Laat die bus niet leeg! Kieft: 'Ik heb erg veel kritiek gehad' Theoretische kans Oranje SCOREBORD Van Aardenne zwicht niet voor druk VVD Leo de Jong: tóch MVKV Om zich te handhaven in B-poule WK-handbal Lezers schrijven 'Vrij-uit' CDA: vertrouwenskwestie afgedaan Ook belastingconsulent vindt wetten te moeilijk Ontslag voor 44 mensen na instorten fietsenmarkt Leger des Heils WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 15 ZEIST (GPD) - Wim Kieft en Leo Beenhakker hebben met elkaar gemeen dat ze allebei bij Ajax naam hebben gemaakt, maar in het buitenland de ervaring hebben opgedaan die ze nu voor het WK-kwalificatieduel tegen Cyprus uitstekend kunnen gebruiken. Beenhakker, die in 1981 bij Ajax weg moest, heeft zich in Spanje zo sterk gemanifesteerd dat hij kort geleden uitgerekend door Ton Harmsen (sectiebestuurder, maar ook voorzitter van Ajax) werd ge vraagd als interim-coach. Kieft heeft in Italië aangetoond dat hij twee jaar geleden ten onrechte door de Amsterdamse club werd geloosd. Beiden zagen elkaar afgelopen KATWIJK - Hoewel hij aanvanke lijk van plan was te stoppen, blijft Leo de Jong ook volgend jaar trai ner bij MVKV. Het bestuur van de zaterdagvierdeklasser en de Leidse oefenmeester kwamen deze week tot overeenstemming over een con tract van één jaar. De Jong heeft de selectie van de Katwijkse club voor het derde jaar onder zijn hoede. Twee jaar gele den promoveerde hij met MVKV naar de eerste klasse van de afde ling. Vorig seizoen volgde, na een gewonnen periodestrijd, promotie naar de vierde klasse van de KNVB. maandag na vier jaar terug in Zeist. Beenhakker als de man die het 'hokkenplan' lanceerde, waarmee hij als een moderne Karei Lotsy de spelers bewust wilde maken van het belang van de tweekamp tegen Cyprus. Kieft als de spits die van mening is dat hij bij het Italiaanse Pisa is gekneed tot de karakter- voetballer die Beenhakker zo graag ziet: „In Italië heb ik in een slecht jaar meer geleerd dan in drie goede jaren bij Ajax. Ik heb veel kritiek gehad maar juist daardoor heb ik vaak van me moeten afbij ten". Achteraf komt de 22-jarige Kieft dan ook tot de conclusie dat hij bij Ajax een paar jaar is blijven stil staan: „Daar hadden de jongeren, dus ook ik, een beschermde posi tie. Als Ajax slecht had gespeeld kregen vooral de routiniers als Schrijvers, Lerby en Cruijff te ho ren dat zij het niet goed hadden ge daan. Ik bleef toen buiten schot. Op zich vond ik dat toen wel pret tig maar eigenlijk is het toch niet goed dat je op zulke momenten wordt ontzien. Bij Pisa is het er heel anders toegegaan. Zeker het afgelopen seizoen toen we gede gradeerd zijn uit de hoogste klasse. Ik heb erg veel kritiek gehad zodat ik wel van me moest afbijten wilde ik er niet aan onderdoor gaan. Leuk is anders, maar door die aanpak leer je wel ongelooflijk veel. Daarom denk ik dat het ook voor Marco van Basten goed zou zijn om weg te gaan uit Nederland. Het best kan hij dan naar Italië gaan, voor mij het beste voetbal land". Met Van Basten heeft Kieft enige tijd samengewerkt bij Ajax, waar het duo ook al bij elkaar stond in de punt van de aanval. Precies zo als dat vanavond tijdens de 'reünie' in De Meer in Amsterdam het ge val is. De vraag is overigens of het tweetal dan 'spitser' zal zijn dan in het verleden. Kieft en Van Basten hebben voor Ajax in zestien com petitiewedstrijden met elkaar ge speeld maar net als in de