Leo Beenhakker: 'Ik mis de emotie en de bezieling' LD-cup biedt perspectief Toernooi standaardteams Ledental Vereniging Friesche Elfsteden op naar de 10.000 Laatste thuisduel in Kuip Schorsing na deelname aan de Elfstedentocht DINSDAG 26 FEBRUARI 1985 SPORT PAGINA 9 Har Meijer "Je moet hem hebben gereden om er de rest van je leven over te kunnen meepraten. Het meele ven, de hdrtelijkheid in de plaatsjes die je passeerde - dat zoiets nog bestónd. Ik schaam me er niet voor om te zeggen dat het me aangreep en ontroerde. Het was één van de mooiste sportda gen uit mijn leven". Een kleine week ligt de Elfste dentocht achter ons en bij miljoe nen die er naar hebben gekeken is de opwinding zo langzamer hand wel geweken. Maar in me nigeen die hem zelf reed, kolken de emoties nog rond. Bovenstaande reactie is van de Leidse sport- en huisarts Har Meijer. "Ach, ik ben ook in dat soort dingen een romantische dwaas", zegt hij wat relative rend over zichzelf. Maar hij is stellig niet de enige, zoals ik heb kunnen waarnemen. Ik geef nog maar wat van Meij- ers ervaringen weer. Zeer opvallend vond hij dat er niet één woest spandoek en ook geen reclame te bespeuren viel tijdens die lange, lange tocht. "Begrijp me goed, ik heb niets te gen commercie en zo, het kan heel nuttig zijn. Maar ik vond het mooi dat het een keertje zonder kon. Het deed heel zuiver aan". Meijer betrad het ijs 's ochtends om vijf voor zeven en gleed 's avonds om half acht door de fi nish. De tocht viel hem heel zwaar. "Ik had de conditie met hardlopen bijgehouden en zo'n beetje getraind op meren- en mo lentochten. Die schaatste ik zon der problemen uit. Maar ik be twijfel nu toch of de afstanden die ze daarbij vermelden wel juist zijn. Als ze bij de Elfsteden tocht aangeven dat je nog 60 km moet, nou dan kun je ervan opaan dat het 60 km is en geen kilometer minder". "Onderweg draaide de geruch tenmachine op volle toeren: ze gaan de post Franeker sluiten, ze doen Harlingen eerder dicht. Je hoorde van alles en een beetje on gerust maakte je je toch wel". Het slot van de tocht sloopte hem bijna, omdat hij in dooi-ijs belandde. 'Het hielp niet of je droge sok ken aandeed, ze waren in korte tijd weer kletsnat. Aan de finish had ik geen gevoel meer in mijn benen en klapperden mijn knieën. Ik nam plaats in de bus en voelde me weer aardig goed. Tot ik overeind moest komen....o- h,oh,oh, als een plank, als een pldnk". Dat brengt ons bij de opmer king van staatssecretaris Joop van der Reyden van volksge zondheid dat de Elfstedentocht fascinerend was, maar zeker niet goed voor ieders gezondheid. Meijer: "Nou, de krukken waren er heel snel uit, zo kreeg ik de in druk. Die kwamen niet ver. An deren bleken behoorlijk geoefend te hebben, die hadden al hele stukken van de route geprobeerd. Zelf reed ik in de nabijheid van nogal wat boerenmensen. Aardi ge en vooral hele sterke mensen. Die hadden weinig problemen, hoor. Ik kan en mag natuurlijk geen oordeel vellen over de rest. Zoveel krijg je er niet onder ogen. Ongetwijfeld zijn er mensen ge weest die zich hebben geforceerd. Dat is niet goed, maar achon gezond, ongezond. Ik kan heel wat dingen opnoemen die veel ongezonder zijn en waar we ta melijk achteloos aan voorbij gaan". Met enige verbazing consta teerde Meijer hoe met de hygiëne bij de drinkplaatsen werd omge sprongen. "Je kreeg warm water, thee of chocola in een bekertje aangereikt. Dat dronk je leeg en hup daar ging het bekertje weer de ketel in voor de volgende. Een paar duizend man met hetzelfde bekertje. Nou ja, op zo'n dag, moet je maar niet zo nauw kij ken". Cor Vergeer Ook het Leidse gemeenteraads lid Cor Vergeer (Socialistiese Partij) reed de Elfstedentocht uit. Hoe zou je hem nu verder moeten noemen: de beste schaatser onder de Leidse politici of de beste poli ticus onder de Leidse schaatsers? Vergeer