Nieuw pand arbeidsbureau in Lisse officieel geopend Haast bij uitbreiding Witte Kerk OCCASIONS MET 3 MAANDEN BOVAGGARANTIE AUTOSHOP Jarenlang durende ruimtenood opgelost DINSDAG 26 FEBRUARI 1985 PAGINA 13 LISSE Staatssecretaris mevrouw mr. A. Kappeyne van de Coppello van sociale zaken en werkgelegenheid heeft gistermiddag in Lisse het nieuwe arbeidsbureau aan de Heereweg geopend. Zij deed dit door een lichtkrant in werking te stellen, waarop de tekst verscheen dat het ar beidsbureau officieel was geopend. Het nieuwe gebouw van de hand de oude villa aan de Heereweg en van architect Van Huiten, op de de twee jaar geleden in gebruik ge- hoek van de Heereweg/Vuursteeg- nomen dependance aan de Berk- laan, is in de plaats gekomen van houtlaan. Vooral in de villa eind van dit jaar weer m oude luister hersteld. NOORDWIJKERHOUT - Waarschijnlijk wordt al in mei begonnen met de uit breiding van de Witte Kerk in Noord wij kerhout. Het in 1620 door brand verwoeste gotisch koor wordt dan op nieuw aan de achterzijde van de kerk aangebouwd. Het koor, dat drie verdie pingen krijgt, moet een ein- de maken aan het ruimtege brek waarmee de hervorm de gemeente al jaren kampt. Er is voldoende ruimte voor de diensten, voor nevenacti viteiten heeft het kerkbe stuur geen ruimte beschik baar. De voorzitter van de kerkvoogdij, D. Griffioen, heeft goede hoop dat het terugbrengen in de oude staat van het enige monument van Noordwijkerhout nu eindelijk kan doorgaan. "Zowel de- gemeente Noordwijkerhout als Monumen tenzorg staan positief tegenover onze plannen. We hopen nu zo snel mogelijk toestemming te krijgen. De haalbaarheid van het plan valt óf staat namelijk met de datum waarop we kunnen beginnen. Wil len wij in aanmerking komen voor een subsidie van 120.000 gulden uit het werkgelegenheidsfonds van het rijk, dan moet de aanbouw voor 1 januari 1986 klaar zijn. Dus is er wel enige haast geboden", al dus Griffioen. Onlangs nam de gemeenteraad al een zogenaamd voorbereidingsbe- sluit waarmee de grond nabij de kerk in beginsel voor de bouw wordt aangewezen. Het bouwplan komt binnenkort ter sprake. Niet nieuw Het plan om het gotisch koor weer aan de uit de dertiende eeuw daterende romaanse kerk te bou wen is niet nieuw. Al in de jaren vijftig werden er plannen gemaakt om dat te doen. Het kleine kerkje kon in die tijd de kerkgangers niet bergen. Van de gemeente en Mo numentenzorg kreeg het kerkbe stuur toestemming voor de bouw van het koor, waarvan de funda menten bewaard zijn gebleven. Omdat het kerkbestuur niet over voldoende geld beschikte werd het plan nooit uitgevoerd. In de jaren zeventig werd de kerk gerestaureerd. Bij het restau ratieplan werd ook de aanbouw van het gotisch koor weer betrok ken. Maar ook dit keer moest het kerkbestuur wegens geldgebrek afzien van het plan. "Het betalen van de restauratie was al een hele opgave voor de 1000 leden tellende hervormde gemeente", vertelt Griffioen. Opieuw verdween de te kening in de archieven van het kerkbestuur. Om een deel van de restauratie te kunnen betalen moest het kerkbe stuur het verenigingsgebouw 'Open House' aan de Herenweg aan de gemeente Noordwijkerhout verkopen. Het gebouw werd later gesloopt om de uitbreiding van het door Kees van Kuilenburg raadhuis en de bouw van de biblio theek mogelijk te maken. Na de sloop van het verenigings gebouw beschikte de hervormde gemeente niet meer over een eigen onderkomen. Voor de activiteiten, zoals de nevenkinderdienst en zon dagsschool werd noodgedwongen gebruik gemaakt van 'Het Wapen van Noordwijkerhout'. "Geen idea le situatie", zegt Griffioen, "maar wij zijn de eigenaar van 'Het Wa pen van Noordwijkerhout' dank baar