Uitbreiding aantal tv-zenders is binnen paar maanden rond Definitieve machtiging streekomroep Rijnland Akelig volk en een eng ventje Zeer slechte staat walkant Zijlsingel Akkoord over plaatsing schotelantenne op mast in Oegstgeest Uitzendingen na verklaring Katwijk A. Stikkelorum overleden PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 26 FEBRUARI 1985 OEGSTGEEST/REGIO - In de Leidse regio en de duin- en bollenstreek zijn binnen drie tot vier maan den ook satelliet-program ma's te ontvangen. De meerderheid van het be stuur van het kabeltelevi sienet in de regio Leiden heeft gisteren namelijk tij dens een vergadering in Oegstgeest besloten een schotelantenne te plaatsen op de ontvangstmast in dit dorp. Deze schotelantenne is nodig voor de ontvangst van satelliet-pro- gramma's. Met de plaatsing van de antenne is een bedrag gemoeid van 150.000 gulden. De gemeenschap pelijke regeling antenne-energie voorziening Leiden en omstreken - zoals het kabelnet officieel heet - kan dit bedrag op tafel leggen zonder de abonnees meer geld te vragen. De gemeenschappelijke regeling heeft namelijk een paar meevallers waarmee de aanschaf van de scho telantenne kan worden betaald. Ook de duin- en bollenstreek profi teert van de schotel-antenne, om dat het kabelnet in die regio even eens zijn radio- en televisiepro gramma's van de Oegstgeestse mast betrekt In de praktijk zal het er op neer komen dat de programma's van Music Box en TV-5, die nu via een straalzender uit Rijswijk worden overgeseind, direct kunnen wor Enquête den ontvangen. Daardoor wordt de kwaliteit van de beelden beter. Ook de Engelstalige televisiesatel liet Sky Channel zal nu te ontvan gen zijn. Techniek Of de satelliet-programma's in derdaad in alle op de 'mast' aange sloten gemeenten te zien zullen zijn, is nog maar de vraag. De ge meenschappelijke regeling biedt de programma's aan, maar iedere gemeente is vrij te kiezen welke zenders zij overneemt. Het bedrag van 150.000 gulden dat nu is uitgetrokken, is overigens alleen bestemd voor de aanschaf van de schotelantenne en enkele bijbehorende technische voorzie ningen. Gemeenten zullen zelf nog enkele technische ingrepen moe ten verrichten aan hun kabelnet, willen de satelliet-programma's ook inderdaad in de huiskamer te zien zijn. In gemeenten waar nu al 18 ka nalen op de kabel beschikbaar zijn, zullen de abonnees voor deze tech nische ingrepen drie tot acht cent per maand meer moeten gaan beta len. In gemeenten waar slechts 12 kanalen beschikbaar zijn, zullen de kabelkijkers per maand één tot drie gulden meer kwijt zijn, omdat het aantal kanalen moet worden uitgebreid. Kwaliteit Een aantal leden van het alge meen bestuur had aanvankelijk be denkingen tegen de uitgave van anderhalve ton voor de schotelan tenne. Ze vroegen zich af of het niet verstandiger is dit geld te re serveren voor de verbetering van de beeldkwaliteit van buitenlandse televisiezenders. De PTT bestudeert op dit mo ment of een landelijk net van straalzenders kan worden aange legd. Daarmee kunnen buitenland se televisie-programma's worden doorgezonden van plaatsen waar deze goed zijn te ontvangen naar plaatsen met een mindere ont vangst. Daardoor wordt de kwali teit van buitenlandse televisiebeel den aanmerkelijk verbeterd. Dit straalzendernet kost echter veel geld. Door nu alvast geld opzij te leggen hiervoor, zouden de tarie ven later minder hoeven te stijgen, zo stelden enige bestuursleden. R. Sjerp, adviseur van de regio nale kabeltelevisie, legde echter uit dat reservering van de 150.000 gul den betekent dat de abonnees in de toekomst een paar cent per maand minder hoeven te betalen. De ver betering van de beeldkwaliteit door middel van straalzenders kost hen echter waarschijnlijk een paar