had heel weinig kun nen trainen. "De vrije tijd gaat in het raadswerk zitten. Maar ik heb altijd aan sport gedaan - dus een zekere basisconditie bezit ik wel. Die had ik aangevuld met wat toertochten in de weekein den". Vergeer zegt het niet moeilijk te hebben gehad. "Nee, de man met de hamer ben ik niet tegengeko men. De eerste 100 km heb ik rus De onjuistheid van die constate ring hoopt interim-bondscoach Leo Beenhakker de uren vóór het duel tegen Cyprus duidelijk te ma ken aan zijn spelersgroep. ,,Je hebt geen tien jaar mazzel, Duitsers dwingen het af. Zij hebben op het juiste moment net dat beetje extra. Ik mis dat in deze spelersgroep. Ze doen hun best, maar je moet net iets meer doen dan je best". Beenhakker zette zijn ploeg gis teravond een uurtje in 'het hok', niet om de taktiek van de wedstrijd door te praten, maar om duidelijk te maken waar het om gaat. „Ik zal KNVB stuurt Hongaarse bond protestbrief ZEIST (GPD) - De KNVB stuurt deze week een protestbrief naar de Hongaarse voetbalbond. De wed strijd van Jong Oranje tegen de jeugd van dat land is vastgesteld in het bij de Oostenrijkse grens gele gen Szombathely, zo'n 285 kilome ter van de Hongaarse hoofdstad, waar op dinsdag 16 mei de A-ploe- gen hun kwalificatiewedstrijd af werken. „En dat is tegen de afspra ken. Om de coach van het A-team de gelegenheid te geven een dagje eerder ook het jeugdteam te zien is afgesproken dat niet verder dan 100 kilometer gespeeld wordt van de plaats waar het A-team voet balt", zegt Jan Huybregts. Jong Oranje speelt vanavond de wedstrijd tegen Jong Cyprus in Leeuwarden, net iets meer dan 100 kilometer van Amsterdam. Het duel tegen Jong Oostenrijk wordt op 30 april gespeeld op het terrein van RBC in Roosendaal. De A-in terland tussen Nederland en Oos tenrijk wordt op 1 mei in Rotter dam gehouden. ze nog maar eens vertellen waar we mee bezig zijn, die minimale kans om ons alsnog te plaatsen. Beken de voetbalregel is dat je moet trai nen, zoals je speelt. Als ik dan het duel tegen Quick Boys neem, dan zie ik spelers die lijfelijk aanwezig zijn, maar niet met hun hart. Ik ben een tijdje weggeweest, ik kan het beoordelen. Ik mis de emotie, de bezieling. Het gaat allemaal zo plichtmatig en gedwee". „Spanje, Engeland, Portugal, Duitsland, de een heeft iets meer van dit, de ander kan dat iets beter, maar ze voetballen met hun hart, met een bezetenheid die ons ont breekt. Voetbal is een spel van mo menten, je kunt 80 minuten pom pen op het doel van de tegenstan der en het in een moment wegge ven. In die alles- of- niets situatie zie je jongens er met de handrem op ingaan. En dat is fout, je moet maar een doel hebben: die bal is voor mij". De gedachten van Beenhakker waren zichtbaar op de training van het Nederlands elftal, het ging fel ler dan bij zijn voorgangers. „Train je de hele week agressief, dan voet bal je op zondag of woensdag ook agressief', zegt Beenhakker, die voor de interland tegen Cyprus drie oefenwedstrijden kon spelen. Voor Nederlandse begrippen een meer dan ideale voorbereiding. „Voor Hollandse begrippen ben ik spekkoper. Maar het is nodig. Had ik ze maar een week in het hok, zo als de Hongaren die twee weken bijeen waren in Spanje. Ik zie het nog bij Volendam, een dooie boel was het. Je hebt een enkele bijter in je groep, je krijgt nog een speler op dezelfde lijn en dan trekt de een de ander mee. De basis voor het succes in 1974 is toch ook hier ge legd in het trainingskamp. Vier we ken in het hok, dan kun je iets be ginnen". Beenhakkers selectie telt nog te weinig karakterjongens en toch moet morgen tegen Cyprus op het Ajax-veld (spijkerhard met een tig aan gedaan. Tamelijk recht op geschaatst. Ik dacht: 200 km gebogen rijden, dat lukt me nooit, dan kom ik met een kapot te rug aan. Verder heb ik een goeie 'trein' uitgezocht, een groep rijders