met 2-1 verloren interland tegen Hongarije op 17 oktober van het vorig jaar was bepaald geen sprake van suc ces. „Tegen die Hongaren", aldus Kieft, „ging het inderdaad niet goed met ons tweeën in de spits, maar dat betekent nog niet dat het nu ook slecht zal gaan. Woensdag avond wordt het een heel andere wedstrijd. Tegen Hongarije moest Van Basten zich steeds aanbieden en stond ik in de spits. Nu moeten we daar allebei staan en ook allebei bewegen". Bij Ajax was Kieft afgezien van het laatste jaar waarin hij naar zijn vorm, zijn identiteit en naar goals liep te zoeken, vrijwel nooit ge dwongen om als aanvaller te gaan zwerven. Hij was eenvoudig het eindstation van alle aanvallen. De aanvaller behoefde 'slechts' het Kieft, weer in basis. (foto anp> werk van zij n collega's af te ronden en omdat Ajax zeer aanvallend was ingesteld had Kieft niet over mede werking te klagen. In Italië lag dat aanvankelijk echter heel anders. Pisa verdedigde zich van meet af aan tegen de degradatie, liet Kieft aan zijn lot over in de voorhoede en kritiseerde hem toen hij op drie doelpunten bleef steken. „Gelukkig gaat het nu met Pisa en met mij een stuk beter. We staan vier punten voor op nummer twee en ik heb nu al tien keer gescoord. Nu de ploeg ook wat meer durft kom ik veel beter tot mijn recht. Ik ben er trouwens wel achter geko men datje in Italië veel meer moet bewegen en zelf het balcontact moet zoeken. Een spits in Italië die niet beweegt maakt geen goal. Dat zal tegen Cyprus ook zo zijn. De uitwedstrijd heb ik op video ge zien. Woensdagavond zal het waar schijnlijk hetzelfde beeld worden. Veel mensen in het 16 meter-ge bied. Daarom kunnen we het ons niet permitteren om stil te blijven staan. Er zal veel gerommeld moe ten worden. Als je mij met Marco vergelijkt dan is hij een completere voetballer, zonder meer. Ik denk dat ik echter als rommelaar in dit soort wedstrijden beter tot mijn recht kom". Van der Niet weer doelman van Oranje ZEIST (ANP) - Het Nederlands jeugdvoetbalelftal, spelers tot zes tien jaar, komt vandaag in een oe fenwedstrijd te Hoorn uit tegen de leeftijdsgenoten van de DDR. Voor Nederland is het een voorberei ding op de komende wedstrijden tegen België (13 maart Middel burg) en Frankrijk (20 maart Bou logne) uit de voorronden van het Europese kampioenschap voor jeugdploegen. iSvee van de drie landen plaatsen zich voor het eind- toernooi, rond de pinksterdagen in Hongarije, Nederland heeft uit de eerste twee wedstrijden een punt gehaald. De selectie van zestien spelers voor het duel te Hoorn bestaat uit: Gert Jan Brouwer (Slikkerveer), Tom van der Niet (Quick Boys), Paul Ouwen- dijk en Jan-Kees de Bruin (Sparta), Wim Nieuwland (Dinteloord), Bart Nijsink (DOS 37), Dick Koster (Hoogezand), Mark van Sonsbeek (SV Litta), Anthony van Gastel (Feyenoord), Frans Alma (FVC), Dave Markus, Danny den Turk en Richard Sneekes (Ajax), Hannes de Jong (Enschedese Boys), Harrie de Jong (Wilhelmus) en Henk Loonstra (Hector). Schaakstrijd MANILLA (AFP) - De -nieuwe- tweekamp om de wereldtitel scha ken tussen kampioen Anatoli Kar- pov en uitdager Gari Kasparov zal 2 september beginnen. Dat maakte Florencio Campomanes, voorzitter van de wereldschaakbond (FIDE) gisteren in Manilla bekend. Hij deelde niet mee waar de tweekamp wordt gehouden. De eerste twee kamp tussen beide spelers werd 15 februari in Moskou door ingrijpen van Campomanes na 