gulden per maand. "Het is dus een druppel op de gloeiende plaat", al dus Sjerp. Vooral omdat nog onzeker is wanneer het netwerk van straal zenders is verwezenlijkt, besloot de meerderheid van het bestuur toch met de plaatsing van de scho telantenne in te stemmen. ^Het Oegstgeestse raadslid W. Ka- kebeeke stemde tegen de aanschaf. Hij noemde het voorstel van het dagelijks bestuur van de gemeen schappelijke regeling 'verlakkerij' en 'misleidend' omdat daarin zou worden gesuggereerd dat de scho telantenne de abonnee niets kost. Dat is volgens hem onjuist omdat de kabelkijkers in feite een - ge ringe - tariefverlagipg wordt ont houden. Het zit Kakebeeke ook dwars dat nu een besluit is geno men zonder dat bekend is of de kij kers wel behoefte hebben aan nieuwe (satelliet)zenders. De enquête die de regionale ka beltelevisie wilde houden onder de abonnees is voorlopig van de baan. Het bestuur is geschrokken van de hoge kosten die hieraan zijn ver bonden. Een enquête onder alle abonnees zou de gemeenschappe lijke regeling bijna een ton kosten terwijl zij voor een steekproef on der 400 abonnees nog altijd ruim 80.000 gulden op tafel zou moeten leggen. Enige bestuursleden wezen er ook nog op dat de ontwikkelingen op het gebied van kabeltelevisie de laatste tijd zeer snel gaan. Ze zijn daarom bang dat een enquête al weer achterhaald is op het moment dat zij door de abonnees wordt in gevuld. Het algemeen bestuur van de re gionale kabeltelevisie boog zich gisteren ook over een 'herschik king' van de televisiezenders. De gemeenten krijgen nu twee pro grammapakketten aangeboden: één pakket met Nederlandstalige zenders dat straks verplicht moe ten worden doorgegeven - en een pakket waaruit de gemeenten vrij elijk mogen kiezen. In het 'verplichte' pakket zijn naast de beide Nederlandse televi siezenders ook de Vlaamse zenders België 1 en 2 opgenomen. Daar naast is er een kanaal gereserveerd voor het eventuele derde Neder landse televisienet en wordt er één kanaal vrijgehouden voor medede- lingen* lokale en regionale televi sieprogramma's en een kabelkrant. Kabelkrant in Merenwijk gaat beginnen LEIDEN Het experiment met een kabelkrant in de Leidse Me renwijk begint op 2 maart. Met in gang van die datum zal de regiona le Omroep Rijnland om zes uur 's avonds een kabelkrant op televisie laten verschijnen. In elk geval de eerste drie maanden zal de ont vangst beperkt zijn tot deze Leidse nieuwbouwwijk. De redactie van de kabelkrant heeft voor de Merenwijk gekozen, omdat dit gebied een eigen kabel net heeft. Beheerder daarvan is de Stichting Kabelnet Merenwijk, die zich bereid heeft verklaard met Omroep Rijnland samen te werken. De omroep beschouwt de kabelkrant in deze wijk als een test voor de rest van Rijnland. Het is de bedoeling dat alle inwo ners van de Merenwijk gebruik kunnen maken van de kabelkrant door, voorlopig kosteloos, berich ten die betrekking hebben op hun buurt in te leveren bij Omroep Rijnland. Hetzelfde geldt voor ver enigingen en organisaties. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteravond omstreeks acht uur een 26-jarige Leidse vrouw aange houden die 's middags uit een wo ning aan de Varkenmarkt onge veer zeventig platen had gestolen. Het waren allemaal elpees van Bar bara Streisand. LEIDEN/REGIO - De streekomroep Rijnland heeft een definitieve zend machtiging gekregen van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cul tuur. De zendmachtiging geldt voor de hele regio Lei den en de duin- en bollen streek, uitgezonderd de plaatsen Katwijk en Val kenburg. De streekomroep kan nu in princi pe weer beginnen met het uitzen den van regionale en lokale radio- en televisieprogramma's. Toch wacht 'Rijnland' hiermee tot ook de gemeente Katwijk een