die niet te snel en ook niet te langzaam reed en daarin heb ik steeds goed het ritme gevolgd. Dan raak je zo min mogelijk kracht kwijt. Na de eerste 100 km ging het tot mijn verbazing steeds beter. Hoe wel...ik ben iemand voor het duurwerk, voor de lange adem". Met een kort lachje voegt hij er aantoe: "Ook in de politiek". Staat je gedachtenleven nu op nul tijdens zo'n lange tocht? Vergeer: "Nee, nee. Dat kan niet. Je moet ontzettend goed op letten, waar je rijdt. En je moet ook in de gaten houden dat je steeds wat eet. Ik nam een klontje druivesuiker, een half uur later at ik een stroopwafel of een stuk je krentebrood en een half uur daarna opnieuw een klontje druivesuiker enzovoort. De motor moest blijven draaien, dat was de eerste zorg. Verder was er genoeg te zien. Nee, verveeld heb ik me geen mo ment. De eerste 100 km dacht ik voortdurend: als ik nu maar niet val, want het is nog zo'n eind. Eenmaal over de helft van de af stand hield ik mezelf steeds voor: je kunt het halen, dus nu mag je helemddl niet meer vallen. Het is nogal merkwaardig hoe je jezelf toespreekt op zo'n tocht". Vergeer was om kwart voor zes van start gegaan (hij zat dus ta melijk vooraan) en hij finishte precies twaalf uur later. Een dag na de tocht voelde hij zich "een beetje stijf', maar dat liep hij er korte tijd later op het strand weer uit. Hij is, zegt hij, "een geweldige ervaring" rijker. Leuker Twee sfeervolle tocht-verhalen en zo zijn er vele. De belevenissen van de toerrijders spraken me meer aan dan die van de wed strijdrijders. Voor die laatste groep was het niet zo'n zware op gave. Zij waren via al die mara thons op kunstijs goed getraind, zij troffen ook nog heel behoorlijk ijs. Bovendien werd een groot aantal van hen onderweg uitste kend verzorgd. Het koersverloop was ook niet zó spectaculair. Een paar boeiende momenten, waar onder de eindsprint en dan had je het gehad. Ik vond het een ta melijk vlakke bedoening. Wat de wedstrijd aangaat. hadden de omstandigheden wel wat onaangenamer mogen zijn. Je miste nu een beetje de geladen heid, de worsteling, de heroïek. Ik ben het ook absoluut niet eens met de opmerking die ik hier en daar las, dat Evert van Benthem de vorige winnaar, Reinier Pa ping, nu uit de herinnering heeft verdreven. Geen sprake van. De tocht van Paping, in die barre kou, blijft als een waar epos over eind. Nee, niet zozeer de wedstrijd rijders maar dat toertocht-leger interesseerde me hogelijk. Al die kwart- en half getrainden die ploeterden om vooruit te komen op vaarten en sloten, die hun ei gen handigheidjes, zalfjes, hap jes, snoepjes en middeltjes had den om de afstand klein te krij gen. Aan sommigen zag je af dat ze boven zichzelf hadden moeten uitstijgen om het te halen. Meer dan wat ook sprak dat me aan. Voor de sfeer en de allure van de Elfstedentocht zou het goed zijn als hij weer een tijdje niet kon worden gehouden. Dan kun nen de herinneringen rijpen, ge lijk goede wijn. Nee, 22 jaar is wat al te lang. Maar zo'n jaartje of vijf. Die Meijer kan dan ten minste eens redelijk gaan oefe nen in het klunen, want dddrvan klapperden zijn knieën natuur lijk. Kuiphof Nog maar kort scheen van de hand van Herman Kuiphof een bundel korte stukjes die als titel meekreeg: "TWEE SE CONDEN GELUK en andere voetbalverhalen". Daar heb ik in deze rubriek uitvoerig de lof trompet over gestoken. En nu ligt er al weer een tweede boekje van Kuiphof voor me: "DIE BAL IS IN en andere tennisverhalen" (Uitgegeven door De Fontein, Baarn. Prijs f 19.50). Zoals zich laat raden is het wederom een bloemlezing uit een serie artikel tjes die hij eerder voor NCRV-ra- dio en voor een tennis- en dag blad schreef. Ook dit boekje kan ik van harte aanbevelen. Kuiphof levert des kundigheid, een altijd goed bear gumenteerd oordeel, sfeer en hu mor. Hij verspreidt die ingre