dat hij ons steeds terwille is geweest. Dat wil ik wel benadruk ken". De afgelopen jaren heeft de kerk voogdij er alles aan gedaan om in de buurt van de kerk een geschikte ruimte te vinden. "We hebben pan den bekeken in bijvoorbeeld de Havenstraat, Zeestraat en Heren weg. Maar er bleek niets voorhan den dat aan onze wensen voldeed", zegt Griffioen. Anderhalfjaar geleden is het ou de plan voor de aanbouw van het koor weer boven tafel gehaald. Een van de kerkvoogden is als bouw kundige werkzaam en maakte dit keer eerst een schets van een zoge naamd eigentijds koor dat veel goedkoper zou zijn. Dit plan vond echter geen genade in de ogen van zowel de gemeente als Monumen tenzorg. Men was van mening dat een dergelijke aanbouw niet paste bij de kerk. Daarom werd het oude plan om het gotisch koor weer te herbou wen maar weer uit de kast gehaald. Het is de bedoeling dat in deze ruimte, die drie verdiepingen telt, een creché, een consistoriekamer, toiletten, een ruimte voor de ne vendiensten voor kinderen, een keuken en een zaaltje voor andere activiteiten komen. Hoewel er nog niet precies vast staat wat de herbouw van het go tisch koort moet gaan kosten, re kent Griffioen er wel op dat het en kele tonnen zal bedragen. "Zelf hebben we goed gespaard, maar dat is bij lange na niet voldoende om de kosten te dragen. Er zal daarom een beroep worden gedaan op de inwoners van Noordwijker hout". Nadrukkelijk zegt hij dat het ze ker niet de bedoeling is dat alleen de leden van de hervormde ge meente worden benaderd in de ac ties die worden gehouden. "Ook bij de restauratie in 1975 hebben we een beroep gedaan op de bevol king van ons dorp. En met succes, Daaraan kun je melken dat de woners trots zijn op de Witte Kerk Het is uiteindelijk het enige monu ment dat Noordwijkerhout telt, Ook dit keer reken ik er dan ook op dat we niet vergeefs een beroep op de Noordwijkerhouters doen", al dus Griffioen. Heereweg was de laatste tijd het Kappeyne van de Coppello werken vrijwel onmogelijk. Op merkte op dat de bollenstreek een drukke momenten zaten de cliën- beroepsbevolking bezit met uitste- ten van het arbeidsbureau zelfs op kende kwaliteiten. Dat blijkt uit de trap. Begin dit jaar verhuisden een onderzoek van het Samenwer- de medewerkers naar het nieuwe kingsorgaan Bollenstreek (SOB) onderkomen. Zij zei waardering te hebben voor In een toespraak, nadat de direc- de wijze waarop de deelnemende teur van de rijksgebouwendienst gemeenten aan het SOB gezamen- ir. C.J.Ph. Bachofner het gebouw lijk de schouders zetten onder de aan haar had overgedragen, zei de moeilijke sociaal-economische staatssecretaris dat de bollenstreek problematiek, gunstig afsteekt wat betreft de Volgens de staatssecretaris zal werkloosheid. Bedraagt in het ge- dit jaar al het mogelijke worden ge hele land de werkloosheid gemid- daan om de positie van de werk- deld 16,5 procent, in de bollen- zoekenden te verbeteren. Het ar- streek is dat 9,2 procent. Toch is beidsbureau in Lisse krijgt hier- volgens de staatssecretaris ook voor 850.000 gulden voor zoge- hier de algemene problematiek naamd aanvullend beleid. Van dit van de arbeidsmarkt te zien. "De geld worden onder meer 125 men- werkloosheid wordt namelijk in de sen geplaatst in een centrum voor eerste plaats veroorzaakt door een om- of bijscholing en 750 krijgen sterk groeiende beroepsbevolking beroepskeuze-advies of beroepen- en niet door een verlies aan ar- voorlichting. Voor de ondersteu- beidskrachten. In de periode 1975- ninë van vrouweh die opnieuw wil- 1982 is de werkgelegenheid ge- len 6aan werken is 100.000 gulden groeid met 9 procent, maar de be- uitgetrokken, roepsbevolking is toegenomen