repre- sentativiteitsverklaring heeft gege ven aan Rijnland. Een dergelijke verklaring is nodig wil de omroep ook in Katwijk kunnen uitzenden. J. Walenkamp, voorzitter van de Omroep Rijnland: "We hebben dat bewust gedaan om Katwijk onbe lemmerd een beslissing te laten ne men over de representativiteits- verklaring. Zouden we al met uit zenden zijn begonnen, dan kon Katwijk zich onder druk gezet voe len". Katwijk is de laatste gemeente die nog een representativiteits- verklaring moet afgeven. Behalve de Omroep Rijnland, dingt ook de lokale omroep VLOK mee naar de ze verklaring. De gemeente kan echter maar een representativi- teitsverklaring afgeven. Afgeschermd Krijgt de VLOK de representati- viteitsverklaring, dan valt Valken burg uit de boot wat lokale radio en televisie betreft. De program ma's van de VLOK zijn speciaal op Katwijk gericht en mogen niet in andere dorpen worden ontvangen. Daarom moet het signaal worden 'afgeschermd'. En aangezien de ka bel vanaf de mast in Oegstgeest via Katwijk naar Valkenburg loopt, zou dit laatste dorp geen lokale omroep kunnen ontvangen. Cursus sportleider De Direktie Sport en Rekreatie van de gemeente organiseert een bij scholingscursus voor recrea tiesportleiders en anderen die zich bezig houden met recreatie sport. De lessen worden omschre ven als een 'doe-cursus'; er wordt wel iets aan theorie gedaan, maar dat vormt niet de hoofd moot. Kleinere spelen (estafettes, tikspelen), de grotere organisa tievorm (circuit, levend ganzen bord) en bepaalde takken van sport als recreatie (voetbal, korf bal etc.) komen aan de orde. De cursus is gratis ener is geen exa men aan verbonden. Te beginnen op donderdag 7 maart zal zij vijf avonden in beslag nemen. Voor informatie en aanmelding: Di rektie Sport en Rekreatie, tel. 071-141945. Homoseksualiteit De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit en de Lesbiese Vrouwen Leiden, samen een afdeling van het COC vormend, houden woensdag weer een introductie avond. Mannen of vrouwen die bij zichzelf homoseksuele gevoe lens hebben ontdekt, zijn welkom, evenals degenen die nog maar sinds kort de soos aan de Caeci- liastraat 18 bezoeken. Er wordt een videofilm vertoond van ge sprekken met mannen en vrou wen over het homo zijn, en er worden gespreksgroepen opgezet, waarvan er één uitsluitend voor vrouwen is. De aanvang is acht uur. Voor meer informatie: tel. 071-761013. Een van de gespreksgroepen begint begin maart. Voor inlich tingen en opgave: tel. 071-131872 (Frank) of 071-214285 (Jeroen). Hofjes Het Bewoners Overleg Leidse Hofjes houdt donderdagmiddag weer een vergadering, waarop alle hofjesbewoners welkom zijn. In het pand aan de Hooglandse- kerkgracht 32 wordt van twee uur af vergaderd over de resulta ten van het gesprek dat bewoners met de Stichting Leidse Hofjes hebben gevoerd, over de inhoud van de Hofjeskrant, de verhui zing van de soos naar Rapen burg 100 en de vraag welke pro blemen er moeten worden aange pakt. Duincursus Het Instituut voor Natuurbe scherming seducatie (IVN) orga niseert vrijdag een avond in de collegezaal zoölogie aan de Kai- serstraat 63, waarop Jan van der Ende zijn film 'De vier duinda gen' zal vertonen. De bijeenkomst is tevens bestemd als introductie- avond voor de duincursusvan het IVN. Deze cursus omvat zeven avonden en zeven excursies waarop onderwerpen worden be handeld als het ontstaan, de planten, de vossen, vogels en an dere dieren en het milieu. De cur sus duurt tot half juni. Aanmel ding: vrijdagavond of telefo nisch op de nummers 142360 of 174175 (het laatste alleen tussen zes en zeven uur 's avonds). Bijenteelt De imkersvereniging Leiden en omstreken houdt met ingang van volgende maand weer een cursus bijenteelt voor beginners. De cur sus wordt door het rijk