diënten in zwierige stijl met een bewonderenswaardig gevoel voor evenwicht over zijn stukjes. Over allerlei personen en facet ten van de tennissport laat hij het oog gaan: over groten als McEnroe, Connors, Borg, Vilas, Noah en over gewone stervelin gen als Schaper en Marcello Mès- ker, over coaching, gele ballen, de waarde van gravel, het grote geld, nostalgie ("Elke tijd is mijn tijd") en over de vraag of er nog leven is na tennis. Toch... als ik moet kiezen tuisen beide bundels, dan geef zonder ook maar een moment te aarzelen de voorkeur aan de voetbalver halen. Voetballiefhebber was hij van huis uit, van nature. Daar lijkt hij me nauwer mee verbon den. Van tennis is hij in de loop der jaren gddn houden, althans dat gevoel krijg ik. Misschien is het verschil ook terug te voeren' op het feit dat we wel een eigen voetbalcultuur bezitten, maar geen eigen tenniscultuur. Tennis in Nederland is vrij vervelend. In een halve eeuw zijn er niet meer dan een handvol interessante fi guren geweest, de rest produceer de voornamelijk bekaktheid en kapsones. Maar dat doet allemaal niets af aan de eerdere constatering dat "DIE BAL IS IN" even leer zaam als smakelijk is. ZEIST (GPD) Voetballers aan de lunchtafel praten over voetbal. Gistermiddag in het Zeister sportcentrum, waar het Nederlands elftal zich voorbereidt op de interland tegen Cyprus ging het gesprek over het geluk dat het Duitse team een dag eerder tegen Portu gal had. „Die lui hebben altijd mazzel", concludeerde een ruim deel van de selectie. zachte toplaag) verbetering zicht baar zijn wil Oranje overlevings kansen houden. „Het is duidelijk dat we bij een 2-0-voorsprong niet mogen stoppen. We moeten ander half uur aan de bak. De laatste kwalificatiewedstrijd is Oosten- rijk-Cyprus. En je hebt gezien wat er gebeurd is bij Spanje-Malta", vindt Beenhakker. Monsterscore Johan Cruijff schreef vorige week dat de vaderlandse voetbale lite toch zeker tien doelpunten moet maken wil het zijn minimale kans op plaatsing behouden. Hij vergeleek Cyprus ten onrechte met Malta. In de voetbalgeschiedenis heeft Cyprus alleen in 1969 tegen Duitsland met dubbele cijfers (12-0) verloren, in '83 werd op vreemde bodem pas in de slotmi nuten met 3-1 van Italië verloren en in 1981 versloeg België de voet baldreumes kort voor tijd met slechts 3-2. Beenhakker: „Johan Cruijff hoeft mij niet te vertellen dat we doelpunten moeten maken, dat weet ik zelf sodemieters goed. In het tegenwoordige voetbal zijn de kleine ploegen uitstekend in staat om de betere teams tegen te. houden. Je ziet toch bijna geen monsterscores meer". Door de besprekingen met Rinus Michels en Dick Advocaat heeft Beenhakker een negatief beeld ge kregen van Cyprus. Een ploeg die acht man achter houdt en met drie man op avontuur trekt. Hij heeft de taktiek van Oranje aan die destruc tieve speelwijze aangepast. Vier spitsen, drie middenvelders en drie man in de dekking achter. Een speelwijze die risico inhoudt, dat bleek tegen RKC, FC VW en Quick Boys. „We zijn kwetsbaar bij de counters van de tegenpartij, daarom beperk ik de taak van de verdedigers morgenavond tot het uitschakelen van hun tegenstan der. In eerste instantie moeten we zorgen dat er geen muisje door komt". Peter Houtman kan leunend op de schouder van Leo Beenhakker nog lachen aan de vooravond van de interland tegen Cyprus. Of hem dat lachen morgen vergaat is best mogelijk, want de Feyenoord-spits is nog niet zeker van een plaats in de basis Nederland speelt voor de vierde keer tegen Cyprus, op het eiland werd het twee keer 1-0 voor Oran je. In Groningen in '82 werd met 3-0 gewonnen. Opvallend dat bij die vier wedstrijden drie verschil lende coaches op de bank zaten. Twee keer Rob Baan, in december van het vorig jaar Rinus Michels en nu dan Leo Beenhakker. De elf die binnen de lijnen komen is honderd