katten niet meer voeren. Dagelijks kwamen meerdere kat ten op het voer af, dat zij klaar zet te. "Het is een krankzinnige toe stand. De Wassenaarse dierenbe scherming jaagt op katten, omdat er zogenaamd overlast is. Maar het is hier platteland, geen dichtbe volkte stad. De katten vinden bij de boerderijen genoeg te eten", zegt Blöte. "Het zijn voornamelijk zwerfkatten", zegt Th. Ouderwater van de Wassenaarse politie. "Er kan wel eens een huiskat bij zitten, maar die krijgen meestal thuis ge noeg te eten. Uitgehongerde zwerf katten worden nu liefdevol opge nomen en verzorgd door de dieren bescherming. Er is beslist geen jacht op huiskatten. De dieren wor den met de beste bedoelingen in het asiel opgenomen". "Ze hadden eerst wel even mo gen waarschuwen dat er op katten zou worden gejaagd. Dan hadden de buurtbewoners hun dier kun nen binnen houden". Blöte weet niet of er nog meer huiskatten door de dierenbescher ming zijn meegenomen. "Het is hier niet zo'n contactryke buurt". Volgens hem worden de mensen in de buurt ernstig gedupeerd. "Los lopende honden worden met rust gelaten, maar het huisdier van de kleine man wordt wel gepakt. Ik heb de politie gevraagd of dat zo maar kan. Dat kon". Legaal "Dat kan inderdaad", bevestigt Ouderwater. "Er is weliswaar geen vergunning verstrekt voor het op pakken van de katten, maar het is volkomen legaal. Als de dierenbe scherming een verzoek hiertoe krijgt, haalt ze gewoonlijk de beestjes op. Een mevrouw heeft gevraagd of de zwerfkatten in het asiel mogen worden verzorgd. En dat gebeurt nu. De mensen van de dierenbescherming doen veel moeite om de beestjes te laten be handelen en eten te geven". Blöte heeft daar zo zijn twijfels over. "Ik ben bang dat het hele maal niet zo best met die beestjes afloopt. Volgens mij worden de meeste gedood. Waarom moeten die katten in vredesnaam worden meegenomen. Ze hebben hier bij na allemaal een huis". Een woordvoerdster van de die renbescherming vindt de kritiek uit de lucht gegrepen. "Sommige katten waren er heel slecht aan toe. Die zijn eerst naar de dierenarts ge gaan. Daarna verzorgen wij ze in het asiel. In het vangen en verzor gen van de katten gaat heel wat werk zitten. Soms duurt het wel een paar nachten voor je ze met al lerlei lekkers in de kooi hebt ge lokt. Daar zaten zover ik weet geen huiskatten bij". LEIDERDORP - Wordt het oude raadhuis aan de Leiderdorpse Hoofdstraat in ere hersteld? Als het aan CDA-raadslid Van Jaars veld ligt wel. Hij pleit ervoor om het gebouw "eerherstel" te ge ven door het in de toekomst weer als trouwruimte te gebruiken. Aanleiding tot dat pleidooi is een besluit van de gemeente om de Muzenhof aan de Gordijnsin gel voortaan ook als 'trouwloca tie' te bestempelen. Dat wil zeg gen: de Muzenhof wordt voor dergelijke feestelijke gebeurte nissen gebruikt als de eigenlijke zaal in het gemeentehuis bezet is. Dat komt een enkele keer voor, en een uitwijkmogelijkheid was er tot voor kort niet. De gemeenteraad had er geen probleem mee om daarvoor toe stemming te geven. Maar, zo sprak Van Jaarsveld, waarom dan ook niet het 'echte' oude raadhuis voor trouwpartijen te gebruiken? Contacten met de huidige ge bruiker, waterschap De Oude Veenen, hebben hem geleerd dat deze niet onwelwillend tegen over die gedachte staat. De bur gemeester evenmin, zo liet hij doorschemeren. Van der Have zegde toe de zaak te gaan onder zoeken. Wellicht dus dat 'oude' Leider dorpers straks dicht bij huis het 'ja'woord kunnen uitspreken in plaats van in het 'nieuwe' gedeel te, waar zowel de