48 partijen bij de stand 5-3 voor Karpov stopge zet. De komende tweekamp zal gaan over 24 partijen. rechter Geurds, toeschouwers 3400. Lotto 8 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: een winnaar, bruto f300.000,-, derde prijs: 57 winnaars, bruto f5165,-, vierde prijs: 3127 winnaars, f94,10, vijfde prijs: 57883 x f5,-. In de jackpot voor Lotto 9 zit e 91.000 gulden. Toto 8 Eerste prijs: 8 v tweede prijs: 382 de prijs: 3478 v De uitslagen van gisteren in B-poule van het WK Groep 1: Tsjecho Slowakije - Finland 28-25, Noorwegen - Frankrijk 20-20, Sowjet- Unie - Spanje 28-21. 1. Sowjet-Unie 8 103 - 75 2. Tsjecho Slowakije 8 93 - 80 3. Spanje 4 87 - 85 4. Finland 2 96 - 111 5. Frankrijk 1 81-97 6. Noorwegen 1 69 - 91 Groep 2: Ver. Staten - Nederland 23-18, Hongarije - DDR 25-24, Polen - Bulgarije 27-16. 1. Polen 8 110-81 2. DDR 6 94 - 64 3. Hongarije 6 97 - 88 4. Ver. Staten 2 68 - 83 5. Nederland 1 71-96 6. Bulgarije 1 70-98 HÖNEFOSS (ANP) - Voor de Ne derlandse zaalhandbalpioeg is de aardigheid eraf. De formatie mag zich waarschijnlijk onder een nieu we technische leider gaan voorbe reiden op een toernooi om het kampioenschap in 's werelds laag ste handbalklasse. Na de nederlaag van 18-23 tegen de Verenigde Sta ten rest nog slechts een theoreti sche mogelijkheid de plaats in de mondiale middenmoot te behou den. Uitsluitend als morgen tegen Hongarije een draaglijk resultaat wordt behaald en de Amerikaan met zeer ruime cijfers Bulgarije te rugwijzen, ontloopt Nederland on middellijke degradatie. Bondstrai- ner Jan Kecskemethy gaat ervan uit dat zijn ploeg niet de veer kracht kan opbrengen om die ma thematische kans te verzilveren. „Spelers kan ik wel", oreerde de oefenmeester, „zenuwen kan ik niet wisselen". Zowel trainer als handballers zijn op. „Dat was in de rust al te zien", liet delegatieleider Karei Bakker weten. „Kecskeme thy trok wit weg. Zo'n wedstrijd maakt je jaren ouder". By rust hadden .de Amerikanen een voorsprong van drie treffers: 10-7. De door de vroegere Spaanse international Javier Garcia Cuesta geleide Amerikanen stonden vrij wel de gehele wedstrijd in Höne- foss aan de positieve kant van de score. Slechts diep in de tweede helft kwam Nederland op gelijke hoogte. Bij 15-15 verzuimde Paul Louwers echter de bal door te spe len en leverde te gehaast een tot mislukken gedoemd schot af. Kecksemethy: „Hij probeerde te forceren en dat is dus dom. Geen enkele speler kon vandaag de toets der kritiek doorstaan". Verenigde Staten - Nederland 23- 18 (10-7). Doelpuntenmakers: Ver enigde Staten: Steve Goss 8, Greg Morawana 6 (1 strafworp), Pat O'Neill 4, Joe Story 2, James Buh- ning 2, Michael Lenard 1. Neder land: Lambert Schuurs 7, Jan Wil lem Hamers 5 (2 strafworpen), Wil Jacobs 2, Willy Schmeitz 1 (straf worp), Paul Louwers 1, Henk Groenen 1, Van Oven 1. Tweederangs basketballers heb ben de vaderlandse handballers met de neus op de feiten gedrukt. Technisch verre van volmaakt, combineerden de Amerikanen speelsheid aan een voortreffelijke wedstrijdmentaliteit. „Het maakt ons niet uit of we met vijf of met vijftien doelpunten verschil van een topland als de DDR verliezen", zegt Cuesta. „Wij komen elk duel om te winnen en dat doe je al met een verschil van één treffer". Het is niet aannemelijk dat Kecs kemethy, die zijn Nederlandse ploeg nu al drie keer heeft zien de graderen, een vierde kans krijgt. De coach