procent zijn team. „Ik heb met Mi chels van gedachten gewisseld, hij is professioneel genoeg om te we ifoto ANEFO) ten dat de coach die de ploeg bege leidt ook achter die ploeg moet staan". Welke formatie dat is wilde Beenhakker ook gisteren nog niet kwijt. Hij aarzelt tussen Michel Valke en Erwin Koeman op links en ook over de rechterkant wil hij nog een nachtje slapen. Of René van der Grijp als buitenspeler en Ruud Gullit achter de voorhoede of hij kiest voor een rechterkant met de Feyenoorder en Dick Schoenaker. LEIDEN - De Leidse voetbalwe reld wordt dit jaar verrijkt met een uniek evenement. In samenwer king met deze krant organiseert de Afdeling Leiden van de KNVB het toernooi om de Leidsch Dagblad-- beker, oftewel de LD-Cup, waar voor de inschrijfformulieren van daag zijn uitgegaan. Aan de serie wedstrijden, die in principe op vijf dinsdagavonden in april en mei zal worden afgewerkt met eind mei de finaledag, kunnen zowel de KNVB—clubs als de afdelingsver enigingen met hun standaard—elf tallen deelnemen. Voor de laatste categorie geldt het gebeuren te vens als de officiële bekerstrijd van de afdeling. De winnaar van het toernooi ver dient niet alleen de wisselbeker, maar kan tevens kiezen uit een ge heel verzorgd trainingsweekend in Zeist voor 20 personen, of een com pleet voetbaltenue voor de gehele A-selectie, ter waarde van 3000 gulden. Voor de verliezend Finalist ligt voetbalmateriaal ter waarde van 1500 gulden klaar. De derde prijs, voor de winnaar van de 'klei ne finale', is voetbalmateriaal voor een bedrag van 500 gulden. Het toernooi om de LD-Cup zal worden afgewerkt volgens het 'knock-out' systeem, waarbij in de eerste ronde de laagstspelende ver eniging het recht van de thuiswed strijd krijgt. Met de eindstrijd mee zijn er in totaal zes ronden. Voor de afdelingsclubs is het evenement mede aantrekkelijk omdat de hoogst eindigende vereniging uit die categorie een prijs ter waarde van 1000 gulden tegemoet kan zien, tenzij het team toernooiwi- naar wordt of als tweede eindigt. Bovendien mag het hoogst geëin digde afdelingselftal in Zeist mee doen aan de duels om het kam pioenschap van Nederland voor bekerwinnaars van de Afdelingen. Eindigen twee of meer afdelings teams gelijk, dan zullen de betrok- De clubs die willen meedoen kunnen inschrijven tot 18 maart. Op donderdag 4 april wordt 's avonds om 20.00 uur in het bonds- bureau van de Afdeling Leiden openbaar geloot voor de eerste ron de die gepland staat voor dinsdag 23 april. De tweede ronde volgt op 30 april, de derde ronde op 7 mei, de vierde op 14 mei, de vijfde op 21 mei, waarna op een nog nader te bepalen datum de finales worden afgewerkt. Volgens Cor van Steijn, admini strateur van de Afdeling Leiden, is er voor het toernooi nog ruimte in het programma. "De enige knel punten liggen bij de zaterdag- en de zondag eersteklassers en twee deklassers, die gemiddeld nog 14 en 12 wedstrijden moeten spelen, met nog 14 speeldagen voor de boeg." Mochten er tussentijds competi tiewedstrijden worden ingelast op doordeweekse dagen, dan kunnen de aan de LD-Cup deelnemende clubs uitwijken van de dinsdag avond naar de donderdagavond. Lukt het door nieuwe afgelastin gen niet het toernooi geheel af te werken, dan zullen de twee laatste ronden worden verschoven naar de maanden augustus en septem ber. Het bondsbestuur van de afde ling is enthousiast over het initia tief: "Dit opent de mogelijkheid om te komen tot een kampioen schap van Leiden en omstreken, waarbij de clubs elkaar weer eens op sportieve wijze op de grasmat kunnen ontmoeten", aldus vice-- voorzitter Van Strien, die zelf lid is van de inmiddels in het leven ge roepen toernooi—commissie. De andere leden zijn afdelingsbe stuurder Albert Klunder, admini strateur Cor van Steijn en Ruud Paauw en Paul de Tombe van het Leidsch Dagblad. ZEIST (GPD/ANP) - De kansen op een rechtstreekse televisie uitzending van de voetbalwedstrijd Nederland-Cyprus zijn mini maal. In de voorverkoop zijn niet meer dan 8000 kaarten verkocht, terwijl een uitverkocht Ajax-stadion (28.000) voorwaarde is voor een rechtstreeks verslag. De laatste thuiswedstrijd in de kwalificatiegroep vijf voor het wereldkampioenschap zal Nederland afwerken in Rotterdam. Het duel wordt op 1 mei in De Kuip gespeeld. Jong Oranje speelt één dag eerder op het terrein van RBC in Roosendaal tegen de Oosten rijkse jeugdploeg. LEEUWARDEN (ANP) - De Ver eniging De Friesche Elfsteden wordt sinds de donderdag gehou den Elfstedentocht overstelpt met aanvragen om lid te worden. Woordvoerder De Vries vertelde gisteren namens penningmeester Wijnstra dat zich de laatste dagen ongeveer 1000 schaatsliefhebbers hebben aangemeld als lid. „De te lefoon staat roodgloeiend", aldus De Vries, „We kunnen de mensen niet allemaal meer persoonlijk te woord staan. Daarom krijgen de geïnteresseerden een bandje te ho ren met daarop de mededeling, dat ze twee a drie weken geduld moe ten hebben zodat wij eerst de tijd hebben alle lopende zaken af te wikkelen". De Vereniging De Friesche Elf steden telde voor de dertiende Elf stedentocht een ledental van onge veer 7500 schaatsers, die jaarlijks een contributie van 7,50 gulden be talen. De Vries: „Als dat zo door gaat komen we binnen afzienbare tijd aan de 10.000 leden. Een vol gende stap zou zijn dat de Elfste dentocht in de toekomst alleen maar open staat voor geregistreer de leden. Maar dat is nog een soonüjke gedachte van mij voor de toekomst. Daar is in het bestuur van de Vereniging nog niet over gesproken. Het precieze aantal toerrijders, die de tocht van donderdag heb ben uitgereden, is pas over enkele dagen bekend. De Vries: „Met een afwijking van een procent moeten het er 13.000 zijn geweest. We zijn nog bezig degenen, die niet via de computer ingevoerd waren, te ach terhalen. Maar dat kan nog wel even duren". VELZEN (GPD) - Middenvelder John Weyers van Telstar zal komende zondag in de uitwedstrijd tegen FC Den Haag buiten de lijnen blijven. De 31-jarige Haarlemmer is geschorst omdat hij vorige week tegen de zin van trainer Fred André heeft meegedaan aan de Elfstedentocht die hij in 14 uur uit reed. Hierdoor werd één training gemist. Officieel kreeg Weyers met terugwerkende kracht een schorsing van twee wedstrijden aan zijn broek, waaronder de oefenpartij van Telstar tegen AZ'67 in het afgelopen weekeinde. Fred André voert voor de opgelegde straf de volgende reden aan: "Ik heb hem gezegd dat hij niet mocht meedoen. We zijn met voetbal bezig en niet met schaatsen. Het unieke van een Elfstedentocht heeft hier niets mee te maken. Ik vind dat hij de groep in de steek heeft gelaten. Per slot van rekening gaat het hierom een selectie van 19 man met een technische staf. Straks komt er iemand die een pot wil sneldammen. Die kan dan toch ook niet zo maar zijn gang gaan? Trouwens, ik vind ook dat Weyers risico's heeft gelopen. Voor hetzelfde geld had hij een blessure kunnen krijgen. Overigens wil ik best vaststellen dat Weyers een uitstekende prestatie heeft geleverd". Het bestuur van Telstar vergaderde gisteravond over deze zaak en be sloot het schorsingsvoorstel van Fred André over te nemen. Penningmees ter Chris van der Zwan: "We hebben met de trainer de repercussies toen besproken en vinden dat we achter hem moeten gaan staan. Ook wij zijn van oordeel dat Weyers de groep als zodanig in de steek heeft gelaten". John Weyers kwalificeert de straf als 'kinderachtig; de man André ten voeten uit'. Bovendien heb ik in het shirt van de Telstart-sponsor gereden, dus reclame gemaakt". Repliek van Fred André: "Niets mee te maken. We zijn met voetbal bezig". COR VERGEER

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9