Muzenhof als het gemeentehuis staan. Bezwaarschriften 'Bebouwde kom' behandeld WARMOND Inwoners van Warmond zijn gisteravond in groten getale opgekomen om hun zegje te doen over het bestemmingsplan voor de bebouwde kom. Dit plan nader zijn eindfase. Gisteravond werden in de raadscommisie voor ruimtelijke ordening drieënder tig bezwaren tegen het ontwerp-plan behandeld. Deze bezwaren en de bijbehorende adviezen gaan naar de werkgroep ruimtelijke ordening die burge meester en wethouders van War mond adviseren. B W maken het bestemmings plan Bebouwde Kom, dat gaat over het gebied waarin tachtig procent van de Warmonders woont, klaar voor behandeling in de gemeente raad die er op 28 maart een extra zitting aan wijdt. Daarna moet het voor goedkeuring naar Gedepu teerde Staten. Er wordt al vijf jaar aan de totstandkoming van het plan voor de bebouwde kom ge werkt. De Warmonders hebben in die periode uitgebreid de kans ge had om hun mening over de be stemming van de bebouwde kom te geven. C.J. van Kuijen (PW): "Uitbrei ding van de Rabobank op die plaats is totaal onverantwoord". (foto Holvast) Huizen wijken voor garage WASSENAAR - In de Wassenaar se wijk Hofcamp komt waarschijn lijk een nieuw garagebedrijf. De gemeente heeft onlangs een aan vraag gekregen om het bestem mingsplan voor de percelen aan de Rijksstraatweg te herzien, zodat met de bouw kan worden begon nen. Initiatiefnemer van de bouw is Planconsult Vastgoed b.v. Het college van b en w noemt het bouwplan geslaagd. In een brief aan de gemeenteraad vraagt het college om goedkeuring van het initiatief. Volgens b en w past een garage beter in de lawaaige buurt, dan de eerder geplande eengezins woningen. Drie huizen en een oud bedrijfs gebouw met de daar achter gele gen schuur zullen voor de garage moeten wijken. De meerderheid van de in de be bouwde kom wonende Warmon ders zal tevreden zijn met de be stemming die aan het gebied is ge geven. Een klein aantal mensen zal het er niet bij laten zitten en met hun bezwaren 'hogerop' gaan. Dat bleek gisteravond in een paar ge vallen toen bezwaarmakers onte vreden naar huis gingen. Voor veel bezwaarden werd gis teravond echter nog een (tussen oplossing gevonden om het be stemmingsplan te wijzigen en een beetje aan te passen aan de wens van de bewoner. Dit gebeurde bij voorbeeld wanneer die wens van de bewoner niet in strijd is met de algemene doelstellingen van het bestemmingsplan. "Het particulie re belang en het publieke belang moet tegen elkaar worden afgewo gen", vond C.J. van Kuijen (Pro gressief Warmond). Zo kreeg aannemer Kool de pla nologische mogelijkheid om op zijn grond een garage te bouwen die groter is dan veertig vierkante meter. Eerst mocht hij dat niet op grond van de bestemming die op de kaart was ingetekend. Veertig vierkante meter was het maxi mum. Na enige uitleg en het om zetten van een bepaald stuk van een woonbestemming naar een erf- bestemming, kon Kool formeel meer dan veertig vierkante meter bebouwen. Parodie Af en toe leek de bijeenkomst van gisteravond een parodie op de omstreden klucht van John Lan- ting. In de Warmondse raadzaal ging het om de vraag: "Hoe versier ik een stuk grond"? Echt vaak trapte de commissie er niet in. Soms waren ze erg bereidwillig en meewerkend, soms zeer formeel. Keihard ook, zoals in het geval van de bezwaren die twee aanwezigen maakten tegen de uitgebreide ho- reca-bestemming van het stations- koffiehuis aan de Herenweg. Van Kuijen (PW) toonde zich erg verbaasd over het bezwaarschrift van N.A. de Vlam: "Ik vind dit