van een falend team pleegt er bij zijn werkgever niet ge liefder op te worden en bovendien is de Tsjechoslowaak nodig in ei gen land waar de handbalzaken niet geheel naar wens verlopen. De eventuele opvolgers treffen een team aan die in partijen om des keizers baard heel verrassend uit de hoek kan komen, maar als het er werkelijk op aan komt te staat te trillen als een juffershondje. Vol gens Kecskemethy is handbal bin nen een paar jaar best te leren, maar de Amerikanen toonden aan dat een stoomcursus van enige maanden voldoende is. Tijdens zijn veelvuldige bezoe ken aan Europa heeft Cuesta de juiste conclusies getrokken. Op de dekking van de yankees viel niet veel aan te merken. Systematiek lijkt te ontbreken, maar toch slaag den ook topploegen als de DDR en Hongarije er niet in tot hoge scores te komen. Aanvallend lieten de Amerikanen zich kennen als een gezelschap aartsdribbelaars. Hand ballende Amerikanen zijn honderd tegen één basketballers die niet in aanmerking zijn gekomen voor een contract als beroepsspeler. Dat de Amerikanen het in het na-Olym- pisch jaar rustig aan doen, tekent eigenlijk het falQet van het Neder landse handbal. Van stond af aan ging alles fout voor Nederland. Wil Jacobs, dit toernooi verreweg de beste Neder lander, miste een strafworp. Dat vormde de inleiding voor een ont moeting die van Nederlands zijde in het teken stond van balverlies. Geen moment kregen Jacobs en Jan-Willem Hamers goed vat op de twee cirkelspelers Michael Lenard en James Buehning, die telkens gevaarlijk dicht doelman Josten naderden. Voor rust hield de Limburgse sluitpost nog wel eens een balletje, na de hervatting moest de compei- tieleider wanhopig toezien hoe alle verdedigingslessen waren verge ten. Zijn collega aan de andere kant, William Kessler, groeide uit tot een nationale held. De binnen kort in de Spaanse competitie uit komende Amerikaan leek even waardevol als de dollar. Vrijwel al les ranselde de 22-jarige jongeling uit zijn hok. De ongecompliceerde Amerikanen bereikten in feite al na een minuut of tien de veilige eindstreep. Waar zou dat aan liggen? Dit is de letterlijke vraagstelling van Ruud Paauw in de rubriek 'Vrij-Uit' van 19 februari waarin hij vaststelt dat er iets koels rond de triomf van schaatsenrijder Vergeer hangt en geen dolle vreugde in Ne derland te bekennen valt. Kortom: het kampioenschap lijkt hier niet zo te leven. Zijn conclusie weerspiegelt een typisch Nederlandse en verfoeilij ke instelling, louter gericht op af braak. De negatieve verslaggeving van televisiereporter Smeets is daar wellicht niet vreemd aan. Waarin schuilt voor een niet te ge ringschatten deel het verschil in uitstraling van nu en van het Ard en Keessie-tijdperk De successen van deze matadoren spraken voor zich, maar ze wonnen duidelijk aan gestalte door de berichtgeving van een super-public relation-man als Theo Koomen. Een toegewijd en energiek verslaggever, een anima tor met een niet in te dammen en thousiasme die diep respect wist op te brengen en af te dwingen voor die uitstekende, maar ook voor ogenschijnlijk mindere sport prestaties. Onder de stortvloed van zijn geestdriftige en vaktechnische reportages had er tijdens de laatste EK en WK zondermeer een andere sfeer gehangen. Meneer Paauw formuleert ten slotte zelf een antwoord op de door hem opgeworpen vraag. De erken de schaatslanden als Rusland, Noorwegen, Finland, Zweden