gesubsi dieerd en staat onder toezicht van de inspecteur van het land bouwonderwijs. Ze bestaat uit vier theorie- en twaalf prak tijklessen die in de bijenstal in het polderpark Cronesteyn wor den gegeven. Cursisten kunnen bovendien deelnemen aan de ac tiviteiten van de imkersvereni ging, zoals lezingen en excursies, en ontvangen het tweemaande lijkse tijdschrift De Stertselaar. Voor meer informatie: F. Banda, Sleutelbloemzoom 6 in Leider dorp, tel. 071-890236. Kindefilm K&O, Oude Vest 45, vertoont woensdagmiddag de komische en bekroonde jeugdfilm 'De drie ve teranen'. Deze sprookjeshelden beleven dank zij een aardman netje allerlei dwaze avonturen. De film is geschikt voor kinderen van zeven jaar en ouder. Aan vang half drie. Walenkamp verwacht dat Kat wijk op korte termijn een besluit neemt over de representativiteits- verklaring. Als deze beslissing uit valt in het voordeel van de Omroep Rijnland, dan zou vrijwel onmid dellijk met uitzenden kunnen wor den begonnen. De streekomroep heeft ook vorig jaar enkele radio- en televisieprogramma's uitgezon den. Toen had deze omroep echter slechts een experimentele zend machtiging. 'Rijnland' gaat met het bestuur van de kabeltelevisie in de regio Leiden praten over het verkrijgen van eigen frequenties. Op deze fre quenties zouden niet alleen de ra dio- en televisieprogramma's van de Omroep Rijnland moeten wor den uitgezonden, maar ook de ra dio-programma's van de bij 'Rijn land' aangesloten lokale omroe pen. Tevens zou er een televisieka naal beschikbaar moeten worden gesteld voor de kabelkrant die de omroep Rijnland wil beginnen. Voor zijn televisieprogramma's wil de streekomroep het kanaal ge bruiken waarop nu de Franse tele visie-satelliet TV-5 en het Engelse 'Music Box' uitzenden. LEIDEN - A. Stikkelorum is gisteren na een langdurige ziekte op 61- jarige leeftijd overleden. Hij genoot in Leiden in organisaties op het ge bied van de "woningbouw grote bekendheid. Zo was hij oud-voorzitter van woningbouwvereniging Ons Doel en van de overkoepelende Federatie van Leidse Woningbouwverenigngen. Te vens was Stikkelorum in het verleden voorzitter van de Stichting Centra le Boekhouding van Woningbouwcorporaties (CBW) en de Stichting Cen trale Technische Dienst voor Woningbouwcorporaties (CTW). Hij was bij de oprichting van beide organisaties betrokken. Stikkelorum werkte sinds 1950 bij de gemeente Leiden, eerst bij de toenmalige dienst kasbeheer en kredietwezen (nu kredietbank geheten) en van 1967 af bij de afdeling grondzaken. Toen hij veertig jaar in over heidsdienst was, werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Op sommige plaatsen is de beschoeiing aan de Zijlsingel meer dan een meter weggezakt. Op deze foto is dit goed te zien. (foto Holvast) Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: H. Dekker, geb. 10-7-1915, man; A. L. Duijnhoven, geb. 18-7-1915, man; A. van Duijn, geb. 19-2-1909, vrl. E. Brouwer WD-raadslid LEIDEN - Egbert Brouwer wórdt de opvolger in de gemeenteraad van WD-wethouder Schoute die per 1 maart is benoemd tot burge meester van Wassenaar. Brouwer is 35 jaar oud en Win schotenaar van geboorte. Hij is werkzaam als waarnemend kabi netschef van het kabinet van de burgemeester van Haarlemmer meer. Het nieuwe WD-raadslid heeft de afgelopen jaren verschei dene functies bekleed binnen de jongerenvereniging JOVD. Hij heeft momenteel zitting in het af delingsbestuur van de WD en in het dagelijks en algemeen bestuur van de stichting kruiscentrum Rijn en Vliet. De bedoeling is dat het nieuwe raadslid in de raadsverga dering van 25 maart wordt gein- stalleerd. J. Walenkamp: "Wachten op Kat wijk..." (archieffoto) LEIDEN - De walkant langs de Zijlsingel, tussen de Trompstraat en de Schrijversbrug, moet