geen oprecht bezwaarschrift. Je kan het niet maken om enerzijds de eigenaar van het stationskoffie huis een veer op de hoed te steken vanwege diens kwaliteiten en an derzijds te zeggen dat hij weg moet. Het is een gewrongen argu mentatie om met quasi-ruimtelijke argumenten te proberen dat be drijf daar weg te krijgen. Ik ver klaar dit bezwaarschrift hardgron- dig ongegrond". De Vlam reageerde onthutst dat hij correct behandeld wilde wor den. Hij meende dat geen behoefte was gebleken aan uitbreiding van het koffiehuis. Volgens De Vlam was de gemeente op eigen houtje bezig geweest om de horeca-be- stemming te vergroten. Wethouder C.E. Dalhuisen-Polano bestreed dit door te wijzen op het ontwerp- bouwplan dat de eigenaar van het horeca-etablissement heeft inge diend. "Er is bij deze exploitant een behoefte om te bouwen waar tegen geen planologische bezwa ren zijn", waarmee De Vlam en an dere bezwaarmakende bewoners van de Sweilandstraat het konden doen. Aangehouden Enkele bezwaren werden aange houden. Bijvoorbeeld die van A. Schrier die een kleinschalige op slagruimte wil bouwen bij zijn aan- nemersbedrijfle aan de Burge meester Ketelaarstraat. Aanvanke lijk werd dit bezwaarschrift ver worpen, maar gisteravond had de commissie wel oren naar de be perkte plannen van de Warmondse aannemer. Hij moet echter alles nog eens op een rijtje zetten, waar na verder wordt gepraat over de bestemming van de grond. Ook groenteboer Van Dam aan de Herenweg leeft nog in onzeker heid of hij achter zijn woning mag bouwen. De commissieleden gaan de situatie ter plekke bekijken om te bepalen of de wens van Van Dam uitvoerbaar is. De handelaar in groente en fruit wil achter het pand Herenweg 37 opslagruimte bouwen met een goothoogte van zes meter. Dit zou aansluiten bij de hoogte van de eveneens in zijn ei gendom zijnde woning die ernaast staat. Als er geen lelijke en ver wrongen situaties ontstaan zal de commissie waarschijnlijk akkoord gaan met Van Dams verzoek. Het verzoek van commissielid C. Vreeken om de bestemming van een deel van zijn grond te wijzigen wordt nog nader bekeken. Het feit dat Vreeken zijn bezwaarschrift te gen het bestemmingsplan een dag te laat heeft ingediend, was voor de commissie geen reden om niet over Vreekens bezwaar te praten. De feiten waren echter zo onduide lijk (Vreeken wist bijvoorbeeld niet welke bestemming er momen teel op zijn grond ligt) dat G.E. den Ouden-de Mootf (CDA) vroeg om een behandeling op een later tijd stip. "Dat wordt eventjes om half één 's nachts gevraagd...", ver zuchtte ze vermoeid. Burgemees ter en wethouders zullen een voor stel doen over het terrein van de christen-democratische zeilmaker. Daarover praat de der. Het karakteristieke pand aan de Molenlaan (midden), dat volgens de gemeente al lang gerestaureerd had moeten zijn (archieffoto) VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten wil een rechtszaak aanspannen tegen de eigenaar van het karak teristieke pandje aan de Molenlaan 3. Toen de eigenaar het voormalige atelier in 1981 kocht zat er een restaura tieplicht op. Sinds die tijd heeft de gemeente de man, een Voorschotenaar, heel wat keren aan die plicht herinnerd. Zelfs werd gedreigd met een boete van 100.000 gulden. Zonder resultaat tot nog toe: het monument staat er nog even haveloos bij. Ook een restauratieplan is nog niet ingediend. De gemeenteraad zal morgenavond worden gevraagd om in te stemmen met het voeren van een rechtszaak. Op die manier wil de gemeente hem dwingen om binnen twee maanden met een plan te komen