en Amerika (incidenteel) produceren nu quote prut unquote, waarmee de schrijver op de kwaliteit van de betere schaatsers doelt. Wat een kortzichtigheid. We spreken over de beste schaatsenrijders ter we reld, maand in maand uit, week in week uit, dag in dag uit in training, begeleid door coaches en medi sche teams, ter verdediging cq ver werving van titels of medailles e.e.a uit nationale, persoonlijke of uit deze factoren gemengde belan gen. Er zouden geen boeiende figu ren onder de huidige deelnemers te vinden zijn. Welke beoordelings graad wordt hier gehanteerd Wie de combinaties van menselijke te kortkomingen (zenuwen, vorm van de dag etc.), bedisselingen van schaatsbonden, natuurlijke ele menten (temperatuur, wind, ijs- hardheid), heersende spanningen en de diversiteit aan rijstijlen be ziet en buitendien de complete langdurige voorbereidingen tot dergelijke prestaties erkent en be seft, kan tot geen ander inzicht ko men dat hier enorme atleten ge streden hebben. Tenslotte nog dit. Vier mannen uit een landje van nog geen vijftien miljoen inwoners plaatsten zich onder de beste tien schaatsers ter wereld. Voorwaar geen 'prut'. En ze staan nog altijd in hun eigen schoenen. Ze hebben hun plaatsen niet GEKREGEN omdat anderen zo slecht waren, maar VERDIEND omdat ze zelf zo goed waren. B.J Bol Scholeksterstraat 24 Leiderdorp HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de dinsdag te Hilversum gehouden koersen, zijn: EERSTE KOERS, 2440 meter: 1. Yro- bert (C. Hetteling) 3.26,2 - 1.24,5; 2. Yda Bonny; 3. Yria P. Niet gestart Yersin. Toto: winnend f. 24,40, plaats f. 3,10 f. 4,20 f. 1,80, koppel f. 70,30, trio f. 1.216,10. TWEEDE KOERS, 2440 meter: 1. Wama van Echten (T. Smeding) 3.18,8 - 1.21,5; 2. Wiek Hollyrood; 3. Your Pleasure. To to: winnend f. 7,50, plaats f. 1,70 f. 3,50 f. 1,60, koppel f. 59,50, trio f. 1.052,00. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Ymira- mes (A.H. Suykerbuyk) 2.44,6 - 1.22,3; 2. Yes Fortuna; 3. Yvonne T. Toto: win nend f. 3,50, plaats f. 1,70 f. 2,10 f. 3,30, koppel f. 10,10, trio f. 254,20. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. Yvon ne Hendrika (J.v.d. Hoek) 2.45,0 - 1.22,6; 2. Yllucy; 3. Ymarbacka T. Toto: win nend f. 23,40, plaats f. 3,20 f. 4,40 f. 5,60, koppel f. 388,10, trio f. 3.880,30. VIJFDE KOERS, 1609 meter: 1. Woman G (L. Dooper) 2.08,9 - 1.20.1; 2. Volspeed G; 3. Waldo Zijpveld. Niet gestart Wyo ming. Toto: winnend f. 2,80, plaats f. 1,30 f. 1,50 f. 1,40, koppel f. 20,70, trio f. 114.70. ZESDE KOERS, 1609 meter: 1. Yko Gold (G.J. Dekker) 2.08,6 - 1.19,9; 2. Ye- villon Nora; 3. Widu Buitenzorg. Niet gestart Uncle Tom en Urizona R. Toto: winnend f. 7,90, plaats f. 2,30 f. 3,10 f. 5,90, koppel f. 15,90, trio f. 669,80. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Usurpateur K (R. Kromkamp) 2.38,4 - 1.19,2; 2. Umberto K; 3. Unri Zuidvelde. Niet gestart: Roetje Patje. Toto: win nend f. 3,20, plaats f. 3,40 f. 4,20 f. 2,50, koppel f 33,10, trio f. 171,50. ACH'ltj'l t K.UEKS, 2000 meter: 1. Urso Karinsky (T. Smeding) 2.37,8 - 1.29,8; 2. Yvolien H; 3. Winston Dartel. Niet ge start Willie Snel. Toto: winnend f. 3,50 plaats f. 2,20 f. 2,90 f. 2,40, koppel f. 2,20, 18,40 NEGENDE KOERS, 2900 meter: 1. Ver- alynn (H. Hamming) 3.55,3 - 1.21,1; 2. Youri Prince; 3. Ustilago. Toto: win nend f. 1,50, plaats f. 14,0 f. 3,70 f. 4,20, koppel f. 3,40, trio f. 55,10 TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Vital Action (G.G.M. Gommans) 2.39,9 - 1.20,0; 2. Upstar, 3. Wish of Thijssen. To to: winnend f. 8,70, plaats f. 3,50 f. 7,80 f. 4,30, koppel f. 44,10, trio f. 701.30. ELFDE KOERS, 2000 meter 1. Vuurpyl (A.H. Suykerbuyk) 2.43,2 -1.21,6; 2. Wa- lido Bestevaer, 3. Whirl Pride. Niet ge start: Vesper J. Toto: winnend f. 3,40, plaats f. 1,30 1,30 1,30, koppel f. 4,40, trio f. 41,10 Omzet van de totalisator: f. 287.023,00 De uitslag van het dinsdag op de ren baan van Hilversum gespeelde W-5 spel Derde koers, 1. nummer 12 (Ymirames, A.H. Suykerbuyk). Vierde koers, 1. nummer 12 (Yvonne Hendrika. J. van de Hoek). Vijfde koers, 1. nummer 6 (Woman G, L. Dooper). Niet gestart nummer 10. Zesde koers, 1. nummer 2 (Yko Gold, G.J. Dekker). Niet gestart nummer 11. Zevende koers, 1. nummer 2 (Usurpa teur, R. Kromkamp) Niet gestart num mer 10. De juiste volgorde van de winnaars is: 12-12-6-2-2. Omzet: f22.558,50. Eerste prijs: niet ge raden. Tweede prijs: f58,30. DEN HAAG (GPD) - Het CDA blijft bij zijn weigering minister Van Aardenne (ecomo- mische zaken) aan te wijzen als zondebok in het RSV-drama en zal zijn aftreden niet eisen. Van Aardenne zelf zal evenmin het initiatief nemen. Alleen als de Tweede Kamer zijn aftreden eist zal hij opstappen. De WD-bewindsman weerstaat de druk vanuit zijn eigen partij, waar de vrees toeneemt dat het aanblijven van Van Aardenne de WD schade zal doen bij de verkie zingen in 1986. Die overweging is er voor hem geen doorslaggevende reden om zelf op te stappen, zo ver klaarde hij gisteren. Namens het CDA verklaarde woordvoerder Gerritse gisteren, dat de kwestie Van Aardenne voor zijn partij "een afgedane zaak" is, hoewel ernstige fouten van de mi nister die door de enquêtecommis sie boven tafel zijn gehaald niet door het CDA worden ontkend. Het aannemen van de motie-Meijer (PvdA), waarin de conclusies van de Enquêtecommissie in grote lij nen door de Kamer worden onder schreven, betekent niet dat er kop pen moeten rollen, aldus Gerritse. Hij beriep zich op de commissie, die aan de conclusies geen politie ke consequenties heeft willen ver binden. Anders dan in de debatten over de RSV-enquête van december en begin februari, was de kritiek van het CDA op Van Aardenne nu mild. Het huidige kabinet heeft volgens Gerritse juist bijgedragen aan belangrijke wijzigingen in het steunbeleid van de overheid, waar door gevallen als RSV in de toe komst minder makkelijk voor kun nen komen. PvdA-woordvoerder Meijer had eerder op de dag ernstige kritiek geuit op premier Lubbers, die Van Aardenne niet steunt maar ook niet wegstuurt. Lubbers is daar door volgens Meijer verantwoorde lijk voor een „geleidelijke sloop van de minister". Hij sprak van een „macaber machtsspel, waarbij de minister niet wordt verdedigd en van niemand nog een volledig ver trouwensvotum krijgt". De PvdA daagde premier Lub bers uit het CDA te vragen alsnog haar vertrouwen in de minister uit te spreken, of anders de VVD dui delijk te maken dat Van Aardenne dient te vertrekken. Evenals de PvdA deden ook de kleine linkse partijen een beroep op kabinet en WD om Van Aardenne de ruimte te geven alsnog op te stappen. Ny- pels (D'66) zei dat Van Aardenne met de misleiding van het parle ment in 1980 „de wortels van de parlementaire democratie ge raakt". VVD-woordvoerder De Korte vroeg in een kort, vinnig woorden