met Kappeyne van de Coppello zei 22 procent", aldus de staatssecreta- veel waardering te hebben voor de ris. actieve houding van de arbeidsbu reaus in Lisse en Leiden vooral op Mevrouw mr. A. Kappeyne van de Coppello zet de lichtkrant aan. Het arbeidsbureau in Lisse is officieel geopend. (foto Hoivut) het terrein van de om- en bijscho ling. Zij kondigde aan dat een cen trum voor beroepsoefening en be roepsoriëntatie bij het arbeidsbu reau de hoogste prioriteit heeft. "In het kabinet zal ik mijn best doen om daarvoor geld los te krijgen". Volgens de directeur C.A.J. Tib- be van het arbeidsbureau in Lei den, waaronder het bureau in Lisse valt, komt het nieuwe arbeidsbu reau op tijd. "De situatie op de ar beidsmarkt vraagt grote inspan ningen en die zijn in Lisse nu mo gelijk. Tot voor kort werd er onder moeilijke omstandigheden ge werkt". Tibbe zei dat de automati sering bij helpen van cliënten van grote invloed zyn. Hy hoopte dat ook Lisse binnenkort de beschik king over krijgt over dergelijke ap paratuur. Namens de gemeentebesturen van de aangesloten gemeenten sprak Lisses burgemeester G.J. van der Kroft. Hij toonde zich ver heugd over het feit dat het arbeids bureau in Lisse zijn zelfstandig heid ten opzichte van Leiden heeft behouden. In zijn toespraak keek Van der Kroft ook nog even terug naar 1915. In dat jaar vroeg het arbeids bureau in Leiden een bijdrage van een kwart cent per inwoner als bij drage voor de bouw van een bu reau in de sleutelstad. "Het heeft een half jaar geduurd voor er een antwoord uit Lisse kwam". Van der Kroft zei dat ook ge meenten in de streek zich steeds sterker betrokken voelen bij de problematiek van de werkgelegen heid. "Met de aanleg van de bedrij venterreinen in onze gemeenten hopen wij een bijdrage te leveren in de vermindering van de werk loosheid". Wethouder G. van den Berg van Lisse sprak namens de commissie van advies van de deelnemende ge meenten. Volgens Van den Berg heeft de duin- en bollenstreek spe cifieke problemen op het gebied van de werkgelegenheid. "Die kunnen het best hier behandeld worden worden", aldus Van den Berg. Als laatste spreker voerde direc teur C.A.J. van der Zwet van het arbeidsbureau in Lisse het woord. Hij bedankte alle sprekers en over handigde staatssecretaris Kappey ne van de Coppello een boek over de streek en een bloemetje. Ha nog goedkoper (Ja, ui ondei Autor gevot I„( j ziet het goed. De goedkoopste van Leiden, Voorschoten en omstreken op het gebied van auto onderdelen en accessoires. Wij maken waar wat we zeggen. Wat dacht u van deze aanbieding: Autoradiocassette met AM en FM, natuurlijk stereo, plus twee krachtige 25 Watt speakers en een gevoelige antenne 139.50 Voor f 60,extra bouwen wij alles nog snel en vakkundig in ook. voor slechts J Uw hele auto fleurt op met een set prachtige sier wiel doppen. In zilver, wit. zwart, bruin metallic, in... u kiest maar uit. Voor alle merken en typen. Normale fraaie De Vinkprijs 117,Nu alle 4 voor slechts 55,— Een behagetijke zit met zo'n comfortabele stoelhoes. Actief kort op de zit. Langharige, maar goed te reini gen kunststof afwerking. Deze kwaliteit moet 99.— p. stuk kosten. De Vink gunt u er voor die prijs twee: per stuk 50,—— Machtig music center voor uw auto. Radiocassette recorder met AM en FM. Natuurlijk stereo. Er stond waarschijnlijk een verkeerd bandje op toen De Vink er in plaats van 224.-- een prijskaartje aan hing van 99, En de montage is nog gratis ook! Veilig en fraai. Rood reflecterende achterplaten. Voor alle merken. Autobreed maar half geprijsd: van 97.