en in elk geval binnen twee weken overleg te plegen. Doet hij dat niet, dan zou hem een dwangsom van 10.000 gulden per dag moeten worden opgelegd, zo stelt Voorschoten. Vooruitlopend daarop wil de eigenaar nog niets over de zaak kwijt. "Laten we eerst maar afwachten of het zo ver komt", meldt hij. - 'Met een handkar kun je je bedrijf economisch niet runnen' WOENSDAG Leiden Buurthuis Mierennest Morsweg 59, Bomcomité organiseert avond met vi deo's en nabespreking over demontage vliegtuigbom afgelopen december, 20 Waag - Aalmarkt, optreden Ierse folk- zanger Ian Mackintosh. LWH en LVL - Caeciliastraat 18, intro ductie-avond, inl. 761013. Gulden Vlies - raadscommisie volks huisvesting, 20 uur. Augustinus - open week, vanavond: kroegavond met optredens van Huub Weyers en Split Kick, 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'La pas sion de Jeanne d'Arc' van Carl Dreyer, 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Van de koele meren des doods' van Nouchka van Brakel, 20 en 22.15 uur. Leiderdorp Gebouw Zijlkwartier - Van der Marck- straat, wijkavond bewoners Schansen en Zijlkwartier van PvdA Leiderdorp. DONDERDAG Leiden Hooglandsekerkgracht 32 - Bewoners Overleg Leidse Hofjes houdt een verga dering voor alle hoQesbewoners, 14 uur. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, bijeenkomst Platform, 10-12 en 14-16 uur, voor aan melding, vragen en een praatje. Eendenkooi - Kooikerspad, fototen- toonstelügn fotoclub 'De Kiekendief. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 22 tot vr 1 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn, Leider dorp, tel. 894400. Lichten bij Papelaan wel of niet vies? VOORSCHOTEN - Als er bij de politie in Voorschoten een klacht binnenkomt over de zichtbaarheid van de knipperlichten bij de spoor wegovergang bij de Papelaan, wordt onmiddelijk de NS inge schakeld. De Spoorwegen sturen dan dezelfde dag iemand om het euvel te verhelpen. Dat zegt de po litie naar aanleiding van een klacht van Voorschotenaar T. van Kuyl over 'de vieze lichten' bij de spoor wegovergang. Van Kuyl's opmer king was ingegeven door het tragi sche ongeval van zondagmorgen waarbij twee Leidenaren om het le ven kwamen. "De knipperlichten bij de over weg zijn heel erg onduidelijk. Ze zijn soms zo smerig en vuil dat je, als de zon laag staat, er geen licht doorheen ziet komen. Ze moeten die dingen goed schoonhouden, voor mijn part zetten ze er ruiten- Uii s op", lucht hij zijn hart. Na vraag bij de politie leert dat er wei nig klachten over vervuilde knip perlichten op het bureau belanden. DEN HAAG/VOORSCHO TEN - De bereikbaarheid voor auto's van de week markt op vrijdag in de Voorschotense Voorstraat blijft een omstreden punt. Gisteren pleitten tvyee aan de Voorstraat gevestigde ondernemers bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State om met hun per sonenauto's over het markt- terein te mogen rijden. Volgens de gemeente moeten de betreffende winkeliers hun auto op een openbare parkeerplaats zetten en met een handkar hun goederen daarheen vervoeren. De gemeente is erg streng met het uitgeven van ontheffingen voor de autovrije markt. Auto's op de markt storen volgens de gemeente het publiek en veroorzaken uitlaat- Leiderdorpse kunst verhuurd? LEIDERDORP - De kans bestaat dat Leiderdorpers in de toe komst kunst van hun plaatsgenoten in hun huizen kunnen han gen. De gemeente zal namelijk gaan bekijken of de kunst, ge maakt via de BKR-regeling en nu opgeslagen in het gemeente- huis, kan worden uitgeleend. Dit op voorstel