spel met Meijer of de PvdA dezelf de maatstaven aanhoudt als het gaat om fractiegenoten zoals in dustrie-specialist Van der Hek, „met eveneens kilo's boter op z'n hoofd". Hij wees daarbij op de po sitie van Van der Hek, die voorzit ter is van de vaste kamercommis sie voor economische zaken en bo vendien tweede vice-voorzitter van de PvdA-fractie is. Meijer bracht echter in herinnering dat de hele Kamer het boetekleed heeft aange trokken, inclusief zijn PvdA. Bo vendien is de vertrouwensrelatie tussen Kamer en bewindsman een heel andere dan die tussen Kamer leden onderling, aldus Meijer. Meijer trok ook het aanblijven van staatssecretaris Van Eekelen (buitenlandse zaken), die in het ka binet-Van Agt op het departement van defensie de post materiaalza ken bekleedde, in twijfel. De staatssecretaris was er in zijn vori ge functie verantwoordelijk voor dat Defensie 500 miljoen gulden in het RSV-debacle verloor. De socia list herinnerde eraan dat De Vries- het gedrag van Van Eekelen om schreef als „politiek moeilijker te verklaren dan het gedrag van mi nister Van Aardenne". DEN HAAG (GPD) Er moet snel een betere belastingwetgeving ko men. De huidige regelingen zijn in consequent en veel te moeilijk. Be lastingconsulenten hebben steeds vaker problemen met de verfijning van de belastingregels. Dat zegt de officiële woordvoerder van de Ne derlandse Federatie van Belasting consulenten in Den Haag, de heer E. Chaudron. Van de vereniging zijn 1200 belastingconsulenten lid en zij is daarmee de grootste in zijn soort in Nederland. De Federatie plaatst vraagtekens bij het nut van de onlangs door het ministerie van financiën in het le ven geroepen belastingtelefoon, waar particulieren gratis informa- AMERSFOORT (ANP) - De bewindvoerder van de in financiële moeilijk heden verkerende rijwielfabriek Pon in Amersfoort, mr. Dieker, heeft gisteren de Utrechtse rechtbank verzocht de surséance van betaling om te zetten in een faillissement van het bedrijf. De rechtbank zal hierover op 6 maart een beslissing nemen. Dat heeft advocaat R.H. Smink van het personeel van het bedrijf gisteren meegedeeld. Bij de rijwielfabriek werken 44 mensen. Voor hen is al eerder ontslag aangevraagd bij het arbeidsbureau, nadat de kantonrechter een verzoek van de directeur van het bedrijf om het personeel massaal te ontslaan, niet inwilligde. De produktie van de fietsen is met ingang van gisteren gestopt. De fietsenfabriek verkeert al enkele jaren in financiële moeilijkheden. Dit houdt verband met het instorten van de fietsenmarkt. tie kunnen inwinnen over de wijze waarop het belastingformulier moet worden ingevuld. De enorme belangstelling voor de belastingte lefoon geeft volgens Chaudron aan dat tienduizenden mensen niet we ten hoe het biljet moet worden in gevuld. De vice-voorzitter van de Federa tie zegt dat het gewenst is dat er minder aftrekposten komen waar door meer duidelijkheid bestaat. De vereniging zegt niet de indruk te hebben dat door de belastingte lefoon er minder vaak een beroep wordt gedaan op de belastingcon sulent. Alleen de avondboekhou ders melden iets minder klandizie. NATIONALE COLLECTE EIND FEBRUARI-BEGIN MAART Steun het geestelijk en maatschappelijk werk van het Leger des Heils. Geef aan de collecte of stort een bijdrage op postgiro 37071 of bankrekening 70.70.70.171 Stichter: William Booth

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15