— »°°r 45, Claxoneren doe je zo weinig mogelijk. Maar als het moet moet hel goed. De De Vink-prijs is luid en duide lijk. 2-tonig voor een mono prijs. Van 49.50 voor 27,50 Helder zicht verzekerd met onze kwaliteits ruitewis- sers. Geet regen, pekel en zout geen kans. De Vink veegde de prijs per set van 37,50 naar 14,— Gratis montage. In veel huiskamers doet men mei minder. De Vink niet. Sprankelende, speakers met machtige capaciteit. En toch voor maar twee kwartjes per watt. U hoort het niet maar ziet het goed: een komplete set met 2 spea kers van 25 watt van 79.50 voor 29,50 U kunt Ze ook door ons laten inbouwen. De prijs daar voor hangt af van het type auto. maar klinkt u zeker als muziek in de oren. Veilig en zeker. Een doos met een kompleet assorti ment autolampen. Voor voor en achter. De Vink schakelde de prijs van 7.95 naar q Licht en lucht van boven. Een sunrool. Dit comtorta- bele autodak plaatst De Vink vakkundig voor slechts 245,-. pardon, omdat het nu wat bewolkt is. voor de «eeieemptlls van 160, Een goede achterspoiler verfraait niet alleen uw auto. maar zorgl door een betere luchtgeleiding ook voor minder weerstand en draagt bij aan een betere weglig- ging. Sportief en betaalbaar. Want de prijs ging al door de windtunnel. Van 124.- voor 79,50 Vinkweg 5 Leiden. 071- 768916 Spreekt niet direkt lot de verbeelding, maar onmisbaar voor de juiste bedrijfstemperatuur van uw auto: Water pompen. Bij De Vink voor heel koele prijzen. V.a. 27,50 Veilig zicht met Ring mistlampen en verstralers. Krach tige halogeenlampen voor wit ol geel licht. In ronde en langwerpige uitvoering. De normaal toch al zeer heldere De Vink-prijs van 49.50 voor een set van 2 lampen hebben wij gedimd tol de wel zeer verkeers- vriendelijke prijs van 24,50 Vakkundig werken met een set kwaliteits dopsleutels. Complete range van 4 tot en met 13 mm. Wij schroet- f den de prijs naar beneden. Van 39.— naar 12,50 Eigen onderhoud extra voordelig. Op het totale assorti ment oliefilters, luchtfilters, puntjes, verdeelkappen. bougies, thermostaten enz. Nu een extra korting Van 40% op de toch al scherpe De Vink-prijzen. Accu's in soorten en maten. Allemaal bomvol energie en met een lange levensduur. Al vanat 58, U bouwt een machtig vermogen in uw auto met onze set speakers. Lielsl 2 x 40 Watt. Pertekte weergave van hoog tol laag. Van zacht tot heel hard Alleen de prijs is geknepen. Van 119.- voor 79,50 Voor een welluidend prijsje kunnen wij ze ook nog voor u inbouwen. Alle aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. Maximale prestaties en een minimaal brandstofverbruik bereikt u alleen met een optimaal afgestelde ontste king. Dat kan nu extra precies met een Titan limelamp. Wij regelden de prijs al voor u al. Daardoor geen 179- maar slechts 109 Maresingel 33 Leiden. 071-218867 Vinkweg 5, Leiden, tel. 071-311399 OCCASIONS met 3 mnd. Bovag-garantie Tot 20.00 uur geopend BMW 320'78 Opel Ascona Berlina'77 Mitsubishi Galant 21'79 Mitsubishi Lancer'79 Fiat A 11277 CitroenCX2400GTI.... '78 Talbot Solara'81 Austin Maxi'79 Lancia Beta Coupé 21 '77 Datsun Bluebird 160B '81 VW Golf met veel extra's'77 Citroen GSA Club'81 BMW 1602'75 Honda Civic78 Honda Civic'81 Hyundai Pony 1400 GLS'81 Renault 14TS'79 Vinkweg 5 Leiden, 071-311399 Toyota Tercel de luxe.. '79 Opel Manta 2 L Toyota Celica Liftback 78 Berlinetta '78 Talbot 1300 GL3-drs. 79 Opel Rekord 2 L '80 Talbot Horizon Ford Escort 1100 Luxe '78 1500GLS 7H Peugeot 104 GL 6 '78 Triumph TR 7 78 Renault 4 GTL 79 Mitsubishi Colt '81 Renault 14 TL 78 Mercedes 200 D nov.'81 Toyota Corolla '76 Ford Taunus 4-drs. 2.0 GL '80 Inruil en financiering Peugeot 104 GL /H mogelijk VW Golf diesel 78 Dagelijks geopend VW Derby 78 tot 20.00 uur

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13