van CDA-raadslid Van Jaarsveld. Wethouder Gehner waarschuwde wel dat aan het uitlenen van BKR-kunst (de vroegere 'contraprestatie') heel wat voorwaarden kleven. Op zich was ze blij met het initiatief. In de nota kunst en cultuur, die inmiddels door de gemeenteraad is aangenomen, staat tenslotte ook al dat er 'iets' met die opgeslagen werken moet ge beuren. Hek moet (brom)fiets stoppen LEIDERDORP - Bij het recreatiepad langs de Leiderdorpse Dwarswatering zullen (brom)fietsers in de toekomst worden ge weerd. De gemeenteraad is akkoord gegaan met het nemen van voertuigwerende voorzieningen langs dat pad. Volgens burge meester en wethouders is dat noodzakelijk, omdat hel voetpad veelvuldig wordt bereden door (brom)fietsers. Met alle gevolgen van dien. Bij elke toegang komt nu een houten hekwerk. Een maatregel, die volgens raadslid Holierhoek (PvdA) niet afi doende zal zijn. "Het blijft rommelen in de marge", aldus het raadslid. "Een beetje behendige fietser of bromfietser kan er zo doorheen. Echt afdoende is eigenlijk alleen een apart fietspad naast het voetpad". Het raadslid vroeg dan ook om over een jaar het effect van deze maatregel te gaan bekijken. Wethouder Meerburg kon zich haar kritiek voorstellen, maar, vond hij: als je niets doet, wordt de situatie nog erger. "We moes ten kiezen tussen oplossingen die allemaal weinig bevredigend zijn". Cabaret Cabaretgroep 'Uitgelaten' komt aanstaande vrijdag met de voor stelling 'Zondag' naar de Zoeter- woudse 'Westender', in sporthal De Klaverhal. De vijf man sterke cabaretgroep bracht eerder met veel succes het stuk 'Ragebol' op de plank. 'Zondag' doet daar vol gens de groep niet voor onder. Wie aanstaande vrijdag niet kan heeft nog de kans om de voorstelling volgende week vrijdag te zien. Zelfde plaats, zelfde tijd: half ne gen. Wijkavond Onder het motto 'breng burgers en politiek dichter bij elkaar' houdt de PvdA Leiderdorp van avond weer een wijkbijeenkomst. Dit keer zijn de bewoners van het Zijlkwartier en de Schansen aan de beurt om hun klachten, vragen en wensen op tafel te leggen. Ze kunnen dat vanaf acht uur doen in het Zijlkwartier. Van de kant van de PvdA zijn raads- en be stuursleden aanwezig om een en ander te noteren en, zo mogelijk, 'iets' met de opmerkingen te doen. Bejaardentocht De voorbereidingen voor de Lei derdorpse bejaardentocht zijn al zo ver gevorderd dat de datum van het uitstapje bekend is: woensdag 19 juni is het zo ver. Leiderdorpers van 70 jaar en ou der worden dan "langs de mooiste plekjes van Nederland gereden", zo belooft de organisatie. Maar voor niets gaat de zon op. Van daar dat het comité organisatie autotocht eerst een collecte houdt in de week van 4 tot 9 maart. Er worden nog collectanten voor ge vraagd. Graag een telefoontje naar 410150 of 892587. Platform Platform Zoeterwoude geeft in woners van het dorp morgen weer de mogelijkheid om een kijkje in het trefcentrum te nemen. Het is de bedoeling om tussen tien en twaalf en van twee tot vier uur in 'Ons Huis' samen met de bezoe kers het programma voor de ko mende weken samen te stellen. Ook is er gelegenheid tot het ma ken van een praatje, het leggen van een kaartje en het nuttigen van een drankje. Verder kunnen liefhebbers zich inschrijven voor het volksdansen voor mensen tot ongeveer 50 jaar. Nadere informa tie is verkrijgbaar bij de heer De Haas, telefoon 2338. gassen, terwijl handkarren achter de kramen langs kunnen, zodat er weinig overlast ontstaat. W. de Ru van de platenzaak/elec- tronicahandel en C.L. Burger van wasserij Ancro