met spoed worden vernieuwd. De beschoeiing van dit deel van de Zijlsingel verkeert momenteel in zeer slechte staat. Dat kan tot onaanvaardbare situaties leiden. In de berm liggen namelijk een groot aantal kabels en leidingen die een belangrijke nutsfunctie hebben voor Leiden en omgeving. Er ligt onder meer een gaspersleiding (met een druk van acht atmosfeer) en een lage gasdrukleiding welke van belang zijn voor de voorzie ning van enkele omliggende ge meenten. VLAM IN DE PAN - De brand weer moest gisteravond omstreeks half tien uitrukken naar de Sper werhorst waar de vlam in een fri tuurpan was geslagen. De bewoner van het huis had de pan op het vuur gezet en was in slaap geval len, zo bleek later. De keuken brandde geheel uit. Door de verkeersdruk op de Zijl singel (vrachtverkeer en de bushal teplaats) en het scheepvaartver keer van en naar de meelfabriek (draaipunt voor de rijnaken die grondstoffen aanvoeren) heeft in ernstige mate grondafkalving plaats gevonden. Op sommige plaatsen is de beschoeiing tot meer dan een meter uit de walkant weg geslagen. Gezien de acute noodzaak van vernieuwing zijn vorig jaar al enke le noodvoorzieningen getroffen en is op de meest bedreigde plaatsen een versterkte oevervoorziening gemaakt. Ongeveer 350 meter wal kant moet nog worden vernieuwd. De bedoeling is dat daarmee voor het einde van deze maand een be gin wordt gemaakt. Gedeputeerde Staten van Zuid-, Holland zullen, uit het provinciaal werkgelegenheidsfonds, 100.000 gulden bijdragen in de kosten van uitvoering van dit werk. In totaal is met het karwei een bedrag ge moeid van bijna zeshonderddui zend gulden. Heupfractuur LEIDEN - Een 35-jarige man moest gistermorgen omstreeks half negen naar het AZL worden vervoerd omdat hij vermoedelijk een heupfractuur heeft. De man werd op de Steenstraat aangereden door een automobilist die van Nieuwe Beestenmarkt kwam en de fietser geen voorrang gaf. geh. gew. met D. van Duijn; P. den Haas, geb. 9-6-1955, man; T. van As, geb. 4-2-1901, vrl. geh. gew. met M. Berkheij; H. G. van den Berg, geb. 14-2-1911, man; S. M. Sinteur, geb. 22-4-1903, vrl. geh. gew. met M. Kuiper; P. J. van Rijme- nam, geb. 1-3-1898, vrl. geh. gew. met M. D. Hage; J. D. Nederstigt, geb. 24-10- 1921, vrl. echtg. van M. J. van den Berg; D. H. Kasanpawiro, geb. 25-7-1974, man; L. H. Kloos, geb. 19-6-1920, man; J. I. Neuteboom, geb. 26-9-1930, man; G. H. F. Arts, geb. 5-1-1921, man; J. Hoogka mer, geb. 8-9-1919, man; J. Huigen, geb. 1-5-1898, man; M. C. Leurs, geb. 12-10- 1916, vrl. echtg. van A. Haaring; T. M. M. Remmerswaal, geb. 19-2-1947, vrl. geh. gew. met E. G. M. van der Poel; J. Pas- ma, geb. 19-12-1915, vrl.; C. van Rijn, geb. 15-8-1916, man; W. van den Eijkel, geb. 4-7-1921, man; H. M. P. Favier, geb. 17-5-1889, vrl. geh. gew. met W. J. Witte- naar; J. Hogendoorn, geb. 24-2-1913, Gehuwd: J. J. M. van de Pol en A. D. van Delft; M. T. Kosters en A. C. Hoek; R. J. Berends en P. R. M. Schellens. Geen geld voor beroepsonderwij s volwassenen DEN HAAG/LEIDEN - De Kroon heeft het verzoek van de gemeente Leiden afgewezen om het ministe rie van onderwijs en wetenschap pen alsnog te verplichten lager be roepsonderwijs voor volwassenen te subsidiëren. De gemeente had dit verzoek ingediend omdat vol gens haar aan dit soort onderwijs in Leiden behoefte bestaat. De Kroon stelt echter dat de ge meente dit niet met cijfers heeft aangetoond. 