hebben voor hun bedrijfsauto's ontheffingen. Hun personenauto's mogen tijdens marktdagen niet in het verboden gebied komen. Zij vochten dit gis termorgen aan bij de Raad van Sta te. De Ru schetste op een manier waaruit de vermoeiheid duidelijk moest blijken hoeveel werk het hem kost als hij een handkar zou moeten gebruiken om bijvoor beeld een televisie van de auto naar de zaak te vervoeren: "Dan moet ik eerst van de auto naar de zaak lopen om een handkar te ha len, dan weer terug om de televisie op te halen, vervolgens moet ik over de markt, want de zijkanten van de Voorstraat zijn niet egaal. Dan moet ik in mijn werkplaats de televisie afstellen voordat het toe stel naar de klant gaat, want als dat ding het niet doet als je hem afle vert is ook niet leuk. Daarna kan ik met de handkar weer naar de auto toe, dan weer terug om het karretje terug te brengen. Dan weer lopen naar de auto om eindelijk eens een keer naar de klant te kunnen gaan. Zo kan ik mijn bedrijf toch niet economisch runnen? Als een klant op vrijdag iets wil hebben dat ik bij de leverancier moet halen, dan moet dat kunnen, anders ben ik die klant kwijt". Helderziende Op de vraag van staatsraad mr. J Man geschept in Oegstgeest OEGSTGEEST - Een 42-jarige Oegstgeestenaar is gistermiddag in zijn woonplaats licht gewond ge raakt, toen hij met zijn fiets werd geschept door een auto. De man stak volgens de politie met zijn fiets de Geesterstraatweg over en lette niet op het tegemoetkomend verkeer. De fietser raakte de voor kant van de auto, die werd be stuurd door een 39-jarige Rijnsbur- ger. De man leek aanvankelijk al leen maar een buil op het hoofd en pijn in zijn arm te hebben opgelo pen. Zijn huisarts consteerde ech ter later dat de arm uit de kom was geraakt. de Vries hoe vaak een dergelijke expeditie op marktdagen moet worden ondernomen, wist De Ru niet goed te antwoorden. "Ik ben geen helderziende", meende hij. Staatsraad De Vries wilde toen we ten hoe vaak het in het verleden is voorgekomen dat De Ru zijn beide bedrijfswagens in gebruik heeft en zijn personenwagen moet gebrui ken om niet voorradige artikelen bij de leverancier te halen. De Ru: "Een paar keer per week, maar of een klant op vrijdag met iets komt dat ik niet heb, kan ik niet zeggen". De Vries weer: "Hoe vaak denkt u dat het zal voorko men op de dag van de markt"? De Ru in een poging geheel naar waar heid te antwoorden: "Dat kan ik toch van te voren niet weten". De Vries een tikkeltje geagiteerd: "Ik geef het op". Ook voor de personenauto van wasserij Ancro ziet de gemeente de noodzaak niet in om een onthef fing van het rijverbod te geven. De gemeenteraad heeft destijds toege geven dat het voor Ancro niet opti maal is om de was over straat te moeten vervoeren, maar dat het ook niet onoverkomelijk proble matisch is. Het propere standpunt van Ancro is dat het niet gepast is om met wasgoed over de markt te gaan. Desondanks ziet de gemeente geen reden om ook de personenau to van ,'wasbaas' Burger toe te staan op vrijdag de markt te laten berijden. "Slechts een kleine aan passing van de interne bedrijfsvoe ring is nodig", aldus de pleiter van de gemeente. Staatsraad De Vries doet op 9 april uitspraak. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19 30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-10.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 09,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haartem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: .W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2