'Er zijn op dit moment onvoldoende redenen om de beoogde school voor bekostiging in aanmerking te laten komen'. Imiddels is er een ontwerpnota over de financiëring van dit type onderwijs naar de Tweede Kamer gezonden. FNV'er Van Bavel overleden LEIDEN - Secretaris H. van Bavel van de Leidse afdeling van de Dien stenbond FNV is overleden. De Leiderdorper maakte sinds 1975 deel uit van het bestuur van de afdeling. Van Bavel, die een vrouw nalaat, werd 58 jaar. "Een uitstekend secretaris en een sleutelfiguur binnen de FNV", schetst voorzitter J. Ouwerkerk hem. Hendrik van Bavel stortte zich in 1975, toen hij zijn baan na de reorgani satie bij de Coop verloor, in het vakbondswerk. Hij was secretaris van de afdeling en speelde een belangrijke rol in de contacten met het bondsbe- stuur; tevens vertegenwoordigde hij de FNV in een aantal commissies en het Agrarisch Sociaal Fonds. Hij verzette veel werk in het bijeenbrengen van uitkeringsgerechtigden binnen de vakbond. Akelig volk. Het kan gebeuren dat je dat oordeel over een tweetal al velt na pakweg één minuut. Ons overkwam het gisterochtend. "Zo en wanneer zijn we aan de beurt", vroeg de langste die, zo bleek later, niet hoefde voor te komen maar zijn korte vriend be geleidde. Nu is die vraag niet zo bijzon der, maar dat toontje! De kleine wilde zich ook niet onbetuigd la ten: "Ik kijk eens in die zaal en die zit aardig vol hè". De bode zei dat hij niet wist wanneer het tweetal aan de beurt was; ze moesten maar geduld hebben. Waarna de kleine het woord weer nam: "Ja, we hebben niet zoveel tijd hoor. Die lui in de wachtkamer, dat zijn natuurlijk allemaal ww-ers en trekkers. Die hebben alle tijd van de wereld". Gelijk opsluiten, zo iemand, meteen achter de tralies. Wat ver- beeldt-ie zich wel! En stel. nou eens dat er inderdaad veel ww- ers in de zaal zaten, wat dan nog? Ondertussen meldde zich een buitenlander bij de bode. Hij be greep diens vraag niet zo goed, met als gevolg dat er verwarring ontstond. De bode vroeg nog eens hoe hij heette en de buiten lander sprak zijn naam aarzelend uit. Voor het tweetal reden om jolig te gaan doen. We mogen niet schelden, dus bedenkt u zelf maar een scheld woord. Toen ze door de bode tot de or de werden geroepen, was het tweetal nog verbaasd ook. En even later vroeg de kleine of ze niet even met de rechter konden spreken, want in wachten had hii - nogmaals - niet veel zin. "Ko men we hier nog wel weg?" In de rechtszaal toonde de ver dachte zich een keurig burger. Ja, inderdaad meneer de rechter, zijn bestelwagen was te zwaar geweest, maar om nou daarvoor een boete van 125 gulden te moe ten betalen, was dat niet teveel? Kon hij geen clementie krijgen? Clementie, clementie....voor dit soort Nederlanders moet een oprotpremie beschikbaar wor den gesteld. Ksssst, weg! Honkbal Ongelooflijk veel mensen moesten gisterochtend voorko men omdat ze de wapenwet op de een of andere manier hadden overtreden. Dat reed maar rond met knuppels en buksen, om bang van te worden. En altijd weer hetzelfde rotsmoesje: nee, nog nooit gebruikt. Dat moest er nog bijkomen! Helemaal bont maakte een jon geman in leren jekkie het. In Noordwijk was hij aangehouden. In zijn auto trof de politie een knuppel aan. Zo'n stuk hout waarmee je honkbal kunt spelen, om precies te zijn. Maar speelde hij dat spel? Nee, hij had zich bij iemand vervoegd met de vraag of hij een verdedigingswapen kon krijgen. Toen had die man dus gezegd dat hij geen wapenstok kon krijgen, dat mocht niet. Maar wat had hij hiervan gedacht? Zo'n knuppel was ook uitstekend te gebruiken als verdedigingswapen. Honderd vijftig gulden boete eiste de officier van justitie. En dat begreep de verdachte dus door Wim Brands niet. "Daar schiet ik toch niks mee op". Alsof dat de bedoeling "Het lijkt wel alsof ik iemand onder de groene zoden heb gesla gen", ging hij verder op hetzelfde verongelijkte toontje. Honderd vijftig gulden boete, besloot de rechter. Al met al een eng ventje. Te be denken dat hij op die bewuste dag werd aangehouden op het Kerkhofpad.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4